Opinie o PLUM w Kleosin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie PLUM. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w PLUM o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja instrumentów pomiarowo-kontrolnych i nawigacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PLUM w Kleosin

NoName

@Iza Nie każdy chce podawać stanowisko, ponieważ przez to niektórych łatwo jest rozpoznać jeśli nadal pracuja

beton

formy nad treścią przepraszam...

Szeffff
@beton

Dla tego właśnie już nie pracujesz

Iza

@NoName czy powiesz coś więcej o warunkach pracy w firmie PLUM? W jakich godzinach pracujesz? Jak długo już pracujesz w firmie? Co powiesz o atmosferze w firmie? Rozumiem, że praca jest dobra dla młodych osób, które zaczynają swoją przygodę z pracą.

NoName

Jestem pracownikiem tej że firmy i powiem że na start dla młodej osoby ta praca nie wazne na którym stanowisku jest całkiem wporzadku, nawet na produkcji. Ale tak jak wspomniałem na poczatek, ponieważ ciężko tu o awans a co dopiero o podwyższkę. O podwyżce kto kolwiek chce z Toba rozmowiać dopiero jak coś potrafisz i kładziesz papier z wymówieniem umowy.

Pracownik Biurowy

Rozmowa na stanowisko specjalista ds. obsługi klienta. Przygotowywałem się z działalności firmy, z rozmowy po angielsku, myślałem,że będę mógł opowiedzieć o swoim doświadczeniu i motywacji. Nic z tych rzeczy, rozmowa przebiegała na zasadzie podśmiewywania się ze strony rekruterów, brak profesjonalnych pytań, po kilku minutach miałem ochotę wyjść...Nie dało rady się wykazać, pytania były jak na rozmowie o pracę w sklepie, rekruterów nie interesowało co ma się do powiedzenia, zanim się zaczęło mówić - to i się kończyło. Było mi przykro. Trudno. Miałem tylko nadzieję na większy profesjonalizm, skoro rozmowa była w PLUMie....Tak mi się tylko wydawało, że firma jest poważna. Nie wiem, może się mylę i moje wrażenia różnią się od wrażeń innych. Mam taką nadzieję :-) Dostałem już pracę gdzie indziej.

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
Iza

@nikt, @Paul nie jestem pracownikiem firmy PLUM. Jestem moderatorem forum GoWork.pl dlatego zadaje wam pytania, aby pomóc w odnalezieniu informacji o firmie osobom, które będą chciały przyjąć się do firmy PLUM.

Rozumiem,przepraszam.

@Paul

Plum jest producentem mocno zaawansowanej elektroniki przemysłowej, ,,okręty flagowe'' to urządzenia które muszą spełniać normy ATEXOWE a jednocześnie służą do rozliczania się między dostawcą a odbiorcą gazu ( takie ala kasy fiskalne stojące w strefie zagrożenia wybuchem ). Na produkcji ważna jest jakość precyzja i SZYBKOŚĆ W innych działach wiedza z którą nigdzie wcześniej nie miało się do czynienia (zaczynasz od podstaw ) oczekiwania: przykładowo Inżynier Serwisu ,,Preferowane wykształcenie wyższe techniczne (Elektronika ) Znajomość elementów elektronicznych oraz umiejętność czytania schematów Min. roczne doświadczenie na podobnym stanowisku Znajomości języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację Znajomość pakietu MS Office Kreatywność w rozwiązywaniu problemów technicznych'' Wynagrodzenie równe dla Wszystkich czy po studiach czy po zawodówce najniższa krajowa + do 20% premia. Po pół roku śmieszna podwyżka i obiecywanie śliwek na wierzbie. Po roku Człowiek odpuszcza sobie i idzie do innej pracy zabierając ze sobą doświadczenie i mocne świadectwo pracy

przepraszam to do Izy

Iza

@nikt czy pracujesz obecnie w firmie PLUM? Co powiedz o warunkach pracy? Czy są możliwości awansu? Na jakim jesteś stanowisku? Jakie masz obowiązki? Czy jesteś zadowolony z pracy?

@Iza

Iza chyba nie liczysz ze ktokolwiek powie Ci tu czym zajmuje się w firmie...przecież od razu zostalibyśmy zwolnieni ze śliwki...:(

@Iza

Trudne pytania zadajesz. Nie piszesz na jakie stanowisko chcesz aplikować, nie piszesz jakie masz doświadczenie , nie piszesz jakie masz wykształcenie , więc odpowiedź na Twoje pytania może być tylko ogólna. Awans jest możliwy jak w każdej Firmie na zasadzie więcej obowiązków , ale czy to się przełoży pozytywnie na Twoje zarobki ? :) .Ad warunków pracy- są gorsze miejsca w Białymstoku. Wyczuwam tu kadry , ale to szczegół :))

@nikt

"Wyczuwam tu kadry"... To kierownictwo,przecież wiemy kto.

Paul

Sztuką jest zniszczenie tak fajnej ekipy serwisantów,którzy docierali się latami .Nie było potrzeby mówienia im ,co i jak mają robić bo kazdy z nich był odpowiedzialnym pracownikiem i doskonale znał swoją działkę. Proces niszczenia ludzi odbywa się z premydytacją,wyrafinowanie,z fałszywym uśmiechem na ustach.

@Paul

zatrudnili w serwisie kierownika iluzjoniste. On sprawi że wystarczy urządzenie uszkodzone przyłożyć do kineskopu telewizora i będzie naprawione. Dział serwisu stał się zbędny

DELL
@nikt

Nie takie cuda się działy =)

odwiecznaAnarchia

Szkoda serwisu, ale co zrobić - unicestwianie trwa w najlepsze. A w sezonie wszech obecny bajzel obejmuje praktycznie każdy dział, ostatnio nawet jeden gość, który zatrudnił się jako magazynier, kiedy zobaczył co się dzieje w tej firmie dość szybko im podziękował (po pierwszej wypłacie) stwierdzając, że tu nie da się normalnie pracować. W sumie kolejny magazynier też już jest na wylocie. To świadczy tylko o tym, że ludzie którzy mają realną moc podejmowania decyzji i kreowania zmian w firmie, nie przejmują się obecną sytuacją w firmie i brną dalej w takie (usunięte przez administratora) jakie jest obecnie - czyżby świadome działanie na nie korzyść firmy, a może im to odpowiada? W innej robocie ktoś by już dawno za taki stan rzeczy poleciał.... no ale chyba w plumie właściciele nie mają zielonego pojęcia co się dzieje, albo też nie chcą zbytnio wnikać, póki jeszcze..... wpływają jakieś pieniążki na konto.

Real

No i kolejna fala zwolnień pracowników - ludzie sami odchodzą, z różnych działów a najbardziej to już chyba widać po serwisie, który niedługo całkiem przestanie istnieć.... No cóż kiedyś było się Panem i władcą... szastało się ludźmi, gardziło się nimi i ich wyrzucano bez powodu...przecież tuzin elektroników bije się o nasze posady więc co tam… ale karma lubi wracać i w końcu czas zapłaty musi nadejść. No ale jaki problem… zatrudni się paru studentów czy stażystów na miejsce wieloletniego specjalisty i będzie ok... Problem w tym, że już nawet ci stażyści nie mają chęci przychodzić do pluma, albo rezygnują z umówionych rozmów wstępnych a co dopiero ludzie z doświadczeniem w branży związanej z elektroniką – plum może sobie pomarzyć o takich hehe. Także firma jest jaka jest – za dużo… nie powiem jakich ludzi na wysokich stołkach, ale szczerze mówiąc życzę jej jeszcze kilku takich "chudych lat" i odejść ludzi na maxa na każdym dziale - z każdym dniem coraz boleśniej odczują swoje poprzednie decyzje, zresztą i tak już są w czarnej.. za konkurencją. A to, że ludzi zwalniali to raczej i tak nikogo nie rusza zbytnio, bo z 90% obecnej ekipy bez mrugnięcia okiem rzuci tę robotę, gdy napatoczy się pierwsza lepsza, minimalnie atrakcyjniejsza robota. Zwłaszcza, że ci co zostali muszą często nadganiać robotę za dwóch – siebie i kolegę/koleżankę, która się zwolniła ale za taką samą stawkę, więc po pewnym czasie też rezygnują z takiego rozwiązania i deficyt pracowników się powiększa. Także stażyści i praktykanci przyjeżdżajcie na umówione rozmowy, bo nie ma komu robić, zwłaszcza za tak zacne stawki jakie dostaniecie heheh A tak poza tym, gdzie ci fachowcy z ukrainy, którymi mieli zastąpić braki?

Joooo
@Real

Serwis to jest dział pralka, weszli, odwirowali ich i wyszli. Taki management w serwisie, przepraszam, w dziale technicznym, że po całej firmie się echem błazenada odbija. Z serwisu w ciągu ostatniego roku to kilka odejść, nawet niedawno długoletni serwisant odszedł. Czy chciał czy musiał - tego nie wie nikt. Nowi tak szybko jak przyszli to odchodzą, albo za mury albo do innych działów.

Bravo
@Joooo

"Musiał chcieć", management robi swoje.

real
@Real

Rotacja jest była i będzie czy to w logistyce ( zaraz będzie tam cały zmieniony skład osobowy ) czy w dziale handlowym gaz i ciepło ( albo musieli odejść albo chcieli odejść ) , produkcja ( ze względu finansowego) , serwisu ( tam nigdy się nic nie działo ) , działu rozwoju ( bo w innych firmach konstruktor , programista lepiej zarabia) . Pozostaje albo zaakceptować swoją pracę z plusami i minusami albo iść gdzieś indziej . Ktoś wyżej napisał ze dostaje sie wynagrodzenie adekwatne do tego co oczekuje od ciebie pracodawca. Jeśli oczekiwania są średnie to i pieniądze są takie same.

@Joooo

Zgadzam się z tą opinią w kazdym calu.Serwis do niedawna zajmował się tym,czym powinien,naprawą sprzętu.W ciągu roku zaszły tam takie zmiany,że teraz nie wiadomo czym jest.Wszyscy wartościowi pracownicy z długoletnim stażem,zostali wyrzuceni.Byli po prostu niewygodni,mieli własne zdanie a mlodych,dopóki są nieświadomi sytuacji w jakiej się znależli,można ulepić na własny użytek ale i tak odejdą.

Iza

@szukam pracy może warto się przemęczyć te 3 miesiące a później będzie lepiej, Zatrudniłeś się tam w końcu czy zrezygnowałeś? Aplikuje ktoś na nowe oferty pracy Embedded Software Developer i Inżynier Serwisu?

@Iza

Dokładnie takie same założenia miał pracownik który się zwolnił i na którego miejsce chcesz złożyć papiery(kolejna fala odejść). Zwróć uwagę czy jeszcze jakaś firma wykorzystuje jezyk programowania w którym przyjdzie Ci pracować bo może się okazać że ani rozwoju, ani kasy, i doświadczenie kompletnie nieodpowiednie na rynek zdobędziesz...co do reszty komentarzy na temat firmy to nie hipokryzja tylko prawda. Słaby pracodawca.

Pan X
@Larry Flynt

Musisz być po prostu bardziej radosny :)

Filip

A ja nie mam co narzekać. Wszyscy głaszczą, jeść dają. I do butów niektórym narobię. I jakby co to taniej szynki z kanapek nie ruszam...a teraz do roboty idę sobie zjem śniadanko i poleżę przy akwarium.

Driver

5000 netto na koparce, bo ma się uprawnienia.

Dos sos

2800 jak na budowę bez umowy to i tak słabo. Pracownicy PLUMA- wyobraźcie sobie, że ludzie tak zarabiają! Da się?

Larry Flynt

Kolejna fala odejść doświadczonych pracowników. W końcu wyklaruje się załoga co za słabe pieniądze jest gotowa stabilnie doczekać zasłużonej emerytury. Monterów zawsze się znajdzie bo warunki jak na produkcję niezłe, tylko co ze specjalistami, stabilnie ale lipnie, komuno wróć.

Już jakiś czas temu odszedłem z Plum i zaglądając tu widzę że nic się nie zmieniło. Ta sama frustracja leje się każdym postem. To samo podobno mówi top management. Brak kasy, takie są stawki, plumbusem z dworca można przywieźć takich samych jeszcze lepszych. (nie ma kasy bo apetyt jest bardzo duży, samochody i media nie są za darmo. Bóg i ekipa budowlana jedna wie co tam w ziemi siedzi) Ale i niestety wypowiadający się frustraci mówią to samo: że cienko, że kiepsko. To samo w podszytych kontach mówią wystawieni do boju szpiedzy którzy siedzą na gowork i cisną riposty, że obiady, że transport, że praca w godzinach...... Nie ma co dalej czytać wszystko kilka lat temu gdy jeszcze pracowałem było powiedziane w pierwszych postach. Narzekającym radziłbym poszukać dobrej firmy do pracy a nie narzekać. Wiem to z autopsji. Powiedziano mi pierwszego dnia w pracy jaka jest tam struktura i tak było do końca a trwało lata. Mówię narzekającym weźcie się do roboty bo z tego narzekania nic nie będzie nic się tam nie zmieni i będzie trwało dopóki ludzie będą narzekali i dalej rypali to samo bez zabrania się za temat. Widzę że top management ma pewny problem z gowork. Działa jak zawór bezpieczeństwa. Ludzie się wynarzekają i do roboty ale ludzie którzy potencjalnie mogli by przyjść do pracy czytają to co frustraci piszą. Pozdrawiam plumiaków. Nie narzekajcie tylko działajcie. To nie jest zła firma na start.

szukam pracy

byłem na rozmowie o prace na produkcji, praca na dwie zmiany 6-14, 14-22, ludzie siedzą jak robociki za miskę ryżu, wynagrodzenie przez 3 miesiące to 2000zł brutto, plus 5, 10, 15% premii uznaniowej, po 3 miesiącach okresu próbnego dostajesz +20% premii jak twoja wydajność jest OK wiec około 1700zł netto jest szansa zarobić...

mąter
@szukam pracy

Za siedzenie 8 godzin dziennie, gdzie punkt 14 wychodzisz z pracy, gdzie nie pada na głowę, gdzie masz ciepło pod (usunięte przez administratora) gdzie nie targasz nie wiadomo czego, masz bardzo lekką pracę fizyczną, moim zdaniem 1700zł to dobra kasa. W dodatku umowa i pełne prawa pracownicze. Zawsze możesz iść na sklep, pracować na 3 zmiany, robić po 12h, mieć płacone za 10, bo sprzątanie sklepu po zamknięciu się nie liczy. Zawsze możesz też iść na budowę i rzucać cegły świątek piątek i niedziela, deszcz czy śnieg czy lato czy nie. No i dostać za to 1300zł, bez umowy, na czarno. W razie wypadku możesz sobie poskakać.

Nie jestem robotem
@szukam pracy

Twój nick powinien raczej brzmieć "szukamy pracownika" To już nawet tutaj ogłoszenia umieszczają.

Siwy
@mąter

nie kolego,nie 1300 zł na budowie,robię długo i mam na rękę 2800 miesięcznie przy 10 h,oczywiście na czarno,i tak wolę,niż utrzymywać darmozjadów rządowych,chociaż wiem że robię dla siebie i nie bulę podatków dla ch.....j wie kogo!

Marianwróć

Z Ukraińcami to super pomysł. Tylko rada dla zarządu, bierzcie takich co nie znają języka, ani polskiego ani angielskiego. Nie będą wtedy prosić o podwyżki.

Nie jestem robotem
@Marianwróć

Hehehe. Wyobrażacie sobie zebranie zarządu i przechwałki dyrektorów. Dyr. 1. U mnie już umieją dzień dobry i do widzenia. Dyr. 2 Mój już z klientem po polsku rozmawiał. Dyr. 3 To jeszcze nic mój już o podwyżkę poprosił. Dyr. gen. Zwolnić hehehe

konstruktor programista

Nie rozumiem obecnych tutaj frustratów. Przecież nie od dzisiaj wiadomo jak wyglądają zarobki w Plumie. Rotacja była, jest i będzie i w tym nie ma nic dziwnego. Polityka firmy jest taka a nie inna, przynosi olbrzymie zyski, system działa prawidłowo więc po co cokolwiek zmieniać? Owszem firma mało płaci, ale również mało wymaga. Daje to szansę ludziom bez wiedzy i doświadczenia. Przyszedłem tutaj do pracy nie dlatego że chciałem ale dlatego że tam gdzie dobrze płacą wymagają sporego doświadczenia i wiedzy eksperta. Po pięciu latach studiów zarabiałem mniej niż moja koleżanka która pracuje w biedronce, ale po paru latach ciężkiej poszedłem dalej. Firma miała taniego pracownika za to ja zdobyłem doświadczenie. Obie strony zyskały. W następnej pracy na start dostałem kasę 2 razy większą. Więc zamiast siedzieć na goworku i wylewać żale weźcie się w garść i poszukajcie innej pracy. PS. Moja rada rada dla młodych programistów z Pluma. Róbcie wszystko aby nie wzięli was do programowania urządzeń w embedded C. W białym jest tylko kilka firm które robią podobne rzeczy i też płacą marne pieniądze. Za to warto robić projekty w .net, androidzie, pythonie. W białym jest bardzo duże zapotrzebowanie na takich ludzi i dobrze płacą.

nie jestem robotem
@konstruktor programista

I tu masz rację. Jak już było poruszane to wielokrotnie Plum jest dobry na start. 2-3 lata pracy i należy szukać nowego pracodawcy. Obstawiam że Ci najbardziej z frustrowani, którzy tak narzekają na firmę to długoletni pracownicy Plum, którzy się w niej zasiedzieli licząc na jakiś cud iż w końcu płace w Plum wzrosną. To Ci pracownicy widząc ze ich znajomi w innych firmach zarabiają znacznie więcej mają pretensję do firmy. Tyle ze ich problem polega na tym iż wcale nie są aż takimi super fachowcami jak im się może wydawać, ponadto jak zauważyłeś Plum nie wymaga wiele. Przyzwyczaiwszy się do nic nie robienia w prac mogą być w szoku ze inni pracodawcy mogą od nich tyle wymagać. I tu widzę przyczynę tak zachwalanych powrotów do Plum. Po prostu ludzie sobie nie radzą w innych firmach. Bo nie widzę tu innej przyczyny aby wracać do pracy w Plum. A i sama firma nie jest tu bez winy. Wydaje mi się iż firma sama ogranicza pracowników tworząc w nich poczucie tego iż nie nadają się do pracy nigdzie indziej tylko u nich. Obniża w nich samoocenę. A co do pracowników z Ukrainy to widzę tu jakąś próbę zastraszenia obecnych pracowników, co podchodzi już pod mobbing. Może jest to już sprawa dla PIP

Gik

I jedna Toyota Avensis;p

Swir

Nie, no to nie do wiary. Nie, to być nie może. Osiem lat podstawówki, cztery liceum. Potem pięć, bite, studiów, dyplom z wyróżnieniem, dwadzieścia lat praktyki, i oto mi płacą, jak by ktoś dał mi w mordę. Ja pier.., k..! O, bracia poloniści, siostry polonistki, sto trzydzieścioro było nas na pierwszym roku. Myśleliśmy, że nogi Boga złapaliśmy, że oto nas przyjęto do szkoły poetów. Szkoła poetów, Dżizus, k.., ja pier..! Przez pięć lat stron tysiące, młodość w bibliotekach. A potem bida, bida i rozczarowanie! A potem beznadzieja i starość pariasa i wszechporażająca nas wszystkich pogarda, władzy od dyktatury, aż po demokrację, która nas, kałamarzy, ma za mniej niż zero. Dlaczego władza każdej maści ma mnie za nic? Czy czerwona, czy biała, jestem dla niej śmieciem, k..! Pod każdą władzą czuję się jak kundel! Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku? Ktoś by się ze mną liczył gdybym rzucił cegłą! A przecież stanowimy sól ziemi. Tej ziemi! Mimo że nie jesteśmy prymitywną siłą, dyktaturami zawsze wstrząsają poeci! Wtedy nas potrzebują, zrozpaczone masy, które nie widzą dalej niż kawał kiełbasy! Które nie widzą dalej...

Zostaw merytoryczną opinię o PLUM - Kleosin

• Jak się pracuje w PLUM?

Zobacz opinie na temat firmy PLUM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PLUM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 1 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PLUM?

Kandydaci do pracy w PLUM napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PLUM
2.3/5 Na podstawie 195 ocen.
  • Wspólna 19
    16-001 Kleosin