BMS Creative T. Wyrozumski Sp. J.

Liszki

Opinie o BMS Creative T. Wyrozumski Sp. J.

NIE_POLECAM

Jeśli chodzi o zespół programistów/testerów, nie można nikomu nic zarzucić, wręcz przeciwnie, jest miło, przyjemnie, każdy stara się być pomocny na tyle, ile potrafi i to się ceni. Natomiast jeśli chodzi o pracodawcę to ostrzegam wszystkich przed popełnieniem błędu zatrudnienia się w tej „firmie”. Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecywane są cuda na kiju, człowiek jest czarowany dużymi perspektywami rozwoju w dobrze prosperującej firmie z oddziałem w Szwajcarii. Wszystkie zalety opisywane podczas rekrutacji można co najwyżej włożyć na półkę między bajki. Wypłaty są na czas, co prawda nie całość, tylko „oficjalna” część (inaczej: najniższa krajowa) i nie zawsze. Co do „nieoficjalnej” części, zdarzają się półtoramiesięczne opóźnienia. Człowiek, który nie ma za co czynszu zapłacić dopytuje się co tydzień, kiedy będzie wypłata, jest oszukiwany informacją, że wypłata będzie w następnym tygodniu. I trwa to np. rzeczone 1.5 miesiąca. Ludzie pracują wieczorami, próbując zmieścić się w deadline’ach wyznaczonych bez cienia wyobraźni. Pracownicy trzymani są w niepewności, czy dostaną całość pieniędzy, czy też tylko część. Firma z trudem wiąże koniec z końcem. Szef jest niesłowny, nie pamięta na co się umawiał, każdy fakt, przeinacza i intepretuje pod siebie, nie słucha żadnych rzeczowych i logicznych argumentów, znajduje problemy tam, gdzie ich nie ma, by ostatecznie, pod wątpliwym pretekstem, nie wypłacić wynagrodzenia. Na próżno szukać przyczyn problemów firmy w pracownikach. Największym problemem firmy jest on sam. Organizacja pracy w firmie...a raczej dezorganizacja: Nowe osoby rzucane są na głęboką wodę i zostawiane „samopas”, bo nikt nie ma czasu się nimi zająć, bynajmniej nie z powodu niechęci, lecz z powodu nawału swoich obowiązków. Osoby z miesięcznym stażem testują kluczowe dla firmy technologie, rozwijane przez osoby z zerowym stażem. I jak na ironię, firma zajmuje się tematami ERP. Jeszcze jeden przykład marnej organizacji to istnienie stanowiska Dyrektora do spraw Marketingu, który kieruje ogromnym - uwaga..., jednoosobowym działem marketingu. W firmie są (jeszcze) osoby, które pracują dłużej niż 2 lata (szacun za wytrwałość) - oni naprawdę „robią robotę” i wiele od nich można się nauczyć. Archaiczna technologia, na którą nawet nie aplikowałeś? -Nie umiem, nie wiem. -Nauczysz się i zrobisz. -No dobra, OK. Potem pretensje, jaki z Ciebie specjalista, słaby programista i żaden informatyk i dlaczego to wszystko tak długo trwa. Osoby, które mogłyby udzielić Ci merytorycznego wsparcia, albo już tu nie pracują, albo nie mają czasu, żeby spokojnie zjeść śniadanie. Czytasz katastrofalnie napisany kod przez Twojego poprzednika, czego nie ruszysz to się sypie. A przecież „miałeś TYLKO dodać dwie funkcjonalności”. Przypominają się godziny zmarnowane przez komputery-demony prędkości, które pamiętają erę dinozaurów, włączają się 15 minut, i działają wolniej niż smartfony sprzed 7 lat. Niektóre stanowiska kiedyś miały nawet po 2 działające monitory. Proszę zwrócić uwagę na słowa klucze: „kiedyś” i „miały”. Teraz od co drugiego można dostać ataku epilepsji. Kluczowe aplikacje rozwijane w firmie obsługują tylko 64-bitowe procesory, tymczasem 90% komputerów jest 32-bitowych. Nawet nie ma na czym dobrze przetestować oprogramowania! Stagnacja i cofanie się w rozwoju. Jednym słowem, dramat. W „firmie” rozwijane są też aplikacje mobilne na iOS i Android pisane w Delphi. Nie ma możliwości dokładnego przetestowania aplikacji na iOS, gdyż jedynym „firmowym” produktem od Apple jest prywatny Mac szefa. GIT jako system kontroli wersji? Zapomnij. Przywita Cię niewspierany od prawie dziesięciu lat CVS. Stanowisko kierownika się zwolniło? W normalnej firmie każdy liczyłby na awans. Tutaj nikt nie chce być kierownikiem. „Awans” na takiego kierownika wcale nie wiąże się z podwyżką. Jedyna podwyżka, to podwyżka - i tak ogromnej już - ilości obowiązków. Sekretarka pracująca za 2 osoby za 1600 zł/msc? Norma. Pani sprzątająca dostaje ochrzan za jakość sprzątania, jednocześnie nie dostając środków czystości, by móc swoją pracę należycie wykonywać. Na każdym kroku można napotkać problem. Testując coś wydrukowałeś 10-kartek za dużo? Problem. Problem nawet o to, że zużycie mleka do kawy jest zbyt duże (sic!). Przecież mleko jest towarem deficytowym. Nawet na wsi :D. W kuchni dostępne są takie luksusy jak: lodówka, mikrofalówka, zlewozmywak, czajnik i archaiczny przelewowy ekspres do kawy. Można wybierać między przyniesieniem swojej normalnej kawy, a wypiciem najtańszego mułu rzecznego zwanego „Fort”. Oczywiście wszystkie przedstawione wyżej fakty, potwierdza liczba aktualnie zatrudnionych pracowników, która z miesiąca na miesiąc maleje. Nic dziwnego, bo lepsze warunki dostanie się w budce z kebabem. W żadnej szanującej się firmie informatycznej nie ma tak złych warunków. A już na pewno nie w takiej, z tak długim stażem na rynku pracy. Wnioski możecie wyciągnąć sami. Teraz firma nie nadaje się nawet dla początkujących. Nie polecam.

Iwona

Jeżeli ktoś z Was chciał pracować w BMS Creative T. Wyrozumski Sp. J. to firma opublikowała właśnie kilka ogłoszeń https://bms.krakow.pl/oferta-pracy/ oraz jest w firmie możliwość odbywania praktyk.

Iwona

@Gość dziękuję za odpowiedź. To, że w firmie jest możliwość wyjazdu na delegacje, to ważna informacja dla osób, które myślą nad podjęciem pracy właśnie w BMS. Piszesz, że wypadają kilka razy w roku. A jak długo zwykle trwają? @Darek chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda praca w firmie oraz jakim BMS jest pracodawcą, jednak nie jest to miejsce na skupianie się na indywidualnych pracownikach firmy.

Gość

W przypadku programistów znających język angielski (tak by się dogadać), C++ i SQL, warto nadmienić, że najczęściej trafia się do zespołu Hypersoft. A tu z kolei czekają wysokie zarobki, możliwość zdobycia dużego doświadczenia, odpłatne delegacje samolotem do Francji i Niemiec kilka razy w ciągu roku, praca w małym zespole, gdzie każdy ma dużą swobodę w zleconym mu zadaniu, umowa o pracę na czas nieokreślony i wiele innych. Warunki naprawdę godne polecenia każdemu, kto chciałby rozwijać się jako programista. Lokalizacja jak najbardziej na plus, no chyba że lubi się całymi dniami stać w korkach. Widok ludzi stojących w korkach, podczas gdy jedzie się zawsze w tą drugą stronę - bezcenny.

Iwona

Pracujesz w BMS Creative? Chętnie dowiemy się co lubisz w swojej pracy. Na jakie warunki zatrudnienia może liczyć pracownik firmy?

Albercik

Taaaa... Ocena pracodawcy 2/6 to też wynik wysoko nieetycznych decyzji jak sądzę.

BMS Creative

Dziwnym trafem na kilka dni przed pojawieniem się hejtów Targeta i Trololo dzwoniono do nas, zresztą już nie pierwszy raz, z GoWork z propozycją odpłatnego tzw. "moderowania nieprzychylnych wpisów". Oczywiście odrzuciliśmy tę propozycję jako wysoce nieetyczną, spokojnie czekając na reakcję - jak wyżej. Czytelnicy mogą sami wyciągnąć wnioski.

Małgorzata ta od kuzynki

Żenując wpis - typowy hejt frustrata :D Czy dzisiaj musimy się męczyć w firmie która jest niewydolna, frustować się nie swoimi problemami, być zmuszanym do pracy za marne grosze? NIE - pracę można zmienić bo dzisiaj leży na ulicy - wystarczy poszukać :D A czemu pracują w BMS ci którzy pracują? ludzie z potencjałem tworzący zespół od początku do końca? Hmmm ... Spadaj na drzewo frustracie :)))

Gość

Pracuję w BMS już 2 lata i jestem zadowolona. Fakt faktem lokalizacja nie jest najlepsza, ale jeśli mam wybór jazdy w odwrotną stronę niż są korki to jednak nie ma na co narzekać ;) Wypłata jest na czas, a jej wysokość jest taka jaka została jasno ustalona i zaakceptowana przez obie strony. Kolejnym duży plusem jest miła atmosfera pracy, współpracownicy są ok i jeśli tylko pojawi się jakiś problem, wiem że mogę się do Nich zwrócić z prośbą o pomoc i takową pomoc uzyskam jeśli tylko będzie to możliwe-zarówno jeśli chodzi o sprawy służbowe jak i prywatne, bo z wieloma z współpracowników udało mi się zaprzyjaźnić i utrzymywać kontakt poza pracą. Polecam wszystkim pracę w BMS.

Trololo

Średnio rozgarnięty programista aby dojechać do firmy na takim zadupiu po pół roku pracy kupuje sobie albo nową furkę klasy ekonomicznej albo wypasioną używkę w klasie średniej. To co stoi na parkingu firmowym to cała prawda o warunkach pracy w firmie... no chyba że nikt tam nie przepracował jeszcze pół roku.

Target

Ta pseudofirma to porażka... Firma zajmuje się pobieraniem z UE dotacji na produkcję oprogramowania tak specjalistycznego i zaawansowanego że NIKT go nie potrzebuje - bo jego darmowe odpowiedniki znane są na rynku od dekady... Mało tego - poszukuje UWAGA handlowca! - który wytrwale i konsekwentnie wyszuka i urobi jakiegoś klienta by za coś co można pobrać zupełnie legalnie z internetu - zapłacił UWAGA!!! kilkaset tysi. ;)))). I teraz najlepsze - handlowiec musi zadowolić się niebagatelną sumą 2000 na miesiąc na rękę i w tej kwocie ma nawiązać i utrzymać kontakty ze strategicznymi osobami w firmach które.... hahahah nie mogę kupią gówniany program od Wyrozumskich... Nie wiem - gdyby ktoś zapłacił mi 100 tys. pewnie znalazłbym jakiegoś urzędnika, czy pracownika spółki skarbu państwa który za 50 tysi. pod stołem zgodziłby się wdrożyć te programy na swoim podwórku - tyle że wyobrażnia Wyrozumskich pozwala im myśleć że znajdą superhandlowca za 2000 tys. do łapki. Aaaaa... w firmie są też informatycy! Często się ich zmienia bo co pół roku kończy się kasa z dotacji, ludki krzywią się bo robi się kwas z i tak nędzną wypłatą i pretensję że gówniany program nie chce się sprzedawać... Więc firma szybcikiem robi nowy gówniany program, bierze dotację i usiłuje sprzedać za pomocą mistrza z najniższą krajową.

Poldek

W tym tygodniu mają sie pojawić jakieś większe ogłoszenia o pracę do BMS Creative T. Wyrozumski Sp. J. i mam nadzieję, że ludzie jacyś porządni dostaną pracę

amatti

Pracuje od listopada 2010 :)

amatti

Pracuje w tej firmie już od ponad 5 lat i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się otrzymać wypłaty po terminie. Znam swoje obowiązki, wywiązuje się z nich, a pracodawca to docenia. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od poziomu umiejętności danej osoby i zakresu prac jakie wykonuje. Jeśli ktoś się zatrudnia to zna warunki pracy i wysokość wynagrodzenia, więc jeśli się nie godzi, to znaczy, że mu to odpowiada. Gdyby było inaczej to pewnie znając swoje umiejętności nie traciłby swojego czasu na "charytatywną pracę"... No chyba, że tak naprawdę niewiele się umie - co też oczywiście szybko wychodzi - i liczy się, że będą sowicie płacić po prostu za to, że przyjdzie się do pracy i "odbębni 8 godzin"... Ciekawi mnie zatem czy tak bardzo zatroskany o losy ewentualnych przyszłych pracowników "sygnalista darek" jest byłym pracownikiem (bo na pewno nie obecnym) czy też może konkurencja upada aż tak nisko, żeby bawić się w antyreklamę... :)

Trololo
@amatti 05.12.2015 01:35

Jaka konkurencja? Ta firma jest bezkonkurencyjna... Marnie opłacani programiści robią za unijną dotację kompletnie bezużyteczne za to abstrakcyjnie drogie oprogramowanie, którego nikt nie kupi bo ludzie nie są idiotami. Konkurencja - nie bądź śmieszny ;)

goha R

to plotki... żaden rozwój czy dofinansowanie nie wchodzi w grę, a opóźnienia w wynagrodzeniu są co chwilę i bez uprzedzenia!

lolek
@amatti 26.01.2016 14:38
Zonk lolku! Nie mam na imię Małgorzata - szukaj dalej... :) Mam prawo do własnego zdania o tej firmie i nie muszę jej obsmarowy...

jeśli nie masz na imię małgorzata to nie pracujesz tam 5 lat.

developer
@amatti 26.01.2016 14:38

amatti vs lolek Pracowalem w tej firmie kilkanascie lat temu (pierwsza praca). Plusy z perspektywy czasu: + mozna zdobyc doswiadczenie. + ciekawy projekt (wtedy CRM/ERP Berberis na Delphi 4) Minusy z perspektywy czasu: - niskie zarobki (raczej problem kondycji firmy niz zlej woli pracodawcy) - lokalizacja (niskie zarobki = wysoki koszt dojazdu) - opozniena w Co do opinii amatti i lolek'a to odkad pamietam zawsze byl raczej klimat troche dekadendzki (niskie zrobki). Mediana okresu pracy (wtedy... a byl kryzys na rynku) developera to ok 2 lat. Nie znam nikogo z developmentu, kto pracowal w tej firmie dluzej niz 5 lat. Moim zdaniem to brakowalo firmie "troche" przebicia na rynku, bo produkt... (wtedy) nie byl zly i atrakcyjny cenowo. BTW: nie wiem jak to dziaiaj wyglada ale dzieki kodom do alarmu to zapamietalem sporo dat historycznych :)))

ermag

BMS Creative (usunięte przez administratora)obecnie poszukuje do pracy jedynie programistów, oferują także praktyki dla studentów.

mark
@ermag 14.05.2014 23:16
BMS Creative (usunięte przez administratora)obecnie poszukuje do pracy jedynie programistów, oferują także praktyki dla student...

to świetnie jeżeli można odbyć praktyki, bo właśnie z takim nastawieniem tu zajrzałem :-) myślicie, że później będzie jakaś szansa na pozostanie w tej firmie i zatrudnienie? Do kogo mam się zgłosić w celu złożenia dokumentów na praktyki i co bedzie brane pod uwagę jeżeli chodzi o moja osobę, mam się spodziewać pytań z ich str.dotyczących posiadanych umiejętności?

Laco

Moi mili orientujecie się jak aktualnie wygląda sytuacja kadrowa? Czy w najbliższym czasie będą jakieś rekrutacje ?

ex

obiecanki cacanki... :]

gość

premie będą "jak onet zapłaci" czyli nigdy :)

poziom expert

1200 max 2000 ale wymagany poziom expert

BMS Creative T. Wyrozumski Sp. J.

w bms nie ma pojecia "dobre zarobki"

myszki kiszki

od kiedy w bms jest klima? szacun! :))

czarciołapek

mnie się tam bardzo podobało, co 2 tygodnie były imprezy pożegnalne :))

Programista

\\\"Firma oferuje dobre zarobki\\\". (usunięte przez administratora)Ps a programowanie obiektowe to standard,ale to już chyba zbyt wiele informacji naraz:)

no własnie zastanawia mnie jedno - parę razy zdarzało mi się szukac prace i ogłoszenia z BSM są zawsze albo tam jest taki przemiał albo firma stale się rozwija ze mną nie chcieli jakoś gadać - ich strata ;) ale zawsze się dziwiłem że co by nie spoglądąc na oferty pracy to BSM jest pewny jak poniedziałek po niedzieli

Ciekawy

A co drogi "Nieznany" się zmieniło? Tylko konkrety proszę?

Nieznany

Kto dodał ten komentarz niech się podpisze sam pod ta wypowiedzią a nie za innych!!! Nie wszyscy zgadzają się z tą opinią. Bo się trochę zmieniło. Ale skąd może o tym wiedzieć były pracownik!

Zostaw opinię o BMS Creative T. Wyrozumski Sp. J. - Liszki

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BMS Creative T. Wyrozumski Sp. J.