Mercer Services Poland Sp. z o.o.

Opinie o Mercer Services Poland Sp. z o.o.

Xxx Nowy wpis

Hejka :D myślałam żeby zatrudnić się w firmie do doradztwa, bo gdzieś ktoś niżej napisał ze ogolnie jest to firma na dłużej a na czymś takim mi zależy. Nie wiem tylko czy wysłać cv do firmy na stanowisko czy może zacząć od stażu ? Jak polecacie ? Czy po stażu można zostać w firmie już na umowie ? Jestem świeżym studentem wiec przyda mi się zdobycie doswiadczenia :)

pisaliście kilka opinii o tym, że w firmie panuje strach przed popełnieniem nawet małego błędu, nieprzyjemna atmosfera z kierownictwem i dużo pracowników odchodziło. czy po pandemii atmosfera w pracy się poprawiła a rotacja pracowników spadła?

Robert
@Piotr

Pracuję tu drugi rok i rotacja jest stosunkowo niska. Tak jak w poprzedniej mojej pracy w podobnym korpo, rotacja była ogromna, a średni staż przeciętnego pracownika to było 2-3 lata, to tutaj widzę pełno osób mających co najmniej 4-5 lat w firmie, a znajdują się też asy z 8-10-15. Jak dla mnie to znaczek, że nie może być tak tragicznie jak niektórzy mówią

Kuba
@Robert

Ok a powiesz na jakich umowach się tu pracuje? Bo jak tak stabilnie to podejrzewam że można dostać na czas niekreślony. Ty na jakiej jesteś? Przechodziłeś na początku okres zlecenia czy od razu było uop?

@Kuba

W zdecydowanej większości przypadków mamy umowy o pracę na okres próbny a potem na czas nieokreślony. Pojedyncze role, zespoły w których są inne rozwiązania. Zawsze komunikowane na etapie rekrutacji.

Jadźka Nowy wpis
@Kasia

i jak Ci się pracuje? Czy firma daje możliwość rozwoju, jest jakaś szansa na awans? Kilka osób wspomniało kiedyś o kursach i wyjazdach integracyjnych, jak to wygląda na dzień dzisiejszy? Firma dalej mocno inwestuje w pracownika?

Kasia Nowy wpis
@Jadźka

Pracuje mi się bardzo dobrze i to od kilku lat :) tak, firma inwestuje w pracowników, są kursy językowe i bardzo fajny dostep do szkoleń online (też na LinkedIn!), ale nie tylko. Wyjazdy czy wyjścia integracyjne to pewnie znowu zależy jaki zespół - bo firma na prawdę spora, ale są tez wspólne imprezy intergracyjne. Także ja polecam!

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Mercer Services Poland Sp. z o.o.?

Nie polecam

Na chwile, jako pierwsza praca - ok. Na dluzej - szkoda czasu. Slyszysz, jak to wspaniale sie rozwijasz, a o podwyzce czy awansie ani widu, ani slychu. No, ale "mozliwosci rozwoju" przeciez są bezcenne! I najwazniejsza sprawa, sezonowo masz posypke do kawy za friko!

Aleksandra
@Nie polecam

Bardzo dziękuję, że podzieliłeś się opinią na temat pracy w Mercer Services. Rozumiem, że dużym problemem dla Ciebie jest to, że pracodawca nie oferuje zbyt wielu możliwości rozwoju, Twoim zdaniem nie ma tam szans na awans ani podwyżkę. A czy są jakieś kursy podnoszące kompetencje?

PanKąpetętny
@Aleksandra

Kursów podnoszących kompetencje jest bardzo dużo, w różnym zakresie. Oczywiście najłatwiej ocenić jest kursy z umiejętności technicznych, takich jak Excel Advanced, PowerBI, R czy Python, bo tu możesz ocenić po kursie czy umiesz więcej czy nie. Ale firma wkłada też dużo wysiłku w rozwijanie swoich people managerów w zakresie kompetencji wybitnie miękkich, takich jak motywowanie ludzi do pracy, efektywne i rozwijające dla pracownika wyznaczanie celów rocznych.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Mercer Services Poland Sp. z o.o.? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Mercer Services Poland Sp. z o.o.?

Art

Spotkania integracyjne, tak - w zaleznosci od sytuacji epidemiologicznej. Wyjazdy raczej nie.

Jolanta
@Art

Teraz jak już znoszą obostrzenia, to może można liczyć na jakiś wyjazd?

zależy od miesiąca w którym zaczniesz pracę. Jeżeli zaczynasz przed wrześniem, to wtedy dostajesz ocenę rocznąna koniec roku i ewentualnie zrewidowana pensja jest wypłacana począwszy od kwietnia

Jakie są warunki zatrudnienia w Mercer Services Poland Sp. z o.o.?

A o co konkretnie pytasz? płace? beefity czy inne rzeczy?

(usunięte przez administratora) Atmosfera ciągłej obawy o to że wszystko co zrobisz zostanie użyte przeciwko Tobie, a błąd (niekoniecznie obiektywnie błąd) zostanie zapisany, zapamiętany i wymieniony podczas oceny co będzie miało wpływ np na premię... Wielka ulga po odejściu, kiedy w niedzielę nie myślę o tym co czeka mnie w poniedziałek...

?

@Pracownik a rodzinkę można podłączyć?

b
@?

tak, jest nawet pakiet dla osób starszych, jeśli chciałbyś opieką objąć też rodziców :)

Gloria K.

I have worked at Mercer for almost 3 years. The employer culture is outragous. Rude behavior is accpeted and ignored even even by the HR. Speaking of HR...the employees are afraid of the team that should give an expamle and be approachable as expected of the area dealing with people. Harrassment is being tolerated and most often word to hear or see is 'escalation'. If anything goes wrong just email the manager of the person who failed to deliver and put manager's manager on cc. Despite nice benefits, medical care, bonus schemes, sabbatical option, remote work I am not recommending Mercer or MMC. They offer an opportunity to move within the areas, even globally it however it is available for certain group of people. There is a group that is being promoted and just moving within the company due to their relationships not hard work or competencies. If any harrasmment happens they just try to avoid the subject and encourage people to stay silent or wait until they leave the company. Nobody deserves to be treated the way this employer is dealing with their employees. Amen.

Czy można liczyć w Mercer Services Poland Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Tak :)

Lidia

Naprawdę aż 20 odeszło w przeciągu ostatniego czasu? Dlaczego szef nie zainteresuje się w takim razie tą managerką która jest według was powodem tej sytuacji? Jak działa na szkodę firmy, to powinna zostać chyba zmieniona...

Katarzyna
@Lidia

A czemu zakladamy ze jak ludzie odchodza to zawsze jest to na niekorzysc firmy czy zespolu? Chyba kazdy z nas pracowal z kims, kto mial wszystko w nosie, kombinowal lub byl po prostu leniwy, ktorego nawet koledzy by sie chetni pozbyli, bo robota za niego wykonana byc musi i tak. Wiadomo ze odchodza i dobre osoby, ktore szukaja nowych mozliwosci rozwoju (co jest zupelnie normalne), jak i osoby, za ktorymi nikt nie placze... nawet zespol i koledzy... Czy w dzisiejszych czasach nikt nie bierze pod uwage, ze z pracy mozna zostac takze zwolnionym lub nie miec przedluzonej umowy? W naszej firmie akurat utrzymuje sie w tajemnicy, ze ktos wyleciał, chyba zeby nie siać strachu wsrod pozostalych ludzi, a efekt jest zupelnie odwrotny, bo nagle okazuje sie nikt nie rozumie, czemu ktos znika z nia na dzien. Bo żaden (usunięte przez administratora) ktory wyleciał, potem sie tym nie chwali, tylko nadaje na team leadera, jaki to zly, bo sie czepiał.

Lilo
@Katarzyna

99% odeszla sama, bo znalezli lepsze oferty, wiec raczej nie jest to przypadek, o ktorym piszesz. Pozdro dla HRow ????

Gigi

Gorsa czesc Mercera, zaplecze zaplecza. Omijajcie szerokim lukiem dzial Mobility. Koszmarnie nudna praca na czas jak na tasmie fabrycznej i zero mozliwosci rozwoju czy nauczenia sie czegos przydatnego. Tu nawet napisanie maila jest wielkim wydarzeniem. Do tego koszmarna menadzerka ktora nie umie dogadac sie z zespolem i probuje zarzadzac nim jak fabryka, stosujac naprzemienne grozby i przekupstwa. Otoczyla sie dworem miernych ale wiernych donosicieli, skutkiem czego atmosfera jest zla, a rotacja bardzo duza. HR i gora wiedza o skargach na nia ale nie reaguja dopoki tnie koszty. W tym dziale nie mozna tez brac urlopow przez wieksza czesc roku, okresowo sporo nadgodzin a i tak caly czas krazy na nim widmo przeniesienia do Indii

tak niestety jest
@Gigi

niestety zgadzam sie z Gigi (usunięte przez administratora) Nie rozumiem tylko dlaczego managment nie jest zainteresowany dlaczego z zespolu odeszlo w ostatnim 1.5 roku 20 osob czyli oklo 1/3 zespolu. Dlaczego po raz kolejny zespol notuje zdecydowanie najnizszy wynik satisfaction survey. Czy na prawde tak ciezko zoorganizaowac skip level meeting, zajrzec do exit surveys, porozmawiac z ludzmi ktorzy odchodzą? Zrobcie cos z tym - szkoda firmy i pozostałych managerow ktorzy szczerze próbują zbudować dobrą atmosferę i reputacje firmy

Hej, jak praca w tej firmie? Jak atmosfera ? Jestem bardzo ciekawa!

Henry

Czy można sądzić, że taka cisza to znak dobrej pracy? Jak się pracuje po podziale?

Anka
@Henry

Bez zmian, na razie wygląda na to, że podział był formalnością, struktury shared servicowe istniały już od paru lat. Business as usual.

Zostaw merytoryczną opinię o Mercer Services Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Mercer Services Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercer Services Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercer Services Poland Sp. z o.o.?

Mercer Services Poland Sp. z o.o.