Mercer (Polska) sp. z o.o.

2.7 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Mercer (Polska) sp. z o.o.

Wkurzona

Jeśli lubisz i chcesz pracować nawet na urlopie non stop. Polecam!

Warsieńka

Ile osób tyle opinii ale fakt jest jeden, że Mercer to fajna firma!!!

Gość

Pracuję w Mercer juz dwa lata. Podstawową zaletą tej firmy jest atmosfera i kultura pracy. Jest fantastycznie, ludzie sa mili ale bez przesady..nie ma tez wiecznych imprez jak w niektorych korporacjach, ktore dla 20 latkow sa świetne, ale co za duzo to niezdrowo. Placa tyle ile powinni, fajne pakiety benefitow do wyboru. Minus jaki ja dostrzegam to brak przejrzystej sciezki kariery, ale co roku robia badania i pytają co maja poprawic i teraz wlasnie wdrażają jakies rozwiazania zwiazane z rozwojem. Nic nie jest idealne, ale ja tą firmę polecam, przewszystkim za parcie z góry ma to aby menadżerowie byli mili i dawali dobry przyklad. Ze złych rzeczy to jeszcze ciągłe zmiany, reorganizacje, jakies ogloszenia, ale to chyba doryczy wiekszosci korporacji obecnie.

Gość

Wąż

Mercer Polska to nowoczesna firma i pewnie praca jest stresująca.

Inne

@anon dziękuje za odpowiedź na moje pytania. Dobrze wiedzieć, że wymagana jest jednak już dość dobra znajomość języka. Wspominasz też o mniejszej rotacji pracowników. To rzeczywiście czynnik, który pokazuje to czy pracownicy są zadowoleni z pracy w firmie.

anon

Ja pracuje od ponad roku i jest spoko. Fakt ze praca monotonna i sezon bardzo powtarzalny, ale to czy komus to pasuje zalezy juz od niego samego. Procesy sa z gory ustalone dlatego, ze jest sporo rzeczy o ktorych osoba robiaca moze nie wiedziec/zapomniec, cenione jest podejscie spokojne i rozwazne. 98% ludzi jest spoko, pracy nie za duzo a jesli juz to do WFMa/TL i ktos sie znajdzie zeby odciazyc. Wydaje mi sie tez, ze rotacja troche zelzala, przynajmniej na produkcji. tl;dr jeszcze sobie tu popracuje ;) (a, angielski tak na poziomie minimum B1 na pewno potrzebny)

Inne

@Dawida jak wygląda praca w dziale, w którym Ty pracujesz? Wspominasz, że firma wymaga znajomości języka angielskiego. Jaki jest minimalny poziom jego znajomości, który wystarcza do spełniania obowiązków podczas pracy w Mercer Polska?

Dawid

Mercer oczekuje umiejętności pracy w zespole, znajomość angielskiego oraz bardzo dobrą znajomość obsługi komputera a najwięcej pracy przypada na okres letni, co jest świetną opcją dla studentów.

Inne

@Tego Nicku Nikt Nie Madziękujemy za zostawienie wyważonej opinii. Ważne jest to, że w firmie panuje dobra atmosfera i pracodawca ma stosunek pro pracowniczy. Czy rotacja pracowników sprawia, że łatwiej będzie się nowym osobom dostać do pracy w firmie?

Tego Nicku Nikt Nie Ma

Jedna z lepszych firm na początek kariery i zdobycie pierwszych doświadczeń korporacyjnych, zwłaszcza dla osób, które jeszcze nie wiedzą co chcą dokładnie w życiu robić. Później jednak lepiej uciekać tam gdzie zadania bardziej ambitne, rozwój możliwy i kasa większa. W zespołach produkcyjnych na stanowiskach analitycznych: Plusy -bardzo dobra sytuacja jeśli chodzi o sprawy pracownicze - nadgodziny zawsze wypłacane lub do odebrania, można się dogadać z wcześniejszym wyjściem i potem nadrobieniem, łączeniem pracy z uczelnią, firma przyjazna kobietom w ciąży itp. - bardzo dobra i przyjazna atmosfera - zespoły są raczej młode, nie ma wyścigu szczurów itp. poza nielicznymi wyjątkami wszyscy są po prostu w porządku. - na niższych stanowiskach praca raczej bezstresowa (choć czasami trzeba docisnąć aby produkt wyszedł przed mitycznym deadlinem) - stabilne zatrudnienie - patrząc na to jaka prosta praca tam jest wykonywana, to płaca całkiem spoko - dobre benefity, - idzie się podszkolić w excelu i poznać podstawy baz danych - całkiem dobry wpis w CV - inne firmy go potem docenią - biuro w dobrym miejscu, między zachodnim a centralnym Minusy - korporacyjność (ale to jest wszędzie) - praca prosta i powtarzalna, wszystko robione według schematów, manuali i wcześniej ustalonych procesów. Wykorzystuje się tylko excela i wewnętrzną aplikacji bazodanową. Raczej czyszczenie niż analiza danych. Każdy kolejny rok wygląda mniej więcej tak samo. - uczysz się czegoś nowego tylko przez około pół roku - rok, potem wszystko się powtarza - firma nie inwestuje w rozwój pracowników na niższych szczeblach - również niewielkie możliwości awansu i niejasna ścieżka kariery - raczej opcja dla wytrwałych, zamierzających popracować tam ładnych parę lat - zdobyta wiedza nadaje się w 80% tylko do tej firmy, nie wykorzystacie jej u późniejszych pracodawców - bardzo duża rotacja - ludzie odchodzą na ambitniejsze lub lepiej płatne stanowiska - sezonowość pracy - największy nawał w okresie letnim - w niektórych zespołach zapomnijcie o 2 tygodniach urlopu w lato. - dużo, a w niektórych zespołach bardzo dużo nadgodzin w wyżej wymienionym okresie

Inne

Dziękujemy za dzielenie się wrażeniami z procesu rekrutacji! Informacje te na pewno przydadzą się osobom szukającym informacji o firmie przed rozmową kwalifikacyjną. Pamiętacie jak wyglądały Wasze pierwsze dni pracy w firmie Mercer Polska?

Colonia
@Joanna

Tak, pamiętam, przyszedłem i kazali mi siedzieć przy biurku bez komputera, potem pan z wąsem przywiózł wózkiem laptop i powiedział: voila. Potem pamiętam, że dookoła wszyscy poodchodzili i nikt tak naprawdę nie wie, co się dzieje bo wszyscy nowi. Pierwszego dnia czyściłem skrzynkę managerki bo była zapchana bo wszyscy do niej pisali, potem było tylko gorzej...

Weronika

Mam szczęście , że pracuję w Mercer-e. Fajna firma, w której można się czegoś nauczyć , pracuje się z sympatycznymi ludźmi. Jak się tak trafi jak mnie to człowiekowi chce się iść do pracy. Polecam ich.

Wąż

Świetna firma , godna polecenia, ale dla ludzi ambitnych.

A ja powiem, że jestem naprawdę pod dużym wrażeniem procesu rekrutacji w tej Firmie. Rzetelnie, profesjonalnie, naprawdę bardzo mile mnie zaskoczyli. Jak mówili, że zadzwonią do konkretnego dnia (a dodam, że była mowa o 2-3 dniach a nie tygodniach), zawsze dzwonili i to nawet wcześniej. Tak samo z komunikacją mailową. Wszystko zawsze zgodnie z deklarowanymi wcześniej terminami. Miałam 3 etapy rekrutacji a naprawdę to, jak funkcjonuje dział HR bardzo dobrze rokuje jeśli chodzi o organizację pracy w tej firmie :)

M.

czy ktoś mógłby napisać jak wygląda test z excela? z czego się przygotować? trzeba znać jakieś konkretne funkcje?

Po Testach
@M.

U mnie Excel byl podstawowy: Tabele przestawne, filtrowanie, odpowiedzenie na pytanie ile w danej kolumnie znajduje sie rzędów o danej wartości, obliczanie średniej, mediany . Nie ma co szukać drugiego dna, pytania sa raczej proste. Podobnie zadania matematyczne. Pewno dają takie proste, żeby odsiać kandydatow zupełnie nie nadających sie na stanowiska analityczne, którzy nie potrafią obliczyć obojętności 6scianu. Podobno na stanowiska nie analityczne testy sa jeszcze prostsze.

Wyniszczenko

Dział HR tej firmy to PORAŻKA. Rekrutacje jednej osoby przeprowadzają naraz 4 różne osoby z HR, same nie do końca będąc świadomymi poprzednich ustaleń ani etapu procesu, bo przy każdej rozmowie, ustaleniu, czy też spotkaniu, ma się do czynienia z inną osobą z działu HR. Bałagan jak na infolinii Cyfrowego Polsatu! O informacji zwrotnej można w ogóle zapomnieć. SZKODA CZASU NA ICH TESTY, stracicie tylko kupę cennego czasu rozwiązując BARDZO CZASOCHŁONNE zadania a w nagrodę za pracę i poświecenie, będzie mogli pocałować ich w...

mak

Kasia, ja tam widzę opinie najnowsze, aby zobaczyć starsze muszę zjechać w dół. A firma się sama broni, wystarczy zajrzeć do ofert pracy i zobaczyć. Mnie bardzo zachęca stanowisko .NET Developera, choć boję się odpowiedzialności tutaj w CoolPeople :)

ja

Pracowalam kilka lat temu, szczerze nie polecam. Dla mnie to była po protu szwalnia. No chyba, że jako pierwsza praca dla kasy a restzy bedziecie sie uczyc na wlasna reke.

daria/dariusz

Witajcie, dostałam/em się na stanowisko analityka do zespołu z jęz. norweskim, czy ktoś może mi podpowiedzieć czy warto zaryzykować i przyjść do Mercer do pracy, dużo sprzecznej informacji. Czy ktoś ma doświadczenie z tego zespołu?

Zostaw merytoryczną opinię o Mercer (Polska) sp. z o.o. - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Mercer (Polska) sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercer (Polska) sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercer (Polska) sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercer (Polska) sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercer (Polska) sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercer (Polska) sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii