Opinie o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. w Warszawa

Mazowieckie@poczta.fm

Informuje że zostały udzielone już odpowiedzi na wszystkie zgłoszenia dokonane na naszą skrzynkę mailową. Proszę więc sprawdzić pocztę i ewentualnie spam. W dalszym ciągu można zgłaszać zauważone ewentualne nieprawidłowości na adres: mazowieckie@poczta.fm W tej chwili zglosilismy już opis warunków pracy dróżyn pociągowych. Zgłoszenie do PIP. Teraz czekamy na weryfikacje i odpowiedz.

@Mazowieckie@poczta.fm

My tez czekamy na odpowiedz. Szczegolnie nt czasu pracy i wliczania do niego czaau na przebranie sie

Realny

Ty. Co Ty żeś się czepnął. Jak tylko ktoś coś napisze to już jesteś i kwestionujesz. Ciągle jak ten pies za suką. Nic ciekawego nie wnosisz swoimi wypowiedziami ,tylko tak mymlisz i mymlisz o wszystkim i o niczym. Coś się tak czepnął tego sanepidu. Oblazło Cię  coś ,jakieś insekty. Ciebie czy może Twoją starą. O co Ci chodzi. O to że kontrola biletów jest przeprowadzana baz zachowania 2 metrowego odstępu? Jak niby Twoim zdaniem jest. Jak można zachować 2 metry odstępu?? Może powiesz. Pewnie że takie odległości nie są zachowywane ,po poprostu nie ma jak. Kim Ty jesteś i czego chcesz. Powiedz może jak to działa , na kazdych drzwiach kartka o konieczności i obowiązku zachowania odstępu , jak sprawdzić bilet za pomocą terminala z zachowaniem takiego odstępu. Ot ciekawostka jaka. Czy to Twoim zdaniem jest i było bezpieczne? Napewno nie jesteś zwykłym robolem. Wróć na swoją ciepłą posadkę ,albo sie podpisz. Teraz to sie zachowujesz jak zwykły szczór. Więc może faktycznie potrzebny Ci ten sanepid. Coś tu kwestionujesz. Dobrze piszą. Pewnie że ktoś powinien sie tym zająć. Pewnie , że ma racje ten co pisze o braku socjalu. Do czego to podobne żeby maszynista albo kierownik nie miał gdzie sie przebrac po robocie, tylko musiał te weszystkie bambetle ciągnąć do domu. Wiadomo co sie na tych ciuchach roznosi? Kierownicy to jescze jakies tam mini szafeczki mają . A maszyniści tylko coraz wieksze walizy. Wam to najlepiej zatrudnic wszystkich w Warszawie i tylko delegować ludzi tam gdzie wam pasuje. Nie wiem czy szafki muszą być czy nie. Zamilcz więc i daj ludziom to zweryfikować. Jeśli sie wypowiadasz w imieniu pracodawcy ,to zachowaj się jak należy i sie podpisz. Tak jak to robią w normalnych firmach. Jeśli natomiast reprezentujesz pracowników ,to chyba nie tej firmy bo mocno mijasz sie z ich oczekiwaniami. O jakiej wiarygodności Ty wypisujesz. Kto tu jest wiarygodny ,  wpisy są opatrzone tylko pseudonimem. Twój zresztą tak samo. Jak chcą działać niech działają. Jak mówią że zgłosili do kontroli , to poczekajmy zobaczymy czy działają wiarygodnie. Wez na wstrzymanie i czekaj. Albo jak coś piszesz ,to poruszaj sprawy ważne a nie tylko wciąż to samo. Nudne to już sie robi. Ty i te Twoje wpisy.

@Realny

Szanowny kolego widze ze nie czytasz ze zrozumieniem to Pan Piotr (mazowieckie@...) przyczepil sie do kontroli biletow i nie zachowania odstepu przez kierownikow. To on tutaj krzyczal ze jest lamane prawo i on to wyjasni. Ze zglosil to do sanepidu i km poniosa tego konsekwencje. A na dowod wstawi odpowiedz z sanepidu na to forum. I co? Racji nie mial odpowiedz dostal albo i nie i jej nie wstawil. Jesli nie mial racji wystarczy uderzyc sie w piers i przyznac do bledu ale on konsekwentnie tego unika. Co do socjalu gdzie niby ja sie przyczepilem? Do szafek? Przeciez napisalem ze na ten temat sie nie wypowiadam bo nie wiem jak powinno byc. Zwrocilem mu uwage odnosnie wliczania czasu potrzrbnego na przebranie do czasu pracy gdyz twierdzi ze powinno to sie wliczac a zgodbie z prawem pracy czas ten nie wlicza sie. Piszesz ze gdy tylko ktos cos napisze to ja odrazu komentuje, w takim razie zapraszam jeszcze raz do lektury i prosze przeczytac gdzie ja sie tak udzielam. Od kilku miesiecy nie bylem na tym forum. I dla jasnosci nie wiem czu zauwazyles ale gdy tylko ktos napisze cos z czym pan Piotr sie nie zgadza to on kazdego atakuje. Wydaje mu sie ze jest robin hoodem KM a tak naprawde w wielu sprawach robi gownoburze nie majac racji. Wiec prosze jeszcze raz czytac ze zrozumieniem przed atakowaniem kogos. Pozdrawiam

Mazowieckie@poczta.fm

Zaczne może tak. W eleganckim towarzystwie każdy kto zaczyna temat powinien się przedstawić. Również o to optuje forumowicz "realny" Może więc od tego byś zaczał. Wiadomo to jest forum wiec wpisy są czesto anonimowe. Wiec , jesli chcesz mieć tutaj jakiś autorytet to powinieneś chociaż powiedzieć jaki cel mają twoje wpisy i kogo reprezentują. Jesli chodzi o sprawe zachowania bezpieczeństwa podczas Civid. To faktycznie poruszałem ten temat. I faktycznie kwestionuje sposób kontrolowania biletów. Faktycznie występowałem do sanepidu i faktycznie otrzymałem odpowiedz. Treść odpowiedzi z sanepidu przedstawiałem. Jak nie pamiętasz to ci przypomne. W śridkach komunikacji miejskiej w tamtym okresie niezbędne było zapewnienie wymaganego przepisami odstępu. Rządasz zamieszczenia na forum odpowiedzi z sanepidu. Też tym już pisałem. Ale przypomne. Treść odpowiedzi jest opatrzona klauzulą informującą że odbiorcą tej korespondencji może być tylko adresat do którego korespondencja była celowo skierowana. Więc wyklucza to bublikowanie jej na forum bublicznym. Czy czegoś tu nie rozumiesz jeszcze. Nie zmienia to faktu że przewoznik jest zobowiazany do organizowania transportu w taki sposób aby odstęp miedzy osobami przebywającymi w wagonie był zabezpieczony. Piszę oczywiscie tamtym okresie. Nie wspomniałem ani razu o tym jaki ma być odstęp między pracownikami i jak organizujecie pracę. Odstęp od podróżnego musi być zachowany. Nie ma wyłączeń. Coś jeszcze mam wyjaśnić. Teraz sprawa bierząca. Jest zlorzony wniosek w sprawie socjalu w tej firmie. Na chwile obecną nie zamieszczam treści wniosku. Niech to będzie niespodzianka. Jak otrzymam odpowiedz z PIP to oczywiście napiszę jaka jest jej treść. Jeśli nie będzie przeciwskazań opublikuje całość odpowiedzi. Czy coś jest więc dla jeszcze tu nie jasne?? Pisz śmiało nie wstydz sie. W tej chwili to tylko ty robisz burzę wracając po 10 razy do tego tematu, jednocześnie starając sie bardzo nieudolnie podwarzyć moją wiarygodność. W dalszym ciągu można wysyłać informację o możliwości występowania nieprawidłowości w działaniu firmu, sprawach ruchowych, handlowych i pracowniczych na : mazowieckie@poczta.fm

@Mazowieckie@poczta.fm

Piszesz o przedstawieniu sie. Jestes na tym forum kilka lat zaczales kilkanascie watkow czy kiedykolwiek sie przedstawiles?

Mazowieckie@poczta.fm

Czytaj dobrze moje posty, ten ostatni też. Napisałem tam że rozumiem forumowicza który nie podaje swoich danych. Do tego upoważnia regulamin. Można dodawać wpisy anonimowo. Ten sam regulamin wskazuje na to że wpisy powinny miec jakiś cel. Ja wskazałem od samego początku co jest celem naszego centrum. Występujemy przeciwko nieprawidłowościom występującym przeciwko pracownikom. Zrozumiałeś? Jeśli natomiast chodzi o to kim jestem, to jestem byłym pracownikiem tej spółki. Jednocześnie współpracujemy z innymi pracownikami tej spółki, pracownikami innych firm oraz byłymi pracownikami tej spółki. Reprezentujemy również intetesy wspomnianych grup. Czego jeszcze nie rozumiesz. Teraz wypadało by żebyś ty przestał nas atakować i napisał kogo reprezentujesz lub kim jesteś.

@Mazowieckie@poczta.fm

Wytykam tylko twoje bledy w interpretowaniu prawa. Nikogo bie reprezentuje bo te jestem bylym pracownikiem tej firmy ale patrzac jak probujesz wmowic ludziom (oczywiscie tylko wybrane zagadnienia, z reszta sie zgadzam lub nie wypowiadam bo nie wiem) ze sa oszukiwani i mydlisz im oczy ze im pomozesz w sprawach w ktorych nie masz racji poprostu ci to wytykam.

Mazowieckie@poczta.fm

I to by było na tyle w kwestii prezentacji twojej osoby? Czy popełniam błedy to sie okarze po tym jak się wypowie Inspekcja Pracy. Możesz sobie wytykać. Czy to że w tej firmie odnotowano 3 letnie zaległości urlopowe a ja stwierdziłem że to jest łamanie prawa przez pracodawce, też mi wytkniesz? Przypuszczam że nie.

Realny

Kim Ty jesteś że uzurpujesz sobie prawo do pouczania i " wytykania" pisz o tym co się dzieje w firmie a nie znowu atakujesz szczurku.

@Mazowieckie@poczta.fm

A czy ja choc raz napisalem cos ze nie masz w tej kwestii racji? Powiedzialem ci ze bede pokazywal ci to w czym sie mylisz

@Realny

Jak narazie to ty atakujesz. Widze ze z kultura osobista bylo ci nie podrodze. atakujesz mnie personalnie i we wczesbiejszym poscie moja rodzine wiec zastanow sie troche nad tym co piszesz bo dorosly i dojrzaly emocjonalnie czlowiek nie zachowuje sie w ten sposob.

Mazowieckie@poczta.fm

Może zamiast zmieniać temat określisz sie kim jesteś i jaki jest twoj cel działania. Ja na chwile obecną uważam że jesteś trolem silnie związanym z kierownictwem tej spółki, który robi wszystko żeby na światło dzienne nie wychodziły nieprawidłowości w postaci łamania praw pracowniczych, jakie występują w tej spółce. Zgadłem?

@Mazowieckie@poczta.fm

Juz ci napisalem jaki jest moj cel. Pokazalem ci w czym aie mylisz jakos do tej pory nie slyszalem zeby byla poprawa w km po twoich dzialaniach. Zaleglosci urlopowe pewnie dalej sa wiec chyba twoje dzialanie w tej sprawie nie przynioslo zamierzonego rezultatu. Kierownicy sprawdzali, sprawdzaja i beda sprawdzac bilety wiec tu tez sie nie popisales. Albo mamisz ludzi ze cos robisz albo robisz to nieudolnie

Mazowieckie@poczta.fm

Twierdzisz że nic się nie zmieniło i dalej jest łamane prawo pracownicze? Określ się dokładnie jaka jest prawda? Nic sie nie zmieniło i dalej są łamane przepisy i prawa pracownicze. Czy nie wiesz jaka jest naprawdę sytuacja i twoje wpisy o braku zmian nie są niczym poparte? Czy może jest poprawa ale chcesz na siłe podważyc moją wiarygodność. Przyznam że do tej pory dawaliśmy wam czas na to abyście wprowadzili zmiany, co nie znaczy że nic nie robiliśmy. Teraz jednak sie zmieniło. Was czas już minął. Przypominamy że wszystkie nieprawidłowości w tej spółce można zgłaszać na: Mazowieckie@poczta.fm

@Mazowieckie@poczta.fm

Ciagle klepiesz to samo wam i wam jesli tylko ktos jest innego zdania niz ty to juz wedlug ciebie jest z wladz spolki. Nudne to juz. Rob swoje jesli nie bedziesz mial w czyms racji to ja ci to powiem.

@Mazowieckie@poczta.fm

Nie przejmuj sie tym szczurkiem. Rób swoje. Dzięki tobie jest jakaś nadzieja na poprawę. U nas masz poparcie. Jego nie sluchaj. Wiadomo że to jakiś troll nasłany przez władze. Widzisz jak odpowiada. Czepia się kręci, wymija. Najlepiej się nie odzywać. Ps napisałem do Was.

Realny

Dobry jesteś. Wiem ale nie powiem. Typowy szczurek.

@Realny

Szczurkow to szukaj u siebie pod koldra. Pozdrawiam

Realny

Wybacz kolego , ale właśnie zachowujesz się jak typowy szczur. Wyskakujesz nie wiadomo skąd, nie wiadomo kim jesteś i po co, atakujesz i znikasz . Typowy szczurek. Twoje wpisy nic nie wnoszą i do niczego nie prowadzą.

@Realny

A co twoje wnosza? Wyskoczyles niewiadomo skad i atakujesz mnie wiec spojrz w lustro.... Szczurku

mazowieckie@poczta.fm

Szanowni koledzy informuje że odpowiedziałem już na przesłane maile. Proszę więc sprawdzić skrzynkę oraz spam. Forumowiczowi " ja " odpowiedziałem już wczoraj. Proszę wiec o sprawdzenie czy dotarło. W dalszym ciągu można zgłaszać do nas informacje o ewentualnych nieprawidłowościach i nie tylko. Adres poczty : mazowieckie@poczta.fm Nowy temat: jak oceniacie hamulce na najnowszych produktach firmy stadler. Czy to prawda że jest za duży udział hamulca dynamicznego. Jak uważacie?? Czy to może być niebezpieczne. Czekamy na opinie.

Mazowieckie@poczta.fm

Uwaga na nowe ogloszenie o poszukiwaniu pracownika technicznego. Pracownika technicznego poszukiwali już wczesniej i to ogłoszenie nadal znajduje sie na liście ogłoszeń na samym początku. Z tym że poprzednio do zadań takiego pracownika należało normalne sprzątanie wagonów. Teraz zakres obowiązków jest określony jako inny niż poprzednio , lecz ogłoszenie zawiera pkt. o nazwie " wykonywanie innych, dodatkowych zleconych czynności zgodnie z aktualnymi potrzebami" i w tym miejscu obawiam się że kryje sie właśnie mycie i sprzątanie wagonów. Uważajcie więc żebyście zatrudniając się nie wylądowali na szmacie i miotle. Ja tam nie wiem jak jest ale stać ich na takie różne niespodzianki. Do dzisiaj pamietam jak przy okazji podwyżek zmienili nam w umowach miejsce pracy. Podpisując podwyżkę automatycznie trzeba było podpisać wypowiedzenie zmieniające . I teraz rozpoczecia i zakończenia pracy ustalają sobie w różnych miejscach.

Zenek
@Mazowieckie@poczta.fm

A to uwazasz za gorszych tych co pracuja na '' szmacie i miotle''? Taki panicz z Ciebie? Pamietaj buraku ze sloma w butak ze zadna praca nie hanbi jedynie zaplata za ta prace moze buc hanbiaca. Nie pozdrawiam cie

@Zenek

Uważam że pracodawca powinien dokładnie opisac obowiazki jakie są na tym stanowisku. Nie uważam nikogo za gorszego ale bede pietnował takie rozwiazania które mają na celu zwabic pracownika pod pozorem innej pracy.

Mały
@Mazowieckie@poczta.fm

Czy to znaczy ze zatrudniając sie na jakimś konkretnym stanowisku można również być zatrudnionym do sprzątania pociągów?

O-O
@Zenek

Czy zatrudniając się na stanowisku pracownika technicznego będzie się sprzątać pociągi?

@O-O

Napisał Ci przeciez forumowicz zenek coś na ten temat. Nie należy nikogo uważac za gorszego. Również kogoś kto pracuje na miotle i szmacie. Nie rozumiem więc Twoich obaw

Ciekawy
@Mazowieckie@poczta.fm

A ile oni oferują za prace na tym stanowisku. Widze że zakres obowiązków ogromny. Noszenie, montowanie mebli, coś tu o sprzataniu wagonów piszą. Wie ktos ile tu mażna zarobić

@Ciekawy

O to musisz spytać przed podpisaniem umowy. Raczej bym się kokosów nie spodziewał

Ponawiam pytanie zadane tu kiedyś - dlaczego obecny prezes , zarząd i ul. Brzeska tak bardzo nienawidzą kierowników pociągu? Czekam na merytoryczne odpowiedzi.

Nickk

Zastanawiam się skąd masz takie przypuszczenia? Dlaczego tak uważasz?

@Nickk

Nie zadaje się pytaniem na pytanie ignorancie z brzeskiej. Sam wiesz że nienawidzicie kierowników pociągu. Mam nadzieję że karma do was wróci wszyscy wy gnębiciele. Karać , znęcać się planami pracy, ze wszystkim robić pod górę to wasza pasja. To wam powinno się robić psychotesty a 80% z was by się nadawała do roboty ale na budowę. Zrobiliście sobie prywatną firmę z KM i najbardziej boli że nie ma komu się za was wziąć.

Nickk

Akurat nie pracuję na Brzeskiej i nie mam nic wspólnego z k.p. bardziej z maszynistami. Ale zastanowiła mnie tematyka. Myślę że jeżeli jest źle to należy rozmawiać i zgłaszać uwagi. Tak czy inaczej wiem, że ogólnie praca z ludźmi to ciężki kawałek chleba i nie da się wszystkim dogodzić.

Zbyszek

Zgłoś się do związku małżeńskiego napewno pomogą przecież wszystkim pomagają

@Nickk

Przecież wiadomo że jak zgłoszę czy ja czy kto inny uwagi na brzeską to zostaniemy zniszczeni kontrolami przez 3g i grafikami a w rezultacie zmuszeni do zwolnienia więc nie gadaj głupot hippkryto i ignorancie zza biurka

Boruta

Przenieś się do innego gniazda. Brzeska to dla Karierowiczów i tych co nie koniecznie mają swoje zdanie

Maszynista

Zadzwoniono do mnie. Przedstawiono wszystko w kolorowych barwach. Zaproponowano II opcję, wg nich lepszą, dzieki czemu straciłem możliwość szybkiego zdobywania kolejnych kwalifikacji. Czyli wprowadzono mnie swiadomie w błąd. Naobiecywano, że szkolenie trwać bedzie max rok, trwało 2 lata... A sama rozmowa była nieprzyjemna, bo osoba decyzyjna miała uprzedzenia i non stop po mnie jechała jak po burym psie. Niestety się dostałem... Odradzam....

Znając moje wykształcenie z CV, a nie bylo ono elektryczne, pan dyrektor zadawał mi pytania z tym zwiazane. Odpowiedziałem, że w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć na część z tych pytań, ale wydaje mi się, że skoro jest szkolenie, to jest po to, żeby dowiedzieć się tego, czego nie wie się przed szkoleniem. Dowiedzialem się, że nie są im poterzebni tacy ludzie jak ja, bo jest ich na pęczki. Jednak i tak mnie przyjęli. Byłem jednym z lepszych pracownikow, pod wzgledem prowadzenia i obslugi sprzetu.

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Biura/Recepcjonistka
Accreo Sp. z o.o.
Mazowieckie@poczta.fm

Coś jest na rzeczy. Dla przykładu artykół z portalu biznesalert.pl Co prawda artykół pochodzi z 2015 roku ale jeśli to prawda i jesli obligacje są kilkuletnie to okres spłaty może wypadać np teraz. Swoją drogą ciekawy sposób finansowania znalazła sobie ta spółka. Ciągle zapętla sie w dlugach. Myślicie że to prawda? Jeśli tak to do czego to doprowadzi? A teraz sam artykuł: " Polityka finansowa władz spółki Koleje Mazowieckie prowadzi do jej zadłużania. Tylko w ub.r. KM zamówiły dostawy taboru o wartości grubo ponad pół miliarda zł. Jak się okazuje, to jeszcze nie wszystko. – Według naszej wiedzy spółka Koleje Mazowieckie chce wyemitować ok. 900 mln zł obligacji. Z tego niemal połowę (ok. 420 mln) ma pójść na spłatę kredytu, a reszta – na inwestycje. Jest to o tyle dziwne, że kapitał własny KM wynosi ok. 300 mln zł, a więc aż trzykrotnie wartość obligacji przekraczałaby wartość obligacji – informuje w rozmowie z naszym portalem Witold Kołodziejski, radny (PiS), wiceprzewodniczący komisji rewizyjnej sejmiku województwa mazowieckiego. Jego zdaniem zabezpieczenie emisji obligacji ma stanowić majątek własny spółki oraz kontrakt z województwem mazowieckim. – Kontrakt ten został zawarty, ale zarówno budżet województwa, jak i budżet KM, są od siebie zależne, bo przecież Koleje Mazowieckie są spółką województwa – przypomina Witold Kołodziejski. – Zachodzi więc w tym przypadku dziwna inżynieria finansowa. A przecież w 2011 r. spółka Koleje Mazowieckie wzięła kredyt na inwestycje, do spłacenia do 2016 r., w wysokości 420 mln zł. I do tej pory same odsetki wyniosły już 130 mln. Wobec tego można się spodziewać, że przy okazji spłaty obligacji odsetki będą co najmniej dwukrotnie wyższe, mogą osiągnąć poziom prawie 300 mln zł. W opinii wiceszefa komisji rewizyjnej sejmiku województwa mazowieckiego jego władze nigdy nie zamierzały spłacać poprzednio zaciąganych kredytów, planując je tylko je rolować. – To się dokonuje obecnie – mówi dalej Kołodziejski. – Do 2016 r. miał być przecież spłacany poprzedni kredyt. Tymczasem wkrótce nastąpi emisja obligacji, która sfinansuje „stary” kredyt, a jednocześnie praktycznie uruchomi nowy (nieznany jest jeszcze termin spłaty obligacji). Jeszcze wcześniej, zdaje się w 2012 r., KM odkupiły od województwa za gotówkę tabor kolejowy, wcześniej przez nie dla niej zakupiony. Zdaniem Witolda Kołodziejskiego tego typu przepływy finansowe mają miejsce od lat. Jest to więc przekładanie pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej. – Podobnie obligacje, o których mówimy, są – jak wspomniałem zabezpieczone zarówno majątkiem własnym firmy, jak i kontraktem z władzami Mazowsza – mówi radny. – Natomiast budżet województwa, jak trzeba, to właśnie Koleje Mazowieckie ratują, jako jedna z większych firm na Mazowszu. W 2013 r. spółka ta odkupiła przecież swój własny tabor od województwa, czyli właściciela. Wobec tego granica jego zadłużenia przesunęła się w dół o parę procent i województwo mogło dalej brać kredyty. Jak informuje Witold Kołodziejski klub radnych PiS będzie wnioskował o wprowadzenie na najbliższe posiedzenie sejmiku wojewódzkiego o wprowadzenie pod obrady punktu: sytuacja finansowa Kolei Mazowieckich w związku z planowaną emisją obligacji. – Niepokoi nas także problem drożejących biletów kolejowych KM – mówi dalej mazowiecki radny. – A przecież tylko w związku z kredytem inwestycyjnym z 2011 r. same odsetki wyniosły 130 mln zł. W praktyce spłacają je pasażerowie KM płacący drożej za bilety. A wkrótce dojdzie do tego spłata – także przez nich – kolejnych odsetek w wysokości 260-300 mln zł. Można się spodziewać, że KM ponownie odbije to sobie na pasażerach. Chcielibyśmy, żeby kierownictwo KM wyjaśniło nam dogłębnie tę sytuację, a nie zbywało propagandowymi informacjami. W końcu w ostatnim czasie KM dokupiło lokomotywy do zakupionych wcześniej wagonów. To co będzie przedmiotem zakupów teraz za drugie tyle? Przecież KM nie inwestują w tory, ani w dworce."

Ładnie sie tu dzieje

Mazowieckie@poczta.fm

Jak myslicie czy obecny brak podwyżek ma związek z obligacjami które Koleje Mazowieckie wyemitowały. Jeśli to jest powodem to może warto się przyjrzeć czy drogie ceny biletów też nie są tym spowodowane. Ciekawe kto kupił te obligacje. Siedzą cichutko myślą że ktoś jest glupi.

Jakimi obligacjami?

Mazowieckie@poczta.fm

Koleje Mazowieckie. Czy mi sie zdaje czy wy znowu bierzecie sie za jakieś szkolenie. Tym razem kierowników pociągu. Ludzie opanujcie sie i dajcie sobie już spokój z tymi szkoleniami pracowników ruchu. Niedawno maszynista w Górze Kalwarii pokazał jaki poziom jest tych waszych szkoleń. Nie potrafiąc wykonać prostego manewru. Dalej sie wygłupiacie. Dajcie sobie juz z tym spokój. Niech ktos dla was szkoli pracowników. Czy wy chcecie doprowadzic do katastrofy. Przeciez co by było gdyby wtedy w stacje wjeżdzał inny pociąg.

Dobrze napisane

stary km
@Mazowieckie@poczta.fm

Nie zdziwię się jak UTK będzie kazało zdawać drugi raz na ich testach a firma straci certyfikaty bezpieczeństwa.

@stary km

Sprawa nie dopuszczalna a doniesienie daje do myslenia osobom które w tej firmie zostały ukarane lub które zostały obciążone dużymi kosztami. Zamiast ubezpieczac pracowników to ich obciążają. Za to siebie to oczywiście jak najbardziej poubezpieczali od odpowiedzialnosci cywilnej. A pracowników po co. Robol niech płaci.

Luiza

Mam pytanie. Dlaczego pracownicy tej firmy muszą sobie kupować bilety . Czy nie można tak zrobic jak np w SKM-ce gdzie pracownicy dostają darmowe karty miejskie?

@Luiza

Myślę że dlatego, że im się po prostu to nie opłaca pracownicy KM mają zniżkę na wszystkie pociągi uruchamiane przez IC, Polregio, KŚ, KŁ i wielu innych przewoźników

@szaraczek

Ciekawe czy to jest przyczyna tego że Kolejach Mazowieckich od tak dawna borykają sie z brakiem maszynistów? I nie tylko maszynistów?

Wojciech K
@Mazowieckie@poczta.fm

W tej firmie powod jeste jeden.. 1. Wynagrodzenia 2. Wszechobecny (usunięte przez administratora) 3. Kolesiostwo - uklady i ukladziki 4 (usunięte przez administratora) 5 nekanie dochodzeniami, wyjasnieniami itd 6 jest jeszcze jedna przyczyna marnotrastwo pieniedzy

@Wojciech K

O właśnie. Apropo marnowania pieniędzy. Jak Koleje Mazowieckie wyszły na obligacjach których emisje zleciły. Czy Pan Pseudoprezes niewiadomo czego Gr......jda wykonuje jakies czynnosci które przynoszą dochód w wysokosci conajmniej wystarczajacym na jego uposażenie czy trzeba do niego dokładać?

Siwy wąski
@Luiza

Pracownicy KM w SKM w Trzjjmiescie jeżdżą za darmo haha.

@Wojciech K

To nie jest marnotrawstwo pieniędzy, pracownik nie dostanie ale Świta i Słupy zawsze mają. Tak działa aparat PRL.... IM WIĘCEJ LUDZI TAM WIĘCEJ Przekrętów można zrobić

Mazowieckie@poczta.fm

To już w każdym dziale są braki w tej firmie. Ale czemu to się dziwić. Z kim nie porozmawiam i troche opowiem jak wygląda praca to od razu słyszę że chyba trzeba być głupcem żeby pracować w tej firmie. Moi rozmówcy twierdzą że najbardziej by sie obawiali tych dużych kosztów w przypadku uszkodzeń nawet nieumyślnie spowodowanych , oraz tych ogromnych kwot za lojalki które wedlug umowy trzeba spłacać w przypadku jak sie noga powinie. Nie jestem pewien ale patrząc po ogłoszeniach o wolnych etatach to wydaje mi się że jest bardzo mało przewozników którzy szukają tylu pracowników na raz.

Mazowieckie@poczta.fm

Pytania na temat pracy w Kolejach Mazowieckich można zadawać bezpośrednio pod adresem poczty elektronicznej: Mazowieckie@poczta.fm

Ciekawy
@Mazowieckie@poczta.fm

Chyba jedyna firma która ma ochotę udzielac informacji o warunkach pracy.

Mazowieckie@poczta.fm

Czy wiecie że w tej spółce podnosząc ilość nadgodzin powinni każdemu pracownikowi wydać wypowiedzenie zmieniające a pracownicy którzy nie zgodzili by sie na to i jeśli była by ich wieksza grupa to powinni podlegać przepisom o zwolnieniach grupowych i otrzymać odprawy?

Luiza

No i to jest konkret.

madafaka
@Mazowieckie@poczta.fm

Nic nie muszą podpisywać, związki zawodowe heee mówią za pracowników, godzą się i podpisują...

@madafaka

Związki zawodowe nie mają nic do tego. Musi byc wypowiedze ie zmieniające i koniec.

@Mazowieckie@poczta.fm

A czy podnoszenie ilosci nadgodzin ktore nie sa obowiazkowe i na ktore nikt pracownika zmusic nie moze jest zmianą formy pracy, miejsca wykonywania pracy, czasu pracy okreslonego w umowie lub wynagrodzenia za prace?

@Mazowieckie@poczta.fm

Prawda dotycząca ilości godzin nadliczbowych jest taka, że Pracodawca wprowadził w trybie administracyjnym zmianę do regulaminu pracy. Zgodnie z Kodeksem pracy każdy pracownik ma 14 dni na zapoznanie się ze zmianami i zgłoszenie ewentualnych uwag po tym czasie zmiany wchodzą w życie. Z tego co wiem związki zawodowe wzywały w tej sprawie PIP i niestety PIP nie znalazł żadnych nieprawidłowości we wprowadzeniu tych zmian. Ot i cała prawda.

@szaraczek

Kłamco kiedy związki zawodowe wzywały Inspekcję Pracy w związku niewydaniem wypowiedzeń zmieniających pracownikom. Jeśli nie odpowiesz to w tym tygodniu naprawdę powiadomie Inspekcję Pracy

Mazowieckie@poczta.fm

Jak to nie są obowiązkowe. Przypominam że pracodawca może zlecic nadgodziny tylko w określonych trzech przypadkach i przypominam że pracownik nie ma prawa odmówić nadgodzin. Wiec co ty pleciesz że nadgodziny nie są obowiązkowe?

Mazowieckie@poczta.fm

Czy nadal odnotowywane są w tej firmie omdlenia pracowników w czasie pracy lub zgonów tuż po powrocie z pracy?

Niby co?

stary km
@Mazowieckie@poczta.fm

Odnotowane na pewno nie jest ale przecież 2017-2018 rok były dwa zgony po powrocie z pracy .

@stary km

Czy tylko dwa? Czy wiadomo co było powodem? Czy wiesz coś o omdleniach i utracie przytomności w czasie pracy. Czy osoby które zmarły lub straciły przytomność również pracowały wcześniej w nadgodzinach. Czy zauważyłeś jaki jestem nie wygodny. Przypuszczam ze dla kogoś z władzy tej spółki. Zaznaczają że moje komentarze są negatywne. Nikt natomiast nie wypowie się na ten temat- dlaczego.

Mazowieckie@poczta.fm

Kochani rozpoczynamy nowy projekt. Zwracamy sie do wszystkich pracowników dróżyn pociągowych analize czy składy pociągów są prawidłowo zabezpieczone przed atakami terrorystycznymi. Czy tabor nie jest pozostawiany bez nadzoru w torach postojowych. Czy nadzór jest sprawowany przez osoby do tego uprawnione i powołane a nie np samych maszynistów. Proszę jednak na tym forum nie puplikować szczegułów. Szczegóły nieprawidłowości w tym można zgłaszac bezpośrednio na mazowieckie@o2.pl lub bezpośrednio do instytucji do tego powołanych.Policja UTK, prokuratura. Można to robić w sposób anonimowy. Publikowanie na forum szczegułów ewentualnie występujących nieprawidłowości może stanowić instrukcje dla przestępców. Proszę więc ewentualne zauważone nieprawidłowości zgłaszać bezpośrednio. To bardzo ważne w obecnych czasach.

Słownik
@Mazowieckie@poczta.fm

Kolego już mogę Tobie odpowiedzieć na to pytanie. Mianowicie pociągi KM nie są kuloodporne jeśli o to Tobie chodzi. I co ważniejsze drużyny piszę przez "U" a nie "Ó". Zapraszam do lektury słownika ortograficznego. Także ten tego tyle w temacie "Nowego projektu"

@Słownik

A jak wygląda sprawa nadzoru nad wagonami w torach postojowych? Jesli chodzi o ortografie to faktycznie masz racje. Niestety nie każdy ma cieplą posadkę z osobistym komputerem przed nosem który poprawia mu błędy.

obserwator
@Słownik

Typowe. Rynsztokowy poziom intelektualny. Czytaj ze zrozumieniem. Nikt nie mówi , że pociągi maja być kuloodporne . Chodzi o to czy są prawidłowo zabezpieczone przed atakiem terrorystycznym. Czołg też ma słabe punkty i istnieje możliwość zniszczenia go w określonych warunkach. Siłą jego jest to że obsługa czołgu nie pozwala się zbliżyć wrogowi. To samo dotyczy pociągów.

@Mazowieckie@poczta.fm

O co ty pytasz. Widzisz jak są strzeżone pociągi. Tak są strzeżone że wandale mają tyle czasu aby umalować kilka wagonów albo nawet całą jednostkę. Chyba jezdzisz pociągami to widzisz.

Słownik
@obserwator

Wg. Twojego rozumowania ma się nikt nie zbliżać do pociągów? W takim razie zakaz przewożenia pasażerów. A bez pasażerów nie ma kolei. I koło się zamyka. Płytkie myślenie i szukanie sensacji.

Brak słów.

@Słownik

Szanowny kolego jeśli nie rozróżniasz pociągu od taboru odstawionego w tory postojowe to nie zabieraj głosu bo tylko sie kompromitujesz

@KM jest super

Myslisz że to ktoś z kierownictwa Spółki zabiera głos?

@KM jest super

I kto niby miałby pilnować tego taboru?

Barbara

Cieszy fakt, że tak aktywnie bierzecie udział w dyskusji. Dlatego też, korzystając z okazji, podpytam Was o kilka kwestii - „Koleje Mazowieckie" szukają teraz dyżurnego ruchu. Możecie mi powiedzieć, czy firma wymaga od kandydatów jakiegoś specjalistycznego wykształcenia czy raczej nie?

@Barbara

Zgodnie z informacjami zawartymi na portalu praca.pl Dyżurny ruchu musi: mieć uprawnienia do wykonywania pracy w tym zawodzie (konieczny jest kurs zawodowy/ ukończenie szkoły o właściwym profilu, a następnie zdanie egzaminu potwierdzającego kwalifikacje),

Jak Zbigniew S. ludzi oszu.ał

Moi drodzy... Brak mi słów co ten niby Przewodniczący wyprawia i za kogo to On się nie uważa. Ostatnio zauważyłem że działa jako sms-owa propaganda pro związkowa MZZPKM. Otóż wspomniany osobnik powysyłał do ludzi informacje że mają się zgłaszać na swoje sekcje celem wypełnienia wniosków o kontynuacje usługi w LUXMED. Ludzie wydzwaniają, przyjeżdżają w dniu wolnym żeby takie wnioski powypełniać a tu ZONK. Na tą chwilę nie ma żadnych wniosków do wypełnienia. Jak można tak ludzi wprowadzać w błąd. Dziwię się że jeszcze ktoś należy do tego pseudo związku.

Wojtek p
@Jak Zbigniew S. ludzi oszu.ał

Nie dziw się chłopu on nie jest teraz w temacie on teraz wie jakie się siedzi w domu z żoną i zupę gotuję czekając na 10 tego przelew 9 tyś na osobę TAKI PRZEWODNICZĄCY TO (usunięte przez administratora)

Jak Zbigniew S.
@Wojtek p

Tak to prawda myśli tylko i wyłącznie o sobie i dba tylko o swoje interesy. Ja się wczoraj do Wawki przejechałem z wolnego bo bardzo zależy mi na opiece medycznej. Najgorsze jest to że miałem wczoraj umówioną wizytę u rehabilitanta bo jestem po wypadku. I niestety nic nie załatwiłem bo mnie Zbyś w konia zrobił i wczoraj jeszcze żadnych wniosków nie trzeba było wypełniać. A takich osób jak ja było więcej. Tak to jest jak nieodpowiedzialne osoby dorwą się do "władzy" i za wszelką cenę chcą ją utrzymać.

Kier wwa
@Jak Zbigniew S. ludzi oszu.ał

Panie JanKa chyba to Pan się kompromituje bo w dniu 28.05 dostałem na służbową pocztę pełna informacje na temat zasad i warunków wznowienia ubezpieczenia w LUXMED KM. Czyli Pana wróg nr 1 tj. Przewodniczący MZZPKM kolejny raz miał rację. Żenada, tyle w temacie.

Jak Zbigniew S
@Kier wwa

Bzdura totalna bzdura. Dziwne że ludzie z wolnego przyjeżdżali. Widzę że nikt nie miał informacji tylko jaśnie Pan przewodniczący. No proszę kto by pomyślał.

Ewa Ś S
@Jak Zbigniew S

Co Wy chcecie od przewodniczącego przecież on dba o interesy moje i swoje i chyba wystarczy a Wy macie płacić składki i cicho siedzieć bo jak nie to won ze związku jak JanKa

Pomocnik
@Jak Zbigniew S

Nawet jeżeli związek miał taką wiedzę to nie powinien wtrącać się w nie swoje sprawy i wysyłać do pracowników SMS-ów. I nie byłoby problemu ????

Mazowieckie@poczta.fm

Kochani. Zapewne będą próbowali usunąć mój post ale ja bedę go powtarzał, to co napisze jest bardzo ważne. Jeśli w czasie pracy dojdzie do zasłabnięcia pracownika lub jego śmierci i jeśli taki pracownik w danym miesiącu pracował w ramach nadgodzin, to wedlug obowiązującego prawodastwa zdarzenie takie należy zakwalifikowac jako wypadek w pracy. Jest to bardzo istotne w przypadku utraty zdolności do wykonywania zawodu. Pamietajcie tylko o jednym, żądajcie aby tego zdarzenia był sporządzony protokół. Ma ie na to 14 dni. Pamiętajcie wypadek w pracy może wiązac się wypłatą odszkodowania lub renty przez pracodawce.

Mazowieckie@poczta.fm

Powyżej pomyliłem adres korespondencyjny do zgłaszania ewentualnych nieprawidłowości. Prawidłowy adres : Mazowieckie@poczta.fm

mazowieckie@poczta.fm

Uwaga. W związku z tym , że stres w pracy jest powodem wielu chorób cywilizacyjnych. Proszę o wskazywanie wszystkich czynników i sytuacji stresogennych. Przypominamy również że jeśli w tej spółce występują sytuacje stresogenne, może to być powodem występowania o wysokie odszkodowania lub uznanie choroby zawodowej i co się z tym wiąże , uzyskanie wysokiego odszkodowania lub renty. Można pisac bezpośrednio na: mazowieckie@poczta.fm

@mazowieckie@poczta.fm

Na jakiej podstawie stawiasz teze o odszkodowaniu za sytuacje '' stresogenne''?

@Boruta

Na takiej że jesli stres powoduje uszczerbek na zdrowiu , to można uzyskać ogromne odszkodowanie. Zaprzeczysz temu?? Czy uważasz że występują tutaj sytuacje długotrwałe i stresowe?

@mazowieckie@poczta.fm

Niczemu nie zaprzeczam chetnie dowiem sie podstawy prawnej tej tezy bo jest to ciekawy temat. Podaj mi konkretne artykuly zevym mogl sobie poczytac

@Boruta

Przepis art. 6 ust. 1 pkt 6 stanowi, że z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej przysługuje "renta z tytułu niezdolności do pracy" - dla ubezpieczonego, który stał się niezdolny do pracy wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej.

@Boruta

Aby dokładnie zobrazować problem stresu, który najprawdopodobniej występuje w tej spółce przytaczam artykuł zamieszczony naportalu abczdrowie.pl " Stres to najczęstsza choroba zawodowa Stres jest główną przyczyną nieobecności w pracy. Naprzeciw problemom pracowników wychodzi Państwowa Inspekcja Pracy. Pracodawcy mogą zbadać skalę stresu zatrudnionego personelu. Stres prowadzi do raka Stres jest najczęściej zgłaszaną chorobą zawodową w Europie. Zajmuje pierwsze miejsce, na drugim są zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego. Według Państwowej Inspekcji Pracy jest przyczyną ok. 50-60 proc. absencji chorobowych. Problemy ze snem, brak koncentracji, a także dolegliwości fizyczne, takie jak bóle głowy, kręgosłupa, żołądka, to główne objawy stresu . Eksperci ostrzegają, że długotrwałe napięcie prowadzi do wielu chorób, m.in nadciśnienia tętniczego, zawału, depresji, nerwic czy zwiększonego ryzyka zachorowania na chorobę nowotworową. Według danych PIP na poziom stresu wpływa wiele czynników. Inspektorzy wymieniają te fizyczne, jak niewygodne miejsce pracy, hałas, czy niewłaściwe oświetlenie. Źródło stresu to także przeciążenie obowiązkami czy wykonywanie zbyt trudnych zadań . Niebagatelną rolę odgrywają relacje społeczne. Konflikty, brak pomocy przełożonych oraz współpracowników prowadzi do chronicznego stresu i wypalenia zawodowego. - Dawniej stres był ostrzeżeniem przed zagrożeniem. W taki system alarmowy wyposażyła nas natura. Obecnie żyjemy pod dużą presją. Obawiamy się, że nie zrealizujemy zadań. Powinniśmy nauczyć się opanowywać stres, a nie przed nim uciekać - tłumaczy Lucyna Pleśniar, prezes firmy doradztwa personalnego People. Dolegliwości psychiczne są także przyczyną absencji w pracy. Według danych ZUS w pierwszym półroczu 2016 r. Polacy wzięli 9,5 mln dni wolnych. Powodem była depresja, lęki. Skala stresu By określić skalę stresu PIP prowadzi specjalną kampanię na ten temat. Adresatami programu są pracodawcy, pracownicy i przedstawiciele służb bhp. Pracodawcy za pomocą narzędzi, m. in ankiet, testów czy nawet quizów mogą zbadać skalę stresu i niezadowolenia pracownika oraz ryzyko jego wystąpienia, tak by w porę podjąć odpowiednie działania. " Rozumiesz chyba problem jaki tu występuje. Nawet sam pracodawca rekrutując do pracy od razu w ogłoszeniach jest zaznaczone występowanie sytuacji stresogennych. Celem jest wyeliminowanie stresogennych sytuacji. - Do pewnego momentu stres działa motywująco, potem destrukcyjnie. Stajemy się mniej wydajni, często chorujemy. W skrajnych wypadkach blokujemy się całkowicie i bierzemy zwolnienie – tłumaczy prezes firmy People.

@Mazowieckie@poczta.fm

Ciekawe czy wladza nie wykreci sie tym ze placa "szkodliwe"

kmka
@Mazowieckie@poczta.fm

Totalne bzdury wypisujesz. Czy znasz w ogóle zawód, pracę, która nie jest stresogenna?

@Boruta

Komu płacą szkodliwe w tej spółce i czego one dotyczą?

@kmka

Mnie interesuje to dlaczego w tej spółce występują takie sytuacje i jestem pewien że za chorobę spowodowaną np stresem można wyegzekwować spore sumy. Piszcie więc jak to dokładnie tutaj wygląda. Przeciez cukrzyce powoduje stres . Jeśli wykarzemy związek cukrzycy ze to mamy gotowe renty w związku chorobą zawodową. Ja wiem że wam prezesikom i różnym czlonkom jest to nie na rękę. Ale prawdy nie oszukasz.

@Mazowieckie@poczta.fm

Wiesz że dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele. Po pierwsze należy zadać pytań czy Pracodawca dokonał właściwej oceny ryzyka zawodowego. Każde stanowisko pracy powinno mieć oszacowane ryzyko zawodowe. Poza tym mylisz choroby zawodowe i niezdolnością do pracy uprawniająca do renty Aktualny wykaz chorób zawodowych znajdziesz tutaj: http://mwomp.pl/wp-content/uploads/2012/11/wykaz_chorob.pdf Natomiast wszystko o chorobach zawodowych znajdziesz tutaj: https://mwomp.pl/choroby-zawodowe/definicja-choroby-zawodowej/ Inny organ orzeka o chorobie zawodowej a zupełnie inny o rencie. W sprawie choroby zawodowej orzeka Sanepid natomiast o przyznaniu renty decyduje ZUS.

@szaraczek

Mylisz sie. O wpisie choroby do wykazu decydują w wiekszosci niestety związki zawodowe. To one wystepują o uznanie czynnika chorobotwórczego u danego pracodawcy. A co do oceny ryzyka zawodowego w tej spółce to pytam czy ktoś podczas tej oceny uwzględnił to że pracownicy bedą przemęczeni ze wzgledu na ogromną ilość nadgodzin albo na to że pracodawca przewidział za mało czasu na wykonanie czynności albo czy przewidział ktoś występowanie trzyletnich zaległości urlopowych. Czas może zaktualizowac wykaz chorób zawodowych. Właśnie to robimy. Prosimy więc o wszelkie informacje na temat sytuacji stresogennych występujących w tej spółce.

@Mazowieckie@poczta.fm

Piszesz, że się mylę .... możesz napisać w czym się pomyliłem?

@szaraczek

W tym że stres wynikający ze złej organizacji pracy nie może spowodować przewlekłej choroby w wyniku której można się ubiegac o odszkodowanie lub rentę. Uważam że w tej spółce praca jest zle organizowana i może powodowac stres. Wiem że sie nie zgadzasz .Też pewnie będąc na twoim miejscu bronił bym stanowiska zarządu.

@Mazowieckie@poczta.fm

A gdzie ja cos takiego napisałem??? Napisałem tylko, że mylisz rentę z chorobą zawodową. Stres w miejscu pracy występuje praktycznie u każdego pracodawcy. Wypisujesz bzdury mówiąc ze wiesz, że ja z czymś się nie zgadzam. Niby skąd to wiesz? Atakujesz każdego i wkoło, robiąc burzę w szklance wody. Wiesz jak trudna i długotrwała jest procedura uzyskania odszkodowania z tytułu choroby zawodowej? Znam przypadek maszynisty z MNT, który zgłosił chorobę zawodową ze względu na ubytek słuchu. Sprawa trwała kilka lat i zakończyła się tym, że niestety nie otrzymał on odszkodowania. Jest oczywistą oczywistością, że na stanowisku maszynisty występuje podwyższony poziom stresu jest to wpisane w specyfikę tego stanowiska pracy. Pytanie czy pracodawca właściwie oszacował to ryzyko? I jakie środki zaradcze podjął? Tego nie wiem bo nie pracuję na stanowisku maszynisty tylko na warsztacie. Jeżeli wiesz że są w tym temacie naruszenia powiadom odpowiednie służby.

@szaraczek

No widzisz sam przyznałes mi racje. Czas wiec wpisać chroby spowodowane stresem do wykazu chorób zawodowych dla stanowisk związanych z obsługą pociągową. Należy zwrócic uwagę czy w tej spółce stres nie jest powodowany również przez nieprawidłową organizacje pracy i wypoczynku. Poza tym kogo ja niby atakuje. To ty wylazłeś z krzaków jak poruszyłem niewygodny dla władzy temat. Ja cie nie zmuszam do zajmowania stanowiska. Jak coś ci nie pasuje to wróć skąd przyszedłeś i czekaj na rozwój wydarzeń.

@Mazowieckie@poczta.fm

Atakujesz na tym forum każdego kto ma odmienne zdanie od ciebie. Jeżeli chcesz ok rozpocznij procedurę wpisania streu jako choroby zawodowej. Zgłoś to do sanepidu i naukowego instytutu medycyny pracy. Będę ci kibicował

@szaraczek

Ja tylko prosze wskazywanie sytuacji stresogennych. Tylko to. Ty od " podaj podstawe prawną" kto kogo tu atakuje. Nie pasuje temat nie musisz brać udziału w projekcie.

@Mazowieckie@poczta.fm

Mógłbyś wskazać gdzie ja cię pytałem o podanie podstawy prawnej??

Rudy
@Mazowieckie@poczta.fm

Wszystko fajnie ale jest,, pandemia,, i wszyscy co z nią walczą, albo walczą raczej by nie zginęła nie podlegają każe. Ustawa w myśl o bezkarności. Spytaj ile z tytułu zabranych premii w 2020 roku zgarnął prezes i jego świta. Oczywiście bezpodstawnie zabranych. Przyklad... Cytuje.., brak wywieszonej strefy,,, i teraz po co mi ta srefa skoro ma iść na pociąg za biletami??!!! ????????????????????????????NASTĘPNE,,.. nie zdjęcie strefy 30% oczywiście chodzi o strefę głupoty tych Z Brzeskiej. De Bill e liczenia orzeciez po sprzedaży biletów można stwierdzić ile ludzi jeździ. Ale to trzeba być Baaaardzo mondry by do tego dojść... De billi m i Ułomia to KM.

@szaraczek

Po ty lub twoj kolega z kierownictwa spółki.

@Rudy

Czy uważasz że to jest (usunięte przez administratora) Tyle kar to chyba coś tu jest nie tak prawda?

@Mazowieckie@poczta.fm

Sam jesteś z kierownictwa spółki. Ja już ci mówiłem pracuję w MNG na warsztacie

@szaraczek

Roman z MNT miał wypłacaną co miesiąc rentę z tytułu choroby zawodowej i dodatkowo pracował wMNT. Więc wygrał i uzyskał co mu sie należało.

Rob
@Mazowieckie@poczta.fm

A co tu k... Jest Oki. Idź do 107 na Brzeskiej to usłyszysz jakę mają zdanie o pracownikach. Ale przyjdzie na nich czas a będzie bolało

@Rob

Czy chcesz przyłączyć sie do naszego projektu wykazania wszelkich ewentualnie wystepujących nieprawidlowosci w tej spółce?

Rob
@Mazowieckie@poczta.fm

Ile podwyżki związki chcą. Bo (usunięte przez administratora)inflacja nas zjada. A tak ogólnie czosnki czekają u bram

@Rob

Związki zarządały 500 zł do uposarzenia podstawowego. Niestety pracodawca nie odpowiedział nic w tej sprawie więc pewnie znowu nici z podwyżek lub może 50 zł. Już tak bywało. Na razie rozmowy przeniesone na 25 maja. Ale nie liczył bym na nic z takim podejsciem pracodawcy. Zresztą ciekawe czy oni wogule mają pieniąde na podwyżki?

Młody.
@Rob

Apel do Prezesa.... Panie Prezesie nie ma Żadnej Pandemii jeśli by coś takiego było dawno Pan by stracił stanowisko bo nie miałby kto na Pana i Zarząd pracować. Jest Pan Historyk iem z wykształcenia więc pan wie co to Holokaust, segregacja Sanitarna, jak przeprowadzał (usunięte przez administratora) Jeżeli zgodzicie się na taką segregacji to będzie to równe z tym że godzicie się na zabieranie praw. Dziś słyszałem w radio Wel Komorowskiego który chce przymusowych szczepień, ludzie poczytajcie otym Szkodnika, kim jest co zrobił dla was jako prezydent.... Tfuuuuu... Mam nadzieję że KM nie pujda ta drogą. A tak wogole kiedy wyrównanie Grup płacowych

Mazowieckie@poczta.fm

W odpowiedzi na kilka zapytań w tej sprawie pragne wyjasnić niedomówienia. Skład pociągu w którym nastąpiła awaria drzwi, nawet jednej pary, musi bezwzględnie zjechać do naprawy. Taki skład ma prawo dojechać tylko do najbliższej stacji i zostać wycofany. Dodatkowo jeśli kierownik pociągu stwierdzi że jazda z ludzmi w ten sposóbpowoduje niebezpieczeństwo, to taki skład powinien zjechać jako pociąg slóżbowy bez obslugi podróżnych. Kochani nie podkładajcie się. W razie wypadku to wy wezmiecie za to odpowiedzialność. Spółka sie was nie pożałuje. To wy za to odpowiadacie.

Mazowieckie@poczta.fm

Czy móglby mnie ktoś oświecić na jakiej podstawie są w tej spółce dokonywane zmiany w planach pracy a co się z tym wiąże również harmonogramach. Czy oni nie wiedzą że pracownicy też chcą wiedziec czy w danym czasie pracują czy też nie. Każdy ma jakies inne swoje sprawy i plany.

Czy ktoś potrafiłby udzielić odpowiedzi na pytanie na jakie wynagrodzenie brutto może liczyć dyspozytor zmianowy w tej organizacji? Z góry dziękuję za odpowiedzi

masinis
@Kandydat

Tak czytam te wpisy, jak każdy jedzie na wieprza z ostrołęki, i nadziwić się nie mogę ilu ma znajomych na FB, czynnych maszynistów z KM, a z ust tych znamomych sam na własne uszy słyszałem jak jadą na nigo.. to samo tyczy się tego biznasmena z siedlec.. nosz (usunięte przez administratora), ale Ci ludzie piszą i mowią głupoty, to pokazuje też strukturę firmy, człowiek człowiekowi wilkiem... śmieszyscie mnie wszyscy.. od góry do dołu..

Zostaw merytoryczną opinię o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 341.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 301, z czego 54 to opinie pozytywne, 156 to opinie negatywne, a 91 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

„Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.