Cortex Chemicals Sp. z o.o.

Opinie o Cortex Chemicals Sp. z o.o.

Letty

Widzę, że o rekrutacje zdalne już ktoś zapytał, a jak wygląda w ogóle sprawa z pracą z domu? Wchodzi w grę, czy tylko stacjonarka?

Bor
@Letty

No to zależy czy stanowisko pozwala na pracę z domu no i doświadczenie

@Letty

Wchodzi w grę również home office.

Bor
@Goku

No proszę jakiego mamy dobrze poinformowanego kandydata ;p

@Bor

No to chyba akurat całkiem nieźle o mnie świadczy, że interesuję się firmą do której chce aplikować ;)

Goku

A po co być skromnym :) do niczego to w życiu niepotrzebne, a takie są fakty.

torek

Jak zazwyczaj pustki w ofertach pracy, tak tym razem zaskakująco dużo ich się nazbierało. Czy teraz jest jakiś wzmożony okres rekrutacji i czy rokrocznie jest tak, że np. na jesień są przyjęcia, bo zaczyna się sezon, czy coś w tym stylu?

@torek

Są dwa wyjaśnienia, albo wiele osób odeszło, albo zarząd wpadł na pomysł poprawy wyników firmy zatrudniając dodatkowe osoby. Oba warianty nie wróżą nic dobrego potencjalnym pracownikom.

@Pam pam

Albo po prostu potrzebują więcej ludzi ;> po co na siłę doszukiwać się spiskowych teorii skoro już tutaj nie pracujesz?

Pam pam

Na jakiej postawie twierdzisz, ze jest to spiskowa teoria? To jest znajomość przedsiębiorstwa.

Droomel
@Pam pam

Drugi wariant nie brzmi jakoś szczególnie złowróżbnie

Pam pam

Jest w sumie niewielka firma. A rotacja pracowników wiele mówi.

Tusday
@torek

Jak jest konflikt to odchodzi albo jeden zły pracownik albo siedmiu dobrych. Stąd ten ruch:)

Acco

Rekrutacje są zdalne, czy tylko stacjonarna opcja wchodzi w grę?

@Acco

Są też nadal rekrutacje zdalne możliwe, nie wycofali tej opcji z tego co widzę

Xyz

będziesz aplikował? na jakie stanowisko?

@Xyz

Że to do mnie było skierowane?

@Acco

nie rozumiem dlaczego usilnie moje wpisy zostają usuwane skoro nic złego nie piszę ale odpowiadałem że owszem pytałem własnie ciebie.

@Xyz

Też mnie to dziwi. Na razie jeszcze nie wiem, nie zdecydowałem czy będę aplikował, ale powoli się przymierzam.

@Acco

to daj znać jak poszło na tej rekrutacji i czy dlugo czekałeś, sam jestem ciekaw jak to się teraz odbywa

@Acco

jak można nie wiedzieć na jakie stanowisko się aplikuje? przecież nie ma aż takiego wyboru :D

hah

no okej, dla mnie zabrzmiało jakbyś nie wiedział, ale niech Ci będzie ;p

@hah

To, że dla Ciebie zabrzmiało, nie znaczy, że tak było. Oczywiście, że "niech mi będzie" w końcu ja jestem autorem tamtej wypowiedzi i ja wiem co miałem na myśli ;)

@Acco

już wystarczy bo do niczego to nie prowadzi :D Ty uważasz inaczej ja inaczej i na tym po prostu zakończmy, pozdrawiam

Blysk

Widziałem, że w kwietniu było pisane o odnowieniu strony. Muszę przyznać, że bardzo dawno na nią nie wchodziłem, a teraz kiedy zaczęły się rekrutacje to zacząłem to robić wcześniej. Tu należy się pochwała - bardzo przejrzyście zrobiona, intuicyjna, wszystko można spokojnie znaleźć - jak dla mnie bardzo na plus.

@Blysk

a to racja z tą stroną, chociaż pracuje tutaj i nie będę się nad tym jakoś wybitnie rozwodzić to faktycznie jest taka “czysta” i łatwa do wyszukiwania informacji, a faktycznie jak się wchodzi czasem na inne strony, to nie wiadomo co kliknąć żeby znaleźć odpowiednie info. No i tak swoją drogą to nie widzę w tym nic śmiesznego, jedni mają w nosie coś takiego inni zwracają uwagę, no i co ;p

gogol
@Hood

ta strona jest na bieżąco aktualizowana? w sensie zdjęcia pracowników itd? to jest aktualne?

Huk
@Blysk

Widzę ze marketing pracuje.

@gogol

Tak, jak najbardziej jest aktualne, nie ma raczej za wielu zmian w tej stałej ekipie, która jest na zdjęciach. Jak są jakieś rekrutacje na stanowiska, to raczej niższego szczebla, albo po prostu potrzebują dodatkowych rąk do pracy.

Perun
@Huk

to chyba dobrze, po coś marketing w firmie jest, cnie? ty też byś się do pracy wziął

gogol
@Hood

Okej to rozumiem, faktycznie nie przyglądałam się aż tak jakie to są konkretnie stanowiska, ale teraz widzę, że jedne z tych najważniejszych.

Duncan
@Hood

to ile pracuje w takim razie w całej firmie osób? to jest jakaś mniejsza liczba?

@Duncan

na ten moment około 250, dokładnie co do jednego to Ci nie powiem, bo nie wiem po prostu

Duncan
@Hood

taka ogólna informacja też jest w porządku

@Duncan

no to dobrze, że chociaż tak mogłem pomóc, skoro takiej informacji potrzebowałeś. pozdrawiam

zaciekawiony
@Hood

250 osób w Cortexie? To Ciebie poniosło.

hmm
@zaciekawiony

skoro już nie pracujesz to skąd możesz wiedzieć co się tam teraz dzieje?

zaciekawiony
@hmm

A jak myślisz?

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Cortex Chemicals Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Asystent / Asystentka Dyrektora Zarządzającego?
Edgar

Jako, że to forum o pracy to chciałbym zapytać właśnie o to. A mianowicie o stanowisko specjalisty ds. sprzedaży. Czy ktoś z obecnych pracuje, bądź pracował na tym stanowisku i jest w stanie się konkretnie wypowiedzieć?

@Edgar

No ja mogę się wypowiedzieć ale najpierw musisz mi powiedzieć jakie konkretnie informacje Cię interesują.

@Poe

Chodzi mi ogólnie o warunki pracy, jej trudność, obowiązki?

@Edgar

No na pewno trzeba się znać na sprzedaży, jeśli jesteś zielony w tym temacie to nawet nie masz czego szukać - Cortex stawia na ludzi naprawdę dobrych w swoim fachu, z doświadczeniem. Czy masz takie faktycznie?

@Poe

W zasadzie to tak, myślę że jest wystarczające, jednakże firmy jako takiej nie znam dlatego jestem tutaj żeby dowiedzieć się czegoś więcej

@Edgar

No więc jakieś warunki już spełniasz i to są w sumie jedne z najważniejszych. Prócz tego trzeba mieć ukończone studia wyższe, ale to raczej jest oczywiste. Język ang, prawo jazdy - to też się przyda. Ogólnie sprzedawca musi mieć to coś, więc albo to masz albo nie masz. Ciężko mi oceniać. Co do reszty - firma dla mnie ok, są premie za realizacje zadań więc na pewno jest to dodatkowa motywacja, atmosfera też w porządku, ludzie w róznym wieku pracują, więc każdy się z kimś dogada.

Know
@Poe

po samym ogłoszeniu można zobaczyć jakich konkretnych cech charakteru oczekują od swojego sprzedawcy, to naprawdę musi być dobrze robiona robota, wiem coś o tym zaufajcie ;)

tarantino

Ciebie ktoś zaprogramował na pisanie tego samego nieustannie, czy sam z siebie taki świrnięty jesteś?

@Know

No ja doskonale o tym wiem, ale to przecież kandydat się sam przekona jak pójdzie na rozmowę i rozpocznie pracę, tak jak pisałem, albo się ma to coś albo nie.

@Poe

Okej myślę, że mam w miarę rozjaśnioną sytuację - ogłoszenie i wymagania również widziałem, gdybym nie czuł że podołam, to bym się nawet o to tutaj nie pytał. Ale mimo wszystko dzięki za pomoc :)

@Edgar

Bardzo proszę i życzę powodzenia i owocnej kariery.

Bioshock

Przyglądam się właśnie ofercie Specjalisty ds. Dokumentacji Technicznej. Stanowisko wydaje się być odpowiedzialne, bardzo dużo różnych wymagań jest postawionych kandydatom. No i ogólnie znaczną większośc spełniam, moim zdaniem tych istotnych, tj. znam wszystkie wymienione normy, a nie tylko jedną z nich, mam kierunkowe wykształcenie, doświadczenie w firmie produkcyjno handlowej (co prawda nie w zapewnianiu jakości, ale jednak). Jak chodzi o kompetencje miękkie, to też wydaje mi się, że byłbym odpowiednią osobą. Jest ktoś kto pracował na tym stanowisku i mógłby mi odpowiedzieć na pytanie? Potrzebuję rozwiać pewną wątpliwość.

donjohn
@Bioshock

ale jak brzmi Twoje pytanie?

Bowie
@Bioshock

Po prostu zadaj pytanie, na odpowiedź osoby, z konkretnie tego stanowiska możesz się nie doczekać.

@Bowie

Dobrze. Mój problem odnośnie tej oferty zaczyna się jak dochodzimy do podpunktu z językiem angielskim...Czy praca opiera się głównie na tym języku? Czy koniecznie musi być na tym poziomie? Przyznam szczerze, że uczyłem się go ostatnio w liceum i faktycznie tam skończyłem z poziomem B2, ale od tego momentu minęło mnóstwo czasu, języka w ogóle nie szlifowałem i na pewno nie przedstawiam realnych umiejętności na tym poziomie. Czy to mnie dyskwalifikuje?

hand
@Bioshock

nie sądzę, żebyś został zdyskwalifikowany, zwłaszcza kiedy odpowiadasz na resztę wymagań i z tego co piszesz, to byłbyś kompetentny. angielski trochę znasz, więc to nie tak, że jesteś zielony w temacie, zawsze możesz go też podszlifować w trakcie. na twoim miejscu wysyłałbym cv i się w ogóle tym nie przejmował. po liceum poziom komunikatywny masz, a w zasadzie to powinno wystarczyć.

@hand

Dziękuję. Spróbuję faktycznie swoich sił, masz rację, że w tym przypadku to nie byłaby nauka języka od zera, a jedynie kwestia przypomnienia starego materiału, więc nie jestem na straconej pozycji.

hand
@Bioshock

no dokładnie. powodzenia w takim razie.

potencjalny

Zatrudniaja obco krajowcow?

milek
@potencjalny

tak, ale nie wszystkich

Idzik

Jest mi ktoś w stanie przybliżyć jak wygląda rekrutacja do Cortexa? ile trwa, ile etapów, tak pobieżnie i ogólnikowo, nie wymagam konkretów, bo wiadomo, że to na pewno zależy od wielu czynników

Ja Wisła

Tego nie wie nikt.

@Idzik

Jednak ktoś wie, otóż etap jest zazwyczaj jeden, no chyba, że stawiasz na kierownicze stanowisko, wtedy już faktycznie trzeba się nastawić na 2.

@Idzik

A ktoś jednak wie, bo etap jest zazwyczaj jeden, no chyba, że stawiasz na kierownicze stanowisko, wtedy już faktycznie trzeba się nastawić na 2.

Janko Muzykant
@Idzik

W zakresie rekrutacji nie ma żadnych procedur. Jest to czysta improwizacja. Aby tylko jak najtaniej. Żadnej niezależnej oceny predyspozycji potencjalnego pracownika. Stad też tyle nietrafionych decyzji o zatrudnieniu.

@Janko Muzykant

No i po co to tak? Sory wcześniej za podwójną odpowiedź, coś się musiało przyblokować. Co do jeszcze rekrutacji chciałem dodać, że co do długości, to w moim przypadku był to dosyć sprawny proces i faktycznie zazwyczaj odpowiedź z biura jest szyb

Idzik
@Roko

Dzięki. rozumiem, że na początek okres próbny - ile trwa? klasycznie 3 miechy, czy jakoś niestandardowo?

Janko Muzykant
@Idzik

Tak długo jak się tylko da, czyli 3 lata.

Qwe
@Janko Muzykant

Otóż nie, bo 3 miesiące, więc nie wprowadzaj w błąd, chociaż i tak nikt w to nie uwierzy

Czy Cortex zajmuje się czymś jeszcze poza wcześniej wspomnianą dystrybucją? Bo widziałem, że ktoś tam o tym pisał.

Jajco

Nie. Cortex to dystrybutor.

Peek

No nie do końca, bo ja mam informacje inne, mianowicie, że zajmuje się jeszcze transportem towarów niebezpiecznych - ADR.

@Peek

co to jest to ADR? w sensie od czego to skrót?

@Peek

co to jest to ADR? w sensie od czego to skrót?

Morty
@Wut

wystarczyło tylko raz napisać :D ADR to jest międzynarodowa konwencja dotycząca drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych

@Morty

napisałem raz, nie wiem czemu dodało się dwkurotnie

Czy aby podjąć pracę w Cortex Chemicals należy płynnie posługiwać się językiem angielskim?

Odpowiedź

Zalezy na jakie stanowisko.

Chewie

I tak i nie. Na niektóre stanowiska wymagana jest znajomość ang na poziomie komunikatywnym (tj. takie B2), na niektóre bardzo dobra, tudzież płynna, jak to nazwałeś.

Kamil

tudzież to takie bardziej wyszukane słowo na powiedzenie "lub", chociaż myślałem osobiście, że już wychodzi z użytku, a tu jednak ;)

Chewie
@Kamil

Przecież wiem co oznacza słowo, którego użyłem

Kamil
@Chewie

To była odpowiedź do osoby, której komentarza już tu nie ma i właśnie pytała co to oznacza, dlatego napisałem ;p

Tent
@Chewie

Ja bym chciał wrócić do tematu - podsumowując, na wszystkich jakaś znajomość tego angielskiego być musi?

Shrek
@Tent

Tak swoją drogą to wydaje mi się, że na wszystkich już takich stanowiskach (poza fizycznymi oczywiście) ten język mimo wszystko jest wymagany nawet jak niekoniecznie używa się go w pracy. Może traktują to już jako bardziej jako wyznacznik jakiejś tam podstawowej wiedzy - ale to tylko moje luźne przemyślenia ;)

Jerry
@Shrek

A tutaj możesz mieć dużo racji, jednak faktycznie trochę wstyd teraz nie znać angielskiego.

Archi

Duża jest różnica między stanowiskiem Asystenta ds. handlowych od chemii technicznej, a od spożywczej/farmaceutycznej/kosmetycznej?

@Archi

generalnie pod względem obowiązków nie, bo te się nie różnią praktycznie wcale, po prostu pracujesz z innymi produktami, ot co.

@Sziza

Czyli nie trzeba mieć jakichś specjalnych wymagań konkretnie na dane stanowisko, tylko można sobie wybrać pod względem tego na jakim lepiej bym się czuła, dobrze rozumiem?

@Archi

Znaczy czuł* bo przecież zaraz ktoś się doczepi, że rozdwojenie jaźni mam a to tylko zwykła literówka

@Archi

w zasadzie tak, przy czym na to drugie warto mieć ukończoną technologię żywności, ale wykształcenie chemiczne da radę w przypadku obu tych stanowisk.

?
@Sziza

A to musi być koniecznie chemiczne?? Bez tego ani rusz?

@?

no od biedy nie musi, ale jest “mile widziane” no i na pewno pomoże w pracy, bardziej niż np. licencjat z europeistyki przy czym nikt cię nie skreśli z automatu, jeśli go nie posiadasz

Rita
@Sziza

mile widziane, czyli dobrze żeby jednak było :D

?
@Sziza

Okej, dzięki za rozwinięcie.

Jakie są warunki zatrudnienia w Cortex Chemicals?

jajco

Warunki są negocjowalne indywidualnie. Co wynegocjujesz to Twoje. Zwróć uwagę na pensje zasadnicza. Nie licz na to ze nadgonisz premia. System premiowy jest nieprzejrzysty i nieweryfikowalny. Każda podwyżkę trzeba wyszarpać. Nie ma żadnego systemu podwyżek.

Figa
@jajco

A na jakim poziomie można wywalczyć pensję? Chodzi mi o pracę np w dziale handlowym.

@Figa

To zależy od Twoich kwalifikacji. Ja bym nie zgodził się na nic poniżej 10.000 zł jako pensje zasadnicza. Ale jak masz tak wysokie kwalifikacje, idź gdzie indziej.

Filip

Czy Cortex umożliwia przeniesienie pracownika między oddziałami w przypadku przeprowadzki? Mówię tu o miastach, w których też macie biura tj. Kraków i Warszawa

jajco
@Filip

Logicznie myśląc nie powinno być problemu. (usunięte przez administratora) Dla nich najważniejsza jest kontrola pracowników.

Noriaki

Nie chcę być niemiły, ale Twoje zarzuty są conajmniej absurdalne... W sensie teraz w praktycznie każdej korporacji i nie tylko zresztą, wprowadzony jest system, który kontroluje wykonaną pracę (dziwisz się? mało osób w bambuko leci? postaw się na miejscu pracodawcy). To nie jest inwigilacja, sam dobrowolnie podpisujesz zgodę, jak Ci się taki system nie podoba, to jej nie podpiszesz i tyle, przecież na firmie nikt cię na siłę nie trzyma, zawsze możesz się z nią rozstać, ale gwarantuję, że nawet jak zmienisz miejsce pracy, to każdy będzie oczekiwał wyników i najprawdopodobniej będzie je kontrolował, co najwyżej może się różnić sposób tegoż. Jeżeli masz coś do ukrycia, albo obijasz się w pracy, to nic dziwnego, że się obawiasz takiego rozwiązania. Nie wiem jak to konkretnie w Cortexie wygląda, bo dopiero rozglądam się za pracą w tym miejscu, ale no jest 2020 rok, takie standardy są praktycznie wszędzie. Każdemu szefowi zależy na tym, żeby pracownik był wydajny, to chyba normalne. A lojalki to też częsty temat, w prawie każdej branży podpisuje się zakaz konkurencji i nie widzę w tym nic specjalnie złego, bo wynoszenie know how poza mury firmy to chyba jednak dosyć częsta praktyka.

Ebay

No to jak widać nie znasz znaczenia obydwu tych słów, których notorycznie tutaj używasz smyku :) Jeżeli myślałeś, że przyjdziesz do pracy i będziesz mógł sobie robić co dusza zapragnie, dostając jednocześnie za to pieniądze to byłeś w błędzie. Na szczęście nie ma potrzeby się z Tobą wykłócać, bo tak naprawdę sam sobie dół wykopujesz swoimi absurdalnymi zarzutami.

Delacruz
@Filip

Wracając do tematu - Hm. Zależy. Szansa pewnie jest, ale trzeba mieć na uwadze, że nie zwolnią pracownika na tym stanowisku z innego biura, tylko po to, żeby zrobić ci miejsce.

Moro
@Delacruz

na poziomie goworka nie pozyskiwałbym takich informacji, to pewnie kwestia indywidualnie do dogadania. Wybacz jak oceniłem cię nietrafnie, ale wydaje mi się, że tu nie pracujesz, tylko pytasz hipotetycznie, więc najpierw się zatrudnij, a potem kombinuj ;) poza tym, przecież jest możliwość home office, więc przeprowadzka nie powinna być tu żadnym problemem.

Ebay

Potrafię, smyku, potrafię :)

@Moro

Straszna dyskusja się tutaj zrobiła i już sam nie wiem czy kontynuować temat czy odpuścić.. ale spróbuje.... Otóż odnosząc się co Ciebie @Moro - masz rację, nie pracuję tutaj i fakt wybiegłem mocno w przyszłość, ale ja po prostu zawsze muszę mieć wszystko zaplanowane i przygotowane na każdą ewentualność (a przeprowadzka faktycznie majaczy na horyzoncie). Ten typ tak ma, po prostu

Moro
@Filip

nie ma w tym nic złego, ale tak jak mówiłem - najlepsze wyjście to obgadać sprawę osobiście, wtedy nie będzie żadnych niedomówień. To jest jedno z tych pytań, które możesz zadać na rozmowie, kiedy rekruter na końcu rzuci “jakieś pytania?” ;)

@Moro

No z pewnością zawsze jest taka możliwość, więc ewentualnie z niej skorzystam, gdy zajdzie taka potrzeba, tak czy tak dzięki :)

Ciaputek
@Filip

Oddział to szumnie powiedziane. W Krakowie i Warszawie jest biuro w którym siedzą pojedyncze osoby. Zreszta nie wiadomo po co. Marnotrastwo pieniędzy.

Home

czy na home office można pracować normalnie w pełnym zakresie? tam gdzie pracowałem poprzednio był limit 2 dni zdalne w tygodniu, czy tu jest podobnie?

Rado
@Home

Z tego co się dowiadywałem, to normalnie pełny zakres.

Henk
@Rado

Tak - w końcu nie bez powodu jest podana ta opcja w ogłoszeniach pracy zaraz obok miast, w których można pracować. Gdyby było inaczej trochę mijałoby się to z celem.

Home
@Henk

też fakt, ale dla pewności zapytać nie zawadzi. dzięki za odpowiedzi

Malek
@Home

Hej, powiecie mi, czy home office dotyczy wszystkich czy tylko wybranych stanowisk?

JB

Teraz wiadomo tylko HO.

Henk
@Malek

Jeżeli tylko specyfika stanowiska daje taką możliwość to tak. Nie wszystko da się wykonywać z poziomu własnego domu. Obecnie wszystkie oferty, które są na stronie, to oferty, których home office dotyczy.

Mick

Panie zdarta płyta, panu to się chyba nigdy nie znudzi? Trochę to przykre, get a life bro.

Balboa
@Mick

E no może w końcu znudzi, w końcu ileż można to samo pisać bez żadnego odezwu

Mick

To niech formułuje myśli tak, żeby mu nikt nie cenzurował.

onderko

Dlaczego podszywacz się pod kogoś? Wymysł swój nick, spamerze.

Rób

W sensie Home office?

Kalka

Cześć, mam takie pytanie - czy do cortexa przyjmują również osoby bez uprzedniego doświadczenia w branży?

@Kalka

bez doświadczenia w branży tak. znaczy to wszystko zależy od stanowiska np. ciężko to ubrać w jakiś wspólny mianownik

Rozwiniesz?

@Kalka

no doświadczenie w branży nie jest aż tak istotne, większą rolę wydaje się grać kierunkowe wykształcenie. ale np. w przypadku takiego specjalisty ds. sprzedaży nie musisz mieć nic wspólnego z branżą, grunt do doświadczenie w sprzedaży B2B. tak jak mówiłem - ciężko uśrednić.

Kalka

Dziękuję za radę, ale nie tego dotyczyło moje pytanie :) Nie pytam o opinie, bo te mogę sobie przeczytać poniżej.

aard
@Kalka

Hej, podepnę się, a czy bez doświadczenia w ogóle, nie tylko tego kierunkowego ma się też jakiekolwiek szanse?

@aard

pewnie się i ma, jak można wyczytać na stronie jest napisane, że praca jest również dla osób, które dopiero rozpoczynają karierę. ale powtórzę to co mówiłem - zależy od stanowiska. są i takie, na których bez doświadczenia nie da rady.

Keka
@Kalka

Kalka z całym szacunkiem ale chyba łatwiej będzie jak Ty się określisz a nie my będziemy strzelać o jakie stanowisko Ci chodzi...

Reni
@hm

Zawsze można rozważyć staż/praktyki, sporo osób tu o nich pisało, więc jak sobie zescrolujesz to na pewno znajdziesz info na ten temat

Funia
@Keka

Wystarczy przeczytać ogłoszenie o prace, w którym wszystko jest w miarę doprecyzowane, na jakie stanowiska jakie wymogi trzeba spełniać...

@Funia

o właśnie, to też jest opcja. czytajcie dokładnie ogłoszenia, tam przecież są zawarte wszystkie informacje odnośnie wymagań. a druga rzecz, cefałkę podesłać zawsze możecie nawet i bez doświadczenia, może macie inne mocne strony, które was wybronią.

aard
@hm

Dzięki za wskazówki. Będę się orientował, jak już pojawi się to w sferze faktycznych planów, bo póki co to taki orient w terenie ;)

Kate

Widziałam, że ktoś już wcześniej wspominał o jakimś blogu Cortexa, weszłam na stronę no i faktycznie jest i to całkiem regularnie prowadzony, co się w zasadzie rzadko zdarza, z tego co wiem po innych firmach.

Fifi
@Kate

a no racja jest jest. nawet sobie czasem wchodze i czytam co nowego bo to faktycznie aktualne informacje sie pojawiaja chociaz wiadomo ze w pracy to sie najszybciej mozna czegos dowiedziec ale jako taka zawodowa dodatkowa rozrywka to czemu nie

Jopo
@Fifi

Swietna rozrywka :p

@Jopo

Jak widać blog spełnia swoje zadanie skoro 2 z 3 osób zwraciło na niego uwagę. A to znaczy że was to zaciekawiło zatem blog spełnia swoją rolę

@Anita

A to wiesz coś o tym więcej? W sensie zajmujesz się tym czy coś?

@Kate

Nieee, nie prowadzę bloga jeśli o to pytasz, ale to są logiczne wnioski. Po to tworzy się takie treści żeby ludzie wchodzili, sprawdzali, a może ich to skłoni żeby spojrzeć na oferty pracy i przyjść na rekrutację ;p

@Anita

A w ten sposób. okej no twoje wnioski brzmią logicznie jak najbardziej

hugo
@Kate

a wiecie kto w takim razie się zajmuje tym blogiem? Kto go prowadzi?

Ama
@hugo

pewnie jakiś pracownik z marketingu np. ustalają jakieś tematy i wrzucają co jakiś czas na stronę

@Ama

Warto tutaj zaznaczyć też, że to nie są jakieś artykuły dziennikarskie rodem z gazety, tylko raczej pełnią funkcję informacyjną, więc myślę, że ktoś kto ogarnia język polski i wie co się dzieje w firmie spokojnie sobie z tym poradzi :D:D

@Anita

pewnie jest tak jak mówisz, ale no tak czy tak spoko sprawa z tym

@Kate

Blog prowadzi firma zewnętrzna. Wpisy są zamieszczane na Linkedinie.(usunięte przez administratora)

Możliwa jest sprzedaż indywidualna?

Erni

To nie jest sklep stacjonarny żeby przyjść i kupić 15 deko czegoś. Chociaż ruletka co autor miał na myśli pisząc sprzedaż indywidualna

@Erni

Nie pytam o 15 dkg, tylko powiedzmy kilogram /dwa

Erni

Dzwoń do działu handlowego

@Erni

Tak zrobie i mam nadzieję, że będą bardziej pomocni niż Ty :)

XYZ

Czy mi się wydaje, czy macie nową stronę? Dopiero teraz mi się rzuciło w oczy.

Young
@XYZ

tak. szok. firma w trakcie swojego istnienia uaktualnia/zmienia swoją stronę www. któż to widział takie rzeczy.

XYZ
@Young

Daruj sobie to ironizowanie, nie dziwię się w żadnym stopniu i nie stanowi to dla mnie zaskoczenia, że firma ma nową stronę. Po prostu nie byłem pewien, czy faktycznie jest nowa, czy tylko mi się wydawało. Kolorystyka podobna, nadal jest prosta i przejrzysta, a że jam jest tylko chłop bez wybitnego zmysłu estetycznego, to miałem prawo się w tej kwestii pomylić ;)

@Jowisz a więc są wyniki = jest premia?

Mrówka

Nie ściemniaj! Kto jak kto ale ty na brak premii nie możesz narzekać!

Jamnik

A jakieś inne dodatki do pensji - premie uznaniowe?

Kaja

Cześć, rozglądam się powoli za pracą, działalność Cortexa jest mi znana. Zastanawiam się czy trafiają się jakieś oferty do działu marketingu? Natchnęło mnie kiedy zobaczyłam Waszego bloga i pomyślałam, że to obszar, w którym mogłabym się sprawdzić - mam wykształcenie chemiczne i dwuletnie doświadczenie w marketingu. Jak myślicie, jest jakaś szansa na dostanie się do tego działu?

Biggi
@Kaja

szczerze mówiąc to oferty do marketingu nie widziałem od dłuższego czasu. raczej obstawiałbym, że ekipa jest stała.

@Biggi

Tak też myślałam, że szanse są niskie, coby nie rzec, że ich brak. No ale zapytać wolałam, tak chociażby dla zaspokojenia własnej ciekawości.

Mark
@Kaja

Nie odpadaj w przedbiegach. Faktycznie ofert brak, ale jest wyraźnie napisane “Możesz nam pomóc w zakresie:” i w tym zakresie zawiera się marketing. Jeżeli nie ma oferty, która Cię interesuje a nadal uważasz, że to miejsce dla Ciebie, to możesz wysłać aplikację przez formularz kontaktowy. Sami napisali, że poszukują ludzi z inicjatywą ;)

@Mark

O widzisz, jest to coś co warto wziąć pod uwagę. Zorientuję się w sytuacji i zobaczę co i jak. Dzięki za wskazówki.

Kaja

Piękne dzięki. Może się przydać :)

Gerwazy

Witam. Chciałem się tutaj tylko w krótszy lub może trochę dla niektórych dłuższy sposób odnieść do pracy jako przedstawiciel handlowy w firmie Cortex. Ogólnie pracowałem już jakiś czas temu, ale myślę że moja opinia by się nie zmieniła. Od razu uprzedzając wszelkie wasze wątpliwosci, zwolniłem się bo owszem dostalem inną lepszą ofertę, ale to nie czyni z tej firmy gorszą. Walka o pieniądze i stanowiska jest cały czas, każdy chce zapewnić sobie jakaś tam godną przyszłość, a więc jak ma możliwości zmiany to zmienia, oczywiście jeśli ma na tyle odwagi. Jednak do rzeczy: praca jako ph jest specyficzna, nie ma co ukrywać i czarować. Jest to nacisk na wyniki, ale nie zapominajmy że z tych wyników też zawsze nam coś “skapnie”, więc w zasadzie można mieć takie przeświadczenie, że nie robi się tylko na firmę ale również dla siebie. Wydaje mi się ogólnie, że to nie tylko to stanowisko, ale większość w tej firmie poszukuje osób, które faktycznie chcą walczyć o dobre rezultaty, a więc na pewno ta walka zostaje w jakiś sposób nagrodzona i doceniona, bo takich pracowników się oczekuje. To może wywierać jakąś tam presję w głowie i na pewno trochę stresu, ale jaka praca nie jest stresująca jeśli nam na niej zależy?

Yo
@Gerwazy

a to dawno temu tu pracowales? bo chyba nie jakoś ostatnio? przynajmniej nie kojarze zadnego odejscia

Grazia

Wiadomości wysyłane z firmowego konta są oficjalną korespondencją i własnością firmy, a co za tym idzie pracodawca ma prawo wglądu do nich. Podpisałam odpowiednie oświadczenie przy zawieraniu umowy o pracę. Jeśli mam prywatne sprawy to używam prywatnego konta.

Gerwazy
@Yo

nie nie, już dłuższy czas mnie tam nie ma, czy to ważne kiedy się zwolniłem? mogę chyba zachować odrobinę anonimowości ;p nie mówię nic złego i niezgodnego z prawem

Yo
@Gerwazy

nie no luz gosciuuu tylko się pytam

Kala
@Gerwazy

czyli mówisz że wyniki, wyniki, wyniki.. a nie każdy da radę tak pracować..

Peyo
@Kala

no raczej, że nie każdy! bo nie każdy nadaje się na stanowisko PH przecież to jest chyba logiczne nie? albo się ma to coś, albo się tego nie ma i trzeba się z tym pogodzić.Tak samo jak nie każdy człowiek jest np. stworzony do bycia kierownikiem.

panda
@Peyo

o to racja z tym kierownikiem, coraz rzadziej się spotyka odpowiednich ludzi na tym stanowisku.. szkoda

Robinson
@panda

Ale masz na myśli Cortex? że tutaj kierownicy są nie w porządku?

panda
@Robinson

nie! źle to chyba jakoś zabrzmiało w kontekście, chodziło mi ogólnie o to, że często tak jest że są nieodpowiedni ludzie na miejscu kierowników. Tutaj pracuje i nie będę na nikogo mówił złego słowa, bo nie mam ku temu powodów.

Zostaw merytoryczną opinię o Cortex Chemicals Sp. z o.o. - Tarnów

• Jak się pracuje w Cortex Chemicals Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Cortex Chemicals Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 126.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cortex Chemicals Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 5 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Cortex Chemicals Sp. z o.o.