Kroll Ontrack

Katowice

Opinie o Kroll Ontrack

cichosza

Mogę opisać z mojego doświadczenia: Plusy: - lokalizacja, centrum Katowic, blisko do wszystkich miejsc - zależnie od zespołu, ale jest dostęp do różnych technologii - dobra atmosfera dla osoby która się lubi podporządkowywać - bezpośredni kontakt z innymi zespołami zmniejszający czas na załatwienie problemu - agilowy kontakt rzeczywiście zmniejszający biurokracje przy projekcie - czysty ITIL bez udziwnień jeśli chodzi o standardowe procesy operacyjne Minusy: - problemy oddziału offshore w celu zmniejszenia kosztów - niestety trzeba się zgodzić z tuturu7, A i AAA, jest donosicielstwo, walki o stołki, olewanie i wymuszony, sztuczny uśmiech, szczególnie po ostatniej transformacji - niestety jesteś trybikiem i znika rodzinna atmosfera gdy trzeba się trybika pozbyć w 15min. - widełki to niestety mogą się różnić na tych samych stanowiskach i są budowane pod osobę, - brak przejrzystej ścieżki kariery (sprawozdanie roczne nie ma na nic wpływu poza wyrównaniem w stosunku do inflacji), - HR ma tendencje do braków i często procesy będące normą w dużym korpo tutaj są kłopotem - kolesiostwo i podlizywanie bardzo widoczne po ostatnich zmianach, - finansowanie szkoleń i egzaminów to kwestia szczęścia a nie norma jak w innych firmach - benefity w żaden sposób nie wybiegają od standardów w innych firmach Opis końcowy: Firma dobra dla osoby która ma trochę oleju w głowie ale chce się wdrożyć w małe korpo na sam początek. Niestety wszystko jest oparte na szczęściu i czy góra Ciebie dobrze prowadzi i czy jej się podobasz. Firma obiecuje dużo, i napawa optymizmem, ale możesz go stracić i stracisz jak zaczniesz stykać się z pierwszymi problemami, potem następnymi i w konsekwencji ścianą. Firma potrzebuje mocnych ludzi którzy napełnią firmę nowym, świeżym duchem i wymuszą zmiany które w innych korpo są normą. W konsekwencji decyzja należy do Ciebie.

HR

Nawiązując do wpisu z dnia 2.10. 2017 chciałabym powiedzieć kilka słów o kulturze naszej organizacji. Od lat staramy się tworzyć atmosferę w której to nie tylko praca nas łączy. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy które wiążą się z zainteresowaniami naszych pracowników. Cieszymy się że nasi pracownicy lubią ze sobą spędzać czas nie tylko pracując wspólnie nad projektami. Jedni grają w Magica, inni lubią gry planszowe, gry na konsoli, chodzenie po górach czy wspólne bieganie np. w Business Run i ta różnorodność jest właśnie super. Jako firma staramy się stwarzać warunki dla różnych zainteresowań i tak na przykład jeśli lubisz przemieszczać się na dwóch kółkach możesz skorzystać z naszej rowerowni i natrysków. O to nam chodzi, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Jeśli nie lubisz gier, spokojnie znajdziesz wspólny język z osobami, które myślą podobnie lub możesz zaszyć się z dobrą książką w naszej wewnętrznej bibliotece. To nasza kultura, chcemy żeby każdy czuł się u nas dobrze. Pojawiło się także pytanie odnośnie wynagrodzeń. W naszej firmie są określone widełki dla każdego stanowiska i są one jawne dla pracowników. Ustalając wynagrodzenie bierzemy pod uwagę indywidualne kompetencje/kwalifikacje, doświadczenie i zaangażowanie w pracę. Dużo wymagamy i jednocześnie oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i bogaty pakiet benefitów. Jeśli to brzmi dla Ciebie atrakcyjnie i podoba Ci się to podejście do kultury organizacyjnej - nasza firma to miejsce dla Ciebie. Dołącz do nas:) pozdrawiam/ Ania/HR

użytkownik zarejestrowany

@Awidzę, że jesteś niezadowolony z pracy. Trochę czasu tutaj pracujesz. A czy nie ma szansy na dostanie podwyżki w firmie Kroll Ontrack? Czy ktoś jeszcze pozostawi swoją opinię na temat pracy w firmie? Jakie są plusy pracy w tej firmie?

A

Pracuje tam niecale 2 lata. W firmie panuje kolesiostwo i donosicielstwo. Ostatnio coraz wieksza klika gra w "Magic: The Gathering", aby podlizac sie szefowi w Polsce. Chwala sie elastycznymi godzinami pracy, a wystarczy dwa razy nie pojawic sie na spotkaniu o 9 rano i nie zostac na kolejnym do 17, to zmuszaja do podpisania aneksu. HR w 100% przepisowy - ktos tak czysty musi miec co innego za uszami. Nowi niesprawdzeni ludzie dostaja wiecej na start niz zasluzeni pracownicy. Generalnie ta firma to jeden wielki kabaret.

użytkownik zarejestrowany

@Andrzej widzę, że niestety nikt nie zdążył odpowiedzieć na Twoje pytania. Zdecydowałeś się na tą ofertę? Jeśli tak, to chętnie dowiemy się więcej o tym jak wygląda praca na tym stanowisku oraz czego można obecnie spodziewać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Andrzej

Cześć! Otrzymałem propozycję na stanowisko Smartphone/Tablet Serwisant. Może ktoś coś powie o tym stanowisku?

zloty

Porazka, bylem tam pare lat temu(3-4) na rozmowie. Powiem tak szef programistow ktory wtedy byl byl z pewnoscia amatorem, popelnil kilka znaczacych bledow w rozmowie ze mna przy czym sie upieral jaki to jest genialny - wcale tak nie bylo. HR beznadziejny amatorszczyzna + zwykle chamstwo. Brak z budzecie potrafia nazwac brakiem twoich umiejetnosci :D Z pewnoscia nie ma czego tam szukac poza straconym czasem, i to mowie jako juz programista ze sporym doswiadczeniem.

użytkownik zarejestrowany

@paston jesteś pracownikiem firmy? Chętnie dowiemy się więcej na temat warunków zatrudnienia w Kroll Ontrack.

paston

szukają bez doświadczenia, ale z doświadczeniem, więc ostrożnie ;)

Tarnak

Witam, Odświeżę temat, jakie zarobki w tej firmie? Choćby na stanowisko odzyskiwania danych?

Adam

Witam, Widziałem ogłoszenia dot. Specjalista ds. Odzyskiwania Danych. Aktualnie pracuje jako serwisant IT. Znam angielski, linux, systemy ms, elektronike ;). Na jakie zarobki mozna liczyć na takim stanowisku?

roko
użytkownik zarejestrowany

Software Development Supervisor jest u nich potrzebny no i tzreba mieć tutj naparwde już minium 3 lata doswiadczenia w branży no i też na pewno dobrą znajomość obecnego rynku i nowych technologii jednak.

JagodzianaZjawa

Z tymi szkoleniami to jest tam słabiutko. Ze względu na formę prowadzenia działalności, nie są w stanie załatwić nawet dofinansowań z funduszy unijnych. Szkolenia (konkretne), jeżeli już jakieś się zdarzą, to dotyczą tylko wąskiego grona pracowników, i to raczej nie liniowych. No i te sławetne benefity :] na nic więcej poza słodkim poniedziałkiem czyli pączusiem za 1,5 zł nie liczcie - a na tyle, nawet z kiepskiej (bo Associate to około 2500 netto) wypłaty, będzie Was stać :]

molo

nie wymagają doświadczenia w odzyskiwaniu danych, bo nigdzie chyba go się nie da na takim poziomie zdobyć... zaczynasz i wszystkiego uczysz się już w firmie, rozwijasz się pod okiem doświadczonych ludzi, którzy naprawdę się znają na tym... atmosfera jest bardzo dobra.

tutu

Siedziba w Polsce jest w Katowicach, ale główna siedziba jest w Minneapolis, USA. Ogólnie znaczna większość raportuje pośrednio/bezpośrednio do ludzi w USA. Angielski jest językiem firmowym, a co więcej w Polsce zatrudnieni są też obcokrajowcy. Więc nawet grafik, język znać musi, bo jak będzie robił grafikę dla innych języków bez dogadania szczegółów.

rvg

W jakim języku porozumiewa się w firmie? Widzę że siedziba znajduje się w Katowicach, a odnoszę wrażenie że duży nacisk kładziony jest na j. angielski - nawet w przypadku grafika.

HR

Nawiązując do powyższych wpisów chciałabym poinformować, że Kroll Ontrack jest w bardzo dobrej kondycji finansowej i ma szerokie plany rozwoju. Dotychczasowy właściciel, koncern Altegrity, przeszedł w ubiegłym roku przekształcenia własnościowe, w wyniku których nowym właścicielem naszej firmy został holding Corporate Risk Holdings. Więcej można przeczytać na stronie http://www.corprisk.com/. Nasze biuro bardzo dynamicznie się rozwija i każdego roku jest nas coraz więcej. Aktualnie poszukujemy osób na wiele stanowisk związanych z IT, rozwojem oprogramowania i odzyskiwaniem danych. Zapraszamy na stronę http://www.krollontrack.pl/praca/ i do naszego biura, gdzie sami będziecie mogli przekonać się o atmosferze i poznać bliżej firmę. Anna/HR

hole-in-da-fire

eee aż tak źle nie jest, jest tragicznie :D nie polecam, wręcz odradzam między innymi z tych samych powodów co wyżej - reszty nie chce mi się opisywać. ... z ciekawostek, pracuje tam taki śmieszny brat quasimodo - to chyba jedyna warta rzecz obejrzenia :)

aaa

zgadzam sie tuturu7. najważniejsze co trzeba dodać o firmie to należy do altegrity które jest w upadłości i ma kilkaset milionów dolarów długu. oferty pracy? zatrudniaja żeby zapełnic stanowiska ktore sie zwalniaja. rotacja. rozwój kariery? stara gwardia zostaje supervisorami i robi się coraz większa drabinka. chyba tylko żeby ich zatrzymać przed odejściem. już jeden supervisor ma 3 osoby pod sobą. nie idzie to w parze z umiejetnosciami i wiedza osób bo ci co coś wiedzieli to pracują gdzie indziej. a i jest inicjatywa gdzie przygotowali arkusz umiejętności potrzebnych na stanowisko, ale jak je spełnisz to nie znaczy że awansujesz, to informacja i ktoś sobie to wpisał do celów rocznych. szkolenia? brak. mozesz szkolić się na wewnętrznych ochotniczo organizowanych przez pracowników chcących zapunktować do oceny rocznej bo coś tam co roku trzeba wpisać tylko to nie idzie w parze z wiedzą bo poziom takich szkoleń jest żenujący. zarządzanie? co trzecia osoba to supervisor, kierownik lub dyrektor. osoby z nikłą wiedzą o zarządzeniu, hr i często z brakami technicznymi. zresztą jest scrum to się managerowie nudzą bo w scrumie jak wiadomo jest PO i SM i zespół. z tej nudy tworzą kolejne coraz absurdalniejsze inicjatywy bo oni też coś muszą w ocenie rocznej wpisać. atmosfera? dziwna i niezbyt sympatyczna. dziwnie się pracuje jak supervisor siedzi obok i patrzy co robisz. i to co napisał tuturu7.

Ag

słyszałam że strasznie niesympatyczni ludzie tam pracują ...

tuturu7

ta firma to kiepski żart! stanowczo odradzam! polski management liże 4 literki amerykanom i niemcom (tak,tak! oficjalnie polska spółka jest w zasięgu geograficznym niemiec, więc jak ma dobre statystki w dziale odzyskiwania to niemcy się chwalą statystykami, a jak trzeba znaleźć winnego to excelowy wykres dzieli się na pół i szuka się go w polsce :]). Odkąd odszedł dyrektor zarządzający władzę przejęł 3 osoby, i tak jak dział odzyskiwania i ten prowadzony przez pana a. dają radę, tak pani a. zupełnie sobie nie radzi z ogarnięciem tematu :). 'liderzy' działów R&D są zupełnie niekompetentni, albo brakuje im wiedzy technicznej, albo nie radzą sobie w kwestiach hrowych ... o! Tu dochodzimy do sedna sprawy, czyli kto rządzi firmą :) dział hr (czyli pani a. + dodatki): jeśli pracownik ma jakąś potrzebę to jest ona zbywana argumentem że się nie da, nie można, przepisy zabraniają bo ... pani prawnik która współpracuje z firmą powiedziała że NIE i koniec :) ... ... chyba że trzeba 'przekonać' pracowników do pracy w weekend, albo nocki (tak, tak, jest taki jeden 'wolontariusz' który pracuje w trybie nocnym ;), choć za równe 5 cyfer gross któżby się nie podłożył? :D) - wtedy 'luka' w prawie zawsze się znajdzie! Do wszystkiego trzeba dodać jeszcze donosicielstwo, oraz wzajemne rozliczanie się z 'osiągnięć' za plecami (choć ogłoszenia o pracę mówią o 'friendly, past-faced atmosphere'), w razie 'czego' niewygodny delikwent leci z hukiem pod śmiesznym pretekstem ... tak jak choćby ostatnio ... Mówi się o tym że ten ontrack przed laty to była mała, prawie rodzinna firemka opierającą się na wzajemnym zaufaniu i koleżeństwie, żal tylko że ci którzy są w firmie najdłużej nie przekazują tych wartości dalej (z małymi wyjątkami: wspomniany pan a., dział obsługi klienta, pan szu) ...

tomek

to znaczy +/- ile ? 5 tys czy wiecej ?

curious

W jakim sensie dziwna?

Czesław

Dziwna to firma - tyle powiem.

Zostaw opinię o Kroll Ontrack - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kroll Ontrack