2 607 2083 5 1
Kikowa

Powiem jak jest. Nas zatrudnionych było 5. Ja pracowałam 3 lata. Wypłata zawsze była na czas więc nie ma się przyczepić. Kasa najniższa krajowa. Dopiero po 2,5 roku moja pensja wzrosła o 150zl. Pieniądze no normalne nie ma co narzekać i nie ma też co się podniecać. Pracy dużo, dużo, trochę za dużo jak na 5 etatów. Na dostawach było nas 3 albo 4. Kierowniczka pracowała razem z nami. Jak był wolniejszy dn to pogadala czasem przez ta komórkę i jakoś mnie od tego nie ubyło. Kwestie dostaw i kartonów. Klienci narzekają że dostawy że kartony. Ale wiele razy wyciagalam im z pudel towar jeszcze nie rozłożony bo już do musieli mieć. Wysypywalam na rucze jakieś ścierki żeby tylko klient miał pudełeczko bo takie by mu się przydało do wysyłki. Już zapomnieli jak wyciagalo się im z rola z samego dolu kurtki bo oni widzieli i są z daleka. Oj nie ładnie. My przepraszalysmy klienta za kartony Ale on jak chodzi nam nad głową albo nadepnal na stopę albo rękę bo było ciasno to już nie zawsze. W kiku jest zapierdziel. Ludzie 600m2. Ja byłam z pracy zadowolona, później parę razy zmieniał się skład. Przyszły laski które mało robiły więcej gadaly. Zaczęły się ploty i jakieś grupy. Atmosfera się zepsuła. Gdyby nie to to pewnie bym pracowała. Kwestia zatowarowan inwentaryzacji. No daleko, faktycznie czasem spało się w pokoju 3 osobowym jak na kolonii. Ja powiedzialam że mi to nie odpowiada i na następnym wyjeździe miałam 1. Uciążliwe i mega męczące są zatowarowania Ale dwa razy w roku albo raz bo błagam do ogarnięcia. Przez 3 lata pracy miałam 11 nadgodzin. O jakiś opracowaniach akurat w moim mieście można było pomarzyć. Musiałam zrezygnować y. Po 3 latach stwierdziłam że polityka firmy się nie zmienia. Ja zarabiam ciągle ile zarabialam. Stwierdziłam że życie jest droższe zarobki stoją w miejscu A ja jestem już zmęczona sytuacja i praca w takim dużym tempie. Nie odradzam nikomu pracy. Trzeba się napracować, ale zawsze można się zwolnić. U nas w regionie był Pan Krzysztof. Fajny facet z którym można było się dogadać. Czasem kazał coś przerobić Ale nie tydzień w tydzień. Czasem jak przyszły okolniki na 100poz to człowiek zwariował i faktycznie biegał jak kot z pecherzem. Klienci są różni jak coś spada to kultura wymaga żeby podnieść Ale z drugiej strony czasem nie ma się jak po Ty schylic. Ja przychodzę czasem jako klientka. I faktycznie jest tyle towaru że chociaż sama tam pracowałam muszę chwilę pomyśleć gdzie jest 978 albo przecena teraz czy z przodu czy z tylu. Dziewczyny są zapracowana jak były. Rzuca szybkie czesc i klipsuja na potęgę bo taka robota. Oddałam firmie 3 lata życia. Jak się zwalnialam to płakałam bo trochę wezbrala złość A trochę było mi żal bo mimo że ciężko to człowiek to znał. Jak powiedziałam mężowi że się zwolniła to z radości zabrał mnie na wakacje. Gdybym teraz miala podjac prace w kiku to nie zrobilabym tego. Duzo nerwow, stresu, praca fizycznie mega ciezka czasem plecy tak bolaly ze czkowiel nawet sie nie kapal bo nie mial sily sie rozebrac. Troche to wszystko smutne ale prawdziwe

Tak13Nie
Urszula
@Kikowa

Dzięki za szczegółowy wpis o KiK Textil. Czyli rozumiem, że powodem Twojego odejścia była głównie zła atmosfera i brak podwyżek. A przełożeni pytali, dlaczego odchodzisz, miałaś jakieś exit interview?

Kikowa
@Urszula

To nie tak że atmosfera była jakaś bardzo zła. Po prostu pierwszy zespół był spoko A każda kolejna wymieniona dziewczyna sprawiała że pracowało się inaczej, było trudniej bo nowi pracownicy wymagali więcej uwagi i trzeba było trochę za nich nadganiac robotę. Z czasem to co przeszkadzalo mi trochę urosło do takich rozmiarów że było już do nie zaakceptowania. Mysle ze jakby od czasu do czasu byly jakies premie i czlowiek mogl sie poczuc chiciaz troche doceniony to tyle osob by nie rezygnowalo. Jak odchodzilam to byla rozmowa. Były pytania i próby naklonienia do zmiany decyzji. Ale w moim wypadku odejście było tylko kwestia czasu bo praca przestała mi sprawiać satysfakcję. 3 lata pracowałam za jedną i tą samą stawkę jak koleżanki które przychodziły dochodziły po miesiącu czy 5 A brały to samo.

@Kikowa

Hej z tego co napisałaś to wszystko PRAWDA,ale wiedz że są gorsze sklepy. Przykład jak mieliście 4 osoby na dostawie to bajka w wielu sklepach jest teraz po 2 albo 3 jak kierownictwo jest spoko i też przy tym pomaga. Swoją drogą oddałaś 3 lata swojego życia, a firma i tak tego nie docenia już nie mówię o zdrowiu a ono jest bardzo ważne. KiK jest firmą, która w przyszłości i to raczej niedalekiej będzie miała poważne problemy kadrowe, bo potencjalni kandydaci już wiedzą jak jest a Ci co nie wiedzą przekonują się i odchodzą. Uwierz mi, że wiele osób robi po złości jak przychodzi klientka to wiesz która miała już swój epizod w którymś Kiku? Jeśli nie znasz to nie wiesz. Firma dobrze o tym wie, że źle traktują byłych pracowników a Ci odwdzięczają się w innych sklepach tam gdzie ich nie znają. Pozdrawiam i gratuluje decyzji to dobra decyzja. Nie warto nic dla tej Firemki nic prócz WŁOSKIEGO STRAJKU.

@Urszula

Exit interwiev oni nie znają tego pojęcia. Mówisz że chcesz odejść mówisz dlaczego a większość podaje podobne powody i słyszysz tylko no trudno twoja decyzja nikt nie stara sie rozwiazac problemu bo ani kierownictwo ani regionalni tego nie moga wrecz. Exit interview zadzwon na infolinie KiK i zapytaj czy znaja to pojecie. Oni wielu pojec bardzo istotnych nie znaja a podstawowa nieznajomoscią jest ORGANIZACJA.

@KiK

Ooo tak, słowo organizacja stanowczo nie występuje w ich słowniku. A szkoda, bo gdyby było inaczej to od razu lżej by sie pracowało... Oni nie są zoorganizowani w ogóle. Ale ty masz być zawsze na 150%

Aaa Nowy wpis
@KiK

Ale znają za to " Nie ma EFEKTU WOW, wszystko do poprawy" ;)

Obserwator Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

W głupim Pepco mają na malutki sklep z 4 dziewczyny a tu na dostawie góra z 3!!!albo i dwie....ogólnie kim spadł na psy-widzieliscie już te pudełka z chińskimi butami na środku sklepu?albo tony wylewającego się redu?feee....obrzydza mnie już ten sklep-a jak się wchodzi to zapach gorszy niż w sklepie tzw za,,2 ,,złote.a więc kierowniki i wy wszyscy tam na górze co tylko stołki grzejecie weźcie to pod uwagę.bo lepiej na bank nie będzie!

Harley

Pracuję w Kik-u miesiąc. Atmosfera ok. Praca spoko, tylko... 11 godzin nieprzerwanej, ciężkiej pracy w pośpiechu. Oszczędzają na ludziach. Jedną osoba wykonuje pracę 3. Na zmianie 2 osoby. Szeregowy pracownik musi wykonywać obowiązki kierownika. Musi. Nie dla tego że każe mu kierownik. Dla tego że to standard w tej firmie. Zatrudniacie same kobiety do męskiej pracy. Nie jestem feministą i nie będę bredzić, że rozliczenie 12 euro palet o wysokosci 2 m. minimum dla kobiety jest wykonalne. Zawsze znajdą się naiwni żeby tam 3 miesiące popracować. Dłużej nie warto. 20 lat doświadczenia w handlu i obsłudze klienta. W Kik-u jesteś kasjerem, magazynierem, ochroniarzem, sprzątaczką, i chłopcem do bicia dla klientów. Przekazywanie pieniędzy na konwój? Na niemalże najniższej krajowej? Serio? Liczenie tego szajsu? Nakaz zaglądaniem po pracy, przed wyjściem pracownikom, aby sobie wzajemnie torebki kontrolowały czy towaru wartości 40 groszy nie wyniosły, w sytuacji kiedy nie zatrudniacie ochrony i klienci towar tonami wynoszą, jest gorzej niż żenujące. Będziecie wymieniać personel co 3 miesiące i dziwić.sie czemu na sklepach jest (usunięte przez administratora) obsługa chamska a towar nie upilnowany. Szacunku nie macie. Absolutnie.

Tak15Nie
@Harley

Cała prawda! Tylko prawda! I dobry pracownik, który szybko zauważa jak jest.

Nila
@Harley

Po 20 latach to dawno kierownikiem powinieneś zostać Coś z tobą nie tak

Tak1Nie1
Hel Nowy wpis
@KiK

Po 20? Szybko ? Przez te 20 lat same najlepsze fuchy robił A teraz mu się kik trafił co za pech :D

Nika

Dobrze, ze wcześniej nie czytałam co tu się wypisuje bo na pewno byscie mnie zniechęcili do pracy w Kiku. Jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Przyszlam tu z dużej sieciowki kosmetycznej. Moja praca w tej sieci to jjedna wielka harowka. Przerzuciłam tony mydeł w płynie, szamponów czy plynów do kąpieli. Dodatkowo oproznialam boxy przywiezione przez kierowcę maksymalnie szybko bo czas kierowcy kosztuje. Przez caly czas biegiem co chwile schylanie się i podnoszenie towaru-cięzkich kartonów z płynami do prania, mydłami, szapmponami co waża tonę. promocje czyli tyranie do północy przy wymianie cenówek – dwa razy na miesiąc. Całonocne dostawy itp. w Kik tez trzeba się nazasuwac i nie jest lekko ale nie do porównania z kosmetykami czy spożywką. Może dobrze trafiłam, bo na sklepie mamy fajną ekipe, ponarzekamy i się pośmiejemy. Jak jest porządek na sklepie to i regionalna się nie czepia

Ol
@Nika

To jest prawda w lidlu biedrach i tym podobn jest jeszcze gorzej

Ama
@Nika

Polecam Amazona dojazdy za darmo i obiad za zeta

@Nika

Człowiek wchodzi na te fora żeby się dowiedzieć gdzie iść pracować a wszedzie tylko nie i nie Wszędzie zle.

Towto Nowy wpis
@Nika

Bo tu tylko frustraci się wypowiadaja wszystko im przeszkadza niepodoba się Nie potrafia powiedzieć nic ok bo ich życie takie jest

Dla pracodawców
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Joanna
Nazwa działu: Marketing

A co z odzieżą roboczą dla pracowników to chyba jedyny sklep sieciowy gdzie pracownik wygląda jak lump. A co z funduszem świadczeń socjalnych którego nie mamy wcale....

Tak10Nie1
@Joanna

No w szczególności koszulki by się przydały, bo na dostawę się ubiera najgorsze ciuchy żeby nie poniszczyc .O obuwiu już nie wspomnę ile mam zajechanych w tej robocie.

Tak9Nie
Piękna

Niestety, ale tak jest w KIKU człowiek wchodzi i słyszy że Pani przy kasie jest bardzo niezadowolona, zmęczona że musi obsługiwać klientów , jak by tego było malo przy obsłudze rozmawia z koleżanka na prywatne tematy. Chodząc po sklepie słyszy sie od Pani, która tam pracuje mówi do siebie pod nosem, że ludzie tylko wciąż robią bałagan. Pani też przeklina pod nosem co oczywiście słychać . Albo stoją i plotkują na sklepie . A przy kasie oczywiście nikogo nie ma a jak podejdzie to z fochem. A najlepsze jest to jak rozmawiają przez telefon wszystko słychać . Żenada , ciekawe czy przy kierowniku regionalnym też udają że pracują.

Tak3Nie12
Ulalal
@Piękna

A co to już stanąć nie można porozmawiać? Jeśli jest chwila wolna? Czy wymienić kilka zdań przy kasie? Czy Pani płaci pobory pracownikom żeby wytykać im jak mają pracować? ! No przepraszam bardzo praca nie jest ani siedząca ani leżącą dwie osoby na zmianie roboty po pachy jeszcze niezadowoleni klienci którzy obserwują i tylko patrza gdzie pracownik zrobi blad A może na skargę zadzwonić A może na forum napisać niech ma! Proszę Pani szanowna zapraszam na tydzień do kika, ciekawe czy będzie pani miała takie same zdanie.. zanim się osadzi lepiej się najpierw zorientować w temacie. Nie pozdrawiam

Tak36Nie2
xx
@Piękna

Zastanawiające co Pani Piękna robi w tym czasie i dlaczego tak bacznie wszystkiego nasłuchuje i pięknie raportuje. Jaki jest cel wizyty (wizytacji) Pani Pięknej. Czy może dopieczenie komuś, może chowana uraza. Kiedy robię zakupy w sklepie w nosie mam co robi obsługa, bo to nie moja sprawa i nie moja praca. Nie patrzę na miny sprzedawcy, bo wiem że nie a w niej niechęci do pracy ale zmęczenie, nie podsłuchuję o czym rozmawiają, bo mam swoje życie. Tylko w jaki sposób nie robiąc nic i plotkując towar się przyjmuje, sklep sprząta a ciuchy przeceniają ????????? Żenadą jest takie nieludzkie podejście do drugiego człowieka..... A Pani pracuje????? Ps To jest forum o pracodawcy

Tak34Nie1
Kiko
@Piękna

Zapraszamy do kika na miesiąc do pracy, zobaczymy czy da Pani radę ogarnąć chociaż dostawe 8-12 palet na które jest 3 dni... A na zmianie 2 osoby i jedna obsluguje kase. Polata Pani z kartonami to zobaczymy czy będzie się chciało Pani uśmiechać do kolejnego klienta... To nie jest wina pracowników sklepu ze tak jest tylko wina dyrekcji że pozwalają na takie warunki pracy.. Tam proszę kierować swoje roszczenia. A bałagan tak jest bo przychodzą buraki do sklepu i po co odłożyć coś na swoje miejsce, to nie pracownicy robią ten (usunięte przez administratora) tylko wy klienci a co mają robić dwie osoby na zmianie nie dają poprostu rady i tak mają prawo być zmęczone i mają prawo sie nie uśmiechać.. Kik to nie butki tylko dyskont i tutaj jest ciężka praca. Proponuję zamaiast swoje żale wylewać na forum podejść i porozmawiać z kierownikiem bądź ze sprzedawcą wczuc się w ich role.. Ludzi e trochę empatii nikomu nie zaszkodziło. Era Internetu , kozak w necie (usunięte przez administratora) w świecie...

Tak15Nie2
Piękna i Bestia

jakie to miasto ?

A Cię to.......mine@Onet.pk
@Piękna i Bestia

Pewnie była regionalna Aneczka pisze żale O Wrocławiu.

śmiech na sali
@A Cię to.......mine@Onet.pk

kolejny wpis do niczego nie pasujący...........jak rozumiem ktoś chce zacząć nowy wątek ????

Bejzi
@Piękna

Droga Pani, wcale się tej pracownicy nie dziwię, sama by Pani klnela jakby ktoś wiecznie robił bałagan na sklepie, my możemy 10 razy układać jedno i to samo a po chwili znów w tym miejscu jest bałagan, tak ciężko odlozyc klientowi towar na swoje miejsce. Naszą pracą nie jest tylko i wyłącznie chodzenie i sprzątanie po każdym kliencie (gdyby tak było nikt by nie narzekał, że musi chodzic i poprawiać bo lepsze to niż siedzieć i się nudzić) ale wcale tak nie jest, mamy mnóstwo innych obowiązków które muszą być zrobione na już. Wiecznie niezadowoleni klienci, że muszą poczekać na kasjerkę, bo przecież kasjerka powinna stać cały czas PRZY KASIE!!! Otóż nie, kasowanie to jest akurat dla nas najwieksza przyjemność, tyle tylko, że to jest dodatek do naszej pracy. Jak kasjer ma podchodzić z uśmiechem jak średnio co 1,5 minuty jest wołany do kasy a roboty ma jeszcze tyle do zrobienia, że niewiadomo w co pierwsze ręce włożyć, a następnego dnia przyjdzie kierownik i będzie niezadowolony że znów nie jest zrobione to co powinno.

Nia
@Piękna

Piękna, myślisz że pracując 11 godzin dziennie to nie mamy prawa być zmeczone.jak jesteś cały dzień na zmia ie to wiadomo że sobie porozmawiamy między sobą tak.chyba że są ludzie niemowy i nie muszą rozmawiać bo ja bym się znudziła .A wy wielmozne klientki korona wam z głowy nie spadnie jak poczekasz przy kasie 30 sekund na kasjerke, bo mamy też mnóstwo obowiązków oprócz kasowania.

@Piękna

A może zacznijmy od tego jak klienci postrzegają pracowników i ich prace. Zero szacunku dla pracownika, ciagłe poprawianie po klientach bo szuka bluzki i wszystko porozwalane: spodnie, bluzki, skarpetki. Czesto zdażało się tak, że nawe na dzień dobry nie było odpowiedzi.

@Piękna

Zgadzam się w 100%. Nikt nie ma pretensji że babeczki że sobą rozmawiają. Ale jak już obgaduja klientów, o dzieciach mówią Bachory i głośno wyrażają opinie na tematy współżycia, wyglądu innych osób to przepraszam to jest bardzo słabe. Klient czuje się niekomfortowo kiedy ogląda ubrania A dwie Panie opierają się o lade i smieszkują na kasie. Można odnieść wrażenie że obgadują. Człowiek nie jest robotem niech sobie pogadaja jak pracy na 12h to to jest normalne. Ale sprosne żarty umizgi do przystojnych facetów jest taka jedna kierowniczka blondi w okularach figura ma jak facet Ale chyba jej się wydaje że jest mega miss. Jak przychodzę czasem z bratem albo mężem to zawsze suszy zęby. To jest mega niestosowne. Generalnie Panie mega naburmuszone, czasem nieprzyjemne, mało estetyczne. Czasem brudne włosy, ma się wrażenie że prosto z imprezy. Nie wiem. Ale za ladą powinny być osoby które mają interpersonalne zdolnosci

Tak2Nie4
lily
@Piękna

ja mam podobnie negatywne odczucia jeśli chodzi o obsługę w kik (Gemini, Tychy). Personel jest niechlujny i gburowaty. Odpowiadają nieuprzejmie. Psują klientom humor. Więcej tam nie pójdę.

Jakto
@Miska

Nie rozumiem jak tak można oceniać? To jest zwykle (usunięte przez administratora) z twojej strony mówić że ktoś ma brudne włosy, ja wchodząc do sklepu nie patrzę na to czy jest ktoś brudny chamski nie zawracam nikomu głowy żeby mi znalazł odpowiedni rozmiar spodni czy bluzki bo umiem sama zrobić, ludzie mają swoją robotę plus jeszcze zachcianki klientów, skoro umiesz napisac taka opinie to umiesz też coś znaleźć nie musisz pytać personelu. Zresztą co to za wymagania ??? Ocenianie. Może pracownicę mają chodzić w szpilkach w sukienkach od prady?? Czy ktoś jest szczupły gruby nie twój interes, Ty pewnie jesteś gruba brzydka świnka która ma słaba samoocenę dlatego najlepiej po kimś pojechać co nie?? Wstydź się.

@Piękna

Ciekawe jak Ty się zachowujesz w swojej pracy???czy nie klniesz pod nosem, czy nie narzekasz, a może wstajesz rano uśmiechnięta i nic Cię nie w k u r w i a?? Ciekawa jestem tych wszystkich oaz spokoju. Śmieszy mnie to że klient wchodzi do sklepu gdzie pracownicy pod leci po (usunięte przez administratora) robi wszystko by zapracowac na chleb i oczekuje że każdy będzie się jej kłanial, stopy całował... matko jedyna w jakich ja czasach żyje. Śmiech normalnie. Wielkie paniusie i kurła jeszcze za reklamówke chcą kasy ????????

@lily

Ciężko jest pachnieć i wyglądać kiedy praca przypomina ćwiczenia na siłowni. Sama chciałabym móc nałożyć coś fajnego i wyglądać ale prawda jest taka, że ubrania niszczą się nieustannie od palet i pudeł, które czystością nie grzeszą a firma ubrań nie daje (pomijając rabat 200 zł dwa razy do roku). Człowiek przychodzi czysty do pracy a pod koniec zmiany ma mokre włosy, pozaciągane ubrania i pobrudzone, chusteczki nawilżane nie dają rady. Wszystkiego dałoby się uniknąć robiąc rzeczy 1/2 mniej i wolniej. W dwie osoby na zmianie nie udaje nam się z gracją rozładować towaru biegając do kasy, sprzątając i pomagając klientom. Na wszystko mamy nanosekundy a wiem , że klienci lubią atencję i jeśli ktoś zwięźle odpowiada na pytania to wychodzi na gbura. Trochę zrozumienia nie zaszkodzi. Państwo wylewają żale na sprzedawców, którzy ciężko pracują a nie rozumieją, że aby kupić tanio jak u nas trzeba obciąć koszty, czyli etaty, czyli ludzi na zmianie. Ps Kik to dyskont, czyli sklep w większości samoobsługowy, tam gdzie jest obsługa klienta ubrania kosztują 2x więcej. Nic w życiu człowiek nie dostaje za darmo i na talerzu, rozumiem że niektórym należy o takich rzeczach przypominać.

O to wlasnie
@Nela

W punkt! Ja czasami kilka dni ciągnę bo nie ma komu pracować bo delegacje bo szkolenia bo urlop bo to,bo tamto.... już w drugi dzień człowiek jak zajechana kobyla się czuje a jeszcze podejdzie ci do kasy taka hrabianka z czymś za 4,00 zł i drze się na cały sklep ze ona czeka przy kasie i się spieszy.... Nosz...k****.... I jeszcze pretensja że albo nie mamy reklamówek za darmo ( bo wszędzie indziej takowe właśnie są) albo że jak to... Nie mamy foli babelkowej? Toż gen jeden kubek jej się rozbije.... My pracownicy często musimy świecić oczami za brak kompetencji na górze... Puszcza reklamę z jakimś ultra tanim i zaje*****m czymś... Później tego nie doślą a ty świec oczami... Albo patent na informacje.... : Czy mogła by pani sprawdzić czy gdzieś jest jeszcze taka bluzka?".... Jak pytam się? Jak system jest tak zacofany jak dinozaury... My żadnego wglądu w to nie mamy i jeszcze pretensje że nikt nie chce dzwonić po sklepach i zawracać d*** innym pracownikom,bo przecież oni i tak nie mają nic do roboty ... Czasami trzeba stawić się w roli kasjera ... Patrzcie na ten sklep.... Zobaczcie ile towaru....ilu kasjerów... I sami sobie odpowiedź drogi niezadowolony kliencie.... A wejdź do sklepu np.typu hert,żabka....ile tam jest osób... Jakieś jeszcze pytanie?

@Jakto

Tak się składa że nie napisałam nic o pomocy bo takiej nie oczekuje. Wiem że sieciowymi są samoobsługowe. Więc nie rozumiem skąd takie zarzuty . Nikt nie oczekuje kobiet w szpilkach Ale brudne paznokcie, rozmazane oczy, zapach potu i tak jak mówię tłuste włosy. Słabe. Kultura osobista i umiejętności obsługi zero. Przydałoby się szkolenie. Nie wspomniałam o tuszy ani urodzie. Widzę problemy z interpretacją tekstu. Mówi jak jest. Człowiek wchodzi i atmosfera jest taka że się nie chce robić zakupów. Czuje się wzrok na sobie i niechęć. Nikt nie jest niewolnikiem pracy, jeżeli ktoś nie umie wykrzesać z siebie odrobiny chęci i kultury to już nie moja wina. Panie które tam pracują świadomie podjęły taka A nie inna pracę. Jeżeli decyduje się pracować 12 godzin czy 10h to powinny od 1 do ostatniej godziny być przyjemne przy kasie jak i dla oka. Nie mówię o zmęczeniu bo każdy może być zmęczony Ale brudny i śmierdzący. Sorry.

TakNie2
@Nela

Dostawa nie jest codziennie. A niechlujnosc, obgadywanie klienta i brak kultury często. Jak słyszę o tych dostawach i paletach to chce mi się śmiać. Nic nie robicie tylko cały tydz rozkladacie palety. Litości. Palety rozkladacie 2dni Max. A przez 5 przeżywanie. Panie w pepco jakoś zawsze mile uśmiechnięte. Ludzie co wy się tak tych klientów czepiacie . Kupię bluzkę za 4 zł nie oczekuje pomocy, nigdy nie komentuje czy towar spoko czy nie. Jestem zadaniowcem. Jak potrzebuje dwie pary leginsow to wchodzę biorę z koła i jestem parę chwil. Nie podoba mi styl kasjerek. Zanim dojdzie ile się narada po drodze z ta druga. Nie zawsze Panie odpowiedzą dzień dobry albo dziękuję. A niechlujny wygląd jak są dostawy no okej. Ale w nd albo w dni kiedy nie macie klienta albo roboty. Nie codziennie macie okolniki i nie co dzień masa klientów. Wszystko. Reprezentujące marke troszkę samokrytyki i uczcie się wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki

@Miska

Styl i retoryka Pani wypowiedzi sugerują, że nie jest Pani klientem a pracownikiem lub byłym pracownikiem. Panie w Pepco pracują we 3 na takiej smej powierzchni, przeceny robią w nocy, my w trakcie otwarcia sklepu więc nie na poròwnania Pisząc post wiedziaĺam , że odezwie się głos o przyjęciu określonych warunków pracy. Proszę zrozumieć,że od 1do 12 godziny nikt nie jest tak samo schludny właśnie ze względu na specyfikę pracy ale ten wstyd wobec klientów przełykamy, bo mamy pracę. Brak Pani wyrozumienia również rozumiem ale te same osoby pracujące w innych warunkach również byłyby uśmiechnięte. Przyjęły te warunki z pobudek tylko sobie znanych,to nie czyni je ofiarami i nieudacznikami., nie zna Pani ich sytuacji. Konstruktywna krytatyka jest porządku ale za Pani wypowiedzią kryje się coś więcej. #hate#brak zrozunienia# egoizm#powierzchowność

@Nela

Nikogo nie hejtuje to po pierwsze. Po drugie wnioski nasuwają się same. Przeczytałam kilka opinii bo się zastanawiałam nad pracą w handlu. Uderzyło mnie to że Panie narzekają na klientów że kupi jedną rzecz A wdziera się przy kasie, że robi bałagan A wy musicie składać. Tak się sklada, ze waszym obowiazkiem jest traktowac rak samo kkienta ktory zostawi 4zl i tak samo tego który zostawi 400 bo ten klient daje wam pracę. W kiku nie kupują bogacze tylko ludzie którzy szukają okazji. A to że rozwalaja czy to nasza wina że macie taka ekspozycje że wszystko spada z wiwszakow i wylewa się z koszy. No chyba nie. Pieniądze bierzecie za obsługę klienta i dbanie o czystość i wizerunek swojego miejsca pracy. Jestem zażenowany. Kiedyś chodziłam regularnie na wszystkie gazetki bo na ogół były fajne rzeczy teraz omijam kilka i nie tylko ja. Dużo osób ma takie odczucia. Widzę że czujecie się tacy skrzywdzeni że macie tyle pracy. Skoro ten styl sprawia że jesteście zgorzkniale to idźcie do magazynów tam nikt nie będzie na was patrzył i wymagał od was zwykłej ludzkiej uprzejmości. Tracicie klientów bo robicie z siebie cierpietnice. Może to forum dla pracowników Ale klienci też czasem zaglądają nawet z czystej ciekawości. Jest wypłata i to najważniejsze A to jak przepracujecie dn to już macie w ...... Ale klienci nie są dla Was tylko wy i sklep dla klientów bo jeżeli będziecie miały takie miny i postawę to Good luck

TakNie5
@Miska

Nie mam problemu z bieganiem do kasy aby skasować paragon za 0,40 zł lub posprzątać po klientach. Ma Pani rację, że jest przesyt towaru i to spada ale my pisząc o bałaganie mówimy o klientach bezstresowo niszczących mienie firmy, rzucając ubrania gdzie popadnie i depcząc po nich zanim ktokolwiek będzie miał czas zareagować. Nasza uprzejmość i uśmiech są również deptane a mimo to nie jesteśmy zgorzkniałe (większość z nas) potrzebujemy się wygadać ludziom jadącym na tym samym wózku, czyli nie Pani, bo Pani nie jest w stanie zrozumieć o czym mowa. Mimo wszystko dziękuję za Pani cenne rady ale prawda jest taka, że Kik ma się dobrze i ludzie będą tam przychodzić i ludzie pracujący tam będą się zmieniać a Pani nie zna wszystkich klientów a tych o których wie,że do nas nie zaglądają są Pani podobnymi znajomymi. I proszę wygooglować co to hate, bo Pani wypowiedź się kwalifikuje pod tą definicję. Nie pozdrawiam i nie dopiszę już na Pani post, bo chyba nie ma nici porozumienia między nami a ja lubię podyskutować z kimś o bardziej otwartym umyśle. Idę do magazynu poużalać się nad sobą.

@Nela

Chyba pora zmienić pracę jeśli musi się Pani tak zalic i szukać zrozumienia. A ja pozdrawiam i życzę sukcesów i rozwoju osobistego. Przyda się też trochę samokrytyki i szczerości wg siebie czy ta miska ryżu jest tyle warta.

@Miska

Obrażasz ludzi którzy ciężko pracują! 4 dni z rzędu na gazetkę towar okolniki i jeszcze być uśmiechniętym pachnącym i ładnie ubranym niestety się nie da. Szura się całymi dniami kolanami po podłodze bo tak jest że jak nie masz towaru to musisz coś przestawić układać bo kierownik regionalny tego chce bo dyrektor chce. Ludzie czy wy nie macie nic innego do roboty w sklepie tylko patrzeć jak wygląda sprzedawca czy się na Ciebie patrzy czy nie ?? A Ty po co patrzysz na sprzedawcę przychodzić oceniać? Takie moje prawo na Ciebie patrzeć i obgadać jak i twoje obgaduj ile wlezie! Pieniądze bierzemy za naszą ciężką pracę, ja nie wiem jak pracują w innch miastach ale ja u siebie w sklepie pracuje na 150% wszystko jest na czas, nie narzekam wszędzie jest ciężko gdyby mi nie odpowiadało zwolnilabym się ale jak czytam żenujące opinie hejtowanie sprzedawców mówienie że obowiązkiem jest uśmiechać się to śmiać mi się chce naprawdę. Jako pracownik kik nie zgadzam się na to żeby ktokolwiek obrażał ludzi którzy pracują ciężko po to żebyś Ty klientko mogła przyjść i kupić rzecz za 0,40gr czy za 209zl nie ma znaczenia ale gdyby nie my pracownicy nie byloby tych sklepów. W pepco dziewczyn jest na zmianie 3, 4 u nas 2 i to codziennie na towar i na podręcznik na okolniki i na utargi po 16tys więc zacznij sama pracować wtedy pogadamy bo ludzie którzy nie znają tej pracy właśnie tak się wypowiadajA. Idź zostaw swoje pieniądze gdzie indziej i nie narzekaj.

@Miska

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka! Nie przychodz nie kupuj i nie narzekaj. Kikow jest w całej Polsce dużo I ktoś może się poczuć urażony twoim wpisem.

byłypracownik
Nazwa działu: Handlowy

Długo się chodziło mi po głowie, czy dodać opinię, ale w końcu nadszedł na to czas. Emocje opadły, wróciło racjonalne myślenie.. Zostało mi wręczone wypowiedzenie i na początku trochę było mi szkoda i przykro. Już nie jest, najlepsza decyzja jaką kierowniczka mogła podjąć za mnie. Praca jest cholernie ciężka, mówiono mi to na rozmowie. Ale da się to znieść, na krótką metę jest fajnie, jak ma sie fajną ekipę. Najgorsza jest polityka i logika firmy, a raczej jej brak. KIKiem zarządza milion osób i każdy ma własną wizję. Roboty od cholery, ale trzeba zmieniać wszystko bo nagle chce tak BZL, rewizor, centrala, dyrektor i jeszcze jakieś osoby z "góry". System 12h (lub 10 czy 11, zależy od sklepu), 2 dni pracy i 2 wolnego. Z reguły. Strach zaplanować cokolwiek, bo zaraz dostaje sie sms lub telefon czy można przyjść bo nagle się magicznie znajdują godziny, a dziewczyny nie wyrabiaja się z robotą.. No i obowiązkowe śmiechu warte delegacje lub inwentaryzacje. Nikogo nie interesuje czy chcesz, czy możesz i masz jak dojechać. Nawet jeśli masz auto, zwrotów paliwa nie dostaniesz. Tylko jakieś drobne dodatkowe kwoty za taką sama robote na innym sklepie. A jak zaczniesz odmawiać to przestajesz być w pełni dyspozycyjnym i po prostu wylatujesz. Po 2 osoby na zmianie, nierealne jest wykonanie wszystkiego w jeden dzień, więc jest oczywiście narzekanie. Telefonu absolutnie nie możesz mieć przy sobie, tylko na przerwie. Tej jest aż 45 minut, ale tylko 15 z tego płatne.. Kasa nie jest tragiczna, ale za pracę w takim cyrku powinna być większa (na pełnym etacie, mniejsze etaty to jest porażka). Wszechobecny (usunięte przez administratora) brud i chemia, pomimo codziennego odkurzania, wysmarkujesz kurz dzień w dzień, nawet na wolnym. Jak się źle czujesz, raczej rzadko zdarzy się możliwość wyjścia do domu, bo jak są 2 osoby na zmianie to trzeba szukać zastępstwa. No i L4 są niemile widziane bardzo. (nie mówię o nadmiernym L4 branym co miesiąc po 2 tygodnie, ale 2 razy w ciągu niecałego roku to chyba niedużo, prawda?) Ogólnie nie polecam. Jakby mi ktoś powiedział wcześniej jak to wygląda, to w życiu by mnie tu nie było. Aczkolwiek wspomnienia, pomimo wszystko, są dość miłe, może ze względu na dość dobrą atmosferę w pracy. Oczywiście do czasu, aż zaczęto kopać pode mną dołki ;) Polecam każdemu sie zastanowić 10 razy zanim podejmie tutaj pracę ;)

Tak23Nie
Hanna
@byłypracownik

Dziękuję za Twoją bardzo rozbudowaną wypowiedź na temat pracy w firmie KiK Textil Sp. z o.o. Jestem ciekawa czy firma oferuje swoim pracownikom premie bądź benefity pozapłacowe. Piszesz, że zarobki są w porządku, ale czy można liczyć na jakieś dodatki do podstawy wynagrodzenia?

Tak1Nie4
Ula
@Hanna

Nie ma żadnych premii żadnych dodatków do pensji,za dobra rewizję czy za "wzrost koszyka" też nic nie ma, pełne etaty nie mogą mieć nadgodzin, jedynie za delegacje lub inwentaryzacje płatna jest dieta ale to chyba nie można nazwać dodatkiem do zarobków?

@byłypracownik

Oczywiście się w 100% zgadzam pracowałam w kik parę lat i trzymała mnie tylko atmosfera w pracy to co teraz się dzieje w regionie Łódzkim to jest dramat cięcia etatów jak można pracować na ponad 600m2 w 2 osoby na 11 12 h we 2 osoby trzeba było by tylko sprzątać i stać na kasie a gdzie dostawy? Hmm dostawy po 8 palet które trzeba sprawdzić dodatkowo przeceny tzw okulniki w terminie tydzień to jest Maks. przy dostawie przy której są ubrania do zrobienia ciągle jeżdżenie że stojakami po całym sklepie i kombinowania co gdzie upchnac. Człowiek nie jest w stanie się rozdwoic. Firma jest tak zacofana że trzeba wszystko wpisywać ręcznie nie ma systemu na 21 wiek na prawdę dramat ludzie przychodzą na wyższe stanowiska z zewnatrz i nie mając pojęcia o pracownikach i o firmie zwalniają ludzi... Firma chce dopuścić aby na tak dużych sklepach stała 1 osoba do godz 12... Dramat ogólnie jest dużo pracy wnet ogrooooom ale jak ma się fajna atmosferę jakoś do przeżycia gdy się na wzajem spierasz ja tak bynajmniej miałam ale dostałam wypowiedzenie bez uzasadnienia... I żyje wolnością od tej firmy szczerze zastanówcie się za nim zlozycie cv

Tak14Nie
@byłypracownik

Jeśli nie masz rozliczanych kilometrów to dlaczego się o to nie ubiegasz? Po to są wywieszone i ogólnodostępne na socjalu numery telefonów do centrali, żeby się upomnieć o swoje. Oczywiście pod warunkiem, ze rozliczasz sobie delegacje, jak nie to nic dziwnego, przecież to Twoje pieniądze i Twoja sprawa.

Nik

Wszędzie tak jest

bylypracownik
@Kierownik

Ciężko sie ubiegac skoro BZL twierdzi ze jednoosobowa delegacja to nie delegacja, bo zwrot kosztów paliwa mozna dostać dopiero powyżej 3 osób w aucie. W przypadku np inwentaryzacji to sie sprawdza, ale jak sie jedzie w 1 osobe na delegacje do innego sklepu juz nie. No chyba ze jest to miasto dosyć daleko i jest niekorzystny dojazd autobusem, to wtedy ewentualnie tak mozna dostać kase.

Tak2Nie1
Paliwko
@byłypracownik

Wszystko prawda... ale: za paliwo jest zwracane, 84 gr za km, wiec nie pisz bzdur, po drugie L4, ze wzgledu na godziny netto i stałe przekroczenia, nikt sie specjalnie nie czepia do zwolnień..

Xs
@bylypracownik

Dzwoń Ty do vkl albo vta. Twój bzl to pajac jakich malo. Każdy wyjazd poza miejsce zamieszkania to delegacja. Nawet 20 km. Jak jeździsz samochodem musisz mieć umowę na samochód wypisamą i to ma wypisać bzl. Nie ma znaczenia czy jedziesz sama czy w 5 osób. Wypisujech delegację, kilometrówkę i wysyłasz do centrali

Mloda

Co ty masz za bzl? Proponuje zglos9c go wyżej

bylypracownik
@Xs

Logicznie rzecz biorąc dla mnie to tez jest delegacja, nawet jak sie jedzie w 1 osobę. Ale mój byly bzl tak tego nie widział, nie podpisywala takich delegacji. Umowa na samochód byla podpisana, kilometrowke tez moglam wypisac i delegacje ale ona tego nie podpisywala, wiec to bylo podpisywane na marne.

No way
@bylypracownik

Masz rację, kik to zło jakich mało. Wyzysk, zero pochwał, tragizm totalny. Uwolnijcie się z tych czeluści.

@Kierownik

Kierowniczka się odezwała. Typowe. Każdy kierownik sklepu ma umowę na auto i tylko kierownik. Co to za mydlenie oczu. Jeżeli nie ma się umowy na auto. A nie ma dojazdu i się człowiek decyduje na dojazd własnym pojazdem to kasy nie oddawali. Ja pracowałam 4 lata. Miałam kilka takich sytuacji i za każdym razem słyszałam to samo. Że nic nie można zrobić bo nie mam umowy i że mogłam się wcześniej zastanawiać nad transportem. Tylko że często człowiek się dowiaduje że gdzieś jedzie po południu. A zbiórka o 7 rano 200km dalej. Sic. Kierowniczki potrafią pół dnia wisieć na biurku mobilnym, później popisać kawę z regionalnym 40minut, na zapleczu siedzą z mde i wprowadzają towary 2 godziny. A później wystawiają łeb i obwieszczaja że taka dama idzie na przerwę. I z 8 godzinnej pracy 3 to na spokojnie upływa na badaniu i siedzeniu na tyłku. I jak któraś się oburza na takie słowa to niech zrobi rachunek sumienia i się nie ośmiesza.

Tak2Nie3
@Były pracownik

Nie jestem kierownikiem a mam umowę na auto. Też długo nam wciskali ciemnotę że tylko jak jadę autem z min.3 osoby oddadzą za paliwo a przyszła norwa regionalna i patrzyła na nas jak z kosmosu. Jedziesz swoim autem podpisuje bzl umowę na auto i rozliczasz koszty i nie ma że nie wolno. Zwyczajnie ktoś was robi w chuuuu

@Pracownik

A no to fajnie wiedzieć w takim wypadku.. Ale juz i tak za późno, mam nadzieję ze nikt inny sie nie natnie w takim razie ;)

Xyz
@Pracownik

Dokładnie. Też nie jestem kierownikiem, a jadę np na szkolenia samochodem i zawsze dostaje zwrot kosztów dojazdu. Trzeba się dogadać z kierownikiem regionalnym :)

@byłypracownik

Co do tych delegacji. Nikt nie ma prawa Ci narzucić czegoś czego nie ma w umowie i tyle.Poprostu nie dać się ????

Regio
@Ja

Nie masz w umowie delegacji ale musisz wykonywać polecenia przełożonego, a bzl zleca Ci wyjazd na zatowarowania czy inwentaryzacje i jak odmowisz to nie wykonanie polecenia i za to można wyleciec

Tak3Nie1
As
@Pracownik

W kilku b.czesto robią za (usunięte przez administratora)

@byłypracownik

Dziwne bo pracuje w tej firmie i nie.. nie jestem postawiona z gory ???? z jednym się zgodzę.. A mianowicie każdy swoje rządy wprowadzać chce. Góra jedno, vkl drugie i bzl trzecie. Ogólnie kolomyja. Ale ludzie... ja rozumiem słuchać zaleceń. Ale jeśli w pracy jest obsuwa to nikt Ci lba nie urywa. Ja nie wiem skąd takie opinie???? Może faktycznie od regio zależy. Ja mam spoko chłopa. Swój , zazartuje ale i wymaga, ogólnie jest równowaga. Podstawa- dobry kiero. A ja że swojego mogę brać tylko przykład! I współczuję tym którzy tego nie mają serio.. bo to właśnie jest powód tych negatywnych emocji. A jak Pan Kulig to czyta to poproszę o podwyżkę ????

Sssssss
Nazwa działu: Handlowy

Ten sklep to porazka pirwszy raz pracuje w takim zakladzie co jest tak zacofany zarobki kazdy sklep inaczrj kazdy pracownik ma inna stawke podwyzki zamrozone zero docenienia pracownik nie polecam zero szacunku z gory masakra

Tak9Nie
Że coooo
@Sssssss

Jak to Inne stawki ja tu 4 lata pracuje jako zc kiero i mam 3000brutto o nadal nie wiem ile w takim razie kiero oooo zgrozo

siwa77
@Że coooo

a w jakim rejonie pracujesz? bo stawka jak na zastepce wysoka????

@siwa77

Są zastępcy co mają 3100

N.t

Poważnie ? Jestem zastępcą i mam 2800 brutto

@N.t

Poważnie. Więc to prawda że stawki sie różnią.

Niktdlafirmy
Nazwa działu: Handlowy

Długo by tu opisywać co się dzieje w tej firmie.. Od początku roku tylko cięcia godzin, brak podwyżek a tyrać trzeba dwa razy więcej. Cięcia etatów, co idzie za tym ze trzeba robić za dwoje.. wiecznie wszystko źle, za wolno.. okólniki, nagle informacje do opracowania, pogłębienie przecen i dostawy. Wszystko we dwie osoby na zmianie przy obrotach 10-16 tys dziennie. Brak jakiegokolwiek wsparcia od regionalnej.bo to ona ma od tego ludzi, zwolnienia lekarskie i praca po 50h tygodniowo z czego później trzeba zejść bo jest zakaz nadgodzin. I jeszcze ten śmieszny PEP / godziny na sklep które nie są wystarczające na ilość osób na sklepie. Przykre rzeczy się dzieją w tej zacofanej firmie..

poszukujaca

hej, gdzie polecacie prace? ja wlaśnie szukam nowej roboty. ale jak czytam na tych wszytskich forach to wszedzie takie same komentarze i tylko narzekania :(

@poszukujaca

Idz do Kika czekamy

Si
@poszukujaca

Czyli co polecacie? Gdzie pracować?

Nazwa działu: Finanse

Czy to prawda ze podwyzki zostaly odblokowane?

...

Koniec świata...

Mariusz

Nie zostały odblokowane

@Nick

Tak od stycznia będzie minimalna. Zapraszamy do pracy na stanowisko kasjer sprzedawca obowiazki takie jak kierownik plus praca na kasie dostawie sprzataniu. Zapewniamy stress i karte multisport. Wyjazdy integracyjne na zatowarowania i inwentaryzacje po całej Polsce. Pewne godziny pracy w wielu naszych oddziałach jak nie bedzie dla Ciebie godzin na Twoim sklepie. Uwaga nie bedziesz pracowala sama zapewniamy dwie osoby na zmiane Twoj przelozony ustawi grafik pod siebie U nas nabierzesz doswiadczenia na stanowiska kierownicze zatrudniamy lizusow bez kultury i szacunku. Zapewniamy lekkie i przyjemne dostawy oraz mnostwo pracy nie mozesz miec telefonu ani dzieci wynika to z pracy ciaglej. Zapraszamy od Stycznia 2600brutto a moze 2800 bo nie mamy juz ludzi. Wyslij CV!!

Tak28Nie
@KiK

Pięknie napisane i CAŁA PRAWDA. A oni dalej się dziwią dlaczego nikt nie chce u nich pracować. A tych co mają to nie szanują.

Tak6Nie
Nn l
@KiK

Prawie wszystko się zgadza , ale nie wkładajmy wszystkich kierowników do jednego worka.

HAHA
@KiK

hahaha nic dodać nic ująć hahahah ;)

@Asia

Wszystko się zgadza.Pracuję na 1/2 etatu od niedawna. Zapieprzam po 12 godzin bo ludzi nie ma na takie warunki pracy.Dzieci nie widzą matki .Nikt się z tym nie liczy. Składam wypowiedzenie na dniach☺Kołchoz jednym słowem

@Nn l

Masz racje, wybacz ponioslo mnie to ze wzgledu na to ze moj kierownik/kierowniczka za poparciem BZL zostały zatrudnione 2 osoby nazwijmy to bardzo bliskie i sobie wyobrazcie co ja mialam w tej sytuacji.. Pozdrawiam PS teraz mam normalna prace w normalnej firmie :)

Karol
@KiK

A gdzie pracujesz? Pochwał sie gdzie jest tak dobrze? Pewnie wielu tu by chciało to wiedzieć

@Nick

Tak, są podwyzki u nas dostali już wszyscy w sklepie

@Nn l

To Prawda. Mój kierownik jest w bardzo w porządku

@Ja

wiec ile teraz wynosi wynagrodzenie?

@Karol

Jest dobrze ze wszystkim i to po dziesięciokroć. W logistyce na spedycji pozdrawiam i nigdy nie zapomnę co mi ta firma ten śmieszny KiK zrobił. Wszyscy mnie wręcz później pytali ale dlaczego KiK sama się często zastanawiam i szczerze to było chyba raczej z chęci pracy, poprostu chciałam pracować, jak pokazał czas lepiej przyjżeć się na rozmowie kwalifikacyjnej a tam BZL kłamała jak z nut, eh gdybym ją przejrzała wtedy to napewno bym nie straciła kilku miesięcy. Jeżeli chcesz to pytaj mam tą pracę w małym palcu nie zapomniałam bo jestem wartościowym pracownikiem co chcesz wiedzieć rozkład kolorów, dokumenty, chętnie pomogę, lecz na fanaberie ludzi z góry i na to, że jedzie KULIK czy jakaś albo jakiś dyrektor na te sraczke lekarstwa nima. Pozdrawiam. A najbardziej szkoda czasu z dziećmi na szczęście teraz jest normalnie.

Praca

Jakie zarobki oferuje firma? Czy mozna wyrobic premie? Dostajecie bony na swieta? Czy firma oferuje multisport? Pozdrawiam

KS
@Praca

zarobki takie jak płaci rynek Jest karta sportowa ubezpieczenie i premie Były podwyżki na wiosnę teraz pod koniec roku będą podwyżki Jako kierownik sklepy i zca jak ogarniasz sklep to regionalny przyjeżdża i dziękuje i masz spokój

Tak1Nie3
Ggggg
@KS

To ty chyba w innym kiku pracujesz, niż ten o którym tu się pisze.

Tak4Nie1
?
@KS

czy mozna wiedziec ile zarabia zwykły pracownik brutto u Pani w sklepie? + ile srednio wynosi premia

Martaa
@KS

Jaka premia haha? O czym ty mowisz.podwyzki na wiosne nie bylo Podwyzszaja w pazdzierniku wynagrodzenie ale tylko dlatego ze od nowego roku wzrasta minimalna a ta firma udaje ze podnosi wynagrodzenie sama z siebie a to nie prawda

Tak5Nie1
@KS

Patrzcie jak reagują! Bravo tylko nie na to co trzeba. A karta multisport jest za darmo? Otóż u mnie abonament na fit jest tańszy niż ta wasza karta po zniżce. Nigdy na oczy tej karty nie widać. Żenada naprawdę żenada.

Kij w mrowisko
Nazwa działu: Handlowy

Firma masakra...niby Niemcy...he he....ale tu Polska!i takoweż nas traktowanie...całe szczęście że mnie już tam nie ma-Bogu dziękuję!!!

Kasjer

Ta cała firma to żarty!! Najgorszy pracodawca w miom życiu! Ide się zwolnić.Pa

Tak10Nie
były pracownik
@Kasjer

absolutnie sie zgadzam. Tragedia nie firma ;) Za taka robote powinni 2x tyle placic zeby siedziec w tym (usunięte przez administratora) po 12h ;/

Njdu

Od jakiegoś czasu kik robi wszystko by zniechęcić pracowników do pracy. Żadnych premii, za obrót, koszyk czy choćby za polecanie art. dodatkowego. Nieważne czy sklep robi utarg 100, 150, czy 250tys-pracują dwie osoby na zmianie za 2600 brutto. Po co się starać. Trzeba być niemiłym dla klienta żeby więcej nie przyszedl, a do kasy podchodzić tylko wtedy jak poprosi. zirytuje się więcej nie przyjdzie, albo w ogóle nie poprosi i wyjdzie. Mniejszy utarg mniej pracy, mniej stresu. Później się dziwią że urargi są mniejsze niż w roku poprzednim. Ehhh gdzie ja pracuję....Co ja tu jeszcze robię.

Tiaaa
@Njdu

Najgorsze jest to że wchodząc do głupiego herta czy zabki są po 3,4 osoby na zmianie...a tutaj...? Szkoda słów... Dobrze że zaraz zmienię firmę... Najgorsza firma ever!

Alexandra
@Njdu

Niektórzy nie zarabiają nawet 2600 brutto.

Kinia
Nazwa działu: Handlowy

Na temat pana łukasza można rozpisywać sie do woli. Jego metody dzialania zostawiaja wiele do zyczenia. Strasznie pracownikow nagana albo zwolnieniem dyscyplinarnym to chyba jego codziennosc. Z kodeksem pracy ten pan nie mial chyba nigdy do czynienia. Zabrano muj eden sklep przez jego zaniedbanie.

Tak7Nie14
Piękna i Bestia
@Kinia

A co to za region ?. Wojewódzctwo ?

Abbaa
Nazwa działu: Handlowy

Poznałam pana Łukasza przy okazji jego szkolenia się na bzl bardzo nie przyjemny gość, tak jak ktoś niżej napisał Stalin. Burak który uważa się za Boga w kiku a zasady vm czy kodeksu pracy wogole nie są mu znane. Współczuję ludziom którzy mają z nim sposobność pracować.

Tak6Nie15
Zxcvb
@Abbaa

Szefem to może być dla mnie p. KULIK a nie ten prostak. Nie jest właścicielem Kika żeby się tak tytułowac. Lepiej niech ucieka z firmy bo zbierane są na niego dowody stosowania mobbingu. Inspekcja i pismo względem niego to tylko kwestia czasu. Koncz wasc wstydu oszczędź. Buractwa z siebie nie wyplewisz.

Tak8Nie16
Sisi
@Zxcvb

No i co w temacie? Jakieś zmiany?????

TakNie2
Kulik

Pytanie do "góry" a moze i do samego Pana Kulika. Czy Wy sprawdzacie (usunięte przez administratora) Aha.Nie. To szukajcie bo juz tysiac wyswietlen dzis peklo. Aha i nie pozdrawiam chorej pseudo niemieckio chinskiej firemki. Aha opinia. No tak wszystko zgodne z kodeksem pracy no prawie. Moja pensja wynosila 2650brutto a zakres moich obowiazkow nie byl przedstawiony nigdy a rzeczywisty zakres daleko wybiegal poza tym z rozmowy i ogloszenia o prace aha funkcja zmianowej byla mi przydzielona czyli cala odpowiedzialnosc za cale zero wiecej pytanie do Was pracownikow jak jestes zmianowa a kolezanka Ciebie nie lubi i cos jej sie stanie to za cale zero mozesz miec powazne klopoty jak rowniez wyparuje kasa lub cos z dokumentami konwojem chyba ze przez rok cos sie zmienilo i za to placa ale z doswiadczenia wiem ze raczej nic sie nie zmienilo

Xxx

Czy może ktoś miał taką sytuację że był na zwolnieniu i musiał odrabiać godziny??

Xyz
@Xxx

Nie słyszałam nigdy i czymś takim...

@Xxx

Nie ma takiej opcji. Jeśli masz zdjęcia grafiku to jesteś kryty. Przed zwolnieniem oczywiscie. Ale czy coś zdzialasz od razu mówię że nic. Nikt ci nie pomoże. To jest łamanie prawa pracy.

Nia
@Xxx

Nigdy nic takiego nie było godziny zwolnienia liczą się jako godziny netto,i nie odrabiasz tego.co za bzdura

Beka

Jeszcze trochę i będzie się pracować nie we 2 osoby a po 1. Dacie radę przecież. Może będą firmowe pampersy, bo oczywiście będzie zakaz wychodzenia do łazienki i jedzenia, ale przerwa będzie wpisywania i odliczana.

Zzb
@Beka

Dobre , ale też czuje że do tego dążą

@Zzb

Dla mnie jest nie pojęte co oni wyprawiają. Tez tak myślę ze będziemy pracować po 1 osobie na zmianie.

Hoho
@Beka

Dobrze, ze sie dawno wypisalem z tej imprezy. Wstyd by mi baaaardzo bylo to firmowac swoja osoba to wszystko o czym tu piszecie i zeby mnie ktos z tym identyfikowal personalnie.

@Beka

Ostatnio dostaliśmy zakaz na zamówienia materiałówki bo mamy dużo... Ale takich rzeczy jak rolek do kasy czy papieru toaletowego chyba powinien być zakaz... Mam wrażenie że zaraz i na papier toaletowy dostaniemy przydział w zależności od etatu

Kiedy w koncu otwiera sie ten KIK w Brzegu Dolnym

Już niedlugo

Czarny

Obsluga w kiku w Carefurze we Wroclawiu to jakas tragedia.Naburmuszone niekompetentne gowniary.u was jest jakas selekcja czy bierzecie z ulicy wszystkich jak leci?Dramat#

Biały
@Czarny

Bierzemy z ulicy, i cieszymy się, że ktoś wogole chce u nas pracować. Wiec nie narzekaj tylko dawaj do nas. Jest super, bedziesz usmiechniety i kompetentny. Pozdro Czarny do.zoba!

Tak12Nie1
Jo
@Biały

Hahaha ????dokładnie

@Czarny

Jestem tam czesto, taki wielki sklep a Panie zasuwaja po dwie i zawsze sluza pomoca. Niekompetentne gowniary, prosze prosze coz za kompetentne slownictwo. Troche szacunku dla ludzi. Wspolczuje ludziom ktorzy pracuja w handlu, przyjdzie taka obrazona na caly swiat Fiona i pozniej obsmarowuje w internecie. Jak sie nie podoba to na zakupy do Louis Vuitton. Czy za drogo?

@Czarny

To może właśnie Ciebie tam brakuje. Po wpisie sądzę że jesteś odpowiednim kandydatem. Starszy, wiecznie uśmiechniety, kompetentyny i dotego masz kwalifikacje.

Ktoś

Chciałabym wypowiedzieć się na temat stojaków przed sklepem Kupiłam niedawno bluzki dzieciom i wyglądały tragicznie. Odbarwione od słońca. W lumpeksie kupi się lepsze i tańsze. Co wy za buble sprzedajecie.

Jolly
@Ktoś

To nie portal dla klientów tylko dla pracowników, a swoje żale proszę kieruj w odpowiednie miejsce. A skoro w lumpeksie kupisz lepsze to nie kupuj w KiK-u. Wszyscy pracownicy sklepów ze sprzedażą zewnątrzna doskonale wiedzą co się dzieje z ubraniami pod wpływem słońca.

Jolly
@Ktoś

Pomimo tego że te ubrania się przegląda i wyciąga wyblakłe spowrotem wracają do sprzedaży po obniżonej cenie. Niestety taka jest polityka firmy

@Ktoś

To jej wcześniej nie widziałać, przyłazi taka kupuje byle co a później klepie na prawo i lewo. ehhhh

Ktos22

Po ile godzin się pracuję w kik ???

Wee

Po tyle ile jest otwarty sklep 10 11 12 zalezy

@Wee

Tak pytam jestem przerażona taką ilością godzin pracy ile te panie muszą tam robić po tyle godzin dziennie

Ale to np.12 godzin to tak codziennie

@Ktos22

Masz grafik ustalany przez kierownika sklepu ,musisz wyrobić 44 godz tygodniowo więc masz ok 4 dni pracująca A reszta wolne

Malutka
@Aga

Wcale nie tylko po 44 u nas nawet po 55 bo tak kierowniczka napisze...

mila
@Malutka

U nas kierowniczka by też zrobiła 55 Ale bzl tego pilnuje .tak jest grafik robiony że kierowniczka sie pomija w soboty i niedziele.ach gdzie tu sprawiedliwosc

Tak
@mila

A to widzę wszędzie tak samo kierownik w sobotę i niedzielę nie pracuje

@mila

Kiedyś dostałam 4 dni po 12 godzin a 5 dnia poszłam na inwentaryzacje, a kierowniczka pyta się mnie czemu jestem taka zmęczona. :P

TakNie

Witam, pracowałam w kiku od 2012 roku. Szmat czasu... Zastanawiam sie jak to możliwe ze tak długo... Praca ciężka ale jak się chce pracować i jest zgrana ekipa to da sie przeżyć... Pracy dużo w 100% w komentarzach poniżej opisana sama prawda....zero premi a paczki na święta mi osobiście było by wstyd wręczyć!!! Ciągłe wyjazdy na zatowarowania i inwentaryzacje czy tym podobne na które nigdy nie było chetnych czemu nie ma sie co dziwić...zatowarowanie sklepu 5dni po 12godz albo i dłużej później dziwne odbieranie sobie godzin i kombinowanie na ewidencjach czasu pracy... Praca w brudzie , kurzu , pod ciągłą presją - jestes zwykłym pracownikiem a robisz to co kierownik łącznie z wydawaniem konwoju i dostawaniu po (usunięte przez administratora) podczas rewizji... Jak chcesz odejść spoko nikt nawet po tylu latach nie próbuje cie zatrzymać wręcz w moich odczuciach przy obecnych cieciach godzin i etatów zrobiłam firmie przysługę...trochę żal... Ale przeżyłam w tej firmie i poznałam też super fajnych ludzi... Pozdrawiam i szanuje chodź nie wiem czy nadal pracuje Pan Regionalny Grzegorz P. Złoty i dobry czlowiek...

Kasia
@Były pracownik

Wszystko co napsialas to prawda, jak odchodzilam po 4 latach to nawet slowa dziekuje nie uslyszalam a regionalna w ostatnim miesiacu traktowala mnie juz jak intruza bo nie bylam juz potrzebna, Tylko godziny sie dla nich licza, dwie osoby na sklepie 600m2. Nigdy nie odmowilam zadnej delegacji, wyjazdu na otwarcia. Ciagla nerwowka, ogrom pracy, tylko zespol jeszcze mnie trzymal i regionalny Pan Grzegorz,dla ktorego przychodzilam z usmiechem do pracy. Coraz mniej takich ludzi wfimie. Teraz pracuje w konkurencyjnej fimie, czy jest lepiej? Gorzej niz w KIK to juz chyba nigdzie nie bedzie. Pracy sie nie boje, ale atmosfera to dla mnie podstawa.

@Kasia

Masz racje coraz mniej w tej firmie takich ludzi jak Pan Grzegorz i dlatego lepiej nie będzie on szanuje ludzi i to bardzo... Coraz wiecej ludzi pokroju Pana Dyrektora dla których liczą sie tylko statystyki a nie człowiek...Przykre !

Jacek
@Kasia

Rozumiem, że atmosfera jest bardzo ważna, ale czy inne sprawy jak wynagrodzenie były w miarę pozytywne? Ciekawi mnie też, czy wśród benefitów była zniżka na asortyment sklepu. Napisz o tym proszę.

Haha
@Jacek

Jakich benefitow? Tutaj benefitow nie ma żadnych....raz na rok 50% zniżki a tak to 15% .... Śmieszna zniżka szczerze mówiąc...klienci z kartami VIP mają taką samą... To tak trochę mało sprawiedliwe....a dodam że to 50% to tylko na wybrane rzeczy typu odzież wierzchnia i do kwoty np.400zl...( nie wliczając w tą kwotę upustu )...

Kasia
@Jacek

Ocieplacz wizerunku firmy? Już upadliscie nisko. Robisz za dwa etaty a wypłatę masz jak za jeden. Więc sam sobie odpowiedź czy wynagrodzenie jest pozytywne.

Pracownica

Pracowałam tam 3 miesiące i sama zrezygnowałam. Na współpracownice i kierowniczke nie mogę narzekać - były w porządku. Chociaż dziewczyna, która była zastępca kierownika strasznie kierowniczce wchodziła w tylek, wszystko jej mówiła, ciągle uważała, że tylko ona i kierowniczka wszystko robią najlepiej i było to czasami irytujące. Najgorzej jednak było z regionalna. Przynajmniej 2 razy na tydzień wpadła do nas na sklep, potrafiła cały dzień przesiedziec na zapleczu i nie było wtedy mowy o tym, żeby któraś z nas poszła na przerwę. Były dni, że na przerwie nie byłyśmy w ogóle. A regionalna jak nie siedziała na zapleczu to chodziła po sklepie i tylko wytykala co złe. Żadnego dobrego słowa od niej nikt nie usłyszał. Nie dość że rewizje w dzień to jeszcze w nocy. Tragedia. Po 12h człowiekowi odechciewalo się wszystkiego, tym bardziej, że klimatyzacja nie dziala i nikt z tym nic nie robi ;) sama praca na sklepie była ciężka. 9 palet dostawy, nas dwie na sklepie, malo miejsca, wszędzie kartony, folie. Klienci patrzą na nas z oburzeniem, bo nie mogą przejść, a we dwie nie da rady tego ogarnąć tym bardziej, że przecież jedna też musi do kasy chodzić. Oprócz dostawy do zrobienia jeszcze oczywiście okolniki, kilkanaście punktów od regio, plus informacje kasowe. A z kartonami też trzeba iść. Kik to w ogóle sklep zacofany. Telefon jak ze średniowiecza z aparatem takim, że aż wstyd. Regionalna chce, żeby jej wysłać zdjęcie czegoś a z tego telefonu nawet mmsy nie chce się wysłać. Przepisywanie smsow do zeszytu to też głupota. Kamery przez które nawet nie możesz na chwilę odpocząć, bo jeszcze ktoś to zobaczy! Tak po prostu do toalety też wyjść nie Możesz, tylko trzeba prosić. Regionalna pisze, że na sklepach "koty" z kurzu i ogólny bałagan. Ale jak we dwie osoby na zmianie mamy zrobić tyle rzeczy? To jest po prostu nierealne. Zniżka 15% to żadna zniżka. Drugi raz nie zdecydowałabym się na pracę w tym sklepie.

Tak5Nie

Pracowałam w kiku kilka lat. Lubiłam tä pracę. Ale dwie osoby na sklepie przy 350 transakcjach, przecenach. Chore. Najlepsze są kierowniczki pracujące od pn do Pt do 17. Wiecznie niezadowolone. Zachowują się jak prezeski A zwykłymi kasjerami się pomiata i traktuje jak popychadła. Premii zero, socjalu zero. Pracuje się ponad swoje siły A przy kontrolach i tak zawsze wychodzi że jest źle. Nigdy człowiek nie usłyszy dziękuję. Na święta zamiast premii pudełeczko herbatki. Uważam że płacę są bardzo niskie. Zakaz konkurencji. Jest 21 wiek. Do tych broniących marki. Jeżeli jest tak wspaniale i pozytywnie to dlaczego jest tyle nowych twarzy na sklepach. Tylko kierowniczki się nie zmieniają i desperatki bez ambicji które myślą że na kik kończy się życie. Jeżeli ktoś lubi zaiwaniac za miskę ryżu to spoko. Ale jest tyle pracy o podobnym charakterze na sklepach 3 razy mniejszych i kasa jest lepsza. No ja nie rozumiem i nie polecam

zniesmaczona

Czy we wszystkich regionach są w tej chwili cięcia etatow? Zwolnienia bez powodow oraz nieprzedłużanie umów nawet kierownikom?

Jak podpadłaś
@zniesmaczona

Jak podpadłaś to co sie dziwisz

Ada
@zniesmaczona

Wiem że regionalni kazali zdjąć ogłoszenia o przyjęcia do pracy z witryn sklepowych wszystkich więc coś jest na rzeczy takie przyszły smsy na telefony sklepowe

@Ada

A gdzie sie tak dzieje

Peppa
Nazwa działu: Handlowy

Dziś odwiedziłam sklep w Piekarach Śląskich i powiem szczerze że kiedyś ten sklep był najpiękniejszy i najczystszy.nawet pracownicy dostali pochwały i jakieś grosze do wypłaty w nagrodę.a teraz sklep przypomina mi ,,chińczyka,,taki tam syf,brud i brak przestrzeni...

Martyna
@Peppa

Jest kolosalna różnica pomiędzy zatowarowaniem sklepu w sezonie i przy wyprzedaży, stąd może ta różnica w odczuciu estetycznym. Druga sprawa jest taka, że nikt nie dostaje nawet paru groszy do wypłaty za porządek, może jedynie oberwać za jego brak. Zabawne jak w odczuciu klientów zbieramy kokosy za swoją pracę. Eldorado to nie jest ale zawsze to jakaś praca niekoniecznie marzeń.

Xxx
@Peppa

Kiedyś tam był lepszy kierownik Regionalny , teraz mobbing

Asia

Z tymi godzinami to śmiech na sali. Jeżeli u nas są cięcia godzin to czy na górze też. Jeśli my mamy po 8 h doliczone 0.30 min przerwy bezpłatnej. To niech wszyscy co są w centrali niech tez tak samo pracują. Od 8 do 16.30. A liczone tylko 8 h. Jest tyle negatywnych opini oni z tym nic nie robią. Mają nas w du.... I się cieszą że debile na nich pracują. Jako pracownik tak się czuję.

Tak12Nie
HAKA
@Asia

Jest bardzo dużo negatywnych opinii. Tą przerwą bezpłatną to chwalą się nią jakby płacili!! Co do cięć godzin niech tną napewno mają zapas ludzi do pracy bo nie znam żadnej osoby która po odejściu powiedziała że to była zła decyzja. Niby nikt z Kika nie czyta opinii ale każdy wie co tu jest. Mam pytanie do Kierowników i BZLi, powiecie jak świecicie oczami i tłumaczycie te cięcia godzin? Bo płaczecie że koleżanki jesteście i to nie wasza wina ale to wy powinniscie sie wstawic za nami bo kto inny.

Dob
@HAKA

Pytanie skieruj do niemców jak beda na objeździe, tu bzl czy kierownik nie ma nic do gadania odnośnie godzin. Nie ta firma, nie ten adres, nie utniesz godzin to Tobie utną...

Ciekawa
@Dob

To w Kiku niemcy zatrudniają? Macie niemieckie umowy?

Inna Asia
@HAKA

Jeśli chodzi o tą przetwę 30 bezpłatną to i tak jest dobry deal. W innych sieciówkach (jak pracowałam czy to od znajomych wiem) jest tak, że pezychodzisz 15 minut przed i 15 po wychodzisz i nikt Ci tego nie liczy. Tu przynajmniej możesz posiedzieć na przerwie. Przy całym dniu to ma sens. Ale już na 8 godzin to dziwny wymysł.

Ciekawa
@Inna Asia

Ciekawa jestem kiedy ty masz czas posiedzieć sobie te 45 minut łącznie jak je się w biegu bo 12h to mało żeby zrobić wszystko co sobie wymyślają...na dobra sprawę te 15 minut płatnej przerwy to dużo w tym trybie...nigdy mi się nie zdarzyło w pełni wykorzystać przerwe,więc charytatywnie oddaje im 30 minut

Pani
@Ciekawa

Ja zawsze wykorzystuje pełne 45min. Skoro przychodzę 15 min wcześniej i wychodzę 15 min po zamknięciu to te 45 min to mój czas na chwilę odpoczynku w pracy. Nie jesteśmy robotami dziewczyny. Jeśli się z czymś nie wyrabiamy to tak będzie bez względu na to, czy masz te 30 min więcej czy nie. Dajcie na luz. Serio.

@Asia

Gratuluję że niektórzy wykorzystują 45 min przerwy. U mnie to się nie zdarza. Korzystamy z 1 przerwy a na druga po południu nie ma czasu, gdyż jest pełno klientów (bo oni skończyli pracę). Nie jest dobrze szukają oszczędności wszędzie ale niech najpierw zaczną od siebie. Jest to firma która nie dba o pracownika. Ale nie mi tu teraz o tym pisać. Ktoś na górze wie co robi i ma za to pieniądze.

@Asia

Ja też wykorzystuje całą przerwę i mam wszystkich w nosie.... od momentu jak nad wyciulali z podwyzkami co miesiąc cięcia godzin nie mam zamiaru się scierac bo nie jestem robotem a jak się nie podoba to niech sami przyjadą i zrobią dostawę w dwie osoby gdzie jedna z kasy nie schodzi.

Pepco
Użytkownicy czekają na odpowiedź 30 dni.

PEPCO LEPSIEJSZE

Tak4Nie1

Zostaw opinię o KiK Textil Sp. z o.o. - Wrocław

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?

4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
KiK Textil Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 607 ocen.