Opinie o KiK Textil Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy KiK Textil Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w KiK Textil Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KiK Textil Sp. z o.o. w Wrocław

Subk

Tragedia... jakie tu są plotki rozsiewane. Rzeczywiście od poniedziałku pracownicy idą na postojowe, z tym że sytuacja znacząco odbiega od normalnego przestoju. Ponieważ w sytuacji jaka obecnie panuje w kraju, rząd zadecydował o pomocy przedsiębiorcom za pomocą „tarczy antykryzysowej”, która ma za zadanie między innymi dopłatę do wynagrodzeń dla pracowników. Z ROZPORZĄDZENIA RZĄDU jednoznacznie wynika że pracownik pracujący na pełnym etacie otrzymuje 80% minimalnego wynagrodzenia (czytaj 2600 zł brutto), które zwolnione jest z podatku i składek. Bez względu na to czy pracujesz jako sprzedawca, kierownik, zastępca, kadrowa itd. otrzymujesz 80% z 2600 (bo tyle wynosi najniższa krajowa). Ludzie, nie siejcie paniki, ani niepotwierdzonych informacji, sami się nakręcacie.

@Subk

Z czego wynika że 0,5 etatu otrzyma 80% z 1300 zł i ltd...

Kiki
@Subk

Co ty za (usunięte przez administratora) piszesz 2600 to ty musisz dostać czyli najniższą krajową to co najniższa krajowa na rękę wynosi 1920 przy całym etacie to ty będziesz otrzymywać 1500 z groszami. Jak wiem to w prawie jest tak że musisz dostać najniższą krajową!!!

@Kiki

Czytasz ze zrozumieniem? Najniższa krajową dostają wszyscy proporcjonalnie do etatu. Z TYM ŻE NAJNIŻSZA KRAJOWA JEST NIEOPODATKOWANA ANI NIE MA Z NIEJ SKŁADEK. Czyli 80% z 2600 zł = 2080 zł ! Tyle dostaniesz w wypłacie pracując na całym etacie. Serio? matematyka i język polski przerasta Cię?

Ktos
@Kiki

Jakąś nowa matematyka czy co ?? Czy wgl czytaliście to pismo czy nie ? Siejecie plotki. Doinformujcie się najpierw . Masakra !!

Mika

Dziewczyny czytam tu i czytam i się nie mogę doczytać. Pracuje na pół etatu sklep zamknięty ile należy mi się wynagrodzenia?

Gosia
@Mika

przestój gospodarczy 50% pensji ale nie mniej niż minimalna podejrzewam że twoja połowa pensji to na pewno mniej niż minimalna wiec prosta matematyka cały etat dostanie 2600 brutto, 3/4 1950 brutto, 1/2 1300 brutto

@gosia
@Gosia

Czyli 1300 dostanę, bo jedni twierdzą że dostanę połowę z 1300 zł

Mika

Czyli dostanę normalnie zapłacone. Bo jedni piszą że z mojej minimalnej krajowej 1300 (0,5 etatu) jeszcze mi Zabiorą 50%

xxxona##

Czy wy tez od poniedzialku idziecie na postojowe?

@xxxona##

A ogłosili już gdzieś na sklepie postojowe?

@Ciekawa

To potwierdzone info ?

@xxxona##

Tak sklepy zamkniete jak i gora ma postojowe, sklepy otwarte pracuja.

Wszyscy idą na postojowe . Nie ma wyjątków przecież

Hsixhs
@Kik

Nie wszyscy, niektórzy normalnie pracują ????

@Hsixhs

No właśnie. A co ze sklepami otwartymi??

Nicky
@xxxona##

Tak, od poniedzialku postojowe dla zamknietych sklepow. Otwarte pracuja i generuja chociaz jakies przychody. Badzmy wdzieczne chociaz raz... Dzieki KASJERKOM Z OTWARTYCH SKLEPOW.

@Nicky

To pewna informacja, że otwarte sklepy będą nadal pracować? Wiecie coś na temat etatów? Czy są jakieś redukcje?

Www
@Kikkik

Redukcja etatu jest, ale czy oficjalne pismo do wyrażenia zgody podpisem widnieje? Czy to nawet naszej zgody nie wymaga

Najbrzydsza Z Kika
@xxxona##

Tak. Postojowe jest do 30.06. Mniejmy nadzieję ,że to wszystko wcześniej ruszy.

Najbrzydsza Z Kika

pracują. Mają platne podobno 80% pensji

Xrr

Postojowe a ile % płatne?

Sara
@Najbrzydsza Z Kika

A reszta ile ma płatne ?????

@Najbrzydsza Z Kika

Czyli Ci co mają postojowe mają takie samo wynagrodzenie co Ci, którzy pracują na otwartym sklepie? Żenada..

Kicek
@xxxona##

A ci co kończą się umowy maja nie przedłużane

Utuuu
@Kicek

Tak A kto nie skacze ten z policji:)

Ii

Postojowe 50%, pracujący 80%. Nikt wam nic nie mówi? Eh

Midi
@Ii

A skąd te 50%? Wszędzie mówią o 60%...kik ma jakieś swoje zasady???

@Ii

No nie. Nikt nam nic nie mówi.

Hxjrjdjf
@xxxona##

Czy chociaż raz na tym a tym forum nie bedzie narzekania?! Postojowe zle, do pracy zle... Kuzwa postawcie sie w sytuacji ludzi ktorzy z dnia na dzien stracili prace i nie maja nic. Cieszcie sie ze macie gdzie pracować!!! Bo inni nie maja tyle szczescia. A jak komus nie pasuje to odpowiedni czas zeby sie zwolnic!

@Hsixhs

Chyba logiczne że mowa o zamkniętych sklepach ....

Nana

Tak to potwierdzona info.

anioł stróż
@Kik

Niestety nie wszyscy,na sklepach otwartych wszystko bez zmian ,pracujemy za 80% pensji i narażamy swoje zdrowie .Ktoś z firmy powiedział jak ci nie pasuje takie rozwiązanie to się zwolnij!!!! To jest szacunek do pracownika,który się poświeca ,góra w domach (usunięte przez administratora) swoje chroni a my na polu walki,na końcu nam podziękują wypowiedzeniem.

Tajemniczy Klient

Interesuje mnie otwarcie sklepu

Pomocy jak można otworzyć sklap kik .jestem zainteresowana

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
logo firmy Travel Assistant
Szczecin
Eryk Sp. z o.o.
help&hope

Do sklepów otwartych-jakiej pomocy potrzebujecie na dzień dzisiejszy? Może nam pracownikom uda się coś zorganizować, pomoc? Nie wyobrazam sobie sytuacji, gdyby u mnie na otwartym sklepie brakowało środków ochrony osobistej typu rękawiczki, płyny, maseczki.

@help&hope

Jedyne co mamy to mała buteleczka płynu do dezynfekcji, a rękawiczki tylko takie które same sobie przyniesiemy we własnym zakresie, a i tego już zaraz zabraknie... A gdzie tu myśleć o wymaganych rękawiczkach dla klientów? Śmiech na sali... Niedługo i my na otwartych sklepach nie damy rady tak pracować

Dsd
@Ona

Bez środków bezpieczeństwa sklepy powinny być zamknięte. Dosyć że firma naraża pracowników to jeszcze nie potrafi zapewnić rękawiczek i płynów. Pracownik jest zdany na siebie.

@Dsd

Od tego jest kierownik sklepu by zadbał o swój zespół. Każdy ma swojego przełożonego.

Bbu
@Jm

Tylko że wszędzie brakuje tych środków. To co kierownik ma je wyprodukować sam. To firma za nic nie jest odpowiedzialna tylko wszystko kierownicy. Dobrze że inne decyzje potrafi firma załatwić jak ciecie etatów bez zgody pracownikow....

Bezradność
@Jm

Tak, dokładnie każdy ma swojego przełożonego tylko że ten przełożony też nie wyciągnie z własnej kieszeni co tydzień co najmniej 100 zł na: zakup opakowania rękawiczek dla całego personelu ( 1 opak. kosztuje ok. 30 zł), płynu dezynfekującego ( 125 ml kosztuje ok 25 zł)- gdzie jeszcze musimy owy płyn czy rekawiczki zapewnić klientom..... Ze strony firmy możemy tylko liczyć na wspaniałe pomysły typu,, w ramach pleksy zabezpieczającej Was od klientów rozbierzcie potykacza i z tego zrobcie sobie osłonę." Ale nikt na górze nie pomyślał że potykacz ma matową powłokę przez którą nic nie widać, jest porysowana bo przeważnie stoi na zewnątrz sklepu itp...... Wszystko musimy załatwić sobie same i pokrywać z własnych wypłat, które za moment będą jeszcze obcięte i nie mamy pewności czy firma po epidemii odda nam za to pieniadze. Wiem że sytuacja jest dla wszystkich ciężka ale jak można wystawiać Nas pracowników na kontakt z ludźmi którzy mogą teoretycznie być zarażeni i w żaden sposób nie wyposażyć Nas w środki ochrony osobistej!? Dziewczyny na otwartych sklepach- Brawo My. Trzymajcie się ciepło i oby szybko nadeszły lepsze czasy

Xyz

A do otwartych sklepów będą przyjeżdżały dostawy? Macie jakieś info? :)

@Xyz

Nie będą przyjeżdżały

Sylwia

Słuchajcie mam pytanie.... Mam córkę w wieku przedszkolnym, wiadomo przedszkole jest zamknięte. Jestem na opiece z rządu i tak się zastanawiam czy firma może mnie zwolnić z tego powodu , że korzystam z tej opieki. Dodam, że sklep jest otwarty....

@Sylwia

Nie może Cię zwolnić, chyba że w czasie przestoju do 30.06 kończy ci się umowa to jej nie przedłużą poprostu się ona zakończy a to nie jest już zwolnienie z pracy.

Pachołek

A co w sprawie tego że nie możemy podczas postojowego, pracować dodatkowo na umowę zlecenie? Czy ktoś wie coś więcej, na jakiej podstawie, firma może tak zrobić?

Kate

Zostałaś zwolniona, a czy oprócz Ciebie jeszcze ktoś z Twojego sklepu? Czy kończyła Ci się może umowa i po prostu jej nie przedluzyli?

Zwolniona

Czy kogoś jeszcze wypieprzyli?

KiK już za mną

Jak Ja się cieszę, że uciekłam z tego syfu. Jak Ja się cieszę. Jak Ja pytałam znajomych z kik to mówili coś o 60% pensji. Mój Boże oni na Was wiecie mają (usunięte przez administratora) przecież to wiecie to proszę Was jeśli zostaliście to się nie dajcie. Proszę Was sami sobie nie zrobcie źle. Ja dziękuję KIK za to że podjęłam ta decyzję I pomimo tego że też siedzę w domu to u Nas odgórnie tylko wypłatę zmniejszyli do minimalnej krajowej, a firma Polska , duża więc powiedzieli że jeśli do września będziemy zamknięci to damy radę gorzej jeśli dłużej to będzie, oby nie. Łzy mi się cisna jak pomyślę moje drogie jakiego teraz pracodawcę macie. Przykre ale będzie dobrze głowa do góry.

@KiK już za mną

Jaką ty jesteś super współczującą koleżanką z byłej pracy. No cudowna ta twoja wypowiedz o tym jak ci się łzy cisną... Jednak - jeżeli nie wiesz jakie są przepisy i co się dzieje, to się nie odzywaj, bo w przypadku takiej wypowiedzi, to rzeczywiście się cisną ale tylko brzydkie słowa... I sprawdź przy okazji zasady pisowni gdyż podkreślenie własnej doskonałości dużą literą w zaimkach pierwszoosobowych nie ma żadnego uzasadnienia i jest sprzeczne z zasadami ortograficznymi, a także językowym savoir-vivre.

@KiK już za mną

Co za wypociny! Łzy się cisną ze śmiechu na to co napisałaś!

Kicek

I z czego mają żyć do lipca o pracę teraz trudno

Załamana

Nie ma to jak sprawiedliwość !!!! Więcej zarabią pracownicy siedząc na postoju, niż Ci co codziennie będą przychodzić do pracy.???????????? Ehh

Ciekawa

Ma ktoś może jakieś potwierdzone info czy nasza firma skorzysta z tarczy antykryzysowej i pójdziemy na postojowe?

Martyna

Czy u was też już obniżyli etaty? Rozumiem kryzys, ale kierownika i zastępcy już kryzys nie obejmuje?

Hwhsh
@Martyna

Tak obnizaja. Czy ktos sie na to nie zgodzil?

@Hwhsh
@Hwhsh

Napewno dużo pracowników będzie przeciwna, takiemu układowi. Zero sprawiedliwości..

NESW
@Martyna

jaki region? mniej więcej chociaż? ;))

@Martyna

Serio!? Ty masz teraz taki problem? Zaraz możesz w ogóle nie mieć pracy! Ty widzisz co się dzieje?

Hsh

No wlasnie przez takich ludzi jak ty pracownik jest traktowany jak gorszy sort. Na kierownicze pensjie jest na twoje nie wez sie ogar dziewczyno.

Ona

Przykro i sie dziwie ze pracownik ma takie podejscie. O ile nim jestes. Skoro ty sie tym nie przejmujesz ze jestes tak traktowana przez firme to dlaczego firma ma nas szanowac skoro zgadzamy sie na takie zasady.

imlaw
@Ona

Dlaczego firma ma nas szanować?Bo to duża instytucja która podlega prawu.Nie może traktować pracownika jak mu się zachce i wykorzystywać ludzkiej niewiedzy.

Wer
@Hsh

A wyobrażasz sobie kierownika sklepu pracującego na pół etatu? Jak on ma zarządzać sklepem będąc w pracy kilka razy w miesiącu?

Hshsj
@Wer

Dziecko jakie zarzadzanie. Pracujac tu rok chyba kazdy wie co robic. A te papier to kazdy pracownik umie wypelnic. I nikt tu nie mowi o pol etacie tylko 3/4

Wer
@Hshsj

A w każdym sklepie jest personel który pracuje rok? Bo chyba nie. Uważam że podstawowe czynności powinien umieć każdy pracownik, ale nie ma obowiązku wiedzieć wszystkiego, bo od tego właśnie jest kierownik i zastępca. Jeśli wszyscy pracownicy umieliby w 100% to co kierownik to byłoby to niesprawiedliwe że on ma wyższą pensję. Kierownik ma, jak sama nazwa mówi, kierować zespołem, rozplanować zadania i być w stałych kontaktach z bzl. Jak ma być na bieżąco i pomagać swojemu zespołowi pracując na mniej niż cały etat? A dobrze wszyscy wiemy, że w tej firmie co chwilę coś nowego wymyślają.

Yyy

Na tyle cie tylko stać sprzedawczyku? Niespełnione ambicje widzę ale z taka meduza zamiast mózgu to daleko nie zajdziesz:p

Czy komus obniżyli juz etat oficjalnie?????

Pracowita

Jak obniżyli etat??? U nas nic takiego nie słychać zresztą całe etaty u nas mają tylko KS i ZKS a reszta to 3/4 etatu i 0.5 więc z czego tu zejść

Cat

Z tej firmy uciekają co chwilę pracownicy, czy to ze sklepów, sprzedawcy, kierownicy regionalni czy to z centrali. Sam ten fakt już dużo mówi

Pytający

Czy ktoś ma wypłacane już postojowe?

@Pytający

Jakie postojowe, przecież w kiku nie ma czegoś takiego

@Pytający

Jakim cudem masz postojowe ?

Kto?

Postojowe dopłaca Państwo ale firmom polskim chyba KiK Polski nie jest

Njdu

Mam pytanie ?? Wiem że niektóre sklepy się zgodziły na obniżenie etatów , niektóre nie . Również wiem nie wszyscy wyrazili zgodę na urlopy bezpłatne. Wiem że są też sklepy, które nie wyraziły zgodę ani na jedno, ani na drugie. Czyli mam rozumieć, że jeśli jesteś naiwny to godzisz się na wszystko, a jak nie, to masz w dalszym ciągu płacone jak za cały etat. To trochę jakby firma wykorzystywała dobroć i naiwność osób , które godzą się na zmianę etatów??? Niech ktoś kto uważa inaczej mnie olśni, bo jakoś innego wytłumaczenia nie widzę.

Ok
@Njdu

Nie zgodzisz się to wypowiedzonko chyba że masz umowe stała to nie bądź (usunięte przez administratora) nie zgadzaj się chociaż znając ludzi w tej firmie na górze dla tych co się na nic nie zgodzą pewnie i tak prędzej czy później będą konsekwencje.. za nic mają ludzi.

xx
@Njdu

W obecnej sytuacji naiwne jest myślenie, że bez zmian etatów i urlopów bezpłatnych nic się w sklepach nie zadzieje. Są wypowiedzenia, ludziom kończą się umowy... Ludzie mogą zadecydować, czy solidarnie biorą bezpłatny urlop, czy mają w poważaniu innych i przyczyniają się do zwolnień i redukcji etatów. Żyjecie jakby nie dotyczyło Was to co się dzieje dookoła. Ludzie tracą pracę i to jest fakt, ciężko o alternatywę. W tej chwili każdy musi przemyśleć czy lepszy wróbel w garści, czy gołąb na dachu. Naprawdę myślicie, że firma cynicznie wykorzystuje sytuację do cięć kosztów personalnych? Bo ja mimo wszystko myślę, że czeka nas dłuższa perspektywa kwarantanny i firma chce rozłożyć koszty w czasie, żebyśmy mieli do czego wracać. Pozdrawiam mocno wszystkich, którzy pracują przy otwartych sklepach. Dzięki Wam dziewczyny za waszą pracę. Dziękuję też tym którzy rozumieją powagę sytuacji.

Ok
@xx

Myślę że każdy zna powagę sytuacji ale Ci na górze podejmując decyzję mogliby zachować chociaż trochę szacunku do pracownika, ja zostalam postawiona w takiej sytuacji że lepiej nie mówić, można naprawdę uprzedzić. Byłyśmy jeszcze chwilę temu zapewniane że nie będzie cięcia a tu nagle telefon i jesteś pod ścianą. Wybacz ale każdy ma swoje przemyślenia na ten temat, my pracownicy na sklepach odwalamy najgorsza robotę i najgorzej jesteśmy traktowani za nic, takie myslenie ze nie Ty to następna.

ona
@Ok

Zostałaś powiadomiona o cięciu etetu telefonicznie ?

XzX
@Njdu

Czy akurat teraz muszą być wizytacje kiedy jest najgorszy stan zagrożenia ?.. Ci na górze chyba nie mają co robić i im się nudzi to zaczynają jeździć po sklepach zamiast siedzieć w domu. Roznoszą tylko wirusa jadąc z jednego sklepu do drugiego..

NickyMinajKuzwa
@xx

Oczywiscie, kazdy wie jaka jest sytuacja, zna jej powage i to, ze obecny kryzys odczuwac bedziemy jeszcze dlugo. Pieknie ubrane w slowa pisma przyszly kilka dni temu na sklepy. Utkwiło mi w glowie kawalek tresci tego pisma, ktore brzmialo mniej wiecej "... Odpowiednio szybciej powiadomimy o decyzjach optymalizacji kosztow personalnych, aby nikogo nie postawic w niekomfortowej sytuacji". I moje pytanie brzmi... O ile szybciej zostalyscie poinformowanie o wszelkich zmianach etatu, wypowiedzeniach itp? Ten list mial byc mily dla ucha tylko? Jak zwykle to "dół" zostaje traktowany najgorzej mimo, ze na ten sukces firmy najciężej pracuje...

@xx

W punkt. Pięknie napisane. Ale co z tego skoro u nas połowa to fajne, pracowite i mądre dziewczyny, a druga to rozczeniowe zrzędy!(usunięte przez administratora)

Dzaga
@ona

Tak u nas to zostało telefoniczne przekazane.

Kto?
@Njdu

Kto podpisał urlop bezpłatny.Wtedy nie obejmuje tarcza antykryzysowa. Umowa o pracę to o pracę. Dzieci serio jesteście jak podpisaliscie

Realistka

W jakim świecie ty żyjesz jak jest taki kryzys Roszczeniowa się znalazła

Zostaw merytoryczną opinię o KiK Textil Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w KiK Textil Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy KiK Textil Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 545.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KiK Textil Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 439, z czego 18 to opinie pozytywne, 205 to opinie negatywne, a 216 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KiK Textil Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w KiK Textil Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KiK Textil Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 793 ocen.

KiK Textil Sp. z o.o.