Witam postaram sie opisac Tesco magazyn od podszewki . Zacznijmy od zwyklego dnia magazyniera
przyjezdzasz na parking parkujesz zazwyczaj kilkaset metrow od głownej bramy i kołowrotka by go przejść skanujesz swoj identyfikator .
Nastepnie idziesz 10 metrow do wejscia potem schodami w gore po chwili mijasz kanciapę ochrony i tu są dwa scenariusze jesli masz cos do oklejenia
np wode batonik czekolade lub nawet termos to musisz to okleic inaczej przy wychodzeniu lub w trakcie przeszukania twojej szafki pracowniczej lub
ciebie samego na magazynie mozesz okazac sie złodziejem :D bo to cos co wniosles moglo byc na magazynie wtedy sa konsekwencje tak zwana nota służbowa.
Druga opcja mijasz kanciape ochroniarzy i pracownik ochrony kaze ci dmuchnąc w alkomat
sprawdza czy nie jestes na podwojnym gazie nie kazdego sprawdza ale mozesz komus sie nie spodobac i bedziesz dmuchal kazdego dnia .
Idziemy dalej takim pomostem kilkadziesiat metrow nad hala z ktorej juz widzisz rampy zaladunkowe i regały wysokiego skladowania.
Nastepnie konczy nam sie ten pomost otwieramy drzwi od pierwszego holu i tu mamy po prawej stronie dzial personalny i wszystkie wazniejsze szychy administracyjne.
Po lewej stronie sa szatnie najpierw damskie a po kilkudziesieciu metrach meskie.I kazdy magazynier by wiedziec jaki odcinek (stanowisko pracy)
go dzis czeka musi przejsc az do drugich drzwi meskiej szatni i tam na scianie kolo tych drzwi jest rozpiska gdzie kto idzie.
Zarowno fresh jak i groserka maja tam swoje rozpiski i jak jestes dziewczyna to wracasz sie przebrac do szatni czyli
naginasz w najgorszym wypadku 120 metrow spowrotem i sie przebierasz zgodnie ze stanowiskiem pracy. jesli o nie chodzi to na groserce sa nastepujace odcinki
czyli stanowiska pracy XD potocznie cross dock, PBS czyli picking , ZL to zaladunki , PT to przyjecie towaru faceci maja zawsze rozladunki jak tam trafiaja.
I najgorszy RT oznacza retrak wozek wysokiego skladowania . Na freshu jest mniej to PT, ZL, i PBL czyli picking nadmieniajac na freshu jest temperatura 1 stopien Celsjusza
i 12 stopni sa to jakby dwa dzialy mozecie trafic gdziekolwiek jesli jestescie z fresha.
OCENA twojej pracy kazdego dnia sa trzy kolory czerwony , zolty, zielony,
Czerwony nie masz normy,
zolty zrobiles 85% normy lub powyzej az do 99,99%
zielony kolor to 100% normy lub powyzej
Groserka
Picking PBS
W magazynie grosery jest kilkadziesiat alejek regalowych ponumerowanych od AA do BU czyli AA.AB,AC, AD i tak az do AZ i nastepnie od BA, BB, az do BU
poruszamy sie w nich wezykiem czyli wjezdzamy przykladowo w alejke AA wyjzedzamy z niej nastepnie wjezdzamy w AB i tak wkolko proste jak drut.
Jesli pamietacie alfabet to sie nie zgubicie w regalach.
Przykladowo mamy odcinek pracy PBS czyli picking norma to 550 odwiedzonych adresów potocznie mowimy oczek lub 1200 kartonow,
praca polega na jezdzie wozkiem z dlugimi widlami i kompletowaniu towaru w regałach na nosnik moze to byc paleta albo rolka to wszystko
zalezy od misji jaka zostala nam przydzielona w momencie drukowania. A teraz najlepsze w tesco jest rownouprawnienie jesli chodzi o picking
jesli jestes dziewczyna i wydrukowalas misje np zaczynasz w alejce AA to tam sa alkohole piwa wina bedziesz miala ciezka przeprawę a dlaczego
bo to twoja misja musisz ja zrobic nikt sie z toba nie zamieni misjami a juz tym bardziej na najgorszej alejce. Kartony waza od kilku kilo do
okolo 28kg. Facet sobie poradzi a kobiety kobiety musza sobie jakos poradzic ;/ w kodeksie macie dziewczyny podnosic max 20kg w porywach to
znaczy kilka takich ciezkich kartonow na godzine a na tej alejce trzeba byc pudzianem :D zreszta nie tylko na tej ale o tym pozniej.
A teraz oco chodzi z tymi oczkami adresami i kartonami adres czyli oczko jest to mijesce paletowe w regalach na poziomie zero czyli parterze skad
pobieramy towar . A wiec tak mamy PBS czyli pickujemy towar z drukarki dostalismy misje powiedzmy alkohole jedziemy w alejke AA bo tak pokazuje nam
skaner skanujemy adres wskazany na skanerze i pokazuje nam sie ilosc kartonow jaka mamy wziąć z tegoz adresu , nastepnie zatwierdzamy i tak wkolko
az skonczymy misje wtedy odstawiamy palete na rampe, Podjezdzamy pod drukarke skanujmey ja dostajemy kolejna misje i dalej tak samo.
Jesli chodzi o picking to mozemy trafic na alkohole, chemia proszki plyny do prania , karme dla zwierzat, wody butelkowane, maki cukier, to sa ciezkie towary
ale sa tez i lekkie papier toaletowy, reczniki, lekka chemia czyli kosmetyki, platki,podpaski, itp pasty do zebow dezodoranty, przyprawy , slodycze, ciastka ,
czekolady, wszystko zalezy od misji jaka dostaniemy od drukarki, Norma jest do wyrobienia czasem jest lekko czasem ciezko zeby odwiedzic 5