Opinie o PLUM w Kleosin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie PLUM. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w PLUM o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja instrumentów pomiarowo-kontrolnych i nawigacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PLUM w Kleosin

Ciekawy Radek

Witajcie, czy to prawda że z okazji imienin Prezesa lub Prezesowej pracownicy dostają po batoniku czekoladowym ?

@Ciekawy Radek

Prawda na imieniny szefa baloniki a na święto szefowej lody.

po elektryku

Niestety taka jest smutna prawda i trzeba też niestety powiedzieć, że firma od lat nie szuka solidnych i doświadczonych pracowników a zwyczajnych "frajerów". Póki chcesz u nich pracować i nie zgłaszasz swoich uwag, chęci podwyżki, że potrzebujesz dzień urlopu, uwag w sprawie bhp, itp. to jest wszystko cacy. Jak tylko zaczniesz im robić "problemy", że chociażby w największe upały pracodawca nie zapewnia wody do picia przez ponad tydzień, to sobie nagle uświadomisz, że mają ciebie gdzieś i dla nich nic nie znaczysz, a nawet tacy Białorusini więcęj zarabiają od ciebie mimo, że już sporo czasu pracujesz, jak ktoś pisał wcześniej -"Bo oni przyjechali tu zarobic jak najwiecej i jesli nie beda mieli takiej mozliwosci to pojda gdzie indziej - slowa pana dyrektora K." Dlatego firma jest tylko dobra na przysłowiowy "start", ewentualnie dla kogoś kto nie ma zbyt dużych ambicji, nie obchodzi go też raczej przyszłość (większe pieniądze lub rozwój), nie oczekuje zbyt wiele od życia, żyje z dnia na dzień aby przeżyć w trybie pętli - pojedź do Pluma wykonuj polecenia nie zadając zbędnych pytań, wróć do domu, pójdź na urlop wtedy kiedy Pan Ci powie i od początku. Aha ktoś tam jeszcze pisał wcześniej, że da się zarobić średnią krajową lub nawet więcej? Ciekawe jakim sposobem jak szanowny Pan Dyrektor mniej więcej tyle zarabiał jeszcze do niedawna ? Znam realia w każdym dziale w firmie. Także dla nowych "solidnych pracowników" zapomnijcie o "średnich krajowych a nawet ciut więcej", to zwykłe lanie wody. Firma zawsze słynęła z najniższych płac w regionie i to raczej nigdy się nie zmieni dlatego też jest taka rotacja - proste. Zresztą wystarczy się rozpytać w swoich kręgach, nie trzeba nawet wierzyć temu forum. Bardzo dużo ludzi się zwolniło i pracuje dla innych firm w Białymstoku, przeważnie zawsze w jakiejś firmie znajdzie się "były" Plumiak. A dla samego Pluma jest też sporym sukcesem jak kogoś w ogóle uda się zatrudnić, a im dłużej taka osoba zostanie to tym lepiej (mają trochę czasu na znalezienie kolejnej awaryjnej). To trochę tak jak z operatorem tv/internetu/tel. itp. - nagabują non stop aby wejść w te (usunięte przez administratora) i jak już Ciebie zwerbują przez jakiś czas wydaje Ci się, że jest wszystko ok, jednak zawsze po jakimś czasie budzisz się z ręką w nocniku. :)

Innyj gościu
@po elektryku

"Póki chcesz u nich pracować i nie zgłaszasz swoich uwag, chęci podwyżki, że potrzebujesz dzień urlopu, uwag w sprawie bhp, itp. to jest wszystko cacy." "Białorusini więcęj zarabiają od ciebie mimo, że już sporo czasu pracujesz, jak ktoś pisał wcześniej" Jak ktoś daje się wykorzystywać to będzie wykorzystywany. --- "Aha ktoś tam jeszcze pisał wcześniej, że da się zarobić średnią krajową lub nawet więcej? Ciekawe jakim sposobem jak szanowny Pan Dyrektor mniej więcej tyle zarabiał jeszcze do niedawna ?" Średnia krajowa to zaledwie ~3200 netto. Ktoś Ciebie chyba nieźle w bambuko zrobił jeżeli uwierzyłeś, że "mniej więcej tyle" zarabiał "jakiś" dyrektor :D --- "(...) da się zarobić średnią krajową lub nawet więcej? Ciekawe jakim sposobem?" Już Ci wszystko tłumaczę. Idziesz na studia WI@PB, kierunek informatyka. Studiujesz 3.5 roku na inżyniera i po najwcześniej drugim, a najpóźniej trzecim roku zatrudniasz się w plum jako programista (nawet stażysta jest ok). Później pracując w plum możesz też zrobić magistra lub nawet doktorat, więc luz. Będzie ciężko, ale damy radę. Możesz nawet wyjść w środku pracy i odrobić godziny później (o ile masz dobrą opcję transportu), albo dogadać się na pracę 4x10 czy jak se wolisz by to poukładać! Naprawdę, pójdą Ci ze studiami na rękę. Możesz nawet wybrać opcję pracy 1/2 etatu, 3/4, 4/5 czy inne ułamki. Jako student pewnie zaczniesz na U/Z (ma to swoje wady i zalety). Tak czy siak, pracujesz na pełen etat i załóżmy, że masz ciut więcej niż na produkcji. Potem po okresie próbnym dostajesz tyle, że masz jeszcze więcej niż na produkcji. Potem po jakimś czasie idziesz po podwyżkę. Potem po jakimś czasie idziesz po podwyżkę. Voila! Masz średnią krajową, gratulacje! Potem po jakimś czasie idziesz po podwyżkę. Potem po jakimś czasie idziesz po podwyżkę. Voila! Masz 4k! Potem po jakimś czasie idziesz po podwyżkę. Potem po jakimś czasie idziesz po podwyżkę... Gratulacje nowego stanowiska w nowej firmie! Mniej więcej takim sposobem. --- "Dlatego firma jest tylko dobra na przysłowiowy "start", ewentualnie dla kogoś kto nie ma zbyt dużych ambicji" Zgrubsza to prawda. --- "zapomnijcie o "średnich krajowych a nawet ciut więcej"" Na produkcji to nawet módlcie się, by nie dopłacać za sam zaszczyt pracy :D --- "Znam realia w każdym dziale w firmie. " Nie znasz.

komson
@Innyj gościu

@Innyj gościu To może teraz naucz się elementarnego szacunku do ludzi, bo wąsy masz bardziej imponujące niż sam Prezes.

Innyj Gościu
@komson

Możesz się obrażać, a możesz też coś zmienić. Albo się szanujesz i pracujesz nad swoim życiem, albo dajesz sobą pomiatać i zostajesz przy tym co znasz. Twój wybór.

jobanawarot

Firma faworyzujaca bialorusinow. Maja mozliwosc pracy w nadgodzinach a do tego wyzsza stawke godzinowa niz dlugoletni pracownik. Bo "oni przyjechali tu zarobic jak najwiecej i jesli nie beda mieli takiej mozliwosci to pojda gdzie indziej"- slowa pana dyrektora K. Smiechu warte. Ta firma zeszla juz na psy...

Iza

Zachęcam Was do czynnego uczestnictwa w dyskusji na temat pracy w PLUM. Na forum jest już nieco informacji, jednak każda nowa wskazówka czy ciekawostka jest bardzo ważna. Na pewno Wasze opinie będą różnić się w zależności od zajmowanego stanowiska, a warto dowiedzieć się z różnych źródeł, jakim pracodawcą jest firma.

Pracownik Biurowy

Rozmowa na stanowisko specjalista ds. obsługi klienta. Przygotowywałem się z działalności firmy, z rozmowy po angielsku, myślałem,że będę mógł opowiedzieć o swoim doświadczeniu i motywacji. Nic z tych rzeczy, rozmowa przebiegała na zasadzie podśmiewywania się ze strony rekruterów, brak profesjonalnych pytań, po kilku minutach miałem ochotę wyjść...Nie dało rady się wykazać, pytania były jak na rozmowie o pracę w sklepie, rekruterów nie interesowało co ma się do powiedzenia, zanim się zaczęło mówić - to i się kończyło. Było mi przykro. Trudno. Miałem tylko nadzieję na większy profesjonalizm, skoro rozmowa była w PLUMie....Tak mi się tylko wydawało, że firma jest poważna. Nie wiem, może się mylę i moje wrażenia różnią się od wrażeń innych. Mam taką nadzieję :-) Dostałem już pracę gdzie indziej.

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
Ulka

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje?

Iza

@Inny gość, dziękuję za tak wiele informacji. Na pewno przydadzą się osobom,które zastanawiają się nad podjęciem pracy u tego pracodawcy. Zachęcam też innych do przedstawienia własnego punktu widzenia. @Boss, a Ty jakie masz zdanie na temat pracy w PLUM?

Iza

@Pracownik, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Mógłbyś jeszcze napisać, czy firma oferuje jakiś pakiet socjalny, dodatki świąteczne? Czy umiejętności zdobyte w firmie przydają się w późniejszej karierze zawodowej? @Jeszcze inny gość, możesz powiedzieć, jak Tobie pracowało się w firmie? Na pewno z biegiem czasu zaszły w niej zmiany. Jakie masz zdanie na temat atmosfery? Co byś doradził potencjalnym pracownikom?

@Iza

- Jak się pracowało? Ogólnie pracowało sie spoko. Sprzęt daje radę (chociać nowy to nie był). Narzędzia programistyczne tylko te niezbędne i podstawowe. Z bardziej zaawansowanymi bywa różnie. Jakość kodu zastanego od fatalnego do dającego się przeżyć. Standardowo im starszy kod tym gorzej. Poza tym moje wrażenie jest takie, że w firmie panuje brak szacunku dla pracy programistów ze strony osób zlecających im cokolwiek (dużej części tych osób - nie wszystkich). Często wymyślą durnotę której nie da się komuś wybić. "Dobra, dobra, ja wiem, że wam się nie chce robić" mówią. Więc robi się, a potem... leży odłogiem, albo okazuje się, że jednak nie o to chodziło. Dobrze, jak przez to tylko tydzień pracy jest w plecy. Bywa więcej. Poza tym to mało rozwijająca praca. Jak jest się zielonym to jest czego się uczyć przez może 2 lata, o ile ma się w sobie dużo samozaparcia. Potem człowiek zaczyna już tylko nabierać złych nawyków i wypalać. - Jakie mam zdanie nt. atmosfery Atmosfera w samym dziale spoko. Frustrujące są najczęściej kontakty z niektórymi osobami spoza działu rozwoju i czasem weryfikatorami. I jednym i drugim trzeba tłumaczyć czemu nie należy tak budować oprogramowania, co i tak nic nie daje bo oni i tak wiedzą lepiej, a "programiści to lenie i nic im się nie chce robić". Nie muszę mówić jak bardzo człowiek rwie się do pracy po usłyszeniu czegoś takiego? Pozatym niektóre osoby z w/w grupy bardzo się puszą, jakby były CEO czy czymś. Potrafią nawet ostro się czepiać czegoś, czemu sami zawinili. Ale trzeba być twardym i asertywnym i werbalnie sprowadzić takiego delikwenta na ziemię. Taki szybki kurs asertywności. Poza tym częste zawracanie głowy to norma. Człowiek nie sprawdzi, nie przyjrzy się. a już krzyczy, że błąd, że popsuli programisty i to ych wyna, że Tusk przegrał wybory. Na drugim miejscu jest wysyłanie na komunikatorze zgłoszeń błędów o treści: "X nie działa". Mógłbym oczywiście wróżyć z fusów po kawie o co takiemu człowiekowi chodziło... ale ja piję tylko rozpuszczalną :( TOP 3 zamyka "to tylko drobna zmiana która dotyka obszarów o któych nie mam pojęcia, więc zacznę się stanowczo domagać wyjaśnień czemu to trwa tak długo, a poza tym i tak Ci nie wierzę". Poza tym podsumowując atmosferę: brak stresu (nie ma po co się stresować!), dużo frustracji (frustracja pojawia się dopiero po przepracowaniu dłuższego okresu - wcześniej po prostu te rzeczy nie rzucają się tak mocno w oczy). - Zmiany w firmie Jedyna jaką dostrzegłem z tych pozytywnych (bo pewnie tylko o te pytasz) to nieśmiałe rozpoczęcie w niektórych zespołach eksperymentów ze SCRUM'em. Fajnie, że ktoś próbuje robić cokolwiek by poprawić organizację pracy i komunikację. Jeszcze jakiś czas temu też powiększyli parking. Dalej trochę ciasno, ale hej, lepszy rydz niż nic, nie? Innych zmian nie dostrzegłem lub były zbyt mało istotne by je tutaj odnotować. Bardziej wiecznie niespełniające się obietnice zmian, niż faktyczne zmiany. - Co bym doradził potencjalnym pracownikom (młodszym programistom) 1) Zdecydowanie i śmiało negocjować warunki finansowe. Regularnie chodzić po podwyżki. Nie sugerować się tym, ile mogą dać, bo mogą dać więcej jeśli lepiej, by dla świętego spokoju programista został. 2) Nie bać się zatrudniać w PLUM. Na pewno nie jest to zła firma. Po prostu firma z problemami które powinny być rozwiązane dobre 10-15 lat temu. Obraz z moich opowieści jest gorszy niż w rzeczywistości - przedstawiam kumulację wszystkich nieszczęść z mojego okresu pracy, a nie typowy dzień w PLUM. 3) Dużo eksperymentować i ciągle poprawiać swój warsztat - raczej nie zaszkodzi to jakości kodu, a nawet pomoże. Nawet jeśli uważacie, że za zasługujecie na 2x więcej, starajcie się wykonywać swoją pracę najlepiej jak potraficie pod względem warsztatu. Potem codzienny wysiłek i nauka zaowocują u nowego pracodawcy (jedyne powódy by zostać tutaj to stabilizacja, względny spokój i niektórzy ludzie - nic więcej). 4) Walić do PLUM jeśli chcecie mieć perspektywę ciut lepszą niż średnia krajowa na ciepłej posadce i trzymać się stołka jak najdłużej. Póki co ludzie są jeszcze spoko, więc jak ktoś tak lubi to czemu nie. Tylko pamiętajcie o ptk. 1. 5) Nie stresować się, nie ma czym. Ale to już sami wyczujecie. 6) PLUM to także szansa dla osób chcących przy okazji nabyć kompetencji miękkich przez praktykę (negocjacje, perswazja, asertywność, sofistyka i inne takie tam). 7) Uwaga! Możecie trafić na coś, czym w ogóle nie chcecie się zajmować (np. ktoś bardzo chce embedy, a po stażu trafił do .NET). Jeśli nic się nie zmieni w miesiąc, to szukać czegoś innego, bo tak raczej zostanie. 8) Jeśli rozwój i normalne pieniądze (jak dla doświadczonego programisty) mają dla was znaczenie, to za nową pracą trzeba się rozglądać po ok. 2-3 latach (tak wynika z moich obserwacji). Najprawdopodobniej poza Białymstokiem. W Białymstoku jest tylko parę firm na krzyż chcących dobrze płacić, więc może być czasami trochę trudno.

Boss
@Inny gość

"4) Walić do PLUM jeśli chcecie mieć perspektywę ciut lepszą niż średnia krajowa" ? No nie wiem, chyba miało być ciut lepszą niż najniższa krajowa? :P

Inny Gość
@Boss

Jezeli zarabiasz niewiele więcej niż minimalna to prawdziwe jest jedno z poniższych zdań: 1) Dopiero zacząłeś pracę lub pracujesz niedługo (firma skupia się na zatrudnianiu studentów i absolwentów, więc potrafi im słabo płacić) lub jesteś na praktykach / stażu 2) Nie jesteś programistą (nie wiem jak u innych, możliwe że nawet pracują za darmo lub nawet dopłacają - nigdy mnie to nie interesowało) 3) Pomimo pracy, nie potrafisz za wiele, robisz rzeczy które może robić ktokolwiek, lub znasz się jedynie na przestarzałych technologiach których firma nie stosuje bądź od których odchodzi 4) Nie potrafisz bądź nie masz jak / boisz się negocjować lub w ogóle nie chodzisz po podwyżki lub łykasz jak pelikan wszystko co Ci zaproponują albo czekasz aż sama firma wyjdzie z inicjatywą (jeżeli ostatnie to naprawdę życzę z tym powodzenia!) 5) Wystąpienie innych czynników o których nie mam pojęcia Firma ogólnie żydzi kasy, ale da się ją wydrzeć (tak, trzeba kasę wydzierać - inaczej dostaniesz najwyżej ochłap) jak ma się chęć i *argumenty (nic za darmo, psiakość!)*. Średnią krajową da się wycisnąć na luzie (chociaż można mieć zastrzeżenia do formy - "system" premii ssie). Także jak komuś to pasuje, to spoko. Gorzej jak chcesz zarabiać rynkowe stawki. O 10k+ brutto możesz śmiało zapomnieć - trzeba szukać innej firmy.

jeśli chcecie się pośmiać :)

A teraz nieco z innej beczki. Ostatnio przypadkiem ukazał się moim oczom artykuł z przed kilku lat poświęcony firmie – nieźle można się uśmiać xD Pomoże on potencjalnym pracownikom pokazać na czym i na kim tak naprawdę opiera się ta firma, jakie ma wartości oraz jakie ma podejście do ludzi. Ale znacząco wyróżnia się ostatnie zdanie w artykule – jak to sobie może przebierać i wybierać wśród pracowników nasz jedyny znaczący i uprzywilejowany pracodawca w województwie – ciekawe czy nadal tak myślą, gdy już odeszła większość ich starych inżynierów trzymająca jakoś to w kupie :) Artykuł jest ogólnodostępny w sieci, więc pozwolę sobie go zacytować poniżej: „Również w tej perspektywie budżetowej Wspólnoty Plum aktywnie korzysta z eurodotacji. Głównie za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego, z puli przeznaczonej na wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw. Jeden z projektów, wart w sumie dwa i pół miliona złotych firma już zrealizowała i rozliczyła. Drugi, za sześć milionów, jest właśnie w trakcie. Dzięki niemu firma wybuduje nową, dużą halę produkcyjną. - Zatrudnienie wzrośnie o połowę - przewiduje prezes Szumski. Z chętnymi do pracy, wysoko wykwalifikowanymi pracownikami nie ma w Białymstoku problemów. To miasto akademickie, wśród tutejszych licznych uczelni wyższych jest też politechnika. - Dla absolwentów wydziałów elektronicznego czy elektrycznego jesteśmy właściwie jedynym znaczącym pracodawcą w okolicy. To stawia nas w bardzo uprzywilejowanej pozycji - możemy, i tak zresztą już od lat robimy, wybierać najlepszych - mówi Maciej Szumski.”

Zmarnowane kilka lat.

Firma dobra tylko na start. Bardzo słabe pensje i bardzo wysokie ''cisnienie''. Czyli można tam zdobyc troche doświadczenia po czym szukać czegoś innego. Typowe podejście do pracownika u typowego prywaciarza za dziadowską pensję.

Miska78

Cześć, widziałam, że poszukują właśnie specjalusty do działu zakupów. Mam już pewne doświadczenie w tej dziedzinie, więc nie szukam jedynie punktu zaczepienia na start. Czy ktoś ma wiedzę jak wygląda praca w tym dziale i jak kształtują się zarobki? Czy w ogóle warto aplikować, czytając Wasze opinie bardzo zwatpilam..

Larry Flynt
@Miska78

Kasa kolo 1.8 -2k na reke na start z wliczoną 20 procentową premią. Popracujesz to dostaniesz 2.2k Atmosfera w samym dziale w porządku, niestety podlega on pod Pana dyrektora produkcji więc nie licz na rozwój i podwyżki. Jak już masz doświadczenie to nie pchaj się tam, dojazdy zjedzą Ci premię, za pare lat obudzisz się i tak uciekniesz więc nie ma co tracić czasu i energii.

Alibaba
@Larry Flynt

2000 tys zl? :-) powaznie? W warzywniaku na przeciwkio mojego bloku pisalo "umowa o prace 2000 tys na reke":-)

Larry Flynt
@Alibaba

Tak, całkiem serio o tych zarobkach, zresztą wpadnij na rozmowę kwalifikacyjną to się dowiesz:)

Anka
@Alibaba

Śmieszna ta firma wymagania większe jak w warzywniaku a kasa słabsza albo podobna :)

Pomysłowy Dobromir
@Anka

No to sama sobie już odpowiedziałaś ! Idziesz do warzywniaka.

hitman
@Pomysłowy Dobromir

Cóż lepiej chyba gdziekolwiek indziej w mieście niż za najniższą krajową u zaściankowego Pana na wioskę dojeżdżać.

Iza

@NoName, powiedz więc w takim razie coś więcej na temat pracy w PLUM. Twoja opinia w tym momencie jest bardzo ogólna i niewiele mówi osobom zainteresowanym pracą w tym miejscu. @filip, a skąd wiesz, że tak będzie? Pracowałeś w PLUM? Co możesz powiedzieć na temat tego pracodawcy i warunków, jakie oferuje? Zachęcam do dodawania swoich opinii na temat pracy w PLUM w Kleosinie!

@Iza

Z (subiektywnej) perspektywy programisty: Ogólnie firma jest spoko dla kogoś z brakiem lub niewielkim doświadczeniem. Norma to zmiana pracy po 2-4 latach, co wynika z przyjętego modelu zatrudnienia. Rzadziej krócej, np. jeśli bardzo źle się trafi w projekt (np. nie interesuje nas jakaś technologia). Również dodam, że nie słyszałem by programiści zmieniający pracę po okresie >2-3 lat zarabiali mniej niż odpowiednik ~5000 netto zasadniczej przy UoP bez premii. Czyli firma daje szansę stać się wartościowym pracownikiem na rynku IT (jeśli ktoś chce). Jest to jakiś punkt startu. TOP 3 powody odejść: - zarobki - brak perspektyw na rozwój - chaos w zarządzaniu/projektach TOP 3 powody by tu pracować: - ludzie w dziale - można się z nimi naprawdę zżyć - duża swoboda pracy - można testować na bieżących projektach niektóre rozwiązania i się rozwijać WE WŁASNYM zakresie* korzystając przy tym z udostęnionej platformy szkoleniowej. - stabilność zatrudnienia - jak ktoś chce dostawać jakiśtam zastrzyk pieniędzy robiąc w kółko to samo * - deficyt seniorów - seniorzy tylko przez zasiedzenie / brak jakichkolwiek szkoleń / brak code review / brak procesu kontroli jakości kodu / nie ma problemu z zamawianiem przez firmę książek Czas pracy: Raczej elastyczne godziny pracy, chociaż słaby dojazd. Ludzie przychodzą zazwyczaj na 8 godzin pomiędzy 7 a 9. Dość daleko od miasta, bez samochodu o elastyczności można zapomnieć chyba, że ktoś lubi podróże autobusami miejskimi które albo ledwo co kursują, albo są oddalone o kawałek drogi. Jest jeszcze bus firmowy o 6, 7 i 8. Są niby zapisy na busa, ale z tego co wiem są średnio respektowane, gdy brakuje miejsc. Do tego można sobie fajnie dogadać godziny pracy, nie ma problemu by wyjść/wyjechać w środku dnia coś załatwić, można raz pracować 10h, a raz 6h. Studenci też nie powinni mieć problemów dogadać się na 1/2, 3/4 czy 4/5 etatu. Gdyby nie odległość lub kiepski dojazd byłby to mega plus, a tak to bardziej zwykły ficzer. Atmosfera: Ludzie są zgrubsza OK. Zdarzają się wyjątki, jak wszędzie, ale nie jest to duży odsetek. Pozatym raczej bezstresowo. Spięcia okazjonalne, bez odchyłu od normy. Niektóre kontakty w zasadzie bardziej frustrują niż stresują. Sami programiści są trochę lekceważeni: przez niektóre grupy decyzyjne w firmie są postrzegani jak goście na produkcji tyle, że zamiast coś składać produkują programy. Niektórzy nawet próbują przypisywać stałe wagi czasowe i określać cykle dla programistycznych zadań... Poza tym grunt to się nie stresować i uzbroić w cierpliwość przy kontaktach z w/w grupami. Model pracy: Chaos. Częstokroć trzeba rzucić zadanie lub projekt na rzecz innego zadania lub projektu. Chociaż są próby zmiany tego, nie monitoruję jak idą postępy. Plus jest taki, że człowiek uczy się radzić z wieloma problemami z którymi normalnie by się nie spotkał. Empiryczna nauka asertywności to podstawa. Nauka radzenia ze stresem również - bo naprawdę, nie ma czym się stresować, a niektórzy stresują się z błachych powodów. Najgorsze jest jednak to, że co projekt zbliża się do końca, to ktoś wpada na genialny pomysł by jeszcze w tym wydaniu dodać nowe funkcje. Czasem projekt się tylko przeciąga o rok, a czasem upada. Czasem też projekt idzie nie w tą stronę co trzeba, bo komuś się wydaje, że jego pomysły są naj. Norma to też dopieszczanie frontendu... na początku lub w połowie projektu. Albo w PROTOTYPIE. Do tego mało kto w firmie rozumie ideę prototypu, także pytanie "czemu guzik nie działa" albo "nie mogę nic powiedzieć, skoro to jeszcze nie działa" to norma. Jak wspomniałem: trzeba być asertywnym i (jeśli komuś zależy) walczyć o to, by chociaż część prac była robiona jak trzeba. I cierpliwym, by mieć siły tłumaczyć ludziom dlaczego tak nie wytwarza się oprogramowania. Projekty: Sporo drobnych wewnętrznych, parę większych, trochę zewnętrznych (głównie embed). W tym conieco legacy kodu (10+ letni kod). Prawie każdy programista to fullstack. Przekrój technologii jak w ogłoszeniach, tj. od C/C++ po .NET/Python. Średnia jakość kodu taka sobie. Niestety część jednostek współprogramujących jest trudno reformowalna w tym zakresie. Inne z kolei potrafią ślepo podążać przeczytanymi gdzieś wskazówkami. Zarobki: Da się żyć, ale niczego nie urywa. Niestety trzeba się ciągle upominać i walczyć o podwyżki. Można pracować długo i zarabiać mniej niż ktoś kto pracuje 2 lata i się upomina!!! Firma sama z siebie raczej nic nie daje, może raz na początku czy dwa. Nie ma probemu natomiast gdy ktoś jest trudny do zastąpienia, czy to przez wiedzę czy przez stan kadr, co czasem trzeba uświadmić żeby coś wskórać (interpretujcie to jak chcecie). Można tak długo i długo, ale potencjalnym kandydatom powinno wystarczyć. Podsumowując: - Idzie się dużo nauczyć - także kompetencji miękkich - Upominać się o podwyżki - Nie ma sensu za długo siedzieć: 2-4 lata max - To firma produkcyjna, a nie software house - nie spodziewajcie się cudów! Jak dla mnie 5.5/10.0

@Inny gość

Zgadzam się w 100% z wypowiedzią @Inny Gosc Jest dokładnie tak jak napisał i tyczy się to również nie tylko projektów programistycznych lecz również w innych działach. Aczkolwiek pozostałe rzeczy również zgadzają się w 100%

Jeszcze inny gość
@Inny gość

Jestem w szoku - pisał to chyba mój sobowtór. Jakbym czytał sam siebie. Sęk w tym, że nie pracuję w tej firmie już od kilku ładnych lat... Co oznacza, iż mimo upływu czasu, nic się w niej nie zmieniło, a szkoda...

NoName

A mi się tam dobrze tu pracuje :D

filip
@NoName

Kwestia tylko czasu kiedy Ci kaska po wypłacie nie będzie się zgadzać ;)

@filip

A powiem Ci miałem z tym problemy. Ale pilnuje swojej wypłaty i wyrównano mi za każdy przypadek.

gość
@NoName

No nie da się ukryć, że są kombinatorami - zwłaszcza jak są jakieś nadgodziny to mają szerokie pole do popisu. Jak dla mnie to taka firma jest automatycznie spalona, kiedy zaczynają się pierwsze manipulacje na wypłatach. A wiadomo co miesiąc biegać do kadr wyjaśniać ich błędy i walczyć o swoje to nic przyjemnego ale co kto lubi.

Zorro
@NoName

Szkoda, że nie można firmie zaufać i samemu trzeba wypłaty pilnować

@Zorro

Fakt to jest minus tej firmy ale jak już wspomniałem ja osobiście nie narzekam na pracę tutaj. Jeśli będzie mi źle to poszukam czegoś innego :) Jestem młody więc nic trudnego :D

Pozdro600

A mi też.

@gość

@gość Trochę śmiałe oskarżenie. Moim zdaniem to wynika bardziej z braku kadr w kadrach co rodzi liczne pomyłki. Oczywiście to nie usprawiedliwia firmy. Niemniej sugerowanie celowości jest moim zdaniem ryzykowne. @NoName Ogólnie jest spoko, tylko wraz ze wzrostem stażu pracy coraz bardziej dokucza bałagan organizacyjny, brak chęci jego zmiany, niechęć w ogóle do jakichkolwiek zmian i brak pomysłu na zarządzanie firmą (od strony organizacji wewnątrz firmy). Na szczęście kulminacja złych doświadczeń zbiega się z czasem, kiedy można sobie szukać innego zajęcia, toteż nie jest to jakiś wyjątkowo uciążliwy problem dla pracownika. Zresztą, jak to mówią w firmie: "Tyle lat firma tak pracowała, do tej pory to działa, nie ma sensu tego zmieniać". A szkoda, bo marnuje się tak bardzo dużo potencjału moim zdaniem.

@Inny gość

Fakt. Wraz z rosnącym stażem pracy można zauważyć ten bałagan ^^ Nie zaprzeczam :D. Osobiście zrobię zapewne jak większość, że zdobywszy doświadczenie zawodowe powędruję dalej, lecz na obecnym poziomie jest mi dobrze tutaj :)

Iza

Zauważyliście ostatnio jakieś zmiany w firmie? Zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie przewijają się na forum, dlatego też potencjalnym kandydatom trudno będzie zdecydować, czy wysłać CV. Czy w Plum poszukują teraz nowych osób? Czy na początku można liczyć na umowę o pracę? Co z dostępem do benefitów?

@Iza

Jasne zmiany są ale nie na lepsze. Dojazd w porządku praca dwu lub trzy zmianowa, możliwość pracy na produkcji w systemie równoważni czterobrygadowej. I to w sumie tyle plusów. Zatrudniają obcokrajowców za niską kasę i wypinają się na długoletnich pracowników. Szeregowi pracownicy nie mają szans na awans czy większe zarobki - po 15 latach dalej najniższa krajowa i mityczna premia którą mało kiedy zobaczysz. Atmosfera wśród pracowników raczej w porządku. Zarobki niestety niskie. Bałagan w komunikacji pomiędzy działami co powoduje opóźnienia za które oczywiście obrywają Ci na najniższych stanowiskach (zawsze jest powód do obcięcia premii). Bez premii zarobisz na rachunki ale zjeść to już nie ma za co. Można wpaść popracować w przyjaznym zespole jak mieszkasz z rodzicami i chcesz zobaczyć jak się pracuje jak "dorosły" :P. Zyskasz trochę umiejętności ale raczej nie do wykorzystania w regionie, i jakaś kasa zawsze jest. Ale jak szukasz firmy w której dba się o pracownika, i w której coś osiągniesz, masz aspiracje i uważasz, że za swoje osiągnięcia należy Ci się z czasem jakaś podwyżka lub uznanie - to zapomnij. A i o planowaniu urlopu czy czasu pracy też nie masz co marzyć - firma planuje za Ciebie kiedy dostaniesz wolne i kiedy masz robić nadgodziny. A zdanie potrafi zmienić z dnia na dzień i Twój długo oczekiwany urlop zostanie anulowany, albo dowiesz się że jutro jest pracująca sobota :P. Ostre kombinowanie przy naliczaniu wypłat (pracuj w sobote ale nie zapłacimy tylko odbierzesz jakoś w kolejnym roku, albo i nie, nadgodziny tak ale tylko jak się firmie opłaci, kombinowanie ze stawkami za nadgodzinki - codzienność). Tak jak napisałem - dla osoby młodej zaczepić się i szukać czegoś innego się nada. Jak poważnie myslisz o karierze - to szukaj gdzie indziej. Pozdrawiam.

Desperat

Patrząc na to, co się dzieje w firmie, to cud, że jeszcze to wszystko się utrzymuje... wszechobecny chaos, czepianie się o każdą minutę pracy bo "efektywność spada, a chcemy tą premię za wszelką cenę" no dobra, ale jej nie dostaniemy bo... Bo w produkcji nie tylko produkcja daje tyłka, ale również inne działy też nie ułatwiają pracy. Brak materiałów, bo nie doszły - skutkiem jest opóźnienie, przyszły złe materiały, znów kombinowanie i znów czas leci, nikt nie uwzględni błędów ze strony innych, obrywa się produkcji. A potem zdziwienie, że tempo produkcji spada. Droga dyrekcjo, jeżeli chcecie by było lepiej, to proszę, otwórzcie oczy na rzeczywistość jaka tu panuje i zacząć zmiany nie tylko na samej produkcji ale też nad osobami nadzorującymi naszą pracę (nie samych ludzi a nardziej nad ich podejściem). Pozdrawiam

abc
@Desperat

Trafna wypowiedź. Niestety dyrekcja ma klapki na oczach xD Najłatwiej się czepiać do najsłabszych wiadomo. Nawet jeśli wszystko byłoby super, to nie zaszkodzi się i tak przyczepić - zawsze będzie wymówka, żeby zaoszczędzić na najliczniejszej grupie pracowników - czyli produkcji i zabrać im premię.

Jarek z Kleosina

Dlaczego Plum znów szuka kierowcy busa ? Widzę ogłoszenie na pracuj.pl. Chcę wysłać CV, ale nie wiem czy to aktualne, bo to ogłoszenie widziałem też kilka miesięcy temu, a na stronie Pluma nie ma tego w zakładce kariera.

Kot Filip
@Jarek z Kleosina

Zapewne jak zawsze chodzi o pieniądze :) Z tego co wiem w firmach, które oferują transport zarówno ludzi jak i towaru, oferowane są 2-3 razy większe pieniadze niż w Plum stąd tak długo jest szukany kierowca.

Stefan

Przecież nikt na siłę nie trzyma w firmie. Może źle wybraliście sobie pracę?

inż.
@Stefan

Ahh jak dobrze i przyjemnie Stefan, że już nie pracuje tam gdzie Ty :) A później taki Stefan dziwi się jak to jest, że przez kilka lat wisi to samo ogłoszenie o pracę w Plumie, a człowieka nie można znaleźć nigdzie na dane stanowisko. Inne firmy nawet sporo mniejsze zatrudniają, rozwijają się, inwestują w ludzi i jakoś nie mają problemu z ich pozyskaniem, a Plum jakby na jakiejś pustyni był wybudowany. A jeśli jednak ktoś już się napatoczy to nawet nie zdejmują ogłoszenia bo wiedzą, że długo się nie utrzyma i muszą mieć bufor – niekończąca się rotacja daje jednak do myślenia.

Kontestator
@inż.

@inż. AKA Katarynka - jak dobrze, po raz wtóry oświadczasz nam, że tu nie pracujesz :) Jak dobrze, że Ci tak dobrze, gdzie teraz jesteś. A odpowiesz dlaczego ciągle udzielasz się na tym forum? Kolega @Stefan napisał samą prawdę - nikt nie zmusza innych do pracy na obrzeżasz miasta, a Ty musiałeś zmienić temat jak to w Plumie źle. A może nie było aż tak źle?

magik
@Kontestator

Kontestator za dużo chyba obrzeżasz i zaczynsz bredzić hehe. Inż. niestety ale jednak pokazuje jak wyglądają realia plumowe. Ale może Ty odpowiesz dlaczego przez okrągły rok wiszą te same ogłoszenia o prace? Czyżby coraz ciężej pozyskać kogoś, kto zgodzi się pracować za takie stawki?

Kontestator
@magik

@Katarynka ciągle swoje :) Po pierwsze to warto nauczyć się czytać ze zrozumieniem! Ja nie napisałem, że Plum jest oh-eh, a zapytałem dlaczego tęsknisz? Dlaczego pod każdym tematem piszesz swoje żale? po co marudzisz, że ogłoszenia nie są zamykane? Firma ma swoje bolączki, które wielu zna, ale nie potwierdzam, że jest tak tragiczna jak starasz się ją przedstawić. Pozdrawiam serdecznie

KingNothing

Plumiaki z cebulandi, brać (usunięte przez administratora) w troki i zabierać się do roboty. Ciągle te same osoby piszą komentarze te same mordy widać na targach ISH te same gęby na banerach firmy i wreszcie te same produkty z tymi samymi failami. Nie ma tam kompetentnych ludzi i to przeważnie idąc od góry. Życie wam przeleci na pisaniu tych opinii z których nic nie wynika i nic nie zmienią. Pewnego dnia będziecie nadawać się do pracy na kasie w biedronce albo i nie. Nie macie pojęcia ile można się nauczyć w innych białostockich firmach i ile zarobić. Kisicie się wraz z top managementem w tym samym sfermentowanym kwasie tyle że oni traktują gowork jako wentyl bezpieczeństwa, ponarzekali i do roboty. W wigilię zjeść mandarynki i posłuchać o wizjach prezesa. Inteligencja z "patrzałem" i "powiedź dla mnie". Nie myślcie że w Plumie jest rotacja i wykończy firmę to się nigdy nie stanie dopóki takie marudy będą się tu rozpisywać. Gdybyście poświęcali tyle czasu na działanie co na produkowanie się tutaj już dawno było by Wam lepiej. Przecież każdy z was na miejscu Macieja/Jacka zrobił by to samo albo płacił jeszcze mniej. Ich celem jest rypanie kasy, szkoda że waszym nie. Pozdrawiam was wszystkich od góry do dołu albo jeżeli kto się czuje urażony od dołu do góry.

johny
@KingNothing

To prawda zazwyczaj młodzi to widzą, że to zwykła strata czasu pracować tam, a człowiek jest tam traktowany jak jakiś zasób i się zwalniają jak tylko nadarzy się okazja. Reszta towarzystwa to albo dziadki albo ludzie, którzy niestety pracują tam dość długo i wciąż wierzą w swoich Panów, że kiedyś będzie lepiej...

aplikant

Witam. Pojawiło się "nowe" ogłoszenie na stanowisko Technologa produkcji. Już je widziałem 3 miesiące temu. Czyżby ktoś zrezygnował? Dlaczego? Możecie coś powiedzieć odnośnie tego stanowiska? Jaki jest kierownik tego działu? Zastanawiam się żeby aplikować.

aplikant
@aplikant

jaka jest płaca na tym stanowisku? perspektywy awansu? W ogłoszeniu napisali, że można awansować z czasem na Inżyniera Procesu. Czy jest to możliwe czy lekka przesada piszącego ogłoszenie? Dzięki.

Znam życie
@aplikant

Skoro obecni technolodzy, którzy pracują powyżej 5 lat nie mają możliwości rozwoju to jakie może mieć nowa osoba ?

technolog
@aplikant

Witaj, ogólnie w normalnych firmach wystarcza jeden Technolog, a w Plumie jest już ich chyba z 15 i dalej mało. Wychodzi na to, że na tym stanowisku możesz się nieźle poobijać ale na zarobki i awans raczej nie masz co liczyć. Dostaniesz tyle co każdy, czyli najniższa krajową. A będziesz podlegać bezpośrednio pod dyrektora produkcji więc w przyszłości ciężko też będzie coś wynegocjować. Jeśli masz już jakieś doświadczenie na takim stanowisku to nie ma sensu zaczynać od zera. Pozdrawiam.

Były aplikant
@technolog

Dzięki wielkie za opinie. Zrezygnuje jednak.

Alinka
@technolog

Niesamowicie mnie rozbawił ten komentarz, jeden technolog na firmę...przy takim obłożeniu pracą i zakresie obowiązków (m. in. jako kierownik projektu bo w plumie pełni sie na tym stanowisku również i takie obowiązki) oraz przy natłoku nowych często słabo zwalidowanych produktów tych technologów powinno być przynajmniej z 7. Oczywiście nie mówie o "technologach" siedzących na produkcji.

NieEtatowy
@Alinka

Technolog kierownikiem projektu, ale się ubawiłem

Alinka
@NieEtatowy

Czytaj ze zrozumieniem, pełni jego obowiązki w dużej części wdrażając projekty... Co Cię tak rozbawiło?

Iza

@Ania, zdecydujesz się aplikować do pracy w PLUM? Jeśli tak, to koniecznie podziel się z nami później swoją opinią! :) @wk, czyli firma nie zapewnia dojazdu do pracy busem, o którym piszesz? W jakim punkcie położna jest firma? Lokalizacyjnie dobrym czy niekoniecznie? Aktualnie PLUM prowadzi liczne rekrutacje na swojej stronie (Zakładka "kariera" - http://www.plum.pl/index.php/firma/kariera#oferty-pracy-kontakt). Wygląda na to że każdy znajdzie coś dla siebie - zamierzacie aplikować? A może możecie polecić coś konkretnego?

Weronika
@Iza

Iza, po Twoim poście zajrzałam do ofert pracy z linku, zauważyłam że część powstała w sierpniu 2017 !!! Jeśli tak długo firma nie może znaleźć pracownika to coś tu jest nie tak. Wystraszyło mnie to, nie wysyłam CV.

Wk
@Weronika

A co jeśli firma szuka pracownika w liczbie mnogiej? A co jeśli firma szuka pracownika wartościowego, a nie byle jakiego by tylko liczba ludzi się zgadzała? Część wypowiedzi każe sądzić, że będzie ciężko...

Wk
@Iza

Firma zapewnia dojazd, ale miejsc w busie jest 20, są 3 kursy o 6,7 i 8. Ludzi chętnych do dowiezienia na firmę 300osobową trochę jest 300, więc zdaje się że łatwo domyślić jaki jest deficyt miejsc

Łukasz
@Wk

Czyli tak ciężko znaleźć dobrego kierowcę? Albo programistę .NET, których jest całkiem sporo w samym Białymstoku? Nawet jeśli mowa o liczbie mnogiej, to i tak trochę to zaskakujące. Zaskakujące dopóki nie weźmie się pod uwagę oferowanych zarobków. Z doświadczenia wiem, że to nie kwestia braku dobrych pracowników, lecz jest to kwestia braku dobrych i tanich pracowników.

Tymon
@Łukasz

Dzięki Waszym staraniom na forum wakaty zostały wypełnione. Dziękujemy w imieniu Firmy!

Łukasz
@Tymon

O proszę, pewnie kolejka zaczęła się ustawiać już dzień wcześniej o 21, potem były listy kolejkowe i namioty. A wymagająca firma ogarnęła wszystkie kandydatury w jeden dzień :) Brawo za skuteczność. Ale ups, jeden wakat został: http://www.plum.pl/index.php/firma/kariera#oferty-pracy-kontakt => http://www.plum.pl/media/download/AKTUALNIE%20BRAK%20OFERT Nie wiem tylko czy te 404 to miesięczne zarobki, czy też roczne?

Anita

Nie dzięki, wolę iść do lidla niedaleko domu za 1,5 x większą stawkę :)

Jacek
@Łukasz

Ciężko to im jeleni znaleźć za grosze albo studentów zaocznych, temu tak narzekają i sapią na forum obrońcy firmy jak ktoś im to co jakiś czas uświadamia.

Praca w plum

Polscy prywaciarze są śmieszni. Pracownikom płacą grosze chociaż ich towary kosztują podobnie a czasem i więcej niż w zachodniej Europie. Opodatkowanie mamy jedno z najniższych w Europie a jak dodać do tego polskie pensje to już w ogóle grosze wychodzą. Prywaciarze są pierwsi do wyliczania ile kosztuje pracownik ale żaden nie przyzna że te same produkty w zachodniej Europie kosztują bardzo podobnie a pracownikom trzeba płacić 4 razy więcej niż nasi płacą wraz z tymi "wielkimi" obciążeniami. Ciągle nic się nie opłaca, ciągle ledwo biznesy idą ale w corocznych bilansach z urzędów skarbowych w każdym mieście przybywa milionerów i każdy z nich prowadzi działalność gospodarczą. Prywaciarze pojmujecie że na zachodzie działa to tak że kasę ładuje się w rozwój firmy a dopiero to co zostaje wydaje się na swoje przyjemności u nas za to trzeba doić ile wlezie a prywaciarz musi co rok wymienić auto sobie i najbliższym i mieszkać w wielkim domu z basenem oraz pobudować takie same domy swoim dzieciom, dlatego nasze firmy wyglądają jak wyglądają a zwykli pracownicy są dziadami Europy. A później taki jeden z drugim Januszem biznesu płacze w tv, że ludzi nie może znaleźć do swojej firmy.

Kot filip

Toż to szok...

viking
@Praca w plum

A co oferuje polski przedsiębiorca? najnizszą krajową w małych miastach lub 2 tys netto w duzych miastach... tzn życie na granicy ubóstwa (zwłaszcza jak masz rodzinę / dzieci), do tego straszenie, że na twoje miejsce czeka 10 Ukraińców.. Dobry pracodawca nie ma problemów z pracownikami i nie prowadzi non-stop rekrutacji ale nie plum..

Pozdro666
@Praca w plum

Powtarzam, jeśli warunki pracy i wynagrodzenie nie spełniają oczekiwań można się zwolnić i poszukać innej pracy a nie siać ferment w Internecie i na korytarzach. Tu nikt nic nie musi i jeśli nie akceptuje realiów to nic tu po nim, tę męczarnie są bezcelowe.

Prawda kole w oczy,
@Pozdro666

a marny pracodawca renomy szybko nie odzyska...

nikt
@Pozdro666

https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/co-oznacza-liczba-666/ ,,Zgodnie z ostatnią księgą biblijną liczba 666 to imię bestii z siedmioma głowami i dziesięcioma rogami, która wychodzi z morza (Objawienie 13:1, 17, 18). Bestia ta symbolizuje ogólnoświatowy system polityczny sprawujący władzę nad „każdym plemieniem i ludem, i językiem, i narodem” Po co w takim razie ogłoszenia że szukacie pracowników na umowę o pracę ??? Jak piszesz ,,jeśli nie akceptuje realiów to nic tu po nim'' . I Kto tu sieje ferment .

Po_prostu_pozdro!
@nikt

Umowa o pracę to nie cyrograf a pracodawca nie ma władzy nad duszą - jeśli ktoś czuje się upokorzony a praca spędza sen z powiek to bezcelowa jest kontynuacja tej męczarni, co rodzi frustrację i złość. Niektórych kole w oczy najprawdziwsza prawda - nie jest problemem podejście pracodawcy a podejście pracownika - albo godzisz się z sytuacją albo rezygnujesz. Trzeba pamiętać, że negatywne emocje wpływają niekorzystnie na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka - ludzie, dbajcie o siebie. Wydaje mi się, że nasze rozważania nie są godne przytaczania fragmentów Pisma Świętego i nauk kościoła, proszę więc o zaprzestanie tego procederu. Życzę zdrowia i dobrego samopoczucia!

@Po_prostu_pozdro!

Po_prostu_pozdro...a co ciebie tak boli że ludzie ostrzegają innych przed wejściem z tą firmą w jeden układ scalony? Sporo wypowiedzi tutaj posiada konkretne argumenty. Chcialbyś pewnie traktować wszystkich jak zasoby a najlepiej jak kombajny do koszenia kasy, jak nie ma roboty to na przymusowe wakacje w styczniu...Rotacja duża to i opini przybywa bo na korytarzu slychać o tym forum.

nikt
@Po_prostu_pozdro!

,,jeśli ktoś czuje się upokorzony a praca spędza sen z powiek to bezcelowa jest kontynuacja tej męczarni, co rodzi frustrację i złość. Niektórych kole w oczy najprawdziwsza prawda - nie jest problemem podejście pracodawcy a podejście pracownika - albo godzisz się z sytuacją albo rezygnujesz.'' Od kilku lat ze strony Firmy nie schodzą ogłoszenia że poszukujecie pracowników . Jak wygląda proces rekrutacji: etap1 Oferta pracy na stanowisko ... atrakcyjne wynagrodzenie ( wpis ostatnio usunięty ) etap2 aplikuj jest pewne że zaproszą na rozmowę etap3 propozycja pracy na okresie próbnym za najniższą krajową + premia ( o tym jest dużo napisane poniżej ) i obietnica że po okresie próbnym gruszki wyrosną na wierzbie etap4 jak się zgodzisz to możesz być pewny że zatrudnią nie dopisali etapu 5 że po trzech miesiącach dostajesz papier pod nos ( zwany potocznie umową ) do podpisania i ,,gruszek'' tam nie ma . I tu Człowiek czuje się upokorzony . Bo możesz dać z siebie wszystko a i tak nikt tego nie doceni . Kończąc jeśli odchodzi jedna Osoba to jest problem tej Osoby ale jeśli zaczynają odchodzić po kilka Osób w miesiącu to daje do myślenia

Zostaw merytoryczną opinię o PLUM - Kleosin

• Jak się pracuje w PLUM?

Zobacz opinie na temat firmy PLUM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PLUM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 1 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PLUM?

Kandydaci do pracy w PLUM napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PLUM
2.3/5 Na podstawie 195 ocen.
  • Wspólna 19
    16-001 Kleosin