Cortex Chemicals Sp. z o.o.

Opinie o Cortex Chemicals Sp. z o.o.

no time for caution

Ale lejecie wodę, koleś zapytał o atmosferę, a tu krążycie krążycie, ale do sedna jakoś nie możecie dojść

@no time for caution

@Pytanie, u mnie było raczej luźno, na poczatku byłem spięty, ale nie było ogólnego "napięcia w powietrzu", atmosfera nawet ok, określił bym, że neutralna po prostu

xx
@no time for caution

każdy sobie szuka jakiejś rozrywki. jak widać dla niektórych to bajdurzenie na goworku

Co kto lubi.

@xx

Po prostu ciężej znaleźć faktycznie przydatne informacje w gąszczu "bajdurzenia".

xx
@no time for caution

zawsze pozostaje Ci skrót klawiszowy ctrl+f i już łatwiej znaleźć, no chyba że sam nie wiesz czego szukasz

@xx

no ale gość dobrze powiedział akurat

??

Prowadzicie też jakieś aktualne social media czy nic oprócz strony?

@??

Zobacz na LinkedIn https://www.linkedin.com/company/cortex-chemicals i Facebooka: https://www.facebook.com/cortexchemicals

@Marek

O bardzo dziękuję korzystam od razu póki jeszcze widze linki

@Marek

Zauwazyłem na niektórych stronach ze bardzo lubią je usuwać a przecież to przydatne rzeczy..

@??

jesteś na danej stronie, to się stosujesz do jej zasad, a nie jojczysz

Justyna

Studiuję chemię (została mi obrona pracy mgr) zależy mi na praktyce w cortexie. Wiem, że cortex prowadzi program praktyk, przy czym zalezy mi na dziale związanym z syntezą związków czy praktyki (staże) prowadzone są na konkretnym dziale czy można wybrać dział w którym się specjalizuje?

Ence pence
@Justyna

Cortex jest firmą handlową.

eee
@Ence pence

że co proszę???? Cortex Chemicals??? chyba mówisz o czymś innym

eee do kwadratu
@eee

Ja tobie mogę powiedzieć dokładnie to samo...Czym w takim razie twoim zdaniem zajmuje się firma w której pracujesz?

eee
@eee do kwadratu

nie pracuje tu samo się zaznaczyło. byłem przekonany że cortex ma też jakieś laboratoria a on tylko sprzedaje produkty na to wychodzi

gekon

co za wątek

@eee

co ci pozwoliło tak myśleć? internetu nie masz, czy jak?

ejbisi

Pytanie, czy biorą pod uwagę również osoby bez doświadczenia, czy w ogóle nie są zainteresowani, niezależnie od tego co dany kandydat ma do zaoferowania?

Tytus
@ejbisi

Zatrudniają głównie ludzi bez doświadczenia. Nikt z doświadczeniem tam nie podejmie pracy. Dlaczego? Bo są doświadczeni.

hipek
@Tytus

Klient z wiedzą o zatrudnieniu? Ciekawe... @ejbisi zależnie od stanowiska, ale biorą pod uwagę osoby bez doświadczenia

Tytus
@hipek

Popatrz chłopcze na profile pracowników na Linkedin.

@Tytus

Stalkerskie zagrywki plus, nie każdy musi mieć dokładnie uzupełniony profil, więc średnio to miarodajne.

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Cortex Chemicals Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Asystent / Asystentka Dyrektora Zarządzającego?
Lanek

Siedziba Cortexa jest tylko w Tarnowie czy są jeszcze jakieś dodatkowe oddziały?

@Lanek

siedziba z reguły mieści się w jednym miejscu

@Lanek

także tak, siedziba jest w Tarnowie, ale działa jeszcze w innych miastach

@Lanek

zresztą, obczaj sobie rozpiskę, co ja ci będę gadał be sensu

Janek
@Kizo

Serio ?

ee

a ty nie robisz przypadkiem dokładnie tego samego?

ee

ty rozumiem pracy żadnej nie masz skoro masz tyle wolnego czasu?

Ty też :*

Kizo

ah nie, bo ty kandydat...tak tak. już wierzę ;)

@ee

Przyganiał kocioł

exon

to się tyczy chyba wszystkich na tym forum ze mną włącznie, jak widać na załączonym obrazku

Robx

Mi tam sie dobrze pracuje i tyle w temacie.

Maria
@Robx

A jakie stawki są w tej firmie?

To się cieszę.

Melz

eeh...widzę, ze jednak dobra opinia nie może się obejść bez kąśliwego komentarza

@Melz

Życie. Mnie to lotto. Nie interesuje mnie kto co myśli na temat moich przemyśleń.

Robx

Nikt. Ale dzięki za zainteresowanie.

Bartolini
@Robx

Każdy ma prawo do swojego zdania to i ja się wypowiem, bo ten czas covidowy to była masakra. Cieszę się, że mogłem pracować przez ten czas a wiele ludzi straciło pracę w innych zakładach. Czasami jest cięzko, to prawda ale przyzwyczaiłem się już do tego miejsca i ludzi bo są fajni, normalni.

Ping pong
@Bartolini

To jak wytłumaczysz zwolnienie się 8 osób w ciągu jednego miesiąca gdzie połowa z nich nie miała nagranej pracy w 2020 w czasach covidowych? Chyba firmy pomyliłeś albo ktoś ci za to płaci ????????????

Bartolini
@Ping pong

Tak, miliony monet mi płaci XD Mówie za siebie, 8 osób się zwolniło, miało do tego prawo. Ja jak widać się nie zwolniłem i uważam, że jest okej.

Chłodu
@Bartolini

teraz ta nutka mi chodzi po głowie, wielkie dzięki...

@Chłodu

to idź do jaka to melodia

Frank Drebin

Pytanie do pracowników. Dlaczego pracujecie w tej firmie?

@Frank Drebin

żeby mieć na chleb

Od dawna Cortex ma oddział w Krakowie? Jest fizyczny oddział, czy po prostu szukają osoby do pracy w rejonie?

Pam pam

Jest tam biuro.

dixie

Od kiedy, to nie wiem, nie pytałem, ale byłem ostatnio na rozmowie, biuro jest na armii krajowej, pewnie kojarzysz ten taki nieduży biurowiec z logo mercedesa na dachu - to tam

@dixie

ahahhaha jaki dokładny opis, na google maps też można wejść

@dixie

ale przynajmniej już kandydat ma nakreślone dokąd zmierzać

dixie
@Podróżnik

Jak sie zna odpowiedź i już zabiera za napisanie komentarza to chyba warto napisać cokolwiek pomocnego, a nie "odpal sobie google maps", no zastanów sie przez chwilę

AM
@dixie

Czyli jakby w Krakowie jest administracja itd. tak? Ja się zastanawiam nad działem handlowym i właśnie chciałem zapytać czy trudno się do was dostać do tego działu, jak ludzie tam? Takie ogólne informację, jakiekolwiek zasadniczo będą pomocne. Mam niecały rok doświadczenia jako Account Manager więc nie wiele stosunkowo.

@AM

tak jest w Krakowie tak jak zostało wyżej napisane

Mumi
@AM

Według mnie zależy ile i czego się nauczyłeś przez ten rok. Jeśli się znasz na obsłudze klienta i masz swoje jakieś wyrobione techniki to nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem pracy. Ale to i tak wszystko wyjdzie przy rozmowie kwalifikacyjnej także przygotuj się do niej i idź na jak największym luzie. Ja nie jestem specem od rekrutacji także mogę tylko tyle doradzić.

@AM

Nie liczy się ilość, tylko jakość. Jak jesteś dobrym handlowcem z niewielkim doświadczeniem, to w porządku. Jak masz wiele lat doświadczenia, a w praktyce ledwo się poruszasz w tym temacie - to nie ma co szukać tutaj. Więc sam się zewaluuj, czy postrzegasz się jako dobrego handlowca, mimo niewielkiego doświadczenia.

AM
@-

Dzięki za taki odzew, to mi dodało trochę odwagi tak szczerze. A jakbym się już dostał to ktoś ewentualnie rozumiem że wprowadza w temat?

@AM

nie rzucą cie tak na głęboką wodę bez przygotowania będziesz miał szkolenia wstępne, ale też są takie w trakcie pracy jakby sie chciało kiedyś przejść gdzieś wyżej to też jest taka możliwość

Pogo
@Podróżnik

Czyli na awans też po czasie (oczywiste) można liczyć?

@Pogo

można, jak sie zasłuży to można

Pogo
@Podróżnik

To nie jest dla mnie świeży temat w sensie awanse, ale tak całkiem poważnie pytam, mozna tutaj czymś ekstra zapunktować, żeby chociaż móc na ten awans liczyć?

a co powiedziałem wyżej?

Witaam
@Pogo

awans jest sprawą jak najbardziej realną i jak pokazuje skład kadry zarządzającej kompetencje nie są najważniejsze. Wiernopoddańczość i przytakiwanie absurdalnym pomysłom zrobią robotę. Części to pasuje, ale większość jednak ucieka

@Witaam

Skoro wszyscy tacy chętni do odpowiadanie to może ktoś mi wyjaśni, o co chodzi z niezdrowym przywiązaniem do poprzedniej firmy. Tzn narzekać jak najbardziej rozumiem ale pisać? ...

ajawdomumamchomika
@LOL

każdy jakieś hobby ma hahaa

Bob
@LOL

ja nawet narzekania nie rozumiem. to chyba taka mentalnosc.. albo nuda?? sam nie wiem

LOL

Kochani moi, cieszę się że dajecie możliwość zatopienia się w lekturze tego wspaniałego forum. Wspaniała sprawa.

Aplikowaliście na Specjalista Ds. Wsparcia Sprzedaży w Cortex Chemicals i zostaliście zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami dotyczącymi bezpośredniego spotkania z przedstawicielami firmy. Wasza opinia może okazać się cenną wskazówką dla innych użytkowników.

Kandydatka

Tak ja aplikowałam ale na inne stanowisko , podejrzewam że proces rekrutacji jest podobny , Pani która ze mną przeprowadzała wywiad bardzo miła szczegółowo odpowiedziała na moje pytanie,już wtedy zaznaczono mi że jeśli osoby decyzyjne będą na nie to na pewno ktoś się ze mną skontaktuje i da mi odpowiedz a jeśli będą na tak to będę zaproszona na rozmowę rekrutacyjną po jakimś czasie otrzymałam odpowiedź że zostałam zaproszona na rozmowę rekrutacyjną , rozmowa rekrutacyjna była przeprowadzona online , tutaj również nie mogę powiedzieć nic złego. Obecnie czekam na informację zwrotną. Nie rozumiem ludzi którzy tu tyle złości wylewają i się czepiają , zawiść i złośliwość ludzka jest niepojęta każdy cwany bo jest anonimowy to wiadro (usunięte przez administratora) wylać może. A teraz moje zdanie już nie odnośnie tej firmy bo nie wiem jak w niej jest ale prawda jest taka że w żadnej firmie nie jest super , extra świetnie jeśli taką znacie to dajcie znać ale coś czuje że w każdej firmie są różne sytuacje lepsze i gorsze

w 100 % się tutaj z tobą zgadzam i nie ma nawet co do tego dodawać za bardzo

@Kandydatka

prawda jest taka że co człowiek to opinia, co firma to inaczej. każdy sam sobie jakąś tam ocenę w głowie ustala, jeśli decyduje się na przyjście na rozmowę, czy już do pracy, sprawdzenie tego wszystkiego. Ja rozmowę rekrutacyjna też dobrze wspominam chociaż było to już chwile temu nie mniej jednak atmosfera była bezstresowa

@Kandydatka

Jak wyjdzie to mój sukces, jak nie pójdzie po myśli to wszyscy dranie... Klasyk

Uczeń

Stoję przed wyborem firmy na praktyki. Czy ktoś może się wypowiedzieć jak to tu wygląda? Zaznaczam, że nie zależy mi na podpisaniu papierka, tylko na tym, żeby się czegoś nauczyć.

One
@Uczeń

Pytasz jak wyglądają praktyki, czy jak ogólnie wygląda atmosfera w firmie itp?

@One

Najlepiej, gdybyś opowiedział o jednym i drugim, jeśli to możliwe

One
@Uczeń

O praktykach to się wiele nie naopowiadam bo nie mam szczerze pojęcia.Tu by się przydał ktoś kto to organizuje chyba.Ale jeśli chodzi o atmosferę to w moim odczuciu no taka normalna, jak to w pracy, jednego się bardziej lubi jednego mniej ale ja raczej staram się żyć w zgodzie z ludźmi.

@One

A, ok, dzięki. To ja i tak jeszcze prosiłbym w miarę możliwości o opinię kogoś, kto współpracował z nimi na tej płaszczyźnie, jeśli to nie problem dla nikogo.

@One

A może wiesz ile trwa tutaj staż?

hm
@Koko

to zależy czy jest oferta na jakiś konkretny okres albo jak się dogadasz w trakcie rozmów

@hm

Rozumiem, dzięki, bo myślę raczej o samych wakacjach, więc krótszy okres jakieś 2 miesiące najlepiej

hm
@Koko

nie chce wprowadzać w błąd. 2 miesiące to dośc krótko jak na staż, bo nie wiem ile można się nauczyć w dwa miesiące, ale możesz próbować może akurat

inside
@Koko

Hmmm, postaw się też po drugiej stronie - co im z osoby, która przyjdzie na 2 miesiące, ledwo się wdroży i już zawija manatki? Raczej poszukałbym praktyk studenckich na twoim miejscu, bo jednak staże tutaj są dość angażujące i moim zdaniem są lepszą opcją dla absolwentów, lub studentów ostatnich lat, którzy dysponują większą ilością czasu i są dyspozycyjni, a nie dla kogoś kto chce przyjść na wakajki i sobie "dorobić"

@inside

Nigdzie nie było zaznaczone, że chcę sobie tylko "dorobić" i zaraz potem się zwinąć, więc może nie snuj domysłów. Nie wiem jaki będzie plan zajęć na nowy rok, więc tym samym nie wiem czy będę w stanie się zatrudnić, więc potrzebuję krótszej umowy. Proste?

inside
@Koko

I po co od razu tak nerwowo.... Aplikuj, nikt nie będzie cię za rączkę prowadził. Jak chcesz się czegoś nauczyć to w dwa miesiące coś podłapiesz napewno, jak uda ci się wiecej to tym lepiej. Nic więcej ci nie poradzę w tej kwestii.

Staże/praktyki
@Koko

Dobra, wyjaśnijmy sobie te 2 kwestie, bo to utnie wszystkie dalsze spekulacje. Staże w Cortexie trwają CO NAJMNIEJ 6 miesięcy. Więc przykro mi to mówić, ale niestety odpadasz. Natomiast praktyki mogą być wakacyjne, czy śródroczne, do 3 miesięcy. Więc to jest twój trop. Do wakacji jeszcze masz kilka miesięcy, więc jak już będzie trochę bliżej terminu, to się skontaktuj bezpośrednio.

@Staże/praktyki

Nie widziałem tego... no to nic zobaczymy w takim razie jak to z tymi praktykami. Tylko że to już trochę coś innego z tego co kojarze jak to zazwyczaj się rozróżnia

Staże/praktyki
@Koko

To sobie przemyśl i podejmij decyzję, bo na 2 miesięczny staż, to nigdzie nie przyjmują. A na praktykach również się nauczysz, więc nie wiem co za różnica.

@Staże/praktyki

Cóż, przepraszam za to niedopatrzenie i dziękuję za pomoc

S/p
@Koko

To nie ma za co przepraszać, tylko ci tłumczę.

S/p
@Koko

po prostu lepiej wiedzieć takie rzeczy wcześniej żeby nie było potem rozczarowania

qwertyt
@S/p

ah te czasy studiów kiedy to było...

@S/p

Jakieś żarty... z tego co pamiętam każdy ma ileś godzin praktyk do wyrobienia chyba to ogarnąć powinien sam zainteresowany... studenci to już teoretycznie w miarę ogarnięci dorośli, chociaż jak widać nie..

RAM

Cześć. Wypowiem się z perspektywy przedstawiciela handlowego, ale od razu uprzedzam, że nie będę się specjalnie rozpisywał. Praca mi odpowiada pod względem tego, że mogę pracować zdalnie, przynajmniej w takim stopniu jaki chce i umowa jest o pracę a nie zleceniówki, tak jak poprzednio miałem. Nie każdy odnajdzie się w handlu, do pracy z klientami trzeba mieć cierpliwość to przyznaję. Sam też początki miałem raczej kanciaste i trochę się stresowałem jak miałem gdzieś zadzwonić ale po czasie się to unormowało. Polecam z doświadczenia jak najwięcej podpatrywać od innych i nie brać niczego do siebie. Jest okej moim zdaniem.

@RAM

umowa jest najpierw na okres próbny?

ciężko się dostać?

Bond
@natan

a co chcialbys tak bez okresu probnego tylko na dane slowo ze mozesz być swietnym pracownikiem?? wiadomo że musi byc jakiś okres probny. 3 miesiace dla scislosci

@Bond

nic bym "nie chciał", tylko zapytałem i chyba to nie zbrodnia jeszcze nie?

@Bond

zresztą czasami proponują bez okresu próbnego chociaż nie wiem czy to takie dobre bo jednak pracownik nie wie czy w ogóle się odnajdzie na danym miejscu. dlatego zapytałem

Grosik
@natan

Nie wiem czy jeszcze cię to interesuje ale według mnie to czy trudno się dostać czy nie głównie zależy od tego jak się wypadnie na rozmowie i jakie się miało doświadczenie wcześniej. Więc ciężko tak tutaj na forum ci odpowiedzieć na takie pytanie. Zawsze warto próbować się wcisnąć.

Bond
@natan

nie powiedziałem że zbrodnia. mowie tylko jak absurdalnie to zabrzmialo.

Waldziox
@Bond

moim zdaniem normalnie się zapytał

Waldziox
@Bond

ale tu się zgodze że okres próbny jest dobry bo ty też sobie zobaczysz czy ci leży robota

Glo
@Waldziox

Dobra dobra, już kończmy temat, bo zaraz się zrobi debata na temat tego jak to komu zabrzmiało i czy normalnie czy nienormalnie.

Glo
@Waldziox

A to chyba nie jest najlepszy temat na to forum. A przynajmniej nie w formie wątku bez końca.

@Glo

a kto ty jesteś żeby mówić komuś czy ma kończyć temat czy nie?

@Glo

w sensie no rozumiem zamysł, ale i tak każdy zrobi jak uważa, a komu przeszkadza wątek taki czy inny

jacek
@RAM

ale sa jakieś szkolenia na początku czy można tylko podpatrywać?

Kamo
@jacek

tak są, niżej masz wątki o szkoleniach

była pracownica

Jeśli chodzi o dział handlowy to przemiał jest duży (usunięte przez administratora) zero szacunku do człowieka tylko same epitety(usunięte przez administratora) wiadomości na skype pisanie nie składnie tylko sama łacina leci. Nigdy tego nie zrozumiem czemu firma z tym nic nie zrobi, tracą i bardzo dużo ludzi jako pracowników i coraz więcej klientów zaczyna narzekać a to strasznie psuje wizerunek firmy i nikt z tym nic nie robi. Ja rozumiem że praca w handlu jest dynamiczna ale szacunek do ludzi i kultura osobista to podstawa a tym dwóm osobą jest tego brak. Jeśli chodzi o inne działy to tu akurat polecam, firma prężnie się rozwija to jest na plus , ludzie w innych działach uśmiechnięci i pomocni (usunięte przez administratora)

Zadania
@była pracownica

A czy ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tymi zadaniami domowymi co dają ? Przecież to jest tania siła robocza szukają frajerów którzy im rynek zbadają. To jest pierwszą firmą z którą się spotkałam że dają jakieś zadanie domowe to albo poszukują ludzi chętnych do pracy albo tanią siłę roboczą

ejbisi
@Zadania

skąd w ogóle informacja, że robią coś takiego, bo nigdzie nie mogę wyczytać?

Bo tak
@ejbisi

Bo miałem u nich rozmowę rekrutacyjna i zostało mi zadane jakoś czas temu zadanie i dlatego zapytałem byłej pracownicy żeby mi to wytłumaczyła

Mistrzowie statusów

Na Pracuj pl. "Rozpatrują" wszystko co wpadnie im w ręce......jest tylko jedno ale........ zapinają skontaktować się z Kandydatem i z Nim porozmawiać :-) Klasa sama w sobie. Podpowiadam 1. Jeśli nie macie zamiaru kontaktować się z Kandydatami nie otwierajcie aplikacji, 2. Jeśli już to zrobiliście i nie macie zamiaru skontaktować się z kandydatem zostawcie status "Otwarta", 3. Jeśli mimo wszystko z sobie tylko znanych powodów dajecie status Rozpatrywany i nie chcecie widzieć kandydata na oczy i/lub z Nim rozmawiać podziękujcie ładnie za udział w rekrutacji :-) Najładniejsza strona www.nie zastąpi profesjonalnych wpadek.

Odp.
@Mistrzowie statusów

Ponad 100 kandydatów i nie znalazł się godny zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną :-) aż taki słaby materiał ludzki czy nie wiecie sami kogo/czego chcecie.

@Mistrzowie statusów

Ktoś tu dostał pstryczek w ego ;)

@Mistrzowie statusów

Zastrzegają sobie prawo do odzewu na wybrane aplikacje, to, że cefałka ma status rozpatrywanej nie daje gwarancji, że się odezwą. Robisz z igły widły, sorry, ale ciężko mi ten wpis poważnie potraktować

@Mistrzowie statusów

Poza tym - myślę, że nie zapomnieli. po prostu cię nie chcieli. Weź to na kletę i tyle, a nie mazgaj się w necie.

Matylda
@hola

Poinformowanie kandydata o statusie aplikacji stanowi o podejściu do tematu ogólnie . Jeżeli minimum kultury stanowi problem w firmie to zastanowiłabym się czy warto ….Nie szanuja kandydata to i pracownika nie uszanują

:-)
@Matylda

Ponad 100 Kandydatów i wszyscy z "wygórowanym Ego" :-) i nie nadający się do zaproszenia :-) Holo albo jesteście top 10 na Świecie albo 5 tysięcy brutto to Wasz max a CV, które dostaliście nie są na waszą kieszeń :-) Kolejny "wielki biznes" i niskie wynagrodzenie ? :-) swoją drogą jak na Tarnów to pewnie wypas.

MartaK
@Mistrzowie statusów

Cóż, dla niektórych to taka wieczorna rozrywka- pooglądajmy CV, bo na netflixie już wszystko oglądniete, a nóż będzie z czego się pośmiać ...:D

Zarzad
@Mistrzowie statusów

Dzien dobry, sluszna i trafna uwaga, przepraszamy i wprowadzamy dzialania korygujace. Pozdrawiam, Piotr Sekowski

Ciekawy
@Mistrzowie statusów

Chętnie się dowiem które firmy są takie super i zawsze dają odpowiedź ? wyślij CV do 20 firm i daj znać ile było takich które Ci dały odpowiedź ...... każda firma zastrzega sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami tak jak i tak a ten komentarz jest zwyczajnie złośliwy. Ja jak szukałem pracy 90% firm do których aplikowałem za pomocą pracuj.pl nie dało mi odpowiedzi wiec chyba tutaj ktoś miał rację o wybujałym ego

tak tak tak to Pan tiktak
@:-)

a skąd taka pewność ? łatwo tak ocenić z góry a może kilka osób przyjmują nie tylko jedną na dane stanowisko ? chętnie się dowiem skąd taka informacja że nikt nie został zaproszony :)

Zarząd
@tak tak tak to Pan tiktak

Z pegasusa?

Ola Lola

Czy Cortex tak się rozwija, że na znanym portalu z ogłoszeniami o pracę jest obecnie aż 8 ofert, czy z jakichś powodów ludzie stamtąd uciekają. Szukam pracy, dlatego pytam, bo nie wiem, czy jest sens aplikować.

gerda
@Ola Lola

aplikujesz, a jesteś podpisujesz się jako były pracownik, ciekawe. Już tam pracowałaś i chcesz wrócić?

@Ola Lola

W firmie jest rotacja bardzo duża z powodów głównie związanych z zarządzaniem przez małe Z i z nieuporządkowaniem polityki HR , a sens jest zawsze to jakieś doświadczenie.

Lamia
@Ola Lola

Cortex to średniej wielkości, lokalny dystrybutor. Jak szukasz czegoś na krótko, a nie masz niczego innego, to można tam podjąć pracę. Uważaj tylko, aby nie podpisać jakiejś cudacznej umowy o zakazie konkurencji. Jest tam ogromna rotacja z uwagi na sposób zarządzania.

Widzieliście, że Cortex Chemicals poszukuje nowych pracowników? Czy warto tam pracować?

huff

Czy warto - zależy w dużej mierze od twoich oczekiwań. Dla mnie tak, ale to nie znaczy, że to uniwersalna prawda, bo nie każdy się wpasuje w klimat.

lennon

Widzieliśmy, a co?

@lennon

Byłeś już może na rozmowie? Jakie stanowisko? Bo widzę że też jesteś kandydatem a ja czekam na odzew i się zastanawiam jak to będzie wyglądać.

Oma
@Justynian

tzn jakiej informacji konkretnie potrzebujesz??

lennon

Nie byłem

@Oma

No chodziło mi głównie o to jak wygląda rozmowa i o co pytają.

Len
@Justynian

czekasz na odzew tutaj czy chodzi ci o odzew ze strony firmy na wysłane cv?

Len
@Justynian

rozmowa standardowa. może najpierw napisz na jakie stanowisko strartujesz bo jednak rekrutacje mogą się różnic w zależności od tego

@Len

Na asystenta ds. handlowych. I właśnie nie wiem o co mogą mnie pytać tam, bo w wymaganiach jest wykształcenie wyższe ale rozstrzał kierunków jest spory.

@Justynian

a nie pracowałeś już wczesniej na takim stanowisku? to całkowita nowość dla ciebie?

@Justynian

Przeczytaj wymagania i opis stanowiska i spróbuj wywnioskować o jakie kompetencje może im chodzić. Na tej podstawie będą zadawać pytania. Chyba nie przerasta cię to na płaszczyźnie kognitywnej? Jeśli jednak to robi, to nie aplikuj, proszę. Kurde, no bez przesady, żebyśmy ci podawali konkretne pytania, jakie się pojawią - twoja w tym głowa, żeby się przygotować na różne ewentualności, już nie mówiąc o tym, że skoro aplikujesz na asystenta handlowego, to niezależnie od pytania powinieneś mieć taką gadkę, że na freestajlu polecisz z odpowiedzią.

@len

przerost formy nad treścią, Jeżeli ktoś pyta to można mu grzecznie odpowiedzieć, albo lepiej nic nie pisać ... Ponadto gadką kompetencji zastąpić się nie da ...

@BP

No właśnie dlatego pytałem, głównie chodziło mi o preferowany kierunek, na czym się skupiają i tak dalej. Zawsze lepiej popytać na miejscu, ludzi. którzy w tym siedzą, w praktyce. No zobaczymy co z tego będzie...

nie

bob
@BP

a to nie była grzeczna odpowiedź? jak dla mnie to tam żadnego chamstwa nie było

@bob

Nie nie była niegrzeczna, moim zdaniem po prostu niekonstruktywna i z podprogową krytyką pytającego , ale to tylko moja opinia obserwatora z boku,

@BP

Okej, dzięki za feedback ;)

@BP

Krytyka owszem, pojawiła się w delikatnym stopniu i była intencjonalna. Jeśli kogoś obraziłem tym, to sorry.

Oel

Ty, administrator. To nie wiesz czy warto?

Wyzysk, (usunięte przez administratora) ciągła rotacja, toksyczne kierownictwo To wszystko opisuje tą firmę Nie polecam

Benk

jaka umowa? okres próbny? co potem? z góry dzięki

@Benk

Firma stara się trzymać pracownika na umowie na czas określony, na maksymalny czas, na jaki pozwalają przepisy. Ale mogą być wyjątki. Jest to zawsze umowa o pracę. Terminowość wypłat nieskazitelna. Firma stabilna finansowa. Ogromnym minusem jest folwarczny styl zarządzania i nieprzejrzysty, demotywujący system premiowania.

Yo

Srednio polecam tu prace, popatrzcie na to forum, notorycznie jakis typek na zlecenie tej firmy dodaje po dwa wpisy pod roznymi nazwami i przy roznych tematach ale zawsze po dwa zeby podniesc ocene firmy.... ¦))) Malo ambitna praca...

Helena
@Yo

To jak to w praktyce jest ? Na co można liczyć w tej firmie ? Proszę o obiektywną opinie na temat zarobków i formy zatrudnienia

Yo
@Helena

Pełny etat, 3 miesiące próbny a potem to jak wynegocjujesz. Co do zarobków dla handlowca to pieniądze na poziomie 4000-7000 netto bądź wyżej w zależności od kwalifikacji, doświadczenia jakie masz. Dodatkowo dochodzą premie jakościowe i prowizyjne za ustalony plan roczny. Co do zarobków jest całkiem ok ale co do atmosfery i traktowania to już bardzo średnio nie pisząc słabo.

@Yo

Kazali mu/jej, to się chłopina/babina stara.

RycerzNaŁosiu

Chcę złożyć CV do was ale zapytam jeszcze przed ewentualną rozmową, jak klimat na rozmowie i ogólnie w firmie tak na codzień? Trochę się denerwuję i chciałbym przynajmniej mieć taki obraz jak to mniej więcej wygląda.

Gite
@RycerzNaŁosiu

u mnie już minęło trochę czasu, ale rozmowę wspominam dobrze i jak widac przebiegła pomyślnie, a co do atmosfery w firmie też nic nie mam, może nie tak że nie ma żadnych zgrzytów, ale ludzie starają się ze sobą dogadywać, raczej wszyscy wychodzą z założenia jako dorośli ludzie, że chcemy w spokoju pracować a nie robić sobie pod górkę

@Gite

To bardzo spoko, żeby nie robić sobie nawzajem niepotrzebnych zgrzytów, a tak bardziej prywatnie to jak? Są jakieś podzielone grupki czy może każdy tak na cześć i tyle?

@RycerzNaŁosiu

Ja np pracuje zdalnie także wiesz, wtedy kontakt jest trochę ograniczony ale nie narzekam.

@Koda

Zależy co kto lubi albo jak komuś się bardziej opłaca na przyklad z dojazdem, nie? Ale jeśli chodzi właśnie o prace zdalną to jest spoko, ale co za dużo to niezdrowo, potem można sie rozleniwić za bardzo, a ja jednak wole zobaczyć sie z ludźmi.

miopino
@RycerzNaŁosiu

jak ktoś zdalnie się opierdziela, zamiast pracować, to się rozleniwi jak robi swoją robotę, to raczej nie ma na to miejsca

@miopino

Szczerze? Zauważam, że właśnie jakoś wydajniej mi się pracuje na zdalnym, pewnie to zależy też od człowieka, ale w domu mniej rzeczy mnie rozprasza, mogę się na spokojnie skupić na tym co mam do zrobienia, ułożyć sobie plan działania i tak dalej. No nie wiem, jak mnie zaczyna nużyć to parzę sobie kawę i idę na balkon się przewietrzyć.

@Koda

Co tu sie rozwodzić? Każdy jest inny i niech każdy pracuje tak jak mu pasuje, robota ma być wykonana i to się liczy.

@RycerzNaŁosiu

Idealne podsumowanie, o to chyba właśnie chodziło.

dominix
@Koda

da się pracować zdalnie od razu?

jurand
@dominix

Tak, ale taka możliwośc jest tylko dla osób z podstawową znajomoscią obsługi komputera jak np. funkcja "wyszukaj", z którą niestety jesteś na bakier

@jurand

Na bakier powiadasz ....to się da nadrobić szybko, ważne są predyspozycje handlowe ich się nie da się wyuczyć albo się ja ma albo nie. Co do atmosfery w firmie to jest jak jest -generalnie ludzie między sobą się dogadują i współpracują , moim zdaniem zarząd raczej nie ma doświadczenia w efektywnym zarządzaniu zasobami ...co potwierdza rotacja w firmie.

jurand
@BP

wszystkiego można się nauczyć, nawet tej tak absolutyzowanej sprzedaży. to nie jest jakaś wiedza tajemna

Nie warto.

Zostaw merytoryczną opinię o Cortex Chemicals Sp. z o.o. - Tarnów

• Jak się pracuje w Cortex Chemicals Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Cortex Chemicals Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 125.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cortex Chemicals Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Cortex Chemicals Sp. z o.o.