Anwim S.A.

Opinie o Anwim S.A.

???

Co się zaczęło od logistyki?

Niebędzielepiej

No tak, czyli zarobki są adekwatne do poziomy wykształcenia i wiedzy pracowników. Dlatego wszystko funkcjonuje jak funkcjonuje. W tej firmie każdy może być każdym nawet bez żadnego doświadczenia.

Sokrates

Pełna zgoda z tym co napisał Zirytowany. Należy jednak zaznaczyć, że poziom wyszkolenia, wiedzy, doświadczenia, kontaktów, zaawansowania biznesowego, a także systematycznego szkolenia i podnoszenia kwalifikacji w innych firmach to przepaść na niekorzyść Anwimu. W innych firmach płaci się kolosalne pieniądze, jednak nie za nic. Więc poziom płac mnie nie dziwi. U nas każdy może być każdym i nic to nie wnosi.

Olo

Od logistyki się zaczęło, nadszedł czas na kolejny duży dział.

liczydło

Outsourcing to potęga. W sumie nie tylko logistycy mogą poznać jej moc.

Bibek

Dobry wpis Zirytowany - bardzo rozsądny, bardzo mądry i bardzo dobitny. BARDZO, BARDZO SŁUSZNIE!!!!

Zirytowany

Osoby pracujące w Anwim nie wiedzą chyba ile można zarabiać na stanowiskach na których są w innych firmach. Płaca tu jest mizerna. Ok, pensja jest na czas ale w innych firmach też. To nie jest coś co nas wyróżnia. Praca nie jest stabilna bo w każdej chwili możesz wylecieć, tym bardziej że szykuje się tyle zmian...

JS

Największym błędem firmy jest brak inwestowania w ludzi - brak rozwoju, brak jakiejkolwiek złotówki na szkolenia. To że ktoś jest 10 lat wcale nie musi świadczyć dobrze o firmie. Porównywanie nas do mniejszych sieci, notabene o innej konstrukcji i innych sposobie funkcjonowania jest bardzo słabe. Moim bardzo skromnym zdaniem należy się porównywać do najlepszych i od nich czerpać to co najlepsze. Uważam, że jak na skromne warunki płacowe bardzo dobrze działają księgowość, faktury, windykacja, logistyka, z naciskiem na informatyków - tam naprawdę są bardzo wartościowi ludzie, którzy mają wiedzę do swoich obowiązków i się starają bardzo ( niestety nikt w nich nie inwestuje, nikt tego nie widzi). Mam nawet przekonanie, że handlowcy pomimo bardzo skromnych narzędzi dają radę. (usunięte przez administratora) Przecież każdy projekt w pewnym momencie by mógł się rozwijać potrzebuje autorytetów.Może warto popatrzeć jak to robią koleżanki i koledzy z sieci, która przed chwilą weszła i odradza się na polskim rynku. A swoją drogą dziwi mnie to co bardzo długoletni pracownicy mówią na korytarzu, w kuchni,itd - a co mówią publicznie. To jest problem, gdyż mają takie samo zdanie jak Ci którzy są krócej, a jakoś dziwnie przy obecności dyrektorów milczą. I jakkolwiek to nie moja bajka - to ostatnio klasycy mawiają - POTRZEBUJEMY DOBREJ ZMIANY.

x

Twierdzisz, że (usunięte przez administratora)to super oferta, a sama chciałabyś za taką pracować

3 grosze

Dorzucę swoje 3 grosze. Nie jestem pracownikiem Anwimu, natomiast od 5 lat z firmą współpracuję. Nie zauważyłem, aby pracowali tam ludzie głupsi, mniej kompetentni niż w innych firmach. Sieci Moya daleko do Orlenu, to prawda – nie ta skala, nie te budżety – ale porównajmy ją z jej bezpośrednią konkurencją - Huzarem, Delfinem i tak dalej – to jest zauważalna różnica, zdecydowanie na korzyść Moya – pod względem ilości stacji i oferty. Sieci ponad 100 stacji nie zbudowała banda półgłówków, krewnych i znajomych królika, co sugerują przedmówcy na tym forum. Co do atmosfery w firmie – nie znam, natomiast od 2010 roku, od kiedy współpracuję z nimi, widzę cały czas tych samych ludzi – także pogłoski o jakiejś szalonej rotacji są mocno przesadzone. I co do pieniędzy – zgadzam się, Anwim jest regularnym płatnikiem, faktury opłaca idealnie na czas (to jest rzadkość w tych czasach), przypuszczam, że tak samo jest z pensjami dla pracowników. Kwestia, czy płaci mało czy dużo – to już indywidualna decyzja każdego pracownika (czy firmy kooperującej) – czy zgadza się na takie stawki, czy nie. Przymusu przecież nie ma. Osobom, które czytają te forum, zastanawiając się, czy przyjść na rozmowę kwalifikacyjną, radzę przyjść, posłuchać, podjąć samemu decyzję. W internetach dużo bzdur piszą.

Śmiać się czy płakać? Gratuluję poczucia humoru. Czekam na więcej.

x

Ciekawy. Sprawdź sobie w porównywarce wynagrodzeń,podając stosowne informacje,zobaczysz ile powinno się zarabiać.

Absolwentka

Czy ktoś mi może powiedzieć ile zarabia sekretarka w tej firmie, albo asystentka w dziale marketingu.

ciekawy

a jakie powinny być wynagrodzenia dla fachowców? Ile byś chciał, bo zamierzam aplikować?

x

Ale trzon tej firmy (i nie piszę o dyrektorach) który znam od wielu lat się praktycznie nie zmienia. (usunięte przez administratora)

liczydło

Przykro mi to pisać, ale przy poziomie zarobków oferowanych obecnie przez firmę, nie ma szansy żeby zaszły takie zmiany na stanowiskach manager'skich. Mam na myśli realne zarobki (nieobecna oferowana w czasie rozmowy premia). Pozostaje więc łatanie dziur i gonienie za niezrobionym. Ciekawe tylko ile pozostali fachowcy jeszcze wytrzymają.

Długoletni pracownik

Jeśli chcesz to mogę dać kilka przykładów - choćby w dziale handlowym, flotowym, księgowości... A odnośnie sekretarek to jak już ktoś pisał powyżej może i dobrze, że się zwolniły...Zresztą to, że czasami ktoś się zwolni to normalny proces w każdej firmie. Ale trzon tej firmy (i nie piszę o dyrektorach) który znam od wielu lat się praktycznie nie zmienia. No chyba, że mówimy o dziewczynach które zachodzą w ciążę :)

Długoletni pracownik

Moi drodzy. Czytam te wpisy i dochodzę do wniosku, że skoro ANWIM ma tak fatalną kadrę kierowniczą to już dawno powinien upaść. A tymczasem stale się rozwija, zwiększa zatrudnienie, powiększa liczbę stacji. Do tego ludzie pracują tam całymi latami i nie rezygnują. To pytam się, skoro jest tak źle jak piszecie to dlaczego tego nie widać w praktyce??? Myślę, moi drodzy, że jeśli macie odwagę i honor to albo powiedzcie swoim przełożonym wprost to co tu wypisujecie albo się po prostu zwolnijcie i oszczędzcie sobie nerwów :)

Długoletni pracownik

(usunięte przez administratora) Wg. mnie naprawdę nie ma tragedii...

Długoletni pracownik

No to chyba się nie rozumiemy. Co mnie obchodzi czy otwieramy stacje przy autostradach czy nie ? Czy ktoś zna Anwim czy nie ? Dla mnie ważne jest żeby mieć pracę, żeby nikt się mnie nie czepiał i żeby nie myśleć o tym czy za miesiąc dostanę wypłatę czy nie. I więcej od Anwim nie wymagam. A Ty widzę chciałbyś pracować w BP więc może złóż tam aplikację - na pewno potrzebują takich przebojowych aktywistów jak Ty :)

LILU
@Długoletni pracownik

Potwierdzam, że płacą na czas. Pewnie, że za mało ale przynajmniej nie trzeba się martwić czy kasa wpłynie czy nie. Wcześniej pracowałam w naprawdę dużej firmie gdzie wszyscy byli na etatach tylko co z tego skoro w lipcu dostawałam kasę za maj :(

Zaiks
@Długoletni pracownik

Wcześniej napisałeś, że się rozwijamy. I tacy są nasi pracownicy. Pisać by pisać, a konkretów żadnych. Jak na każdym naszym spotkaniu. To nie ważne gdzie złoże aplikację, istotne jest to, że poplecznicy tutaj piszą, a potem nie potrafią tego obronić i się wycofują. Jeżeli jesteś długoletnim pracownikiem, któremu zależy na spokoju i nie ma ambicji czegoś więcej - to wszystko jasne dlaczego jesteśmy tak nisko notowani. Tak, firma płaci na czas, szczerze mówiąc ja nie znam takich, które nie płacą.

Długoletni pracownik

Chyba domyślam się kogo masz na myśli ale to naprawdę nie jedyna osoba z tego koncernu która do nas przyszła. Są też inni którzy przyszli z innych koncernów. Część z nich została, część odeszła. I co z tego? Czego to dowodzi ? Niczego, bo tak jest w każdej firmie. Ja twierdzę, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma i tyle.

@Długoletni pracownik

Pewnie tak, ale konkretniej poproszę, fakty nie demagogia. Ile osób w ciągu ostatnich dwóch lat przeszło do Anwimu z koncernów i pracuje dłużej niż 6 miesięcy? Wcześniej zdarzało się to nader często i nie mam na myśli pracowników stacji.

liczydło

Drogi Kris-ie jeżeli piszesz o tym dyrektorze o którym myślę (nie posiadam wiedzy o jego wykształceniu) to uważam że jest to najbardziej kompetentny, poukładany, rzeczowy i znający się na swojej robocie dyrektor w Anwimie. Nie ma co oceniać się przeszłości tylko wykonywaną pracę.

liczydło

Oczywiście. Tylko Ci co to potrafią dobrze robić swoją robotę coraz częściej mając za przełożonego osobę która kompletnie nie zna się na swojej robocie, lub (usunięte przez administratora)odchodzą. Fachowców ze świecą szukać w niektórych działach. Żal patrzeć w jakim to idzie kierunku.

Zostaw merytoryczną opinię o Anwim S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Anwim S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Anwim S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Anwim S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 4 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Anwim S.A.?

Kandydaci do pracy w Anwim S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Anwim S.A.