Opinie o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. w Warszawa

Xyz

Odbiegajac od tego lania wody tutaj, to ostatnio były prowadzone rozmowy zz z KM w sprawie zmian w stawkach za podwójna obsadę. Ktoś wie na czym stanęło?

@Xyz

Znowu jakieś zmiany w wysokości stawek. Niech oni zobaczą jak ceny w sklepach poszły w górę. A oni zmieniają wysokość stawek. Nie no trzeba szukać innej roboty.

@Xyz

ustalono że dodatek dla drużyn trakcyjnych w obsadzie dwuosobowej wzrośnie o 200% dla pierwszego maszynisty oraz o 100% dla drugiego. Ponadto ustalono, że pracownik wykonujący obowiązki drugiego maszynisty nie może mieć więcej niż 50% takich służb w miesiącu.

@szaraczek

Kto ci tak powiedział. Nic o tym nie słyszałem.

@Bbbbbbbbbbbbb

Czytałem w biurze jednego ze zw zaw protokół ze spotkania z pracodawcą. Jeżeli nie wierzysz to popytaj związkowców.

@szaraczek

Po 1 ja sie do nich nie odzywam po tym jak dzieki nim poginely dotychczasowe przywileje Po 2 Co ty pleciesz.

@Bbbbbbbbbbbbb

ja mówię to co widziałem a to był protokół ze spotkania zw zaw z pracodawcą.

Xyz

Dzieki.

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
@szaraczek

Pytam dalej , co ty pleciesz. Najpierw pytasz czy ktoś coś o tym wie, potem nagle okazuje się , że nikt nie wie , ale za to wiesz ty. Skoro wiesz więc po co pytasz? okazuje się że wiesz ale jakieś niepotwierdzone wieści o których nikt nie słyszał. Wiec może to ty przestań lać wodę tylko opublikuj to co jest pewne , wiarygodne i możliwe do sprawdzenia. Przyjdź jak będziesz znał wiadomość którą można sprawdzić. Poza tym o jakim dodatku ty wogule mówisz? MOŻE CI CHODZI O DODATEK ZA POJEDYNCZĄ OBSŁUGĘ POJAZDU TRAKCYJNEGO?

@bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb

po pierwsze ja o nic nie pytałem tylko odpowiedziałem na pytanie gościa o nick-u @xyz a po drugie wiem co czytałem więcej nie będę się wdawał w dyskusję a Ty najpierw przestudiuj temat potem pisz

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
@szaraczek

Wiec wpadnij jak będzie to pewne. Ja związkom nie wierze jak psom po tym jak wysmażyli nam Nowy układ zbiorowy na mocy , którego wiele straciliśmy. Więc proszę wybaczyć ale nie wierzę , że cos takiego jest.

@Xyz

proszę podać adres to wyślę protokół ze spotkania.

@Nie lat

Twoj protokół ze spotkania ma w tej sprawie taką samą wartość jak paragon za zakup gumofilców.

@Bbbbbbbbbbbbb

to co te ustalenia nie są ważne podawać adresy to będę wysyłać.

@Nie lat

Jakie ustalenia. Jest tam podpis prezesa?

@Bbbbbbbbbbbbb

prezes jest dka nas jak ojciec najlepszy.

Aaaa
@Xyz

Zarząd firmy podjął decyzję że skoro maszyniści jeżdżą w podwójnej obsadzie to stawka godzinowa będzie dzielona na pół

Staszek
@Xyz

Trzeba się było w Intercity zatrudnić. Poza szybkimi kilometrami dostałbyś jeszcze prestiż

Były

Co tam Kochani w Mazowieckim kołchozie? Nadal olewają bezpieczeństwo i mają Was za (usunięte przez administratora) Najtrudniejszy jest pierwszy krok. Uciekajcie. Pozdrawiam!

Leon Cioskiewicz
@Były

Witaj. Masz może namiar gdzie można aplikować do Orlenu?

@Były

Szanujmy się. Co to znaczy olewają bezpieczeństwo chętnie podyskutuję.

@Nie lat

Witajcie. Dobrze że ktoś wreszcie porusza temat bezpieczeństwa w tej firmie. Skoro mamy dyskutować to chętnie się do dyskusji przyłącze. Zacznijmy może po kolei, od czasu pracy drużyn pociągowych. Jak wspominają tutaj forumowicze godziny pracy są konstruowane w ten sposób ,że pracownicy obsługi pociągowej muszą czekać na rozpoczęcie pracy kilka godzin. Potem dopiero rozpoczyna prace. Nie każdy ma możliwość dojazdu własnym samochodem. Proszę odpowiedzieć jak taki pracownik ( maszynista , kierownik pociągu ) ma być sprawny po takim wielogodzinnym " wiszeniu na gwoździu" Czy to jest waszym zdaniem bezpieczne? Idziemy dalej. Czas na przyjęcie pociągu przez maszynistę na stacji często wynosi 1 minutę. W tym czasie maszynista ma obowiązek ( zgodnie z instrukcją i przepisami wewnętrznymi) 1.zgłosić się do dyspozytora zmianowego 2. zapoznać się z dokumentacją pociągową, rozkazami szczególnymi, 3. bruttem i długością prowadzonego składu. 4. rozkładem jazdy 5. stanem technicznym pojazdu 6. uruchomić tablet. Uprzedzam odpowiedz. Zaraz znajdą się komentarze , że maszynista ma prawo odjechać ze stacji dopiero po wykonaniu tych wszystkich czynności. Bzdura. Instrukcja dla maszynisty i pomocnika wyraźnie określa , ze maszynista jest zobowiązany prowadzić pociąg " zgodnie z rozkładem jazdy. Jest wiec zobowiązany odjechać ze stacji planowo. Nie ma żadnego przepisu uprawniającego maszynistę do opóźnienia pociągu w wyniku wykonywania czynności związanych z przyjęciem pociągu. Idziemy dalej. Sama instrukcja o ,której wspomniałem. Mamy w niej przykładowy zapis. Obowiązki prowadzącego pojazd podczas obsługi pociągowej. I zapis: "........ obserwacja krawędzi peronowej".................. To jest obowiązek maszynisty!!!!!!!!!!!! Oczywiście kierownik się chowa i do bilecików a maszynista mało ma do obserwowania , to jeszcze trzeba mu dołożyć krawędź peronową. Pytam więc a co jeśli peron jest na łuku?????? Jeśli jest mgła???????? Jeśli wysiądzie nagle monitoring??????? Idziemy dalej. Nadgodziny Luuudzie praca w nadgodzinach powinna być refundowana czasem wolnym a nie finansowo . Za pracę w godzinach nadliczbowych musi byc oddany dzień wolny w stosunku 1 do 1.5 godziny. żadnych rekompensat finansowych. Niedopuszczalne jest przekraczanie w nieskończoność normy rocznej czasu pracy. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla faktu , ze być może są tacy , którzy pragną tych nadgodzin. To pracodawca decyduje o tym w jaki sposób nadgodziny są zlecane. Dodam , ze w tej firmie jest bezprawnie zwiększona ilość godzin do normy , która już nawet w Kodeksie pracy jest zabroniona. Jak taki maszynista lub kierownik pociągu ma być wypoczęty??????? Proponowałem już inny sposób dorabiania do pensji, który byłby z korzyścią dla obu stron. Niestety groch o siane. Czy mam pisać dalej..................................... Może niech się forumowicz chcący dyskutować o bezpieczeństwie w tej firmie, wypowie się na temat zawarty w moich wypowiedziach. Dla dodania pikanterii całości zawartej tematyki dodam , że Inspekcja Pracy , którą w wyniku monitów pracowników poinformowałem o możliwości istnienia nieprawidłowości w tej firmie, ignoruje nasze wnioski. Oczywiście sprawę kierujemy coraz dalej. Na pewno nie pozostawimy jej bez finału. Będziemy zgłaszać aż dojdziemy do Marszałka sejmu, któremu podlega Inspekcja Pracy. Dodam że wielokrotnie chcieliśmy zmienić sytuacje w tej firmie. Niestety cały czas ignorancja. Teraz trochę się zdziwili jak ludzie zaczęli uciekać. Powodzenia życzymy i czekamy na komentarze. Tak wygląda bezpieczeństwo w tej firmie.

@mazowieckie@poczta.fm

Punkty 1,3,4,6 według władzy masz wykonać podczas 5min rozpoczęcia służby które masz wstawione w planie na samym początku służby. Winni są sami maszyniści którzy chcą skracać każdą minutę żeby tylko zarobić więcej groszy.i dla nich nie jest to na rękę że coś takiego mają wstawione.

@mazowieckie@poczta.fm

O i właśnie udowodniłem jak jest olewane bezpieczeństwo w tej firmie. Może doprecyzowując odpowiesz na moje pytania? 1. Jesteś w stanie udowodnić ze punkty , które wskazałeś jest możliwość wykonać w ciągu 5 minut? Pomogę odpowiedzieć NIE 2. Czy na pewno każda zmiana robocza ma przewidziany czas 5 minut na przyjęcie taboru? Pomogę odpowiedzieć NIE 3. Dlaczego dyplomatycznie i bezczelnie pominąłeś inne aspekty , które zawarłem w moim poście. Pomogę odpowiedzieć . Bo są niewygodne i faktycznie powodują niebezpieczeństwo. I co ty na to Panie bezpieczny. Też twierdzę że w tej firmie bezpieczeństwo jest ignorowane i powyżej masz tego dowody. Nie próbuj obciążać winą pracowników. To nie pracownicy mają obowiązek organizować pracę. To jest obowiązek pracodawcy. Niestety praca w tej firmie jest organizowana w sposób niebezpieczny. Czy chcesz abym przytoczył więcej przykładów , czy już ci wystarczy???

@mazowieckie@poczta.fm

Człowieku ochlon trochę napisałem że te punkty które wymieniłeś to firma uważa że da 5 min i wszystko wporzadku. Przecież nie bronie firmy tylko pokazuje jak chcą wybrnąć z tej sytuacji. Dlaczego odrazy mnie atakujesz?

@mazowieckie@poczta.fm

I na nikogo nie zrzucam odpowiedzialności ale faktem jest że część maszynistów oczy by wydrapala za każdą minutę. Części maszynistów jest nie na rękę że jakieś 5 min mają wstawione bo gorzej im płacą. Dlaczego skoro mają wstawione w planie pracy np godzinę na przyjęcie w sekcji to piszą 5-10min a reszta przejście? Nikogo nie chce tu osadzać ale w dużej mierze sami pracownicy są sobie winni bo im pasuje to że mają tylko min na przyjęcie.

@Wladek

To może otwarcie powiesz jak wygląda sprawa bezpieczeństwa w tej firmie i może powiesz jak odnosisz się do pozostałych kwestii które przemilczałeś?? Ja uważam ze w tej firmie praca jest organizowana w sposób niebezpieczny. Możesz powiedzieć tak bez machlaczenia- zgadzasz się z tym czy się nie zgadzasz. W tej chwili rozpatrujemy post forumowicza , który tutaj napisał że bezpieczeństwo w tej firmie jest olewane. Ja się w pełni z nim zgadzam. Nic nikomu nie zarzucam. Przytoczyłem tylko suche i moim zdaniem bezsporne fakty. Jeśli masz inne zdanie to proszę o udowodnienie twojej opinii.

@mazowieckie@poczta.fm

Przecież napisałem ci co mysle. I nic wiecej nie mam do dodania. Zachowujesz się jak uzurpator który rządzi i dzieli. każdy ma prawo się wypowiedzieć a ty nie masz prawa każdego atakowac. Nikt nie musi ci niczego udowadniać. Ty nikomu też nie musisz niczego udowadniać to jest forum tu się wyraża swoją opinię a nie broni jakiejś tezy jak na sali sądowej.

@Wladek

Skoro wspólnie stwierdziliśmy że nie potrafisz zaprzeczyc faktowi że w tej firmie warunki pracy mogą być niebezpieczne, o czym piszą tutaj forumowicze, to myślisz że warto zorganizować szerszą kampanie ,wraz powiadomieniem związków zawodowych, kierownictwa spółki oraz instytucji kontrolnych, mającą na celu przeciwdziałaniu tym ewentualnym nieprawidlowosciom. Jak myslisz warto?

@Mazowieckie@poczta.fm

Zadajesz mi retoryczne pytanie. Uwazasz ze ZZ nie eiedza jak jest organizowana praca? Tak samo jak zarzad? Pytasz mnie czy warto informowac instytucje kontrolne a przeciez sam pisales o tym ze ich informowales i nie ma odzewu.

@Wladek

Odzew będzie. Nie mowie o związkach z tej firmy. Raczej mam na mysli związki z poza zakładu które zamierzamy sprowadzic na zasadzie porozumienia miedzyzakladowego.

Byłem tu
@Nie lat

No i gdzie ta Twoja dyskusja?

@Mazowieckie@poczta.fm

Jeśli uda ci się ściągnąć te związki to będę bil brawo. Oby ci się udalo

Krystyna
@Wladek

No i ekstra! Ważne że coś się dzieje, będę obserwować sytuację :) Chciałam się do was zatrudnić ale rezygnuje.

@Krystyna

Dlaczego? Caly czas sytuacja jest pod kontrolą. Reagujemy na wszystkie zglaszane nieprawidlowosci.

Bączuś głośny

Właśnie zabrali mi 30% za zbyt głośnego bąka. Nie polecam pracy w tej firmie

@Bączuś głośny

nie przesadziłeś???? chyb że na Lubelskej puściłeś a to tak należy się.

KITA MNO

No moje serce się raduje właśnie się dowiedziałem że maszynista z MNG dostał po oczach gazem na Lubelskej i został wyprowadzony z budynku. Jak nie wierzycie to popytajcie. No alę to nie jest miejsce do gotowania posiłków. Widzę że władza ostro bierze się za porządki ciekawe co będzie dalej w związku z szczepieniami i nową odmianą wirusa zapowiada się ostra gra.

Mlody
@KITA MNO

Jakie odmiany. Chłopie to jest walka z ludźmi o wymyślona chorobę przez Psychopatów. 100tys rocznie na raka umiera i jest Oki bo Big farma na chajs z tego

KITA MNO

jaka mowa nienawisci? co ty wymyślasz jesteś uprzedzony.

Ktoś
@KITA MNO

Nie maszynista , tylko kandydat na maszyniste. Który ma nie równo pod sufitem. Sądzi się z ZTM, pisze skargi do UTK. A miedzy czasie lata po lubelskiej, z miską jedzenia żeby ktoś mu podgrzał. Z resztą i tak nie zdał egzaminu i tak

Was
@KITA MNO

Uważaj byś ty nie dostał jak twoi przodkowie Gazem i kolbo w ryj oj uważaj bo już Cię mają na Celowniku Pejsaku

Maszynista

Zadzwoniono do mnie. Przedstawiono wszystko w kolorowych barwach. Zaproponowano II opcję, wg nich lepszą, dzieki czemu straciłem możliwość szybkiego zdobywania kolejnych kwalifikacji. Czyli wprowadzono mnie swiadomie w błąd. Naobiecywano, że szkolenie trwać bedzie max rok, trwało 2 lata... A sama rozmowa była nieprzyjemna, bo osoba decyzyjna miała uprzedzenia i non stop po mnie jechała jak po burym psie. Niestety się dostałem... Odradzam....

Znając moje wykształcenie z CV, a nie bylo ono elektryczne, pan dyrektor zadawał mi pytania z tym zwiazane. Odpowiedziałem, że w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć na część z tych pytań, ale wydaje mi się, że skoro jest szkolenie, to jest po to, żeby dowiedzieć się tego, czego nie wie się przed szkoleniem. Dowiedzialem się, że nie są im poterzebni tacy ludzie jak ja, bo jest ich na pęczki. Jednak i tak mnie przyjęli. Byłem jednym z lepszych pracownikow, pod wzgledem prowadzenia i obslugi sprzetu.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Asystent Biura/Recepcjonistka
Accreo Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Nie lat

do mazowieckie@info.pl. je nie neguję twoich działań. tylko robisz to nie transparentnie. piszesz z adresu mazowieckie centrum dialogu. wyłudzasz dane osobowe typu nazwisko i numer statystyczny. Takie działanie nie wzbudza zaufania wręcz przeciwnie. Tak naprawdę to nic nie opublikowałeś. Żadnego raportu po kontrolnego. Więc w co grasz. W co grasz. SYNECZKU.

@Nie lat

A ty co opublikowales aby potwierdzic swoją wiarygodnosc?. Ja nic nie musze publikowac. Fakty potwierdzają nasze działanie. Jaki mam twoim zdaniem opublikowac raport pokontrolny , przeciez inspekcja pracy milczy i nie odpisuje. Ciekaweeeeee dlaczego?

Nie lat

witam. ilę wzrosła wam wypłata na polskim ładzie. pracownikom warsztatu po 150zł miesięcznie a wam?

Henryk I Sekcyjny

Czytam te Wasze wypowiedzi i widać w nich jak jeden przewodniczący ZZ atakuje drugiego aby mu podebrać ludzi. Ja ze związków zawodowych wyleczyłem się kilka lat temu i od tamtej pory nawet nie tęsknie. Oczywiście są przywileje bycia w ZZ w spółce KM. Wystarczy zainteresować się ostatnim/aktualnym wydaniem gazetki Moja Kolej 1/2022 i od razu zobaczycie, kto komu co robi aby tylko awansować, być odznaczonym itd. Totalna obłuda. Oczywiście ja jako "burak" nie będący w ZZ nigdy nic nie dostanę bo przecież za co :)? Pracownik nie będący w ZZ nie jest pracownikiem. Maszynistów i Kierowników pociągu mają za nic, a po ordery ustawiają się w kolejkach bo zasłużyli za bycie menadżerami, zasłużyli dla kolejnictwa, zasłużyli za donoszenie i za robienie innych czynności związanych z przypodobaniem się panu dyrektorowi oraz członkowi zarządu. Czasami już nie mogę patrzeć na niektórych panów naczelników/kierowników uważają się za kogoś lepszego, traktują pracownika bez szacunku liczy się tylko to aby dostać premię kwartalną, kasę na koszulę, buty itd. szkoda tylko, że nie pamiętają o zwykłym pracowniku, premia dla zwykłego pracownika w pionie eksploatacji, zapomnij ale sami łapy po kwartalne wyciągają. Tak wygląda szacunek przełożonych do pracownika i te śmieszne ankiety, których nikt później nie analizuje. Ryba psuje się od głowy. Pozdrawiam.

@Henryk I Sekcyjny

I właśnie dlatego powołaliśmy do istnienia nasze centrum , które jest całkowicie niezależne od finansów spółki, wycieczek związkowych, ewentualnych wpływów zarządu itp. Robimy robotę i tyle. Już dawno odizolowaliśmy się od związków zawodowych , które nic nie widzą i nic nie słyszą. Za to doskonale czują się w roli biura podróży.

@mazowieckie@poczta.fm

Wiele słów, wiele obietnic a gdzie odpowiedź z PIP proponuję zrobić stronę www twoje wystąpienia i odpowiedzi na nie, lub braki takich odpowiedzi.

@szaraczek

Inspekcja pracy nie odpowiada. Firma łamie przepisy a inspekcja pracy nie odpowiada. Cieeeeeeekawe dlaczego.

@szaraczek

Może więc lepiej zrobić stronę WWW zawierającą opis nieprawidłowości jakie do tej pory wystąpiły w tej spółce od początku jej istnienia. Jak myślisz????

Dobry pomysł

Matrioszka

Lubicie dostawać mandaty ? To idealne rozwiązanie ! W tym miejscu nie tylko dostaniesz wymarzony mandat, ale i spotkasz się z pożądanym chamskim podejściem obsługi do klienta, ponadto jeszcze więcej rozrywek zapewnią niedziałające biletomaty, które od czasu do czasu można znaleźć, gdzieś tam Mili Państwo za dworcem, w końcu nie na codzień trafia się taka przyjemność. W dodatku ceny są idealnie drogie, co napewno ucieszy Wasz zmęczony portfel.

Krystyna
@Matrioszka

Fajny ten komentarz, taka trochę poezja, można się pośmiać :D Niestety to nie jest właściwe miejsce, tutaj gadamy o firmie jako o pracodawcy.

@Matrioszka

za co mandat raczej wezwanie do zapłaty. o czym ty mówisz. Proszę udać się na Lubelsko jeżeli są jakieś nieprawidłowości.

Nie lat

ilę wam wzrosło wynagrodzenie na polskim ładzie?

KITA MNO

No moi drodzy ustawa już blisko niedługo pracodawca będzie wiedział kto zaszczepiony kto nie. Aż ręce zacieram. A wy co o tym sądzicie. W Austrii jest obowiązek szczepień i 3000 euro kary za brak szczepienia.

Opozycjonista

Jak tam roczna premia? Rozdzielona już po swoich?

Dzień Dobry , Jak się kształtują zarobki netto na stanowisku Kierownik Pociągu dla osoby rozpoczynającej pracę w zawodzie ? Na początek i po kilku miesiącach

Mlody
@Adam

Samo pasmo sukcesów. Ile zechcą to ci zapłacą

@Mlody

O ile nie zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialnosci finansowej.

mazowieckie@poczta.fm

W związku z ciągłymi próbami podważania moich postów dotyczących prawa pracy, proszę o przesyłanie na adres naszej poczty elektronicznej wszystkich ewentualnie występujących przypadków zmniejszania poborów przez spółkę. Prosimy aby były zgłaszane tylko przypadki faktyczne. Zgłaszanie przypadków , które nie miały miejsca, może być potraktowane jako pomówienie. Zgłoszenia mogą być składane w sposób anonimowy na adres naszej poczty elektronicznej : mazowieckie@poczta.fm Wszystkie przypadki zostaną przesłane do Inspekcji Pracy z prośba o wyjaśnienie . Jeżeli się okaże że działania są bezpodstawne, zostanie złożony wniosek o zwrot potraconych kwot wraz z odsetkami. Można składać ewentualne przypadki występujące do trzech lat wstecz. Prowadzone jest również postępowanie w kwestii braku odpowiedzi z Inspekcji Pracy w sprawie wniosków , które były już wcześniej zgłoszone.

Z uprawnieniami
@mazowieckie@poczta.fm

Ludzie co Wy tu wypisujecie. O jakim prawie pracownika tutaj piszecie. Ja dość dobrze poznałem tą firmę. Dno, wodorosty I dwa metry mułu. Zwolniłem sie i poszedłem całkowicie poza kolej. Wreszcie jestem zadowolony. Kase mam podobną a śpie w domu i wszystkie święta spędzam w domu z rodziną. W tej firmie Koleje Mazowieckie urlop planowany to w wiekszosci przypadków fikcja. Z wpisów jakie tutaj są wnioskuje że w tej chwili nadal tak jest, skoro maszyniści są na siłę wypychani na urlopy. Wczesniej też tak było. Najpierw zaleglosci urlopowe siegają kilku lat a potem wypychanie na zaległe urlopy na siłe. Praca maszynisty sama w sobie to jedna wielka tułaczka. Wszystko ze sobą musisz wziąść i nosić ze sobą. Aby coś można było zjeść na ciepło trzeba bylo przyniesc e sobą kuchenke albo jesli byl czas zasować około 2 kilometrów. Potem wszystko trzeba bylo zabrac do domu razem z tabletami rozkladami i calym tym bajzelem. Nie było tak jak w innych firmach ,że maszynista mógł zakończyć pracę przebrać się zostawic wszystko w szafce i jechać jak czlowiek do domu. W tej kwestii chyba też nic sie nie zmieniło.Nadal widze maszynistów z tobołami jak turyści. Trochę bym jeszcze mógł popisać ale nie mam czasu. Dodatkowo ogromna odpowiedzialność przed nawet prokuratorem. Dodatkowo uświadomił mnie ten kolega z półrocznym starzem, pisząc że dodatkowo maszyniste obowiązuje jeszcze Ogromna odpowiedzialność finansowa wobec pracodawcy. Ja wcześniej byłem pewien że firma sobie te wszystkie graty ubezpieczyła. A tu forumowicz pisze że za wszystko sie odoowiada. Luuuudzie to kosztuje miliony . Odradzam wiec drogę kariery w tej firmie szczegulnie na stanowisku maszynista. Szkoda nerw i zdrowia.

Obserwator

Dobry tekst na Nowy Rok

@mazowieckie@poczta.fm

Lepiej powiedz czy podpisywać i wysyłać oświadczenia co wczoraj wysłali pracownikom. Związane z Nowym Polskim Ładem. I czy te oświadczenia wysyłać do urzędu skarbowego czy na lubelsko. Odpowiedz jak najszybciej. Jak tak znasz się na prawie bo termin jest do 10.01.2020. A potem będzie można wysyłać w następnym roku.

Kier poc
@Nie lat

To nie żaden Ład a Dojenie Polaków i spłacanie Parchow Że wzgórz golan. Awy wierzycie ze oni reprezentują nasze interesy

obserwator
@Z uprawnieniami

Jak oni chcą zatrzymać lub pozyskać pracowników, skoro w dobie "kryzysu kadrowego" w czasach gdzie trzeba pracownika całować po rękach aby chciał u nich pracować, wprowadzają zasady obciążania pracowników dodatkowymi kosztami. Proponuje im sprawdzić jakie zarobki mają maszyniści u innych przewoźników i jakie mają warunki pracy., Hotele darmowe przejazdy taksówkami itp. Nie wspomnę już o zarobkach. A tutaj kolega bardzo ładnie opisuje jak wygląda sprawa dodatkowych obciążeń. Jeśli to prawda to mogą mieć problemy pozyskać ludzi do pracy. Zasadniczo ten co to ujawnił też moim zdaniem nie powinien liczyć na wdzięczność pracodawcy.

@Nie lat

A zarabiasz tyle ile okreslają te wnioski?

KM jest super
@obserwator

Może Sobczak podrapie go za uchem.

@Z uprawnieniami

Cały czas właśnie walczę o zmiany. Ciągle słyszę że jestem nie wiarygodny , tylko jakoś ten co mi to zarzuca nie może doprecyzować dlaczego.

Popieram PiS

Dziękujemy państwu za tak wysokie poparcie wśród środowisk kolejowych. Zachęcamy również do aktywnego glosowania w ll turze wyborów prezydenckich. Mamy przykład po firmie km jak jest zarządzana przez koalicjantów PO PSL. A przypomnę że w spółce POLREGIO jest w tym roku szykowana podwyżka płacy o 300 zł dla każdego pracownika. Jeżeli inne argumenty nie przekonują niezdecydowanych na kogo oddać głos to może taki argument trafi do przyszłych wyborców. Pozdrawiamy i z góry dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem i oddane glosy.

Popieram PiS

Tak jest

Mazowieckie@poczta.fm

Jeżeli jesteś tu jakimś kierownikiem to moze ty mi odpowiesz czy firma już podjeła jakies działania aby wszyscy maszyniści po kursach organizowanych przez tą spółkę byli na tyle prawidłowo wyszkoleni aby wykonywać pracę w taki sposób aby nie powodowac zagrożenia w ruchu kolejowym, jak to było niedawno?

Kierownik
@Mazowieckie@poczta.fm

Wyszkoleni są prawidłowo. Jedyne "ale" to to, że jeśli chodzą na kursy i szkolenia to jedyną ich myślą jest jak tu najszybciej nawiać do domu. I nie mówię tutaj o nudnym szkoleniu, które odbywały się kiedyś i wiadomo przez kogo. Obecni instruktorzy ( nie wszyscy) mają pasję i wiedzę, więc tak jak to bywa w szkole. Ilu uczniów i zdolności, tyle talentów i wiedzy. Nie wszyscy uczą się na świadectwa z czerwonym paskiem.

ut007
@Mazowieckie@poczta.fm

Jeśli firma nadal będzie organizować kursy to ciągle będą popełniane te same błędy . To jest sprawa raczej dla utk , wnioskując po tym jak młody maszynista rozpruł rozjazdy na Włochach około półtorej roku temu .

@Kierownik

Polityką firmy jest to że maszynista ma prawo popełniać błędy?

@Kierownik

Ja uważam że maszynista popełniajacy błedy to potencjalny zabójca. A ty nie?

Mikol

A ty w kieszeń ile bierzesz w kieszeń na Gdańskiej.

Boruta
@Popieram PiS

PANIE Prezesie KM. My jako Pracownicy nie chcemy Szczepienia, specyfikami bo tak TV je Nazywa, bo to nie są Leki. My już jesteśmy odporni na Głupotę Pana Rządów i De Bilizm PISu. Dziękujemy że Pan tak się o nas martwi Preparatami i Specyfikami to się chwasty pryskać a nie podaje własnym pracownikom. Nie ma żadnej Pandemi to twór Globalistów, ja swoją dawkę oddam lub wyleje do ścieków. Skoro jest taka zaraża czemu Jeszcze żyjemy.

Rob
@Popieram PiS

I wtedy Krzywomordy Mówił że nie ma virusa ze to choroba jak inne by mieć słupa do Podpisywania. A teraz zamordyzm i śmierć ludzi po szczepieniach Pazerny h Koncernów i Polityków. Bóg was rozliczy Eskimosy

Boruta
@Popieram PiS

Już Pisrael pokazał swoją troskę o naród. Ludzie PiS to Zydo komuna Psychopaci nie wierzcie im Polska mają rządzić Polacy nie Żydzi typu Kwas, Kaczy,... To nie Polacy... To socjo psychopaci Wpiszcie sobie na YT O Kaczyńskich Kwasie kim oni są,.... Zapraszają was do sczepien,,, czyli,, do gazu,,

Patrz nick

lovcen1

Nadal taki entuzjazm?

Nie lat

mazowieckie@info.pl dlaczego ciągle twierdzisz że pracodawca w Polsce nie może obciążyć pracownika finasowo? Przecież to jest ogólnie dostępna wiedza a ty ciągle tkwisz przy swoim. Czym to jest spowodowane nie wiedzą, czy czymś innym. Jeżeli twierdzisz że pracodawca nie może obciążyć finasowo pracownika to podaj jakiś przykład np, wyrok, paragraf. Bo jak na razie to jesteś goło słowny w tej kwestii. Ja ci zacytowałem kodeks pracy także napisałem gdzie szukać a ty dalej swoje. Z twojej strony to bardzo złe zachowanie i stawia cię w złym świetle podważając twoją wiarygodność.

@Nie lat

Przepisy Kodeku pracy określają katalog potrąceń z wynagrodzenia jakie pracodawca może dokonać bez zgody pracownika. Zgodnie z art. 87 § 1 Kodeksu pracy bez zgody pracownika pracodawca może potrącić : sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych, sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne, zaliczki pieniężne udzielone pracownikowi, kary pieniężne przewidziane za : nieprzestrzeganie przez pracownika przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, nieprzestrzeganie przez pracownika przepisów przeciwpożarowych, opuszczenie pracy bez usprawiedliwienia, stawienie się do pracy w stanie nietrzeźwości lub spożywanie alkoholu w czasie pracy. Potrąceń dokonuje się w kolejności podanej powyżej po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne i zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych. Teraz ty mi powiedz , do których z powyższych kategorii zaliczyłbyś potrącenia dokonane samowolnie bez posiadania tytułu wykonawczego , z powodu zagubionego kasownika lub uszkodzonego sprzęgu. Jeszcze raz powtarzam czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem że pracodawca nie może dochodzić swoich roszczeń finansowych. Nie ma apsolutnie prawa samowolnie pobierac kosztów z pensji pracownika bez jego zgody. Poza tym jeśli spółka bedzie praktykowała tego typu rozwiązania to powodzenia życze w poszukiwaniu nowych pracowników. Przypominam że już więcej nie można podnieść normy godzin. Poza tym pracownik i tak zgodnie prawem nie może przepracować 416 dodatkowych godzin w ciągu roku. Było by to bezprawne. Coś jeszcze?

@Nie lat

Zdaje sobie sprawe z faktu że jestes stosunkowo nowym pracownikiem i prawdopodobnie dopiero zaczynasz wchodzic na rynek pracy. Przypuszczam że to jest powodem Twojej słabej znajomości prawa pracy. Czasami sie to zdarza. Nie musisz sie krępować . Każdy pracownik może zwrócic sie do nas o pomoc , nawet w sposób anonomowy, pisząc na adres mazowieckie@poczta.fm

@Nie lat

Tożamą informacje dotyczącą obciążeń pracowniczych znajdziesz na portalu INFOR

@Mazowieckie@poczta.fm

Ciągle manipulujesz i judzisz. Nie przedstawiłeś w pełni przepisów a mianowicie dlaczego świadomnie pominołeś art. 108 Kodeksu pracy. No odpowiedz publicznie na tym forum czemu tego nie zrobiłeś. Powiedziałeś a to powiedz b. Mam nadzieję że będziesz w porządku wobec wszystkich i odpowiesz na moje pytanie.

@Mazowieckie@poczta.fm

Jesteś manipulantem z Kodeksu pracy wybierasz wybiórczo to co ci odpowiada. Judzisz cały czas judzisz w co grasz? Tak na marginesie tyle co ja zamknołem firm i miałem spraw w sądzie pracy i nie tylko bo zatrudnianie be rejestracji jest przestepstwem ścigany z urzędu to mało kto miał no alę z tego są pieniądze. Odpoiwem ci alę zapewne zamilczysz na ten temat.

@Mazowieckie@poczta.fm

Cytuję informator z Państwowej inspekcji Pracy. Rodzaje potrąceń. Wynagrodzenie za pracę może być pomniejszone przez pracodawcę tylko o następujące należności: 1) sumy egzekwowane na mocy tytułów wyko- nawczych na zaspokojenie świadczeń alimenta- cyjnych, 2) sumy egzekwowane na mocy tytułów wyko- nawczych na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne, 3) zaliczki pieniężne udzielone pracownikowi, 4) kary pieniężne przewidziane w art. 108 Kodeksu pracy (kp).  Wyżej wymienione potrącenia są obowiązkowe.  Pracodawca dokonuje ich bez konieczności uzy- skania pisemnej zgody pracownika.  Potrąceń dokonuje się z wynagrodzenia za pra-cę – po odliczeniu składek na ubezpieczenia spo- łeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, jak również pełnej składki zdro-wotnej (interpretacja Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy z dnia 16 paździer- nika 2007 r., GPP-416-4560-465/07/PE). UWAGA! Oprócz wyżej wymienionych potrąceń ob- ligatoryjnych pracodawca może dokonać in-nych potrąceń (fakultatywnych) tylko za zgo-dą pracownika. Cytuję kodeks pracy. Rozdział VI Odpowiedzialność porządkowa pracowników Art. 108. [Kary porządkowe] § 1. Za nieprzestrzeganie przez pracownika ustalonej organizacji i porządku w procesie pracy, przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów przeciwpożarowych, a także przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy, pracodawca może stosować: 1) karę upomnienia; 2) karę nagany. § 2. Za nieprzestrzeganie przez pracownika przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy lub przepisów przeciwpożarowych, opuszczenie pracy bez usprawiedliwienia, stawienie się do pracy w stanie nietrzeźwości lub spożywanie alkoholu w czasie pracy - pracodawca może również stosować karę pieniężną. § 3. Kara pieniężna za jedno przekroczenie, jak i za każdy dzień nieusprawiedliwionej nieobecności, nie może być wyższa od jednodniowego wynagrodzenia pracownika, a łącznie kary pieniężne nie mogą przewyższać dziesiątej części wynagrodzenia przypadającego pracownikowi do wypłaty, po dokonaniu potrąceń, o których mowa w art. 87 § 1 pkt 1-3. A teraz odpowiem na twoję pytanie. Cytuję twoje pytanie Teraz ty mi powiedz , do których z powyższych kategorii zaliczyłbyś potrącenia dokonane samowolnie bez posiadania tytułu wykonawczego , z powodu zagubionego kasownika lub uszkodzonego sprzęgu. Odpowiadam na twoje pytanie. § 2. Za nieprzestrzeganie przez pracownika przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy lub przepisów. Czy moja odpowiedź jest wyczerpującą i teraz czekam na twoją czy się z nią zgadzasz. I dlaczego świadomnie pominołeś te paragrafy. Czy uważasz że taka spółka jak KM narażała by siebię na procesy sądowe i odszkodowania. Mam nadzieję że się odniesiesz do wszystkiego co tu napisałem. I przestaniesz świadomnie judzić.

@Nie lat

Pytam więc dalej , na podstawie którego tych pkt pracodawca może obciążyć pracownika bez tytułu wykonawczego za np zagubiony kasownik? Lub nieumyślnie uszkodzony sprzęg?

@Nie lat

Poza tym wykaz kar oraz sposób ich egzekwowania musi byc dokładnie określony w wewnętrznych przepisach. Nie może to być dowolna interpretacja pracodawcy. Ciekaw jestem na jakiej podstawie pobieraliście op£aty za zagubione kasowniki? To było niby w formie kary. Jeśli tak to na podstawie jakiego wewnętrznego przepisu?

@Mazowieckie@poczta.fm

Rozdział II. Odpowiedzialność za mienie powierzone pracownikowiArt. 124. Kodeks pracy Ucz się efektywniej rozwiązując test Obserwuj akt Art. 124. KP Odpowiedzialność pracownika za mienie powierzone § 1. Pracownik, któremu powierzono z obowiązkiem zwrotu albo do wyliczenia się: 1) pieniądze, papiery wartościowe lub kosztowności, 2) narzędzia i instrumenty lub podobne przedmioty, a także środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze, odpowiada w pełnej wysokości za szkodę powstałą w tym mieniu. § 2. Pracownik odpowiada w pełnej wysokości również za szkodę w mieniu innym niż wymienione w § 1, powierzonym mu z obowiązkiem zwrotu albo do wyliczenia się. § 3. Od odpowiedzialności określonej w § 1 i 2 pracownik może się uwolnić, jeżeli wykaże, że szkoda powstała z przyczyn od niego niezależnych, a w szczególności wskutek niezapewnienia przez pracodawcę warunków umożliwiających zabezpieczenie powierzonego mienia.

Mazowieckie@poczta.fm

Ja sie z tym wszystkim zgadzam. Nie neguje tego i potwierdzam że pracodawca może egzekwowac należności z tytułu poniesinych strat w wyniku działań pracownika. Tylko ty nie wiem dlaczego nie możesz pojąć że pracodawca może sciągnąć te należnosci z uposażenia pracownika dopiero po uzyskaniu zgody pracownika lub nakazu wykonawczego Sądu. Niedopuszczalne jest samowolne pobieranie należności z pensji pracownika. Jeśli nadal będziesz miał problemy z interpretacją przepisów prawa pracy to możesz pisac na adres naszej skrzynki pocztowej mazowieckie @poczta.fm lub opisywać problematykę tutaj. Prosimy również o zglaszanie sytuacji ewentualnego nielegalnego samowolnego pobierania cześci z Waszego uposażenia.

@Mazowieckie@poczta.fm

Podaj artykuł z KP gdzie jest napisane że może pracodawca ukarać dopiero za zgodą pracownika.

@Mazowieckie@poczta.fm

W co ty grasz? Napisałm ci odpowiedż . To po co udajesz że nie przeczytałeś . W co ty grasz ciągle swiadomnie (usunięte przez administratora).

@Mazowieckie@poczta.fm

Oficjalne stanowisko Państwowej Inspekcji Pracy. Wyżej wymienione potrącenia są obowiązkowe.  Pracodawca dokonuje ich bez konieczności uzy- skania pisemnej zgody pracownika.  Potrąceń dokonuje się z wynagrodzenia za pra-cę – po odliczeniu składek na ubezpieczenia spo- łeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, jak również pełnej składki zdro-wotnej (interpretacja Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy z dnia 16 paździer- nika 2007 r., GPP-416-4560-465/07/PE). Po co wprowadzasz świadomnie ludzi w błąd ? Kurego zdania nie rozumiesz z powyszego cytatu. Proszę o odpowiedż.

@Mazowieckie@poczta.fm

odpowiadam drugi raz. i przestań pisać że ja komuś zabrałem jakieś pieniadzę bo sobie tego nie życzę. teraz ty mi powiedz , do których z powyższych kategorii zaliczyłbyś potrącenia dokonane samowolnie bez posiadania tytułu wykonawczego , z powodu zagubionego kasownika lub uszkodzonego sprzęgu. Odpowiadam na twoje pytanie. § 2. Za nieprzestrzeganie przez pracownika przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy . Czy moja odpowiedź jest wyczerpującą i teraz czekam na twoją czy się z nią zgadzasz. I dlaczego świadomnie pominołeś te paragrafy. Czy uważasz że taka spółka jak KM narażała by siebię na procesy sądowe i odszkodowania. Mam nadzieję że się odniesiesz do wszystkiego co tu napisałem. I przestaniesz świadomnie judzić.

@Mazowieckie@poczta.fm

Liczba 416 godzin dodatkowych jest absolutnie legalna jezeli tak nie jest dlaczego jeszczę nie złożyłeś donosu do prokuratury? Został zmieniony układ zbiorowy wszyscy podpisali zgodę na zmianę więc co jest nielegalne? Rozwiewam twoje watpliwości. Ponieważ pracodawcy nadgodziny najczęściej usprawiedliwiają swoimi szczególnymi potrzebami, ustawodawca wprowadził limit dodatkowych godzin, jaki może przepracować osoba zatrudniona. Co do zasady nadgodziny nie powinny przekroczyć 150 godzin w roku kalendarzowym. Warto jednak wskazać, że podmiot zatrudniający ma możliwość przyjęcia innej liczby nadgodzin i wówczas może być ona wyższa od wspomnianych 150 godzin. Taka możliwość dotyczy przede wszystkim pracodawców objętych układem zbiorowym pracy lub zobowiązanych do ustalenia regulaminu pracy. Jeżeli pracodawca nie jest zobowiązany do ustanowienia takich aktów, może on – w drodze porozumienia z pracownikiem – ustalić stosowny wymiar nadgodzin w umowie o pracę zawieranej z pracownikiem. Przepisy prawa powodują, że w praktyce tygodniowy czas pracy – łącznie z nadgodzinami – nie powinien przekraczać 48 godzin. To ograniczenie wynika z prostego równania. Rok kalendarzowy składa się z 52 tygodni, zaś maksymalna liczba godzin nadliczbowych nie może przekraczać 416 godzin w ciągu roku kalendarzowego.

@Nie lat

No tak zapomniałem że w tej spółce mbiejszą wage przykłada sie do udzielenia pracownikowi urlopu. Urlop kolego url(usunięte przez administratora)6 dniówek policz sobie norma godzin plus 416 nadodzin plus 26 dni urlopu plus wypoczynki. Ie starczy ci roku. Chyba byles slaby z matematyki

@Nie lat

Uważam że w spółce są nieprawidlowo przeprowadzane kontrole. Znam przypadki zaleglosci urlopowych siegających trzech lat. Jaka jest wiec pewność że nie są łamane prepisy w innych kwestiach, no jaka?

@Mazowieckie@poczta.fm

Kwestię kar reguluje kodeks pracy. W kodeksie pracy jest wszystko tylko trzeba chcieć się zapoznać . Kara pieniężna - Kodeks pracy Art. 108. [Kary porządkowe] § 3. Kara pieniężna za jedno przekroczenie, jak i za każdy dzień nieusprawiedliwionej nieobecności, nie może być wyższa od jednodniowego wynagrodzenia pracownika, a łącznie kary pieniężne nie mogą przewyższać dziesiątej części wynagrodzenia przypadającego pracownikowi do wypłaty, po dokonaniu potrąceń, o których mowa w art. 87 § 1 pkt 1-3. z czym masz problem w tej kwesti.

@Mazowieckie@poczta.fm

Najpierw ustosunkuj się do wczesniejszych tematów a potem zacznij nastepny i napisałem że zamilkniesz i bedziesz unikać odpowiedzi. I miałem rację .

mazowieckie@poczta.fm

Przytaczam ponownie. Masz wyraźnie napisane za co o w jaki sposób pracodawca może dokonać potrąceń. Czy znajdujesz tam pkt , który upoważnia pracodawcę na dokonywanie potrąceń z tytułu nie umyślnie dokonanych uszkodzeń lub zagubionego mienia?? No dobrze jeżeli ci będzie łatwiej spać to dodam że również za zgodą pracownika nie może pracodawca dokonać potrąceń z powodów innych niż określone w poniższym odniesieniu z Kodeksu Pracy. Uprzedzając twoje następne pytanie oraz doprecyzowując meritum , zapytam pytanie ja . Czy firma za np, zagubiony kasownik lub uszkodzony sprzęg , dokona potrąceń z jakiego niby tytułu?? Zgodnie z art. 87 § 1 Kodeksu pracy bez zgody pracownika pracodawca może potrącić : sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych, sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne, zaliczki pieniężne udzielone pracownikowi, kary pieniężne przewidziane za : nieprzestrzeganie przez pracownika przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, nieprzestrzeganie przez pracownika przepisów przeciwpożarowych, opuszczenie pracy bez usprawiedliwienia, stawienie się do pracy w stanie nietrzeźwości lub spożywanie alkoholu w czasie pracy. Potrąceń dokonuje się w kolejności podanej powyżej po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne i zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych.

mazowieckie@poczta.fm

Nie mówię że pracodawcę nie może ukarać , mówię tylko że nie może sobie swobodnie zmniejszać uposażenia pracownika. Nie chce mi się już deliberować na ten temat. Dobrze że w sumie zacząłeś temat . Dziś lub jutro wyśle ponownie zapytanie do Inspekcji Pracy co jest powodem braku odpowiedzi na nasz wniosek. Ciekaaaaaawee dlaczego oni milczą , jak myślisz? Może powinienem napisać np z wnioskiem do posłów , którzy reprezentują nas w naszym regionie, jak myślisz? w końcu po coś płacimy na ich biura poselskie. Niedopuszczalne jest aby instytucje powołane do czynności nadzorujących i kontrolnych prowadziły sobie jakąś wolną amerykankę.

@mazowieckie@poczta.fm

Ty naprawdę stosujesz wybiórczo arttykuly KP. Pytasz na jakiej podstawie pracodawca może potrącić za zgubiony kasownik to jeszcze raz przytoczę ci art 124 kp Art. 124. § 1. Pracownik, któremu powierzono z obowiązkiem zwrotu albo do wyliczenia się: 1) pieniądze, papiery wartościowe lub kosztowności, 2) narzędzia i instrumenty lub podobne przedmioty, a także środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze, odpowiada w pełnej wysokości za szkodę powstałą w tym mieniu. § 2. Pracownik odpowiada w pełnej wysokości również za szkodę w mieniu innym niż wymienione w § 1, powierzonym mu z obowiązkiem zwrotu albo do wyliczenia się. § 3. Od odpowiedzialności określonej w § 1 i 2 pracownik może się uwolnić, jeżeli wykaże, że szkoda powstała z przyczyn od niego niezależnych, a w szczególności wskutek niezapewnienia przez pracodawcę warunków umożliwiających zabezpieczenie powierzonego mienia. Czy ty nie widzisz wyraźnie czy nie chcesz widzieć? Miałeś podać podstawę prawną potwierdzającą twoja tezę że pracodawca nie może potrącić pieniędzy za naruszenie wynikające z kodeksu pracy bez zgody pracownika. Podaj konkretny art KP

Km
@Nie lat

,, Nie lat,, skąd taka ksywa???????????? Pitbula się na o oglądałeś ????

@Km

Jestem maszynistą a nie pilotem. Więc...

Ford
@Km

W Pitbuulu,, Nie lat,, to parch był i ćpun nie potrafił nic wykryć i dostał (usunięte przez administratora) od Bezdomnego haha

Nie lat

do mazowieckie@info.pl Reasumując od paru lat ciaglę powtarzasz to samo . Nie bedę cytować bo mi się nie chcę . Tylko ciągle zastanawiamy się z kolegami dlaczego tak ostępujesz na tym forum. Nie twierdzę że pracodawcy są święci i trzeba im patrzeć na recę. Alę wypisywać że robi coś nie legalnie to inna kwestia i sam widzisz dlaczego PiP wam nie odpisuję bo mają was pewnie serdecznie dosyć . i to jest nie bezpieczne bo może być mozliwość naprawdę pomocy i wtedy mogą zbagatelizować taką sprawę między innymi dzięki tobie . Co masz do powiedzenia na temat ostaniego wykolejenia w Kutnie i w jaki sposób pomożecie pracownikowi. Bo szkody finasowe są ogromne . Niedawno było też wykolejenie w Łowiczu czy w jakiś sposób pomagaliście ,bo tam straty poszły w miliony.

Nie lat

Pytanie do mazowieckie@info.pl. Ciągle tu judzisz!!! Twoje wpisy nijak mają się do rzeczywistości. Ja usiadłem za nastawnik jakieś pół roku temu. Jak na razie jestem zadowolony. Podjąłem szkolenie i pracę w tej spółce świadomnie. Może masz nieaktualne informację albo ktoś ciebie specjalnie wprowadza w błąd? Jeżeli nie jesteś czegoś pewien zapytaj się mnie chętnie udzielę obszernych informacji na tym forum. Większość ludzi narzeka bo podjęli się pracy mieszkając jakieś 140 kilometrów od sekcji i moim zdaniem dojazdy do pracy ich przerosły.

@Nie lat

Jeśli jesteś Maszynistą naprawdę, to napisz jak się nazywasz lub podaj swój nr. statystyczny??

obserwator
@Nie lat

Podjąłeś szkolenie chyba na liści grabienie. Jeśli twierdzisz , że dojazdy pracowników przerosły to może powiedz jak wyjaśnisz fakt , ze maszyniści zwalniają się z tej spółki i przenoszą do innych przewoźników dojeżdżając wiele kilometrów dalej ??????

@Nie lat

Zadałem pytanie bo nie jestem pewien. Kolega też zadał pytanie. Gdzie są twoje odpowiedzi. Znowu zabrakło ci argumentów? Znowu prawda wygrała?

Obserwator
@Nie lat

Kiedy odpowiesz na pytanie dlaczego maszyniści odchodzą z tej firmy do innych firm nawet kosztem dużo dalszego dojazdu?

Impuls
@Nie lat

Każdy, kto zatrudniał się w tej firmie doskonale sobie zdawał sprawę na jakich warunkach jest zatrudniony. Mieszkając 140km albo i więcej od Warszawy powinien się liczyć z tym, że nikogo nie obchodzi to, że nie ma jak dojechać albo wrócić ze służby do domu. Zawsze można przeprowadzić się bliżej Warszawy. Śmieszy mnie to jak bardzo dojeżdżający krzyczą, że łamany jest kodeks pracy, mimo że wcale nikt go nie łamie. W planie są uwzględnione przejścia. To, że ktoś musi dojeżdżać 3 godziny i wracać 3 godziny do domu, i nie ma czasu by się wyspać kodeks pracy tego nie uwzględnia.

@Impuls

Czy twoim zdaniem zaleglosci urlopowe siegające trzech lat to nie jest łamanie KKodeksu Pracy? A np brak szatni dla maszynistów to jest twoim zdaniem zgodne przepisami?

@Impuls

Czy twoim zdaniem ostatnie podniesienie normy nadgodzin do 416 w roku zamiast kodeksowych 150, odbyło sie zgodnie z przepisami?

Bystry
@Mazowieckie@poczta.fm

Wydaje mi się że pisałeś w tej sprawie do IP i jakoś ci nie odpowiedzieli więc chyba to że maszyniści nie mają szafek jest zgodne z kodeksem pracy

@Bystry

Tak zgadza sie nie odpowiedzieli. Ciekawe dlaczego nie odpowiedzieli skoro są zobowiązani przepisami aby odpowiedzieć. Pisałem aby sprawdzić czy IP działa prawidłowo. Okazuje sie jednak że nie działa prawidłowo. Im sie cos pomyliło to tymida ma być ślepa i głucha a nie inspekcja pracy. Ale to dobrze sprawa w toku.

Bystry
@Mazowieckie@poczta.fm

Pisałeś by sprawdzic czy IP działa dobrze? Myślałem że pisałeś bo chciałeś pomoc pracownikom KM

@Bystry

Został zlorzony wniosek o przeprowadzenie kontroli w tej spółce. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Wysyłaliśmy skargę do tej samej Inspekcji Pracy z wnioskiem o przyczynę braku odpowiedzi. Nadal cisza. Ciekaaaaaaaaawe dlaczego. Mamy już przygotowane następne wnioski ale jyż nie do inspekcji. Na razie czekamy na własciwy moment. Mamy zarchiwizowane potwierdzenie złorzenia wniosku i skargi. Bardzo ciekawie sie tu dzieje. Zmiany są konieczne aby w koncu skończyły sie utrzymujące się od dawna braki kadrowe.

@mazowieckie@poczta.fm

Przepraszam a ty swój podałeś albo się przedstawiłeś?

@Obserwator

Jak mam odpowiedzieć za kogoś. Zapytaj się tych co odeszli, ja nie mam się zamiaru zwalniać bo mam pracę na miejscu. To po co mam zmieniać.

@Mazowieckie@poczta.fm

W obecnej chwili maszyniści są na siłę wypychani na zaległy urlop. Więc już mijasz się z prawdą prawda. Podaj aktualnie kto ma zaległy urlop sprzed trzech lat. Brak szatni konkretnie w której sekcji i w jakim planie? Proszę precyzyjniej zadawać pytania wtedy będę mógł konkretniej odpowiedzieć.

@Nie lat

W którym miejscu znajduje się szatnia i szafki dla maszynistów na sekcji MNO?. Jak wygląda obecnie sprawa urlopów nie wiem. Wiem natomiast że przez kilka lat maszyniści mieli w tej spółce urlopy zaległe nawet trzech lat. Dlatego pytam jak mogło do tego dojść. Gdzie wtedy była Inspekcja Pracy? No i ciągle czekam na odpowiedz z Inspekcji Pracy .

@Nie lat

Jaka jest podstawa prawna na podstawie , której spółka pobiera z pensji kwoty za nieumyslnie spowodowane uszkodzenia taboru który notabene powinien być ubezpieczony?

Realny

Co ty pleciesz jakie związki spowodowały podniesienie normy godzin? Nadgodzon. Które zwiazki twoim zdaniem to spowodowały? Po za tym jak same związki mogą wprowadzic zmiany w regulaminie pracy. Po za czyja to byla inicjatywa związków czy pracodawcy?

@Mazowieckie@poczta.fm

Ty ciągle mówisz co było kiedyś. Przestań żyć przeszłością. Ważne jest co jest teraz i co będzie jutro. Piszesz że nie wiesz jak teraz wygląda sprawa urlopów. Co mnie obchodzi co było kiedyś jak mnie to nie dotyczy.

Nie lat

A co to jest 416 godzin jak ja w jeden miesiąc zrobiłem 80 godzin dodatkowych. I sam dzwoniłem i się prosiłem bo nie miałem co w domu robić.

@Mazowieckie@poczta.fm

Kodeks pracy dział piąty. Odpowiedzialność materialna pracownika. Proszę zapoznać się z całym kodeksem pracy. Myślałem że masz trochę pojęcia. Jeżeli nie znasz Kodeksu pracy to w co ty grasz?

Nie lat

Czas przeszły. Co było a nie jest nie piszę się w rejestr.

Nie lat

Podaj adres to ci wyślę zestawienie godzin.

@Nie lat

Pytam na jakiej podstawie są pobierane kwoty z pensji pracownika. Macie nakaz Sądu albo zgodę praciwnika na takie działanie?

@Mazowieckie@poczta.fm

Dlaczego formujesz pytanie w taki sposób że to ja zabieram pensje? Proszę zapoznać się z kodeksem pracy. Gdy pracownik wskutek zawinionego niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków pracowniczych wyrządził szkodę pracodawcy, ponosi wtedy odpowiedzialność materialną za tą szkodę. Pracodawca ma prawo pociągnąć pracownika do odpowiedzialności. Musi jednak udowodnić zarówno szkodę, jak i winę pracownika. W co ty grasz?

@Nie lat

Pracodawca nawet jesli udowodni wine pracownika , nie ma prawa samowolnie potrącac kosztów z pensji pracownika. Więc proponuje oddac to co bezprawnie zabraliście zanim jeszcze sprawa nie wyszła na jaw.

Fajnie
@Mazowieckie@poczta.fm

Może w pokoju nr 18 przy starej hali znajduje się ta szatnia. Ja tez szukałem i nie znalazłem.

@Mazowieckie@poczta.fm

To komu zabrałem i ilę? Poczytaj sam co piszesz to się za głowę złapiesz. Składasz propozycję mi żebym oddał jakieś komuś pieniądze? Bo wyjdzie na jaw? Jesteś osobą bardzo rozchwianą emocjonalnie. Alę przecież ciebię nie ma ty nie istniejesz. Jesteś tylko srolem co nie przedstawia się z imienia i nazwiska a wymaga tego od innych. Cały twój świat to te forum i nic więcej i to tylko tyle i aż tyle. Nawet pytania nie potrafisz zadać konkretnie tylko sam wiesz. W co grasz.

@Fajnie

To idź się zapytaj naczelnika. Na pewno się boisz.

@Nie lat

Nie napisałem że ty masz oddać tylko napisałem że firma nie ma prawa samowolnie zmniejszac pracownikom poborów. I czytaj ze zrozumieniem , jeśli pobory pracownika zostały pomniejszone bezprawnie , to pieniądze powinny być niezwłocznie zwrócone. Powiedz więc czy spółka zabierała pracownikom cześć poborów z pensji pracownika nie mając tytułu wykonawczego? Jesli tak to pieniądze muszą byc niezwłocznie zwrócone pracownikom. Mówie ty, bo reprezentujesz politykę kierownictwa tej spółki.

@Mazowieckie@poczta.fm

Jak piszesz to podaj datę złożenia wniosku bo nie wiadomo czy to było wczoraj czy pięć lat temu.

Jakiego wniosku?

Nie lat

Dlaczego wszyscy milczą na temat sobotniego wykolejenia w Kutnie. To jakaś tajemnica czy nikt nic nie wie.

Nie lat

Czy zapoznaliście się z Strategią Podatkową KM 08.12.2021 r.?

Mazowieckie@poczta.fm

W zwiazku z zapytanuami ze strony pracowników odpowiadam i wyjaśniam. Pracodawca nie ma prawa dokonywać samodzielnie pomniejszenia poborów. Jedynym wyjątkiem jest zmniejszenie premii regulaminowej w uzasadnionych przypadkach. Ale też nie może to nastąpić jeżeli pracownik odwołał sie od tej decyzji. Na wszystkie inne potrącenia pracodawca musi mieć tytuł wykonawczy Sądu lub zgodę pracownika. Niedopuszczalne jest samowolne pomniejszanie poborów o np wartość zagubionych kasowników, uszkodzonych terminali itp. Jesli pracodawca dopuszcza sie tego typu działań sprawę natychmiast należy zgłosić do Inspekcji Pracy lub do nas na adres : mazowieckie@poczta.fm

Kierpoć
@Mazowieckie@poczta.fm

No właśnie za kasowniki vel znakowniki

Zostaw merytoryczną opinię o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 340.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 300, z czego 54 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 91 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

„Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.