Kroll Ontrack

Katowice

Kroll Ontrack

Opinie o Kroll Ontrack

Maja

@K.I.Gałczyński, co Twój post miał wnieść do tematu opinii o pracy w firmie Kroll Ontrack? Możesz napisać, co dokładnie chciałeś przekazać swoim komentarzem? Pamiętaj, że wątek przeglądają osoby, które nie mają doświadczeń związanych z pracą w tej firmie, dlatego, proszę o sprecyzowanie tego, co napisałeś.

K.I.Gałczyński

"Prosto do nieba czwórkami szli koledzy z KLD..."

Maja

@AngularWasOk, jak długo trwał Twój staż w firmie Kroll Ontrack? Czy będąc na tym stażu zdobyłeś jakąś wiedzę i umiejętności, które będą dla Ciebie przydatne w trakcie dalszego rozwoju zawodowego? Chciałabym również wiedzieć, czy stażyści mają szansę z czasem otrzymania stałego zatrudnienia w tej firmie? Sprecyzuj swój komentarz w tym zakresie.

AngularWasOk

Jakiś czas temu byłem na stażu i muszę powiedzieć, że mi się podobało. Nie wiem jak pozostałe zespoly, ale w tym, w którym byłem ludzie byli naprawdę mili i pomocni. Ogólnie atmosfera w firmie wydawała się całkiem ok (szczególnie przyjazny zespół HR), zatem jeśli chodzi o staż to mogę polecić.

Maja

@pääkäyttäjä, czyli byłaś już po kompletnej rozmowie rekrutacyjnej, jednak nie pasowały Ci godziny, które zaoferowała firma Kroll Ontrack? Wiesz może. dlaczego akurat popołudniami miałaby być wykonywana Twoja praca? Nie było możliwości negocjować tego aspektu pracy? Odpisz, jak to wyglądało.

Maja

@pääkäyttäjä, aplikowałeś w przeszłości na stanowisko "Systems Administrator" w firmie Kroll Ontrack? Dlaczego finalnie nie podjąłeś pracy w tej firmie? Możesz napisać, jak przebiegała rozmowa rekrutacyjna do pracy w tej firmie? Napisz szczegółowo, jak wyglądała ta sytuacja.

pääkäyttäjä
@Maja 23.08.2018 11:11

Nie podjąłem, bo nigdzie nie było napisane, że akurat na tym stanowisku praca głównie popołudniami. Wcześniej - bo nie spełniłem ich oczekiwań (inne stanowisko). Pierwsze rozmowy jak wszędzie - dlaczego ta firma, co jest powodem zmiany, pytanie o oczekiwane wynagrodzenie.

pääkäyttäjä

W sieci pojawiło się ogłoszenie do pracy na stanowisku Systems Administrator - przekopałem pocztę i widzę, że jest to stanowisko, na które próbowali mnie kiedyś zrekrutować (dwa lata temu). Oni tam mają taką rotację czy się team powiększa? ;) Pytam, bo mój projekt kończy się w listopadzie i nie wiem, czy mam szukać czegoś gdzie indziej (i aplikować tutaj) czy może co innego ;)

Maja

@Ale pierdoły, widzę, że posiadasz wiedzę na temat pracy w firmie Kroll Ontrack, mimo że krótko opisałeś swoją wiedzę odnośnie tej firmy, to czy mógłbyś bardziej precyzyjnie przedstawić aspekty pracy związane z tym miejscem? Jak ocenisz atmosferę panującą u tego pracodawcy? Zachęcam do wyrażenia swojego zdania w tym temacie.

torot

To fakt, cała ta 'elYta' wojtków,michałków i tym podobnych to klika która niewiele się zna na rzeczy a tylko patrzy nas ręce innym programistom żeby robili na nich...zasiedzieli się chłopaki a z czegoś trzeba domy wykończyć i pospłacać kredyty szlacheckie :) Zastanawiam się tylko kto takich jełopów jeszcze trzyma na stanowiskach po trzynaście tysiączków na rękę??? Mentalność trochę jak za komuny -jak już się przyspawali do koryta to będą ciągnąć z niego aż do emerytury :)

13-1000-na-reke
@torot 31.10.2017 22:40

"trzynaście tysiączków na rękę" dobra płaca jak na zasiedzenie i Katowice.

Ale pierdoły
@torot 31.10.2017 22:40

Ale pierdoły opowiadasz. Pracowałem z jednym z nich i robił dobrą robotę, a w czasie jak pisałeś ten komentarz to kasę dostawał adekwatną i nawet jego brutto miało daleko do magicznych 13tyś. Jeszcze do tego piszesz o dwóch osobach na 100 pracowników, gdzie tylko z 3 ma staż ponad 10 lat w firmie... bierz leki

Maja

@odradzam, czy możesz szerzej opisać kwestię motywacji przez firmę Kroll Ontrack swoich pracowników do wydajniejszej pracy? Komentarz, który dodałeś na forum bardzo niejasno przedstawia tą kwestię, nie wiem jak inni uczestnicy dyskusji, ale ja kompletnie nie rozumiem co miałeś na myśli pisząc swój komentarz, dlatego bardzo proszę, o sprecyzowanie swojej wypowiedzi.

Kwiat młodzieży wszechpolskiej

Ludzie, uważajcie na takiego metrowego karakana, i tych co zbudowali sobie domy obok przyszłej kopalni ołowiu i cynku na jurze (swoją drogą niezła wtopa hahaha). Milicyjno-esbeckie towarzystwo fałszywców :)

Piotr

Czy są jakieś szanse na pracę?

odradzam

Soffłere endżiniering 3.0 - najnowsza praktyka Agile i motywator do zostania w firmie na dłużej :D

Maja

@Z, Twój komentarz jest bardzo niezrozumiały. Zatem wyjaśnij co masz na myśli. Do czego albo do kogo się odnosi Twój wpis? @Igor, jeśli chodzi o rekrutacje to na stornie internetowej http://www.krollontrack.pl/kariera/ w zakładce kariera są zamieszczane aktualne oferty pracy. Od Twojego wpisu już minęło trochę czasu i może już znalazłeś jakąś ofertę pracy w Kroll Ontrack dla siebie, dlatego pozwolę sobie zapytać czy już aplikowałeś albo, czy już byłeś na rozmowie o pracę? Jeśli jest już po rozmowie rekrutacyjnej to daj znać jak Ci poszło i z jakim rezultatem ona przebiegła.

Igor

Bardzo interesuje mnie praca jaką firma oferuje. Podpowiedzcie czy w ogóle rekrutują?

Z

Od każdego według możliwości, każdemu według potrzeb.

fkużony

Normalnie w tej firmie pracują jakieś święte krowy!!! Nic ambitnego nie robią, pół dnia im schodzi na jedzeniu, piciu kawy i oglądaniu neta, a na koniec jeszcze spadają z biura przed 15 żeby pojeździć na rowerze albo załatwić swoje ważne sprawy. Czy tylko doświadczeni pracownicy mogą robić co im się rzewnie podoba? Też bym chciał tak pracować.

Minęło sporo czasu od ostatniej opinii dotyczącej pracy w Kroll Ontrack. Jak dziś wyglądają warunki zatrudnienie w przedsiębiorstwie?

Dawid

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje ludzi? Warto aplikować, mam spore doswiadczenie?

curious

A gdzie się podziała pani Ania slash HR? Już nie prostuje bananów i nie maluje trawy na zielono? ;)

jkjhkjh

Firma od pewnego czasu zatrudnia kogo sie da. Oferuje 5000 brutto za polecenie pracownika. Z daleka widac, ze cos jest nie tak. Terminy wysrubowane, nierealne. Inni rzucaja wypowiedzenia, a nadal zatruwaja atmosfere, bo nie ma komu pracowac. Szlachta nie pracuje - magia, bo w US mysla, ze cale biuro daje z siebie wszystko.

Mikołaj

Podwójne wpisy pochwalne oznaczają chyba, że w szeregi czcigodnego managementu wkradł się mały niepokój - zapewne w związku z wiatrem hulającym po openspace-ach... Skoro jest tak dobrze, to dlaczego tyle ludzi odchodzi? Pewnie nie dorośli do "nowoczesnego stacku": MFC, C++, VB.NET, WinForms, AngularJS, Java6 i tych "fajnych projektów", w których muszą prostować genialne idee swoich przemądrzałych poprzedników z LD :D A może pogonili ich ci "fajni ludzie", na czele z magicznym rafałkiem, dyrektorem developmentu, grającym całymi dniami w karty i układającym decki, podczas gdy jego wolne wilki latają od kuchni do kuchni, w podszukiwaniu sensacji. Absolutnie nie polecam tej firmy ogarniętym developerom!

brak

Od strony developmentu jest OK. Nowoczesny stack, fajne projekty, fajni ludzie.

brak

Od strony developmentu jest OK. Nowoczesny stack, fajne projekty, fajni ludzie.

cichosza

Mogę opisać z mojego doświadczenia: Plusy: - lokalizacja, centrum Katowic, blisko do wszystkich miejsc - zależnie od zespołu, ale jest dostęp do różnych technologii - dobra atmosfera dla osoby która się lubi podporządkowywać - bezpośredni kontakt z innymi zespołami zmniejszający czas na załatwienie problemu - agilowy kontakt rzeczywiście zmniejszający biurokracje przy projekcie - czysty ITIL bez udziwnień jeśli chodzi o standardowe procesy operacyjne Minusy: - problemy oddziału offshore w celu zmniejszenia kosztów - niestety trzeba się zgodzić z tuturu7, A i AAA, jest donosicielstwo, walki o stołki, olewanie i wymuszony, sztuczny uśmiech, szczególnie po ostatniej transformacji - niestety jesteś trybikiem i znika rodzinna atmosfera gdy trzeba się trybika pozbyć w 15min. - widełki to niestety mogą się różnić na tych samych stanowiskach i są budowane pod osobę, - brak przejrzystej ścieżki kariery (sprawozdanie roczne nie ma na nic wpływu poza wyrównaniem w stosunku do inflacji), - HR ma tendencje do braków i często procesy będące normą w dużym korpo tutaj są kłopotem - kolesiostwo i podlizywanie bardzo widoczne po ostatnich zmianach, - finansowanie szkoleń i egzaminów to kwestia szczęścia a nie norma jak w innych firmach - benefity w żaden sposób nie wybiegają od standardów w innych firmach Opis końcowy: Firma dobra dla osoby która ma trochę oleju w głowie ale chce się wdrożyć w małe korpo na sam początek. Niestety wszystko jest oparte na szczęściu i czy góra Ciebie dobrze prowadzi i czy jej się podobasz. Firma obiecuje dużo, i napawa optymizmem, ale możesz go stracić i stracisz jak zaczniesz stykać się z pierwszymi problemami, potem następnymi i w konsekwencji ścianą. Firma potrzebuje mocnych ludzi którzy napełnią firmę nowym, świeżym duchem i wymuszą zmiany które w innych korpo są normą. W konsekwencji decyzja należy do Ciebie.

HR

Nawiązując do wpisu z dnia 2.10. 2017 chciałabym powiedzieć kilka słów o kulturze naszej organizacji. Od lat staramy się tworzyć atmosferę w której to nie tylko praca nas łączy. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy które wiążą się z zainteresowaniami naszych pracowników. Cieszymy się że nasi pracownicy lubią ze sobą spędzać czas nie tylko pracując wspólnie nad projektami. Jedni grają w Magica, inni lubią gry planszowe, gry na konsoli, chodzenie po górach czy wspólne bieganie np. w Business Run i ta różnorodność jest właśnie super. Jako firma staramy się stwarzać warunki dla różnych zainteresowań i tak na przykład jeśli lubisz przemieszczać się na dwóch kółkach możesz skorzystać z naszej rowerowni i natrysków. O to nam chodzi, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Jeśli nie lubisz gier, spokojnie znajdziesz wspólny język z osobami, które myślą podobnie lub możesz zaszyć się z dobrą książką w naszej wewnętrznej bibliotece. To nasza kultura, chcemy żeby każdy czuł się u nas dobrze. Pojawiło się także pytanie odnośnie wynagrodzeń. W naszej firmie są określone widełki dla każdego stanowiska i są one jawne dla pracowników. Ustalając wynagrodzenie bierzemy pod uwagę indywidualne kompetencje/kwalifikacje, doświadczenie i zaangażowanie w pracę. Dużo wymagamy i jednocześnie oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i bogaty pakiet benefitów. Jeśli to brzmi dla Ciebie atrakcyjnie i podoba Ci się to podejście do kultury organizacyjnej - nasza firma to miejsce dla Ciebie. Dołącz do nas:) pozdrawiam/ Ania/HR

Maja

@Awidzę, że jesteś niezadowolony z pracy. Trochę czasu tutaj pracujesz. A czy nie ma szansy na dostanie podwyżki w firmie Kroll Ontrack? Czy ktoś jeszcze pozostawi swoją opinię na temat pracy w firmie? Jakie są plusy pracy w tej firmie?

A

Pracuje tam niecale 2 lata. W firmie panuje kolesiostwo i donosicielstwo. Ostatnio coraz wieksza klika gra w "Magic: The Gathering", aby podlizac sie szefowi w Polsce. Chwala sie elastycznymi godzinami pracy, a wystarczy dwa razy nie pojawic sie na spotkaniu o 9 rano i nie zostac na kolejnym do 17, to zmuszaja do podpisania aneksu. HR w 100% przepisowy - ktos tak czysty musi miec co innego za uszami. Nowi niesprawdzeni ludzie dostaja wiecej na start niz zasluzeni pracownicy. Generalnie ta firma to jeden wielki kabaret.

Maja

@Andrzej widzę, że niestety nikt nie zdążył odpowiedzieć na Twoje pytania. Zdecydowałeś się na tą ofertę? Jeśli tak, to chętnie dowiemy się więcej o tym jak wygląda praca na tym stanowisku oraz czego można obecnie spodziewać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Andrzej

Cześć! Otrzymałem propozycję na stanowisko Smartphone/Tablet Serwisant. Może ktoś coś powie o tym stanowisku?

Zostaw opinię o Kroll Ontrack - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kroll Ontrack