Opinie o Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. w Bielsko

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja narzędzi, elektronarzędzi i osprzętu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. w Bielsko

On

Widać, że w działania zarządu zaangażowany jest sam właściciel i dobrze. Na pewno pozwoli to na dobre funkcjonowanie firmy. Widać też, że zmieniła się strategia nie tylko ilość, bo to nie Chiny i maszyny mają swoje ograniczenia. Swoją drogą może warto, by było na nowo nawiązać współpracę z handlowcami za starego zarządu. Swego czasu bardzo dobre kontrakty wypracowali. Za co prowizji nie chciała dawać stara władza. Motywacja pracowników dziś jest ważna wielu dobrych handlowców nawiązało kontakty z konkurencją.

Ziomek

I po co było robić te zmiany na górze stary zarząd nie był idealny ale odwołany prezes miał duże doświadczenie.... Potrafił łączyć i dzielić, może zamiast patrzeć jak produkcja i sprzedaż zamiera lepiej przywrócić to co było....

pierre

właściciel nie ma pomysłu na firmę ,zarobki marne w dodatku jest zabierane 20% premii ponieważ podobno zakład nie przynosi zysków(kuriozum ,nie jestem współwłaścicielem, swoje obowiązki wykonuje dobrze )na podwyżki nie ma widoków za to zaczyna się przykręcanie śruby .Myślę że na wiosnę może nastąpić exodus tym bardziej że ze znalezieniem lepszej pracy nie ma problemów

Worker
@pierre

Droga wolna . Nikt nikogo tu na sile nie trzyma . Powodzenia na runku pracy :)

rrepie
@Worker

Pewnie, można podstawić autobus... Ciekawe jak odejdą fachowcy, pracujący wiele lat w Globusie. Ludzie potrafiący wymyślić, zaprojektować, zrobić narzędzie, dobrać, znaleźć i rozwiązać problem. To dzięki nim ta Firma ma pozycję na rynku i jest ceniona. Sz....g trafia kiedy trzeba patrzeć jak to wszystko się rozpada. Worker na prawdę tego nie widzisz? Nie widzisz że ci fachowcy już odchodzą a inni się przygotowują do odlotu? Ukraińca z brzeszczotów dość szybko można zastąpić. Dobry fachowiec, technolog, PM to lata praktyki. Droga wolna a konkurencja już się kontaktuje z niektórymi. Konkurencja nie śpi tylko pęka ze śmiechu.

Perre
@Worker

Nikt cie nie pytał o pozwolenie.Z rynkiem pracy (chyba w przeciwieństwie do ciebie) nigdy nie miałem problemu.Dobrze ci to siedź

Firma która dowodzi,że "polaczkom"nie warto dawać nawet opieki nad stadem świń ,bo je zagłodzą. Do przyszłych zainteresowanych ,bo na pewno będą duże przyjęcia w niedługim czasie -omijac firmę szerokim łukiem .

Irena

Tak się składa, że właśnie miałam dopytywać o ewentualne przyjęcia w Fabryce Pił i Narzędzi Wapienica. Dlatego super, że natknęłam się na Twój wpis. Ale dlaczego właściwie radzisz omijać tę firmę szerokim łukiem? Ma to może związek ze złą organizacją pracy czy na przykład z zarobkami?

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Operator maszyn CNC?

Wszystko to jest prawda ale przyznać trzeba że niektóre stanowiska muszą zniknąć wraz z wiekiem emerytalnym danego pracownika tak by było na rozwój i podwyżki czy nadgodziny dla innych. Teraz na magazynie wyrobów gotowych odeszła Pani i dają radę czyli można owszem można. Tak, by motywować pieniężnie innych gdzieś trzeba środków szukać. Tym bardziej że marka Globus nie jest firmą produkcji masowej tylko może opierać się na tym że konkurencji małe zamówienia po prostu się nie opłacaja.

Pracuję w innym dziale ale współpracuję z magazynem, ale to że dają radę po odejściu jednej z Pań to pojęcie względne. Teraz tam biegają z językiem po pas i "stawają na głowie" aby obrobić wszystkie zlecenia z handlu. Po likwidacji etatu został tylko jeden wydawca magazynowy na cały wieloosobowy handel co jest nieporozumieniem biorąc pod uwagę przerost zatrudnienia w biurowcu. To że magazyn jeszcze w miarę dobrze funkcjonuje to tylko zasługa pracujących tam wieloletnich pracowników, którym po prostu jeszcze zależy.

Ziomm

Już widać dobitnie, że niedobrze się stało, z to właśnie P. Sobik jest właścicielem Globusa:(Chgba nikt w firmie nie ma co do tego wątpliwości. Brak dialogu, wypracowania koncepcji, co do rozwoju pracownikòw. Szybkie nieprzemyślane rozporządzenia nowego zarządu. Jasno pokazanego kierunku, co do przyszłości. Mamy za to cięcia, gdzie popadnie. Nie wiem czy nie lepiej, by było, gdyby właścicielem, był obcokrajowiec lub zachodnia korporacja. Tak mamy inwestosa stąd, który teraz pokazuje na co go stać. Tego najstarsi pracownicy firmy nie przeżyli masakra. Tylko mieć nadzieję że szybko znajdzie się nowy spatkobierca...firmy i marki Globus.

Jestem zwolennikiem zmian ale z wizja w przyszłość, patrząc aktualnie na sytuacje ludzi z produkcji i z biura stwierdzam że zarządzający firmą ze 100 letnią tradycja nie mają pojęcia co robią ruchy jakie podejmują w celu redukcji kosztów faktycznie przyniosą oczekiwane efekty, z jednej strony zaoszczędza a z drugiej strony wpłyną na zniechecenie pracowników zarówno z produkcji jak i z biura do podejmowania wyzwań związanych z rozwojem, czyli będą mało efektywni bo jak to mówią :" dla jakiej idei mam się starać " czyli przychodzą pracują i wychodzą ZABILIŚCIE CHĘĆ DO PRACY a więc gratuluje i robicie to dalej kolejnymi idiotycznymi ruchami ZAPOMINACIE ŻE FIRMA TO LUDZIE FACHOWCY Z DUZYM DOŚWIADCZENIEM których przestaliście doceniać a wręcz odwrotnie zaczeliście zniechęcac. Przy takim kierunku jaki obraliście czyli analiza kosztów poprzez system tabelkowy EXEL zycze powodzenia w kolejnych kierunkach rozwoju BEZ ROZMOWY KONSTRUKTYWNEJ Z LUDZMI NIE MA ROZWOJU FIRMY a tego w waszych działaniach brakuje na każdym kroku. A więc gratuluje pomysłów na rozwój a może bardziej na zniszczenie marki GLOBUS. No chyba że taki jest kierunek. A inwestycje jakie robicie w robotyzacje na produkcje masową jak w produkcji masła - jest totalnym nie wypałem. FABRYKA TO NIE PRODUKCJA W TYSIĄCACH Z DANEGO TYPOWYMIARU - OD TEGO SĄ CHINY. To firma która powinna stawiać rozwój na indywidualne rozwiązania a nie seryjną produkcje masła na przyczepy tirów, ale może się nie znam na ekonomi i kolejne roboty do produkcji masowej wkońcu będą miały pełne obłożenie jak zaczną wycinać z blachy podstawki do masła. FIRMA Z DUŻYM POTENCJAŁEM I DOŚWIADCZENIEM zostanie zamieciona pod dywan jezeli tak będą wyglądały dalsze kroki z niby rozwojem i optymalizacją, która wygląda na obecną chwilę tragicznie i słabo. Róbcie tak dalej to w produkcji narzedzi które postrzegane są jako specjalistyczne będziecie produkowac w tabelce EXEL bo na produkcji ani w biurze już nie bedzie fachowców którzy juz myślą o odejściu widząc co się dzieje i jaki jest szacunek do człowieka MÓWIĄ ŻE NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH to fakt TYLKO NIE MÓWIĄ ILE SIĘ STRACI w okresie w którym zabraknie ludzi z doświadczeniem A W TEJ DZIEDZINIE bez stałej kadry z wiedza rynek to zweryfikuje pod kątem jakości wyrobów jakie będą trafiały do klientów oraz pod kątem obsługi która wygląda coraz gorzej. JESZCZE RAZ GRATULUJE KONSTRUKTYWNYCH KIERUNKÓW ROZWOJU - MEDAL DLA TYCH KTÓRZY MYŚLĄ ŻE MARKA GLOBUS będzie kwitła sama bez KADRY Z DOŚWIADCZENIEM KTÓRĄ ZARAZ STRACICIE bo tak to wygląda na obecną chwilę

Qqqq
@pracownik

Sama prawda, gorzka przykra ale prawda.

tom

prawda

@pracownik

brawo nie dajcie się róbcie tak jak dotychczas nie obawiajcie się marka się liczy....kiedy tę firmę przejmie odpowiednia osoba ........?:(

Obiektywny

ludzie, weźcie się ogarnijcie, co myślicie , że właściciel chce położyć firmę? zainwestował i pewnie chciałby rozwoju, a nie "rozkładu" , a w tej dyskusji jest wszystko na nie, zapytajcie może o wyniki finansowe firmy, wydajność produkcji , i koszty jakie niesie ze sobą utrzymywanie na przykład ludzi powiązanych z poprzednim prezesem , którzy zarabiają okrągłe sumy, za przysłowiowe pierdzenie w stołek( pod parasolem związków)

@Obiektywny

Mentalności ludzi tu nikt nie zmieni nie ma co ukrywać,że jest to produkcja dla koneserów w obecnym układzie zarobki nie pojdą do góry w takim układzie.Na niewiadomo jakie zyski nie ma co liczyć przy takim parku maszynowym......

Firma prowadzona jest do upadku !!! decyzje podejmowane są za plecami wszystkich, nawet jak bardzo chcesz to nie masz na nic wpływu. Zarobki są gorzej niż niskie - ludzie pracują tam bo się przywiązali - niektórzy a na pewno duża część pracuje tam całe życie. Kandydatom nie polecam bo nie wytrzymacie tam tygodnia, jak zobaczycie co się dzieje w środku. Chcą z tej fabryki zrobić fabrykę część samochodowych a tak się nie da. Od czasu wykupu przez SOBIK DYSTYBUCJA jest tylko coraz gorzej. Wprowadzili kolejnych dyrektorków którzy nie mieli pojęcia co robią. Najpierw jeden który lekceważy wszystkich a teraz kolejny. TOTALNE DNO !!! Firma nie dojedzie do 101 lat bo już sobie nie radzą.

Worker

Odszedłeś to wspaniale . Jednego w biurowcu mniej . Dziękujemy :)

Dzień dobry Czy są obecnie przyjęcia do pracy na produkcję?

Zibii
@Piotr

Zostaw w skrzynce na portierni swoje CV rodzinna atmosfera i bardzo miłe panie z kadr. Wielu ludzi tego nie docenia. Podobno na magazyn szukają. Pozdrawiam.

@Zibii

Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

@Zibii

Na magazyn nie polecam. Ciężka "harówa" pod presją czasu za marne wynagrodzenie.

@Piotr

Firma z wielkim potencjałem. Dotychczas źle zarządzana ma szansę i aspiracje. Pewna epoka się kończy i czas na to by stanęła na nogi. Potrzeba szybkiej reanimacji po latach zaniedbań ????kibicuję nowemu właścicielowi Panu Sobikowi, by na nowo odbudował potęgę tej firmy.... Jest na dobrej drodze.....

@Piotr

Żal patrzeć na to co robią z marką Globus Sobiki:( zupełnie nie mają pojęcia o zarządzaniu produkcją, którą się zajmują. Od kiedy margaryniarz przejął firmę jest coraz gorzej.... Zamiast stawiać na to czego nie robią te duże firmy z masówki tj nowe produkty. Nowe projekty z kadrą która jest niszczą, szkodniki Żal na to patrzeć. Dużo serca włożono w to, co jest na takie zmiany się nie godzimy.Bylo różnie, ale to co teraz to jakaś żenada....

@On

I jak udało się?

Koliber

Kiedy P. Prezesie będzie redukcja pracowników administracji? Niech Pan się nie boi i nie ucieka się do garstki pracowników produkcji. Tylko zrobi porządki w biurowcu. Bo za chwilę nie będzie miał, kto na tak duże zaplecze pracować. Braniem dodatkowego źródła dochodu przy niskich wynagrodzeniach. Nic Pan nie wskóra wręcz efekt będzie odwrotny. Podobnie z obostrzeniami odnośnie palenia tym bardziej, że Pan sam zalicza się do osób palących. Fachowców, którzy znają się na produkcji jest garstka. Niech Pan o tym nie zapomina.

Jopek

Zmiany niech będą, bo muszą, być ale nie kosztem możliwości dodatkowego zarobku dla garstki fachowców z produkcji. Tylko niewielka ilość osób wie o co w tym biega,a w nagrodę obcięto nadgodziny. Oszczędności szukałbym w redukcji administracji biurowej a nie kosztem ludzi pracy. Do wiadomości P. Prezesa.

Ona

Zmiany na górze powinny być głębsze, w dziale sprzedaży . Potrzeba i tam świeżego oddechu osób z zewnątrz, osób które wierzą w to co robią i nie powiedzą "nie da się" nie możemy tak zrobić. Bez tego nie będzie produkcji i nowych klientów. Potrzeba niestandardowych działań już teraz.

Ziomm

Zobaczymy, co wyniknie ze zmian na górze oby na dobre?Specyfika pracy wymaga dobrego, zdrowego podejścia ,bo sam proces wytworzenia produktu jest zawiły i skomplikowany. Mówiąc wprost to nie taśmowa produkcja marmolady, czy masła... Jakość produktu jest bardzo ważna .Dobry specjalista ds. sprzedaży, by się przydał w załodze.

Były praciwnik

Firma z dobrymi fachowcami i dużym sercem. Głębokimi tradycjami. Teraz wszystko podobno chce to zepsuć nowy Buc od właściciela. Psuje to co budowano przez lata. Wierzę że ludzie sobą nie dadzą pomiatać a i ten gość tak szybko jak przyszedł wyleci po prostu. Pozdrawiam nie dajcie się. To wy odpowiadacie za produkcję i jakość. Wytrwałości Papa

Na jakie benefity można liczyć w Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.?

-wszystkie dodatki świąteczne na Boże narodzenie i Wielkanoc -możliwość wyrobienia sobie karty multi sport -dofinansowania do biletów do teatru lub bck -co pół roku ręcznik , a co 3 miesiące 3 pasty BHP i 6 mydeł -dofinansowanie do wycieczek zakładowych -możliwość zapisania się do kasy zapomogowo pożyczkowej -ubrania firmowe

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.?

oczywiście że tak obecnie nie ma kto pracować także przyjmują wszystkich jak leci nie zależnie od wykształcenia

Oko

Wszyscy omijać szerokim łukiem ale nikt stawki nie napisze to jest śmieszne dobre pieniądze mają więc siedzą pocichu..

pracownik 2 letni
@Oko

stawki są słabe nie ma co się chwalić większość osób ma stawkę niższą niż najniższa krajowa typu 14zł 15zł brutto wszystko jest rekopensowane premią żeby zmieścić wynagrodzenie w najniżej krajowej reasumując mamy może 100 zł więcej niż obecna najniższa krajowa a od nowego roku to chyba będziemy na równi

Zainteresowany Nikon

Skoro o stawkach nikt tu pisać nie chce, to powiedzcie chociaż w jakim systemie pracy się tu robi, ile zmian ile godzin i jak są płatne ewentualne nadgodziny? Pozdrawiam

kondek333
@Zainteresowany Nikon

Aktualnie jedna zmiana wszystko zależy od stanowiska które się wykonuje bo niektóre stanowiska są 3 zmianowe niektóre 2 zmianowe a zdarzają się też stanowiska 1 zmianowe

Daro

Często się psuje kupiłem nowa że sklepu oddawałem do naprawy 4 raz jest w naprawie nie polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. - Bielsko

• Jak się pracuje w Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 0 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 29 ocen.
  • Tadeusza Regera 30
    43-382 Bielsko
  • NIP: 5470171925 KRS: 0000258314

Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o.