Cortex Chemicals Sp. z o.o.

Opinie o Cortex Chemicals Sp. z o.o.

Mr.

Są jakieś aktualne oferty oprócz Product Manager?

Drake

obawiam się że nie

Sando
@Mr.

najlepiej sprawdzać na stronie czy coś się nie zmieniło

Mr.
@Sando

A na produkcje nie szukają nikogo?

Jasiek
@Mr.

Cortex to firma handlowa. Nie ma produkcji.

Picasso

Ostatnio dowiedziałem się o istnieniu takiego portalu jak gowork i jestem trochę zaskoczony, niektórymi wpisami. Pracuje w Cortexie od kilku lat, firma się zmienia, a razem z tym rosną oczekiwania. Nie trudno się domyślić że na początku po zwiększeniu planów sprzedażowych nie pałałem szczególnym szczęściem i przyznaje że miałem chwile zwątpienia ale bądźmy realistami żeby nie wypaść z obiegu trzeba nadążać za standardami

@Picasso

System premiowy w Cortexie jest demotywujący. Wyznaczane cele są nierealistyczne, system progów premiowych głęboko niesprawiedliwy, nie masz żadnej możliwości weryfikacji marz, które są celowo zaniżane poprzez wrzucanie do kosztów, kosztów stałych.

Kick
@Tuptuś

W Cortex jest wszystko demotywujące od niejasnej siatki płac przez enigmatyczny system premiowy nie mówiąc o ścieżce awansu.Kuriozalna tez jest struktura zatrudnienia i proporcje pracowników tzw. obsługi do tych wypracowującym marże bezpośrednio w kontakcie z rynkiem.Taka organizacja nie wyciągającą wniosków z niczego....A rotacja pracowników to dopiero osobliwość szczególna dla tej firmy. Jak ktoś chwilowo nie ma pracy to można próbować ,jak ktoś ma rozterkę, która ofertę przyjąć to Cortex sobie podarować .Wystarczy ściągnąć wyniki analogicznych podmiotów z KRS i wszystko jasne.Zarzadzanie ta firma jest nierynkowe co wynika chyba z faktu naczyń połączonych z tym podmiotem ....

Kandydatka
@Kick

Skoro tak źle to po co tam pracujecie?? Ps. Czytałam dla porównania opinie o konkurencji, polecam. Chyba jednak zaryzykuję rekrutacje tutaj.

Kredo
@Picasso

Taka prawda, wszędzie jest nacisk na sprzedaż i podkręcanie śruby

@Kandydatka

Nie pracuję :-)

Tok
@Tuptuś

Cześć, Firma ponosi koszty stałe i zmienne.koszty transakcji jak wiemy są suma wielu czynników, nie rozumiem skąd przekonanie że mają byc nie wliczane do transakcji? Póki co, praktycznie 90% pracowników dh wyrabia plan a wręcz dużo ponad plan i zalapuje się na super dodatkową premię za świetny wynik, gratuluacje dla nich, szukamy tylko takich ludzi.

@Tok

Koszty stałe pokrywa się z marży. Czego tu nie rozumiesz?

@Tuptuś

Tak 98 % marży to koszty stałe.....dobrze zarządzana firma takich kosztów nie generuje!

Tok
@Tuptuś

Ty nie rozumiesz, pisałem że na transakcję składa się suma różnych kosztów, do tego na końcu trzeba doliczyć marze, sprawa oczywista. Zdecydowana większość działu dh świetnie sobie z tym radzi. Pozdrawiam.

Tuptus
@Tok

Nie masz pojęcia o alokacji kosztów

Antoni
@Tuptuś

Czy są inne benefity, które mogłyby zmotywować pracowników? Mam na myśli możliwość brania udziału w atrakcyjnych szkoleniach lub bony na święta?

@Antoni

Szkoleń nie ma. Bony? Nie ma. Jest jakis dodatek na święta z funduszu socjalnego. Motywacją w normalnej firmie jest odpowiednie wynagrodzenie i praca gdzie masz obowiązki, władzę i narzędzia aby obowiązki realizować. W Cortexie masz obowiązki.

@Tuptuś

Dlaczego mijasz się z prawdą? Są szkolenia.

@Hogata

Te wewnętrzne nie wiadomo co, ma niewiele wspólnego ze szkoleniami.

@Tuptuś

Szkolenia prowadzone przez trenera z zewnątrz poza siedzibą firmy.

@Hogata

Było takie szkolenie? Szkoda że o nim nie wiedziałem.

@Tuptuś

Ja uczestniczyłam w 2015 oraz 2018. Szkolenia nie były tajemnicą.

Niesamowite

kix

@Natalia rekrutowałem się jakiś czas temu ale z tego co wiem chyba nic się nie zmieniło, rekrutacja trwała krótko, rozmowa i od razu do pracy

@kix

Zgadzam się z przedmówcą ale jeszcze pozwolę sobie doprecyzować. Przeważnie jest jeden etap, tylko na stanowiska kierownicze mogą być 2. Faktycznie sama odpowiedź z biura jest bardzo szybka. Dopowiem jeszcze na Twoje pytanie Natalia o możliwość rozwoju na tym stanowisku kandydat jest również oceniany pod kątem dalszego rozwoju więc tak, jest możliwość rozwoju zawodowego. Pozdrawiam i życzę powodzenia zainteresowanym :)

Aleksandra
@Jelly

Cieszę się, że dołączyłeś do dyskusji. Widzę, że jesteś dobrze zorientowany, czy mógłbyś zatem powiedzieć nam jak wygląda w Cortex Chemicals sytuacja z umowami. Czy pracownicy mają Umowy o Pracę, czy może pracodawca oferuje inną formę zatrudnienia.

byly_pracownik
@Aleksandra

Cortex oferuje wylacznie umowy o pracę.

@Aleksandra

Na początku umowa na okres próbny (3 miesiące), następnie na 33 miesiące, później na czas nieokreślony.

domino
@Jelly

jeszcze jedno pytanko o b2b?

Antoni
@Jelly

A jak wyglądają zarobki i zasady przyznawania premii? Dzięki za informacje.

@domino

Tylko na wniosek pracownika.

Były Pracownik
@Jelly

Nieprawda. Nie ma możliwości zatrudnienia w oparciu o własna działalność gospodarcza.

kix

No tak, na pracuj.pl na ten przykład masz przecież

@kix

To było do @Adam jak coś, nie dodało mi się jako odpowiedź z jakiegoś powodu

Natalia
@kix

Widzę, że również na stornie firmy można znaleźć aktualne oferty pracy. Trwa rekrutacja na stanowisko Product Manager (Chemia Techniczna): http://www.cortexchemicals.com/kariera.html Możesz powiedzieć mi nieco więcej na temat pracy w firmie? Czy pracując w firmie Cortex Chemicals, można liczyć na rozwój zawodowy, awans?

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Cortex Chemicals Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Asystent / Asystentka Dyrektora Zarządzającego?
Kaja

Cześć, rozważam aktualnie stanowisko specjalisty ds. sprzedaży, w ogłoszeniu piszą, że jest możliwość home office. Powiedzcie mi, czy to jest na zasadzie pracy zdalnej cały czas, czy raczej opcja, z której można skorzystać w np. wyjątkowych sytuacjach? Bo zależałoby mi na tym pierwszym. Z góry dzięki!

Nack
@Kaja

nie pracowałam na tym stanowisku, ale z tego co wiem, to pierwsza opcja właśnie

@Kaja

Jest to normalny tryb home office. (usunięte przez administratora)

@kolejny były pracownik

Hm, dzięki za radę, ale nie prosiłam o nią. Niemniej dzięki też za rozjaśnienie sytuacji o którą pytałam ;)

Kaja

Uh, brzmi niepokojąco ;) Pozwól, że sama zweryfikuję.

nollina
@Kaja

I słusznie, nie ma się co sugerować. to, że dla kogoś jest tak a nie inaczej, nie oznacza, że dla ciebie też tak będzie.

@nollina

Otóż to ;)

@Kaja

Aplikowałaś już może na stanowisko, które Cię interesowało? Jestem ciekaw, czy jesteś już po rozmowie kwalifikacyjnej, czy może dopiero przed. Jeżeli możesz, to daj znać, jak to u Ciebie wygląda.

@Adam

Jeszcze nie.

Widziałem na stronie, że można aplikować zawsze śmiało i troche w ciemno jest jakaś stronka na której są konkretne oferty na konkretne działy?

Kaja

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego speca ds. sprzedaży. Jak jest z angielskim? Jaki poziom realnie trzeba przedstawiać? I czy dużo się korzysta z niego w pracy?

Ziom

B2

@Ziom

No i super. Dzięki Ziom :)

Nokia

Sugeruję powrót do poprzedniej pracy-salon Plusa, tam świetna atmosfera :) Gdzie indziej może się zdarzyć, że będą mieli większe wymagania i trzeba będzie się wykazać pracą rzetelną. Pozdrawiam

kolejny były pracownik

Podpisuje się pod każdym słowem. Brak zaufania do pracowników i na wszelkie uwagi i propozycje zmian i usprawnień mantra: "takie są u nas standardy" oraz "praca zespołowa".

@kolejny były pracownik

A co może powiedziec były pracownik który został zwolniony...

@Powodzenia

Trafiłes jak kulą w płot. Sam się zwolniłem. A miałeś szansę milczeć.

@kolejny były pracownik

To tym bardziej, obyś z kolejnej się nie musiał też zwalniać...szansa na sukces :) :) :) :)

Artur

W swojej opinii zawarłeś bardzo mocne określenie, mianowicie chodzi mi o rzekomy mobbing. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że jest to przestępstwo, dlatego chciałbym upewnić się, że rzeczywiście w tym miejscu pracy mamy do czynienia z takim zjawiskiem. Jesteś w stanie podać konkretne przykłady, które potwierdzą Twój komentarz?

Powodzenia

Cześć, głos zwykłego pracownika. Cieszę się że mam pracę i szanuję ja, jeśli ktoś ma odmienne zdanie to niech szuka sobie lepszej, zawsze ma do tego prawo.pozdrawiam!

@Powodzenia

Jesteś wśród osób, które są zadowolone z pracy w firmie Cortex Chemicals, dlatego może Ty mógłbyś odpowiedzieć, czy w firmie dochodzi rzeczywiście do zjawisk, które opisał użytkownik @Były pracownik? Jak ta kwestia wygląda w Twoich oczach? Z góry dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie tej kwestii.

@Powodzenia

Jeżeli sądzisz,że Twoja złośliwość w jakikolwiek pomoże firmie to wiedz,że nie. Frazesy o lenistwie i wielkiej pracowitości w Cortexie to też żaden argument. Syzyf te był pracowity. Jeszcze trzeba widzieć co i jak firma chce osiągnąć... Wizji nie ma Zarząd więc o czym mowa...

kkinvest
@Powodzenia

Bardzo dużo , oj bardzo dużo. Tak jak zwalnianie takiej ilości pracowników świadczy o wyjątkowych "zdolnościach" rekrutacyjnych rekruterów...

@Greg

Jak jesteś taki mądry to załóż własną firmę i zatrudnij tych "sokratesow", których tak bardzo bronisz i zobaczymy jak daleko zajedziesz ze swoją wizją... Na co czekasz? Działaj! A nie wypisuj frazesy. Odkąd firma pozbyła się leniow od razu widać pozytywną zmianę. A długoletnim leniom nie nauczonym normalnej pracy jest baaardzo ciężko nagle zostać oderwanym od łatwego źródła zarobku...stąd tyle żółci....

@kkinvest

Lepiej późno niż wcale, dużo ludzi zostalo zatrudnionych nowych i świetnie się sprawdzają :)

Adeno
@Greg

Będziesz miała teraz jeszcze więcej czasu dla siebie. Powodzenia

Pytam

To czemu nie zostałaś w Plusie kontynuować kariery na kasie?

Greg

"Myślenie jest trudne dlatego większość woli osądzać".Mimo wszystko sukcesów życzę.

Czym spowodowany był rzekomy nabór nowych pracowników do firmy Cortex Chemicals? Przeważnie takie decyzje danego przedsiębiorstwa podyktowane są konkretnymi sytuacjami. Mam nadzieję, że zechcesz przedstawić, co dokładnie wydarzyło się w tej firmie, że podjęto decyzje o przyjęciu nowych osób.

Człowiek pracy

Honoru i ambicji nie mają ludzie którzy są tak leniwi i próżni że myślą że wszystko im wolno. Myślą że są na specjalnych zasadach. To cale szczescie się zmieniło i wszystkim Leniom i Pasożytom mówimy Nie! I ty to też usłyszałaś, weź się za uczciwa pracę Leniu! Każdy kto pracuje ma szansę na rozwój ale z naciskiem na słowo Pracuje!

Abudża
@Człowiek pracy

Zasady trzeba najpierw mieć, ludzi/pracowników szanować , bo to oni pracują na zysk. A treść odpowiedzi sama definiuje poziom adwersarza, który domniemywam reprezentuje CC. No więc "koń jaki jest każdy widzi". Rotacja pracowników też mówi za siebie. Klienci firmy to widzą , oceniają i efekt przekłada się na wyniki "pracowitych" ale nie koniecznie myślących etycznie.

Człowiek pracy
@Abudża

Wszyscy pracownicy, którzy się starają, są aktywni i zależy im na pracy są doceniani, w odwrotnym przypadku jak w każdej inne firmie trzeba się pożegnać. Etycznie jest wywiazywac się ze swoich obowiązków, pracować a nie udawać że się pracuje, etycznie jest zapracować na swoja wypłatę, nieetyczne jest branie pieniędzy i nic nie robienie, nawet przez wzgląd na współpracowników, kolegów i koleżanki którym zależy.

Abudża
@Człowiek pracy

Zła atmosfera w pracy, nadmierny stres wynikający na przykład z niezdrowej rywalizacji lub konfliktów z innymi osobami w firmie, zbyt wysokie wymagania dotyczące wydajności pracownika, brak równowagi między życiem prywatnym a pracą, niesatysfakcjonujące wynagrodzenie ,brak określonej możliwości awansu i rozwoju to realny świat Cortex Chemicals, o którym mówią pracownicy w kuluarach, a zarząd udaje że o tym nie wie bo nie ma sposobu jak temu przeciwdziałać...

@Abudża

Abudża Ty już jesteś jak mniemam wolna więc szukaj wygodnego tapczanu bo w CC już tolerować nieróbstwa nikt nie będzie. "Na tapczanie siedzi leń..

zniesmaczona
@Abudża

Pięknie piszesz teorie. Jak wyglądała Twoja „praca” wszyscy wiemy.

zniesmaczona

Wszyscy. W kuluarach również. Polecam odrobinę samokrytyki.

Kolega

Argument jeden podstawowy: w pracy się pracuje ,I tej podstawowej prawdy sokratesie wciąż nie możesz pojąć..

Klient

Tłumaczycie sobie jak chcecie taka rotacja mówi sama za siebie...

Homo sapiens
@pracownik

"Człowiek na poziomie powinien się trzymać w pionie"

Realista
@Człowiek pracy

Wypowiedź z kategorii "pobożnych życzeń"

Beata

Atmosfera w pracy przesiąknięta napięciem jaki wywołuje chaos i poczucie tymczasowości... Można pracować w systemie Home office , product managerowie działają wg targetów wyssanych z palca. Baza klientów byłych , zawiedzionych współpraca z Cortex ogromna i takich klientów firma przekazuje do nowych pracowników. (usunięte przez administratora)W procesie rekrutacji mówią co innego , po pozyskaniu delikwenta robią co innego i stąd atmosfera w pracy...

Tol
@Beata

Obecne wyniki firmy mówią same za siebie, wzrost i ciągły rozwój. Ty jak paru poprzedników napisało weź się za uczciwą pracę choć rozumiem że Ci bardzo ciężko bo nigdy taka się nie skalalas a lata lecą... Zacznij liczyć w końcu na siebie to jest właśnie ambicja a nie korzystać z protekcji rodziny tudzież bogatych "znajomych", jesteś Ostatnią osobą która może wypowiadać się o honorze....i o tym w firmie Każdy wie!

Gazele Biznesu
@Tol

Co do wyników firmy jak wynika z doświadczenia, ze świętowaniem warto zaczekać do zamknięcia roku.

Beata
@Tol

Alez konstruktywna opina i tresciwa jak CC... Poraża wręcz stosowanym poziomem zastosowania frazesow. Firmie życzę powodzenia, a Panu/Pani polecam lekturę Kamyczka... W obsłudze klienta również pomocna

Lew Tołstoj
@Tol

"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy ułamek".

Stefan G.
@Tol

Sądy o ludziach mówią więcej o sądzącym niż o sądzonym !!!

Chester

Czy jest możliwość pracy home office? Czy często są spotkania, szkolenia i imprezy integracyjne? Czy nieobecność na integracyjnym spotkaniu grozi wykluczeniem z zespołu, naraża na ostracyzm i zwolnienie z firmy?

Emilia
@Chester

Nie wiem, dlaczego brak czyjejś obecności na jednym integracyjnym spotkaniu miałby prowadzić do wykluczenia z zespołu - brzmi to dosyć irracjonalnie. Natomiast na dwa Twoje pierwsze pytania również chętnie poznałabym odpowiedź. Musimy jednak poczekać, aż jakiś pracownik Cortex Chemicals nam odpowie. Nie powiedziałeś, na jakie stanowisko chciałbyś aplikować. Zrobisz to zatem teraz?

@Emilia

Emilia, też brzmi to dla mnie niedorzecznie... ale takie jest zdanie jednego pracownika Cortexu. Chciałbym to zweryfikować czy faktycznie OBECNOŚĆ na integracyjnych spotkaniach jest OBOWIĄZKOWA gdy np. raut jest z pt. /sob. na wyjeździe z noclegiem. To jest wg. mnie przesada by nawet w weekend obligować pracowników do występów gościnnych, podczas gdy powinni mieć prawo też do życia prywatnego i wypoczynku po tygodniu pracy od pn. - pt. Czy firma co miesiąc wymaga aż takiego integrowania pracowników? Interesuje mnie praca w dziale handlowym.

Info
@Chester

Cześć, ktoś wprowadził Cię w błąd, nigdy spotkania integracyjne nie były w tej firmie obowiazkowe, i na pewno nie są co mc. Nie słuchaj bzdur. Pozdrawiam.

@Info

Dziękuję za odp. i utwierdzenie mnie w przekonaniu, że z tymi spotkaniami integrayjnymi to ściema. Może ktoś celowo chciał mnie wprowadzić w błąd.

nick

Dzień dobry, czy ktoś może opisać atmosferę w pracy, strukturę, prace zdalne (jak działa w praktyce)? zarobki (poziom lub przedziały), oraz opinie o stanowiskach handlowych oraz product managerów (zakresy, czy działają wg targetów i podstawy pensji, pakiety)? możliwość rozwoju wewnątrz? dziękuję

nick

Jak najbardziej polecam prace w Cortex.

Życie jak w Madrycie
@Nowy

Jeśli jesteś ambitny, z inicjatywą, myślisz samodzielne, masz pomysły które chcesz realizować to nie jest to miejsce dla Ciebie.

@Życie jak w Madrycie

Dziękuję za Twoją opinię. Jednak mam odmienne odczucia. Pozdrawiam

@Nowy

Każdy ma prawo do swojej opinii i wyrażenia jej na tym forum. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś zadowolony z zatrudnienia. Czy mógłbyś napisać o tym coś więcej? Możesz się rozwijać i brać udział w szkoleniach, które podnoszą Twoje kwalifikacje? Taka inwestycja w swoją karierę procentuje w przyszłości.

@Artur

Pracuję dość krótko ale mam duże wsparcie ze strony zespołu. W szkoleniach nie brałem jeszcze udziału ale wiem, że takowe są organizowane.

@Nowy

czy można napisać jakiekolwiek szczegóły?

Henry

Słyszałem, że Cortex ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. Czy może ktoś podpowie o rekrutacji?

Cortex ma dobrą opinię na rynku to prawda,szansę na rozwój, karierę, coraz wyższe wynagrodzenie mają ludzie pracowici,gotowi podejmować nowe wyzwania.Jaką funkcję Ty Edku sprawujesz? ,że tak lekko oceniasz innych.Sugeruję własne kompleksy leczyć PRACĄ, dojdziesz w życiu do czegoś to może docenisz wtedy drugiego człowieka , a jesli masz jakikolwiek problem z kimkolwiek to wykaż minimum odwagi cywilnej i rozwiązuj je twarzą w twarz a nie jako EDEK....bo wiesz jak to wygląda.. Pozdrawiam ,

Konrad

Wiem, że Cortex Chemicals ma dobre dobre notowania i zastanawiam się czy trudno jest dostać się tu do pracy?

Dominika

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

Patrycja

@lok, co masz na myśli? Przypominam, że forum GoWork.pl służy wymianie opinii na temat pracodawców, więc jeśli chciałbyś podzielić się swoją - zachęcam. Co możecie powiedzieć o pracy w Cortex Chemicals w Tarnowie? Polecacie tego pracodawcę? Zachęcam do dodawania swoich opinii!

OLX

Dobre sobie . :D

Tzn?

Zostaw merytoryczną opinię o Cortex Chemicals Sp. z o.o. - Tarnów

• Jak się pracuje w Cortex Chemicals Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Cortex Chemicals Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 126.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cortex Chemicals Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 5 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Cortex Chemicals Sp. z o.o.