Opinie o hutchinson.com/pl - HUTCHINSON S.A. w Żywiec

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

XYZ

Pracowałem nie cały miesiąc zrezygnowałem z powodu nie tylko ilości pracy czy tam normy ale z powodu tego , że jest tam za duża chołota ludzie po prostu z dżungli , baby stare , śmierdz ące nwm czy się myją ale to nie wszystkie większość w wieku 50+ ..albo są źle odżywiane albo nie mają antydespirantów ale powodem jest to , że nie każdy ma tak wysoką płacę jak kierownictwo , które nie wie co się dzieje na produkcji , a jeśli chodzi o stawki godzinowe i umowy przez ,które są przyjmowaniu nowi pracownicy są poniżej minimalnej takby to się wydawało , te obiecane premie są nie możliwe w każdy miesiąc lub 2 razy w roku to są jaja jakie oi stawiają warunki , z człowieka robią matoła , który już sam nie czyta swoich myśli . Ja zrezygnowałem i pod adecco nie wrócę . Chciałbym usłyszeć opini z manpower lub ludzi z magazynów co sądzą o firmie i tych agencjach . W chwili obecnej nie będe pracował pod tą firmą z powodów takich , że nie będę marnował swojego zdrowia i psychiki w tym zakładzie , gdyż nie dopracuję tam jeszcze blisko 20 lat do tej biednej emerytury na produkcji , człowiek jest w stanie się wypalić tak samo jak ludzie w biurkach też będą kiedyś zmieniani ja o tym wiem . człowiek nie jest w stanie przepracować 40 roków na tym samym stanowisku

week

kij z tym wszytkim ale dziwi mnie to jaka jest słaba kadra kierownicza i administracja przecież ich styl zarządzania ( ktory był fajny ale w latach 80-tych) doprowadza do strat,moze im odpoiwada ta sytuacja ale mogło by byc 100 razy lepie jak dla nich tak i dla szarego pracownika w biurze. Jeśli ktos ma jakie kolwiek wiedze o produkcji lub chce poprostu się pośmiać to polecam ten zakład, nie ktore decyzje osob z administracji gdy wchodzą zycie to czasem człowiek sie zastanawia czy ten człowiek napewno ma jakie kolwiek pojecie o tym co robi.

asdfg

Widze , że nie tylko jest mój wpis taki , więcej ludzi wypowiada sie negatywnie na temat tego zakładu . wszyscy piszą to samo . jakie są problemy. no trudno to jest nieskryta prawda .Praca w temp powyzej 30 C tj minimum w tym okresie . i tak jak wszyscy piszą nowy pracownik 8zl brutto stary 12 zł brutto wiec nowy zarobi 1300 maks stary maks 1900 zł . WArunki tak jak wyżej piszą poprzednicy rygor , rygor i jeszcze raz nacisk na pracownika i kontrola . Brak organizacji , brak zapotrzebowania na materiał w odpowiednim czasie , normy wiążą się z wielkim ryzykiem i jakością z czego są reklamacje i nie ma premii . Baby garrlate i niektóre bez kultury , wieśniary po prostu , kierownictwo na produkcji pokazuje ze są źli żeby więcej włożyc w to wysiłku bo nie dostaja premii a na weekendy jeżdżą do włoch . Praca jest ale kij z pieniędzmi :)

hahaha

In my opinion om topic this zakładu . Oceniam negatywnie . Zależy gdzie :P w biurze dziewczyny i inni kierownic jak najbardziej , warunki mają bardzo dobre , ale sugerując się zwykłymi pracownikami to każdy młody ucieka nawet nie przerabiają tygodnia lub miesiąca i to w moim przypadku i powiedzą to wam na szkoleniach , że lekko nie ma sami sie przekonacie normy są za wysokie i nawet nie masz czasu iśc do toilet / przysłowiowego kibla . a co do uzupełaniania płynów przy stanowisku mozesz mieć .5l wody z etykietą , Ja miałem magazynek wód także trzymałęm w szafie wypijając ok2 l na zmianie także , jeśli chcesz wypocić wszystkie toksyny polecam do wody wycisnąć cytrynę z szczyptą soli i cukrem bardzo dobre uzupełnia wszystkie składniki. Jesli chodzi o pracowników są faceci i robią pry wintec-ach ale tam jak masz problemy z palcami i jestes słaby manualnie to odpadasz nie zrobisz zakładanego minimum . Procz pracy fizycznej obowiązuje Cie uzupełnianie ACC i innych wpisów z tym musisz sobie radzic sam , przygotowac stanowisko i tak dzien w dzien nic nie przygotowane prace są ustalane przed zmianą za 10 przed rozpoczeciem pracy i gonisz za wszystkimi korkami , przewodami , szukasz mechanika aby ustawil maszynę poprostu dziadostwo ,za nim zaczniesz pracowac jest godzina 8 a ledwo konczysz 13:55 i uciekasz zgrzany prosto z maszyny . Najgorzej jest robić koło pań która ma blisko 50 -60 lat przepracowane 10-18 lat z takimi pracowaem i się im dziwie ale trudno o prace .Kobiety harują jak byki bez przerwy również i jedzie od takich Pań jakby się nie mył y takie moje odczucie i stój koło maszyny w chałasie i jeszcze w jej wypocinach . Wszędzie ciasno przejsc koło siebie nie można , zakład produkcyjny bardzo źle zagospodarowany , nie mówie tutj o pracy w biurkach nikt się nie żali . Co chwilę Cie kontorlują i upominają , Jakbym miał robić tak przez najbliższe lata dostał bym jakiegoś dołu i wylądowałbym w psychiatryku . 1300 zł na ręke i robią ci łaskę , ze nie bedzie przysłowiowej premii której nie dostają bo co chwile reklamacje , tam nie liczy sie jakość tylko ilosc sam wiem . Ludzie robią jak woły nie są szanowani , są poniżani i wyśmiewani . Lepiej tam mają sprzątaczki pewnie tylke samo zarobią co pod tymi firmami ale mają bezstresową pracę . Stały pracownik pod Hutchinsonem nie zarobi 2tyś. to jest wstyd a nacisk , że się po pierwszym dniu ci od nie chce ale mysle ze nie bede cie namawiał jest to moja opinia idz i sprobuj , zrezygnujesz beda wiedziec ze są dziadami . Dostaniesz 130 zł na dojazd powyzej 15 km 1300 maks wypłaty 200 zł teoretycznej premii xD 42 zł dod. na pranie ,i 200 zł premie po 3mcach przepracowanych bez wybrania urlopu płatnego lub bezpłatnego , przysługuje ci po przepracowanym calym miesiącu takie warunki zapewniaja bo każdy młody ucieka . Dziwię się pracownikom na ' produkcji ' , jak oni utrzymują swoje rodziny a prede wszystkim facet myśle ze lepszym rozwiązaniem dla niego bylaby budowlanka , lub praca na ochronie w tesco nic nie robisz a zarobisz tyle samo i lepsza atmosfera , jak baby zaczną drzeć te stare mo rdy i gadać głupoty ktorych nie cchesz slyszec sam zrezygnujsz lub glowa bedzie do odcinki ,pomyśl o czym mog amowic stare baby ?? Co chwile są masowe przyjęcia i masowe wypowiedzenia także o prace nie trudno tam z iesiaca na miesiac tak się dzieje także składajcie i próbujcie . Ja jak na taką odpowiedzialność fizyczną i dodatkowo odpowiedzialność za uzupełnienie dokumentacji , etykiet i kontroli maszyn dziennych Ja im dziękuje nie spełniaja moich wymogów . Za niedługo czlowiek będzie w zakładach pod agencjami zarabiał 800 zł i co z takimi pieniędzmi ? Zakładając , że kupisz dziennie kilogram bananów na promocji 3.99 chleb 2.5 i wodę do picia 3 zł już masz blisko 10 zł gdzie za dzień ciężkiej pracy zarobisz 8zł brutto x 8 godzin w przybliżeniu = 48 zł zostaje Ci 38 zł i odkładaj na prąd , dzieci , szkoły , po prostu szczyp się z pieniążkami . Dodatkowej pracy nie znajdziesz bo się zajedziesz jeszcze robiąc w tym zakładzie nocki . Ludzie chwalą sie ze zwiażki walczą o lepsze jutro a taka prawda jest zwiżaki mają was w (usunięte przez administratora) ie patrzą siebie i kto należy do związkow w tym kraju w obronie zakładu nie taki typowy Stasiu z produkcji to ma szansę w tym zakładzie o 100 zł więcej lub paczkę na święta ze związków . Pozdrawiam i życzę tej firmie udanych sukcesów , udanych awansów i premii w biurkach i całemu kierownictwu a na produkcji życzę wesołych świąt . Bo tego tylko kierownictwo życzy a wy im dupk i liżecie i podlizujecie . A paniami to manipulują a one łykają wszystko , przynieś , podnieś , pozamitaj tak są wykorzystywane . Święto pracy się zbliża :) Rypaj bracie boś fizyczny al bo umiejcie się jakoś zorganizować w zakładzie i zróbcie strajk nie bujcie się hehe bo itak nie ma kto robic a zwolnic was nie zwolnią bo takich norm nikt nie zrobi dlatego robicie i zawyzacie normy zeby miec spokojn (usunięte przez administratora) i to 1500 zł

Ludek

I jeszcze trochę faktów. Na hali często temperatura przekracza 30 stopni, a poidełka z wodą są co kawałek tylko nigdy nie ma w nich wody, a ciurkiem zapieprza się po 12 godzin non stop nie licząc dwóch 20 min. przerw. Jak chcesz pić to sobie przywieź napój albo płać za płyny z automatów...

Ludek

Ok, trochę konkretów zamiast mitów. Wady pracy w Hutchinson (jedynka) to zapierniczanie po 12 godzin, przymuszanie do nadgodzin, normy prawie niewykonalne, nie można się ani na moment zatrzymać - czasami trzeba biegać bez sensu tylko po to żeby być w maksymalnym ruchu przez cały czas albo obrabiać już obrobione komponenty tylko po to, żeby mieć zajęcie i zwijać się jak w ukropie - po Hutchinsonie wiezienie, wojsko czy niewolnicza praca za granicą wyglądają jak sielanka. Zalety to kasa - płacą 9,56 netto za godzinę, za weekendy 200%, dodatkowo za przepracowane ciurkiem piątek, sobotę i niedzielę dodatkowe 150 zł, za nadgodziny też 200%. Często i gęsto wychodzi się ponad 2000 netto za miesiąc. Na chwilę można tam popracować żeby podreperować budżet, na dłużej nie bardzo, bo grafik o masakra, 12 godzinne szychty z maksymalnym uwijaniem się przez cały czas zabierają radość życia i odbierają ochotę na cokolwiek.

Ludzie obudźcie się póki nie jest za późno ... Gorzej jest chyba tylko w Korei północnej .

tatata

Chyba z pensja wspolmalzonka :)

ciekawa:e

Witam :) wie ktos moze kiedy sa przestoje w 2 czy dokladnych terminow nie na?

niewolnik

Szkoda, że w tej firmie nie szanuje się ludzi. Jeśli ktoś napisze,że to nieprawda to znaczy , że donosi na kolegów i koleżanki. Zarobki głodowe! Po kilku latach 1.500 do 1.700 na rękę. Chorujesz jeden dzień to już po premii. A w weekendy nowi pracownicy po 8 zł brutto za 1 godz. pracy.Związki Zawodowe dbają o swój tyłek a nie o pracowników.Ilu ludzi po operacjach rąk??? Tego się nie mówi tylko zmusza do pracy!!! Można by wiele pisać ale można tylko jedno" Chcesz z siebie zrobić niewolnika idź i pracuj w tej firmie!!!"

buahaha

Witam jak się pracuje na weekendówkach na wydziale B-4?czy ludzie tam są w porządku czy lepiej robić swoje i nic do nikogo się nie odzywać?

al

witam w hutchinsonie 2 obecnie najlepiej pracuje sie na hali 3. zawsze jest premia, ludzi szanuja ,az chce sie przychodzic do pracy. co innego hala 2 - tam jest masarka jakas.......

uuulala

rotacja zawsze będzie jeszcze na dodatek jeżeli sie nie szanuje pracownika,myślą ze można tak pomiatać ludzmi i robic co im sie z nimi podoba,to jest chory zaklad

feniks
@uuulala

Pracują jeszcze w tym zakładzie ludzie, którzy nie będą zniżać się do poziomu tych co na nich z mordą wyjeżdżają i wydzierać po hali jak pijak, bo tylko tyle potrafią, nie mówiąc już o tym jakich słów wulgarnych się przy tym używa i to ma być firma na międzynarodowym poziomie. Kiedyś to do klientów dotrze, że w hutchinson 1 się nie szanuje pracowników, ale wtedy będzie już za późno, bo wszystko ma znaczenie, a zwłaszcza polityka personalna. Jestem nowym pracownikiem, ktoś mi podpowie jak i gdzie się pisze oficjalne skargi?

jakieśanse
@feniks

Do kadrówki i kierownika produkcji bezpośrednio, tylko pomiń kierownika sekcji i bezpośredniego przełożonego żeby Ci nie zdążyli w papiery nakakać :-)

Alegro

Ale co wy się tak bulwersujecie, nie ma czym ani na czym robić to stoję i w dupecji mam wszystko, godziny lecą. A jak przyjdzie którać z mordą to tak samo trzeba z mordą na taką wyjechać i spokój. Po co od razu rezygnować...

Robotnik bez przyszłości.

Nie wiem czy ludzią w Hutchinsonie uda się przerobić do emerytury jak normy takie wysokie, a umowy o pracę są podpisywane na czas określony z wypowiedzeniem dwutygodniowym.

week

Jesli chodzi o zarządzanie w hutchinsonie 1 to faktycznie tragedia i to straszna. Wiecznnie za mało zamowionych przewodow lub złączek itd co skutukuje nie wyrobieniem normy a to wiąże sie z złą atmosferą i brakiem premii.Czego jeszcze nie dodałem wczesniej to tez kompletny brak kompetencji w administacji na weekendzie, są tam osoby ktore bladego pojęcia nie mają o produkcji ale wygodnie się im siedzi i pije kawe a ludzie to widzą i tez sie wkurzają na to co wiążę sie z spadkiem motywacji do pracy, a osoby ktora by motywowała nie ma,są tylko nie kotre osob z ktorymi bardzo fajnie sie pracuje i to jest jedyny czynnik motywacji w tym zakładzie (chyba ze ktos wlicza jakies wrzaski na pracownika gdy niema normy zrobionej tak ak by to jego wina była ze maszyna zepsuta lub znowu czegos niema zamowionego)

enter
@week

Racja, nikt zarządzający produkcją nie ma bladego pojęcia co to jest motywowanie pracownika i jakie to ma ogromne znaczenie w jakości i wydajności pracy, niektórzy nadal myślą że model motywacyjny polega na wydzieraniu się na pracownika za coś czemu nie jest winny. A to nie jest sztuka wziąć i przeszkolić lub poszukać kilku pracowników znających się na systemach motywacyjnych. W weekendy jest jedna wielka tragedia, a potem się dziwią, że nikt nie chce przychodzić. Po co, po to żeby ktoś po mnie jeździł za to, że nie mam na czym ani z czym pracować? Lepiej niech zarządzający produkcją się w porę ogarną zanim pracownicy będą mieli serdecznie dość. Dopiero połowa miesiąca a ja słyszę, że kilku pracowników agencyjnych z jednej zmiany rezygnuje z pracy i to ci którzy przepracowali 2, 3 miesiące, taka rotacja pracowników bardzo źle świadczy o firmie i się jej w ogóle nie opłaca.

ustawiacz

Dzieki za info. A na jakich maszynch pracujecie?

nieważnekto

nic nie ma, przychodzisz, stajesz przy maszynie i rób domyśl się jak, jeden mechanik na wydział, a jak ma wolne to nie ma nikogo, a liderki co mogą przecież na naprawianiu i ustawianiu maszyn się nie znają, i tak ta firma zmierza ku zagładzie, fakt jeśli chodzi o samą pracę nie jest tragicznie, wszędzie trzeba pracować, ale żeby było jeszcze na czym, nie wiem na przykład po co jest ten kamban jak na nim nigdy nic nie ma, co chwilę trzeba szukać po magazynie, albo przewodów nigdy nie ma tyle żeby robić jedną referencje całą zmianę, trzeba się przezbrajać ze 3 razy jeśli jeśli ma kto to zrobić, w hutchinson 1 niby wszytko ładnie zorganizowane w teorii, w praktyce jeden wielki chaos, ale kogo to obchodzi norma ma być zrobiona

ustawiacz

niema ustawiaczy,setterow,utrzymania ruchu?

eehaa

nie ma czegos takiego jak ustawiacz maszyn przynajmniej na II kazdy musi radzic sobie sam

Zostaw merytoryczną opinię o Hutchinson Poland Sp. z o.o. - Żywiec

• Jak się pracuje w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 737.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 674, z czego 160 to opinie pozytywne, 142 to opinie negatywne, a 372 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Hutchinson Poland Sp. z o.o.