Opinie o Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) w Rzeszów Sucha 3

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.). Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) w Rzeszów Sucha 3

Jaki jest wkład kierownictwa Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Nastia Nowy wpis

Po braku odpowiedzi oficerów politycznych, fikcyjnych panów od etyki i wytresowanego HR/EB można wnosić, że ŻADNY ????

Czy PGS Software S.A. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Wujek wladek Nowy wpis

Nie słyszałem o zlecenie. UoP lub B2B

Ciotka Nowy wpis
@Wujek wladek

Od razu masz umowę na czas nieokreślony - bez okresu próbnego

BitCorn

Po pierwsze: Mierny ale wierny awans dostanie (niektórzy i niektóre to już headami są:) Po drugie: Za rozwój zapłać sam - chyba ze z wirtualnego funduszu wczasy pod gruszą Po trzecie: Uczciwy to frajerzyna Po cztery: Moja prawda jest najmojsza Po piąte: Brak kompetencji kluczem do wewnętrznego sukcesu;) Na resztę szkoda czasu

Gargulec

Hle hle, prawdziwe opinie mozna przeczytac tylko na wroclawskiej werski na tym portalu. Te tutaj sa wyprodukowane przez dziewczyny z rekrutacji i brandingu. Ludzie nie dawajcie sie nabrac na te sliczne wpisy na linedinie ten marketing. Ta firma stala sie korpo i traktuje pracownikow jak bydlo gdy leca projekty.

GonzoGurgulek
@Gargulec

To prawda. O polityce braci Białych i jaka to firemka na stronie wrocławskiej;) Bazyle Biznesu z GE gdzie ich korpo odpowiednio wytresowała ;) o jakości firmy świadczą zarządzający a jakości brak poczynając od tzw menadżerów przez przyjaciółki Head-ki i chiefow od chmurowego wafla..

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Junior

Pytanie do pracowników, jak wiadomo PGS przejmują Hindusi, czy widzicie już jakieś zmiany w kulturze pracy? Warto rozważyć prace w PGS mimo to?

Bonus?

Czy to prawda że wypłacono bonus 3000 każdemu (?) w firmie na koniec roku i jeszcze jakieś mniejsze i większe prezenty?

Bożena
@Bonus?

Zaciekawiłeś mnie swoim wpisem. Czy ktoś mógłby się odnieść do tego i napisać czy to faktycznie prawda? Na pewno wiele osób także byłoby zainteresowanych tematem. Takie dodatki sprawiłyby, że byłoby dużo chętnych na przyjęcie się do firmy.

Ex-pracownik

Prawda. Bonus był dla wszystkich którzy byli zatrudnieni w dniu 31.12

Bonusiki
@Bonus?

3k brutto, więc "na rękę" wyszło trochę mniej. Ale o mniejszych i większych nagrodach nie słyszałem. Możesz rozwinąć?

Anarchista
@Bonusiki

Szkoda tylko że większy bonus, i to co miesiąc, dostaniesz zmieniając pracodawcę. Konkurencja na rzeszowskim rynku pracy w ostatnich latach mocno wzrosła, i niestety PGS złapał zadyszkę. A szkoda, bo miło wspominam czas tak spędzony.

Mega

Ludzie tutaj są fantastyczni, a w trudnych czasach które miewa każdy człowiek czy firma przekonać można się o tym jeszcze bardziej. Dzięki! Andrzej warto, great team!

Eddie

Firma jest dobra na start w branży. Przychodząc na praktyki czy jako junior można bardzo szybko się wiele nauczyć. Jak się ma troszkę szczęścia to szybko można zdobyć sznyt w komercyjnych projektach. Na plus także atmosfera pomiędzy pracownikami, wszyscy są mili i w razie potrzeby pomogą czy doradzą. Są także negatywne aspekty pracy w PGS: Niestety po pewnym okresie można odczuć stagnacje, gdyż w firmie brak jest odpowiedniej liczby seniorów czy nawet regularów. Braki kadrowe powodują wiele problemów, a największym jest brak nowych projektów. Kto ma pecha, ten na tzw. "ławce", spędza pół roku albo nawet dłużej. Będąc na "ławce" trzeba robić certyfikaty. Im więcej tym lepiej. Niestety tutaj duży minus gdyż robienie pewnych certyfikatów na określonym poziomie kariery mija się z celem, a polityka firmy jest taka, że im więcej tym lepiej. Po to aby później zabłysnąć marketingowo ilu to ludzi mamy certyfikowanych. Osobną kwestią są zarobki w rzeszowskim oddziale. Okazuje się bowiem, że PGS nie płaci pracownikom stawek rynkowych, ani nawet zbliżonych do rynkowych. Sam prezes głosi hasło: "w PGS nie zarabia się najwięcej". Podobno, problem wynagrodzeń dotyczy tylko rzeszowskiego biura z jakiegoś powodu... Osoby wyczulone na propagandę mogą odczuć pewien niesmak, jeżeli chodzi o to jakie treści serwowane są pracownikom przez dział Employee Branding, np: pracownicy powinni być pokorni. Muszą dużo się uczyć, a PGS jest wspaniałym miejscem, które to umożliwia... PS Dział EB działa aktywnie także tutaj więc wszyscy czytający powinni wyłapywać takie komentarze. Pod tym wpisem również spodziewam się komentarzy tych osób, dlatego proszę o uważne czytanie i nie dajcie się zmanipulować :)

Esso
@Eddie

Rozumiem ze to subiektywna ocena, moja jest zgoła odmienna - firma ogólnie najlepsza w rejonie. Prezes wcale nie jest zły. Każdy czasem coś palnie a potem plotkowe halo się robi. Jak dla mnie nie zrozumiałeś przekazu. Projekty są różne fakt, czasem ławka - ale zawsze można starać się o zmianę - z różnym powodzeniem :) Certyfikaty z tym zmuszaniem to przesadzone, ja lubię. Ludzie - tak fantastyczni. Powodzenia Eddie!

John
@Esso

Subiektywna ocena? Eufemizm! Proszę, drogi Esso nie wprowadzaj do dyskusji wypowiedzi, które nic nie znaczą, a mają za zadanie zdyskredytowanie kogoś. Drogi Esso, dlaczego twierdzisz, że "prezes wcale nie jest taki zły"? Proszę zdradź wszystkim czytającym co masz na myśli? W mojej wypowiedzi nie padło takie stwierdzenie, przeciwnie! Jeżeli ktoś tyle lat utrzymuje się na rynku to musi być dobry w prowadzeniu firmy...sprawa wynagrodzeń to zupełnie oddzielna kwestia, którą poruszyłem. " Certyfikaty z tym zmuszaniem to przesadzone, ja lubię." - lubisz być zmuszany do certyfikatów? Interesujące dla czytelników może być także "plotkowe halo" - zainteresowani wiedzą, że w PGS krąży wiele plotek, już sam fakt, że są do nich podstawy źle świadczy o transparentności organizacji.

Piter
@John

Plotki to właśnie tacy jak Ty przyjacielu tworzą. Przytaczasz słowa prezesa zupełnie od czapy... nie! do niczego w tej firmie nie czułem się zmuszany to jest fakt, wiec kolego nie pisz o zmuszaniu do certyfikatów - nie manipuluj. Zdrówka. Wiem, bo byłem w tej firmie przez bardzo długie lata i jak najbardziej polecam.

John
@Piter

To już nie wolno nikogo cytować? Człowiek na stanowisku prezesa powinien się 5 razy zastanowić zanim coś powie... Skoro było dobrze to dlaczego odszedłeś? Ludzie nie odchodzą z firmy jak im jest tam dobrze....

Uman
@John

e tam, oczywiście że można odejść z firmy w której jest dobrze. Np gdzieś indziej pojawi się ciekawa okazja.

Testo
@Eddie

Czyli nie warto, pewnie fluent in english/deutch za 2k-3k na rękę....

$%@
@Eddie

Rzeszów to Shared Service zresztą to można wyczytać na linkedinie kierownika Rzeszowskiego odziału stąd tak nnnnnnnnnnniiiiiiiskie zarobki

Hurr Hurr
@$%@

Zacytuj albo GTFO.

Avi
@Eddie

Kolega w 2016 r. na praktykach 2-miesięcznych odbył jeszcze dodatkowe 1,5 miecha. Powiedzieli mu, że jak by został jeszcze pół-msc to rozważali umowę. Chłopak robił za darmo 1,5 msc, więcej mógł siedzieć w domu. Później kolega w 2019 miał staż 3-6 miesięczny to chłopak odbył i pa pa.

Interere

Jak wygląda praca i atmosfera w dziale Hr/rekrutacji?

Hr
@Interere

Nuda i HR migruje do konkurencji

Mirosław
@Interere

Jesteś zainteresowany zatrudnieniem? Na stronie https://kariera.pgs-soft.com/oferty/rzeszow jest sporo ofert rekrutacyjnych. Pracodawca oferuje stabilne warunki zatrudnienia i dużą autonomie działań oraz nieustanny rozwój. Warto tam zajrzeć i znaleźć coś dla siebie.

Hr
@Mirosław

Stabilne xD

Zaq

Mam kilka pytań odnośnie pracy w PGS Rzeszów. 1. Jak wygląda sytuacja z terminami? Czy są jakieś stresujące deadline? 2. Kwestia atmosfery - jak oceniacie pracę pod kątem atmosfery? 3. Szkolenia - w postach ktos pisał o certyfikatach. Czy praktykowane są wewnętrzne szkolenia - np backend dla frontend'owców? 4. Wizja podwyżek - jakimi systemami są przyznawane (co określony czas rozmowy z pracownikami / przypominanie pracownika / brak)? 5. Forma zatrudnienia?

Sylwester z PGS
@Zaq

Cześć Zaq, pracujemy projektowo co oznacza, że terminy są. Nie będziemy czarować, czasem bywa stresująco. Jeśli chodzi o atmosferę - najlepiej przekonać się osobiście. Próbujemy tworzyć miejsce pracy, w którym jest po prostu normalnie. W kwestii szkoleń dzieje się sporo. Organizujemy warsztaty wewnętrzne, na których dzielimy się wiedzą z różnych technologii. Działają u nas technologiczne gildie (w tym frontendowa), opracowujemy radary technologiczne, jeździmy na konferencje (z prelekcjami i jako uczestnicy) itp. Odnośnie podwyżek to proces jest przejrzyście rozpisany, sporo zależy od zmiany w seniority level oraz celów rozwojowych, które się osiągnęło. Rozmowa o zmianie wynagrodzenia rozpoczyna się od zgłoszenia się do swojego Team Leadera. W argumentowaniu wspieramy się feedbackiem otrzymanym od osób, z którymi pracujemy na co dzień.

Kazik z PGS
@Sylwester z PGS

Firma gwarantuje 30kazdego miesiąca uśmiech i zadowolenie z Ciebie. Więc jeśli lubisz ten klimacik i nutkę adrenaliny to poczekaj na 31 może tym razemi Ciebie zwolnimy ????

Wypłacają dodatkowe nagrody w PGS Software S.A.?

Masz na myśli odprawy?

Nie wypłącają żadnych nagród, premii ani bonusów, tylko podstawowe wynagrodzenie które jest w umowie i na nic więcej liczyć nie można. No chyba, że Cię zwalniają z ich winy to w niektórych przypadkach ludzie dostają 1-miesięczną odprawę

To ja

A dlaczego mieliby płacić więcej niż to, na co się zgodziłeś podpisując umowę?

Qaz

Wpis mający na celu upiększyć wizerunek? ????

Bardzo dobry pracodawca więc nie próbujcie na siłę oskarżać, bo ludzie znają firmę!

@Adam

W alternatywnej rzeczywistości myślę, że masz rację. A firma.. cóż reklamę robi sobie sama..

BOD
@Alan

Adam z wszelkim szacunkiem mam wrażenie ze sam jesteś z alternatywnej rzeczywistości, hejtując bezprzedmiotowo w necie.

@BOD

Nie znasz sytuacji to nie komentuj. Wpisy tutaj pojawiające nie biorą się bez przyczyny i są odzwierciedleniem tego co się dzieje w firmie.

Pati
@Adam

Oj, oj widać że bolą komentarze jak wychodzi wszystk, oj boli

Krystek
@Adam

Uwaga uwaga, dział EB rozpoczął działania ofensywne mające na celu przyklejenie sztucznej twarzy do firmy bez twarzy.

Pokorny pracownik

A mi to się bardzo podoba w tej firmie. Zrobiłem trzy certyfikaty, po roku poszedłem po podwyżkę to AG stwierdził, że mało. Następnym razem będę wiedział, że muszę zrobić przynajmniej pięć. Na ławce się nie nudzę. Jak trzeba to się pouczę frontendu albo PHPa. Trzeba być elastycznym. Świetne miejsce do rozwoju!

Twój stary
@Pokorny pracownik

Pokorny pracownik i długi....

Chlup!
@Pokorny pracownik

"po roku poszedłem po podwyżkę to AG stwierdził, że mało" Już się przeraziłem, bo w pierwszej chwili pomyślałem że AG stwierdził iż za mało podwyżki chciałeś. Ale na szczęście piekło nie zamarzło, w porę się zreflektowałem że wszysko po staremu...

ABC
@Pokorny pracownik

Pitolisz jak potłuczony myśle ze są dziesiątki osób jeśli nie setki które podwyżkę uzasadnioną dostały wśród nich i ja. I jasno powiedziane omówione za co, z reszta omawia się to z TL. Nie wprowadzaj w błąd albo poszukaj przyczyny w swoim zrozumieniu rzeczy. Pozdro

Karol
@ABC

Czyli mam przez to rozumieć, że istnieje szansa otrzymania podwyżki za pracę w firmie PGS Software? Chciałbym zweryfikować dokładnie tę kwestię. Mam nadzieję, że zechcesz mi pomóc.

KO
@Karol

Z mojej wiedzy i doświadczenia nie jest to jakiś problem. Dość regularnie można rozmawiać z TL by o to wnioskować jak są ku temu konkretne przesłanki. Ja już 3 razy miałem, nie ma tu jakiejś spiny

Nigdy więcej

Profesjonalnie przeprowadzona rekrutacja (rozmowa techniczna, angielski, niemiecki) a następnie kontakt się urwał. Zero odpowiedzi. Niestety sami sobie psujecie opinię, ponieważ moje wrażenia zostały przekazane wszystkim zainteresowanym z obecnej firmy. Czy tak postępuję profesjonalna firma? Czy tak ciężko się odezwać i powiedzieć "dziękujemy"? Nagabujecie na LinkedIn i niepotrzebnie zabieracie czas.

DROP TABLE

Uwaga - Ta placówka to Shared Service dla oddziału np z Wrocławia. Miejcie to na uwadze...

FROM Users WHERE frustrated=1
@DROP TABLE

No nie przesadzajmy, to że Ty trafiłeś do projektu robionego z Wrocławiem to nie znaczy że każdy tak ma. Rzeszów ma mnóstwo swoich projektów. Jakbyś trafił do jakiejś kontraktorni gdzie cały zespół jest rozsiany po Polsce to co? Będziesz wieczorami płakał w poduszkę? :P

plusy dodatnie i plusy ujemne
@FROM Users WHERE frustrated=1

Tak bo zamiast robić bezpośrednio dla klienta robię dla jakiś dziadów którzy nie szanuje sie ludzi Low Cost center

Dariusz
@FROM Users WHERE frustrated=1

Mógłbyś napisać więcej o tych projektach. Czy pracuje nad nimi cały zespół i po zakończeniu można otrzymać premie? Jak wygląda w firmie sytuacja ze szkoleniami. Pracodawca wspiera osoby, które chcą podnosić kwalifikacje i rozwijać karierę? Czekam na Twoją odpowiedź.

@Dariusz

Ja już tam nie pracuję. Premia za projekt w PGS? To brzmi jak oksymoron. Pracodawca oczywiście bardzo się cieszy, gdy robisz szkolenia, zdobywasz certyfikaty, jest to mocno wspierane. Tylko późniejsze przełożenie na zarobki jakoś kuleje... Przynajmniej za mojej bytności tam tak bywało.

Zuzanna
@@FROM Users WHERE frustrated=1

Szkoda zatem, że nawet przy dużym zaangażowaniu i chęciach rozwoju pracownika, trudno jest tam o premię. Nadmieniłeś jednak, iż już nie jesteś zatrudniony w PGS Software. Może od czasu Twojego odejścia sytuacja nieco się poprawiła? Jak uważasz?

@FROM
@Zuzanna

@Zuzanna Nie wypowiadam się za inne projekty, bo "co kraj to obyczaj". Niech się wypowiedzą Ci co obecnie pracują. Moje doświadczenia z firmami typu software house czy kontraktornia są takie, że umawiasz się na konkretną stawkę i tyle, co jakiś czas ją rewaloryzujesz. O żadnych bonusach pieniężnych extra nigdy nie słyszałem - chyba że zamówienie pizzy / przysłanie torta przez klienta dla zespołu liczysz jako bonus. Czy coś się od mojego odejścia zmieniło? Nie wiem, szpiedzy nie raportowali o żadnych większych zmianach... ;)

Gurgal

Student Driven Development Low Cost Center

Maciek

Czy mógłby ktoś udzielić mi informacji na temat pracy jako pm w tej firmie?

Zdegustowany

Korpo z praniem mózgu co miesiąc. Dziewczyny z hr się nudzą i co chwila wymyślają "nowości".

Dziad barowy
@Zdegustowany

To ty chyba w korpo nie pracowałeś. Idź, zatrudnij się w "Eko Zadku" to zobaczysz co to znaczy pracować w korpo. A jakie to "nowości" się pojawiły? Bo zarzuty wymagałoby poprzeć jakimś konkretem, nie?

Erere
@Dziad barowy

Co to jest eko zadek?

Dziad barowy
@Erere

Przetłumacz te dwa słowa na angielski i ułóż w odpowiedniej kolejności. Podpowiedź: A..e..

Adrian
@Dziad barowy

Pracujesz obecnie w firmie PGS Software? Poszukuje osoby, która będzie w stanie przedstawić realnie, jak obecnie wygląda sytuacja kadrowa w tym miejscu pracy? Poszukują może nowych osób do pracy bądź studentów na staż? W internecie brakuje informacji na ten temat, więc mam nadzieję, że w tym wątku otrzymam odpowiedź.

Tytus
@Adrian

Adrian gdzie ty szukasz realnych opinii o firmie...??? Tutaj dyrdymały na całego, sami frustraci z jadem. Ja jestem zadowolony z pracy w PGS, fajni ludzie i w dół i na gorze, przynajmniej tak jest w Rzeszowie. Polecam sam się przekonaj.

Wiktoria
@Tytus

Na stronie internetowej firmy znalazłam informację, że PGS Software bierze udział w budowaniu inteligentnego narzędzia do rozpoznawania i etykietowania obrazów. Wybrano ją do tego projektu, ponieważ posiada wieloletnie doświadczenie oraz umiejętność zbudowania takiego prototypu. Czy bierzesz może udział w jego kształtowaniu?

Grześ
@Zdegustowany

To nie dziewczyny z HR, tylko dział EB. A całokształt tych „nowości” ma za zadanie przykryć brak nowych ciekawych projektów i niższe zarobki niż u konkurencji. Ot i cała prawda.

Dawid
@Wiktoria

Na stronie internetowej PGSu widnieje jedynie informacja, ze PGS brał udział tylko w budowaniu prototypu i trwało to zaledwie 4 tygodnie. Skąd też posiadasz informacje, ze firma posiada wieloletnie doświadczenie w tego typu projektach? Czy PGS od lat specjalizuje się w uczeniu maszynynowym? Proszę o rzetelną odpowiedz.

mietek
@Tytus

Nooo, tylko skoro jest tak dobrze to po co wchodzisz na portal z ogłoszeniami o pracę?...

Byłam z dziećmi na noc w hotelu Klimczok, firma miała tam jakąś imprezę. Gdy o 3 rano poprosiłam o trochę spokoju, usłyszałam "a weź spied....".

Smutny programista
@Ania

A czego oczekiwać na imprezie integracyjnej? Ja bym winił hotel że nie poinformował o tym że 99% hotelu wynajęte przez jedną firmę, a jak Pani wiedziała i tak przyjechała to własna głupota...

Marta z PGS Software
@Ania

W imieniu kolegów przepraszam, niestety wyjazdy integracyjne rządzą się swoimi prawami. Mieliśmy zapewnienie hotelu, że będziemy w nim sami a ew osoby, które są "dokwaterowane" są poinformowane o tym, że jedziemy się tam bawić w trudnej do opanowania liczbie 350 osób. Niemniej oczywiście kultura zobowiązuje, więc jeszcze raz przepraszam w imieniu kolegów.

Marta z PGS Software

Oburzony
@Ania

Przede wszystkim to kiepski termin na pobyt z dziećmi, jeśli hotel w tym samym momencie zapewnia miejsce na tak dużą integrację. Jeśli nie była Pani o tym poinformowana to powinna Pani rościć od hotelu, a nie wypisywać na goworku. Kultura kulturą, to co Pani usłyszała jest naganne, ale głównym winowajcą wydaje się być hotel.

Kenna Metal und Taxi Night
@Ania

Czego się można spodziewać od bandy przyjezdnych parweniuszy?!Skończyło ,,to" studia.Następnie zostało w Rzeszowie.Kupiło mieszkanie w kredyt do prawie emerytury i udaje elitę.Mam nieprzyjemność wozić tych ludzi z tej firmy dosyć często na ..rynki" i inne imprezy przy weekendach....Jednym słowem buractwo i słoma z butów wychodzi....

Praweniusz Pierwszy
@Kenna Metal und Taxi Night

To już powożone

2cv
@Kenna Metal und Taxi Night

Ci parweniusze szybciej spłacą mieszkanie niż Ty swoją taksówkę

Zostaw merytoryczną opinię o Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) - Rzeszów

• Jak się pracuje w Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.)?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.) napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.)
4.1/5 Na podstawie 315 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042
Xebia Sp. z o.o. (PGS Software Sp. z o.o.)