Opinie o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. w Warszawa

Nie lat

Wczoraj było wykolejenie ktoś więcej wie czy amba fatima?

Stare wąsy
@Nie lat

Nie interesuj się to nie twoja sprawa. Lepiej sam siebię pilnuj. Bo młodzi najwięcej szczekają a potem płaczą na kanale.

Mazowieckie@poczta.fm

Mam takie nic nie sugerujące pytanko. Czy spółka samorządowa może finansować kampanie wyborcze niektórych kandydatów?

Wladek
@Mazowieckie@poczta.fm

A czy spółki skarbu państwa mogą finansować kampanie wyborcze niektórych partii politycznych?

@Mazowieckie@poczta.fm

Pewnie tak tylko tych odpowiednich.

Mazowieckie@poczta.fm

Szanowni kandydaci do pracy. Proszę bardzo uważać jaki system pracy oferuje wam pracodawca. Unikajcie jak ognia pracodawców którzy zatrudniają za zasadzie tkzw. RÓWNOWAŻNEGO CZASU PRACY. Taki system jest zabójczy. Nic sobie nie można zaplanować. Pracodawca może w takim systemie ustalić dowolną godzine rozpoczecia pracy i zakończenia. Na spotkaniach rekrutacyjnych dokładnie wypytujcie jakie są warunki pracy. Dodatkowo polecam nagrywać przebieg rozmów rekrutacyjnych.

Realny
@Mazowieckie@poczta.fm

Musze zwrócic uwage jak u mnie napisali

KITA MNO

Wesołego święta Chanuka. No jeszczę parę lat i wszystko będzie nasze. Tu jest Polin.

Sam
@KITA MNO

Ziemię oddajcie Palestynczykom parchy Obrzezanie. Najgorszy naród w świecie bez własnego kraju i chistori zakłamań y i chciwi na kasę. Polska was przyjęla jako jedyna przed laty a wy teraz na nią Plujecie, bo każdy was (usunięte przez administratora) na kopach. Mordercy Jezusa i judasze pujdziecie też do piachu Parchy

Maszynista

Zadzwoniono do mnie. Przedstawiono wszystko w kolorowych barwach. Zaproponowano II opcję, wg nich lepszą, dzieki czemu straciłem możliwość szybkiego zdobywania kolejnych kwalifikacji. Czyli wprowadzono mnie swiadomie w błąd. Naobiecywano, że szkolenie trwać bedzie max rok, trwało 2 lata... A sama rozmowa była nieprzyjemna, bo osoba decyzyjna miała uprzedzenia i non stop po mnie jechała jak po burym psie. Niestety się dostałem... Odradzam....

Znając moje wykształcenie z CV, a nie bylo ono elektryczne, pan dyrektor zadawał mi pytania z tym zwiazane. Odpowiedziałem, że w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć na część z tych pytań, ale wydaje mi się, że skoro jest szkolenie, to jest po to, żeby dowiedzieć się tego, czego nie wie się przed szkoleniem. Dowiedzialem się, że nie są im poterzebni tacy ludzie jak ja, bo jest ich na pęczki. Jednak i tak mnie przyjęli. Byłem jednym z lepszych pracownikow, pod wzgledem prowadzenia i obslugi sprzetu.

Kolejorz

Mazowieckie @nie posiadam zadnych zastanawiam się czy była by możliwość zdobyć takie uprawnienia zatrudniając się do firmy czy szukają tylko ludzi z papierami. Pozdrawiam.

@Kolejorz

Z tego co wiem to w wiekszości szukają ludzi już z uprawnieniami.

Kolejorz

Witam jakich zarobkow na rękę można się spodziewać na stanowiskach rewident manewrowy ustawiacz? Pozdrawiam

@Kolejorz

Rozmawiałem swego czasu z rewidentem , który odszedł z tej firmy do prywatnego przewoźnika. Mówił że u prywaciarza zarobki ma powyżej 4 tysięcy na ręką. Ile zarabiał tutaj, tego nie wiem. Masz wszystkie te uprawnienia na raz?

@mazowieckie@poczta.fm

Nie posiadam zadnych ale zastanawiam się czy przyjmują jedynie ludzi z papierami czy była by możliwość przeszkolenia na dane stanowisko np rewident manewrowy ustawiacz. Pozdrawiam

Czy to prawda, że od przyszłego roku zmienia się zarząd i mają być " odczuwalne podwyżki" ?

KITA MNO

Nie wiem raczej nie. Pytanie do ciebie na jakich zasadach i kto wybiera zarząd proszę o odpowiedź.

@KITA MNO

Ja tylko pytam, bo słyszałem takie pogłoski od jednego " związkowca ". Więc może ktoś coś wie na ten temat

Mazowieckie@poczta.fm

Czy ktoś wie dlaczego Inspekcja Pracy nie reaguje na prawidłowo złożone wnioski o przeprowadzenie kontroli w tej Spółce???

Wielka Morda

Jak przejdzie ustawa związana z szepieniami. To jak zachowa się nasz pracodawca bo wielu maszynistów jest zaszczepionych i czy ci nie zaszczepieni będą dyskryminowani? Bo kierowników to, napewno przymuszą do szczepień tak jak do pilnowania taboru to tylko kwestia czasu.

@Wielka Morda

Nie szczepów za ryj i won z KM. Tu nie ma miejsca na takich oszołomów. Jak się nie chcą szczepić to na bezterminowy bezpłatny urlop. Na co prezes czeka?

KITA MNO

Ja mam dziadków w Izraelu i sobie wypraszam.

KITA MNO

Tak alę mam większe szanse że przejdę łagodniej. Zaszczepiłem się Rosyjsko tak poradził mi kolega z ambasady Izraelskiej.

Wielka Morda

Co dzieje się w Ostrołęce? Dlaczego odchodzi 30 maszynistów? Kto będzie za nich jeździć? Czy MNO, z MNG zapełni tę lukę.

Prac
@Wielka Morda

Taaaa... a może 50 ciu odchodzi. ? Czasami aż nie chce się czytać tych niusów.

@Prac

A może sie przedstawisz aby uwiarygodnic Twój wpis. Ja też słyszałem że ludzie uciekają z tej firmy. Ilu nie wiem. Wiem że ja odszedłem i wiem że zrobiłem bardzo dobrze. To byla najgorsza firma w jakiej pracowałem , więc nie dziwie się że ludzie uciekają.

Na wypowiedzeniu
@Mazowieckie@poczta.fm

Przecież pisałem, że 12 w Tłuszczu się zwolniło, 11 z Ostrołęki.

@Na wypowiedzeniu

Czemu sie zwolnili. Czyżby nie wytrzmali warunkow pracy? Czy inny powód. Swoją drogą ciekawe dlaczego Inspekcja Pracy nie odpowiada na moje zgłoszenia. Ciekawe dlaczego.

szaraczek
@Mazowieckie@poczta.fm

Po prostu pojawił się nowy pracodawca zaproponował korzystniejsze warunki pracy i poszli tam gdzie będzie im lepiej. (usunięte przez administratora)

Kurp
@Wielka Morda

Co się dzieje w Ostrołęce? Chłop nasrał babie na ręce ????

@Na wypowiedzeniu

Podobno Orlen dał wam 7500 na rękę z normy? Trzynastkę na dzień chemika. Kartę paliwowo na 700 zł co miesiąc. I ma was do pracy wozić ochrona Orlenu. Czy to prawda bo w Płocku nie jest tak ciekawie od kiedy zaczynacie szkolenie.

Wielka Morda

Tak to prawda i nie tylko w Siedlcach alę wszędzie. Będzie zmiana w regulaminie pracy. W związku z nagminym grafity kierownik pociągu będzie miał obowiązek dozorować tabor w nocy. Przecież była informacja na ostatnich pouczeniach.

Wielka Morda

Czy jazda na Czeremche jest bezpieczna? Co robi spółka żeby zabezpieczyć pracowników przed imigrantami? Było jakieś szkolenie, wytyczne jak postępować w takiej sytuacji? Sprawa jest poważna ciekawe jak będzie dalej.

Mlody

Pracuje tam trochę czasu jako mechanik... Powiem tak... Nędza i olewanie pracownika na każdym kroku zaczynając od naczelnika sekcji po koordynatora aż do brygadziste... Zarobki beznadzieja. Warunki pracy tak samo jeżeli chodzi o mechaników.... Nie. Polecam tego zakładu nikomu... Syf i tyle.. Mówię o sekcji w sochaczewie. Dużo jeszcze by pisał co w tej firmie jest nie tak....

Ojciec Tadeusz
@Mlody

W Tłuszczu to samo.

mazowieckie@poczta.fm

Wspólnie z kolegami poszukujemy przyczyny dla , której tak wielu maszynistów odeszło z tej firmy do innych przewoźników. Prosimy o udział w naszej ankiecie. Czy powodem jest: 1. zarobki 2. podejście kierownictwa 3. warunki pracy 4. bezpieczeństwo

Słuchacz radia

Zaintrygowała mnie ostatnio oferta nauki i pracy w zawodzie kolejarza. Pisze w tym miejscu o reklamie nadawanej ostatnio w mediach z częstotliwowością " na głowę bijącą" czestotliowość emisji oferty pracy w sławnej firmie Amazon. Reklama oferty pracy lub nauki w sektorach kolejowych jest prawdopodobnie finansowana przez Urząd Transportu Kolejowego. Zwróciłem szczególną uwagę na zachętę pracy jako maszynista pociągu. Normalnie ręce mi opadły. Jako szczególny walor i chyba zachęta do pracy w tym zawodzie, jest przedstawiana - UWAGA " odpowiedzialność za pasażerów" W tym miejscu należy pogratulować specjalistom od HR. Czy należy rozumieć że do zawodu ma zachęcić fakt że w przypadku nieszczesliwego wypadku każdy pasażer może maszyniście wytoczyć proces cywilny o wypłate odszkodowania lub rentę i puscić maszyniste i jego rodzinę z torbami? Naprawde gratuluje argumentu. Może jeszcze należało by dodać że pracując na koleji można zostać przejechanym przez pociąg lub zostac porażonym prądem. Jest też przeciez możliwość targnięcia sie na swoje życie, żucając się pod koła. Naprawde nie rokuje koleji szybkiego pozyskania ludzi do pracy, płodząc tego rypu oferty. No ale w sumie nie dziwie się. Czym można zachęcić ludzi do pracy-zarobkami? Jak to wygląda na tle innych zawodów. Wykwalifikowany budowlaniec, przy normie godzin, pracując od poniedziałku do piątku, nie mając praktycznie odpowiedzialnosci- bez wiekszego problemu może wyciągnąć 5 a nawet 6 tysięcy. Jak to się ma do zarobków maszynisty, chociażby w tej firmie. To już odpowiedzcie sobie sami. Dla osób do tej pory nie mających związku z pracą na koleji, proponuje przed dokonaniem wyboru , zasięgnąć opinii pracowników. Polecam problematykę uwadze.

Pies czesława
@Słuchacz radia

Fajnie napisane.

Usrr
@Słuchacz radia

Praca na kolei w pl to żenada, km 4000 zł netto na rękę za 168h, codziennie w domu.. IC praca za prestiż... I pensje z biedronki... Prywaciaz pracą za konkretny hajs ale w domu gość... 12.000... Kolej to (usunięte przez administratora) nie ważne czy państwowa czy prywatna...

@Usrr

Jakie 168 godzin i jakie codziennie w domu. skąd ty się urwałeś??????

Mazowieckie@poczta.fm

W związku z tym że już wkrótce powitamy w firmie nowych członków drużyn konduktorskich, kończących nie długo szkolenie, przypominamy że cały czas można zgłaszać do nas wszystkie występujące ewentualne nieprawidłowości w dziedzinie praw pracowniczych lub zagadnień ruchowych. Sprawy można zgłaszać anonimowo pod adresem poczty elektronicznej: mazowieckie@poczta.fm

Kursant z Mińskiej
@Mazowieckie@poczta.fm

Ja to słyszałem że związkom w tej firmie nie należy ufać i nie należy sie do nich zapisywac.

@Kursant z Mińskiej

Dlatego my nie jesteśmy związkiem zawodowym i nie popieramy związków zawodowych. Jesteśmy grupą pracowników, oraz byłych pracowników transportu .Działamy w tej firmie i poza nią. Cechuje nas niezależność i anonimowość. Dzięki temu wiele udało nam się osiągnąć, tego czego nie osiągneły nigdy związki. Zapraszamy do kontaktu. Również anonimowego.

Waniuta
@Mazowieckie@poczta.fm

Skoro jesteście tak sprawni to pewnie macie wpływ na ZUZP oraz inne Regulaminy. Nie rozśmieszajcie ludzi. Anonimowo to wy możecie zrobić graffiti na murze,

Waniuta
@Mazowieckie@poczta.fm

Wasza działalność to głównie donosy do PIP

@Waniuta

To powiedz czyją zasługą jest to że przestaliście bezprawnie delegować kierowników pociągu do pracy na stanowisku manewrowego. Albo może mi powiedz dlaczego nagle zaprzestaliście bezprawnych delegacji maszynistów do innych sekcji. Może mi wyjaśnisz dlaczego ta bezprawna patologia nagle sie zakończyła??

@Waniuta

Jeżeli już to nie donosy tylko wnioski o przprowadzenie kontroli.

@Waniuta

Widze że znowu zabrakło ci argumentów po tym jak przytoczyłem dwa przykłady pierwsze z brzegu naszej pozytywnej działalności dla pracowników. I co teraz powiesz? Można działać anonimowo i zarazem skutecznie? Można. Zapraszamy więc do przesyłania informacji i uwag adres naszej poczty elektronicznej: Mazowieckie@poczta.fm

NICK
@Kursant z Mińskiej

Dobrze gadasz stary. Szczególnie nie zapisywać się do tego (usunięte przez administratora) z Siedlec.

@NICK

Do żadnego się nie zapisywać bym proponował. Jeśli jesteś pracownikiem to zapewne widzisz co tu się dzieje i związki nic nie widzą. Przecież sam widzisz , ze nam udało się praktycznie jednym pismem zakończyć patologie , która w tej firmie trwała latami. Żaden związek nie wiedział jak to zrobić. U nas szast prast i załatwione.

euro

Czy ten sztadler co go dzisiaj o 9:10 zmajstrowaliśmy na WPTmichalów to jeszcze jest czy umyty bo chcemy podjechać zdjęcia zrobić na MNG.

Zbyszek

Słyszeliście że gruby dyrektor przegrał sprawę z kretesem po tym jak kolega Zbyś zwalił wszystko na niego na sprawie

@Zbyszek

O masz a taki był podobno nie winny. Ciekawe jak się teraz spółka wytłumaczy z tego że pod nosem dyrektor kręcił lody.

Mazowieckie@poczta.fm

Ale zobacz że cała sytuacja odbywała się pod nosem prezesa. Myślisz że naprawdę zarząd spółki o tym nie wiedział? Przecież to musiało trwać . Ciekawe czy żeby CBA nie interweniowalo to czy proceder by nie trwał nadal. Przecież pieniądze które defraudował były w dyspozycji spółki.

Utk
@Zbyszek

Stop dyskryminacji i przymuszaniu do Szczepień przez Zarząd Spółki. Eksperymenty medyczne są Karalne jak na razie. Jak było w Tamtym roku 20tys Pseudo Zakarzen,,, to kazaliście nam chodzić na pociąg a tych co nie byli Zabieraliscie Premię. Dziękuję umyć za wasza troskę o zdrowie tu nie ma rzadnej,, pandemi II,, szczepcie swoje dzieci c hipokryci. Rok temu nasz e zdrowie was nie obchodziło, damy sobie sami radę.

Sam
@Utk

Widzę dwie smutne twarze. To skutki po szprycy czy kogoś obrazilem. PRZYPOMINAM że nakłanianie do eksperymentów medycznych jest w Polsce Karane, a konstytucja mówi że nikt nie może być Dyskryminowany w Kraju bez względu na Religię, płeć czy inne Rzeczy. Proszę posłuac Dr. Hałat były Wice. Minister zdrowia, a nie słuchacie Psychopaty Niedzielskiegi Ekonoma i Akwizytora Big Farmy. Jeżeli KM pujda droga Wyszczepiania Ludzi kosztem ich zdrowia to Jest to znaczne z tym że Nie jesteście Polakami.

Robi
@Sam

Bardzo mądrze chociaż jeden. Szkoda ,że w takim podejściu do tego tematu jest nas za mało. Myślący rozsądnie w końcu pokonają tą bezmózgą masę baranów covidowych.

Mazowieckie@poczta.fm

Ciekawe co jest powodem tego że już drugi raz ponowiłem zgłoszenie nieprawidłowości do Inspekcji Pracy. Nadal cisza. Ciekawe dlaczego nie otrzymuje odpowiedzi. Jak myślicie?

Bystry
@Mazowieckie@poczta.fm

Bez spiny. może jest bezpodstawna lub pod tym kątem była prowadzona kontrola

@Bystry

To nie prawda. Inspekcja Pracy musi udzielić odpowiedzi na wysłane zgłoszenie niezależnie od tego czego zgłoszenie dotyczyło. Ja wysłałem już dwa razy zgłoszenie i nie otezymałem żaadnej odpowiedzi. Ja bede teraz pisał wyżej , aż do skutku. Natomiast brak odpowiedzi ze strony IP świadczy tylko o tym że ta instytucja wymaga reformy. Powiem nawet liczyłem że nic nie odpowiedzą albo odpowiedzą że nieprawidłowości nie występują. Daje nam to tylko powody aby złorzyć skargę na działanie tej instytucji , która notabene jakoś dziwnie toleruje nieprawidłowości występujące w tej spółce. BARDZO CIEKAWE DLACZEGO

Bystry
@Mazowieckie@poczta.fm

To może skargę na niedopełnienie obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy IP?

@Bystry

Można i tak. Zobacze jeszcze.

Ciekawy????

Witam. Czy wiadomo kiedy beda w SKM maszynistów przyjmować?

Zostaw merytoryczną opinię o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 340.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 300, z czego 54 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 91 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

„Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.