Opinie o Mecalux w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Mecalux. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mecalux o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mecalux w Gliwice

Robokop

I czemu nikt nie napisze ze mamy pelne stawki????

Nosgoth
@Robokop

Bo to dobra wiadomość. A tu głównie ludzie płaczą, jak to im źle i jak to bardzo są wykorzystywani.

@Robokop

Mamy pelne stawki .Firma zrezygnowała z tarczy. Jest super. Pracy mało a kasy w(usunięte przez administratora)

?

Panowie czy zostaliście już powiadomieni o tym że z Mecalux przechodzi na tarcze 4.0 i ma prawo obniżyć zarobki na rok czasu. Tak że na -20% w lipcu się nie skończy.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Mecalux. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Daj spokój jaki rozwój. Stanowiska już dawno rozdysponowane. Chyba że dobra szkoła i wykształcenie. Za niedługo już jedno miejsce się zwolni na dole obok kataforezy w akwarium ale też będzie ciężko się tam dostać bo zastępca Dyrektora Produkcji już się przymierza do fotela. Ten zakład to typowe (usunięte przez administratora) ,najniższa krajowa ja nie rozumiem tych ludzi którzy nadal tam pracują, nie zrobią jakiegoś strajku. Dlaczego się boicie!!!Zróbcie coś w końcu.

?

Mam pytanie do pracowników fizycznych czy na tarczy czyli -20% otrzymujecie premie

elektromonter

1-rozmowa telefoniczna z panią z HR 2-wizyta w firmie i rozmowa z kierownikiem UR Gdy przyszedłem do firmy, nikt nie wiedział po co jestem i na co. 3 osoby mnie pytały na jakie stanowisko i jak się nazywam zanim przyszedł Kierownik UR. To było dziwne.

Luźna i sympatyczna rozmowa na temat dotychczasowego zatrudnienia i tego jak wygląda praca w UR. Wyniki rekrutacji miały być w 2 tygodnie, mija 3 tydzień.

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Ko

Robią nas za balona roboty dużo A zarobek 20 % mniej

On

Czy to prawda że u Was nie dają 1dzień urlopu bo zabierają premię?

Młody papa
@On

Nie zabierają premię, tylko jej nie przyznają. 1 dzień zawsze można wziąć, tylko nie piątek ani poniedziałek, bo sobie (usunięte przez administratora) weekend przedłużysz.

On
@Młody papa

A czy wy też pracujecie teraz jak na strefie od poniedziałku do czwartku?

Ktoś
@Młody papa

Zabieraja, nie przyznają, co za różnica. Premii nie wypłacają

@Ktoś

Ale bzdury wypisujecie i po co?

Fizol

Po obniżkach zarobków czas na kolejne ciecia- zabranie dofinansowania na święta. Niby nic ale zawsze to parę groszy. Taka bieda a Jedynka dostaje nowe auto. Znowu będą nas robić na kryzys.

Waldi

Czy wszystkich dotyczy obniżka wynagrodzeń/czasu pracy czy tylko fizoli i kadry niższej ?? jak u Was to wygląda??

A.S
@Waldi

kadry zarządzającej to nie dotyczy jak zwykle hihi

Myśliciel
@A.S

Jeśli obniżysz niższej kadrze wynagrodzenie (co w przypadku mecaluxa dotyczy setek osób), to znaczy, że będą spore oszczędności dla firmy. Jeśli uda się wprowadzić spore oszczędności, to wyższa kadra może sobie przyznać duże premie z tego tytułu. Czego tu nie rozumiecie?

@Waldi

obniżka dotyczy wszystkich pracowników

Fizol

Kiedy będzie oficjalna informacja w sprawie obniżenia zarobków? Czy kierownictwo będzie czekało do ostatniego dnia żeby postawić ludzi przed faktem dokonanym

@Fizol

pewnie ostatniego poinformują zarządzeniem D

Robol
@Waldi

Siema, z kąd macie informację, że planują obniżkę? To potwierdzone, czy tylko się domyslocie?

@Robol

Mówią o tym osoby w biurach a potwierdzenia oczywiscie oficjalnego jeszcze nie na i o tym tu mowa.

Jarek
@Fizol

Aby obniżyć zarobki najpierw muszą ci dać nową umowę, której możesz po prostu nie zaakceptować.

@Jarek

I tu się mylisz jest taka ustawa która pozwala obniżyć zarobki ze względu na koronavirusa i Mecalux ta ustawę wykorzysta jak inne firmy choćby Kirchoff,Roca i wiele innych firm.

Monter

Chyba dobrze ,że firma nie chce zwalniać tylko stara sie ratować. Ciesz się że masz prace

@Monter

Ratować co? Niech sami najpierw obniżą swoje pensje. A kolejna rzecz już od dawna nie ma nadgodzin, a Ukraińcy i inny obcokrajowcy robią wciąż po 12 godzin, więc co chcą ratować skoro dla jednych pieniądze są, a dla innych nagle niema.

juź niedługo były pracowniki
@Adam

No i wprowadzili obniżony czas pracy, a co za tym idzie obniżone zarobki w firmie, która jakoś nie ma spadku zamówień więc poco. Każda firma, która ma problemy najpierw zwalnia obcokrajowców, a Mecalux co wolał obciąć nam godziny i pensje zamiast działać dla dobra stałych pracownik. Konkurencja w ich sektorze nie jest mała oni spowalniają produkcję chyba po to aby zostać z ręką w nocniku jak już inni przejmą ich klientów, a i pracowników też nie będą mieli tylko zostaną same słupy z zagranicy co nie umieją programować maszyn.

Metal
@juź niedługo były pracowniki

Nikt tego na siłę nie wprowadził. Podpisali to przedstawiciele załogi. Mam pytanie. Czy "przedstawiciele załogi" negocjowali w jakiś sposób płatne postojowe, albo mniejsze obcięcie stawek, powiedzmy 10%, 15%. Czy podpisali w ciemno całkowite obciążenie kosztami pracowników?

Wiem
@Metal

Kim sa ci przedstawiciele zalogi zna ich ktos z fizycznych pracownikow? Firma zyska na tym 60% . Od panstwa 40% i od pracownika 20% to sie mozna ustawic na gorsze czasy. Przez trzy miesiace.

handlowiec
@Wiem

Pracownikom biurowym powinno się obniżyć pensje o 40% i tak już zostawić na stałe. Dla każdego powinno być logiczne, że to handlowcy utrzymują tą firmę. Jak stanie produkcja itp. to można sprowadzić regały zza granicy, kupić od konkurencji itp. zawsze jest jakieś wyjście. Logistykę, księgowość, kwestie prawne można zlecić na zewnątrz.. Outsourcing jest popularny teraz. Nie ma sensu tylu biurowych trzymać. Jak handlowiec nie sprzeda, to wyjścia nie ma,

byku

najgorszy dział to UR same debilne bez kwalifikacji. niezdrowe atmosfera. (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)

były z UR
@byku

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Za moich czasów znaczna większość ludzi z UR była jak najbardziej OK. Wyjątkiem było "akwarium", ale też nie całe (tylko góra).Oczywiście mogło się coś zmienić przez parę lat choć wątpię. Pisząc tak o nich sam jesteś debilem bez kwalifikacji....

kris

sposób funkcjonowania i zarządzania firmą, który zatrzymał się gdzieś w latach 70 ubiegłego wieku. Kadra zarządzająca to albo zapatrzone w siebie lalusie, albo totalne nieporozumienia co do kompetencji na danym stanowisku. I właśnie to generuje dyskomfort pracy, gdzie jasno jest dane pracownikowi do wiadomosci, że jest tam tylko po to aby zrobić swoje i spadać. Szkoda, bo dużo wartościowych osób, które mogły wnieść wyższy poziom do firmy odeszło przez to. Wracając do lat 70tych - tam też zatrzymało się biuro, środowisko i narzędzia do pracy

stolec

nie polecam pracy utrzymania ruchu . to jakaś kpina. pseudo inżynieria w akwarium. brak standardów typowych dla UR. szefowie .brygadzisci nie pomogą bo nie mają wiedzy. nowi są szczuci przez starszych starzem szczególnie taka patologia z Zabrza. typy co siedzą w akwarium to autyzm mechanicznie elektryczny. nie polecam. brudno. przeglady bez celu.brak wyciągania wniosków. Jedynka dobry chlop ale otacza sie malo profesjonalnym zespołem. brak pracy u podstaw. starych nawyków się nie wykorzeni. Nie aplikować chyba że coś się zmieni. Pozdrawiam chłopaków. ale nie gupików z akwarium.

Waldi

Czy u Was też chcą wprowadzić -20% wynagrodzenia (20% skrócenia czasu )

@Waldi

Potwierdzam- tak będzie. Będziemy pracować po 6 H dziennie.

Potwierdzam

Dobry ruch firmy, bedziesz plewie szkodzil firmie przez 6 H a nie 8

Co jaki okres czasu w Mecalux można ubiegać się o podwyżkę?

W ogóle nie można, tylko jak wszyscy dostaną. Brak indywidualnego podejścia.

Koper

Nie ma dziobania . Jak wszyscy dostają to Ty tez. W tej firmie nie faworyzuje się jednostek , tylko wszystkich się równo traktuje.

Chętny

Witam jakie stawki są w Mecalux dział profilarki,malarnia wózki i spawalnia ?

Bejbniu

Pracowałem w serwisie... normalnie dramat... totalny brak organizacji pracy, narzucają co chwile jakies nowe obowiązki obiecując poprawę organizacji... kończy sie ze Ty zapierniczasz i nic sie nie zmienia... przełożony swoje zadania zrzuca na wszystkich dookoła, a sam schodzi na kawkę setki razy (tak 2/3 dniówki na kawce). O podwyżkach zapomnij, rzucisz hasło ze chcesz podwyżkę. Najpierw przełożony zapomina przez 2 miesiące (sam musisz do szefa z tym uderzyć), po czym dowiadujesz sie ze za trzy miesiące pogadamy, po trzech miesiącach nagle szefa nie ma, pozniej oczywiście nie ma czasu dla Ciebie, idąc dalej slyszysz ze jest jakaś kontrola i wrócimy to tematu po 3 miesiącach. Koniec końców po roku docierasz na upragniona rozmowę o podwyżkę. Nikt nie dba o morale pracowników, pomijając fakt ze na każdym kroku udowadniają Ci ze w zasadzie jestes nikim i: „ jak Ci się cos nie podoba to się zwolnij”. Pozdrawiam i nie polecam... praca która nie rozwija a nawet uwstecznia intelektualnie. Plus wypłata zawsze na czas i praca spokojna bez odpowiedzialności.

Stary
@Bejbniu

Wypłata na czas to nie jest żaden plus, a obowiązek pracodawcy. Dziwi mnie, że tyle firm podaje to w swoich ogłoszeniach jako jakąś zaletę.

Montażysta

Witam! Jesli szukasz pracy na dwie zmiany w firmie "MECALUX" dzial robotyka/montaz jest dla Ciebie. Wystarczy podstawowa wiedza czytania rys.tech. oraz checi do pracy/nauki. Chyba ze jestes z Zabrza lub kibicujesz klubowi "gornik zabrze" wtedy i bez tego bedziesz SUPER MONTAZYSTA. chociaz w zielonym garniturku to jednak Pomidor* wlasnie w ten sposób dobiera sobie brygade. Wiec nie wazne jest doswiadczenie czy umiejetnosci. Wazne by biegac za Pomidorem* wtedy wszystko jest szybko, prosto i poza kolejka. Pomijajac tą paranoje ze jeden gosc mysli ze caly montaz jest pod jego wladza bo dobrze rozmawia z "gora" to na montazu jest calkiem przyjemnie. Brygada super fachowcy z doświqdczeniem...Chociaz takich tu coraz mniej. Bo Ty jako potemcjalny przyszly pracownik, bedziesz lepiej traktowany niz starszy pracownik, ktory zna sie na robocie. Mowa tu o stawce,pracy,czy nadgodzinach :) Pozdrawiam

@Montażysta

Na nadgodziny zielony łysy zapisuje tyko ziomali bo przeciez na montażu na nadgodzinach sie nic nie robi tylko siedzi na telefonach. W 8 godzinach sciemniaja zeby cos zostalo na weekend czy nocki. Kierownik (usunięte przez administratora)nie orientuje sie i tak co robia .Byle " hapac" i nacigac firme na kase. Na montazu w ciagu 8 godzin robi moze 2h ale nadgodziny bardzo chętnie. Żeby zostać musisz mieć układ z zielonym pomidorem lub szarym selerem. Taki fakt . Kolega napisałeś post wyżej prawdę.

Marian
@Koper

"Naciągać firme na kasę" puknij Ty się w czółko

@Marian

A jakbyś to nazwał? Skoro w ciągu ośmiu godzin nie pracujesz solidnie siedzisz i patrzysz w telefon to po co Ci nadgodziny- żebyś dalej patrzył A firma Ci płaciła 100% Czy to nie jest działanie na szkode firmy ? Tak sie wlasnie pracuje na montażu na robotyce . Byle sie kasa zgadzala .Ciekawe go " santi" powie jak mu wyslemy te informacje .

Były matador z obrobki
@Koper

Ciekawe czy pomidor dostanie urlop bez utraty premii w Piątek na mecz Górnika ? Pewnie tak bo on jest ponad wszystkimi standardami - nie musi zgłaszać tydzień wcześniej jak szeregowy pracownik.

Paul
@Były matador z obrobki

Zawistni ludzie, wspułczuje im.

Martwie sie o kase

Mam pytanie odnosnie PPK w firmie Mecalux . Obecnie potrącono mi pieniadze z drugiej wypłaty na PPK jednak na moim koncie "Investors" w dalszym ciegu jest 0 "zero" Gdzie są moje pieniądze ? Kto nimi obraca ? Czy mnie okrada Państwo Polskie , Mecalux czy firma Investors ? Osoba wyznaczona przez firme Pan Łukasz też nie jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie.

Jarek
@Martwie sie o kase

Zgodziłeś się na dobrowolne sponsorowanie (usunięte przez administratora)rządu to teraz masz płać i płacz.

Dział personalny
@Martwie sie o kase

Szanowny Panie, Zgodnie z obowiązującymi przepisami wpłaty do instytucji finansowej dokonywane są do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały obliczone i pobrane. W Pana sytuacji pierwsze składki zostały potrącone z wynagrodzenia za listopad (wypłaconego w grudniu), w związku z czym potrącone środki zostaną przekazane do instytucji finansowej do 15 stycznia. Analogicznie, z wynagrodzenia za miesiąc grudzień, wypłaconego w styczniu, składki przekazane zostaną w lutym itd. Istotna jest w tym wypadku data wypłacenia wynagrodzenia, a nie za jaki miesiąc wynagrodzenie zostało wypłacone. W związku z powyższym na dzień dzisiejszy na Pana indywidualnym koncie, rzeczywiście może jeszcze nie być informacji na temat wysokości zgromadzonych składek, i zapewniamy, iż nie oznacza to kradzieży należących do Pana środków. W razie dalszych pytań i kolejnych wątpliwości zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z działem personalnym. Zapewniamy, że tą drogą informacje dotrą do Pana szybciej.

Donek
@Jarek

A gdzie twoje pieniądze z OFE? też się nie martw trafiły w dobre ręce:)

uwaga_inżynierzy

Uwaga na Mecalux! Za każdym razem kiedy wysyła Was na szkolenia chcą podpisywania umów o podnoszenie kwalifikacji na wydłużony do maksimum okres 3 lat. Większość tych szkoleń daje poświadczenie potrzebne tylko w mecalux, ponieważ jego produktu podlegają pod bardzo ograniczoną grupę dozoru w UDT. Po zmianie pracy te poświadczenia możecie wyrzucić do śmietnika. Mecalux żąda podpisania umowy nawet na takie podstawy jak SEP bez względu na to, że wygasły wam w trakcie stosunku pracy. Nie informują o tym w ofertach pracy oraz na rozmowach bo uważają, że skoro aplikujesz to znasz przepisy (to ich haczyk) i ustawy pod UDT dla ich układnic magazynowych. Niska jakość szkolenia bez materiałów itd jakie prezentuje mecalux za pomocą firemek zewnętrznych nie ma odbicia w kosztach zatem podpisujecie cyrografy czy też umowy na podnoszenie kwalifikacji na wygórowane kwoty. Oni usprawiedliwiają to wartościami na fakturze od tych firemek oraz faktem iż wartości te mieszczą się w zakresie średnich stawek tej zamkniętej branży, ale jak to odnieść skoro na te układnice nikt się nie szkoli bo po co i tym samym nie rzeczywistego ma porównania rynkowego. :) Macie aplikować do mecalux tylko wtedy kiedy macie uprawnienia UDT na układnice w przeciwnym razie aplikując na te stanowisko bez takich uprawnień dajecie im też argumenty, by Wam potem ubliżyć np pracodawca zgodził się pana zatrudnić pomimo że pan nie posiadał kwalifikacji. :) Egzamin UDT jest ustny i zależny od humoru egzaminujących, a koszt egzaminu doliczają do umów. Oczywiście o fakcie podpisania takiej umowy dowiecie się dopiero później np. 2 lub 3 miesiące po rozpoczęciu pracy, żeby nie było odwrotu i masz szach mat. :) Ogólnie wiedza na ten egzamin to trzy ustawy które musisz sobie sam zorganizować i wydrukować, a potrzebna wiedza to podstawy elektrotechniki i maszyn elektrycznych, ale egzamin UDT jest ustny. :) Ogólnie nie polecam bo praca nie podnosi kwalifikacji, a nawet nie pozwala ich utrzymać na poziomie z jakim przyszedłeś i po roku zastanawiasz się jak to się robiło. :) Układnice podlegają pod UDT więc nie możesz ich naprawić jeśli widzisz błąd producenta to robią to za Ciebie koledzy z hiszpani po tym jak powiesz im jak to zrobić zgłaszając błąd błagalnie o pomoc tak jak zgłasza to Janusz z Grażyną kiedy coś nie pykło, a nie przeczytali instrukcji obsługi. Kiedy będziecie mieli dość pajacowania to trzeba będzie oddać pieniądze za wiedzę której nie otrzymałeś od firemek szkolących dla mecalux.

Samiec Beta

Powiem to po hiszpańsku żebyś dobrze zrozumiał I nie pomyślał że cię obrażam. Masz słabe umiejętności. "Tienes Habilidades Débiles" więc pracujesz na montażu. Jesteś słaby i dlatego późno wychodzisz. "Eres débil y por eso salir más tarde " Obrażają innych nie sprawi sobie przyjaciół. Nie bądź débiles tylko mądrym jak żyć z ludźmi….

Kuchcik
@Samiec Beta

Mądre słowa rzekł Beta z tym obrażaniem ale nawet pani Ge ssler potwierdza że parówka stołowa to parówka stołowa. Bez znaczenia jaki ma nick i kogo jeszcze tu obrazi na forum . Parówka budzi sie rano a (usunięte przez administratora) jest palaczem,elektryk elektrykiem, dyrektor dyrektorem i sam dalej jest parówką.

Zostaw merytoryczną opinię o Mecalux - Gliwice

• Jak się pracuje w Mecalux?

Zobacz opinie na temat firmy Mecalux tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mecalux?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 8 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mecalux?

Kandydaci do pracy w Mecalux napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mecalux
1.8/5 Na podstawie 817 ocen.
  • Wyczółkowskiego 125
    44-109 Gliwice