Proplastica Sp. z o.o.

Opinie o Proplastica Sp. z o.o.

Aktualność
Zatrudnimy pracowników produkcji w zakładzie produkcyjnym w Kielcach.
Jeśli masz doświadczenie w branży obróbki skrawaniem aplikuj do nas!
Oferujemy stabilną w oparciu o umowę pracę, terminowe wypłaty, świadczenia socjalne, dodatkowe benefity.

Wyślij CV na adres: praca@proplastica.pl
Marlenka Nowy wpis

Pomocnik Operatora CNC jaki ma ten socjal konkretnie? Nie napisali zbytnio dokładnie w ogłoszeniu, co i jak, a chciałabym wiedzieć. Ktoś się szerzej orientuje w tych warunkach, jakie tam są? Tak żeby od razu bylo wiadomo.

Nikt

Omijajcie firmę szerokim łukiem, traktują ludzi jak (usunięte przez administratora) tylko zakazy, ludzie zarabiają poniżej minimalnej krajowej na godzinę to im premia wyrównują żeby tylko nie podnieść stawki. Ludzie zwalniają się już grupami ale i tak kierownicy mowia ze jest wszystko ok.

Darek Nowy wpis
@Nikt

Tam się dobrze zarabiało jak na kieleckie warunki. Przemek robił i mówił że 6 tysięcy to spokojnie wyciągasz To tragedii nie ma.

Biedapieniądz Nowy wpis
@Nikt

Ale wiecie, że jeśli zarabiacie poniżej minimalnej krajowej, to powinniście natychmiast wysłać wniosek do Państwowej Inspekcji Pracy. I żadne premie nie mają tutaj znaczenia - podstawa nie może być poniżej pewnej kwoty. W odpowiedzi na wniosek zaraz przyjedzie kontrola, sprawdzi dokumenty w kadrach i zrobi z tym porządek. A ponieważ sytuacja budżetowa państwa jest trudna, to jeszcze dołożą firmie takie kary, że zaraz paru kierowników i dyrektorów pospada z fotelików. Rozumiem, jeśli nie macie ochoty na składanie donosów do urzędu, ale nikt tego za Was nie zrobi. Zarabiając przez całe życie byle jakie pensje, okaże się że w wieku 65 lat nie pójdziecie na zasłużony odpoczynek. A to dlatego, że emerytura będzie za niska by się z niej utrzymać.

Nick Nowy wpis
@Nikt

Szkoda,że właściciel jeszcze nie poznał się na ekipie Piottro & Rakiet. Doprowadzili Oni Firmę na skraj wytrzymałości. Może uda się tam kiedyś przywrócić standardy panujące za Dyrektora Sobierajskiego(jak tylko zrobią z nimi porządek).

Alutka

I na tej nowej hali jakoś lepiej się robi? kiedy z tego co czytałam to pisali o jakimś zapyleniu ale to było lata temu. w każdym razie mój chłopak ma zamiar tu przyjść tylko nie wiem gdzie by trafił, może sam powiedzieć czy jednak będzie to narzucone z góry?

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie Proplastica Sp. z o.o.? 12 listopada na portalu GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Informatyk. Ktoś z Was aplikował?

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Proplastica Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
JN

Pytanie odnoszące się do marnotrawstwa zostało przemilczane? Nie mam pojęcia jak to odbierać ale jakiś czas temu mieli ofertę dla pomocnika CNC i chyba bym na nią aplikował. Ciekawi mnie tylko jakie są zarobki i po jakim czasie występuje szansa na awans? Do tego czy opiszecie mi warunki na Olszewskiego?

Maciej
@JN

Kolega pracuje i sobie chwali robotę. On jest na nowej hali na CNC właśnie. Pozdrawiam Cię Ka..l trzymaj się. Kierownik tam jest problematyczny no ale nigdzie ideału nie ma.

Już tamok byl

Czy dalej uzdrowiciele tzw. Lean Management dalej zajmują się marnotrawstwem firmy,czy w końcu wzięli się za siebie????

Beata

no i do dziś jak rozwija się w firmie sytuacja? jeszcze prawie rok temu ktoś pisał o jakiś nowych rządach itp., więc jakie są wrażenia po tak przepracowanym czasie? wiadomo jakie plany na kolejny rok i czy warto aplikować?

Aktualność
Zatrudnimy pracowników produkcji w zakładzie produkcyjnym w Kielcach.
Jeśli masz doświadczenie w branży obróbki skrawaniem aplikuj do nas!

Wyślij CV na adres: praca@proplastica.pl

Nowe rządy, nowa firma. Pełno szczurów wpuszczonych. Wszystko jakoś się kręci. Maszyny padają, nie ma komu ich naprawić. Za to nowe kosze na hali- picuś glancuś. Praca w biurze nie dla kobiet. Kierownik działu technologicznego (usunięte przez administratora), który nie za wiele wie o życiu. Nie przedłużył umowy kobiecie po urlopie macierzyńskim, ponieważ bał się, że znowu zajdzie w ciążę niczym polny królik.

Dzidek

Odradzam wszystkim zainteresowanym pracę w tej firmie, była ona dobrze prosperującą firmą dopóki nie zlecieli się "specjaliści" od wszystkiego a nie mający bladego pojęcia o obróbce skrawaniem, kontroli płyt czy narzędzi priorytetem jest wyciśnięcie pracownika do cna, przy czym i tak wszyscy wg ich mniemania nic nie robią, a tylko oni powodują że firma jeszcze działa. Stan techniczny maszyn tragedia brak remontów wycieki zewsząd, a pany dyrektory mają pretensje do pracowników którzy tylko obsługują maszyny które karzą im eksploatować ponad ich możliwości i potem zdziwieni, że cieknie. Na hali ogromne zapylenie i (usunięte przez administratora) ale wg "pomiarów" wszystko jest ok ale bramy nie wolno otworzyć. Część ludzi jest ok i dzięki nim jest jeszcze jakiś ruch w firmie ale sprzedawczyków i karierowiczów nie brakuje.

Anka

@Ryxhu czyli serio zero szkolenia nawet dla nowych osób w pracy??

@Anka

Jedyne szkolenie to przyuczenie do pracy przez pracownika, który pracuje na danej maszynie. Na nic więcej nie ma co liczyć. Jeśli chodzi o awansy to nie występują w tej firmie jeśli chodzi o pracownika szeregowego, więc osoba młoda ma perspektywę pracy 40lat na jednym stanowisku a niedługo będzie ich dużo wolnych patrząc ile osób odchodzi z tej firmy.

@Ryxhu

A jak w Proplastice wygląda takie przyuczenie przez pracownika? Czy po nim nowa osoba w firmie jest w stanie już wykonywać samodzielnie pracę? Ile ono trwa? Czy w razie wątpliwości inni współpracownicy służą swoją pomocą? Dlaczego pracownicy odchodzą z firmy?

@Monika

Żeby nowy pracownik wiedział jak wykonywać swoją robotę potrzeba około miesiąca w zależności od stanowiska, ale taka osoba po miesiącu dopiero zna podstawy i jeśli chce się żeby nowy pracownik był tak wydajny jak stary pracownik to trzeba roku lub dłużej. Współpracownicy pomagają w miarę możliwości, niestety niedługo osób z wiedzą zabraknie w tej firmie. Ludzie odchodzą bo widzą że brakuje roboty lub są zawaleni nią i muszą cały miesiąc pracować po 12 godzin. Do tego dochodzi jeden koordynator, który swoim zachowaniem zahaczającym o (usunięte przez administratora) powoduje iż się odechciewa pracy, młodzi pracownicy mają dosyć i się słyszy na hali że szukają roboty w innych firmach. Niestety osoby na wyższych stanowiskach nie są tego świadome lub lekceważą faktyczną sytuację.

Julia
@Ryxhu

To w końcu brakuje roboty czy są ludzie nią zawaleni? Bo te rzeczy się trochę wykluczają.

Obserwator

Otrzyj łzy Marcin z Twoimi wiadomościami nie tylko automotive ale do Elona Musk i na Marsa polecisz.... sprawdzać jakość rakiet ????

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w FCPK Bytów Sp.z.o.o.?

Rico

Rozklekotana suwmiarka i stara metrówka bo nowej nie wyda Ci narzędziownia.

Atifa

Ta firma jeszcze istnieje?

Ktoś

Fachowców zwalniają jeszcze przyjdą takie czasy ze będą ich potrzebować

Loko
@Ktoś

Właśnie ten czas nadchodzi...

Czy firma FCPK Bytów Sp.z.o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Ryxhu

Żeby szkolenia były finansowane to pierw jakieś muszą być, mechanicy bez przeszkolenia próbują nieudolnie naprawiać maszyny, które po na prawach chodzą jeszcze gorzej.

RazTakRazNie

Dyrekcja oraz cala zgraja oświeconych na kwarantannie. Kilka osob z pozytywnym testem. Tylko skad sie to wzielo ? Ciekawe czy dyrekcja wie ze pseudo kierownik mechanikow pan Yogi chodzil do pracy (glownie by grac na telefonie) majac w domu potwierdzony przypadek Covid? Łamiąc przepisy i procedury chodzil do pracy/na zebrania i zarazal innych

Przeczytałem kilka opinii o firmie i musze stwierdzic, że nie panują w niej żadne zasady. Szczypior- ogólnie typ porażka, jak się nie znał tak do tej pory się na robocie nie zna - tak wogóle to wszyscy się zastanawiają po co on do tej roboty przychodzi. Płyty gorące po wyjechaniu z pieca każe studzić przy otwartej bramie, nie zważając na to jak potem zachowuje się stal podczas obróbki. Niech powiedzą cos o tym chłopaki ze szlifierek czy frezarek. Powinien sam z własnej kieszeni płacić za wieksze zużycie narzędzi- skoro każe tak robić, niech bierze za to odpowiedzialność. Potem są tylko wymagania, że płyty nie sa takie jak potrzeba a winnego nie ma. Mało tego to frezerom kaze sie cieple plyty zakladac na maszyny co jest zabronione w regulaminie, a proceder trwa w najlepsze. Plyta stalowa to nie plyta gipsowa. Kamery tylko sie montuje na każdym miejscu. Pracowałem kilka lat za granicą i za takie hartowanie płyt juz dawno by wyleciał z roboty , ale nie tu. Tu wolą zwolnic starego, doświadczonego pracownika z hali a trzymac pełen kantorek obiboków którzy udają że coś robią wynajdujac sobie sztuczne zajęcia. Przecież to trzeba na nich robić a nic z nich nie ma. Skoro jest mniej roboty na hali to i oni nie mają co robić więc po co tylu ich tam trzymać a gdyby robota się ruszyła to przeciez można dorzucić im obowiązków- oni z chęcią na to się zgodzą. Porazka i tyle w tym temacie

Jakie wartości są cenione w FCPK Bytów Sp.z.o.o.?

Afferrko

Wydajność

Witek

@hugo a ty jesteś pracownikiem tam? Na jakiej umowie ?

Kolega wszystkich i nikogo

Panowie, przestańcie ubolewać nad swoim losem w FCPK. Jest wam jest źle, nie dobrze, to puście pawia i zmieńcie firmę. A jak się dobrze czujecie to do roboty. Macie podpisane umowy o pracę z firmą więc pracujcie. Najgorzej to narzekać i to tolerować. Jest ci tak bardzo źle, to znajdź firmę która tak płaci ( mówię o fachowcach, nie o dzieciach internetu i smartfonów). Jak masz jaja to zrób ze swoim życiem porządek albo przestań narzekać.

Barbara

@Centrala Rozumiem, że pracowałeś w FCPK. Napisz mi proszę na jaką umowę zatrudnia ten pracodawca?

pracownik bytów

thomas to niech ludzia da podwyzki lepiej bo sam zaraz bedzie robić

Zostaw merytoryczną opinię o Proplastica Sp. z o.o. - Bytów

• Jak się pracuje w Proplastica Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Proplastica Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Proplastica Sp. z o.o.?

Proplastica Sp. z o.o.