Proplastica Sp. z o.o.

Opinie o Proplastica Sp. z o.o.

Odpowiedzialny

Ten wiersz nie był potrzebny, Panowie bądźmy poważni. Ja mam inny sposób. Poprostu od dłuższego czasu, wale konia i tą nie umyta ręką się z nim witam. Wiecie jaka to satysfakcja jak widzę że później tą samą ręką je kanapkę. Albo z drugiej strony... Może też sobie strzele jakiś wierszyk bo od godziny się na hali i nie ma co robić...

Marcin Kurw....lik

Serce moje płacze i na ziemi jest mi źle W szkole kradli mi kanapaki W pracy nie szanują mnie Mają mnie za śmiecia A ja ciągle boje się Że za moje zachowanie Wyru... w końcu mnie

Jan
@Marcin Kurw....lik

Nie bardzo rozumiem, co miałeś na myśli pisząc ten wierszyk. Używanie słów ogólnie uznanych za obraźliwe też jest niestosowne. Pracujesz FCPK Bytów i możesz wnieść jakieś interesujące informacje na temat zatrudnienia do wątku? Jeśli tak chętnie posłucham jaka panuje w firmie atmosfera i relacje między współpracownikami. Firma szuka pracownika na stanowisko mistrz zmianowy. Szczegóły można znaleźć na stronie https://www.pracuj.pl/praca/mistrz-zmianowy-kielce%2Coferta%2C6911717.

MadeInChina
@Jan

Po prostu kolega wypił za dużo chłodnych napojów i pod ich wpływem postanowił się podzielić opinią o jednym z innych pracowników. A w kieleckim oddziale jest po staremu. Pracownicy są wkurzeni na kierownictwo i nawzajem. Ze starej hali odeszła już połowa doświadczonych pracowników, czego najlepszym przykładem są szlifierki planetarne - Blanchardy. Na małych maszynach pracują same nowe chłopaki, a na dużych jedynie dwaj z kilkuletnim doświadczeniem. I pomyśleć, że szlifierze półtorej roku temu dostali najwyższe podwyżki w historii firmy. Wyobraża sobie ktoś jak mocno trzeba gnębić ludzi, by doczekać się takiego exodusu? Zresztą i tak nie byłoby dla nich wszystkich pracy, gdyż większość stalowych płyt przypływa gotowa z Chin. Pracownicy jedynie je wyciągają ze skrzyń, sprawdzają i rozkładają na europaletach. Ponoć są one kupowane w cenie złomu, więc nic dziwnego, że Blanchardy stoją i się kurzą. Szczególnie, jeśli wziąć pod uwagę kosmiczne ceny prądu na terenie Chemaru. Pewnie można by je obniżyć instalując ogniwa słoneczne na dachu z dofinansowaniem unijnym, ale do tego nikt niema głowy. Plus jest taki, że nowi pracownicy dostają na start rewelacyjne jak na Kielce stawki. Na maszynach CNC obecnie można dostać 22-23 zł brutto bez większego doświadczenia. Szkoda tylko, że nie podwyższono pensji starszym fachowcom i niektórzy wciąż zarabiają po kilkunastu latach 18-19 zł. Nie działa też stara metoda - "zwolniem się i zatrudniem sie za lepsze pieniądze", bo szefostwo z zasady bardzo nie lubi byłych pracowników.

Jack

FCPK o.z. Kielce to jedna wielka porazka i przestrzegam wszystkich ktorzy chcieliby tu przyjsc pracowac, bo szkoda zdrowia i czasu na prace w tym (usunięte przez administratora) W tej firmie jakby mogli to by nawet za majtki patrzyli bo kazdemu patrza tylko na rece (kamery i czepianie sie o wszystko nie majac przy tym zadnej wiedzy, bo ani kierownik o.z. Kielce ani pseudokierownik nie pracowali nigdy na hali i nie maja o niczym pojecia tylko wymagania). Szczypior potrafi tylko jedno mowic- "ale co ja moge zrobic jak jestem blokowany" ( i to mu wychodzi najlepiej), wiec od czego ty chlopie tak naprawde jestes w tej firmie???? Czy twoje ambicje siegaja tylko do bycia poslancem i wypisywania kar finansowych?? Niech dyrektor odpowie na pytanie dzieki komu firma osiagnela sukces?? Pewnie to dla niego za trudne pytanie wiec ja mu podpowiem: DZIEKI CIEZKIEJ PRACY LUDZI, ktorym tetaz tak sie odplaca. Nie ma tu zarzadzania ani jakiejkolwiek organizacji, ktora wplywalaby na poprawe warunkow i atmosfery pracy. Jest niesamowite zapylenie i smrod i nic nie jest robione zeby to zneutraluzowac, bo niby po co. W tej firmie tylko i wylacznie w cenie sa glupie pomysly tj pranie rekawiczek i uzywanie ich dopoty dopoki sie nie rozleca, bo nowe rekawiczki to dla firmy za duzy wydatek a na czyms oszczedzac trzeba. Tylko na sobie nie oszczedzaja i w kantorku juz 8 uzdrowicieli jest i jeszcze gorszy balagam niz kiedys co bylo ich 3. Tam nikt kosztow nie liczy, a tak naprawde wystarczylo by ich zaledwie 3 i to by byla oszczednosc dla firmy a nie robic pseduoszczednosci na pracownikach. Sami majstrowie sie dziwia po co ich az tylu ale gora tego nie widzi tylko placi im co miesiac pensje za nic. I na to sa pieniadze. Proponuje aby dyrektor, kierownik o.z. Kielce i Szczypior kupili sobie uzywane majtki, prali i wymieniali miedzy soba. Przeciez beda wyprane w pralni chemicznej to tak jakby byly nowe. Zaoszczedza przy tym i pokaza pracownika ze sie da. Skoro glupie pomysly sa w cenie w tej firmie to proponuje zeby zamiast papieru toaletowego w toaletach byly worki z czysciwem i wtedy pracy beda sie podcierac szmatami potem wrzucac je do kosza na pranie a za dwa dni wroca do nich czysciutkie do ponownego uzycia. To dopiero oszczednosc!! Jak w tej firmie moze byc dobrze skoro Globus- byly wozkowy i palnikowiec, najwiejszy leser jaki moze byc w firmie uciekal z palnikow na mistrza bo mu sie robic nie chcialo??? Majstrem powinna byc osoba z doswiadczeniem, kompetencjami i wiedza o branzy a taki Globus- byly wozkowy i palnikowiec, studzic gorace plyty z pieca przy uchylonej bramie. I nie zdaje sobie sprawy co sie dzieje potem z plytami i jak sie je obrabia. Wiec jaka on ma wiedze, cala hala sie z niego smieje ale on jest MISTRZEM i trzeba go sluchac. Globus czai sie tylko na drewno z uszkodzonych palet i ma pretensje do tych sa sobie je odloza o to ze to robia. A zapomial jak on wywozil i nikt my nic nie mowil. Ja obecnie szukam pracy bo nie planuje przyszlisci w tej firmie. Poprostu nie wytrzymuje juz pod kazdym wzgledem. Takze niech kazdy kto rozwaza mozliwosc podjecia tutaj pracy zastanowi sie nie dwa a sto razy. Bo tylko straci zdrowie a pieniedzy sie nie dorobi Nie ma sensu wmawianie ze skoro inni pracuja to ja tez sprobuje. Naprawde szkoda czasu, nerwow i zdrowia!!!!!

Kamil
@Jack

Tylko żebyście nie myśleli że ja to pisałem...owszem czytam i pękam ze śmiechu... Przy okazji chciałbym pozdrowić kolegów i koleżanki

E.ch
@Jack

Kierownik oz Kielce zaczynał na tokarce w Bytowie. Naprawdę niewiele wiesz.

ZielonySzczypiorek

Trzech majstrow firma miała, Trzech majstrow firma miała A ten trzeci co był głupi przyszedł z kontroli jakości ;)

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Proplastica Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
Takitam

Nie śmiejcie się, tylko pomóżcie znaleźć globusowi swoje miejsce na ziemi :D

Xyz
@Takitam

Ja na jego miejscu bym poszukał za bramą!

Darek

Poczytaj sobie opinie bo widzę że się łudzisz zgubnymi nadzieja,to wszystko co tam napisane to PRAWDA

Zazenowany

Ludzie pokażcie,że macie jaja i nie bójcie się zwalniać bo jak nie teraz to niby kiedy? Ruszcie te dupska i rzucajcie mu wypowiedzenia wtedy dopiero doceni to co miał a wy oszczedzicie sobie zdrowia, w każdej innej firmie każdy zarobi więcej niż w tym kolchozie.Na moim przykładzie wiem ze nie warto tam było pracować i nie miałem żadnych problemów ze znalezieniem pracy na 8cv , które wysłałem w ciągu 2 dni, aż z 6 miejsc miałem odpowiedź i teraz mam robotę spokojną i zarabiam o 900zl więcej niż miałem w tym (usunięte przez administratora),także warto ruszyć tylek!!!

Byly

Jakim trzeba byc stracencem zeby przyjsc do tego (usunięte przez administratora), znajac tutejsze opinie o tej firmie. Plyty sciaga sie z Chin a ludziom wciska sie kit ze nie ma roboty i wysyla na urlopy. Taki w skrocie jest obraz firmy. Najlepiej jakby ja zamkneli i nikt by za ta firma nie plakal. Bo tu sie nie zarobi tylko nabawi nerwicy i straci czas. Procowalam wiec wiem co pisze.

Gda

Omijać tą firmę szerokim łukiem bo wszystko to co jest napisane to prawda i ja też wkrótce wypowiedzenie składam z tego szamba.

Ale wydajność jest Bardziej!

"W tej firmie tylko i wylacznie w cenie sa glupie pomysly tj pranie rekawiczek i uzywanie ich dopoty dopoki sie nie rozleca, bo nowe rekawiczki to dla firmy za duzy wydatek a na czyms oszczedzac trzeba." To może ja coś zaproponuję. Bo faktycznie da się w tej firmie zaoszczędzić konkretne pieniądze. I to nie kosztem ludzi, lub prania rękawiczek i brudnych gaci. Na przykład można ponownie wykorzystywać zużyte płytki do fazowania. Chodzi mi o te złote i srebrne prostokąciki o przekroju klepsydry, zalegające w kuwetkach w wypożyczalni. To bowiem chyba jedyne płytki w całej firmie, jakie można by szybko i tanim kosztem przeszlifować na szlifierkach wzdłużnych. Wystarczyłoby wykonać ze zbrakowanej płyty formę, po czym wyciąć na niej podłużne rowki o głębokości 2/3 płytki i szerokości dającej 1 mm luzu. Dobrze by też było, aby rowki formy kończyły się przynajmniej parę centymetrów od jej krawędzi. Dla bezpieczeństwa. Należy też sprawdzić jak mocno te płytki trzymają się formy i stołu magnetycznego, bo jeśli cokolwiek będzie nie w porządku... to cały ten pomysł można wyrzucić do kosza. Natomiast jeśli wszystko pójdzie dobrze, to firma będzie mogła przez najbliższe kilka lat fazować płyty za półdarmo. Oczywiście, szlifowane płytki nie będą one nawet w połowie tak dobre jak nowe, ale skoro mistrzowie chcą oszczędzać na takich rzeczach jak rękawiczki to musi być już naprawdę źle. A teraz proszę wyciągnąć kalkulatorki i porównać comiesięczne oszczędności na płytkach (które kosztują krocie) i rękawicach (z których część nie będzie się nadawać ani do prania, ani cerowania). Oczywiście można również szlifować pozostałe płytki skrawające, ale do tego trzeba specjalnych ostrzałek, zamocowań i tarcz szlifierskich. Efekt jest więc średni, tym bardziej, że szlifując usuwa się utwardzoną powłokę. Płytkami z recyklingu trzeba by skrawać z mniejszymi prędkościami, a to nie do przyjęcia, zważywszy jaką świętością jest w firmie wydajność. Pewnie skończyło by się tym, że osoby pobierające używane płytki nie wyrabiałyby norm i regularnie dostawały ochrzan od mistrzów. A następnie znacznie niższe podwyżki na kolejne rocznice. Można również korzystać z usług firm szlifujących płytki skrawające. W Polsce istnieją przynajmniej trzy i poza szlifowaniem zajmują się również ich utwardzaniem. Nie jestem jednak w stanie powiedzieć na ile jest to opłacalne rozwiązanie. O ile więc w NSK Iskra szlifowanie płytek nie jest niczym niezwykłym, to w FCPK Bytów nie zdałoby egzaminu. ps. Piszę ten komentarz tylko ze względu na sporą grupę naprawdę świetnych ludzi, którzy z niezrozumiałych dla mnie powodów wciąż chcą pracować w tej firmie. A przynajmniej jeszcze nie przeszli do innych firm.

Płaszczyzna jest zajebista

Ludzie pracujcie całym serduszkiem i uczciwie bo to od nas zalerzy czy płaszczyzna bedzie (usunięte przez administratora)

american dreame

To jeszcze ten leser Globus tam pracuje??? Nic dziwnego ze kierownik szuka oszczednosci jak caly czas trzyma takich "pracusiow" zamiast dac podwyzki ludziom ktorym napawde na to zasluguja. Pracowalem w tej firmie ladnych kilka lat i odradzam kazdemu kto chcialby tam pracowac. Warunki tak jak wczesniej napisano masakryczne: smrod i zapylenie, smog gorszy niz zima nad Kielcami a latem piekielnie goraco bo szkoda na wentylatory dla pracownikow. W tej firmie to prawda, ze im glupszy pomysl tym lepszy. Obowiazuje tam zasada 3×B -BYLE KTO (kazdy moze tam pracowac na kazdym stanowisku oprocz funkcji o.z. Kielce on jest NUMBER ONE czyli najwydajniejszy), BYLE JAK (nie wazne jak byle szybko) i BYLE DUZO!!! Chca zeby bylo jak w niemieckiej fabryce a stworzyli warunki jak w chinskiej fabryce. Skoro Kielce sa takie nie wydajne to czemu nie przeniosa firmy do Niemiec. Tam Niemcy pokaza jak sie wydajnie pracuje i ile sie zarabia!! W tej firmie pracowalem na jednej maszynie i zarabialem tyle samo co goscie co robili na dwoch czy nawet trzech maszynach. Dla mnie bylo to dobre ale z punktu widzenia tamtych niesprawiedliwe i pozbawione logiki. Jaki trzeba miec tupet i brak rozeznania aby wymagac od pracownika pracujacego na trzech lub dwoch maszynach takich samych wynikow co pracownik z jednej maszymy. Kazdy chcialby miec jak najlepsze wyniki tylko niech ma rowne szanse. Absurdem tez jest szkolenie nowych pracownikow przez pracownikow ktory sa zatrudnieni miesiac wczesniej niz oni. A potem sie dziwia ze braki sa i nie wiedza skad sie one biora. Jak firmie oplaca sie zatrudniac nowych ludzi ktorzy popracuja tydzien lub dwa, narobia brakow i jeszcze przychodza na ktora sami chca bo sie nie wysypiaja?? Zamist docenic sprawdzonych doswiadczonych pracownikow i w nich inwestowac pieniadze to lepiej wydawac je na swiezakow a zwalniac i oszczedzac na pracownikach sprawdzonych. Ta firma caly czas potyka sie o wlasne nogi i nie wyciaga wnioskow. Brakuje osoby ktora pokieruje ja wlasciwym torem. Ktora uswiadomi obecnych kierownikow ze nie nadaja sie na stanowiska ktore maja i to glownie przez nich ta firma schodzi na psy, bo ryba psuje sie od glowy.

Tyi

Ta firma to jedna wielka pomyłka

Bożena

Firma FCPK Bytów rozpoczęła swoją działalność w 1993 roku. W ciągu 25-26 lat, dzięki zaangażowaniu ludzi i inwestycjom w technologię, maszyny, automatyzację, roboty stali się czołową firmą w branży w Europie. W chwili obecnej chcą powiększyć swój zespół o Inspektora ds. BHP i Ochrony Przeciwpożarowej. Są w stanie zaoferować: wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i zaangażowania, stałą pracę w stabilnej firmie, możliwość skorzystania z grupowego ubezpieczenia na życie. Ogłoszenie to widnieje na znanym portalu z ofertami pracy. Czy znajdzie się jakiś chętny do aplikowania?

Tyka
@Bożena

to już tyle lat są na rynku? kto by pomyślał...

Zzziuuuuuu!

Przyznaję, że uzbierało się już trochę niesamowitych opinii o tej firmie. Pomimo to, mam kilka bardzo niewygodnych pytań, zadawanych z perspektywy osoby, która sama się zwolniła po wielu latach pracy, mając dość wyśrubowanych norm. Możliwe, że nie powinienem tu pisać, ale dziwnie się ogląda jak firma nieustannie potyka się o własne nogi. A nuż wyjdzie z tego coś dobrego. 1. Czy to prawda, że w ciągu ostatniego roku w zakładzie w Kielcach zwolnili się wszyscy brygadziści, mistrzowie produkcji wraz z kierownikiem hali i koordynatorem produkcji? Odkąd pamiętam rotacja pracowników była w tej firmie niesamowita, ale dotąd dotyczyła ona jedynie takich szaraków jak jak. Natomiast informacja, że (ponoć) odeszły dwie najważniejsze osoby na hali, czyli Bartek i Roman, wydaje się nieprawdopodobna. A jeszcze bardziej szalone wydaje mi się, że nie przywrócono ich do pracy. Byli jacy byli i każdemu zdołali wielokrotnie zajść za skórę, ale przepracowali w firmie po ponad 10 lat. To chyba powinno coś znaczyć? 2. Czy w tym temacie wypowiadają się tylko osoby z oddziału kieleckiego, czy także z samego Bytowa? Bo większość podawanych tu problemów i niesnasek jest typowa dla tego pierwszego zakładu. Ba! Pomimo upływu lat i niezliczonych roszad personalnych wśród pracowników długa lista bolączek pozostaje taka sama. I wynika z dwóch rzeczy - rozwijania firmy kosztem pracowników i okazywania im jawnej niechęci przez przełożonych. Osoba, która mówiła na chyba każdym zebraniu, że niezadowoleni powinni odejść, by zrobić miejsce dla ludzi którzy chcą pracować, powinna wiedzieć o co chodzi. Kryzys na rynku pracowniczym jedynie wyolbrzymił te trudności, bo już od lat firma miała kłopoty z zapełnianiem wakatów. Istnieje też druga możliwość. Czyli, że w Bytowie panuje to samo piekiełko co w Kielcach. I to dopiero byłoby dziwne. Dwa różne zakłady z przeciwległych krańców Polski i takie same problemy? I czyja leży tu wina? Szeregowych pracowników, złej organizacji pracy, niesprawiedliwego traktowania czy też kogoś na górze. 3. Czy dokończono w końcu budowę drugiej hali w Kielcach? W końcu ta inwestycja kosztowała krocie i aby zacząć na siebie zarabiać musi być wykorzystywana. 4. Czy szefostwo firmy zdaje sobie sprawę ilu ma świetnych i lojalnych pracowników, od lat pracujących na ich zysk i prestiż? Każda wyjeżdżająca z zakładu płyta została przez kogoś pocięta, ofrezowana, przeszlifowana, sprawdzona i spakowana. Nad każdym z produktów FCPK pracował cały sztab ludzi, którzy także w tym momencie starają się, pomimo frustracji i zniechęcenia, dobrze wykonywać powierzone operacje. Jeśli ktoś z zarządu teraz to czyta, to najmocniej proszę przez chwilę o nich pomyśleć.

Romkiem i Bartkiem
@Zzziuuuuuu!

Muszę przyznać że tęsknię za tymi ch-kami :)

Zpamiętnika majstra psychopaty
@Zzziuuuuuu!

Ktoś normalny uznałby majstrów za wariatów potrafili co 15 minut latać i sprawdzać czy płyta już opier-lona i tu pracownikom nerwy siadały część wyjechała za granicę było darcie z końca chali to było k-wa chore latali usrani jakby zaprzedali duszę diabłu i w imię czego? I niby sami zrezygnowali z tej pięknej fuchy? Nie docenili ich czy co? Aż cieżko uwierzyć ze Roman z Bartkiem sam odszedł jak srali się jakby się tam mieli wykończyć w tym zakładzie do końca swoich dni.... A jakie stawki? Podnieśli co robolom?

Jakub

Niedługo nie będzie miał kto tu pracować bo szkoda im na podwyżki dla starych pracowników, w kantorku też sporo zmian , nie mają kogo brać za Majstrów to posiłkują się ludzmi z produkcji, bo nikt z zewnątrz za te pieniądze nie chce się podjąć tego zadania. Wiedzą kogo należy brać i kto strzeli z ucha. Przykład takiego gościa jak Globus , który nie rozumie co się dzieje na produkcji i narzeka że nikt z majstrów nie chce go nauczyć tak samo jak narzekał na palniku...ale potrzebny jest na donosiciela .Jak tak dalej pójdzie to raczej ci którzy pracowali po kilka lat ze sporym doświadczeniem odejdą tak jak to sie zaczeło od początku 2018r, bo FCPK nie ma nic do zaoferowania dla pracowników którzy znają sie na pracy tylko dla nowych , którzy po kilku miesiącach i tak uciekają z tego brudu ,hałasu i zapylenia. Pozdrawiam

xxx
@Jakub

Prosta sprawa z Antena, najlepszy szlifierz i go zwolnili bo sie postawil nowemu kierownikowi. Pracowal tam kilka lat, bardzo pozytywny koles...

OLa
@xxx

Kto ci będzie robił . Jedni piją do ludzi .Drudzy z kantorka nie wychodzą.-powinni se przewód pociągnąć na maszynę z e słuchawką .Inni w niedziele się widza na obiedzie . A reszta jakieś gry uprawia rodem z PRL u

Cwaniaczek Romuś ;)
@Jakub

Globus to leser jak jezdził na wózku to nie chciało mu się gradować i spawać i spie..ył przy pierwszej okazji na palniki

Cwaniaczek Romuś ;)
@Jakub

Jak to Roman nie pracuje? Latał jak wariat Bartkiem po kilka razy w ciagu zmiany zmieniali decyzję żeby im te płyty w terminie wyszły czepiał się byle czego bo z całego serca chciał zeby było dobrze ilu dobrych pracowników przez nich odeszli bo ile można w-wiać człowieka? Niby coś tam dzwoniło ale h-j wie w którym kościele ;)

Olek

Czy ktoś słyszał żeby gdzieś było idealnie? Samo życie przynosi różne sytuacje i tyle w temacie.

@Olek

Racja, ale czemu coś sie na siłe pogarsza a nie polepsza ? Chodzi mi o nie efektowne podkręcanie śruby. Które tylko szkodzi pracownikwi i nieprzynosi większych osiągów w produkcji. Zobaczymy co będzie dalej czas pokaże.

Stary

Czy Roman nadal pracuje?

ciekawski
@Stary

no co jest? Nikt nie odpowie?

ChatkaBartkaPuchatka
@Stary

Pracuje. Trudno o mistrza bardziej zmotywowanego do pracy niż on.

Arrivederci Roman

były robol
@Bukmacher

Czyżby wylot? Na własne życzenie czy został pogoniony?

Bukmacher

Czy w pierwszym kwartale roku 2018 pracownicy zaczną się zwalniać częściej? Tak - kurs 1.23 Nie - kurs 3.18

@Bukmacher

Korekta. Roku 2019

tommy lee jones ze ściganego

Ciągle tam pracuję ale muszę powiedzieć, że to co jest napisane poniżej to absolutna prawda. We wszystkim!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Proplastica Sp. z o.o. - Bytów

• Jak się pracuje w Proplastica Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Proplastica Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Proplastica Sp. z o.o.?

Proplastica Sp. z o.o.