Opinie o hutchinson.com/pl - HUTCHINSON S.A. w Żywiec

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

:-)

(usunięte przez administratora)chciał zabłysnąć haha......... Tak się bawi, tak się bawi.......... Hutchinson!!!!!! A teraz wszyscy razem :-)

to tak na marginesie :)

Obecnie przez pomieszczenie higieniczno-sanitarnym rozumie się szatnie, umywalnie, pomieszczenia z natryskami, ustępy, jadalnie z wyjątkiem stołówek, pomieszczenia do odpoczynku, pomieszczenia do ogrzewania się pracowników oraz pomieszczenia do prania, odkurzania, suszenia i odpylania odzieży i obuwia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej. Na czym polega zmiana definicji pomieszczenia higieniczno-sanitarnego? Zmiana z pozoru jest niewielka, ale pociąga ona sobą ważne konsekwencje bowiem z definicji wykreślono jedno pomieszczenie, a mianowicie palarnie. Od teraz palarnie nie będą uważane za pomieszczenia higieniczno-sanitarne.Zmiana definicji pomieszczenia higieniczno-sanitarnego oznacza to, że pracodawca nie musi organizować palarni na terenie swojego zakładu pracy.

awarja

w tej firmie w ogóle nie sa przestrzegane przepisy BHP,nie ważne jak i na czym się pracuje ważne żeby ino sztuki trafiły na magazyn

Bardzo HujowyP racownik ( BHP)
@awarja

Wszyscy o tym wiedza i wszyscy to widzą , ale nikt z tym nic nie robi a jeśli ktoś komuś zwróci uwagę to ma pozamiatane.

Coooo?

Palarnie trzeba całkowicie zlikwidować i zainstalować w kiblach czujniki alarmowe i po problemie...

JARACZ
@Coooo?

Troglodyto z dzikiej łąki - czytaj ze zrozumieniem - palarnia sie NALEŻY i ma byc odpowiednio uposażona .A ty sobie zamontuj czujnik wyszukiwania mózgu bo chyba go zgubiłes i nie wiesz o tym.

@Coooo?

sam sie zlikwiduj i zamknij w kiblu i po problemie...

JARACZ

A MOZE BY TAK KTOŚ ZWERYFIKOWAŁ PRZEPISY DOTYCZĄCE PALARNI , BO LUDZI PRZYBYWA A MIEJSCA CORAZ MNIEJ!!! Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom odpowiednie urządzenia higieniczno-sanitarne, w tym również palarnie. Obowiązek ten wynika z rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bhp i dotyczy pracodawców zatrudniających więcej niż 20 pracowników. Pracodawca musi zapewnić pomieszczenia w liczbie i wielkości dostosowanej do liczby zatrudnionych pracowników. Wymagania techniczne dotyczące pomieszczenia palarni: palarnia, jak wszystkie pomieszczenia higieniczno-sanitarne, powinna znajdować się w budynku, w którym odbywa się praca, albo w budynku POŁĄCZONYM z nim obudowanym przejściem, które w przypadku przechodzenia z ogrzewanych pomieszczeń pracy powinno być również OGRZEWANE! wysokość pomieszczeń higieniczno-sanitarnych nie powinna być w świetle mniejsza niż 2,5 m; dopuszcza się zmniejszenie wysokości pomieszczeń higieniczno-sanitarnych do 2,2 m w świetle w przypadku usytuowania ich w suterenie, piwnicy lub na poddaszu; palarnia powinna być usytuowana tak, aby nie narażać osób niepalących na wdychanie dymu tytoniowego; w palarni co najmniej 0,1 m2 powierzchni podłogi powinno przypadać na każdego pracownika najliczniejszej zmiany korzystającego z tego pomieszczenia; powierzchnia poszczególnych pomieszczeń przeznaczonych na palarnie nie powinna być mniejsza niż 4 m2; należy zapewnić przynajmniej dziesięciokrotną wymianę powietrza w ciągu godziny.

Ktosiek

no włażą, włażą w każdy otwór kierownika , no ale jak sie mózg ma wielkości glówki od szpilki to tylko tyle pozostaje by zrobic 'kariere zawodową' . A kierownicy to lubią : bo i ploteczki wszystkie znaja i moga sobie siedziec i kawki pic a wydział 'hula'. A że zarobki niskie to na mydło nima kasy.

obserwator 1

to co tu piszecie to jedna wielka sciema.gdzie jest ten raj w którym chcecie pracowac.chocby jak super było to narzekań jeszcze wiecej .adeco -zal ludzi bo sa naprawde niektórzy bardzo wporzo ale są tez tacy jak to zgniłe jabłko co im sie robic nie chce ale w gebie na palarni to są mocni co nie miara. a jesli chodzi o zwiazki zawodowe -najpierw spróbuj byc w zarządzie a potem się wypowiadaj -powodzenia! A firma hutchinson nie najgorsza choc zarobki jak na tą firme to faktycznie strasznie niskie

pracowik

firma adecco to największe zło jakie może być, panie które pracują w biurze traktują ludzi jak śmieci, do maja nie miałem kwitka z lutego!!!!!! jak prosiłem się o kwitek i za każdym razem słyszę że nie ma, albo że nie mam czasu odpalić komputera aby wydrukować, gdy 1 dnia miesiąca mam pierwsze zmiany to 3 dni chodzę podpisać umowę bo nigdy czasu nie mają,w biurze jest ich chyba 4 i żadna nie ma czasu?!!!!!!!! ludzie nie idźcie do tej chorej agencji!!!!!!!!

bezdomna

najwieksza blazenada to ta ze ludzi z adecco przeniesli do szatni poza zaklad to sie nie miesci w glowie jak mozna tak ludzi traktowac w czym jestesmy gorsi o pracownikow z hutchinsona mysle ze nam bardziej zalezy na pracy izatrudnieni a ciagle jestesmy traktowani jak gorsze zlo i czemu to kobiety musialy przejsc chcialabym aby panie ktore to wymyslily poczuly sie tak jak my w tej chwili .milego samopoczucia dla pan z kadr.

Obserwujacy

Już nie mogę tego jadu i oczerniania czytać. Ludzie! Pracuję w tej firmie blisko dwadzieścia lat i widzę zmiany w tej firmie na dobre i te złe! Dziękuję związkom że są i bądźcie nadal!!!!! Buntownicy za bramę!!!!!! Firmy wokół czekają na was otworem!!!! I tyle w temacie......... Pozdrawiam normalnych ludzi w Hutchinsonsonie.....

@Obserwujacy

jaki jad? Jakie oczernianie? przecież to szczera prawda , same kumoterstwa- jak masz znajomosci masz lżej i wszystko załatwisz od reki. A za bramę to takich jak ty !!! Łączna czeka na Ciebie otworem!!! pozdrawiam wszystkich buntowników oby było was jak najwięcej, może wtedy zapanuje jakiś porządek i sprawiedliwość!!!

obiektywny

Same narzekania ...Jeden na drugiego pisze a kadra ma nas w ..... ,Sami podnosicie normy , podwyżki max mają tylko ci co chodzą non stop do kierownictwa i donoszą .Dlaczego urlopy tylko na żądanie a niektórzy tylko telefon i załatwiane.Gdzie są zwiazki zawodowe i rada pracownicza ...pomyślmy gdy będą nowe wybory .

operator

Po 1 - to nie ja sugeruje by gdziekolwiek dzwonić, przerwe mam, dostęp do wody mam ale nie mam sie z czego jej napić, wiatrak owszem tez jest ale dmucha ciepłym powietrzem. Nie pale więc basen jest mi zbyteczny. Nie jest dla mnie argumentem idż na zakład nr 2- pracuje tutaj i tutaj oczekuje dogodnych warunków. Po 2 nie ublizyłem nikomu- stwierdziłem tylko fakt. A po 3 - sam napisałeś anonimowo- Stary.

Stary

Aleś ty mądry operator i jak długo w tej firmie jesteś zatrudniony co? Co ci urząd pomoże przemadrzalcu? Dostęp do wody masz? Przerwy dodatkowe masz? Wiatraki masz? Może basen wystawimy na palarnie? Pokaż mi i wymień jeden zakład Zywcu co robi wszystko żeby było trochę lżej, lato to lato. Jak dotrzesz do zimy to będziesz obrzucal błotem związki i resztę że jest ci zimno. Zapraszam na zakład nr 2 to przekonasz się co to jest kpina z pracowników. I przestań już ublizac tym co nie czaja się tak jak ty! Tylko otwarcie mówią co pracowkowi się należy!

operator

dlaczego zwykły pracownik ma sie narażać i dzwonić po urzędach , przecież w zakładzie 'funkcjonują' ( to zbyt duże słowo) związki zawodowe pan SIP i rada pracownicza, więc niech oni sie tym zajmą!!!!

Pamiętajcie

Pracownik może przerwać pracę jeżeli wysoka temperatura powoduje jego złe samopoczucie. Nie może też mieć z tego tytułu obniżonego wynagrodzenia za pracę! Gdyby któryś z kierowników to kwestionował proszę dzwonić do PIP: (usunięte przez administratora) Zwłaszcza ze jeden z kierowników na hali B przegina...

PełnaNadziei

Hej, czy jest tu ktoś kto dojezdza do Hutchinsona na Lesnianke autem i ma wolne miesjce , z okolic Milówki, Kamesznicy czy cos :) z góry dziekuje . PS. Jakby ktoś znal osoby ktore dojezdzaja prosze o odpowiedz :)

Prracownik

Leon a dziwisz sie ze tak robi??? Popatrz na wydzial na jakim robi. Jeden lider goni za babami albo nos w telefonie , drugi to samo , lidereczka co piec minut z innym na alejce gada , albo gdzies przesiaduje. Kontroleczki z nosem w gorze albo z mina nie wypowiem sie jaka przychodza sprawdzac wyrob gotowy ( a to ich praca) . Wielcy Technicy non stop przed komputerem albo rozlatuja sie po hali. Operatorzy non stop na palarni. Jednym slowem samowolka. Dosc dziwne ze nadal ten wydzial istnieje. A przyjdz zapytaj na jakas zmiane o problem to z wielka laska Ci pomoga . Narzedziowcy przesiadujacy u nich na wydziale ? Co szukaja tam schronienia?

Tod Downey

Ludzie którzy chcą tu pracować, mówię jedno :"UCIEKAJCIE" i to jak najszybciej. Ciężko spotkać kogoś kto pracował tam dłużej niż 3 miesiące.Dziwne prawda?.Co chwile zmieniają się załogi ,brak rytmiczności ,planu , maszyny psują się kilka razy dziennie ,normy zawyżone do granic możliwości ludzkich.Jeśli ktoś myśli że to fajna praca to się myli.Trzeba zasuwać jak w kieracie ,i te ciągłe wypisywanie tych papierków ,nuda .Czasami zanim się skompletuje materiały do roboty mija 30 -50 min.Pracowałem już w wielu miejscach i powiem wam że powinni płacić więcej.Harówa jak jasny gwint .Kierowniczki i liderki mocne w gębie ale z planami to gorzej .Z pewnością jest to najgorsze miejsce w którym pracowałem.Dlatego zrezygnowałem.I nie mogę polecić tego miejsca innym.Dopóki Kapitaliści nie zaczną płacić uczciwie za ciężką pracę ,dopóty ludzie będą uciekać z takich miejsc .Po nich będą przychodzić nowi którzy też to oleją.W rezultacie będą mieć wiecznie nie wyszkolony personel od którego oczekują wyrabiania norm od pierwszego dnia.

leon

Mistrz - wiesz co mówisz? Osoba prowadząca manpower ma ukończone szkoły o jakich te ..... z adecco i 90% ludzi w tym zakładzie nie mają pojęcia, jeśli już macie się kogo czepiać to tej pięknej córeczki przewodniczącej, ona potrafi całą zmianę pisać sms,lub chodzić na kawki i herbatki, jest bez szkoły a siedzi na recepcji? bo mamusia podpisała nie korzystne dla pracowników podwyżki ? wiadomo

SEWERYN DUDEK

Nie straszę tych co potrafią normalnie się zachowywać !!!! jakie zarzuty masz w stosunku co do mnie ?

Zostaw merytoryczną opinię o Hutchinson Poland Sp. z o.o. - Żywiec

• Jak się pracuje w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 737.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 674, z czego 161 to opinie pozytywne, 142 to opinie negatywne, a 371 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Hutchinson Poland Sp. z o.o.