Kroll Ontrack

Katowice

Opinie o Kroll Ontrack

Maja

@Z, Twój komentarz jest bardzo niezrozumiały. Zatem wyjaśnij co masz na myśli. Do czego albo do kogo się odnosi Twój wpis? @Igor, jeśli chodzi o rekrutacje to na stornie internetowej http://www.krollontrack.pl/kariera/ w zakładce kariera są zamieszczane aktualne oferty pracy. Od Twojego wpisu już minęło trochę czasu i może już znalazłeś jakąś ofertę pracy w Kroll Ontrack dla siebie, dlatego pozwolę sobie zapytać czy już aplikowałeś albo, czy już byłeś na rozmowie o pracę? Jeśli jest już po rozmowie rekrutacyjnej to daj znać jak Ci poszło i z jakim rezultatem ona przebiegła.

torot

To fakt, cała ta 'elYta' wojtków,michałków i tym podobnych to klika która niewiele się zna na rzeczy a tylko patrzy nas ręce innym programistom żeby robili na nich...zasiedzieli się chłopaki a z czegoś trzeba domy wykończyć i pospłacać kredyty szlacheckie :) Zastanawiam się tylko kto takich jełopów jeszcze trzyma na stanowiskach po trzynaście tysiączków na rękę??? Mentalność trochę jak za komuny -jak już się przyspawali do koryta to będą ciągnąć z niego aż do emerytury :)

13-1000-na-reke
@torot 31.10.2017 22:40

"trzynaście tysiączków na rękę" dobra płaca jak na zasiedzenie i Katowice.

Igor

Bardzo interesuje mnie praca jaką firma oferuje. Podpowiedzcie czy w ogóle rekrutują?

Z

Od każdego według możliwości, każdemu według potrzeb.

fkużony

Normalnie w tej firmie pracują jakieś święte krowy!!! Nic ambitnego nie robią, pół dnia im schodzi na jedzeniu, piciu kawy i oglądaniu neta, a na koniec jeszcze spadają z biura przed 15 żeby pojeździć na rowerze albo załatwić swoje ważne sprawy. Czy tylko doświadczeni pracownicy mogą robić co im się rzewnie podoba? Też bym chciał tak pracować.

Minęło sporo czasu od ostatniej opinii dotyczącej pracy w Kroll Ontrack. Jak dziś wyglądają warunki zatrudnienie w przedsiębiorstwie?

Dawid

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje ludzi? Warto aplikować, mam spore doswiadczenie?

curious

A gdzie się podziała pani Ania slash HR? Już nie prostuje bananów i nie maluje trawy na zielono? ;)

jkjhkjh

Firma od pewnego czasu zatrudnia kogo sie da. Oferuje 5000 brutto za polecenie pracownika. Z daleka widac, ze cos jest nie tak. Terminy wysrubowane, nierealne. Inni rzucaja wypowiedzenia, a nadal zatruwaja atmosfere, bo nie ma komu pracowac. Szlachta nie pracuje - magia, bo w US mysla, ze cale biuro daje z siebie wszystko.

Mikołaj

Podwójne wpisy pochwalne oznaczają chyba, że w szeregi czcigodnego managementu wkradł się mały niepokój - zapewne w związku z wiatrem hulającym po openspace-ach... Skoro jest tak dobrze, to dlaczego tyle ludzi odchodzi? Pewnie nie dorośli do "nowoczesnego stacku": MFC, C++, VB.NET, WinForms, AngularJS, Java6 i tych "fajnych projektów", w których muszą prostować genialne idee swoich przemądrzałych poprzedników z LD :D A może pogonili ich ci "fajni ludzie", na czele z magicznym rafałkiem, dyrektorem developmentu, grającym całymi dniami w karty i układającym decki, podczas gdy jego wolne wilki latają od kuchni do kuchni, w podszukiwaniu sensacji. Absolutnie nie polecam tej firmy ogarniętym developerom!

brak

Od strony developmentu jest OK. Nowoczesny stack, fajne projekty, fajni ludzie.

brak

Od strony developmentu jest OK. Nowoczesny stack, fajne projekty, fajni ludzie.

cichosza

Mogę opisać z mojego doświadczenia: Plusy: - lokalizacja, centrum Katowic, blisko do wszystkich miejsc - zależnie od zespołu, ale jest dostęp do różnych technologii - dobra atmosfera dla osoby która się lubi podporządkowywać - bezpośredni kontakt z innymi zespołami zmniejszający czas na załatwienie problemu - agilowy kontakt rzeczywiście zmniejszający biurokracje przy projekcie - czysty ITIL bez udziwnień jeśli chodzi o standardowe procesy operacyjne Minusy: - problemy oddziału offshore w celu zmniejszenia kosztów - niestety trzeba się zgodzić z tuturu7, A i AAA, jest donosicielstwo, walki o stołki, olewanie i wymuszony, sztuczny uśmiech, szczególnie po ostatniej transformacji - niestety jesteś trybikiem i znika rodzinna atmosfera gdy trzeba się trybika pozbyć w 15min. - widełki to niestety mogą się różnić na tych samych stanowiskach i są budowane pod osobę, - brak przejrzystej ścieżki kariery (sprawozdanie roczne nie ma na nic wpływu poza wyrównaniem w stosunku do inflacji), - HR ma tendencje do braków i często procesy będące normą w dużym korpo tutaj są kłopotem - kolesiostwo i podlizywanie bardzo widoczne po ostatnich zmianach, - finansowanie szkoleń i egzaminów to kwestia szczęścia a nie norma jak w innych firmach - benefity w żaden sposób nie wybiegają od standardów w innych firmach Opis końcowy: Firma dobra dla osoby która ma trochę oleju w głowie ale chce się wdrożyć w małe korpo na sam początek. Niestety wszystko jest oparte na szczęściu i czy góra Ciebie dobrze prowadzi i czy jej się podobasz. Firma obiecuje dużo, i napawa optymizmem, ale możesz go stracić i stracisz jak zaczniesz stykać się z pierwszymi problemami, potem następnymi i w konsekwencji ścianą. Firma potrzebuje mocnych ludzi którzy napełnią firmę nowym, świeżym duchem i wymuszą zmiany które w innych korpo są normą. W konsekwencji decyzja należy do Ciebie.

HR

Nawiązując do wpisu z dnia 2.10. 2017 chciałabym powiedzieć kilka słów o kulturze naszej organizacji. Od lat staramy się tworzyć atmosferę w której to nie tylko praca nas łączy. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy które wiążą się z zainteresowaniami naszych pracowników. Cieszymy się że nasi pracownicy lubią ze sobą spędzać czas nie tylko pracując wspólnie nad projektami. Jedni grają w Magica, inni lubią gry planszowe, gry na konsoli, chodzenie po górach czy wspólne bieganie np. w Business Run i ta różnorodność jest właśnie super. Jako firma staramy się stwarzać warunki dla różnych zainteresowań i tak na przykład jeśli lubisz przemieszczać się na dwóch kółkach możesz skorzystać z naszej rowerowni i natrysków. O to nam chodzi, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Jeśli nie lubisz gier, spokojnie znajdziesz wspólny język z osobami, które myślą podobnie lub możesz zaszyć się z dobrą książką w naszej wewnętrznej bibliotece. To nasza kultura, chcemy żeby każdy czuł się u nas dobrze. Pojawiło się także pytanie odnośnie wynagrodzeń. W naszej firmie są określone widełki dla każdego stanowiska i są one jawne dla pracowników. Ustalając wynagrodzenie bierzemy pod uwagę indywidualne kompetencje/kwalifikacje, doświadczenie i zaangażowanie w pracę. Dużo wymagamy i jednocześnie oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i bogaty pakiet benefitów. Jeśli to brzmi dla Ciebie atrakcyjnie i podoba Ci się to podejście do kultury organizacyjnej - nasza firma to miejsce dla Ciebie. Dołącz do nas:) pozdrawiam/ Ania/HR

Maja

@Awidzę, że jesteś niezadowolony z pracy. Trochę czasu tutaj pracujesz. A czy nie ma szansy na dostanie podwyżki w firmie Kroll Ontrack? Czy ktoś jeszcze pozostawi swoją opinię na temat pracy w firmie? Jakie są plusy pracy w tej firmie?

A

Pracuje tam niecale 2 lata. W firmie panuje kolesiostwo i donosicielstwo. Ostatnio coraz wieksza klika gra w "Magic: The Gathering", aby podlizac sie szefowi w Polsce. Chwala sie elastycznymi godzinami pracy, a wystarczy dwa razy nie pojawic sie na spotkaniu o 9 rano i nie zostac na kolejnym do 17, to zmuszaja do podpisania aneksu. HR w 100% przepisowy - ktos tak czysty musi miec co innego za uszami. Nowi niesprawdzeni ludzie dostaja wiecej na start niz zasluzeni pracownicy. Generalnie ta firma to jeden wielki kabaret.

Maja

@Andrzej widzę, że niestety nikt nie zdążył odpowiedzieć na Twoje pytania. Zdecydowałeś się na tą ofertę? Jeśli tak, to chętnie dowiemy się więcej o tym jak wygląda praca na tym stanowisku oraz czego można obecnie spodziewać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Andrzej

Cześć! Otrzymałem propozycję na stanowisko Smartphone/Tablet Serwisant. Może ktoś coś powie o tym stanowisku?

zloty

Porazka, bylem tam pare lat temu(3-4) na rozmowie. Powiem tak szef programistow ktory wtedy byl byl z pewnoscia amatorem, popelnil kilka znaczacych bledow w rozmowie ze mna przy czym sie upieral jaki to jest genialny - wcale tak nie bylo. HR beznadziejny amatorszczyzna + zwykle chamstwo. Brak z budzecie potrafia nazwac brakiem twoich umiejetnosci :D Z pewnoscia nie ma czego tam szukac poza straconym czasem, i to mowie jako juz programista ze sporym doswiadczeniem.

Maja

@paston jesteś pracownikiem firmy? Chętnie dowiemy się więcej na temat warunków zatrudnienia w Kroll Ontrack.

paston

szukają bez doświadczenia, ale z doświadczeniem, więc ostrożnie ;)

Tarnak

Witam, Odświeżę temat, jakie zarobki w tej firmie? Choćby na stanowisko odzyskiwania danych?

Adam

Witam, Widziałem ogłoszenia dot. Specjalista ds. Odzyskiwania Danych. Aktualnie pracuje jako serwisant IT. Znam angielski, linux, systemy ms, elektronike ;). Na jakie zarobki mozna liczyć na takim stanowisku?

roko

Software Development Supervisor jest u nich potrzebny no i tzreba mieć tutj naparwde już minium 3 lata doswiadczenia w branży no i też na pewno dobrą znajomość obecnego rynku i nowych technologii jednak.

JagodzianaZjawa

Z tymi szkoleniami to jest tam słabiutko. Ze względu na formę prowadzenia działalności, nie są w stanie załatwić nawet dofinansowań z funduszy unijnych. Szkolenia (konkretne), jeżeli już jakieś się zdarzą, to dotyczą tylko wąskiego grona pracowników, i to raczej nie liniowych. No i te sławetne benefity :] na nic więcej poza słodkim poniedziałkiem czyli pączusiem za 1,5 zł nie liczcie - a na tyle, nawet z kiepskiej (bo Associate to około 2500 netto) wypłaty, będzie Was stać :]

molo

nie wymagają doświadczenia w odzyskiwaniu danych, bo nigdzie chyba go się nie da na takim poziomie zdobyć... zaczynasz i wszystkiego uczysz się już w firmie, rozwijasz się pod okiem doświadczonych ludzi, którzy naprawdę się znają na tym... atmosfera jest bardzo dobra.

tutu

Siedziba w Polsce jest w Katowicach, ale główna siedziba jest w Minneapolis, USA. Ogólnie znaczna większość raportuje pośrednio/bezpośrednio do ludzi w USA. Angielski jest językiem firmowym, a co więcej w Polsce zatrudnieni są też obcokrajowcy. Więc nawet grafik, język znać musi, bo jak będzie robił grafikę dla innych języków bez dogadania szczegółów.

rvg

W jakim języku porozumiewa się w firmie? Widzę że siedziba znajduje się w Katowicach, a odnoszę wrażenie że duży nacisk kładziony jest na j. angielski - nawet w przypadku grafika.

HR

Nawiązując do powyższych wpisów chciałabym poinformować, że Kroll Ontrack jest w bardzo dobrej kondycji finansowej i ma szerokie plany rozwoju. Dotychczasowy właściciel, koncern Altegrity, przeszedł w ubiegłym roku przekształcenia własnościowe, w wyniku których nowym właścicielem naszej firmy został holding Corporate Risk Holdings. Więcej można przeczytać na stronie http://www.corprisk.com/. Nasze biuro bardzo dynamicznie się rozwija i każdego roku jest nas coraz więcej. Aktualnie poszukujemy osób na wiele stanowisk związanych z IT, rozwojem oprogramowania i odzyskiwaniem danych. Zapraszamy na stronę http://www.krollontrack.pl/praca/ i do naszego biura, gdzie sami będziecie mogli przekonać się o atmosferze i poznać bliżej firmę. Anna/HR

hole-in-da-fire

eee aż tak źle nie jest, jest tragicznie :D nie polecam, wręcz odradzam między innymi z tych samych powodów co wyżej - reszty nie chce mi się opisywać. ... z ciekawostek, pracuje tam taki śmieszny brat quasimodo - to chyba jedyna warta rzecz obejrzenia :)

Zostaw opinię o Kroll Ontrack - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kroll Ontrack