Opinie o Fabryka Wentylatorów ''OWENT'' w Olkusz

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Fabryka Wentylatorów ''OWENT''. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Fabryka Wentylatorów ''OWENT'' o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń i montaż instalacji wentylacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Wentylatorów ''OWENT'' w Olkusz

Ola

Witam, czy kobiety pracują? I na jakich stanowiskach?

qwer

Witam, pojawiło się ogłoszenie o pracę na stanowisko: Specjalista ds. ofertowania i marketingu, zaproszono mnie na rozmowę, szukam opinii o OWENT, jaka jest atmosfera w firmie, jakie są benefity itp?

@qwer

Dziwne, że nikt nie udzielił Ci żadnej odpowiedzi. Ponoć w OWENT aktualnie nie poszukują nowych pracowników. Może zatem udało Ci się dostać tę posadę? Chętnie się dowiem, jak przedstawia się sytuacja u Ciebie.

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w Fabryka Wentylatorów ''OWENT''?

Cześć, bylem u nich na rozmowie na technologa. Rozmowe prowadzil kierownik, pytal sie o to co robilem w poprzedniej pracy, czy wiem jakie sa gatunki blachy, kazal znaleźć cos na rysunku plus oczywiście standardowe pytania o oczekiwane warunki;) Jak dla mnie bylo normalnie

@Anonim

A jeśli chodzi o języki obce jak to wygląda? Pozdrawiam

Zibi

Czy firma wprowadziła jakieś obostrzenia żeby zabezpieczyć pracowników w związku z pandemią?

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Fabryka Wentylatorów ''OWENT''? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
nick

na (usunięte przez administratora)szukaja technologa i mistrza. startujcie!

W Lignie są nowe przyjęcia do pracy. Na start 4000zl na rękę plus premie. A jak jesteś dobry to wyciągniesz dużo więcej. Dodatkowo możliwość dorobienia w nadgodzinach.

Dlaczego tak jest
@Marcin

Marcinie albo raczej Piotrze powiedz dlaczego tak jest ze dajecie 4k na łape a wasz byly pracownik i w sumie tez nasz chce podebrac wam pracowników i płaci 2500 na lape i chłopaki sa zainteresowani praca za 2500 a nie 4k ?? Powiedz o co chodzi bo nie wiem czy tam sa tacy nie madrzy ludzie i nie umieja liczyc czy te 4k to sciema?? Ps Z owentu nikogo nam nie chce podebrac bo powiedzial ze ludzi ktorych trzeba pilnowac zeby robili to nie sa dla niego pracownicy tylko smiec ludzki

Libing

Gorzkie żale owentu. Was poje bało sracie w własne gniazdo. Przecież jak nie pasuje to są inne zakłady w okolicach tam mobbingu nie ma. A co do kierownika to możecie wierzyć bądź nie ale bywali dużo dużo gorsi w tej firmie a gość jest dogadany . I trudno mu się dziwić ze się spina jak konkretnych fachowców ma paru a reszta to jak wszędzie w tych zawodach tzw ostatni sort co poniedziałek wolny bo było dużo a produkcję trzeba zrobić

Czy Fabryka Wentylatorów ''OWENT'' narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Nie :)

Ewa 2

Dlaczego pani ewo odchodzą od was doświadczeni pracownicy?? Np brygadzista montazu albo tokarni spawacza z wienikow lakiernik ?? I dlaczego kazdy z nich odszedl w trybie natychmiastowym ?? Nie chcieli rozmawiac jak to nazwać wypalenie zawodowe czy po prostu podejscie ich przelozonego (kierwonika) ktory ich wykończył psychicznie. Odchodza 4 osoby z doświadczeniem i kazdy mowi za powod kierownika. W innym zakładzie juz by dawno wylecial z roboty bo zaden szef sobie nie pozwoli zeby przez kierwonika mu odchodzili ludzie ktozy chca pracowac i sa dyspozycyjni ale nie w owencie.... Brak aktywnisci na forum to sie ciesz bo słowani nie idzie tego opisac jak w tym zakładzie traktuje sie lidzi doswiadczonych

@Ewa 2

Niesty nie mogę zgodzić się z tą wypowiedzą . Tu nie ma nic winy kierownika że się zwolnili . Proszę nie siać propagandy :) pozdrawiam pracownik

Majster

Pracowałem po pół roku mogę na chłodno ocenić firmę. Nie polecam firmy, mobbing jest na bardzo wysokim poziomie, uwagi zwracane prezesowi wracają do osób mobbingujących, w okresie w którym pracowałem kilka osób zwolniło się samych przez presję kierownika. Kierownik ma bardzo niestabilny charakter, mówi tak jak wiatr zawieje, niestosowne żarciki, ploteczki są codzienną dawką humoru dla kierownictwa. Normy ciągle są zawyżane a pracownicy gonieni, nadgodziny są "obowiązkowe" a kto się wyłamie jest nieszanowany przez pracodawcę i kierownictwo. Jeśli masz coś do powiedzenia to licz się z tym że będziesz zwolniony Zarobki są bardzo mierne jak na tak duży zakład

Franek

Podpowiedzcie czy aktualnie warto aplikować, czy firma w ogóle prowadzi rekrutacje?

Adrian i Robert

Kierowniku Marcinie nie ma za co a jeżeli chcesz to zrobimy donos na ciebie do pani prezes albo na policje i bedziesz do pracy dojeżdżał autobusem albo wylecisz dyscyplinarnie bo na zakatarzony nos są paragrafy

Pracownicy

Dziekujemy Robercie za wypowiedz

@Pracownicy

I Adrianie

Pomogłem raczej

Zgadzam się z Panią prezes on nie nadaje się do kierowania produkcją nie ma szacunku do pracowników z wieloletnim doświadczeniem wielokrotnie sam do nas mówił że on tylko zap.... w tej firmie i nikt więcej albo możesz się zwolnić mi na tobie wcale nie zależy. Wchodzisz na montaż gość za obudową gra na telefonie idziesz na lakiernik siedzi malarz za kompresorem gra ale o podwyżki dla nich do góry leci i walczy o nich A jak idzie pracownik który robi swoje to w tedy pan kierownik mówi że nie dostaniesz bo firma nie ma pieniędzy albo ile ty byś chciał zarabiać. Jak robił na plazmowe i nie mieszał się w produkcję to robiliśmy dużo więcej niż jak nami "zarządza" czyli dla firmy lepiej jak go nie ma bo robota jest dużo lepiej zrobiona i są mniejsze straty bo każdy robi swoim tempem i zwraca na wszystko uwaga a przy nim jest szybko szybko bo jedzie tylko nie wiadomo co jedzie czy wentylator czy my na reklamację. Po za tym lata biegiem po hali kłuci się wyzywa rozmawia i to wszystko sam że sobą ale kto mu zabroni mieć wymyślonych kolegów bo jak się żywych nie ma to tak już jest. Z tymi chłopakami co u nas pracowali to tylko na niego nadają nie na szefostwo tylko wulgaryzmy lecą w stronę imienia kierownika i niczyją więcej bo zwalnia z roboty tych co coś umieli a tych co w głowach mają pustkę trzyma bo jak to ładnie powiedział a gdzie oni się utrzymają jak on się do niczego nie nadaje a tych co umieli to zwolnił i inne firmy sobie ich chwałą a my musimy cierpieć na tym że on "chce tylko dla nas dobrze". A firma jak sama w sobie jest Oki mamy wczasy co roku bony na święta paczki dla dzieci więc socjal nie jest zły i wypłata zawsze na czas tylko ta jedna osoba psuje wizerunek firmy

A Pani Prezes spi

Kierownik chodzi po hali i mowi ze on tylko pracuje w tej firmie a kazdy na wszystko w (usunięte przez administratora) nie ma ludzi do pracy bo nikt za takie pieniadze nie przyjdzie pracowac i musi ciagnoc robote tym co jest i caly czas narzeka na wszystkich i wszystko a jak znajdzie kogos kto chce pracowac i sie zna na robocie to daje go na najgorsze roboty i nim pomiata po calej hali a osoby co do niczego sie nie nadaja siedza i graja na telefonach i pan kierownik nic z tym nie robi. Czyli jak jestes ogarniety i chcesz pracowac robisz na nierobow a jak odezwiesz sie za glosno to wylatujesz z roboty i pozniej dochodzi do cb od kolegow jaki byles zly niedobry i takich ludzi kierownik nie chce jakies 3 miesiace temy byla akcja jak kierownik pokazal swoja prawdziwa twarz zwalniajac chlopaka ktory pracowal na 3 stanowiskach dobrze sobie radzil zostawal po godzinach i zawsze przyszedl pomoc kazdy mowil kolega kierownika uwazaj na niego bo doniesie a wylecial z roboty i zostal nazwany ... A czy nim jest to kazdy moze sobie sam odpowiedziec na to pytanie

@A Pani Prezes spi

Czyli Twoim zdaniem wysokość pensji zniechęca do pracy w Owent. A czy oprócz podstawy macie jakieś premie i benefity? Ciekawi mnie to bo zastanawiałam się, czy nie aplikować.

inspektor

witam.dostałem propozycje pracy na kontrolera jakości,jakie zarobki, jaka atmosfera itd.itp...dzięki.

@inspektor

Co prawda - zabierałeś tu głos już kilka miesięcy temu, ale być może nadal czasami tu bywasz. Nie widziałam, żeby Fabryka Wentylatorów ''OWENT'' aktualnie poszukiwała Kontrolera jakości, a więc zapewne już kogoś znaleźli na to stanowisko - może to nawet Ty już tam pracujesz. Jeśli tak to proszę, napisz nam o swoich pierwszych wrażaniach, jeśli chodzi o tego pracodawcę. Czy zaproponowano Ci atrakcyjne warunki pracy?

Igor

Może nie jest idealnie ale uważam, że niektóre opinie są bardzo mocno przesadzone.

Wacław

Jeśli jest tak trudno jak piszecie to trzeba rozmawiać z szefostwem. Samo pisanie na forum nic nie da!!

A może większość się nie wypowiada tylko dlatego, że szkoda słów i czasu na komentarze, które i tak niczego nie zmienią? O tym, co dzieje się w firmie i jak stacza się po równi pochyłej w dół, wielu już wie od dawna. Cały proces przybrał na sile po zmianie zarządu i przyjęcie polityki zatrudniania "swoich ludzi", co jest widoczne od 2016 r. Obecnie fabryką kieruje osoba przez specjalistycznego wykształcenia, będąca córką człowieka, który za poprzedniego ustroju skupował za bezcen polskie fabryki i zakłady, a potem je sprzedawał lub zamykał. A co działo się z pracowinkami takich zakładów, to chyba możecie się domyślić. Z olkuskim Owentem będzie podobnie - to tylko kwestia czasu. Komentarz użytkownika "Ewa" został napisany ewidentnie na potrzeby podniesienia wartości własnej marki. Niby pisze, że brak brak opinii "może" oznaczać zadowolenie ze strony pracowników. Rozumiem, że jeśli są zadowoleni, to już o tym pisać nie trzeba? Gdyby rzeczywiście tak było, to przynajmniej kilka opinii na plus od 2014 r. by się tutaj pojawiło. W dodatku kontekst myślowy zawarty w ostatnim zdaniu zdaje się odciągać uwagę od negatywnych komentarzy, które już są bądź się pojawią w przyszłości. Kto zna Olkusz lub ludzi pracujących w Owencie doskonale wie, jaka jest sytuacja we wspomnianym zakładize i skąd wynika tak duża rotacja pracowników. W ogólnym uzasadnieniu można odnieść się do sześciu pojęć - niskie zarobki, toksyczna atmosfera, złe warunki pracy, brak szacunku dla pracowników (w tym także dla tych z kilkudziesięcoletnim stażem), kumoterskie kolesiostwo i układy. Wiem, bo swoje tu przepracowałem, a być może nadal pracuję? Tym, który rozważają przyjście do Owentu odradzam. Już lepiej iść do pracy w Biedronce - tam was przynajmniej będą szanować.

Rzeczywiście, aktywność na tym forum wyjątkowo słaba. Ale może oznacza to, że większość osób zatrudnionych jest zadowolona i nie widzi potrzeby wypowiadania się. Szkoda, bo wiele osób zanim podejmie decyzję o aplikowaniu do określonej firmy, bardzo często właśnie na GoWork szuka opinii z pierwszej ręki na temat przyszłego pracodawcy.

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Wentylatorów ''OWENT'' - Olkusz

• Jak się pracuje w Fabryka Wentylatorów ''OWENT''?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Wentylatorów ''OWENT'' tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Wentylatorów ''OWENT''?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fabryka Wentylatorów ''OWENT''
1.9/5 Na podstawie 12 ocen.
  • Al.1000-lecia 2A
    32-300 Olkusz