Opinie o Wydawnictwo Pedagogiczne Operon w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Wydawnictwo Pedagogiczne Operon o rekrutacji.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wydawnictwo Pedagogiczne Operon w Gdynia

Cammel

anonim - 2011-05-24 10:39:15 Dodaj opinie o Wydawnictwo Pedagogoiczne Operon - Gdynia. Twoja ocena może okazać się bezcenna przy procesie rekrutacyjnym, podjęciu decyzji, pracy.Szczerze powiem, warunki pracy w Operonie są takie jakich nigdy nie miałem. Atmosfera miedzy wspópracownikami bardzo miła. Płaca też niezła. Jedyny mankament, to zwolnienia jak grom z jasnego nieba, często trudno o wytłumaczenie. Ktoś napisał, że to "obcinanie warkoczy" i chyba tak jest. W obecnej sytuacji jest to cios, stracić pracę. "Nie ma tego złego ...", mnie też wykurzono i trudno było się pozbierać. Pomyślałem, że to czego się nauczyłem w Operonku mogę wcielić we własnej firmie, no i już kolejny rok prowadzę wydawnictwo cyfrowe. Nie będę się przechwalał, ale jest dobrze i polecam każdemu wziąć sprawy we własne ręce. Pracę Tam polecam, szczególnie młodym po to żeby się czegoś nauczyć, nawiązać kontakty. W rzadnym razie nie należy traktować tej firmy jako dozgonne eldorado. Oni grają twardo i cynicznie no i można równie cynicznie się podszkolic, a następnie zaczac dzialac na własną rękę

Buda

W grupie siła, pisz na adres mailowy Skoro firma sprzedała podręczniki to gdzieś te pieniądze są! Trzeba się upomnieć!!!

kos

Ja też jestem autorem czekającym na tantiemy. Też uważam, że powinnismy działać wspólnie. Jak prezes ma majątek to odda co się nam należy,, ale czy ma to jest podstawowe pytanie?

Ja również.

Jestem zainteresowany skrzynką kontaktową. Czekam na informacje.

vinci

Ewentualne pisma będą podstawą do wpisania ich do Krajowego Rejestru Długów. Dranie i tyle, sami się obławiają a nas ignorują. Fakt, że trudno się skrzyknąć zwłaszcza, że potrzebna jest spora ilość ludzi by założyć ewentualny pozew zbiorowy. To byłoby coś. Trzeba założyć skrzynkę kontaktową by móc się łatwiej dogadać. Odezwę się jeszcze jeśli będzie odzew co do skrzynki

Buda

Ja już jedno pismo - wezwanie do zapłaty wysłałam. Termin płatności był 7 dniowy. Potwierdzenie odbioru otrzymałam, teraz czekam te ustawowe 5 dni już tylko. Nie wiem jak razem mamy to zrobić skoro się nie znamy?

vinci

Witam w gronie oszukanych przez Operon. Robią nas równo w konia, więc czas najwyższy wyjść z cienia i dobrać się im do tyłków. Ja jestem na etapie wysyłanie pism za potwierdzeniem z przypomnieniem zapłaty. Kolejny krok to wezwanie do wypłacenia honorariów a kolejny jak nie poskutkuje, będzie uprzedzeniem skierowania sprawy do sądu. Uważam, ze powinniśmy działać wspólnie.

Buda

W takim razie skoro jest nas więcej to może wspólnie wystąpi do sądu? Albo po prostu nagłośnić tą sprawę w mediach???

abc - 2013-02-11 16:34:18 @anonim Moja sytuacja jest identyczna. Pismo było sprzeczne z umową (były w niej wyznaczone konkretne terminy), a wyjaśnienia niezbyt przekonywujące (co nagle się zmieniło?). Styczniowej raty za III kwartał nie było bez wyjaśnień, a w tej chwili powinny już być pieniądze za IV kwartał.I jak sytuacja? Zmieniła się. U mnie dalej brak wypłaty i niewiadomo kiedy będzie!

Główny specjalista? główny specjalista od czego? :))) no i wkońcu jest HRowiec... :) idziemy do przodu :D znaczy się Operon idzie :D

Idź do sądu, po dobroci nic nie wskórasz, ostatnio główny specjalista poleciał, nie jest dobrze z tą firmą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

operon mi nie płaci!

ma wobec mnie zobowiązania wynikające z umowy autorskiej!!! Czy iść do sądu? Czy odpisze mi ktoś, kto jest w podobnej sytuacji?

Buda

Źle się dzieje z Operonem!!! Ma ogromne poślizgi z wypłacaniem tantiemów autorom podręczników. Co będzie gdy kilku z nich odda sprawę do sądu, czy nagłośni to w mediach?

Plastyk

Pracowałem i wyleciałem bez ostrzeżenia. Dla mnie to była "ziemia obiecana", bo współpracownicy super, kultura i płaca ok. Lubiłem to co robiłem, niestety kosztem rodziny, bardzo się angażowałem. Zwolnienie trwało kwadrans, byłem w szoku. Nie rozumiem takiego traktowania do dziś. Odchorowałem to i teraz z perspektywy po przeczytaniu kilku ciekawych książek zrozumiałem dlaczego zwalniają w taki sposób. Chodzi o rotację, tzw "obcinanie warkoczy". Ponieważ struktura pracy jest w parterze, praktycznie nie mozna awansować, a pracownik dostaje dużo swobody (wolności), najprostszym sposobem na subordynację jest wyrywkowe usuwanie z pracy. Czasem ktoś sobie zasłuży, bo nie radzi sobie z wolnością (kawki, gadki, przysypianie), a czasem niestety wyleci ktoś pozytywny. To tak specjalnie krzyżowo sie zwalnia, żeby powód nie był oczywisty, żeby kazdy się pilnował kto jeszcze tam pracuje. Pracę tam polecam mimo wszystko, bo można się wielu żeczy nauczyć, poznać superfajnych ludzi i tylko po to

aaa

beznadziejne biuro obsłigi klienta brak odpowiedzialnośći, żenada

nick

Red, policz dobrze bo wg mnie ok 80 pracowników

red

W ciągu dwóch lat zwolniono ok. 50 osób. Zwolnienia trwają nieustannie, ale kolejne ogłoszenia o pracę się ciągle pojawiają. Chyba powinno dać to do myślenia potencjalnym nieszczęśnikom chcącym tam pracować? Ostatni pomysł to przenoszenie pracowników etatowych na inne umowy. Dla desperatów.

ex pracownik

no i znów na koniec czerwca kolejne zwolnienia i znów kilka dobrych pracowników na rynku...

Dorota

trainer - 2012-06-15 20:31:22 A ja miałem 7tyś na rękęPewnie na kierowniczym stanowisku?

Zostaw merytoryczną opinię o Wydawnictwo Pedagogiczne Operon - Gdynia

• Jak się pracuje w Wydawnictwo Pedagogiczne Operon?

Zobacz opinie na temat firmy Wydawnictwo Pedagogiczne Operon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wydawnictwo Pedagogiczne Operon?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wydawnictwo Pedagogiczne Operon?

Kandydaci do pracy w Wydawnictwo Pedagogiczne Operon napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wydawnictwo Pedagogiczne Operon
1.8/5 Na podstawie 875 ocen.

Wydawnictwo Pedagogiczne Operon