BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA

Katowice

Opinie o BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA

Marian
użytkownik zarejestrowany

BLUMENBECKER ENGINEERING to fajna firma i dobry pracodawca!!

Crash

Chciałbym się dowiedzieć ile godzin miesięcznie pracuje się w delegacji jako programista PLC oraz robotyk w Blumenbecker - zakładając podróż trwającą miesiąc czterotygodniowy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

użytkownik zarejestrowany

@pracownik dzięki za informacje, ofert rzeczywiście jest teraz sporo, głównie na stanowisko montera. Możesz coś powiedzieć na temat tego stanowiska? Skoro BLUMENBECKER ENGINEERING prowadzi rekrutację to na pewno, wiele osób będzie wdzięcznych za przekazanie aktualnych warunków pracy w zakładzie.

Piotr
użytkownik zarejestrowany

Firma się rozwija i mam nadzieję, że będzie się tak dobrze pracowało jak dotychczas.

Amator
użytkownik zarejestrowany

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego firma potrzebuje tylu monterów-mechaników? Interesuje mnie praca w BLUMENBECKER ENGINEERING, słyszałem już o firmie dobre zdanie i dlatego dopytuję. Czy poza pensją jest socjal?

@Amator 12.08.2017, 19:00

W Blumenbecker Engineering Polska dział produkcji i montażu jest obecnie rozwijany. W tym i kolejnym roku są planowane zatrudnienia, ale nie są to masowe zatrudnienia, raczej jest to potrzeba kilku doświadczonych fachowców.

użytkownik zarejestrowany

Rzeczywiście @BEP tego typu komentarze nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji. Forum powinno być miejscem gdzie można bez problemu się komunikować i do tego dąży serwis gowork. Dlatego warto jeśli wie się coś na pewno, dać znać innym jakie są warunki pracy w BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA. Ofert pracy jest wiele więc na pewno takie informacje pomogą innym.

Parasol
użytkownik zarejestrowany

Myślę, że w prężnie działającej firmie niestety nie wszyscy ,mogą znaleźć miejsce pracy. Taka firma potrzebuje ludzi ambitnych i pracowitych. Jak się nie ma argumentów to innych obraża i koniec dyskusji?

Poldek
użytkownik zarejestrowany

BLUMENBECKER IPS to z pewnością świetna firma. Jak ktoś jest ambitny i lubi pracować to znajdzie w firmie miejsce dla siebie. Cały czas się rozwijają!!

Worker BEP

Trzeba pamiętać o tym, że mamy kilka spółek o podobnej nazwie: 1. Blumenbecker Engineering Polska (wcześniej IPS) : rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki. Tu znajdziecie pracę w działach: Systemy Sterowania, Robotyka, Mechanika, Elektryka, też IT (https://www.blumenbecker-engineering.pl/pl/). Polecam odwiedzić FB firmy, tam można się dużo dowiedzieć : https://www.facebook.com/blumenbeckerengineeringpolska/ Firma stawia na stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę), zapewnia opiekę medyczną, pakiet socjalny. Oferty pracy można znaleźć na najpopularniejszych portalach pracy, są również aktualizowane na stronie internetowej firmy: https://www.blumenbecker-engineering.pl/pl/company-area/kariera/aktualne-oferty-pracy/ Ostatnio opublikowali filmik, w którym można podejrzeć biuro, charakter pracy itp. Też dostępny na FB. Bardzo ważna jest również atmosfera w pracy, a w tej firmie jest na 5+ ! Fajni i zgrani ludzie, organizowane są wyjścia i wyjazdy integracyjne. Polecam :) 2. Blumenbecker Polska: produkcja (https://www.blumenbecker-polska.pl/pl/) 3. Blumenbecker Handel i Serwis (https://www.blumenbecker-his.pl/pl/)

Sceptyk
@Worker BEP 29.06.2017, 12:21

Korpo bełkot - ciemny lud to kupi ;-) Ciekawe czy można najeść się atmosferą na 5+

Worker BEP
@Sceptyk 29.06.2017, 17:37

Jak nie ma się racjonalnych argumentów, to rzuca się właśnie takimi komentarzami ;) Szkoda czasu na dyskusję.

Program
użytkownik zarejestrowany

@Marcin W zupełności zgadzam sie z Tobą. Jest praca ale jest także całkiem przyzwoita kasa. Jeśli ktoś liczy na obijanie sie to przestrzegam żeby sie nie rozczarował. Fajna firma , dobrze sobie wszystko poukładali.

Miet 37

Witam. Jak wygląda praca na dłuższy okres w tej firmie.Umowy o pracę na jaki okres są? Na jakie zarobki może liczyć elektromonter z kilkunastoletnim stażem.Pozdrawiam. Mietek.

Natalia
użytkownik zarejestrowany

@Marcin Dodam, że firma dostała nagrodę „Kreatora Przyszłości” przyznany przez firmę SEW EURODRIVE za wdrażanie innowacyjnych i nowatorskich rozwiązań.

użytkownik zarejestrowany

Marcin, a co z rozwojem zawodowym? Są na to szanse?

@Edyta 08.03.2017, 16:08
Marcin, a co z rozwojem zawodowym? Są na to szanse?

Jasne - firma realizuje projekty za granicą w dla największych producentów samochodów... jeżeli ktoś jest gotowy pracować w trybie wyjazdowym na projektach. Co ciekawe firma realizuje też coraz więcej tematów w kraju, wiec nie jest źle... Robota nie jest lekka ale daje dużo satysfakcji!

użytkownik zarejestrowany

@Marcin, a jak z warunkami pracy?

@Edyta 01.03.2017, 16:01
@Marcin, a jak z warunkami pracy?

Warunki pracy jak wszędzie w branży - trzeba się liczyć z dużą ilością wyjazdów... dla niektórych to plus dla niektórych minus... ludzie ciekawi a i z górą można się dogadać...

Stefan
użytkownik zarejestrowany

Fajne firmy nie mają zbyt wielu ofert pracy bo ludzie jak się dostaną to nie odchodzą. Szukam pracy jako inż. systemów wizyjnych i mam nadzieję, że może gdzieś znajdę. Gdyby ktoś wiedział proszę o info

Bysio
użytkownik zarejestrowany

Nie widzę aktualnych ofert a interesuje mnie praca dla programisty PLC. Jeśli stok ma informacje prośże się podzielić ze mną. Jakieś wymogi na starcie?

BEP
@Bysio 15.02.2017, 21:18

pan_nikt

Ok, szafę rozdzielczą 1000/ 1200 z setką lub 200 zaciskami odpływów ogarniam w tydzień, a dwu szafową automotive ponad 300 zacisków plus sterowniki w dwa tygodnie... | Proszę o poważne odpowiedzi. | V Ile można w tej firmie zarobić na produkcji?

Pracuś
użytkownik zarejestrowany

Fajnie, że potrzebują nowych pracowników, oni są naprawdę spoko!!

Amator
użytkownik zarejestrowany

Zupełnie nie widzę nowych ofert pracy dla programistów PLC? Czy firma nie ma takiego zapotrzebowania?, słyszałem że dobrze sobie radzą na rynku.

Specjalista
@Amator 01.02.2017, 14:43

Na dużym portalu z ogłoszeniami na P widziałem aktualne oferty, m.in. dla programistów PLC...

Mark

Ale chyba mieszacie firmy bo tam są co najmniej 2 o podobnej nazwie... ten IPS to chyba nazwę zmieniał - pisali coś na Facebooku www.facebook.com/blumenbeckerengineeringpolska

pan_nikt

Widzę że frustracja na stanowiskach pierdzi-stołków i wyżej w tej firmie jest kosmiczna ale nie widzę żadnej opinii zwykłego kowalskiego zasuwającego jako biały murzyn na produkcji. Może ktoś coś powie o pracy przy montażu, czasie potrzebnym i koniecznym oraz nadgodzinach, no i... o pieniądzach, hmm? ;) ....

Poster
@pan_nikt 18.01.2017, 22:36

Chyba nie jest tak źle jak myślisz. Zwykli pracownicy nie mają powodów do narzekań!! Raz jest lepiej raz gorzej jak w życiu. Firma jest spoko więc należy szanować miejsce, które daje życie. Trzeba zmienić nastawienie w pracy a przekonasz się, że będzie ok!!

kepasa
@Poster 20.01.2017, 11:08

Człowieku co ty bierzesz ? Cytuję "należy szanować miejsce, które daje życie"

Program
użytkownik zarejestrowany

To jest dobra firma .Jak ktoś szuka dużego korpo to trudno

Dynia

Mam pytanie czy język angielski jest wymaganym na stanowisku programista PLC?

Jacek

Jako były pracownik nie mogę powiedzieć złego słowa o tej firmie,ale... Moja decyzję o zmianie pracy spowodowały projekty jakie ta firma wykonuje. Projekty są średniej wielkości, co mnie trochę zniechęciło:/ Kolejna sprawa, która jest poruszana wyżej to wybieranie nadgodzin! Dla mnie kpina, człowiek pracuje na delegacji a dostaje jałmużnę:/ Noclegi w paskudnych miejscach:/ Dla człowieka z doświadczeniem +3 to już nie ta liga projektów oraz pieniędzy.

pola
użytkownik zarejestrowany

chyba świat się nie dowie za wiele, pracownicy mają związane ręce czy jak.. szkoda, bo to dość znana firma w Warszawie

Q

Temp
@Q 16.05.2016, 23:48
Czy wie ktoś z Was jaki jest zakres obowązków stażysty w tej firmie? Jestem studentem AiR drugi stopień, mam już inżyniera....

Stażyści wykonują zadania wspierające projekty z biura. Podczas stażu możliwa jest praca w niepełnym wymiarze godzin, w zależności od trybu i harmonogramu studiów. (usunięte przez administratora)

Temp

W Blumenbecker IPS Polska mamy koleżanki na różnych stanowiskach... także kierowniczych...

dziewczyna

A są zatrudniane kobiety?

Marcin

@mafinka Blumenbecker IPS Polska zapewnia zawsze umowy o prace, nigdy nie ma nic pod stołem, nadgodziny są wypłacane zgodnie z prawem pracy, a delegacje zgodnie z budżetówką. Od projektów są przewidziane premie. Firma jest bardzo solidna jeśli chodzi o kase.

xyz

Firma jak firma, robota porównywalna z innymi w branży... Kasa na czas, nadgodziny są płacone normalnie, jak projekt dobrze wyjdzie to i premia wpadnie - czasem trzeba tylko trochę poczekać... warunki na wyjeździe w porządku - mieszkania lub hotele, w zależności gdzie jest projekt... roboty więcej na wyjeździe niż w biurze 70/30 - ale tak to działa... zaplecze i narzędzia są - jak można się dogadać żeby się czymś nowym pobawić... atmosfera jest OK ludzie dzielą się wiedzą i starają się pomagać... nie ma spiny Wiadomo zawsze znajdzie się powod do narzekania, ale to raczej szukanie dziury w calym... zasady są jasne...

cepelia

No bo trochę wkurzające, dostałem robotę w 2 miejscach, jak czytałem opinie o tym drugim miejscu, to też nic konkretnego tylko hejt, a firma wygląda solidnie i jakoś nie widać na twarzach pracowników traumy z powodu wykonywania obowiązków. Z drugiej jednak strony, czytając komentarze o miejscach w których kiedyś pracowałem (szczególnie o dużych firmach) to troszkę prawdy w tym jest, ale (oczywiście zawsze jest jakieś ale) znając osobiście pracowników którzy zamieszczają takie opinie, bo bez problemu można skojarzyć osobnika, to zostali wywaleni bo nie dawali rady i teraz dorabiają ideologię... Moim zdaniem jest tak, znasz specyfikę tej pracy, negocjujesz cenę za swoją pomoc i się decydujesz albo nie. Pomagały by opinie typu: Wypłata na czas tak/nie Stopień realizacji obietnic z kontraktu w skali 1-6 Warunki jakie zapewnia firma na delegacji w skali 1-6 Ilość czasu spędzonego delegacja/biuro w procentach Sprzęt (laboratorium, symulatory) używany podczas realizacji projektu Ogólna ocena atmosfery w zespole w skali 1-6 (bo czasem jeden [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] może wszystko bardzo skomplikować..)

cepelia

Tak sobie czytam te opinie, i pokażcie mi Biedronkę w której tyle się zarabia... Taka praca, fabryk nie buduje się w siedzibie firmy, trzeba siedzieć na delegacjach. Pracowałem w ten sposób i Blumenbecker niespecjalnie swoją ofertą dla pracowników odbiega od reszty i pod względem zarobków i warunków zatrudnienia. Opinie zupełnie sprzeczne i tak naprawdę niewiele wnoszące do dyskusji. Aplikowałem, dostałem tyle ile chciałem na wstępie, teraz się zastanawiam czy przyjąć ofertę, zajrzałem tutaj i niczego konkretnego się nie dowiedziałem...

VV

Czytam sobie to forum i zastanawiam się czy też tam nie aplikować. Znam jednego chłopka, który pracuje w tej firmie będąc ciągle w delegacji. Obecnie wykonują sporą robotę pod Wrześnią w budowanej fabryce VW.Sprzęt służbowy (samochód tel. itd),dobrze zarabia, jednym słowem nie narzeka.Może powiedzą coś ci którzy tam pracują ( we Wrześni).

Marian

Te pozytywne komentarze to chyba sami sobie wystawili

Zibi

W porówaniu z konkurencja Blumenbecker mocno się wybija. Mnie przekonuje stabilność, rozwój, kasa na czas i świetna ekipa.

Novanaforum

Czy ktoś może kilka słów na temat stylu zarządzania? Kilka informacji o strategii firmy, kierunku i możliwościach na przyszłość? Nie mam tu na myśli szeregowych stanowisk :)

sprawiedliwy

Firma nie tylko słabo płaci, wprost okrada swoich pracowników bo kto normalny zatrudnia ludzi nakazując im prace w godzinach nadliczbowych a wypłate godzin w postaci dni wolnych kiedy firma ma mniej zleceń. Jak jest to jedziesz a jak nie ma to siedzisz ale w domu. Nie bede wspominał o samej wysokości wynagrodzenia. Co najważniesze Firma psuje rynek lokalny prefabrykatorów rozdzielnic prądowych.

Jakub Miklis

Łatwo pisać, gdy nie występuje się z imienia i nazwiska... Wszystkich poważnie zainteresowanych firmą zapraszam do kontaktu bezpośrednio. Jakub Miklis jmiklis@blumenbecker.pl Kierownik Działu Robotyki Blumenbecker IPS Polska

Były_2

Ktoś napisał, że można się dogadać w sprawie nadgodzin - no można :), kierownik grzecznie poprosi Cię o wpisanie nadgodzin do systemu rozliczeń i po nadgodzinach - dogadane co nie...:) Prawdą jest też to, że firma nie płaciła za wyjazdy na delegacje w weekendy i święta (tzn. za sam dzień wyjazdu na delegację, jeśli przypadała w jeden z takich dni). Prawdą jest też to, że rotacja nigdy nie wynikała z ilości projektów a z faktu, że ludzie po prostu po roku czy jeszcze krótszym okresie czasu się zwalniali. Prawdą jest również to, że w firmie nie było jednoznacznie określonych widełek płacowych dla inżynierów. Prawdą jest też to, że pracujący tam inżynierowie po mniej niż dwóch latach pracy (Ci którzy tam zostali) otrzymują status "Zaawansowany Programista PLC" czy też "Zaawansowany Programista Robotyk", w krajach Europy Zachodniej, takich jak: Niemcy, Francja czy Wielka Brytania takie stanowiska piastują ludzie z 10 - letnim bądź więcej doświadczeniem, wniosek sam się chyba nasuwa. Ktoś z kolegów napisał "że, jeżeli nie ma się na chleb to nie ma wyboru" i to może być jedyny powód by się tam zatrudnić, w przeciwnym bądź razie omijajcie tę firmę szerokim łukiem...

Były_2

Kolejna superoferta na programistę PLC na portalu "...".pl Ludzie, nie dawajcie się nabierać, w tej firmie nie ma przyszłości, znudzicie się bardzo szybko, zarobki nie adekwatne do wykonywanej pracy. Jeżeli komuś odpowiada praca z kierownikami bez wyższego wykształcenia i kompetencji zawodowych, za małe wręcz bardzo małe pieniądze, gdzie jesteście "X-em" w tabeli to jak najlepsze miejsce dla Was.

Były..

Witam, pracowałem Blumenbecker IPS i jako doświadczony inżynier mogę zaproponować pracę w tej firmie osobą, które skończyły studia. Inżynierowie z doświdczeniem nie dostaną stawki adekwatnej doświadczeniu na wyjazdach! Firma leci po całkowitym minimum tzn. premie od projektów(smieszne stawki), bony świąteczne(powinny już przelewać pieniądze). Programistwa z doświadczeniem szybko nudzi się w tych polowych warunkach, dlatego taka rotacja. Poczatek jak najlepszy!!!

Anty

Totalna porażka, szkoda na taką firmę tracić czas...

Tomek

Z czystym sumieniem mogę polecić tą firmę. Pracowałem tam lekko ponad pół roku, lecz niestety ze względu na problemy życiowe musiałem ją opuścić. Nie mam jej nic do zarzucenia - bardzo przyjemna atmosfera na produkcji, ludzie życzliwi - chętnie pomogą i wytłumaczą bez marudzenia a i kierownik bardzo wyrozumiały kiedy popełniamy błędy. Nie traktuje ludzi z góry i da się z nim dogadać w każdej kwestii. Pieniądze moim zdaniem też godne porównując do marnej najniższej krajowej - jeśli faktycznie się pracuję jak należy i widać postępy to można starać się o więcej zgodnie z dewizą: 'Zarobisz tyle ile wypracujesz'. Ambitni zostają doceniani a Ci mniej dostają zawsze kilka 'drugich' i kredytów zaufania. Do tego wypady oraz wyjazdy integracyjne sponsorowane przez firmę. Ogółem bardzo miło będę wspominał Blumenbecker i z chęcią kiedyś tam wrócę :)

Skromny

Firma ogólnie bardzo przeciętna - niektórzy twierdza nawet, że słaba, zatrudnia zazwyczaj studentów za najniższą krajową. Atmosfera dobra jak liżę się ... temu kiero z jedynego miasta na Śląsku co nie ma dworca PKP. Duża rotacja, bo niestety ale od kogo mają się uczyć nowi pracownicy - od ludzi bez wyższego wykształcenia po ogólniakach co piastują kierownicze stanowiska i udają, że się znają rzeczy... Nie polecam, no chyba, że się jest bez wyjścia i wiadomo trzeba zarobić na chleb...

xXxXx

Ale o ktorej dokladnie spolce piszecie... bo tez sie zastanawiam - a z tego co wiem znacznie sie roznia miedzy soba...

xxxxxxxxxxxxxxxxx

kompletne dno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! firma idzie ku upadkowi !!!!!!!!!!!!!!!!

taki mały

Zależy od spółki - ale i tak najlepiej jest w IPS, potem w Polska choć klimat niespecjalnie, a Handel i Serwis to zupełne dno. Zobaczcie sobie na bilanse finansowe tych 3 firm w necie pod adresem(usunięte przez administratora)i zadajcie sobie pytanie jak długo są w stanie jeszcze przetrwać z takimi minusami rzędu kilkuset tysięcy w plecy co roku :-)

Kandydat

Cześć, ta firma ciągle rekrutuje:/ Tzn. mają dużo projektów lub ludzie nie chcą tam pracować:p Zastanawiam się ciagle nad tą firmą. A jak z używaniem języka angielskiego lub niemieckiego? Wydaje mi się jak praca ma charakter wyjazdowy to można liczyc na 8k brutto? Bo za mniej to tylko, czarnuch bedzie robil. Teraz mam ciagle wyjazdy po Polsce i spokojnie przy dużej ilości nadgodzin wyciagam takie sume, a czasami jest jeszcze lepiej. Poprzednicy pisali, że nadgodziny odbiera się dniami wolnymi? Czy w pracę w sobotę stawka 100%? Sorry, że tak podbytuje, ale jestem zainsteresowany tą firmą.

inż
@Kandydat 23.09.2014, 19:06

Duży ruch w interesie, cały czas nowi ludzie przychodzą - duży nowy projekt startuje. Na wyjazdach standardem jest angielski ale niemiecki zawsze sie przyda... Wybieranie - chcesz miec czas wolny wybierasz, nie chcesz to siedzisz na wyjezdzie i diety leca... nadgodziny liczone kodeksowo i płacone w terminie... firma jak firma można się dogadać. Dobry zespol i fajni ludzie wiec i atmosfera niezla. Robota projetkowa wyjazdowa jak wszedzie..

alki

stawka jest identyczna jak byś pracował w Polsce - za granica dochodzi ci tylko ustawowo zagwarantowana dieta za kazdy dzien pobytu za granicą.

olaf

Czas wyjazdu zależy od kierownika projektu ile przydzieli- Europa średnio 3 tyg po za od 6-8 tygodni. Wyjazdy mogą się trafić i w niedzielę. Na delegacji pracujesz 6 dni w tygodniu po co najmniej 10 godzin (jak fabryka produkuje od rana to pracujesz cały czas na nocki). Jak widać nie jest tak sielankowo :)

Zostaw opinię o BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA