Opinie o Rockwool w Cigacice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Rockwool. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Rockwool o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka kruszyw mineralnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rockwool w Cigacice

Joe

Ten zakład to totalna porażka, niedawno Kierownicy, brygadziści, Sur dostali podwyżkę, na początku lutego dostali Specjaliści na Rockfonach, zarządzie, Co Ty (usunięte przez administratora), nie widzicie tego kto na tej linii naprawdę (usunięte przez administratora) przyjdzie z zaskoczenia na linie i zobaczcie że 80 % specjalistów siedzi sobie przy stoliczkach w telefonie przy kawce i Ciasteczku. A ludzie na końcówce nie raz nie mają gdzie rąk włożyć. Brygadzista potrafi przesiedzieć w Biurze 7 godzin podczas zmiany, Pretensje o wszystko, Bardzo nie lubią jak się powie prawdę. Ludzi denerwuje bardzo to że Brygadzista czy tam kierownik mówią że "Ja Zrobiłem " a (usunięte przez administratora)oni zrobili ... To my zasuwamy na tej linii a oni Tylko podkręcają linie, szczególnie na Panelach na "B Brygadzie" Ten zakład To jest (usunięte przez administratora) jak huu. Między ludźmi którzy pracują na Końcówce a Specjalistami, jest Różnica 1870 zł na Umowie (Umowa na Stałe) a zdaża się że "BAJLA" jedzie co chwilę, a nas zarząd ma za Nic. Dziękujemy za Takie traktowanie. Teraz wiecie dlaczego ludzie tak często chodzą na L4 skoro macie nas za Krawężniki. Ruszcie mózgami. Związki też (usunięte przez administratora)robią bo jakoś jest dużo gadane/pisane że walczą o podwyżkę, jakoś tego nie widać oprócz tego że od kwietnia jest podwyżka dla wszystkich 650 zł brutto. To są śmieszne pieniądze. Jedni dostają podwyżkę dwa razy w roku, inni raz ...(usunięte przez administratora)

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Rockwool? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Do Linde
@Linde

O jaką naukę ci chodzi??? Żeby układać płyty to trzeba do tego nauki ???? Hmm ciekawa sprawa.. .Sądzę że firma leję na pracownika sądząc po komentarzach. a jak znam życie to ludzie bzdur nie wypisują na takich forach tylko prawdę żeby uczulić innych

Lolek

najgorsze kierownictwo jest na nowej linii, nie ma tam szacunku dla pracownika. Jadą po Tobie jak po (usunięte przez administratora), kokosów nie zarobisz. Dziewczyną się pracować nie chcę, a kierownicy tego nie widzą. Niewiem ile w tym prawdy ale podobno kilka lat temu, rockwool płacił pieniądze burmistrzowi Sulechowa żeby nie zgadzał się na budowę innych zakładów pracy, dlaczego? odpowiedź jest prosta, im większa konkurencja, tym więcej by musieli podnieść wypłatę. Ludzie chca się zwalniać z linii przez napięta sytuację pomiędzy Operatorami a Kierownictwem. CAŁE KIEROWNICTWO MA LUDZI W (usunięte przez administratora) POKAZUJĄ TO NA KAŻDYM KROKU.

Małgosia
@Canerwool

Dokładnie, mąż pracował swego czasu jako spawacz, i też miał taki dodatek płacony. Nie ma tam u was związków zawodowych, które by mogły podziałać coś w temacie? Brat chce się tu przyjąć, młody jest jeszcze, ale 3800 jak na prace w takich warunkach to niewiele. Wchodzą jakieś dodatki do podstawowego wynagrodzenia?

Pracuję w dziale handlowym jako doradca tech-handlowy. ROCKWOOL nie jest moją pierwszą pracą, więc mam porównanie do innych korporacji. Mniej więcej też wiem jak się pracuje w innych firmach w branży. Moja subiektywna opinia: - Przełożeni. Wg mnie w ROCKWOOL raczej nie znajdzie się manager, który 'jeździ' po ludziach. Jest wysoka kultura pracy, nie ma kontroli 'zza krzaka', przełożeni raczej starają się pomagać, a przynajmniej nie przeszkadzać. - Kasa. "Punkt widzenia zależy...". Są widełki - to zależy od człowieka, doświadczenia itp. Mogłoby być więcej (jak wszędzie i zawsze), ale wg mnie tragedii nie ma. - Rotacja. Dla mnie jeden z najważniejszych plusów - jeśli robisz swoje, nie kradniesz, nie cwaniakujesz i robisz to co trzeba + chcesz dać trochę od siebie można tutaj robić wiele, wiele lat (są handlowcy pracujący po parenaście, paredziesiąt lat). - Auta. Ford Focus, bez GPSa. GPS to efekty pracy. Firmie nie zależy na sprawdzaniu co do minuty czasu pracy - pracują ludzie którzy chcą i chcą to robić dobrze. Minusy - Awans. Przy stosunkowo małej rotacji raczej ciężko awansować pionowo, częsciej istnieje szansa przemieszczania poziomego. - Inne, mniej ważne - na siłę można czepić się wszystkiego, ale dla mnie szkoda prądu. :) Dla mnie - najlepsza firma w jakiej pracowałem i w mojej opinii - zdecydowanie powyżej średniej w szeroko rozumianej branży budowlanej. PS. Dla 'kolegi' : 'Nowy Pracownik 2017-04-03 13:25 Jerstem tu nowy dopiero się przyjąłem do pracy i mam pytanko czy dupy pracujace w Rockwoolu daja się obmacywać??? I jak tak to na jakich działach???' 1. Mam nadzieję, że to marna prowokacja, jeśli nie: 2. Nie 'dupy', ile kobiety. 3. Żadna i w żadnych. 4. Nie pozdrawiam.

Gieet
@Tomek

Cześć Idę na rozmowe w przyszłym tygodniu, jakie są widełki finansowe ?

@Tomek

Pracuję jako operator - wydawca. Rockwool nie jest moją pierwszą pracą, więc mam porównanie do innych korporacji. Mniej więcej też wiem jak się pracuje w innych firmach w branży. Moja subiektywna opinia: - Przełożeni i koordynatorzy. Wg mnie w ROCKWOOL jeżdżą po pracownikach i sami po sobie . Kultura pracy żadna wręcz zerowa, ale co się dziwić jak sami donoszą na siebie wyższej władzy. Nie mają pojęcia o pracy i asortymentach, które idą na liniach i prdukcujnych oraz działach. Nie pomagają tylko przeszkadzają i jeszcze jadą po pracownikach. Niesprawiedliwa ocena oraz dzielenie premiami. Czyli dostanie ten kto jest pupilem koordynatora a nie ten co faktycznie dużo umie. Kontrola na każdym kroku zza krzaka również. Objawia się to montowanie kamer przenośnych, czyli nigdy nie wiesz gdzie i jak wiszą i rejestrują. Więc Kij do bicia zawsze się znajdzie. Czy kradniesz, Czy cwaniakujesz i nie robisz to co trzeba, czy też jest zupełnie odwrotnie działa zasada winien nie winie wisieć powinien.Chesz dać trochę od siebie ... Zapomnij co najwyżej możesz przyczepić karteczke. Robią tutaj wiele lat tylko najstarsi i najdwardsi pracowniczy, młodzi uciekają .Nowoczesne wózki widłowe naszprycowane elektroniką. Pracodawca może sprawdzić wszystko nawet liczbę bąków w nim puszczonych. Pracują ludzie, którzy nie mają wyjścia albo przez zastanie zostali, w myśl zasady starych drzew się nie przesadza. Awans zapomnij , chyba że masz plecy. Rotacja na działach jest mega non toper nowe twarze. Nie czepiam się bo szkoda prądu. :) Ale " władzy" raczej nie. Kiedyś najlepsza firma w jakiej pracowałem i w mojej opinii - zdecydowanie powyżej średniej w szeroko rozumianej branży budowlanej. Teraz niestety dno i coraz gorzej

Aktywny Nowy wpis
@Tomek

Siemka, pracujesz tam dalej ? czy już gdzieś indziej ?

Diamond

Niestety nie polecam też pracy w dziale sprzedaży jako handlowiec. Pensja niby rynkowa plus obiecywane premie - zachęcajace na rozmowach rekrutacyjnych, ale jak Cię nie polubi szefuńcio to nie zobaczysz na koncie nic z premii, a inni będą zarabiać jak strzelają z ucha albo są lizusami. Większość menadżerów to byli handlowcy, nie mają pojęcia o zarządzaniu ludźmi. To jednak nie najgorsze, możesz trafić na menadzera, który pracuje tam od "zawsze" i traktuje pracownikow jak 20 lat temu, zero szacunku i dojeżdzanie psychiczne bez żadnych konsekwencji- tak jak już, ktoś pisał- w tej firmie to jedno wielkie kolesiostwo. Wyciskają pracowników jak cytryny, wizyty w dzień, a raporty i inne prace biurowe to już kiedy sobie wybierzesz sam, możesz i w nocy. Ja już mam to za sobą, uśmiech na twarzy powrócił i przedewszystkim spokój w głowie.

Johny
@Diamond

Coś musiało się popsuć, bo rzeczywiście spora rotacja i ludzie odchodzą.

@Johny

Coś musi być, na rzeczy - co chwilę rekrutacje wyskakują. Miałem, nawet aplikować na doradcę handlowego i dzwoniłem do ich handlowca podpytać co i jak. Kojarzę gościa z jakiś imprez. Narzekał strasznie, co drugi podobno myśli o odejściu, ale boją się, że będzie podobnie chu...o gdzie indziej, więc tak siedzą. Odpuściłem, jak tam taka atmosfera.

Małgorzata
@Diamond

Wizyty w dzień, a prace biurowe w nocy... brzmi jak praca na dwa etaty :/ Podstawa wynagrodzenia jest, chociaż adekwatna do takiego natłoku obowiązków? Bo z tego co piszesz, to dostanie premii to ruletka. Załóżmy, że przypadniesz szefostwu do gustu — wtedy jakiej premii można się spodziewać? Jakieś groszowe sprawy, czy konkretna kwota?

Long
@Diamond

Potwierdzam, atmosfera jest słaba w dziale sprzedaży.

Do Michał
@Michał

Rekrutację są co chwila bo firma zatrudnia na 3 miesiące i wypad .Sam chciałem aplikować ale to co usłyszałem od dwóch moich kolegów którzy pracowali to odrazu mi się odechciało. Opinie nie były sprzeczne że sobą i to co czytam w innych wypowiedziach to widać że opinie się potwierdzaja

Aktywny Nowy wpis
@Diamond

Hej, wspominasz o dużej rotacji, masz na myśli jakiś konkretny jakby pododdział w handlowym ? czy ogólnie ? przybliż proszę jakie to stawki rynkowe, o których wspominasz pisząc o wynagrodzeniu, będę wdzięczny za info. pozdrawiam

Wally Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.

Pracuje to 20 lat. Zaczynalem od zera, pare awansow mam za soba. To jest firma na lata. Prawda, ze te 20 lat temu tu sie dostac to trzeba bylo miec albo plecy albo przejsc przez sito. Ja plecow nie mialem. Wyplata byla na probnym wieksza niz w firmach , gdzie sie na 1,5 etatu robilo albo trzaskalo nadgodziny. Potem tak kasa latami malała, nie była juz taka duża. Teraz od jakis paru lat znowu troche wieksze te podwyzki. Niektorzy narzekają ze nie przedlużali umów. Leniom nie przedluzali albo tym, co sobie nie radza. Mam tu sporo kolegów, pracujemy tez mniej wiecej 15-20 lat. Stara ekipa. narzekają przewaznie mlodsi stażem, co to nie zagrzaja dłuzej niz rok miejsca w firmie i od razu leca do innej, mysla ze od razu beda kokosy. Trza sie postarac. Dobrze ze docenili teraz specjalistow, ze jest roznica w sawce, zeby sie ktos chcial ucyc, bo jak nas zabraknie , to kto bedzie ustawial strukture, zmienial flisy, frezy i cala reszte? Ci co pierniczyli o kawusi i ciasteczkach to jak sie poszli szkolic, to jak poiciekl pot po (usunięte przez administratora) jak serducho walilo, bo nie wiadomo co na koncu wyjedzie, to poczuli co to odpowiedzialnosc. O firmie - w miare dobrze placa, jak robisz uczciciwe to przepracujesz tu do emerytury. Dookola coraz wiecej magazynow w Sulechowie, wiec pensje beda rosnac jak nic. sOŁTYS burmistrz nasciaga firm, widac co sie dzieje.

Pakowcz

NIE POLECAM !!! Odradzam pracy w tej frme .pracowalem to wiem jak jest. Zatrudniaja po jakims czasie zwalniaja a ogłoszenia cały czas się pojawiają ze zatrudnią pracowników. Tylko po co ta sciema Panuje tu typowe kolesiostwo i prostactwo pomocy brak każdy każdego ma w duqie .( są wyjatki ). Wymagania też jakieś z kosmosu chodzenie caly czas w okularach( bzdura że brak slow ) . Jednym słowem tam gdzie kończy się sens i logika tam zaczyna się Rockwool . Nigdy więcej tej firmy , nic dziwnego że mnóstwo ludzi uciekło z tego (usunięte przez administratora)

Beka Nowy wpis
@Pakowcz

Ja tu pracuje 19 lat i nie narzekam. Zaczynałem od zera, teraz mam lepsze stanowisko. Trzeba sie starac jak sie chce coś wiecej. A nie, jak komus lepiej to niech mu sie noga powinie , szczere zyczenia od blizniego.

- Aplikacja przez formularz na stronie firmy - Kontakt telefoniczny po około tygodniu od wysłania CV w celu ustalenia terminu rozmowy - Rozmowa rekrutacyjna online (1h)

- pytania o VKOA (SD/FI integration) - jakie posting key mamy na GI - jakie posting key mamy na fakturze vendora - jakie posting key mamy na fakturze customera - jakie posting key mamy na GR - czy stworzenie PO ma wpływ na moduł finansowy Jednym słowem rozmowa rekrutacyjna w tej firmie to jakiś żart. Prawie wszystkie pytania, które mi zadano dotyczyły (1) rzeczy, które robi użytkownik, a nie konsultant (oczywiście konsultant powinien znać odpowiedzi na te pytania, ale jeśli firma szuka konsultanta wdrożeniowego, to powinni zadać pytania także z customizacji systemu), (2) posting keys, które mamy na kolejnych dokumentach. Po trzecim pytaniu o posting key podkreśliłam, że aplikowałam na konsultanta wdrożeniowego, i nie za bardzo rozumiem dlaczego już pół godziny rozmawiamy o posting keys na poszczególnych dokumentach. I w tym momencie atmosfera rozmowy się jeszcze mocniej pogorszyła. Zapytano mnie o nazwy tabel wykorzytywanych do konfiguracji VKOA (chyba jedyne pytanie o konfiguracje). Kiedy wymieniłam standardowe, to poproszono mnie o wymienienie pól, które znajdują się w tych tabelach... Niby banalne dla osoby, która na tym pracuje, ale kiedy odpowiedziałam, że mamy tam m. in. "tax indicator for customer" (poprawna nazwa parametru to "tax classification on customer") to spojrzano na mnie z wyrzutem i zaznaczono, ze taki parametr w systemie NIE ISTNIEJE i zapytano czy w ogóle widziałam VKOA na oczy w czasie swojej kariery xD Generalnie atmosfera była bardzo słaba, nie zwracano uwagi na poprawne odpowiedzi kandydata, a jedynie wytykano te najbardziej szczegółowe błędy, a raczej przejęzyczenia, które nie wynikały bynajmniej z braku wiedzy. 15 minut przed końcem rozmowy zgodnie ustaliliśmy, że kończymy spotkanie, ponieważ żadna ze stron nie była zainteresowana współpracą, co było dość wyraźnie widać (mnie po czwartym pytaniu o posting key i zarzuceniu, że VKOA nie widziałam na oczy skończyły się siły do udawania, że jestem nadal zainteresowana rekrutacją). Podsumowując - niestety nie polecam.

Joe

Za mechanika warto się tu przyjąć? Mają taką ofertę pracy i chyba jestem zdecydowany aplikować, ale wolałbym najpierw się od was dowiedzieć, czy polecacie tu robotę? Te dodatki za pracę w systemach zmianowych i święta to bez problemu rozliczane są? Jak zarobki w tym roku wyglądają, kiedy ostatnio jakieś podwyżki były? Nie chce pochopnie oceniać, ale dużo tu wpisów o nieprzedłużaniu umowy na okres próbny. Nie chciałbym pracowac jedynie przez 3 miesiące, i potem szukać nowej roboty :P Wśród mechaników też taka rotacja?

CO

Czy ktoś mi powie jak wyglada sytuacja na etacie Portiernia zarządzanie procesami załadunku. Z góry dziękuje za informacje

Uwaga

Wjeżdżasz o 6 rano wyjazd o 12. Wszyscy mają w (usunięte przez administratora) twój czas pracy

Dobrze wózkiem śmigam i udt mam. Można fajnie tam zarobić? Pisze, że chcą ludzi gotowych pracować w systemie trzyzmianowym (pon-pt) lub trzyzmianowym czterobrygadowym. To znaczy, że można wybrać nie czterobrygadówkę? A jakie wasze zdanie o zakładowej przychodni lekarskiej?

Cancerwool

Jadąc z Sulechowa w kierunku Zielonej Góry, zaraz po wyjeździe z Sulechowa na obwodnicę, widać na prawej połaci nieba przepiękny ślad węglowy jaki pozostawia wasza firma, szanowni pracownicy Rockwoola. Nie chciałbym być złym prorokiem, ale na waszym miejscy szukałbym sobie na gwałt nowego miejsca pracy, no bo skoro Unia Europejska chce zakazać rolnikom hodowli bydlątek i owieczek ze względu na emitowanie przez te biedne zwierzątka dwutlenku węgla, to co tu dopiero się stanie z taką owczarnią jak wasz zakład. Wiem, wiem będziecie topić skały elektrycznie zamiast spalać koks i postawicie przy zakładzie wiatrak żeby energia elektryczna była zielona jak nie do końca jeszcze zatrute przez waszą firmę przepiękne zielonogórskie lasy.

Rojal

Dajcie spokój. Straszą że umowa próbna się kończy. Przełożony potraktował mnie jak cięcia. Nie pozwoliłem sobie to nie przedłużyli mi umowy. Nagadał w biurze że nie zgadzałem się z współpracownikami . Co jest bzdurą. Wszyscy byli zdziwieni bo wykonywałem swoje obowiązki . Jak należy. To się nazywa chyba (usunięte przez administratora)

Do Rojal
@Rojal

Zgadzam się z Tobą w całej okazałości. Też tam pracowalem , i po okresie próbnym nie przedłużyli. Mi umowy . W biurze też powiedzieli mi takie zeczy o których nigdy bym się nie spodziewał , ale potraktowałem to jako kolejna lekcje zycia Pracownicy też maja negatywne zdanie na temat firmy ale każdy siedzi cicho . Z początku myślałem że to bajki bzdury , ale fakty okazały się inne

Operator

Infantylne pytanie. Sami odchodzą szukając przysłowiowego szczęścia gdzie indziej, niektórzy wracają. Czasami na dłuższą metę system im nie pasuje. Nie ma co ukrywać praca na zmianach nocnych jest dość męcząca ale to kwestia przyzwyczajenia. Jak to mówią... "Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Pracować wszędzie trzeba".

Mari
@Operator

Dobra kasa jest chociaż za zmiany nocne? Czy pracodawca zapewnia wtedy jakiś posiłek regeneracyjny albo coś w tym stylu? Dużo w ogóle nocek się zdarza w miesiącu?

@Mari

Na start masz jako operator już teraz 4800 do tego kasa za godziny nocne i weekendy całkiem niezła, dodatek za sysyem. Pracodawca korzysta z programu Smart Lunch gdzie masz dofinansowanie 10 zł dziennie do posiłku, niezależnie od zmiany czy to 1 czy nocka. Także w pierwszych msc bez problemu zarobisz te 4200 jeśli jesteś osobą mlodą zwolnioną z podatku to wiadomo więcej.

Maruda
@Operator

Po 17 latach pracy mam w tym zakładzie 4000 to skąd u Ciebie operator takie wiadomości wyjdź z biura zajrzyj raz na produkcje lub inny dział to będziesz wiedział co i jak.Jak popracujesz w kurzu i pyle to zobaczysz czemu ludzie odchodzą , dodatki do wypłaty są za czas poza domem a nie podstawą wypłaty .

@Maruda

Pracowałem na różnych działach a zaczynałem u starego dobrego Pana Wi...skiego. ZWW. Pamiętam te czasy w szczególności chyba odbiór pargro na 2, czy flexo na 4 jak na głowę się sypało. 4800 mają brutto na chwilę obecną na start operatorzy. Były lepsze czasy tutaj ale wiadomo już nie wrócą. Źle nie jest ale wiadomo zawsze może być lepiej. Jest jak jest pracować gdzieś trzeba. Niech najlepiej każdy przyjdzie sam i się przekona. Każda praca ma swoje plusy i minusy. Pozdrawiam

Ink
@Operator

Cieszę się, że dostałem podwyżkę od października. Nigdy nie dostałem tak dużej kasy. Dziękuję Zarządowi. Trochę mi szkoda, że jedni dostali większe wynagrodzenia a inni nie. Ale takie prawo Szefa . Jeszcze w kwietniu dostanę druga podwyżkę i będę w siódmym niebie. Dziękuję firmo moja kochana .

Ink

Cieszę się z podwyżki. To nie jest ironia. Gdzie są ZZ które powinny mi wywalczyć podwyżkę? Sami sobie załatwiają. Mi się ta sytuacja podoba jak dostaje w starym roku pieniądze. Związki niech się zajmą nierownoscia bo jedni dostali , drudzy nie . To ich powinność.

@Ink

Cieszysz się z podwyżki, ale gdzie są związki, żeby wywalczyć Ci podwyżkę. Zważ, że Twoją ironię mogą zrozumieć koledzy z pracy, a dla kandydata to czarna magia. Ja nie wiem, o co chodzi. Kto dostał podwyżkę, a kto nie i czemu? Z 4.800 brutto na ile?

V-power 95

To nie pracownicy kończą pracę tylko firma rockwool.zwalnia pracowników ewentualnie nie przedłuża umowy .W to miejsce zatrudniaja następnego delikwenta i tak to się kręci. Krótko mówiąc Nie polecam pracy w tej firmie

@V-power 95

Po jakim czasie nie przedłużają umowy? Po 3 miesiącach po okresie próbnym już? Co do tych zwolnień to za co można wylecieć z firmy? Opłaca im się to w ogole, przecież nowego pracownika trzeba wdrożyć. Myśle nad stanowiskiem operatora ale interesuje mnie tylko stabilne zatrudnienie. Nie polecasz tylko z tego powodu, czy cos jeszcze jest na rzeczy?

Linde

Prawda jest taka że jak walisz w (usunięte przez administratora) to ci nie przedłuża..mam na myśli nagminne zwolnienia lekarskie jak i ewidentny brak chęci nauki.. Trzeba jednak się trochę przyłożyć aby współpraca przerodziła się w dlugofalowa

Zbyszek
@Linde

A to nie chodzi o to, że chcą po prostu jak najmniej osób przepuścić przez okres próbny, jak sugerują inne komentarze? Wiadomo, L4 czasami się zdarzy, ale przecież to nie może mieć aż tak dużego wpływu na zwolnienia? A to by znaczyło, że podczas okresu próbnego mniej płacą? Jak to jest naprawdę?

Drzeki
@Zbyszek

Nie polecam !!! Wszystko ładnie jak nic nie potrzebujesz , ale jak juz coś potrzeba to stwarzają problem . Pracowalem 2022 roku i też mnie zwolnili ,ale mogę powiedzieć że nawet jestem zadowolony ( wyszło mi to na dobre ) bo znalazłem prace na jedną zmianę i lepiej platna . W tym kolchozie zarabiałem 3300 na reke. WYSTAWIAM NEGATYWA

Do Linde
@Linde

Jaka umowa obowiązuje w Rockwool podczas okresu próbnego?

Syn M-a

Umowa na okres próbny 3 m-ce , a potem może być do widzenia

Ciężko jest ogarnąć tą pracę na skanerze, ogólnie tam jakieś wdrożenie jest? Chodzi mi o to ogłoszenie na operatora wózków widłowych bo wymienili w ofercie że praca ze skanerem jest też i w sumie nie przypominam sobie, abym miał do czynienia z czymś takim kiedykolwiek

Nie polecam pracy w tej firmie Rockwol . Firma zatrudnia za jakiś czas zwalnia i następni do golenia , ogłaszają się że przyjmuja do pracy a jak się dzwoni to mowia że nie aktualne a ogłoszenia dalej widnieja . Ludzi mają za nic .masz zapierd....ć i nic nie mówić po za tym nie brakuje lizoduqów i podqierdalaczy wśród pracowników. Dobrze że już nie pracuje w tym (usunięte przez administratora)

Zenek

Witam,jestem zainteresowany aplikacja na operator wózka widłowego w Cigacichach..Ktoś cos może powiedzieć na ten temat czy warto? @pracodawca

@Zenek

Jak wszędzie są lepsze i gorsze dni. Czasem naprawdę max roboty czasem luz. Dużo nauki na początek trzeba ogarnąć place, działy i system w wózku. Wypłata nie jest zła. Na start 4500 brutto plus dodatki zależy na jaki trafisz czy 3 czy 4 brygadowy grafik pracy. Dodatki za godziny nocne. Środki czystości, dofinansowanie do posiłków.

Wika
@Operator

Jak to jest z tym grafikiem? Czy jest on zmienny i jednego miesiąca można trafić na 3 brygadowy grafik, a innego na 4 brygadowy? Czy przydzielają pracownika na samym początku jego kadencji do jednego konkretnego?

@Wika

Od razu jesteś przypisany do brygady i masz grafik i wiesz na jaki system trafisz. Nie ma rzucania.

@Operator

Jak to jest z tym grafikiem, na jaki czas z góry to układają? trzeba jakoś wcześniej planować urlopy, czy jakoś z dnia na dzień też mogą wolne przyznać, jak ktoś chce?

Operator

Grafik masz ułożony w sumie bo na 3 zmiennej pracujesz w systemie 321, 5 dni roboczych więc chyba nie jest to trudność w liczeniu tym bardziej z programem harmonogram. Tak samo w systemie 4 brygadowym. W systemie 4 brygadowym dodatkowo masz w msc wolne dni tak zwane DW, wynikające z systemu pracy i przepisów kodeksu pracy, więc bierzesz wtedy kiedy potrzebujesz co do pojedynczych dni wolnych problemów też nie ma. Urlop dłuższy mniej więcej planujesz, jak w każdej większej firmie.

DO ZENEK
@Zenek

Nie polecę tej firmy nikomu w śród wózkowych panuje snobizm i kolesiostwo. Naturalnie są też wyjatki.

Zgłaszał się ktoś z was na stanowisko Doradca Techniczno-Handlowy? Jakie macie kierunki studiów? Zastanawiam się, czy mam szansę, bo nie określili, czego wymagają dokładnie i jakiego kierunku, to pomyślałem że spytam. Nigdy wcześniej ode mnie nie wymagano studiów do takiej pracy

mam zapytanko do pań z HR .Czy w związku z wprowadzeniem systemu TETA MI wszyscy pracownicy mają obowiązek posiadania smartfona lub laptopa?Znam sytuację gdzie pracownik miał zmienić telefon na nowszy z tego powodu.

Robię rozeznanie. Z tego co się dowiedziałam to firma stawia na rozwój, na automatyzację, robotykę procesów przemysłowych. Jest to chyba korporacja, czyli zbytnich sentymentów w stosunku do pracownika się nie spodziewam. Jednak szanuję swój czas prywatny. Czy trzeba zostawać po godzinach? Czy jak się zaangażuję to jest w firmie program lojalnościowy za przepracowane lata pracy? Roczne benefity? Czy jest poszanowanie między ludzkie, czy jednak tylko nacisk i poganianie pracownika? Czy szanuje się kobiety? Czy jest to jednak praca dla singli nienawidzących swoich rodzin i pracoholików? Czy ze względu na automatyzację jest sens aplikować, czy raczej spodziewać się redukcji etatów? Słyszałam, że jest szansa na normalniejszy system pracy 3 zmianowy 3 brygadowy, czy jednak ten odhumanizowany 4 brygadowy? Pracowałam już w przemyśle, tylko nie chcę spod deszczu wpaść pod rynnę. Interesuje mnie praca na linii przy produkcji. P.S. To nie są pytania do HR-u (bo macie swój odrealniony punk widzenia z całym szacunkiem).

Realista
@Ewa

A więc tak system dzisiaj 3 jutro może być 4 zmienia się to z dnia na dzień w zależności od potrzeby zakładu, kultura pracy zależy która brygada, docenianie pracownika że względu na lata przepracowane nie ma żadnych dodatków i benefitów raczej coś w stylu wytrzymałeś tyle to wytrzymasz jeszcze, nagrody świąteczne to jest zawsze zagadka raz 2000pln raz 1000pln zależnie od roku i widzimisię rady ta a podwyżki jak są to inflacja to raczej max zazwyczaj nawet nie ona także tyle a inflacja w zeszłym roku u nas była 9,5 % także powodzenia

Grzechu
@Ewa

Obecnie firma prowadzi politykę "Twoim benefitem są Twoje nadgodziny" kosztem czasu z Twoją rodziną.

@Grzechu

Kumam, to niedobrze, ale korzystnie rozliczają, chociaż te nadgodziny? Zgodnie z KP? Ile ich wpada w miesiącu? Pracując na 4 zmianę jest coś więcej do wypłaty? Jaka tam u was tak na marginesie jest rotacja?

Załadunek wełny

Parodia. Kto i jakim prawem zabiera moje 4 godziny. Tylko w rokwolu takie cuda. Już chyba w Polsce jedna z ostatnich firm gdzie nie potrafią wg grafiku szybko zakładowac auto. W holenderskim duńskim rokwolu to trwa do godziny. Maaasssaaakkra. Kierowcy masakra omijajcie ten zakład. A uprzejmość to wiele do życzenia

Mikołaj
@Załadunek wełny

Ile osób jest przy załadunku że traw tak wolno? Może mają za mało pracowników? Rozmawiałeś z kierownikiem żeby trzymali się grafiku? Za taki przestój samochodu nie ma kar?

Zostaw merytoryczną opinię o Rockwool - Cigacice

• Jak się pracuje w Rockwool?

Zobacz opinie na temat firmy Rockwool tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rockwool?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 8 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rockwool?

Kandydaci do pracy w Rockwool napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rockwool