Opinie o Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.). Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) w Wrocław

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w PGS Software S.A.?

Jak to jaka? Zwolnią cię jak nie będziesz potrzebny bo nie będziesz miał projektu.

Kokoszka

A w której firmie jest inaczej? :)

Samuel
@Kokoszka

W każdej, w której ktoś umie zarządzać i utrzymuje stałą liczbę zleceń lub powiększa ich pulę. Takich firm jest sporo na rynku - pracownika szanuje się i dba o to żeby został z nimi. Ale jak pracuje się gdzieś, gdzie panuje indolencja to trzeba zwalniać ludzi.

Kokoszka
@Samuel

To jasne. Chodziło mi o to w której firmie się nie zwalnia jeśli pracownik jest niepotrzebny/ nie ma projektów. Toć biznes jest biznes.

@Kokoszka

W każdej firmie która ma bardziej stabilna sytuację jeśli chodzi o projektybi ich planowanie. Równie

ExperiencedDev
@Kokoszka

W wielu firmach trzyma się ludzi, nawet jak nie mają projektu, bo koszt ich zrekrutowania jest wyższy niż koszt ich utrzymania. Czasem lepiej dać projekt wewnętrzny, wysłać pracownika w tym czasie na szkolenie czy na urlop, niż się go pozbywać. Inna kwestia, to jest fakt, że rynek wrocławski jest mały i wszyscy się znają, więć każdy "smrodek" potem może mieć spore konsekwencje.

Dobre pytanie. Korporacja kontra mrówka. Czy mrówka może coś przekręcić w mechanizmie wielkiej machiny? Czy machina może zgnieść mrówkę?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w PGS Software S.A.?

Sprytny zbyś

Tak, ale pandemia to pokrzyżowała. Raz w roku odbywała się impreza integracyjna.

@Sprytny zbyś

Tak pijacki wyjazd tak zeby nie mozna bylo powiedziec ze firma nie dala nic z siebie

@Ex

A co jest złego w pijackich wyjazdach?

Krzysztof

Dzisiaj mija miesiąc od ostatniej rozmowy rekrutacyjnej. Zero informacji że strony PGS. Nie polecam.

Ewelina

Od projektu do rozwoju. PGS Software jest nie tylko dostawcą usług, ale dodatkowym członkiem zespołu, pomagając osiągnąć pełny potencjał oprogramowania. Regularna i przejrzysta komunikacja jest integralną częścią każdego projektu. W internecie nie widać ofert pracy, najwyraźniej pracownicy są zadowoleni z miejsca pracy. Dajcie znać, jakie warunki umowy i benefity pracownicze proponowane są przez firmę?

Krzyś
@Ewelina

Przejrzysta komunikacja tutaj jest nieszczera czesto pełna intryg. Musisz tu troche popracować żeby to zrozumieć.

DevOps

Bardzo szybki kontakt - pierwszy telefon dostałem dzień po wysłaniu CV, zaproszenie na rozmowę w biurze dwa dni po telefonicznej. Sama rozmowa w bardzo miłej atmosferze i konkretna, bez osławionych pytań typu "gdzie widzisz się za 5 lat, gdybyś był zwierzęciem to jakim itd.". Rozmowa techniczna również bardziej na zasadzie ogólnego rozeznania co do umiejętności kandydata, bez testów, recytowania formułek czy poleceń z pamięci. Krótka część rozmowy po angielsku, w celu sprawdzenia znajomości języka. Ogółem na luzie, bezstresowo. Kontakt zwrotny po dwóch tygodniach, niestety na tym etapie moja rekrutacja się zakończyła, nie spełniałem wszystkich wymagań.

Techniczne: AWS cloud, znajomość Ansible/Puppeta/Jenkinsa, SDLC, szyfrowanie i hashowanie, ogólne bezpieczeństwo sieciowe, metodyki CD/CI, poprzednie doświadczenie HR: ogółem standard, powód rezygnacji z poprzedniej pracy, oczekiwana wysokość zarobków, forma zatrudnienia itp.

Ex

Z raportu kwartalnego wynika ze rotacja/ZWOLNIENIA były na poziomie niemal 20%. Gratulacje!

@Ex

Normalna rotacja w dużej firmie sięgającej 700 pracowników. Pandemia też dołożyła swoje.

@Sprytny zbyś

(nie) sprytny zbysiu to tylko dane nie obejmujace kontraktorow. Pandemia haha spowodowala ze ludzie zaczeli sie zwalniac to tez przywrocili 20 procent

@Ex

Zioniesz jadem udzielając się w każdym możliwym wątku. Rozumiem, że firma w jakiś sposób Cię uraziła, ale nie rób kurtyzany z logiki. Nie przywrócili 20%, bo nigdy ich nie zabrali. Nie wiem skąd wyjąłeś info, że rotacja nie obejmuje kontraktorów, ale domyślam się skąd... Poza tym emocjonujesz się ZWOLNIENIAMI, gdy firma realnie zwolniła w 2020 pewnie z 20-30 osób, a na samym wrocławskim rynku jest kilka firm, które wywaliły po 100+ każda. Generalnie widać, że nie ma Cię już od dawna w firmie i niewiele wiesz, ale za to nadal Cię piecze.

@BB

Z raportu firmy.

Brygadzista
@Ex

Ex mylisz sie co do zrodla kaski - IP BOX. z moich testerskich doswiadczeń wynika ze firma kolesiostwa, mało pracownikow kumajacych o co tak naprawde chodzi w softwarze. Wyciekły kiedys od klienta kwoty jakie sa płacone za pracownikow i testerzy dostawali marne grosze w stosunku do tego co pgs. Moze to sie zmienilo nie wiem, ale tak zapamietałem moja współprace.

Testowie

Dzień dobry, czy firma nadal boryka się z trudnościami finansowymi ? Czy można liczyć na stabilne zatrudnienie ? Wszyscy obecni pracownicy dostali propozycję dalszej współpracy w kwocie -20% ?

@Testowie

Sytuacja od pół roku diametralnie się zmieniła - firma rośnie i ma nowych klientów. Nawet jak sytuacja była gorsza w połowie 2020, to do żadnej obniżki wynagrodzeń nigdy nie doszło - poczytaj komentarze.

Sprytny zbyś

Wiele opinii tutaj padło ale nikt się nie zająknął, że PGS wypłacił KAŻDEMU pracownikowi premie w grudniu i to nie byle jaką...

@Sprytny zbyś

Zaoszczedzone pieniadze na prodzie w ramach rekompensaty za zuzycie w domu? ????

Realista
@Ex

Jakie oszczędności na prądzie? Naucz się liczyć ile wynosi premia pomnóż przez liczbę osób i spróbuj tyle zaoszczędzić na prądzie. Mam nadzieję że lepiej programujesz niż liczysz...

Kazik
@Realista

ile wynosi miesieczne utrzymanie stanowiska pracy w biurze na osobe 1tys a moze 2tys? Szykuje sie solidna wyplata zyskow przez zarzad?

@Kazik

Mniej więcej tyle samo niezależnie czy ktoś przy nim siedzi czy nie. Twoim zdaniem czynsz, amortyzacja, itd. magicznie znika kiedy biurko stoi puste?

Zniesmaczony

I jak tam? Obiecane było -20% na 3 miechy a potem w zależności od sytuacji. Tymczasem raporty pokazują ze kasa puchnie :) a w raporcie można wyczytać ze -20% jest do końca roku, ale jest to data umowna. Czyli może być dłużej. Ławka tez puchnie wiec zaraz zaczną zwalniać bo czemu by nie, jak się ma 50 mln na kontach to trzeba ciąć żeby tego nie stracić:) do tego co bardziej ogarnięci i doświadczeni odchodzą.

Falstart
@Zniesmaczony

Jakbyś pracował w PGS to byś wiedział, że jeszcze nikt niższej pensji nie dostał...idź siej ferment gdzieś indziej.

Jurek
@Falstart

@Falstart To co w takim razie z zapowiedzianą obniżką pensji? Nie doszła do skutku?

w
@Jurek

doszła do skutku, tylko za kwiecień były normalne pensje

Falstart
@Jurek

Obniżka ma ruszyć od maja. W kwietniu pensje zostały wypłacone normalnie

smaczony
@Zniesmaczony

PGS wycofał się z obniżki wynagrodzeń i moim zdaniem to fair: jest kryzys, ale mniejszy niż przewidywany, więc nie januszują kosztem pracowników. Tych rzekomo "bardziej ogarniętych" odeszło kilkoro (na kilkaset pracowników) więc trudno to nazwać jakąś masową akcją. Nie wiem, kto pisze te komentarze, siejecie gównoburzę, bo się nudzicie na ławce za 100% pensji?

Ciekawy
@smaczony

Czy to prawda ze pgs wycofał się z obniżki pensji ? Jeżeli tak to nie doszła ona w ogóle do skutku czy ile miesięcy trwała ?

prawda
@Ciekawy

Potwierdzam - zapowiadana podwyżka nie doszła do skutku.

Kamila
@Ciekawy

Firma wycofała się z obniżek. Finalnie w ogóle do nich nie doszło.

prawda
@prawda

obiżka - ma się rozumieć :)

@Zniesmaczony

Jak tylko prognozy finansowe się poprawiły to od razu zrezygnowano z tego radykalnego kroku. A na koniec roku nawet wypłacono wszystkim dodatkowe premie gdy okazało się że firma w tak trudnych czasach potrafiła przynosić zyski.

@MMM

Przez prognoze prosze rozumiec utrate cennych pracownikow w krotkim czasie

Frontendowiec

Nie polecam pracy u tego pracodawcy. Biuro ma wygladać na nowoczesne a tak naprawde jest to przykrywka pod dosc slabe zarzadzanie projektami jak i pozyskiwanie klientów. Nie liczą sie w tym miejscu z ludzmi - zrobiles swoja robote to możesz zostać zwolniony no chyba ze się "zasiedziales" i masz "dobre" relacje z managerem. (Umiejetnosci nie maja za duzego znaczenia). Jesli jestes potulny i wiekszosc czasu w pracy poswiecasz yt to jest miejsce dla Ciebie. Ostatnia decyzja odnosnie rezygnacji z podwyżki -20% dobra, chociaż pod duza presja, mozna ja nawet zobaczyc na tym portalu. Po wpisach moza poznać ze firma dosc aktywnie dziala na tym portalu.. pensje raczej ponizej sredniej..

@Frontendowiec

Możesz opisać sytuacje w których PGS nie liczył się ludźmi? Jak to się ma do "umiejętności nie mają za dużego znaczenia"? To znaczy że jednocześnie wyzyskują ale z drugiej strony się tam nie pracuje i ogląda (usunięte przez administratora) bez problemu? To wyzysk czy bezstresowa praca? To się kupy nie trzyma :) Dla jasności - pracuję na Frontendzie w PGS. Tak, mam swoje powody do narzekania i mam powody do zadowolenia. Jednak takie mgliste i ogólnikowe komentarze nic nie wnoszą. PGS ma swoje wady ale "nie liczą się w tym miejscu z ludźmi" to najbardziej wątły argument jaki można było wymyślić. Ludzie w tej firmie zdążyli się na ławce nauczyć nowych frameworków JS, technologii związanych z chmurą a później dzięki temu trafić do projektu. Firma była w stanie pracować dla klienta po kosztach, żeby ludzie nabrali doświadczenia komercyjnego. Jeżeli w danym momencie nie startuje jakiś projekt to masz indywidualny tor nauki przystosowany do tego co lubisz robić ale też do tego co jest rozwojowe dla firmy. Moim zdaniem fair, jeżeli pobierasz piękną wypłatę za nieprzerwane dni, tygodnie, miesiące czystej nauki. Powtórzę się, ale pomimo swoich wad - ta firma dba o pracowników. Szczególnie udowadniając to na bieżąco decyzjami o tym jak poradzić sobie z pandemią. Więcej konkretów, więcej opisu problematycznych sytuacji, więcej faktów - to by się przydało w komentarzach. Mam wrażenie, że powyższy komentarz był pisany na gorąco po jakiejś personalnej ujmie.

@PytamNieBłądzę

Proszę nie bedę powtarzał rzeczy, które zostały już tu opisane. Trafiasz na ławke jesteś krótko a wylatujesz(posiadasz wieksze umiejetnosci niz osoby ktore sobie siedza na łąwce i siedza ale maja x lat zasiedzianych)

@PytamNieBłądzę

a poza tym to firma nie potrafi napisać PROFESJONALNEGO raportu finansowego :D

@Frontendowiec

Nie krępuj się, powtórz. Tylko najlepiej żebyś był w tym konkretny. Możliwe że masz kompletnie rację, może nie wiem o jakichś sytuacjach które dzieją się w firmie (to na pewno, przecież jest tu 600-700 osób). Tylko żeby to stwierdzić, potrzeba faktów. "Wiem, ale nie powiem". Co do Twojego opisu ławki - zastanawiam się czy w ogóle pracujesz w PGS. Całkowicie serio. Ja sam jako pracownik jestem zdziwiony ile osób i jak długo było/jest na ławce. Z powodu braku umiejętności lub projektu. Nie ma zwalniania z ławki od tak i jest na to powód tak prozaiczny, że aż boli że nie pomyślałeś o tym wcześniej: Pozyskać dobrego programistę z rynku to proces trwający miesiącami i jest niesamowicie kosztowny. Analogicznie do kosztów pozyskania nowego klienta. Są wielokrotnie wyższe niż utrzymanie nawet przy okresowych zastojach. Byłoby głupotą pozbywać się ludzi z ławki "od tak, bo zrobili swoją robotę i wypad" - właśnie dlatego że zrobili robotę więc można na nich polegać. Dlatego nasuwa mi się pytanie, co Tobie personalnie się stało (lub komuś z Twoich znajomych pracujących w PGS), że rzucasz cień na całą firmę. Nie chcę Cię w żadnym oczerniać czy też zakładać że "podziękowali Ci bo byłeś słaby". Po prostu uderzasz w w rzekomą wadę firmy w miejscu gdzie najbardziej wyróżniają się na rynku. Co do raportów finansowych - ha! A może tak. Nie znam się na finansach. Tylko że znowu. Przekonałbyś kogokolwiek gdybyś napisał konkretnie co jest nieprofesjonalne. P.S. Jestem pewien że raporty finansowe Lehman Brothers czy A.I.G. były wzorem profesjonalności. Tylko co z tego? :)

Frondendowiec
@PytamNieBłądzę

Dziękuje za odpowiedź. Proszę popytaj koleżanki/kolegów o szczegóły zwalniania pracowników(oraz przeczytaj nizej komentarze). Na prawde firma nie dbała o to czy straci przez zwolnienie dobrego czy złego pracownika i jakie beda koszty nie tylko fonansowe pozyskania nowych. Jeśli chodzi o określanie tzw. seniority lvl poprzez wypełnienie śmiesznego excela z 20 mało wnoszącymi pytaniami i na tej podstawie określanie czy ktoś jest super lub słaby nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli zależy Ci nowy przyszły/niedoszły pracowniku na stabilności zapytaj sie kilka razy czy na pewno chcesz tu pracować.

@Frondendowiec

Ok, to już ostatnia odpowiedż. W Seniority Levels Techniczne na Frontendzie nie ma 20 pytań tylko ponad 200 zagadnień z 10 gałęzi szeroko rozumianego Frontendu. Pracowało nad tym kilkanaście osób z każdej lokalizacji, w tym w większości właśnie deweloperzy i deweloperki, często eksperci w swojej dziedzinie. "Firma nie dbała o to czy straci dobrego pracownika czy złego" - to takie masło maślane. Naprawdę? Firma rosnąca i chcąca zwiększać przychody w super konkurencyjnym rynku pracownika w IT, lekceważy i nie dba o ludzi? Jest w nas takie dziwactwo że kiedy my zmieniamy firmę z dnia na dzień to poczulibyśmy się oburzeni gdyby ktoś powiedział "no halo, nie dbasz w ogóle o firmę, nie obchodzi Cię czy jej szkodzisz czy nie. A przecież to jest dobra firma". Z kolei kiedy firma zakończy z kimś współpracę to wylewane jest wiadro pomyj. Nawet raporty finansowe stają się nieprofesjonalne ;)

@PytamNieBłądzę

EB i lub HR walczy. Pracownicy zwalniaja sie zazwyczaj jak maja dosc panujacej sytuacji w firmie lub projekcie. Prosze opis zamieszczony przez jednego z bylych pracownikow ktory doskonale zobrazowuje sytuacje. "Spędziłem w tej firmie najgorsze miesiące w karierze, a robiłem w niejednym bagnie. Beznadziejna organizacja, managerowie bez wpływu i chęci do poprawy czegokolwiek, trzydziestoletni juniorzy wywalający na ciebie gały jak na kosmitę, gdy wymyślisz cokolwiek, by usprawnić pracę zespołu. Po podpisaniu umowy zapomnij o ustaleniach z rekrutacji, mają je gdzieś i nawet się nie kryją, dostaniesz pierwszy lepszy projekt, jak nie przyjmiesz drugiego czy trzeciego syfu to cię wyrzucą. Bardzo ładnie nazywany body leasing i zapieranie się, że TA FIRMA TO NIE JEST KORPORACJA. Jedyną sensowną opcją w tej firmie jest emeryturka - grube przelewy, udawanie specjalisty, delegowanie roboty do innych ludzi, nielimitowane przerwy na kawę, sielanka."

@Frontendowiec

Zwolnienia to jest na prawdę rzadkość. Klienci PGSu są co raz bardziej wymagający i dlatego firma stawia mocno na profesjonalistów. Niestety czasami przez rekrutację przejdą osoby, które jak się okazuje po jakimś czasie ładnie mówiąc nie są mistrzami. Wtedy się nad nimi pracuje i próbuje dobrać odpowiednie programy rozwojowe. Niestety na niektórych to nie działa i kiedyś trzeba sobie powiedzieć dosyć. Pensje poniżej średniej? to też raczej mówimy o tej samej grupie - poniżej średniej. Ci dobrzy zarabiają powyżej "średniej" z innych SH. Trzeba jasno przyznać, że to nie jest firma dla średniaków i ludzi nie chcących się ciągle rozwijać.

MNM
@MMM

To zdecydowana niepawda widac ze dlugo nie pracujesz w tej firmie wiec jest to jak najbardziej zrozumiale. Gwarantuje Ci ze wiekszosc ludzi w tej firmie odczuwala stres zwiazany z mozliwoscia utraty pracy przez to ze projekty lecialy przed pandemia jeden po drugim i nawet osoby nowozatrudniione lecialy bo klient jednak sie rozmyslil i zrezygnowal z zespolu. Firma nie dla średniaków xD prosze zazwyczaj tutaj jedna dwie osoby ciagna projekt xD

Zniesmaczony

Cóż, firma bez kredytów i milionami na koncie zaciąga właśnie nieoprocentowany kredyt u pracowników w postaci 20% pensji na miesiąc i nawet nie kryje się z tym, ze nie zamierza go spłacić -> redukcja zarobków o 20%. Wszystko w imię utrzymania milionów na koncie.

Anonimowy
@Zniesmaczony

To nie jest kredyt, kredyt się zwraca :)

Marin
@Zniesmaczony

Czyżby mieli jakieś kłopoty finansowe, że zdecydowali się na taki krok?

Q
@Zniesmaczony

Dzięki temu ruchowi zwolnienia też będą tańsze o 20%.

informol
@Zniesmaczony

Mowili do kiedy te obciecia pensji? Wszystkich to obejmie nawet menadzerow ?

WlaczMyslenie
@Q

Gdyby myśleli Twoim schematem zwolnili by już teraz! A na razie chyba nie było o tym mowy... Zaoszczędziliby przez to więcej bo są głównie miesięczne okresy wypowiedzenia.

Muniek
@WlaczMyslenie

Obcinają wszystkim po 20 procent. Zwolnienia i tak będą, jak to PGS ma w zwyczaju. Nikt nie będzie trzymał 50 programistów bez projektów. Chyba nie wierzysz, że obniżka to solidarna składka na ludzi bez projektów.

@Marin

Wręcz przeciwnie, jak nie masz pieniędzy to ich nie stracisz, a jak masz kilkadziesiąt milionów to możesz je stracić. Zyski nasze straty wasze.

Aro
@Zniesmaczony

Nie rozumiem takiej decyzji. Ciekawe czy w ogóle mogą coś takiego zrobić, jeżeli nie mają żadnych problemów, o czym nawet piszą w komunikatach spółki, bo teraz to wygląda, że próbują wykorzystać aktualną sytuację na świecie, by zaoszczędzić pieniądze kosztem ludzi. Myślę, że ta decyzja będzie miała duży wpływ na dalszą działalność firmy i tego jak ludzie ją będą postrzegać po sytuacji kryzysowej na świecie. Sami sobie szkodzą. Pozyskanie w przyszłości nowych pracowników może być wyzwaniem, jak się to rozejdzie, a już obecni pracownicy piszą publicznie (w mediach społecznościowych), że poszukują pracy, po wczorajszym ogłoszeniu.

Muniek
@Aro

Wydaje się jakoby taki był cel. Po co zwalniać ludzi, jak można obniżyć wynagrodzenie i sami odejdą. Podwójna korzyść, nie ma zwolnień i miliony na kontach niezagrożone.

Rocco
@Muniek

Bez projektów jest 100 programistów a nie 50

zaskoczony
@Zniesmaczony

@Zniesmaczony, wiadomo do kiedy ta redukcja potrwa? Pracownicy podpisywali aneksy?

@Rocco

Haha, zaraz będzie 200, kto da więcej? sami eksperci tu... jakie to polskie. Tak - obniżka objęła wszystkich. Od zarządu, przez managerów, sprzedaż aż po zwykłego programistę. Wyjątek to Ci, co zarabiają najmniej. Czas pokaże czy to dobra decyzja i czy inne firmy znajdą lepsze rozwiązanie. Wg mnie nikt nie może tego przewidzieć teraz. Poza oczywiście mądralami z GoWork...

zaskoczony

Nie, nie wiadomo. Czyli obniżono wynagrodzenia "na czas nieokreslony"? Przymusowo?

@zaskoczony

Tak,dla wszystkich poza najmniej zarabiającymi, solidarnie. Żeby się przygotować na to, co może nadejść, bo nie wiadomo czy klienci zostaną (IT najłatwiej odciąć, prąd gorzej). Sorry, byłem kiedyś "ucięty przez kryzys" więc jak dla mnie takie wyjście jest naprawdę z głową. Dziwi mnie, że tu się tylko taka szydera leje...

Q
@WlaczMyslenie

Kontrakty nie urywają się z dnia na dzień, ale gdy pracownik już nie będzie potrzebnym to ten ostatni miesiąc wciąż będzie tańszy.

M
@Tomek

Zobaczymy, może im to wyjdzie na dobre. Ocenić będzie można za parę miesięcy. Jednak w mojej osobistej opinii, zrobili to za wcześnie.

@Zniesmaczony

Faktycznie można było tak to odebrać. Dzisiaj z perspektywy czasu (minął prawie rok) można tylko docenić zarząd za takie decyzje i śmiać się z komentarzy w tym wątku. Na początku obniżka pensji mnie bardzo zdenerwowała podobnie jak innych. Ale pamiętajcie, że to były czasy ogromnej niepewności i początki panującej pandemii. Klienci panikowali i zawijali swoje zespoły bo nie wiedzieli czego się spodziewać. Widząc co się dzieje zarząd podjął decyzję to o obniżkach... które po paru miesiącach okazały się na szczęście nie potrzebne i wszystko zostało szybko cofnięte. A najlepsze jest to, że po tym mocnym zaciskaniu pasa i magiom czynionym w każdym miejscu od sprzedaży, marketing po development, gdy wyniki finansowe okazały się nie najgorsze... wypłacono wszystkim na koniec roku premię! W sumie to dobrze, że przez te zawirowania odeszło trochę ludzi, którzy byli nastawieni głównie na pieniądze. To spowodowało, że zostali głównie Ci którzy cenią sobie również inne wartości. I za to lubię PGS (od wielu lat).

MNM
@MMM

Ludzie odeszli bo maja swoje zobowiazania a fakt ze sa dobrzy w tym co robia ulatwilo utrzymanie poziomu zarobkow przez zmiane pracy. Frustracji w tej firmie nie brakuje a obnizenie pensji bylo tylko ponizeniem. Nikt nie lubi byc karany za to ze dobrze pracuje. A ta firma ma tylko wspaniale hasla, ktorymi sie obwiesza jak jakas przekupa na targu. Codziennosc w tej firmie wyglada odmiennie.

Czy warto aplikować do PGS Software, bo przeczytałem sporo negatywnych opinii o firmie? Czy faktycznie jest tak źle? Czy pandemia koronowirusa odbiła się firmie? Jakie są dostępne formy współpracy? Czy istnieje możliwość zmiany stanowiska? Jak często są delegacje?

Melon
@Zainteresowany

Jesli przeczytales duzo negatywnych i nie wiesz to proponije przeczytac je jeszcze raz i odpowiedziec sobie czy chcesz trafic w bagisnko

Joanna z PGS Software
@Zainteresowany

Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania i rozwiać wątpliwości. Rozumiem, że negatywne komentarze mogą niepokoić. Pandemia koronawirusa miała wpływ chyba na większość firm, również na PGS Software. To co nas jednak wyróżnia to bezpieczeństwo finansowe i stabilność. Nie musieliśmy zwalniać setek osób, jak niektóre firmy IT. Jest wręcz przeciwnie i jeśli spojrzysz na naszą stronę Kariera, to mamy otwartych kilkanaście rekrutacji. Forma współpracy - można u nas pracować zarówno na umowę o pracę, jak i B2B. Zmiana stanowisk - jesteśmy na to otwarci. Wszystko jest kwestią indywidualnych ustaleń i zależy od sytuacji. Delegacje - chwilowo, ze względu na pandemię koronawirusa, nie podróżujemy do klientów. Wcześniej delegacje się zdarzały, ale są to raczej sporadyczne sytuacje, a ich długość to zazwyczaj od 1-2 dni do tygodnia. Wszystko zależy od projektu. Staramy się też zapraszać klientów do nas, aby zobaczyli nasze biura i poznali nas lepiej. Zachęcam, abyś wysłał do nas CV i sam przekonał się, jak to wszystko wygląda, być może będziemy mieli okazję porozmawiać.

Kokos
@Joanna z PGS Software

Bzdura, byly zwolnienia juz przed pandemia i problemy z projektami. Masa ludzi poleciala przez brak projektow. Bez winy pracowników. Chaos organizacyjny na porzadku dziennym. Firma mozd jest bezpieczna finansowo ale za to pracownicy juz nie jesli chodzi o poczucie stabilnosci zatrudnienia!! Szkoda nerwow na prace w tej firmie.

Gekon
@Kokos

Niestety muszę się zgodzić z Kokosem. Pandemia pokazała słabość zarządzania i 'brak jaj' w sytuacjach kryzysowych. Bardzo dużo dziwnych decyzji. Począwszy od zapowiedzi obniżki płac o 20%, z której firma się wycofała, gdy cenni ludzie się szybciutko zwinęli po nieoczekiwane zwolnienia w celu redukcji ławeczki. W poniedziałek Team Leader mówi Ci jak jest spoko i stabilnie, po czym w środę Development Menager wręcza Ci wypowiedzenie. Tak jak Kokos napisał, firma bezpieczna finansowo ale kosztem pracownika. Kolejnym słabym punktem jest sprzedaż, a raczej jej brak.

@Gekon

Mocne słowa jak na kogoś kto w swoim życiu zarządzał tylko porozwalanymi klockami LEGO w pokoju swojego dziecka...

@Sprytny zbyś

Prawda boli HR? I nieudolnosc w pozyskiwaniu nowych klientow? Widzacych tylko jednego brytyjskiego z grubym portfelem co powiedzial w koncu papa?

Żenada. W kółko te same ogłoszenia z ofertami, a nie potrafią nawet odpisać na zgłoszenie. Kompletny brak profesjonalizmu.

@Marek

Widać nie wpisujesz się w profil. To problem?

@Sprytny zbyś

W profil malozarabiajacego poslusznego, pracownika, ktory ma robic za miske ryzu cieszyc sie ze ma prace? S

Krzysztof

Amatorszczyzna. HR nie dorósł nawet do tego, żeby odpowiadać na złożone CV, takie human resources po studencku.

@Krzysztof

Kolejny płatek śniegu...

Jaka umowa obowiązuje w PGS Software S.A. podczas okresu próbnego?

Dracon

Nie warto zadnej podpisywać.

Czy PGS Software S.A. zapewnia kartę multisportu?

Asia z PGS Software

Cześć, Zapewniamy dofinansowanie do karty Multisport Plus oraz Multisport Active. Jest też możliwość zamówienia kart dla osoby towarzyszącej i dzieci. Pozdrawiam!

Bezrobotny

O widze ze duzo opini zostało skasowanych, ciekawe czyja to zasluga? Czyzby PGS poprawial swoj wizerunek ?

Kolec
@Bezrobotny

Widzę jeden skasowany- ty więcej? Tu zostaje ślad po kasowaniu :)

Auto

Bardzo slabo jesli chodzi o stabilność zatrudnienia mozna wyleciec po 2 miesiacach za nic. Manager od testow stwierdzil ze lepiej dac szanse w innej firmie bo tutaj przeciez nie ma co robic. No tak nie ma bo sie nie stara o klienta tylko stawia na duza korporacje ktora ma sypac kasa i brac masowo ludzi..

informol
@Auto

no to widze nic sie nie zmienilo, a managerem jest kobieta czy facet :D?

Jagoda
@Auto

Cześć, jako osoba odpowiedzialna za rekrutacje do wrocławskiego zespołu QA w PGS Software, chciałabym wiedzieć więcej na temat wspomnianej sytuacji. We Wrocławiu nie zakończyliśmy z nikim współpracy po 2 miesiącach w ciągu ostatniego roku. Czy mógłbyś proszę rozwinąć temat tu albo skontaktować się ze mną na jkumik@pgs-soft.com?

Łukasz

opowiesz coś więcej?

w

opinia do niczego... napisz cos wiecej

Terin

Co to ma do PGS?

Inform
@Terin

Co tam było napisane ?

IP BOX

Dodatkowo bulwersujący jest fakt. Iż PGS dostał pozytywną interpretację dot. ulgi IP BOX 6 Marca 2020 (można samemu sprawdzić w bankier.pl czy money.pl). Nie będęsiętutaj nad całościąrozwodzić, ale zostawie tutaj interesujący cytat z komunikatu: "Otrzymanie powyżej wskazanej interpretacji podatkowej ma dla Emitenta istotne znaczenie, ponieważ na podstawie wstępnych szacunków można przyjąć, że ulga będzie miała zastosowanie do ok. 90% przychodów Spółki zarówno za 2019 rok jak i w kolejnych okresach." PGS - ludzie Ci tego nie zapomną.

web
@IP BOX

Co nie znaczy, że zwrot dostał tu i teraz. Owszem, decyzja o cięciu pensji w takich okolicznościach trochę śmierdząca, ale może była konieczna

Idkfa
@IP BOX

No to zbulwersowany ziomie, weź i obejrzyj teraz filmik od Wojtka. Ja już nie mam już cienia wątpliwości, że dobrze postępują.

Zostaw merytoryczną opinię o Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) - Wrocław

• Jak się pracuje w Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 5 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.)