Opinie o Chemont w Oświęcim

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Chemont. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Chemont o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Chemont w Oświęcim

Spawacz TIG

Jaka stawka dla spawacza na rękę. Bo widzę że ciągle szukają.Oferta wisi non stop to nic dobrego nie wróży. Polecacie jakąś inną firmę?

@Spawacz TIG

Może po prostu nie znaleźli jeszcze nikogo kto spełnia oczekiwania więc stąd ogłoszenie. Będziesz aplikował? Niestety nie znam stawki a przydałoby się takie info bo sam chciałem wysłać. Jakbyś coś wiedział to napisz.

Y.Y.Y.
@Spawacz TIG

Stawka na pewno zależy od umiejętności. Jest masa zleceń, więc i ludzi brakuje. Z tego, co wiem, to na produkcji raczej nie narzekają na kasę.

Pies
@Y.Y.Y.

Żenujące zarobki, konkurencyjna ofertę mam z kiosku ruchu.

Y.Y.Y.
@Pies

to idź do kiosku

@Spawacz TIG

Aktualnie proponują na etacie na start 3600 na rękę. Spawając tigiem , spawacz z dużym doświadczeniem... ???????? dno. Hala zima nieogrzewana , głęboki PRL. Nie polecam. Podziękowałem .

Kamila
@:)

Ok na start tak średnio, ale nie mówili co potem? Po jakim czasie podwyżka?

Firma jest idealna dla osób chcących zdobyć w krótkim czasie wiedzy technicznej popartej praktyką i doświadczenia z warsztatem. Niestety ze względu na dużą rotację w działach technicznych w tym momencie mocno ograniczona została ilość osób z doświadczeniem, ale ekipa pracująca na warsztacie jest pod tym względem równie kompetentna i chętna do dzielenia się wiedzą. Przyjmując się do firmy trzeba mieć z tyłu głowy to, że od samego początku zostaniemy rzuceni na głęboką wodę i wymagana będzie od nas spora doza samodzielności i samozaparcia. Dotyczy to pracowników zarówno produkcji jak i biurowych. Praca technicznych pracowników rzadko kiedy kończy się wraz z wyjściem z pracy - trzeba po prostu czasami przygotowywać się po godzinach, doszkalać we własnym zakresie. Pokazując że komuś zależy, można sobie zbudować dobrą pozycję w firmie, jednak nie można pozwolić wejść sobie na głowę, bo znajdą się osoby, które niezwłocznie to wykorzystają. Ekipa pracująca w firmie to naprawdę zgrana paczka, chętna do pomocy, jednak od jakiegoś czasu panuje tendencja do spychania pracy na innych (kiedy tylko to jest możliwe) i umywania się od jakiejkolwiek odpowiedzialności. W stronę zarządu można wystosować kilka zarzutów jak np. niedocenianie niektórych pracowników, odrzucanie próśb o podwyżki (i proponowanie ich w momencie złożenia wypowiedzenia) czy chaotyczny styl zarządzania firmą. Jednakże od czasu zmiany władzy w firmie widać napływ gotówki. Były podwyżki, premie, płatne nadgodziny, kupione zostały nowe programy, sprzęt czy maszyny na halę. Ogólnie polecam spróbować sił w takim zakładzie osobom nakierowanym na szybki rozwój i zdobycie doświadczenia. Jeśli szukasz ciepłej posady lub odporność psychiczna nie jest twoją najmocniejszą stroną, to polecam szukać pracy w korporacji lub innej dużej firmie. Tutaj raczej nie zagrzejesz miejsca na dłużej.

Były Pracownik

Bardzo dużo osób się zwalnia, warunki pracy są bardzo złe, brakuje jakiegokolwiek szacunku do pracowników, nie respektuje się nawet osób z dużym stażem i ogromem doświadczenia. Zwalniają się młodzi i ci starsi specjaliści. Pensje przy natłoku pracy i odpowiedzialności są porażająco żałosne, ze strony zarządu całkowity brak wsparcia, każdy kto znajdzie inną pracę- ucieka. Panowie powinni napisać poradnik "Jak utopić prosperującą firmę w 2 lata", to już nie pierwsza z jaką sobie "poradzili". Biuro projektowe Fusio, które zostało wcielone do Chemontu już nie istnieje- ludzie się pozwalniali, a niedobitki robią zupełnie inne rzeczy. W firmie jest aż jedna dziewczyna, która rzeczywiście umie angielski. Jeden z Panów V-ce prezesów wg jego CV interesuje się "samo krztałceniem" (pisownia oryginalna) już sam ten fakt powinien skłaniać do refleksji kto tam zarządza. Cięcie wydatków na każdym kroku oczywiście kosztem pracowników.

Maciuś
@Były Pracownik

A grupy do których należy to głównie wynajem hostess. Jak taki chłop dopchał się na takie stanowisko, przecież ani oni zarząd ani oni nie mają zielonego pojęcia o co w tej pracy chodzi. My będziemy smieci segregować, pracować w nadgodzinach za darmo i bez premii bo ciężka sytuacja, redukcja kosztów, zamówienia pójdą zeby potem jeden z drugim zgarnęli wypłatę za świetne zarządzanie firmą... czy ktoś z pracowników z biura albo z hali jest odpowiedzialny za kryzys firmy? Czy może osoby co im zależy tylko na własnej kieszeni, a ze firma padnie to trudno, wydoić się następna

@Maciuś

Nadgodziny są bezpłatne? To słabo bo myślałem że chociaż w ten sposób można sobie dorobić do pensji. Benefitów z socjalu też nie ma?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Chemont odbywa się również w języku angielskim?

Nie bo Pan prezes nie zna angielskiego :)

xxl
@były pracownik

a na biznesie się zna:)

John
@xxl

Jak nowi właściciele przejmowali Chemont to Firma przynosiła zyski.. wystarczyły dwa lata rządów "prezesów" nieudaczników i Firma jest w totalnej rozsypce. Dopóki były zlecenia pozostawione przez poprzednika to było okej... jak Pan Manager zaczął ogarniać dział marketingu to brali wszystko z rynku co tylko było i za śmieszne pieniądze. Ciekawe jaką szkołę kończył... bo nawet składnie maila nie umie napisać, a ortografia dla niego to nie istnieje, mógł sobie jakąś dziewczynę przyjąć do pisania maili to chociaż opinie wśród klientów by miał lepszą. Najlepiej to zna się na uwalaniu premii ludziom i koksowaniu na siłowni. Dużo ludzi teraz odeszło, ja i parę kolejnych osób w niedługiej przyszłości też rzucimy papiery.

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Chemont na stanowisko Ślusarz? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
xxx

Wiosna dużo przyjęć do pracy, końcówka wakacji zwolnienia, nieprzyjemne uzasadnienia tych zwolnień, zmiana prezesa zarządu. Nieprzyjemnie, nie polecam, toksyczne podejście do pracowników tak to niestety nic się nie zbuduje.

xxl

i co ciekawego w Chemoncie? coś sie dzieje? może ktoś napisze?

Fm

Jak rządzi automotive to może się na produkcję blach przezuca dla polskich samochodów elektrycznych :)

ja i on
@xxl

Dzieje się teraz komedia! Prezes przeprasza za (usunięte przez administratora) ale zwalnia pracownikow tusz przed emrytura, az cala ekipa odeszla zeby mu pokazac na jaki szacunek zasluzul -brawo Panowie za honor i uratowanie pracy innych pracownikow!

Spawacz

Firma największe dno,zarobki marne

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Chemont?

wynagrodzenie wpływa w całości nie jest rozdzielane

Zastanawiam sie nad aplikacją na stanowisko kontrolera jakości. Obecnie dość dobrze zarabiam, ile można tam wyciągnąć?

czesio

trochę w chemont przeszedłem lat, i jak ktoś narzeka to chyba zapomniał jak było :)

Ciekawski

Jak teraz pracuje się w Chemoncie? Czy macie zamówienia?

@Ciekawski

Polecam pracy dużo, i to fajnej ciekawej

Coś się zmieniło na lepsze? warto się tam zaczepić

ktos
@Paweł

Dużo lepiej spokojna praca fajny zespół

pracowni

ja tam nie narzekam , w porównaniu do tego co było jest niebo

Już były pracownik

Odkąd kasę trzyma pewien pan z fusio jest do bani człowiek na niczym się nie zna A zachowuje się jak Pan. Przez niego ostatnio kilka wypowiedzeń a będą następne przynajmniej 3

Edyta
@Już były pracownik

30 a nie 3 raczej, zobaczymy kto najdłużej wytrzyma.

Kololo

Zmienił się zarząd i właściciele firmy wiec nastają bardzo dobre czasy

Paulina
@Kololo

@Kololo Widzę, że jesteś zadowolony ze zmiany kadry zarządzającej w Chemont. Możesz napisać jak wyglądają warunki zatrudnienia w chwili obecnej? Aktualnie widzę kilka ofert pracy tej firmy http://chemont.pl/praca,182. Możesz mi napisać jak wygląda rekrutacja? Przyjmują ludzi bez doświadczenia zawodowego?

@Paulina

Wysyłasz CV i jak jesteś kompetentną osoba na dane stanowisko oddzwaniają i zapraszają na rozmowę o pracę. Nie mam pojęcia czy przyjmują osoby bez doświadczenia ale myślę że są jakieś szanse warto spróbować :)

@Kololo

W dodatku kisioogórek został zwolniony więc tyrania i mobing się skończył

Paulina
@Kololo

Czyli atmosfera jest lepsza? W takim razie to chyba dobry moment na zaaplikowanie do Chemont. Dopytam jednak jeszcze o benefity - macie jakieś fajne?

martyna
@Kololo

czasy chyba nie najlepsze. z obitnic nic, monitoring każdego ruchu, mobing i brak mozliwości dodatkowych zarobków. ograniczja starych doswiadczonych pracowników podsyłając na ich miejsce prywaciarzy zatrudniających na czerno. w sumie słabo

@martyna

Co Ty za głupoty opowiadasz były premie były podwyżki ja jestem zadowolony z wypłaty lepiej się mam z niż za poprzednim zarządem. Jak pracujesz sumiennie i uczciwie nikt się nie czepia. Mi tam monitoring nie przeszkadza, teraz prawie wszędzie są kamery czy idziesz do sklepu czy gdzie kolwiek. Ja nie mam nic do ukrycia bo pracuje i robię swoje. Mobing? Hahah jaki mobing Ty wgl wiesz o czym piszesz? Jeżeli Ci kamery przeszkadzają to idziesz do pracy by nie pracować masz coś do ukrycia? Co już nie można w pracy pościemniać że się pracuje? ???? Posiłki regeneracyjne są wypłata na koncie w terminie jest i premie też dostaje. Jak Ci się nie podoba to zawsze możesz pracę zmienić. Zauważyłem wcześniej że jest dużo osób co chcą ściemniać i nie pracować niektórzy cały czas na telefonach, a później wylewają tu swoje żale bo ktoś im uwagę zwrócił żeby się wziąść do pracy i już głośno krzyczą że to jest mobing haha weź się do roboty albo zmień prace takie osoby sieją zament tylko i psują zespół. Nawet się domyślam kim jesteś...

Lucyfer
@Kololo

Tyrania?? Robiłeś tu robisz hmm. (usunięte przez administratora)był jaki był ale nie traktował tak ludzi i nie było (usunięte przez administratora)każdy wiedział co ma robić nie było innych firm na które teraz dodatkowo trzeba zarobić żeby mieli pensje. Była lepiej robota z organizowana a teraz (usunięte przez administratora) Teraz owszem kamery są jak robisz uczciwie nic Ci nie powiedzą choć stwierdzam fakt że prezesi nie mają pojęcia na temat tej branży może się nauczą i zrozumieją że tu się nie da robić pełnych 8h jak na linii... Ciekawi mnie opinia Andrzeja który de fakto odchodzi z firmy i uważam że tą opinie napisał jeden z wiceprezesów :D trochę żałosne. Szanujcie ludzi Panowie to się wam odwdzięczą bo to oni robią na was nie wy na nich to oni są kapitałem firmy nie maszyny. Mam nadzieje że nie którzy pójdą po rozum do głowy bo już kolejne ważne osoby będą odchodzić i możecie zamykać ten Majdan bo ludzi nie znajdziecie. Powodzenia

Yoko
@Lucyfer

Pracuje w tej firmie od lat. I były podwyżki i premie to prawda trochę się pozmieniało ale Jest lepiej niż było. wiadomo gdzie poszedł pan K i wcale tam nie jest lepiej wystrczy popytać ile się tam osób zwolniło przez to ale nie prościej zmienić pracę? Każdy może mieć nick jaki chce myślisz że ktoś by podał swoje prawdziwe imię? Raczej nikt by się nie narażał władzy byleby robota była i pieniądze na koncie w terminie i będzie ryrać

Majkel

Witam czy praca głównie na miejscu czy delegacje?

@Majkel

Głównie na miejscu

Jak ze studentami w Chemont? Chętnie zatrudniają?

Myślę, że na stanowisko technologa lub kosztorysanta nie powinno być problemu

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Chemont? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

To zależy od specyfiki stanowiska pracy i dogadania się z przełożonym. Na ogół chyba nie ma większych problemów

Miska

Chciało by sie powiedzieć "nadejszła wiekopomna chwila" - długo na to czekaliśmy ale chyba było warto ! koniec ze wzajemnymi podejrzeniami, (usunięte przez administratora), manipulacją, idp...itp. ! Przede wszystkim z rządami osoby, ktora nie miała zielonego pojęcia technicznego.

juri
@Miska

Napisane w punkt :)

@Miska

wcale nie uważam, że teraz jest lepiej, może i coś inwestują ale mobbing jest, poszanowania pracownika brak, co do wierzy technicznej też można spekulować....

Kiki

Czy firma płaci wynagrodzenia w terminie?

@Kiki

Tak, wynagrodzenia są wypłacane terminowo.

Zostaw merytoryczną opinię o Chemont - Oświęcim

• Jak się pracuje w Chemont?

Zobacz opinie na temat firmy Chemont tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Chemont?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Chemont
2.6/5 Na podstawie 57 ocen.
  • Chemików 1
    32-600 Oświęcim