Cortex Chemicals Sp. z o.o.

Opinie o Cortex Chemicals Sp. z o.o.

Jowisz

tak już apropo poprzednich wywodów na temat ph itp itp. to wisi na stronie oferta na specjalistę ds. sprzedaży i faktycznie nawet tam jest zaznaczone parcie na wynik, a w zamian za to dodatki premiowe. Więc teraz pytanie czy komuś to pasuje i czy jest w stanie to przetrwać. Ja osobiście już pracowałam na podobnym stanowisku, więc będę wysyłać aplikacje. Ale to tak tylko luźno rzucam hasło ;)

Jowisz

no niby tak, ale też myślałam że ktoś dołączy do dyskusji na ten temat, a i tak wybiorą najlepszego bez względu na to, czy tutaj o tym napisałam czy nie ;p

Ciekawy

To bardzo ciekawe co piszesz. Czy możesz zatem wytłumaczyć jak to jest, że zdecydowana większość realizuje te "nierealne" plany sprzedaży?

aldek

bo Jowisz to nie kandydat tylko pracownik :D

nodik
@Jowisz

spoko, ja się nie wybieram ale powodzenia życzę ;)

@nodik

a dziękuję :)

@Jowisz

jak to jest z tą ich ofertą na stronie? takie różne dziedziny, to naprawdę tak działa wszystko?

nodik
@Jowisz

co to znaczy tak dziala... jak ma niby dzialac?

@nodik

no wiesz chodziło mi o to, że tu przemysł budowlany, kosmetyczny, paszowy, gumowy, lakiery, smary - straszny rozstrzał.

Hulk
@Jowisz

no niby jest rozstrzał, ale jakby się nad tym głębiej zastanowić to dałoby się to wszystko połączyć na jedną dużą gospodarkę, albo firmę w podobnym stylu, więc na pewno bez sensu to nie jest.

korek
@Hulk

no żeście sobie faktycznie temat do roztrząsania znaleźli. Przecież firma chce się rozwijać, chce wychodzić jakoś tam naprzeciwko oczekiwaniom klientów no to logiczne że poszerza swoją działalnosć i ofertę ja w tym nic specjalnego nie widzę

tymek

Czym się różni stanowisko “Asystenta pionu handlowego” od “Asystenta ds. handlowych”?

kobik
@tymek

Czy ty rzuciłeś w ogóle okiem na obie te oferty? Jak nie, to to zrób, to powinno rozwiać twoje wątpliwości :)

tymek
@kobik

Na jedną nie rzuciłem, bo nie ładuje mi się plik pobrany ze strony, więc nie za bardzo miałem co z czym porównywać.

Rourke

Zastanawia mnie jedna kwestia.Czy odnośnie tego stanowiska na Asystenta Handlowego, wykształcenie wyższe musi być po jednym z wymienionych kierunków i nie ma przebacz, jak studiowałem coś innego to lipa?

dobek
@Rourke

ja nie wiem osobiście, ale napisz prosze jakie te kierunki są wymienione

@dobek

To cytuję: “Chemia, Technologia Chemiczna, Biotechnologia, Handel Międzynarodowy, Stosunki Międzynarodowe”

frank
@Rourke

No to najpierw powiedz jak bardzo odbiegają twoje ukończone studia od tych wymienionych. Napisz co studiowałeś, jeśli to nie jest jakaś ogromna tajemnica, bo to może trochę pomóc w ocenie sytuacji

magi
@frank

dokładnie, wydaje mi się, że jak to będzie coś pokrewnego, to spoko, ale najlepiej jak powiesz coś ty studiował, bo jeśli to była np. Animacja kultury, czy inne Bibliotekoznawstwo, to słabo to widzę

@magi

Co do pokrewności, to na pewno występuje. Studiowałem Inżynierię chemiczną i procesową na Politechnice Warszawskiej. Stosunkowo niedawno się broniłem, więc raczej mam większość rzeczy na świeżo.

magi
@Rourke

to ty się nawet nie zastanawiaj, tylko wysyłaj CV ;)

Beata
@Rourke

to nie jest firma w której się rozwiniesz , nie masz pracy staruj, ale jak masz coś w obwodzie to szkoda czasu

Przykład
@Beata

Jak Ci się tylko chce to się rozwiniesz.

Lasse

W Cortexie pracowałem kilka lat temu i to dosyć długo, rzekłbym. Przynajmniej jak na moje standardy ;) Ale nie o tym. Na początku bałem się, że będzie mocno korporacyjna atmosfera wiszaca w powietrzu i tu było moje pierwsze zaskoczenie. Warto mieć na uwadze, że to nie jest wielka międzynarodowa korporacja. Mała firemka to to też nie jest, to również zaznaczę. Wobec pracowników są stawiane wymagania, to fakt. Niektórych to zniechęca, innych trzyma w ryzach i pozwala na sumienne wykonywanie obowiązków. Mnie to pasowało. Faktem jest, że czasem się narzekało na różne rzeczy i nie wszystkich współpracowników darzyło się ogromną sympatią. Ale jakoś to było ;) A na pewno nie było źle. Tak mi się na wspominki wzięło i napisałem. Mógłbym zrobić większy elaborat o zaletach i wadach, ale po co. Robotę wspominam miło, od razu wiedziałem, że nie zostanę tu na zawsze, bo branża to jednak nie mój świat (ah ta artystyczna dusza, no nie ujarzmisz) ale dawałem z siebie wszystko i nie czułem, żeby szło to na marne. Pozdrawiam obecnych pracowników, pozdrawiam również byłych (i przyszłych też pozdrawiam, co mi tam :P)

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Cortex Chemicals Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Asystent / Asystentka Dyrektora Zarządzającego?
Morningstar

Pisał ktoś coś niżej o tej całej aplikacji spontanicznej, tudzież inicjującej. Kolego, powiesz, czy wysyłałeś, czy jest odzew? Chciałbym wiedzieć, czy są jakieś realne szanse na to, że otrzymam odpowiedź, czy raczej nie ma na to co liczyć, nie chcę wysyłać CV w ciemno nie wiedząc czego mogę się spodziewać.

tintin
@Morningstar

Możesz wysłać cefałkę ze zgodą na przetwarzanie danych dla celów przyszłych rekrutacji, ale jeśli w danej chwili nie ma zapotrzebowania na to stanowisko, co to cię ono interesuje, no to wiesz, z pustego to i Salomon nie naleje.

O co chodzi z tą aplikacją spontaniczną? Bo nie znam takiego określenia?

Bob

ktoś już tłumaczył, przeczytaj.

Jakub

Przepraszam za offtop, ale jestem pod wrażeniem ilości informacji zawartych na Waszej stronie. Wszystkie katalogi, oferty - no dosłownie wszystko co potrzebuję wiedzieć, znajdę tam. Super.

Jakub

Nie, Kuba. Niezrzeszony. Przykro mi, że chciałem napisać coś miłego i oczywiście mi się dostało. Chyba będę miał nauczkę, żeby trzymać buzię na kłódkę, zamiast próbować publicznie okazać szacunek czyjejś pracy. Przepraszam i pozdrawiam.

Jakub

Nie cmokam, wyraziłem aprobatę i tyle. Mi się podoba, nie mnie oceniać całą resztę. Prawdy o tym pracodawcy nie napiszę, bo jej nie znam, nie doświadczyłem tutaj pracy, a i o moje relacje z dziewczyną się nie martw, pozwól, że sam zdecyduję w kogo moje miłe słowa skieruję ;) Ale no dobra, nie ma sensu się przepychać, spadam z tego goworka, więc będziecie mieć spokój ode mnie ;) Pozdrawiam, Kuba Wazeliniarz.

Chaczapuri

Co to jest aplikacja spontaniczna?

Rubin
@Chaczapuri

Nie znam tego określenia?

Nikita
@Rubin

Ktoś już tłumaczył tutaj

Gaduła

Na stronie jest oferta na Asystenta ds. Handlowych w dwóch lokalizacjach, czy to jedyne otwarte stanowisko na ten moment?

Ranerand

nie, masz jeszcze 2 inne na stronie, asystent pionu handlowego i product manager, tak uściślając.

Gaduła
@Ranerand

A faktycznie, dzięki.

Mr.Toot

Próbował ktoś wysyłać aplikację spontaniczną? Myślicie że warto?

Chaczapuri1
@Mr.Toot

Co to jest aplikacja spontaniczna?

wykidajło
@Mr.Toot

no właśnie, na czym polega w ogóle aplikacja spontaniczna, pierwszy raz się spotykam z takim określeniem

@Mr.Toot

Osobiście próbować, to nie próbowałem, ale wydaje mi się, że warto jeśli ci zależy, do stracenia nic nie masz. Formularza rekrutacyjnego co prawda nie ma, ale jest adres do rekrutacji, więc możesz tam uderzyć.

@wykidajło

A co do twojego pytania @wykidajło to to jest po prostu aplikacja, kiedy nie ma konkretnej oferty na stanowisko, które by cię interesowało, ale mimo wszystko czujesz, że mógłbyś się nadawać, więc wysyłasz CV na spontanie, jak sama nazwa wskazuje ;)

Banan
@Uluru

Dzięki za wyjaśnienie.

Mr.Toot
@Uluru

Dobra, dzięki. Myślę, że się skuszę, jak sam zresztą słusznie zauważyłeś - do stracenia nic nie mam.

@Mr.Toot

To mi nie pozostaje nic innego niż życzyć powodzenia. ;)

chaczapuri1
@Mr.Toot

Nie masz nic do stracenia? Obawiam się że jesteś w błędzie.

Happy

Nietrudno w kontekście premii :)

Rubik
@Happy

To jest nas już dwóch...

Yoyo

Fajny świąteczny layout strony ;) Taki nienachalny i bez kiczu.

totek
@Yoyo

Co masz na myśli?

Yoyo
@totek

Jak to co? Przecież jasno napisałem. A zresztą, wejdź sam na stronę to zobaczysz o co mi chodzi ;)

Madam Edith

Wesołych Świąt dla Wszystkich :)

Merry
@Madam Edith

I Tobie też!

Oold

Jestem byłym już pracownikiem (powody osobiste zmusiły mnie do przeprowadzki) i mówcie co chcecie ale nawet po drugiej stronie Polski docenione zostało doświadczenie wyniesione z Cortexu. Ale moim celem nie jest nikogo przekonywanie, każdy swój rozum ma, tylko zastanawiam się czy wszyscy płaczący na forum naprawdę nie mają z kim pogadać, że się tu tak wynurzają? Co za czasy, w których rzeczywistość przenosi się do internetu...

Yooung
@Oold

Mniemam, że byłeś pracownikiem niższego szczebla a zatem stacjonującym w siedzibie. Inni, jak dział handlowy tj. handlowcy, product menadżerowie, business menadżerowie mogą w Cortexie pracować w systemie home-office tzn. w każdym miejscu w Polsce. Więc przeprowadzka nie była przeszkodą aby dalej pracować w tejże szacownej firmie. Coś mi się tu nie zgadza. Ale, jakież to zatem doświadczenie z Cortexu zostało docenione po drugiej stronie Polski? Drukowanie, obsługa mailowa, archiwizacja próbek? W większości ludzie wypowiadający się na tym forum to pracownicy działu handlowego, który jest najbardziej niedocenianym a to on zarabia na tą całą chmarę ludzi z innych działów czyli tzw. konsumpcję, która jest zbyt duża, ma największe przywileje i dlatego siedzi tam latami. Tak jak w budżetówce. Proste. Jakby na nich nałożono obciążenia w postaci nierealnego budżetu sprzedaży to pewnie już by czmychnęli. No oczywiście pomijając tych, którzy są "wyjątkowo" uprzywilejowani, rozpuszczeni i w innych firmach ciężko byłoby im znaleźć pracę. Kto tam pracował wie o co kaman.

Oz
@Yooung

Akurat kwestionowanie czyichś osobistych pobudek mija się z celem, koleś nie napisał wszystkiego, bo nie ma takiego obowiązku, może przeprowadzka wiązała się z koniecznością zmiany pracy, nie wiemy tego. Co do reszty się nie wypowiadam. Nie powiem, żebym się zgadzał, ale nie widzę potrzeby wtryniania się.

Redman
@Yooung

W punkt trafione

Lana
@Redman

Wybacz, raczej jak „kulą w płot”

Belfegor
@Lana

Czy możesz poprzeć swoja opinię rzeczowymi argumentami?

RaRa
@Belfegor

Dlaczego miałaby to robić specjalnie dla ciebie?

Wątek

Cortex Chemicals od 35 lat działa na rynku polskim i międzynarodowym. Pozycja lidera zobowiązuje.Firma podnosi kwalifikacje pracowników, zdobywamy kolejne certyfikaty jakościowe, poszerza działalność o nowe branże. To jest naprawdę dużo.

KRS
@Wątek

Pozycja lidera? Według jakich kryteriów? Jakie 35 lat bo nie według danych zawartych w KRS!!!!

@Wątek

Nie zalewaj o tych 35 latach. Poniżej wpis do KRSu. "Sposób reprezentacj: DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH UPOWAŻNIENI SĄ: - W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO - PREZES ZARZĄDU, - W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO - DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU Z PROKURENTEM - W OBU PRZYPADKACH DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE - CO NIE UCHYBIA PRZEPISOM O PROKURZE SAMOISTNEJ Nazwa organu reprezentacji: ZARZĄD Status OPP: NIE Data wpisu do rejestru przedsiębiorców: 2004-04-06 Poczta: Tarnów Kod pocztowy: 33-100 Ulica: Malczewskiego 8 Miejscowość: Tarnów Gmina: TARNÓW Powiat: TARNOWSKI Województwo: małopolskie Forma Prawna: SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Rejestr: POZYCJA KRS W REJESTRZE PRZEDSIĘBIORCÓW Data rozpoczęcia działalności: 2000 Adres WWW www.cortexchemicals.com "

@KRS

Wcześniej Cortex był tzw. osobą fizyczna prowadzącą działalność gospodarczą stąd nie ma w KRS.

@Stara

I w 1984 roku zajmował się dystrybucja chemikaliów? Nie zalewaj.

@kicia

Nie napisałam, że zajmował się tą branżą od początku. Ale z tego co słyszałam (nie pracuje, aż tak długo) to zajmuje się tym od około 1992.

Kicia
@Stara

Jak by nie liczyć od 1992 r. nie upłynęło 35 lat.

@Kicia

Nawet 1992 to nie 2004 jak sugerujesz. Myślę, że autorowi chodzi o 35 doświadczenia w biznesie jako takim. To raczej nie jest bez znaczenia?

Rafi
@Stara

Nie 2004, a 2000 z KRS. Tak czy inaczej to super firma z mega ludźmi. Pozdrawiam wszystkich.

@Stara

Ja nic nie sugeruję. Przestań się kompromitpować i przeczytaj wyciąg z KRS który jest w moim wpisie nieco powyżej.

@kicia

W takim razie w jakim celu wklejasz KRS skoro dobrze wiesz, że to nie był rok założenia firmy? Życzę Ci miłego dnia.

Kicia
@Stara

Przeczytaj mój wpis jeszcze raz i jeszcze raz. Aż do skutku. Aż zrozumiesz.????

@Kicia

Rozumiem doskonale. Podałaś dane z KRS żeby wprowadzić w błąd osoby, które szukają informacji na tym forum.

Beata
@Wątek

(usunięte przez administratora) działa w poczuciu tymczasowości, a efekty zarządzania widoczne w RZIS są gorsze od analogicznych podmiotów na rynku.

Monika123

Hej, mam pytanie, chodzi o to stanowisko sekretarki w zastępstwie. Chodzi o j.ang. Dużo się z niego korzysta? Na jakim “levelu” ma być tak w praktyce? (b2 wystarczy, czy może c1?)

zzz
@Monika123

Ktoś już niżej o to pytał. Masz napisane, że “biegły”, myślę, że B2 będzie ok (aletakie solidne B2, a nie że uczyłaś się na tym poziomie w liceum 10 lat temu i nic nie pamiętasz)

Monika123

Zapytam jeszcze 3 raz, żeby sobie utrwalić :D Masz pomysł na 3 nick? :)

kimchi
@zzz

Okeeej, ale ja 2 razy na to nie odpowiadałem... odpisywałem tylko Lulce, a teraz widzę mój komentarz pod innym nickiem

@kimchi

Lubię się potarzać.

Dzik
@Monika123

Ja tez lubię się potarzać ;)))

Gika

Najlepszy na wszystko

Lulka

abc
@Lulka

B2 to bardzo wysoki poziom. C1 to nikt w tej firmie nie włada.

kimchi
@Lulka

Ktoś już niżej o to pytał. Masz napisane, że “biegły”, myślę, że B2 będzie ok (ale takie solidne B2, a nie że uczyłaś się na tym poziomie w liceum 10 lat temu i nic nie pamiętasz)

Lulka
@kimchi

Faktycznie, nie przeglądałam dokładnie i nie widziałam tej dyskusji. Hmmm, okej, to myślę, że dam radę, raczej posługuję się dosyć biegle. No nic, CV wyślę i tak, najwyżej mnie nie przyjmą :P Dzięki

Romek

W ofercie dotyczącej pracy jest mowa o możliwości udziału w targach. O jakie targi chodzi i czy często się na takich pojawiacie?

Mila
@Romek

Większość branżowych imprez. Kraj i zagranica.

qwert
@Romek

no zdarzają się, jak najbardziej. w aktualnościach na stronie są wyszczególnione ostatnie, w których mieliśmy udział. a na pytanie o jakie targi chodzi, odpowiedź jest prosta: o branżowe, bo nawet nie wiem o jakie inne mogłoby chodzić.

@qwert

Głównie w Polsce, czy zagranicą równie często?

qwert
@Romek

głównie w Polsce, ale zagranicą też, były jakiś czas temu w Chinach. Ale tak jak napisałem, to są info dostępne na stronie, może po prostu sobie przejrzyj?

Ile oddziałów posiada firma Cortex i w jakich lokalizacjach się mieszczą?

Romek

Z tego co wiem to sam decydujesz, która lokalizacja Ci odpowiada.

Tuptuś

mylisz pojecie kontroli z inwigilacją.

Sernik

Oddział jest jeden i mieści się w Tarnowie. I wygląda to dokładnie tak jak masz opisane w ogłoszeniu - w przypadku PM masz też inne lokalizacje, ale nie zmienia to faktu, że oddział jako taki jest w Tarnowie.

Nie jesteś Tok???

ALA
@Sernik

Dzięki za merytoryczną odpowiedź.

Naczelny Psychiatra

Czy w tym Cortexie to żeście powariowali?

Tuptuś

Proszę się pode mnie nie podszywac

Brait_polish

Hej. Widziałam ogłoszenie na stanowisko Product Manager. Ile można zarobić na tej pozycji? Dzięki za odpowiedzi.

Zostaw merytoryczną opinię o Cortex Chemicals Sp. z o.o. - Tarnów

• Jak się pracuje w Cortex Chemicals Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Cortex Chemicals Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 126.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cortex Chemicals Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 5 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Cortex Chemicals Sp. z o.o.