Opinie o Gemius S.A. w Warszawa

Gemius to polska firma, która doradza przedsiębiorcom, jak wykorzystywać internet w biznesie. Od 1999 roku bada internautów pod kątem korzystania z mediów cyfrowych, tworząc w ten sposób unikalny społeczno-demograficzny profil e-konsumentów. Mierzy oglądalność stron WWW i aplikacji, a także materiałów audio i wideo z poszczególnych źródeł ruchu, tj. komputerów, tabletów i smartfonów. Gemius działa w kilkudziesięciu krajach w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie (region EMEA), a w 16 z nich posiada oddziały. Jego klientami są reklamodawcy, wydawcy, domy mediowe, agencje reklamowe i firmy z sektora e-commerce. Prowadzone przez firmę badania są realizowane zgodnie z zasadami międzynarodowego kodeksu ICC/ESOMAR.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gemius S.A. w Warszawa

Jak jest z pakietem medycznym w Gemius S.A.? Można dołączyć rodzinę?

W Gemius nasi pracownicy mają możliwość dofinansowania do opieki medycznej w sieci Medicover. Mogą również objąć opieką partnera, rodzinę oraz seniorów.

Anla

Kompletna strata czasu i nerwów. Po pierwszym etapie rekrutacji wszystko było w porządku, dostałam zaproszenie na rozmowę w firmie. Po przybyciu na spotkanie okazało się, że moja przyszła przełożona nawet nie zapoznała się wcześniej z moim CV i jak się okazało największym problemem był mój wiek... Jak się okazuje osoba 21 lat, to osoba zbyt młoda aby pracować jako asystentka... Już od samego wejścia Pani z którą miałam spotkanie, można było wyczuć zerowe zainteresowanie moją osobą, potwierdzone zresztą już po niecałych 10 minutach słowami ,,no nie wiem w sumie co mogę jeszcze Pani powiedzieć". Przeczytałam wcześniej dużo pozytywnych opinii na temat tej firmy, więc spodziewałam się profesjonalizmu, tymczasem był on poniżej krytyki.. To było najgorsze spotkanie rekrutacyjne na jakim dotychczas byłam. Jestem pewna że ja, jako osoba w tej dziedzinie nie doświadczona poprowadziła bym je lepiej niż Pani, która weszła i przez pierwsze 5 sekund bez żadnego słowa tylko się patrzyła, nie wspominając o chociażby podaniu ręki. Mimo, że delikatnie dałam do zrozumienia, że jestem nie zadowolona z przebiegu tej rozmowy, teraz żałuję za tą ''delikatność", powinnam była iść na całość za takie traktowanie osoby, która jedzie 100 km po to by usłyszeć, że ją nie przyjmą bo jest za młoda :)

@Anla

@ANLA dziękujemy za komentarz. Przykro nam słyszeć, że tak zostałaś potraktowana. Takie zachowanie podczas rekrutacji nie jest naszym standardem, dlatego przyjrzymy się tej sprawie. Prosimy o kontakt (informację na temat nazwy stanowiska i przybliżony czas, kiedy to spotkanie miało miejsce) na adres opinie@gemius.com.

Aktualność
Szanowni Państwo,

wnikliwie zapoznaliśmy się z opiniami pozostawionymi w serwisie GoWork.pl Dziękujemy za wszystkie merytoryczne komentarze i konstruktywne słowa krytyki. Widząc rosnące zainteresowanie naszą firmą, chcemy wykorzystać tę platformę, by odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania oraz przybliżyć proponowane przez nas warunki współpracy.

Jako firma badawczo-technologiczna działająca na skalę międzynarodową, zapewniamy stały kontakt z nowymi technologiami i narzędziami. Staramy się tworzyć atmosferę opartą na wzajemnym szacunku i zapewniać maksymalny komfort pracy. Wciąż dążymy do podnoszenia standardów naszych usług, jak i świadczeń dla pracowników, którzy przyczyniają się do rozwoju firmy. Jesteśmy w stanie zapewnić szeroki wachlarz benefitów. Jesteśmy też otwarci na wszelkie innowacje i pomysły.

Wszystkich zainteresowanych naszym przedsiębiorstwem zachęcamy do odwiedzania naszego profilu, zaś każdego, kto zechce się podzielić swoją opinią, prosimy o merytoryczne wypowiedzi oraz o zachowanie kultury w treści komentarzy, ponieważ tylko do takich jesteśmy w stanie się odnieść. W przypadku szczegółowych pytań lub kwestii wymagających wyjaśnienia zapraszamy do kontaktu bezpośredniego: opinie@gemius.com

Pozdrawiamy, Gemius S.A.
Karuzela

Szanowny Gemiusie, wnikliwie zapoznałem się z bełkotem serwowanym w tym wpisie, jak również w wielu marnych Waszych odpowiedziach poniżej. Dziękuję za tę karuzelę śmiechu. Widząc zainteresowanie ratowaniem wizerunku na tej stronie, chciałbym wykorzystać tę okazję by odradzić aplikowanie wszystkim zainteresowanym. Jako firma niekoniecznie mogąca pochwalić się dobrymi praktykami względem pracowników jak i również brakiem dobrej atmosfery, opartej na (w moim odczuciu) mobbingu, strachu, nieprzyjemnym komentarzom od kierownictwa, nie uważam abyście starali się o cokolwiek. Rzeczywiście jesteście w stanie zapewnić wąski wachlarz benefitów w porównaniu do konkurencji i słabe pensje, co można wyczytać w komentarzach poniżej. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do wielu innych firm, które mają zdrowszą atmosferę, fajniejszych i o wiele lepiej doświadczonych ludzi (z Gemiusa takie osoby szybko znikają). To że zapoznaliście się z komentarzami to się chwali, możecie je teraz np zarchiwizować w papierowej formie, w maszynie tnącej je na wąskie paseczki.

OpiniaAnonimowa

Rozmowa rekrutacyjna w firmie Gemius bardzo pozytywnie. Wysoka kultura rozmowy oraz zaangażowanie, dobrze przeprowadzona część miękka oraz techniczna, dostałem odpowiedzi na wszystkie pytania.

@OpiniaAnonimowa

Super! Profesjonalnie przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna już na starcie dobrze świadczy o danym pracodawcy. Dowiedziałam się całkiem przypadkiem, że Gemius, ze względu na dynamiczny rozwój firmy, regularnie poszukuje właśnie specjalistów z różnych dziedzin. Może orientujesz się, czy pośród ich ofert pracy są i takie, przeznaczone dla osób z niewielkim doświadczeniem zawodowym? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Marle
@OpiniaAnonimowa

Pewnie nie bylo upału inaczej tzw kierownik z kandydatami w gaciach rozmawia

Czy kandydat na stanowisko Młodszy/a specjalista/ka ds. utrzymania panelu z j. niemieckim w firmie Gemius S.A. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Ula83

dostałam zaproszenie do testowania raz zadzwoniła do mnie Pani poleciła przedstawiła oderte i dalej cisza a wyraziłam zgodę na warunki i testowanie

Moze ktos napisac o projekcie SMARTFON? Mam propozycje otrzymania Smartfona w zamian za: uzytkowanie go przez 2 lata, wgranie w laptopie programu Gemius, ktory sledzi moją aktywność

qwerty
@Paweł

tez do mnie dzwonili

NM
@Paweł

Pamietaj jak masz coś za darmo to oznacza, że Ty jesteś towarem :)

Fakt, praca za 2-2.5k netto pozwala na .... na chleb posmarowany nożem. Na start w IT wystarczy. Jak ktoś się czegoś nauczy to warto uciekać z firmy - nie docenia pracownika. Wiedza nabyta w tej firmie jest dużo więcej warta poza nia. Osobiście szanuję ludzi, którzy pracuja tam latami. Zwłaszcza w dziale IT

ITfreak

Pracuję w gemius od 2 lat. Pensja mogłaby być lepsza, nie brakuje natomiast wyzwań w pracy, a ludzie są super. Mam nadzieję, że dostanę podwyżkę.

Hah?
@ITfreak

Z pensją masz rację - tragedia. Ale nie zgodzę się co do ludzi, raczej średniawka.

Czy pracodawca Gemius S.A. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Hah?

Nie. Ale za to organizują takie obniżające kompetencje jak np. "Kapelusze myślowe – dyskusyjna metoda nauczania zaproponowana przez Edwarda de Bono" xD

Wuj. P

Ceniona firma po względem hakowania Twojego komputera, gdzie się da zakładają "nakładki ekranowe" klikasz i wyskakuje Ci GEMIUS!!!! ankieta... a w rzeczywistości skaner Twojego komputera , instaluje KeyLoggera , śledzi Twoją poczte , i to co robisz na komputerze, a jak się odezwiesz do nich to udawają głupich i że mają umowę z portalami i jak Ci się nie podoba to możesz nie wchodzić na dany portal, a żeby się zemścić przy uzyciu swoich dobrze wyspecjalizowanych ludzi , żeby nie powiedzieć hakerów zarzucają Cię niechcianym spamem, aż w końcu któraś odnoga chce Twoja poczte i dane na poczcie wykorzystać do niecnych celów, jeszcze żądając 254 euro, ale poczty nie wyśledzisz bo jest wysyłana z fikcyjnych - generowanych kont... istne szmaciarstwo

Wuj. P.

Miałem i mam i opędzić się nie mogę od tego syfu, ale oczywiście winny zawsze będzie się bronił , że to nie on, a definitywnie w historii, rejestrach wychodzi i tak prawda

Dział HR, GEMIUS S.A.
@Wuj. P

Dziękujemy za zabranie głosu w dyskusji. Na wstępie chcielibyśmy wyjaśnić, że jesteśmy firmą badawczo- technologiczną. Zajmujemy się analizą zachowań internautów w sieci i robimy to m.in. poprzez wspomniane przez Ciebie ankiety. Nasze badania umożliwiają niezależne sprawdzenie realnych zasięgów stron internetowych. Dzięki tym danym strony lubiane przez czytelników mogą się dalej rozwijać, weryfikujemy bowiem, czy są rzeczywiście czytane. Prezentowane przez nas informacje zawsze są anonimowe, a przedstawione przez nas wyniki dotyczą grup ludzi, nigdy indywidualnych osób. Nasz najnowszy raport, który dobrze obrazuje czym się zajmujemy można znaleźć tutaj: (usunięte przez administratora) Nigdy nie prowadziliśmy na komputerach uczestników naszych ankiet wymienionych przez Ciebie działań i nigdy nie oczekujemy od nich jakiejkolwiek zapłaty. Jesteśmy transparentni, nasze badania np. wspomniana przez Ciebie ankieta wymagają zgody użytkownika. Bezpieczeństwo gromadzonych danych traktujemy bardzo poważnie. Gemius otrzymał certyfikat ISO 27001 potwierdzający bezpieczeństwo informacji w zakresie badań internetu. Prowadzimy też regularne audyty bezpieczeństwa i szkolimy pracowników w tym zakresie. Gemius dostał wiele europejskich nagród za jakość swoich badań.

Heh
@Dział HR, GEMIUS S.A.

Hahaha, dobre sobie, przedstawię 3 kontrargumenty na tę korpogadkę HRów: 1. Zainfekowane przez osoby trzecie skrypty gemiusa mogą powodować wyżej wymienione szkody. Nawet jeżeli zostałoby to wykryte to założę się, że firma by się do tego nie przyznała. 2. Raporty. Weźmy pierwszy lepszy i na zdrowy rozsądek pomyślmy - piszą tak: "Liczba internautów w Polsce w sierpniu 2019 roku wyniosła ogółem 28 mln, z czego na komputerach osobistych i laptopach (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 21,8 mln, a na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety) 24,7 mln." Wynika z tego, że ogółem 28mln polaków korzysta z internetu, natomiast niecałe 25mln korzysta z urządzeń mobilnych by się łączyć z siecią. Zaraz pęknę ze śmiechu - ponad 3mln ludzi w kraju nie tknie internetu w smartfonie, ale dzielnie korzystają w pracy/domu na stacjonarnym komputerze. To tyle w temacie ich "jakości" badań. 3. Bezpieczeństwo danych i certyfikaty. Nic nie warte, skoro robią takie wtopy jak (proszę wyszukać sobie w Internecie) np. "Masz konto w mBanku? Na serwery Gemiusa mogło trafić saldo Twojego rachunku" lub "Poważny incydent w Gemiusie – skutki dla internautów mogły być katastrofalne" (ten drugi zresztą można spokojnie podciągnąć pod punkt pierwszy)

He-he?

usunięte w poprzednim wpisie przez moderatora - w nawiasach w innej formie niż oryginał[]: Najgorsza firma w której pracowałem. A pracowałem w już naprawdę wielu. Zacznijmy od struktury i osób zarządzających. W samej firmie wszystkie ostateczne decyzje odnośnie nowości/zmian w systemach itp. [podejmuje jedna osoba z najwyższego szczebla, niezaznajomiona w pełni z tematem]. Chociaż oczywiście bywa, że kierownicy są spoko (w szczególności ci bardziej techniczni). [Niektóre osoby na najwyższych stanowiskach mają pod sobą 0 osób - co kłóci się z nazwą stanowiska. Zarządzanie w całej firmie odbywa się w moim odczuciu na poziomie "ja pan, ty niewolnik". Tak przynajmniej odczuwałem to ja i po zachowaniach innych wnioskuję, że nie tylko ja. Przychylam się do komentarzy wcześniejszych o mobbingu.] Co rozsądniejsze osoby dawno się już stamtąd zmyły, rotacja jest naprawdę duża. [Tu był komentarz o jednym z kierowników, zero słów wulgarnych czy obraźliwych - odradzam po prostu pion analiz] Idąc dalej - sami ludzie, dużo dostało się tam od razu po szkole i po prostu od tego czasu nie zmieniali pracy, reszta jest tam na rok lub dwa max, średnia wieku niska, dużo osób bez żadnego innego wpisu w CV (ci długoletni). Jeżeli chodzi o aplikowanie do działów IT - odradzam, wewnętrzne systemy nieużywane nigdzie indziej, duża presja w porównaniu do konkurencji, brak wyróżniających bonusów. Ale trzeba przyznać, że płatki w firmie są bezpłatne, czasem sok świeżo wyciskany oraz można dostać skarpety jako prezent świąteczny(ale gotówki nie ;D) Samo biuro ładne, [taka brązowa rzecz w sreberku. (oczywiście chodzi o kolory biura,a nie jakąś metaforę :))] Ogółem nie polecam nikomu, kto się zapoznał ten ucieka, kto jeszcze nie wie, że wszędzie indziej trawa jest zieleńsza to zachęcam do opuszczenia statku. Firma ta utrzymuje się na powierzchni tylko i wyłącznie dlatego, że była pionierem w badaniu internetu, jednak co do jej metodologii to można by napisać książkę, która mogłaby mieć tytuł "Kółko wzajemnej adoracji: Gemius i klienci którzy mu płacą", chociaż mogę się mylić i może niespecjalnie robią tak ogromne błędy w logice badań. [Opis rzeczywistej sytuacji jawnej i ogólnodostępnej - nieterminowość względem biznesu] Takich sytuacji było więcej, ale szkoda gadać. Podsumowując - jesteś młodą osobą szukającą pierwszej pracy/potrzebujesz doświadczenia na konkretnym stanowisku? Okej, jeżeli nie dostałeś/aś innych propozycji to trudno, ale uciekaj po max roku. Jesteś osobą z paroletnim doświadczeniem? I serio tu trafiłeś/aś? Nie wiem czy jest dla Ciebie jeszcze jakaś nadzieja. Idźcie do innej firmy za 2x lepsze wynagrodzenie i brak januszowego podejścia do pracownika i biznesu. Trzymam za Was kciuki. Peace. [Do administratora: Zmieniłem treść komentarza po aktywnej cenzurze. Poprzedni komentarz ani w żaden sposób nie naruszał dóbr i praw innych osób, polskiego prawa, regulaminu serwisu, ani także nie zawierał w sobie choćby słowa nieprawdy. Cenzurowanie pojedynczych fragmentów, a co za tym idzie przeinaczanie oryginalnej treści uważam za wysoce nieetyczne i po prostu złe zachowanie. Proszę o rozsądek i profesjonalizm w swoich działaniach.]

Teresa
@He-he?

Z tego co piszesz wynika, że praca w Gemius S.A. ma też swoje plusy i może być dobrą opcją dla osób poszukujących doświadczenia. Czy Twoja opinia byłaby lepsza, gdyby firma oferowała np. szkolenia dla pracowników i rozwijała ich umiejętności? Nie napisałeś nic o stanowisku, na którym pracowałeś.

Hehe-he

Najgorsza firma w której pracowałem. A pracowałem w już naprawdę wielu. Zacznijmy od struktury i osób zarządzających. W samej firmie wszystkie ostateczne decyzje odnośnie nowości/zmian w systemach itp. (usunięte przez administratora) Chociaż oczywiście bywa, że kierownicy są spoko (w szczególności ci bardziej techniczni). (usunięte przez administratora) Co rozsądniejsze osoby dawno się już stamtąd zmyły, rotacja jest naprawdę duża.(usunięte przez administratora) Idąc dalej - sami ludzie, dużo dostało się tam od razu po szkole i po prostu od tego czasu nie zmieniali pracy, reszta jest tam na rok lub dwa max, średnia wieku niska, dużo osób bez żadnego innego wpisu w CV (ci długoletni). Jeżeli chodzi o aplikowanie do działów IT - odradzam, wewnętrzne systemy nieużywane nigdzie indziej, duża presja w porównaniu do konkurencji, brak wyróżniających bonusów. Ale trzeba przyznać, że płatki w firmie są bezpłatne, czasem sok świeżo wyciskany oraz można dostać skarpety jako prezent świąteczny(ale gotówki nie ;D) Samo biuro ładne, (usunięte przez administratora) Ogółem nie polecam nikomu, kto się zapoznał ten ucieka, kto jeszcze nie wie, że wszędzie indziej trawa jest zieleńsza to zachęcam do opuszczenia statku. Firma ta utrzymuje się na powierzchni tylko i wyłącznie dlatego, że była pionierem w badaniu internetu, jednak co do jej metodologii to można by napisać książkę, która mogłaby mieć tytuł "Kółko wzajemnej adoracji: Gemius i klienci którzy mu płacą", chociaż mogę się mylić i może niespecjalnie robią tak ogromne błędy w logice badań. (usunięte przez administratora)Takich sytuacji było więcej, ale szkoda gadać. Podsumowując - jesteś młodą osobą szukającą pierwszej pracy/potrzebujesz doświadczenia na konkretnym stanowisku? Okej, jeżeli nie dostałeś/aś innych propozycji to trudno, ale uciekaj po max roku. Jesteś osobą z paroletnim doświadczeniem? I serio tu trafiłeś/aś? Nie wiem czy jest dla Ciebie jeszcze jakaś nadzieja. Idźcie do innej firmy za 2x lepsze wynagrodzenie i brak januszowego podejścia do pracownika i biznesu. Trzymam za Was kciuki. Peace.

Nie bardzo rozumiem do kogo odnosi się ten komentarz. Pamiętaj, że na publicznym forum Gowork.pl nie można nikogo obrażać. Jeżeli jesteś pracownikiem firmy i masz jakieś zastrzeżenia odnośnie zatrudnienia powinieneś to napisać. Negatywna opinia jeśli jest konstruktywna także wiele wnosi do wątku, więc proszę Cię o bardziej rozwinięty komentarz.

truestory

O ile atmosfera w firmie nie jest najgorsza tak jeśli chodzi o kwestie możliwości awansu to można zapomnieć. I tu nie chodzi o osoby, które wykonują swoją pracę tyle o ile, rzecz w tym, że ktoś kto rzetelnie podchodzi do swojej pracy i wywiązuje się ze wszystkich obowiązków to i tak awansu nie dostanie. Znam autentyczną sytuację, że ktoś pomimo wszelkich predyspozycji awansu i tak nie dostał bo jakiś tam lider stwierdził, że nie. Nie bo nie i tyle argumentacji. A zarobki? Mega średnie. Praca dla samej atmosfery jest nie warta zachodu. Firma pomimo zapewnień w ogłoszeniach nie daje możliwości rozwoju, więc jeśli już gdzieś aplikować to nie tu.

Agata

Czy ktoś z osób pracujących w tej firmie się wypowie w temacie poniższych komentarzy? Jak wyglądają zarobki? Widzę, że cały czas kogoś szukają do pracy. Ile można zarobić w dziale audience?

Cezary

Konkurencja inspiruje do piania bo brak im pracowników?

Ruda

@Agnieszka ewidentnie jesteś z Gemius'a i próbujesz wyciągnąć jak najwięcej informacji tych na plus. Dlaczego nie powiesz jak marne pieniądze się zarabia bez możliwości awansu? Chcesz awansować, starasz się ale nic z tego. Lepiej wystawić ogłoszenie i szukać z poza firmy niż szukać wśród swoich. Nie polecam. Rok przepracowałam i zero możliwości rozwoju

Agnieszka

@Pat a jak wygląda atmosfera w firmie Gemius? Czy Twoja siostra wspominała coś o tym? Może firma oferuje jakieś benefity pozapłacowe, aby zwiększyć swoją atrakcyjność? Piszesz, że nie ma ścieżki rozwoju, czy to oznacza, że w firmie nie ma możliwości awansu?

Pat

@Agnieszka Moja siostra pracowal w zeszlym roku. Sam mialem aplikowac ale szkoda czasu. U konkurencji mozna zarobic 1.5x wiecej. I masz sciezki rozwoju.

Agnieszka

@Pat sam miałeś możliwość pracować w tej firmie czy ktoś z Twoich znajomych? Z Twojej wypowiedzi jasno wynika, że warunki pozostawiają wiele do życzenia. Także warto mieć pewność, że tak jest naprawdę- stąd moje pytanie. Czy nie znalazłeś żadnego aspektu, który podobał Ci się w pracy w firmie Gemius?

Zostaw merytoryczną opinię o Gemius S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Gemius S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Gemius S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gemius S.A.?

Gemius S.A.