Opinie o Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. w Bielsko

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja narzędzi, elektronarzędzi i osprzętu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. w Bielsko

Dominika

@Lewy Gwint widocznie dużo takich wypowiedzi łamało regulamin serwisu GoWork.pl. Musisz bardziej się mu przyjrzeć to zauważysz jak jest wiele możliwości naruszenia go. Odsyłam jeszcze raz: https://www.gowork.pl/regulamin

Dominika

@Lewy Gwint firmy nie mogą dbać o regularne usuwanie wpisów, bo to nie od nich zależy. Wpisy usuwa administrator i tylko te, które naruszają regulamin forum: https://www.gowork.pl/regulamin Więc, opinie zależą od warunków pracy w firmie, a nie możliwości usuwania wpisów.

Lewy Gwint
@Dominika

Mogę podać Ci wiele przykładów takiego "filtrowania". Nawet bielskich firm. Zwróć uwagę jak nieraz czytamy odpowiedzi na nieistniejące watki... Ale to już nie miejsce na taką dyskusje.

Lewy Gwint

Zmienił się właściciel i na razie nic więcej. Co będzie dalej? A kto to wie. Rozumiem narzekajacych ale mam wrażenie że część z nich nigdy w żadnej innej firmie nie pracowała. Zarobki faktyczne nie pozwalają ale dodatki, socjal... ciężko znaleźć podobnie w innej firmie. Wypłata zawsze na czas. A to wcale nie jest takie oczywiste w każdej fabryce. Ludzie pracują tutaj po 20, 30 i więcej lat. To też o czymś świadczy. Nikogo na siłę nie trzymają. Pracy jest dosyć. Popracujcie trochę u tzw prywaciarzy a potem poproś o wczasy pod grusza, fundusze socjalne itp. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Pozytywne opinie na takich stronach mają tylko te firmy ktore dbaja o regularne usuwanie niechcianych wpisów.

Dominika

@majk a od kiedy jest nowy właściciel w Fabryce Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.? Czy pytasz o zmiany na lepsze czy też na gorsze? Jak wcześniej według Ciebie było w firmie? Byłeś jej pracownikiem czy słyszałeś coś o niej tylko z plotek?

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Operator maszyn CNC?
Leszno
majk

Czy zaszły jakieś zmiany w firmie po przejęciu przez nowego właściciela ?

Dominika

Nie wiem czy słyszeliście, że Globus został patronem technologicznym konkursu Diament Meblarstwa https://www.globus-wapienica.eu/n19.globus_patronem_technologicznym_konkursu_diament_meblarstwa.195.html Jest również możliwość zatrudnienia się w zakładzie na stanowiskach: INŻYNIER PRODUKCJI, TECHNOLOG i INŻYNIER PROCESU CIĘCIA LASEROWEGO. Ktoś z Was jest chętny do pracy? Czy są jakieś zmiany w firmie od 2016 roku?

wolny

Oczywiście również zgadzam się z poprzednimi opiniami. Lecz jeżeli chodzi o zmianę myślenia lub przejrzenia na oczy odpowiednich osób nie sądzę, żeby przyniosło to oczekiwany skutek. Bo jak zarządzające "GORALSTWO" może myśleć lub postrzegać coś w konstruktywny sposób mając klapki na swych wybałuszonych gałach. Zmiana musiałaby wyjść od Kelnerów. Inaczej, ktoś musiałby wziąć sprawy w swoje ręce i jeżeli byłoby mu dane poinformować właścicieli w rozmowie w cztery oczy co się dzieje w Firmie, jak jest zarządzana. Powinien mieć wiedzę w przekazaniu informacji dotyczących stanu rzeczywistego. Pytanie czy ktoś będzie miał tyle sił, woli, chęci i wiedzy żeby pojechać do Wrocławia i przedstawić stan faktyczny? Przede wszystkim ażeby w firmie zaczęły poprawiać się stosunki pomiędzy kierownictwem a pracownikami to Kierownictwo musi się wyedukować ( przejść szkolenia w zakresie dobrego zachowania, szacunku do ludzi... ). Jeśli chodzi o stanowiska Kierownicze nie mogą zasiadać na nich przypadkowe osoby nie mające pojęcia o zarządzaniu i kierowaniu zespołem mający praktycznie niewielki staż bądź żaden ( MARIONETKI ). Jednak żeby do tego doszło musi dojść do zmiany CAŁEGO ZARZĄDU.

PAN KTOŚ

Witam, Chciałbym podzielić się moją opinią na temat FPiNW. Moim zdaniem ta firma jest jak TITANIC, ponieważ jeśli pewne rzeczy nie ulegną zmianie, zatonie. W tej firmie brakuje PRAWDZIWEGO zarządu i kierownictwa, które pokierowałoby firmą biorąc pod uwagę więcej aspektów niż zyski. Firma ma 95 lat i wydaję się, że myślenie pewnych osób i sposób postrzegania rzeczywistości, został w tamtych czasach. Należy jednak wziąć pod uwagę, że tamte czasy minęły i należy prowadzić i zarządzać firmą w taki sposób jak to się dzieje na zachodzie. Skoro cenami doganiamy zachód, to może czas go dogonić kulturą osobistą i chociaż po części zarobkami. Jeśli chodzi o pracowników, zauważyć można całkowity brak szacunku ze strony kierownictwa w ich stronę. Zwykłych halowych pracowników nikt nie szanuje, a trudno spodziewać się, że firma będzie dobrze prosperować, jeśli nie działają w niej podstawy kultury osobistej. Firma zatrudnia albo starszych pracowników ( nie mylić z doświadczonych w danej dziedzinie) albo bardzo młodych i obiecuje im złote góry. W praktyce jest to korzystanie z braku doświadczenia życiowego młodych ludzi, którzy po kilku miesiącach pracy orientują się o co tak naprawdę chodzi i zwalniają się, jak tylko znajdą inną pracę. Jeśli chodzi o starszych pracowników, firma wie, że w wielu przypadkach nie mają oni dużego pola manewru na rynku pracy z powodu wieku i wykształcenia, więc godzą się na każde warunki pracy. Mimo to, moim zdaniem, powinni oni szukać w międzyczasie innej, lepszej posady i jak tylko ją znajdą, składać wypowiedzenia. Naprawdę, bardziej opłaca się przejść do innej pracy na lepszych warunkach niż znosić złe traktowanie, czekać na zwolnienie i odprawę. W innej pracy kwota odprawy zwróci się w pensji w przeciągu kilku miesięcy, a pracownik zapewni sobie komfort psychiczny. Należy podkreślić, że nie da się budować współczesnego przedsiębiorstwa na takich fundamentach. Mam nadzieję, że odpowiednie osoby przejrzą na oczy, zmienią swój sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości a wtedy firma stanie się przyjazna dla pracowników, a i zyski się zwiększą.

stokr
@PAN KTOŚ

Dokladnie ten ktos ma racje. Ten czlowiek powinnien zostac dyrektorem i wywalic cala reszte --- zmiany ludzie a nie papiaki cebulaki.

ARMIA

czy nadal potrzebny jest wam nowy Specjalista ds. Kontroli jakości? widziałam ogłoszenie w internecie mi się zdaje

ktoś tam

Pracowałem w FPiN przez kilka lat i nie było tak zle jak tu co poniektórzy opisują. Warunki zatrudniania były bardzo jasne, zaplecze socjalne było, umowy o pracę, premie. Kasa może nie była wielka ale też pracowało się spokojnie. Kilka rzeczy mnie denerwowało ale nie ma firm idealnych. Fabryka dawała możliwość zdobycia doświadczenia a pracownicy byli życzliwi wobec siebie i raczej każdy sobie pomagał, tak przynajmniej było jakiś czas temu. Słyszałem że ostatnio podobno pojawiły się jakieś nowe maszyny także widać że zależy tam komuś na tym by było lepiej. Ja miło wspominam pracę w FPiN.

bienio

Ta firma to dno! Chcącym się tutaj zatrudnić serdecznie odradzam i przestrzegam!

bolo
@bienio

Dlaczego?

demo

Mocno się mylisz. Jeśli stabilne warunki to wieczne zwalnianie się pracowników, ich poniżanie na wydziale P1 czy 2000zl na rękę w porywach to naprawdę gratuluję ambicji!

bolek

jak wyglądają zarobki w fabryce?

bolo

tak podejście jest super szczególnie na wydziale P1 nad którym nikt nie panuje a pracownicy przestawiani są z maszyny na maszynę bo brak organizacji i jakiego kolwiek planowania.

Jeśli ktoś lubi poniżanie i traktowanie go jak balastu i nic nie wartego człowieka to faktycznie wymarzona praca dla niego. Przecież to co się dzieje to już przekracza granice logiki, czas szukać innej pracy bo moje nerwy są już na wykończeniu, cokolwiek się zrobi to zawsze jest źle. Wielu fachowców i wieloletnich pracowników ludzi już odeszło i praktycznie każdy wydział się posypał, młodzi uciekają z fabryki a my starsi niestety mamy ograniczone możliwości zmian, ale to co się dzieje stacza fabrykę na dno. Może prezes otworzy w końcu oczy i zobaczy że coś idzie nie tak z fabryką. TRAGEDIA.

dawno temu

Witam robiłem tam chyba z 10 lat temu najpierw na P1 potem na narzedziowni i na koniec na P3 na zniesławionych junkersach kasa wtedy była do (usunięte przez administratora) ale to była moja pierwsza robota zarabiałem tak z 1600 zl ale atmosfera spoko, kasa mała ale adykwatna była do pracy na nockach sie robiło godzine potem kima, druga pizza i browar a na pierwszej rzuciłes jakims kluczem czy młotkiem przy majstrze i do konca zmiany spokuj smierdziało komuna z lat 50 ale było ok

pracownik3

Pracownicy zostają w firmie bo po tylu latach pracy niewiele może już człowieka zdziwić no i nie tak łatwo o prace w wieku 50+

pracownik3

Pracuję w firmie od ponad 25 lat podzielam opinie przedstawione przez obecnych oraz byłych pracowników. CYTUJE : "Zdecydowani nie polecam tego pracodawcy małe zarobki po ponad 20 latach ledwie 2tyś tak jak wcześniej pisali atmosfera masakra dotyczy prezesa i dyrektora niekompetentnego po całej linii a o kulturze osobistej lepiej nie pisać jak również kierownika P1,ogólnie stosują zastraszanie zero szacunku dla starszych doświadczonych pracowników po prostu się ich pozbywa a nowi inżynierowie bo takich się zatrudnia to na wagę złota mimo że mają nikłe pojęcie o produkcji czy doświadczeniu ale stawki dużo wyższe od tych z dużym stażem i doświadczeniem.O szkoleniach czy kursach niema mowy więc o rozwoju pracowników też. Osobiście poszukuje pracy i kilku kolegów też się rozgląda bo dłużej nie da się pracować w takim zakładzie nie udolnie zarządzanym." W przeciwieństwie do kolegi nie szukam pracy czekam na rozwój sytuacji mam nadzieje że może cos się zmieni w końcu ................ no nie chyba jednak poszukam innej pracy.

bufor

Podzielam wcześniejsze opinie. 100% prawda! Nieprzyjemna atmosfera, niskie zarobki, brak szacunku do ludzi i złe zarządzanie prowadzą do upadku tej firmy. Snak jeśli masz ochotę droga wolna, zatrudniaj się, albo przejdź się na rozmowę to zobaczysz, że opinie tutaj nie są wyssane z palca. Powodzenia!

pracownik2

snak nie masz racji bo taki stan rzeczy jest od kilku lat poprzednio zakład funkconował na zdrowszych warunkach

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. - Bielsko

• Jak się pracuje w Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 0 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 29 ocen.
  • Tadeusza Regera 30
    43-382 Bielsko
  • NIP: 5470171925 KRS: 0000258314

Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.