Opinie o KiK Textil Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy KiK Textil Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w KiK Textil Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KiK Textil Sp. z o.o. w Wrocław

Kik

U nas na sklepie maja być cięcia etatów i godziny aby były wyrobione mamy jeździć na inne sklepy czy to jest zgodne z kodeksem pracy bo przecież na umowie jest podany numer sklepu na którym pracujesz i nie ma wzmianki o jeżdżeniu na inny sklep? Mogą nas zmusić do tego?

Kik1
@Kik

Nie mogą Cię zmusić, ale druga sprawą jest to ze u mnie dziewczyna nie chciała jeździć i pozegnali ją chociaż byla super pracownikiem

@Kik1

To wtedy mogę zgłosić to do PIP że łamią prawo pracownicze i zwolnili mnie bez podstawie zostaje jeszcze sąd pracy bo to jest bezprawie

Srik
@Kik

Jak masz umowę na czas określony to mogą Cię zwolnić i tyle, wiec się lepiej doucz a nie sądami odrazu wyskakujesz...

Kika
@Srik

I podobnie jak masz umowę na czas nieokreślony.

@Srik

Uważaj na słowa, nie ma czegoś takiego jak bezpodstawne zwolnienie. Chyba że to dyscyplinarne zwolnienie. Możesz usłyszeć powód jeżeli ci się nie spodoba nie podpisujesz porozumienia i idziesz do sądu. Na szkoleniach bhp Pan mówił że sąd zawsze jest po stronie pracownika.

Oczqo
@Srik

zgadzam się, warto dokładnie przestudiować najpierw kodeks pracy pod tym kątem, ewentualnie zasięgnąć bezpłatnej porady prawnej.. z tego co kojarzę to jeśli delegacja nie wymaga jakichś dalekich podróży, koszty i czas dojazdu są podobne do tych, gdy się jedzie do właściwego" miejsca pracy to pracodawca ma prawo wysłać pracownika w w celu dopracowania etatu.. a nie zgodzenie się jest traktowane jako niesubordynacja czy coś takiego i to jest podstawa do co najmniej upomnienia czy nagany a nawet zwolnienia. Tak mnie się wydaje. A od podstawy warto zacząć, gdy chodzi o pracodawców mających więcej niż jeden obiekt.. często zabezpieczają się już w umowie zdaniem.. miejsce pracy : adres i nazwa obiektu lub każde inne wskazane przez pracodawcę.. także warto sprawdzić umowę najpierw.. a delegacja to raczej zarezerwowane dla wypadków gdzie nowe stanowisko wymaga dalszej podróży i pracownik musi nocować poza domem.. nie zawsze ma to związek z okresem zatrudnienia.. ale mnie się tak wydaje jak już pisałam

Kikus

Pracuję w woj. Podkarpackim jako sprzedawca od dwóch lat i zarabiam 2900 brutto, które musiałam wynegocjować u BZL-a. Jeśli uważacie że powinnyscie zarabiać wiecej, to idz do swojego BZL i negocjuj.

Była pracownica
@Kikus

Chyba zartujesz ??? Ja po powrocie z urlopu macierzynskiego majac umowę na czas nieokreslony usłyszałam od regionalnego ze nie może mi obecnie dac nic więcej niz najniższa krajowa gdzie wczesniej mialam zawsze ciut wiecej. Przed ciążą pracowałam w kiku 4lata i po powrocie takie coś...tak właśnie doceniają pracowników... Naszczescie po tej rozmowie nie wróciłam juz do pracy do kika... Teraz zarabiam lepsze pieniądze i zastanawiam sie co tyle czasu trzymało mnie w kiku.

@Była pracownica

Bo pracowników wcale nie doceniają szczególnie po takim stażu . Ważniejszy jest klient który i tak ma w (usunięte przez administratora) wszystko

@Kik

Jak zaczynałam pracę w kiku był to jeden z pierwszych sklepów w polsce, były premie na swieta uzależnione od tego ile pracujesz i jaki masz etat, kazdy czekał na te pieniądze bo to wiadoma sprawa...moze nie były to jakies duże pieniadze ale były i pracownik czuł sie choć trochę doceniony. Po ok dwóch latach ( nie pamiętam dokladnie) zabrali premię , zaczęło się cięcie godzin , wyjazdy na inwentury i zatowarowania(ktore też były z poczatku lepiej płatne, później oczywiście tez to ucieli). Ogolnie z roku na rok robiło się coraz gorzej, rewizje, kontrole, milion punktów zostawionych przez regionanalnych , przeceny i brak jakiego kolwiek systemu . Redu spisywane recznie a później wysylanie przez MD gdzie w innych sklepach jest wszystko obniżanie już w systemie a pracownicy tylko metkuja towar. Ale tego nikt nie liczy ile dodatkowo zajmuje to czasu. Ogolnie praca fajna jak juz ogarniesz wszystko wiesz co i jak to praca tez idzie dość sprawnie ale ciągła zmiana pracowników utrudnia strasznie robotę - nikt do czasu pracy nie wlicza tego ze ty musisz przeszkolic pracownika który zaraz się zwalnia ...

Zniesmaczona
@Kikus

Cooo? 2900 jako sprzedawca??? Pracuje prawie 3 lata na stanowisku zastępcy kierownika sklepu i mam 2800, zaledwie 100zl mniej od sprzedawcy w moim sklepie. Kilkukrotnie negocjacje z Bzl nie przyniosły skutków, ciągle twierdzi, że to nie od niej zależy.. Wszyscy w kolo dostali podwyzki a ja i kierownik cisza.. Chyba rzeczywiście macie rację kto niewchodzi regionalnej bez wazeliny ten podwyzki nie dostanie.. Przykre...

::::::::

Może mi powiedzieć jak to jest w KIK z degradacja na nisze stanowisko.

Dziewczyny jak radzicie sobie z wydaniem etatów przy tak niskich godzinach?

Tajemniczy Klient

Interesuje mnie otwarcie sklepu

Pomocy jak można otworzyć sklap kik .jestem zainteresowana

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Technik Utrzymania Budynku
Tychy
HILTON FOODS LTD SP ZOO
logo firmy Osoba do pracy przy załadunku - lotnisko
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
Równy

Na rozmowie kwalifikacyjnej mówią jedna a później okazuje się ze musisz swoim prywatnym autem jeździć po całej Polsce. Niech firma da po 1 aucie na każdy sklep a nie żerują na ludziach. Co do wypłat śmiech na sali. Nie szanują pracowników szczególnie BZL....

Do rodziców pracujących w Kik którzy mają dzieci lub są samotnie wychowującymi rodzicami. Nie bierzcie L4 na dziecko bo zostaniecie zwolnieni.

Jsg
@Marta

Skąd takie stwierdzenie ? Zostałaś zwolniona za to ?

@Marta

Jak Cię ktoś zwolnił za l4 i masz na to dowód to idź do sądu pracy i nie pisz śmieci

Kik2

Za l-4 może nie zwolnią ale nie przedłuża umowy. U mnie kierownicza powiedziała że takich co maja dzieci juz więcej nie chce .

Samanta
@Kik2

Dziewczyny... Jeżeli mam umowę na rok czasu.. A choruje juz 2 miesiąc. Dwa razy byłam w szpitalu zanosi się na trzeci. TO firma może mnie zwolnić po 3 miesiącach l4?? Za długotrwałe chorowanie?? Czy też będę Mogla być 182 dni na chorobowym??akurat moja sytuacja jest beznadziejna, a do tego nie wiem co robić ????pomóżcie ????

Kik2
@Samanta

Z tego co się orientuje nie ma takieg czegoś jak zwolnienie za to ze ktoś choruje. Podejrzewam że poprostu nie dadzą tobie kolejnej umowy.

Samanta
@Kik2

Z tego co mi kolezanka z kik_a tłumaczyła to podobno po 3 miesiącach ciągłego chorowania firma zwalnia bez wypowiedzenia, cyt.. Jesteś szkodliwym pracownikiem dla firmy,więc Cię usuwają.. A do umowy jeszcze z 5 miesiecy????????.

@Samanta

@Samanta za to że jesteś na L4 będąc zatrudniona na umowę, obojętnie na jaki okres, nie moga Cię zwolnić. Mogą natomiast nie przedłużyć Ci umowy i z pewnością to zrobią. Wtedy możesz iść dalej na L4 i być na nim 182 dni. W tym okresie tzn po ustaniu zatrudniania czyli od momentu kiedy skończyła Ci się umowa przy wystawianiu L4 musisz zgłosić lekarzowi czy Pani, która będzie ci L4 wystawiała, że jesteś już po ustaniu zatrudnienia. wtedy zaznacza taką opcję w systemie. Następnie udajesz się do ZUS i prosisz o wniosek o wypłatę zasiłku chorobowego. Bez takiego wniosku, mimo iż L4 pójdzie elektronicznie do ZUS nie dostaniesz niestety pieniążków.

Anonimowy

Co z pitami ? Bo chyba nawet elektronicznej wersji nie wysłali do urzędu skarbowego

Wtf?
@Anonimowy

No bez jaj... Ja też jeszcze nie dostałam papierowej wersji ale miałam nadzieję że elektroniczna już jest... Bynajmniej powinna byc... Na stronie ministerstwa jak się rozliczasz internetowo powinny już być...

anonim2
@Wtf?

Niestety nie ma elektronicznej. Nie pracuje już trochę czasu w KiK ale niestety chyba musimy poczekać. ... Sądze że pod koniec lutego się dopiero pojawią . ..

@Anonimowy

Co za bzdury pracodawca ma obowiązek do końca stycznia wylać na skarbówke pity ,nie wydane mi się żeby ryzykowali nie wysyłając. Zatrudniają bardzo dużo ludzi pewnie jakaś kara by ich czekała.Asadzac po tym jak na wszystkim oszczędzają to nie wydaje mi się żeby ryzykowali.

@Niki

Tak czy inaczej pitow nie ma póki co....

Mika

Nie ma pitow, i nie wiadomo kiedy będą, podobno system nie przetworzyl i trzeba czekać.. Może nawet dwa tygodnie????

Moka
@Mika

W formie elektronicznej nie ma Albo ja mam tylko tak problem i nie mogę się rozliczyć przez stronę potatki. Gov.pl czy ktoś też tak ma??

Nie ma
@Moka

No nie ma w formie elektronicznej w ogóle....ja też nie mogę się rozliczyć... :/

@Mika

Skąd wy macie takie informacje... Nie dziwię sie że potem tyle dziwnych plotek krąży po firmie hahahaha w poniedziałek dostaliśmy pity na sklep. Pracodawca ma czas do końca lutego więc wulizujcie żadne przepisy nie zostały póki co naruszone

Mycha
@Anonimowy

Właśnie ja także do dnia dzisiejszego nie mam elektronicznej wersji pita z KIK z poprzedniej pracy mam już od 15 ale od KIKa jeszcze nie dostałam...

Już są pity

Zainteresowana

Hej. Czy ktos powie cos na temat wynagrodzen, premii od obrotu ? Jaki jest social itp. Jestem umiwiona na rozmowę o prace. Warto zaczynac w tej firmie?

Berta
@Zainteresowana

Tak są premie takie co ich nikt nie widział. W tej firmie nia ma nic. Pracuje tu pół roku i wszyscy mówią ze tu nic nie ma.

Ktos2
@Zainteresowana

Nie polecam, premii nie ma, a socjal? Co to w ogole socjal, swieta itp w tej firmie?? Nie idz tam do pracy, po miesiacu max, bedziesz szukac czegos lepszego

Witam. Jak wygląda rozmowa na zastępcę kierownika sklepu? Jak wygląda praca na tym stanowisku? Pomoże ktoś? Z góry dziękuję.

Janka
@Gość

Obowiązki kierownika, płaca 100 - 200 zł większa od płacy sprzedawcy.

Gosia
@Janka

Oczywiście brutto

@Gość

A ile zarabia sprzedawca? Nie wiem jaką kwotę podać na rozmowie na zastępcę, jeśli zapytają.

Ha

A kto Cię tu będzie pytał ile Ty byś chciała zarabiać? :D

@Janka

Jakie 100-200zl więcej od sprzedawcy czy wy w ogóle macie świadomość o zarobkach czy tak sobie piszecie śmieci....

Gosia

No tak niestety jest... 200zl wiecej od kasjera...

Ta muzyka jest tylko dobra do powieszenia się... tragedia. Nie dość, ze najniższa krajowa to jeszcze 20 piosenek na okrągło przed 11 czy 12 godzin.

Anoninowa

Śmiech na sali, otwarcie sklepu 8 dziewuch zatrudnionych kolejno od 1/2 etatu do pełnego( Umowa podpisana na rok). Mija okres wdrożeniowy (3 miesiące) przychodzi regionalny i daje wypowiedzenie za porozumieniem stron ( żadnego powodu nie podano bo firma sobie zastrzega prawo odmówienia powodu) żadnego okresu wypowiedzenia umowy NIC(usunięte przez administratora) a nagle oni przynoszą papierek i nara! Niech ktoś konkretnie się zaweźmie za tą firmę bo to jest jakiś żart i tyle.

Szczescie sprzyja zorientowany
@Anoninowa

To po co to podpisujecie? Mowisz ze nie godzisz sie na porozumienie stron i wybierasz wypowiedzenie i gosciu lapie zdziwienie. Wypowieezenie masz 2tyg jak pracujesz do 6m, miesiac gdy 6-36, 3m gdy ponas 36m. Wierz mi ze zawsze ma drugi dokument w postaci wypowiedzenia gdyby trafila sie kobitka znajace wlasne prawa i nie uwazajaca sie za niewolnika ktory pewnie nawet smarka gdy dostanie pozwolenie:):):) i nie ma czegos takiego jak wypowiedzenie za porozumieniem stron, sa tylku stepione mocno strzaly ktore mysla ze cos wiedza a nie wiedza nic, pewnie nawet tego jak sie nazywaja:):):) douczcie sie w swoich prawacg podstawowych! To nikt Wam nie bedzie mogl wciskac kitu a Wy nie będziecie sie zalic jaka to bieda Was spotkala...

@Anoninowa

Rozwiązanie umowy za porozumieniem jeżeli juuuuzzz.... mają prawo nie podać powodu jeżeli twoja umowa jest na czas określony i w każdej chwili mogą Cię zwolnić takie są przepisy... to że nie musiałaś tego podpisywać to już druga sprawa. Pamiętaj twoja niewiedza działa na twoja niekorzyść. A skoro Cię pogonili najwidoczniej byli lepsi proste

Ble Ble

Nie musi być ktoś lepszy żeby go odesłać.Wystarczy że nie spododasz sie po jakimś czasie np. pani kierownik i cie zwolnią .U nas tak zwolnili jedną nie mogę powiedzieć że zle pracowała.Jeździła na zatowarowania na które nikt nie chce jeździć. Dostała drugą umowe i po dwóch miesiacach ja zwolnili.No tak sie nie robi jak nie chcieli żeby pracowała to po co dali jej druga umowe.Regionalna z kierowniczka tak ja wzieli w obroty ze podpisala za porozumieniem.Byla to jej pierwsza praca wiec pewnych rzeczy mogla nie wiedziec kitow jej nawciskali a ona podpisala tak sie nie robi to poprostu (usunięte przez administratora) działanie na swoja korzyść i z premedytacja bazowanie na czyjejś niewiedzy.

Nie polecam firmy KIK nikomu! Radzę w pierwszej kolejności zwolnić wszystkich rekrutów bo takiego braku szacunku jaki oni reprezentują wobec kandydata w dzisiejszych czasach to nie ma żadna firma. PS. Jeśli ktoś uczestniczy w rekrutacji to w dobrym zwyczaju jest go powiadomić o decyzji szanowny KIKu!!!!!

Ola 22
@Marcin

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej,pomimo zapewnienia ze strony kierownika regionalnego,że zostanę powiadomiona o decyzji,do dnia dzisiejszego,Nie otrzymalam wiadomosci.

Czy musicie jeździć na zatowarowania i inwentaryzację na inne sklepy, do różnych miejscowości? Czy wręcz zmuszają do wyjazdów i nie ma, że nie?

Tiaaa
@Gość

To główną domeną tej firmy... A jak godzin masz za mało to też na inny sklep wypad... Porąbany system...

@Gość

Regionalny powiedział nam ze ma jechac jedna osoba z kazdego sklepu w regionie i go nie obchodzi ze ktos chory i tak dalej :,)

Anka

Czy tam wogole mozna miec umowe na pelen etat????

@Anka

Ja mam na pełen etat od maja, tak jestem zwyklym sprzedawcą, chcieli mi teraz dać na 0,75 ale się nie zgodziłam, bałam się że mnie przez to zwolnią ale mija juz miesiąc i cisza

Kobietki a jeśli otwiera się pierwszy sklep w mieście to gdzie są szkolenia dla zastępcy i kasjerów?? Będę wdzięczna za odpowiedź.

@Gość

Na sklepie którym będziesz pracować ???? ewentualnie możesz jechać na inny sklep do innego miasta

Ona
@Gość

Kasjerki nie mają szkolenia, zastępca u nas też nie miał szkolenia. Na sam początek zatrudnia 7-8 osób, a po 3 miesiącach z 2-3 dziewczyny będą zwolnione. Czyli po 2 osoby na zmianę, hehe nie polecam pracy w tej firmie. Wyzysk i Jeszce raz wyzysk. A na rozmowie kwalifikacyjnej, tak pięknie mydła oczy . Uciekaj od tej firmy jak najdalej. Pozdrawiam.

Nobody

Co nadal oznacza, że pisanie bzdur o tym, że wylecieli nie jest zgodne z prawdą.

Były kiero.

Hej , poczekajmy z farmazonami ponieważ kazdemu przysługuje okres wypowiedzenia, nie ważne czy się nie nadajesz, czy oszukujesz albo kradniesz .Kik zawsze daje rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. ????

Ghhjkk

Lecz się

Uxuxa

Tantiemy to kwoty rzędu 10tys. Polecam :)

Lalaland
@Uxuxa

ale to chyba nieliczni tyle dostają prawda

Roxi
@Uxuxa

10 tys brutto to było w zeszłym roku, w tym niestety ale będzie to tylko druga pensja czy jakieś 2500/2700 netto. Przyszły rok ponoć ma już nie być wcale....

Ks
@Uxuxa

Ja się ciągle zastanawiam o czym Wy piszecie, pracuje już 3 rok i pierwsze słyszę o tamtiemach czy wgle jakiejkolwiek premii....

Tiaaa
@Ks

No wiesz. Jakby nie było obowiązuje klauzula poufności. A poza tym wątpię żebyś była zadowolona jakbyś się dowiedziała że pani x dostała kupę kasy za twoją pracę... Mnie by szlak trafił. .. Ja osobiście nie słyszałam i nic mi nie wiadomo o tym ale w tej firmie wszystko jest za plecami.... Są wybrańcy i robole... Cóż zrobić...trzeba firmę zmienić :D

Rafał
@Ks

Pracujesz już dość długo i prócz pensji podstawowej nie otrzymałaś premii? Czy za wysoką sprzedaż są jakieś dodatki finansowe lub benefity, które mogą zmotywować pracowników. Chętnie się też dowiem, czy masz zniżkę na ubrania i inne artykuły firmowe ze sklepu.

Kicek1407

Praca super kasą też jak ktoś nie chce pracować zawsze bendzie miał jakies problemy

Zosia

Hej dziewczyny czy u was też wprowadzają to że trzeba każdemu klientowi mówić,, doliczam Panu/Pani reklamówkę zgadza się Pan/Pan i? ''

@Zosia

Pytasz po prostu czy siatkę doliczać i to wszystko . Chce to dajesz, nie to nie ????

Zosia
@Kik

No właśnie nie możemy już pytać tylko postawić przed faktem dokonanym że naliczam reklamówke i jeżeli odmówi to dopiero mogę jej nie naliczyć

@Zosia

No to i tak musisz spytać. Czy chce ,proste!!Tak zawsze bylo

@Zosia

Spytanie sie klienta o reklamowke a postawienie pod faktem dokonanym to jest roznica, juz widze jak się beda kłócić klienci ze doliczylismy reklamowke bo nie kazdy bedzie odmawiał, jeszcze ci „tajemniczy klienci” chore i tak wiadomo ze bedziemy robic po swojemu bo pracujemy i wiemy co jak a ci z góry nie wiedzą jak wyglada praca sprzedawcy na codzien i z czym musimy sie użerać niestety

Jaaa

Nie ma żadnych 13tek. Ktoś plecie (usunięte przez administratora) Piszcie o konkretach a nie co która usłyszała.

Tantiem
@Jaaa

Chyba tantiemow nie ma! Chyba tak chcialas napisac?? A nie jakbys tak napisała to by bylo wiadom ze sciemniasz, ze nie ma, bo skad bys znala ten termin? No chyba ze ze slownika;):);)

Jo
@Tantiem

Dokładnie!

Były Kierownik
@Jaaa

Oj są 13-tki i to ładne i to jedyne co jest w tej pracy pozytywne

Omg
@Były Kierownik

Serioooo są???? Jestem załamana, zapierdziel za swoją kiero bo nie umie prostych tabelek a jestem z-ca a nic mi o 13-stkach nie wspomina :(

róża25

Ładne? czyli jakie?

@Były Kierownik

Serio tylko kierownik sklepu ?Na utargi i wizerunek sklepu cały personel zapierdziela.A na naszym sklepie kierownik to w porównaniu do zwykłego personelu to po prostu się opierdziela .Dam sobie rękę obciąć ze zwykły pracownik ma większą wiedzę niż ona .Więc gdzie tu sprawiedliwość.

Zostaw merytoryczną opinię o KiK Textil Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w KiK Textil Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy KiK Textil Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 547.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KiK Textil Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 440, z czego 18 to opinie pozytywne, 206 to opinie negatywne, a 216 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KiK Textil Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w KiK Textil Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KiK Textil Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 794 ocen.

KiK Textil Sp. z o.o.