Opinie o Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.). Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) w Wrocław

Zuzanna

@Mati, rozumiem Twoje rozczarowanie. Może nie miałeś wystarczających kwalifikacji na to stanowisko lub Twoje oczekiwania były zbyt wysokie? Firma ma zawsze możliwość wyboru i przyjmuje osoby, które według niej najlepiej pasują na to stanowisko. Firma nadal szuka pracowników na swojej stronie https://kariera.pgs-soft.com/ głównie mających doświadczenie w IT i programowaniu. Napiszcie jeśli zdecydujecie się na rozmowę rekrutacyjną.

Mati

Miej 4 lata doświadczenia w technologii. Oferta pracy @technologia --> "Nie kogoś takiego szukamy". Takiej sytuacji jeszcze nie spotkałem jak żyję. Świętej pamięci rezyser S. Bareja mógłby to wpiąć do scenariusza swojego filmu.

Nikt znaczący

Ocenę negatywnie rekrutację w PGS w oddziale Wrocławskim. Proces rekrutacji jest dla mnie niepoważny i śpieszę wytłumaczyć dlaczego tak uważam. Najpierw zapraszają na rozmowę, która jest bardzo wyczerpująca a następnego dnia wysyłają maila z informacją, aby wykonać zadanie rekrutacyjne (na które również czasu nie ma specjalnie dużo). Warto o czymś takim wspomnieć przed przyjazdem na rozmowę, która w większości przypadków w firmach jest po wykonaniu zadania rekrutacyjnego (tak, aby zaoszczędzić czasu po obu stronach). Na stronie nie ma informacji o procesie ani w mailu z zaproszeniem na rozmowę, a Wy powinniście świecić przykładem jako "wzorowa" firma zatrudniająca rzeszę profesjonalistów. Nie każdy ma tyle wolnego czasu i mieszka we Wrocławiu, aby wygospodarować czas na rozmowę w Waszym oddziale a później na wykonanie dużego zadania w 3 dni robocze, po czym, jeśli zadanie zostanie wykonane według Was poprawnie - na kolejną dyskusję. Bo gdybym wiedział o tym, że czekają mnie 4 godziny stracone na dojazd oraz spotkanie, aby później dostać zadanie (którego przez fakt rozmowy nawet nie brałem już pod uwagę, bo a nóż byłoby ono podczas tej dyskusji w Waszym oddziale), zaproponowałbym najpierw wykonanie zadania, aby nie tracić tego czasu na rozmowę, która wydaje mi się jest stratą również Waszą a wykonanie zadania poświęca jedynie mój. Grzecznie odpisałem o braku czasu na wykonanie i o tym, że może warto by przemyśleć opisanie procesu rekrutacyjnego dla przyszłych pracowników oraz kandydatów, ale nie otrzymałem już maila zwrotnego choćby ze zwykłym "okej, pozdrawiam". Trochę słaba wizytówka tak dużej firmy. Szkoda wielka, bo w moich oczach naprawdę PGS było, kto wiedzie prym nie tylko na polu technologicznym.

Zuzanna

Na stronie firmy PGS Software w zakładce kariera https://kariera.pgs-soft.com/oferty jest kilka ofert pracy w różnych lokalizacjach Gdańsk, Wrocław, Rzeszów. Pracodawca szuka asystentki do spraw kadr i biura, HR ekspert, Copywriter i wiele innych. Warto tam zajrzeć jeśli szukacie pracy. Pracodawca zapewnia pracę w przyjaznej, niekorporacyjnej atmosferze, w której zapomnisz o rutynie, bogaty pakiet socjalny i stabilne, pewne warunki zatrudnienia. Aplikować można bezpośrednio na stronie firmy. @Pracownik z Gdańskiego Biura, dziękuję Ci za opinię. Jesteś zadowolony z pracy i polecasz pracodawcę. Piszesz, że można awansować. To ważna informacja dla ambitnych osób, które chcą rozwinąć swoją ścieżkę kariery. Dodaj na jakiego rodzaju umowy o pracę można liczyć i czy pracodawca oferuje premie lub szkolenia podnoszące kwalifikacje?

kl
@Zuzanna

Większość pracuje na B2B, część na UoP, studenci najczęściej na zleceniach.

DevOps

Bardzo szybki kontakt - pierwszy telefon dostałem dzień po wysłaniu CV, zaproszenie na rozmowę w biurze dwa dni po telefonicznej. Sama rozmowa w bardzo miłej atmosferze i konkretna, bez osławionych pytań typu "gdzie widzisz się za 5 lat, gdybyś był zwierzęciem to jakim itd.". Rozmowa techniczna również bardziej na zasadzie ogólnego rozeznania co do umiejętności kandydata, bez testów, recytowania formułek czy poleceń z pamięci. Krótka część rozmowy po angielsku, w celu sprawdzenia znajomości języka. Ogółem na luzie, bezstresowo. Kontakt zwrotny po dwóch tygodniach, niestety na tym etapie moja rekrutacja się zakończyła, nie spełniałem wszystkich wymagań.

Techniczne: AWS cloud, znajomość Ansible/Puppeta/Jenkinsa, SDLC, szyfrowanie i hashowanie, ogólne bezpieczeństwo sieciowe, metodyki CD/CI, poprzednie doświadczenie HR: ogółem standard, powód rezygnacji z poprzedniej pracy, oczekiwana wysokość zarobków, forma zatrudnienia itp.

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Executive Assistant
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Pracownik z Gdańskiego Biura

W firmie pracują naprawdę fajni ludzie - zarówno w Gdańsku jak i Wrocławiu oraz Rzeszowie, wszyscy są pomocni, zespoły naprawdę fajnie współpracują. Dużo młodych ludzi co ma swoje plusy i minusy - czasem trochę brak seniorów :) Wspomnieni wcześniej niskich lotów managerowie to trochę demonizowane jednostki, bardzo doświadczeni pracownicy - jak to w firmach IT bywa pracujaćy od stanowisk technicznych przez lata dochodzący do nowych pozycji. Ale tak jak mówiłem to jednostki. Poza nimi w firmie jest naprawdę dużo otwartych na rozmowę i zmiany szefów, struktura jest w miarę płaska, więc na co dzień w projektach nie miesza nikomu żaden Head czy ktokolwiek z zarządu. Wszyscy oni są nastawieni na to by ludzie chcieli tu pracować (jeden z celów firmy) i by projekty toczyły się do sukcesów (wiec oferują wsparcie gdy tylko się ich o to prosi). Kasa się zgadza - nie jest to poziom banków, ale na Software House to jest zdecydowanie górna półka. Z wspomnianymi delegacjami bywa różnie - ale to zależy jak się człowiek dogada i o co poprosi - osobiście byłem na kilkunastu delegacjach i zaledwie jedna była niewypałem pod względem noclegu (nieznany hotel rezerwowany na szybko). Sprzęt i biuro wyposażone tak jak potrzeba (szczególnie nowe we Wroclavi). Jasne warunki awansów (zdefiniowana ścieżka junior-Middle-Senior), wsparcie Team Leadera (stanowisko również możliwe jako awans). Generalnie bardzo polecam - ja szukałem pozytywnego miejsca, gdzie zarobie dobre pieniądze, będę robił ciekawe rzeczy i się rozwijał a dodatkowo atmosfera będzie dobra i szef będzie pomagał - no i jestem tu od dwóch lat i nigdzie się nie wybieram.

Zuzanna

@Zośka, rozumiem, że opisywałaś doświadczenia z innej firmy. Na tym wątku zamieszczamy informacje o warunkach zatrudnienia i obecnych rekrutacjach dotyczące firmy PGS Software. Jeśli jesteś obecnie pracownikiem napisz kilka słów na temat swoich doświadczeń dotyczących pracodawcy. Zachęcam Cię do dodania opinii.

Zuzanna

@Zośka, z tego co piszesz nie masz dobrych doświadczeń z firmą. Jako były pracownik, mogłabyś dodać kilka szczegółów dotyczących warunków zatrudnienia? Czy delegacje o których piszesz były dodatkowo płatne? I jak to możliwe, że nie miałaś zapewnionego noclegu w hotelu? Czy rozmawiałaś o tym z pracodawcą? Każda opinia o firmie jest mile widziana.

Chętna
@Zuzanna

A ja właśnie zastanawiam się nad aplikacją to tej firmy, moi drodzy jak stoją z wypłata? Ile można zarobić na początku i jakie dają umowy? Jednak po przemyśleniu po to zastanawiam się czy warto?

@Zuzanna

@zuzanna - przytaczalam dyskusje z innej firmy.

Zuzanna

@Waldek, dzięki za Twoja opinię. Czy według Ciebie firma jest rozwojowa i zapewnia stabilne zatrudnienie? Mam na myśli umowę długoterminową i możliwość awansu. Napisz co wchodzi w skład pakietu socjalnego. Czy można liczyć na prywatne ubezpieczenie zdrowotne lub bony na święta? Z atmosfery w pracy i relacji ze współpracownikami jesteś zadowolony. Czy relacje z przełożonym są równie dobre? Piszesz, że można się dużo nauczyć, czy pracodawca zapewnia szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe?

Zuzanna

@Powerbank, czy chodzi Ci o to, że nie dostałeś odpowiedzi w związku z rozmową o pracę? Czy próbowałeś się kontaktować bezpośrednio z działem HR? Może odpowiedź wysłali Ci e-mailem lub listownie i dlatego tak długo to trwa. Mogła też nastąpić pomyłka przy dużej liczbie rekrutowanych osób i dlatego zostałeś pominięty. Myślę, że powinieneś się przypomnieć i być może odpowiedź z rekrutacji będzie pozytywna.

Bolek
@Zuzanna

Nie wiem czemu tak narzekacie. Firma jest w porządku. Może nie jest jakoś rewelacyjnie, ale cudów nigdzie nie ma. Jak się chce pracować i zarobić to trzeba to robić, a nie marudzić

Waldek
@Zuzanna

Pracuje w firmie i mam dobre doświadczenia. Pieniądze zawsze na czas, koledzy pomocni, praca ciekawa, można się dużo nauczyć.

Zuzanna

@Chętna, jeśli się zdecydujesz na rozmowę o pracę napisz jakie warunki pracy zaproponował Ci pracodawca i jakich kwalifikacji wymaga na stanowisku, na które aplikujesz? Może jakiś obecny pracownik firmy mógłby podpowiedzieć @Chętnej, czy są obecnie prowadzone rekrutacje i na jakie stanowiska? Każda informacja na temat firmy pomoże osobom poszukującym pracy.

Powerbank
@Zuzanna

Firma PGS wydaje się być profesjonalną i nowoczesną. To tylko pozory. Miałem kontakt z działem HR ich zachowanie to szczyt arogancji. Brak kontaktu zwrotnego mimo kilkukrotnych obietnic. Żenada.

Jasiek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

@Jasiek

Jasne, bardzo szeroką: https://kariera.pgs-soft.com/oferty

Qwerty

Firma prezentuje się początkowo bardzo fajnie - niby mają wszystko czego potrzeba do pracy. W rzeczywistości jest jednak inaczej - atmosfera kuleje, managerowie nie mają umiejętności interpersonalnych do zarządzania ludźmi, a mikro-zarządzanie jest widoczne na każdym kroku. Oszczędzanie na pracownikach (np. owszem, czasem wejściówkę na konferencję sponsorują, jednak trzeba wziąć urlop na ten dzień i opłacić sobie samemu transport i/lub nocleg), na delegacje jeździ się najtańszymi środkami transportu i śpi w równie tanich hotelach. Rozwój jest możliwy tylko w czasie prywatnym. Na poważny awans mają szansę tylko te osoby, które zgadzają się z 'misją firmy' - wyzyskiem, oszczędnością i mówieniem dokładnie tego co zarząd każe powiedzieć. A jeśli ktoś do tej misji nie pasuje - zostaje po ciuchu zwolniony lub doprowadzany do sytuacji w której zwalnia się sam. Nie polecam.

@Qwerty

Miałam nieprzyjemność pracowania w firmie, która w delegacje do innego biura wysyłała ludzi zbiorczo jednym autem i kazała im spać na dmuchanych materacach pod biurkami. w biurze. Więc z takiej perspektywy nawet niedrogi ale HOTEL to jest naprawdę spoko opcja :) Wszystko zależy od punktu odniesienia.

Wiktor

Bardzo dobra firma , z pewnością dobra praca!!

Zuzanna

Znalazłam kilka ofert pracy, nie tylko we Wrocławiu - Jest również Rzeszów. Podaje link https://kariera.pgs-soft.com/ Kto podzieli się informacją jak przebiega rekrutacja w PGS Software? Czy można liczyć na staż w tej firmie? Płatny?

Zuzanna

@Na szczęście były pracownik, a czy Ty sam zrezygnowałeś z pracy w PGS Software czy również zostałeś zwolniony bez wyraźnego powodu, tak jak to opisujesz w swoim komentarzu? Co jeszcze możecie powiedzieć o pracy w PGS Software? Przypominam, że wątek dotyczy pracy we Wrocławiu.

Zuzanna

Wasze poprzednie opinie dotyczące pracy w PGS Software S.A. pochodzą sprzed ładnych kilku lat. Czy na przestrzeni tego czasu zmieniło się coś w tej firmie? Jakie warunki oferuje ten pracodawca? Czy łatwo jest dostać pracę w tym miejscu? Na swojej stronie internetowej pracodawca zachęca do wysłania swojego CV (https://kariera.pgs-soft.com/ ) - czy ktoś już skorzystał?

Byłem ostatnio na rozmowie. Testy na codility.com przeszedłem. Rozmowa z HR i programistą wydała mi się bardzo pozytywna, technicznie też wypadłem uważam dobrze, mam 5 letnie doświadczenie, mimo to - odmówili. Dziwna decyzja, chciałem 4000 netto co nie jest zawrotną sumą w tej branży szczególnie jak ma się zagranicznych klientów. Pozdrawiam.

sacher

(usunięte przez administratora)was? 1000 ojro to placa w rajchu za udawanie ze sie pracy szuka. I kolega, jako koder z 5 letnim doswiadczeniem takie ma wymagania?!!! Nic dziwnego, ze PL to burundi Europy. Wieksi frajerzy to sa juz tylko w Albanii.

Catch you
@sacher

To that ignorant that offended Albania: inform yourself about Albania first, the country where 4 religions live in harmony together, the country of splendid amazing tourism, a country who grows not thanks to European Funds, a non racist country and most of all read something before you write stupid things. It seems that your tongue is faster than your idiot brain.

Norbi

Czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? Nie mogę nic namierzyć a słyszałem, że dobrze sie tu pracuje.

Rekruterka

Cześć, Jestem Rekruterką która chciałaby zmienić prace. Możecie mi coś więcej powiedzieć o warunkach w PGS? Duży mają Zespół Rekrutacji? Jak wyglądają zarobki? (Pewnie jakieś premie za podpisanie umów ). Ostatnio modne w tej branży zrobiły się KPIe tutaj tez jakieś mają? Będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi :)

Waldi

PGS Software ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. Firmy nie maja obowiązku podawania przyczyn rezygnacji.

Zostaw merytoryczną opinię o Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) - Wrocław

• Jak się pracuje w Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 5 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.)