Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.

Bielsko

Opinie o Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.

majk

Czy zaszły jakieś zmiany w firmie po przejęciu przez nowego właściciela ?

Dominika

Nie wiem czy słyszeliście, że Globus został patronem technologicznym konkursu Diament Meblarstwa https://www.globus-wapienica.eu/n19.globus_patronem_technologicznym_konkursu_diament_meblarstwa.195.html Jest również możliwość zatrudnienia się w zakładzie na stanowiskach: INŻYNIER PRODUKCJI, TECHNOLOG i INŻYNIER PROCESU CIĘCIA LASEROWEGO. Ktoś z Was jest chętny do pracy? Czy są jakieś zmiany w firmie od 2016 roku?

wolny

Oczywiście również zgadzam się z poprzednimi opiniami. Lecz jeżeli chodzi o zmianę myślenia lub przejrzenia na oczy odpowiednich osób nie sądzę, żeby przyniosło to oczekiwany skutek. Bo jak zarządzające "GORALSTWO" może myśleć lub postrzegać coś w konstruktywny sposób mając klapki na swych wybałuszonych gałach. Zmiana musiałaby wyjść od Kelnerów. Inaczej, ktoś musiałby wziąć sprawy w swoje ręce i jeżeli byłoby mu dane poinformować właścicieli w rozmowie w cztery oczy co się dzieje w Firmie, jak jest zarządzana. Powinien mieć wiedzę w przekazaniu informacji dotyczących stanu rzeczywistego. Pytanie czy ktoś będzie miał tyle sił, woli, chęci i wiedzy żeby pojechać do Wrocławia i przedstawić stan faktyczny? Przede wszystkim ażeby w firmie zaczęły poprawiać się stosunki pomiędzy kierownictwem a pracownikami to Kierownictwo musi się wyedukować ( przejść szkolenia w zakresie dobrego zachowania, szacunku do ludzi... ). Jeśli chodzi o stanowiska Kierownicze nie mogą zasiadać na nich przypadkowe osoby nie mające pojęcia o zarządzaniu i kierowaniu zespołem mający praktycznie niewielki staż bądź żaden ( MARIONETKI ). Jednak żeby do tego doszło musi dojść do zmiany CAŁEGO ZARZĄDU.

PAN KTOŚ

Witam, Chciałbym podzielić się moją opinią na temat FPiNW. Moim zdaniem ta firma jest jak TITANIC, ponieważ jeśli pewne rzeczy nie ulegną zmianie, zatonie. W tej firmie brakuje PRAWDZIWEGO zarządu i kierownictwa, które pokierowałoby firmą biorąc pod uwagę więcej aspektów niż zyski. Firma ma 95 lat i wydaję się, że myślenie pewnych osób i sposób postrzegania rzeczywistości, został w tamtych czasach. Należy jednak wziąć pod uwagę, że tamte czasy minęły i należy prowadzić i zarządzać firmą w taki sposób jak to się dzieje na zachodzie. Skoro cenami doganiamy zachód, to może czas go dogonić kulturą osobistą i chociaż po części zarobkami. Jeśli chodzi o pracowników, zauważyć można całkowity brak szacunku ze strony kierownictwa w ich stronę. Zwykłych halowych pracowników nikt nie szanuje, a trudno spodziewać się, że firma będzie dobrze prosperować, jeśli nie działają w niej podstawy kultury osobistej. Firma zatrudnia albo starszych pracowników ( nie mylić z doświadczonych w danej dziedzinie) albo bardzo młodych i obiecuje im złote góry. W praktyce jest to korzystanie z braku doświadczenia życiowego młodych ludzi, którzy po kilku miesiącach pracy orientują się o co tak naprawdę chodzi i zwalniają się, jak tylko znajdą inną pracę. Jeśli chodzi o starszych pracowników, firma wie, że w wielu przypadkach nie mają oni dużego pola manewru na rynku pracy z powodu wieku i wykształcenia, więc godzą się na każde warunki pracy. Mimo to, moim zdaniem, powinni oni szukać w międzyczasie innej, lepszej posady i jak tylko ją znajdą, składać wypowiedzenia. Naprawdę, bardziej opłaca się przejść do innej pracy na lepszych warunkach niż znosić złe traktowanie, czekać na zwolnienie i odprawę. W innej pracy kwota odprawy zwróci się w pensji w przeciągu kilku miesięcy, a pracownik zapewni sobie komfort psychiczny. Należy podkreślić, że nie da się budować współczesnego przedsiębiorstwa na takich fundamentach. Mam nadzieję, że odpowiednie osoby przejrzą na oczy, zmienią swój sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości a wtedy firma stanie się przyjazna dla pracowników, a i zyski się zwiększą.

stokr
@PAN KTOŚ 22.12.2016 08:35

Dokladnie ten ktos ma racje. Ten czlowiek powinnien zostac dyrektorem i wywalic cala reszte --- zmiany ludzie a nie papiaki cebulaki.

ARMIA

czy nadal potrzebny jest wam nowy Specjalista ds. Kontroli jakości? widziałam ogłoszenie w internecie mi się zdaje

ktoś tam

Ja pracowałem kiedyś w FPiN dość długo i nie było tak źle jak to co niektórzy tu opisują. Każda firma ma swoje wady i zalety i nie dogodzi się każdemu. Wypłata zawsze była na czas, były premie, jakaś kasa na święta a pracowało się spokojnie. Firma dawała możliwość zdobycia doświadczenia. Nie wiem jak teraz ale mam nadzieję że nic się nie zmieniło. Słyszałem też że ostatnio jakieś nowe maszyny pojawiły się w fabryce. Pozdrawiam obecnych i byłych pracowników FPiN.

ktoś tam

Pracowałem w FPiN przez kilka lat i nie było tak zle jak tu co poniektórzy opisują. Warunki zatrudniania były bardzo jasne, zaplecze socjalne było, umowy o pracę, premie. Kasa może nie była wielka ale też pracowało się spokojnie. Kilka rzeczy mnie denerwowało ale nie ma firm idealnych. Fabryka dawała możliwość zdobycia doświadczenia a pracownicy byli życzliwi wobec siebie i raczej każdy sobie pomagał, tak przynajmniej było jakiś czas temu. Słyszałem że ostatnio podobno pojawiły się jakieś nowe maszyny także widać że zależy tam komuś na tym by było lepiej. Ja miło wspominam pracę w FPiN.

bienio

Ta firma to dno! Chcącym się tutaj zatrudnić serdecznie odradzam i przestrzegam!

bolo
@bienio 05.09.2016 11:37

Dlaczego?

demo

Mocno się mylisz. Jeśli stabilne warunki to wieczne zwalnianie się pracowników, ich poniżanie na wydziale P1 czy 2000zl na rękę w porywach to naprawdę gratuluję ambicji!

bolek

jak wyglądają zarobki w fabryce?

bolo

tak podejście jest super szczególnie na wydziale P1 nad którym nikt nie panuje a pracownicy przestawiani są z maszyny na maszynę bo brak organizacji i jakiego kolwiek planowania.

Jeśli ktoś lubi poniżanie i traktowanie go jak balastu i nic nie wartego człowieka to faktycznie wymarzona praca dla niego. Przecież to co się dzieje to już przekracza granice logiki, czas szukać innej pracy bo moje nerwy są już na wykończeniu, cokolwiek się zrobi to zawsze jest źle. Wielu fachowców i wieloletnich pracowników ludzi już odeszło i praktycznie każdy wydział się posypał, młodzi uciekają z fabryki a my starsi niestety mamy ograniczone możliwości zmian, ale to co się dzieje stacza fabrykę na dno. Może prezes otworzy w końcu oczy i zobaczy że coś idzie nie tak z fabryką. TRAGEDIA.

dawno temu

Witam robiłem tam chyba z 10 lat temu najpierw na P1 potem na narzedziowni i na koniec na P3 na zniesławionych junkersach kasa wtedy była do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ale to była moja pierwsza robota zarabiałem tak z 1600 zl ale atmosfera spoko, kasa mała ale adykwatna była do pracy na nockach sie robiło godzine potem kima, druga pizza i browar a na pierwszej rzuciłes jakims kluczem czy młotkiem przy majstrze i do konca zmiany spokuj smierdziało komuna z lat 50 ale było ok

pracownik3

Pracownicy zostają w firmie bo po tylu latach pracy niewiele może już człowieka zdziwić no i nie tak łatwo o prace w wieku 50+

pracownik3

Pracuję w firmie od ponad 25 lat podzielam opinie przedstawione przez obecnych oraz byłych pracowników. CYTUJE : "Zdecydowani nie polecam tego pracodawcy małe zarobki po ponad 20 latach ledwie 2tyś tak jak wcześniej pisali atmosfera masakra dotyczy prezesa i dyrektora niekompetentnego po całej linii a o kulturze osobistej lepiej nie pisać jak również kierownika P1,ogólnie stosują zastraszanie zero szacunku dla starszych doświadczonych pracowników po prostu się ich pozbywa a nowi inżynierowie bo takich się zatrudnia to na wagę złota mimo że mają nikłe pojęcie o produkcji czy doświadczeniu ale stawki dużo wyższe od tych z dużym stażem i doświadczeniem.O szkoleniach czy kursach niema mowy więc o rozwoju pracowników też. Osobiście poszukuje pracy i kilku kolegów też się rozgląda bo dłużej nie da się pracować w takim zakładzie nie udolnie zarządzanym." W przeciwieństwie do kolegi nie szukam pracy czekam na rozwój sytuacji mam nadzieje że może cos się zmieni w końcu ................ no nie chyba jednak poszukam innej pracy.

bufor

Podzielam wcześniejsze opinie. 100% prawda! Nieprzyjemna atmosfera, niskie zarobki, brak szacunku do ludzi i złe zarządzanie prowadzą do upadku tej firmy. Snak jeśli masz ochotę droga wolna, zatrudniaj się, albo przejdź się na rozmowę to zobaczysz, że opinie tutaj nie są wyssane z palca. Powodzenia!

pracownik2

snak nie masz racji bo taki stan rzeczy jest od kilku lat poprzednio zakład funkconował na zdrowszych warunkach

były pracownik

Podzielam wcześniejsze opinie. Nie polecam przede wszystkim ze względu na złe zarządzanie prezesa firmy, jak i szeroko pojętą "ciężką" atmosferę w pracy. Poza tym wyjątkowo niskie wypłaty, brak szansy na rozwój, brak profesjonalnych szkoleń. Tak jak ktoś wcześniej napisał jedynie socjal na plus (karnety na basen, multisport, bilety do teatru, grusza). Generalnie dziękuję Bogu, że już tam nie pracuję, a zainteresowanym polecam się głęboko zastanowić przed podjęciem pracy w tej firmie.

zainteresowany
@były pracownik 27.12.2015 19:37

Niskie wypłaty czyli ile tak idzie wyciągnąć?

zainteresowany

Ile można zarobić w tej firmie,czy są jakieś premie,socjal?! Bo chciałbym się tam zatrudnić. Proszę o konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam! :)

robol

Ja również nie polecam pracy w tej firmie, ponieważ od jakiegoś czasu źle się tam dzieje. Zero szacunku do pracowników, bardzo nieprzyjemna atmosfera pracy,większość kierownictwa hamska i arogancka, zarobki żenująco niskie na poziomie z czasów jak paliwo było po 2,50 zł (wyzysk na całej linii), cięcia kadrowe do granic możliwości, czego efektem jest, iż pracownicy pracują przemęczeni i znerwicowani. Z firmy, jak już zaznaczyli poprzednicy, uciekają młodzi i wartościowi pracownicy, a starsi bardzo doświadczeni są po prostu zwalniani.W firmie zarabiają tylko dobrze ci co mało co robią, ale przypisują sobie ciężką pracę innych i potrafią robić szum wokół siebie.Jeśli zarząd nie zmieni polityki wobec pracowników dla fabryki może się to źle skończyć. Żadna firma, która nie szanuje pracowników wpływających na jej rozwój, nie osiągnie sukcesu.

siudzius

Pamiętajcie, że prawda o Globusie dla niego jest niewygodna. W Quality poza suwmiarkami zero nowego sprzętu bo prezesowi było szkoda. Kierownik spoko. Nawet dziś ludzie pytają mnie na FaceB. "Jak ci leci" w nowej robocie. Powiem tyle. Watro ryzykować jak zrobiłem to ja, główny technolog, dyrektor handlowy

nowy w bielsku

Witam, proszę o pomoc,w której firmie w Bielsku-Białej praca przynosi satysfakcje jeśli chodzi o atmosferę w pracy oraz finansowo gdzie sie najlepiej ląduję? Z góry dziękuje za pomoc :) pozdrawiam

Dokładnie, również czytałem tu więcej ciekawych i niestety prawdziwych opinii o FPiNW, które zostały usunięte. Widocznie zarząd się już zorientował i poprosił o skasowanie, czyż nie?? Uwierzcie, że ludzie i tak prędzej czy później dowiedzą się jak się robi biznes w firmie i jaka panuje atmosfera. I przypuszczam, że tak jak reszta ODEJDĄ! :-)

zbulwersowany

Nie rozumiem czemu znikają wpisy na tej stronie, niedawno czytałem tu opinie i było ich więcej a teraz ich kilku brakuje. To kpina i brak sensu istnienia takiej strony tym bardziej że z tego co pamiętam nie było tam żadnych nazwisk itp. Myślałem że poważniej ta strona podchodzi do opinii internautów. Co do mojej opinii też ciekawy jestem czy nie zostanie usunięta. Ja nadal pracuję w FPiN i nie polecam nikomu tam pracy, niepoważne podejście do ludzi i zarządzania zwłaszcza na produkcji. Szef produkcji nie ma wiedzy ale do wszystkiego się wtrąca i totalnie brakuje mu kultury i szacunku do ludzi. Jak pisali poprzednicy w tym roku odeszło wielu ludzi a najwięcej to biurowych, nawet dyrektor handlowy się zwolnił, ja też szukam pracy i jak pewnie kilku jeszcze innych pracowników i chcę uciec z tego tonącego okrętu/ obozu pracy. Spotykam na zakupach czasem starych pracowników i każdy zadowolony że odszedł. Każdy kto coś umie ten odchodzi na lepsze bo tu się nie da normalnie pracować przy takim traktowaniu ludzi i zarobkach.

typ

W ofertach pracy tej firmy często pojawia się stwierdzenie "możliwość rozwoju zawodowego poprzez pracę w doświadczonym zespole", co absolutnie ma się nijak do rzeczywistości. Brak tam doświadczonych pracowników, bo tak jak ktoś już napisał wcześniej doświadczeni pracownicy szybko z fabryki uciekają. Szkolenia w tej firmie w zasadzie nie istnieją. Dwa lata temu firma uczestniczyła w szkoleniach z UE i na tym się skończyło. Od tego czasu absolutna posucha. Atmosfera w firmie mało przyjazna, ogromna rotacja pracowników, wypłaty mocno przeciętne. Poza pakietem socjalnym nie widzę sensu zatrudniania się w takim miejscu jak to.

Z własnego doświadczenia wiem, że zarobki w fabryce pozostawiają wiele do życzenia. Pracę zmieniłem stosunkowo niedawno i moja wyplata w chwili obecnej jest praktycznie dwa razy wyższa niż w fabryce, na analogicznym stanowisku. Póki nie zaczną szanować pracowników sytuacja będzie się pogarszać. (usunięte przez administratora) Zresztą co tu dużo mówić, wysoki poziom rotacji pracowników mówi wszystko o firmie i biurze zarządu... Z dobrej firmy ludzie nie uciekają...

A jak wygląda praca doradcy techniczno - handlowego? Jakie cele, jaki teren, jakie auto, jaka podstawa? No i jaka atmosfera? Czy dają bazę klientów?

anonimowy

Z tego co mi wiadomo szukają inżyniera produkcji - zaczynasz jako zwykły pracownik produkcyjny ( żeby zapoznać się z produkcją ) - praca na 3 zmiany. (usunięte przez administratora)

eee

Na hartowni idzie zarobić 2000?!

aaakk

Niskie zarobki. Nieciekawa atmosfera. XVIII wieczny kapitalizm.

bbe

trzeba było się uczyć

bbwp
@bbe 08.10.2014 06:30
trzeba było się uczyć

ci, którzy się nie uczyli pracują teraz jako dyrektorzy w fpin ;)

Antonio

Witam,chciałbym się dowiedzieć ile zarabiają na godzinę na głównej hartowni. Bo chciałbym tam się dostać do pracy. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Zostaw opinię o Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. - Bielsko

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.