Colian Sp. z o.o.

1.8 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Colian Sp. z o.o.

Ciekawski Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.
Kandydat

Witam. Jakiś czas temu wygasło ogłoszenie o pracę dot. stanowiska Kierownika Sprzedaży ds. Detalu (m.in. warmińsko - mazurskie). Czy ktoś z Was wie, czy rekrutacja ruszyła dalej/zakończyła sie, a jeśli tak, to z jakim skutkiem? Z góry dzięki.

Otto Nowy wpis

Praca na w1 to coś strasznego szczególni jezyki. Kobiety tam jak roboty.I ta śmieszna wyplata

Toyota full

Dzień dobry Pozwolę sobie dodać opinie jestem pracownikiem od wielu lat PH słodkie. Ja osobiście jestem zadowolony z pracy mam szefa który zawsze pomaga. Nie ma problemu z budżetami plany nie raz nie dostosowane ale można nadrobić w kolejnych miesiącach Jak się angażujesz i robisz plany to starszy pH zarabia w okolicy 5 tys netto. Mamy dużo świadczeń socjalnych. Co dwa lata spore dofinansowanie do wczasów. Tak jak wspomniałem 5 k na rękę ja robisz wszystko czyli taki stanard w wielu firmach z topki fmcg. Faktem jest ze firma nie podnosi wynagrodzeń proporcjonalnie do inflacji. Mankamenty to napewno samochód pan K zakupił ford Transit tzw więźniarki. Patrząc na konkurencję i dzisiejsze standardy w podobnych firmach minimum to opel Astra ford Focus toyota Corolla w kombi w średniej wersji lub w mondolez volkswagen Touran a i proszenie się o zwiększenie limitu paliwowego to też Mega słabe. Praca z dobrymi markami. Marketing trochę słabo działa co miesiąc to samo brak gadżetów dawno jeszcze było to trochę urozmaicone były bony sodexo karty paliwowe gratisowy alkohol dla klijenta. A i taka podpowiedź dla managerów wprowadźcie jakieś programy motywacyjne dla pracowników bo ludzie jak zrobią swoje to dalej nie sprzedają bo nic więcej z tego nie mają... O nawet się z rymowało. Pozdrawiam

Obecny
@Toyota full

Ale wiesz przyjacielu, że istnieje coś takiego w języku polskim jak znaki interpunkcyjne? To jest wiedza na poziomie szkoły podstawowej. Kogo oni tu zatrudniają? Ręce opadają i wstyd przed ludźmi.

Alicja
@Obecny

Ty tak poważnie oceniasz człowieka po tym, że ma wywalone w przecinki? Ale ogólnie co do jego opinii to się z nią na luzie zgadzasz?

Obecny
@Alicja

Ta jego wypowiedź to jest ściema. To nie jest żaden PH, ale ktoś z biura, albo marketingu. I dodam, że ludzie obyci z podstawową wiedzą nie mają wywalone na przecinki, ale piszą poprawnie odruchowo.

Obecny Nowy wpis
@Toyota full

Ściema

Joanna Nowy wpis
@Obecny

To jaka jest prawda, skoro to jest według Ciebie ściema?

Bartosz

A czy ktoś z pracowników zgłaszał to właśnie do wspomnianego PiPu?

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Colian Sp. z o.o.?

Adrianoo
Kandydat

Hej mam udt szukam pracy, ile moge zarobić w colian Logistic? jakaś premia do podstawy jest ? Jak atmosfera? dzięki za odpowiedzi

Urszula
@Adrianoo

Pewnie pytasz o produkcję? Ja bym też się dowiedziała. I jeszcze czy mają socjal, cz n p. były paczki dzieciom teraz.

Szczęśliwie były PH

Napiszę na jakich warunkach firma zatrudnia, zeby potencjalni przyszli pracownicy nie byli zaskoczeni jak ja. Dywizja kulinaria zatrudnia tylko wyłącznie w oparciu o własną działalność gosp.Jeżeli ktoś prowadzi jakiś mały biznesik to może jest i ok. Liczyć się trzeba z tym że na zwolnienia lekarskie w tej firmie się nie chodzi , bo kasa z Zusu żadna za takowe .Praca PH obarczona jest kolosalnym ryzykiem z racji ciągłego pospiechu i masy wyjeżdzonych kilometrów.O wypadek nietrudno, a jeśli nie macie prywatnego ubezpieczenia jesteście w czarnej (usunięte przez administratora) Za każdy przepracowany miesiąc dostajecie dwa dni płatnego urlopu, więc też w plecy ,jak kto ma lata wypracowane. Czas pracy liczony od pierwszego do ostatniego klienta, W normalnej firmie PH pracuje od wyjazdu z domu do powrotu na chatę ,w tym czasie jest do dyspozycji swoich szefów.Tu nic z tego ,bo kontrakt pomiędzy firmami zawarty. Kolejny kamyczek do ogródka to 15 obowiązkowych wizyt,niezależnie od kilometrów na danej trasie. Teraz kasa. Dostajecie na konto 4 tyś. Z tego trzeba zapłacić Zus (1300 , firma bazuje na tym że macie przez jakiś czas niskie preferencyjne opłaty ale tu jak powyżej pisałęm nie macie żadnego zabezpieczenia na wypadek choroby a i na emeryturę jaka by ona miła nie być nic nie odłożycie) Zostało nam 2700, ale teraz trzeba zapłacic podatek.Na początku nie za bardzo będziecie mieli co odpisywać, poza niespodzianką ale o tym za chwilę).Podatek teraz to 17% , jakaś mikroskopijna kwota wolna, więc przyjmijmy w zaokrągleniu 400 pln. Zostało nam 2300.Teraz musimy zatrudnić księgową dajmy na to 150.Tu tą kwotę wrzucamy w koszty ,ale możemy odliczyć tylko

Szczęśliwie były PH
@Szczęśliwie były PH

75% wydatków ,więc 37,5 pln wywalacie. Zostało 2262,5 I teraz wracamy do niespodzianki o której dowiadujecie się przy podpisaniu umowy na miejscu . Firma wydzierżawia wam telefon oraz auto i za to wystawia fakturę z tego co pamiętam to 1100 pln.Teoretycznie wrzucacie to w koszta ,ale przypominam odpisujemy tylko 75% ,wiec ponad 250 zlociszonów mniej. Zostaje 2k podstawy ,co na dzisiejsze czasy to dno i kilometr mułu. Powiecie ,no tak ale premie.Jako początkujący PH nie macie szans, jedynie jest nadzieja jak traficie na rejon wypieszczony przez poprzednika gdzie jest wysoka dystrybucja inaczej goła podstawa. To tak z grubsza.Starzy pracownicy będą zadowoleni ,ale oni maja wypracowany rynek,ograniczają płacony podatek przez regularne comiesięczne koszty i ta pensja jest w ok, o ile komuś pasuje DG. Jeszcze jeden kwiat ,budzet miesięczny na przeterminy to śmiech na sali.Szybciej ich przybywa niż zdąrzycie wymienić. No i nie rozliczają miesiacami promocji,aż się dziwię że klienci jeszcze z Ta firma chcą handlować

Były zleceniobiorca
@Szczęśliwie były PH

Miód na moje serce czytając takie opinie

Brawo
@Szczęśliwie były PH

Z Twojej wypowiedzi wynika, ze w firmie nic sie nie zmienia. Kiedy "gUra" zbudzi sie z tego snu? Od roku dzieje sie bardzo źle.

Obecny PH
@Szczęśliwie były PH

Jest dokładnie jak piszesz - w napojach masakra. Gora się nie obudzi bo się na tym dorabia. Warto dodać ze auta służbowe to wraki pi kilkaset tysięcy kilometrów i najsłabsze na rynku - gola Skoda fabia z najsłabszym silnikiem gdzie na autostradzie mija cię każdy tir . Gora dużo gada, mało robi i jeździ BMW czy Bentleyem. Szef mówi mówi mówi o sobie sobie swoich sukcesach jakby sam to robił - show i ściema w napojach .

Byly
@Szczęśliwie były PH

Kolego tych strat trochę mniej bo 75% kosztów dotyczy samochodowych - księgowa telefon wchodzi w koszty w całości. Od 1000 dzierżawy 250 nie wchodzi w koszty czyli 250*17% czyli na dzierżawie jesteś w plecki niecałe 50zl a nie 250. Pozdrawiam

@Brawo

Dyrektor i kierownik zakładu mają wspólny interes poza Hellena więc się dogadają reszta to klika mają swoich pupili a reszta ma (usunięte przez administratora) za miskę ryżu. Np. jeden g zrobi to go chwała a inny zasuwa to mu dokładają roboty i poganiają - jest kiepsko psycha siada w takich warunkach już ledwo zipie

Tomek
@Pracownik

I tak było ze mną a teraz wiem że jest kolejny kozioł ofiarny

Jak długo czekaliście na odzew z Jutrzenka Colian Sp.Z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

A podałeś hasło? :D

Koles
@Ja

Ucieka stad daleko, słaba i złe zarządzana firma. Każda inna będzie lepsza. Opatowek to dramat. Podwyżek brak, pensje niskie a nowy magazyn się buduje. Pracownik się nie liczy.

W Kaliszu to samo.

Brat
@Koles

Masz 100% racji bracie. Ta firma od samego początku buduje się na wyzysku pracownika. Najpierw było wrogie przejęcie Grześkow gdzie znalazł się tłum Judaszy. pozniej pseudomenagerowie zajęli się wyzyskiem pracowników, a wszystko w służbie Panu. (usunięte przez administratora)

Kola
@Koles

Tu to dopiero wolna amerykanka

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Jutrzenka Colian Sp.Z o.o.?

Zenon
@Pytanie

Umowa o pracę na czas określony a po nim bay

Ciekawe
Klient

Z jakiego powodu firma się nie zmienia tylko działa jak z innej epoki ? Czytając posty widać ze jest problem z Opatowkiem Dyrektorami, Zakładami czy HR. Czemu się nic nie uczą?

Bogdan
@Ciekawe

A po co? Im dobrze jest, nic nie robią a latka lecą ….dodatkowio pewnie nie potrafią

@Ciekawe

Bo to jest beton, który nie widzi złych, przez siebie podejmowanych decyzji. Najłatwiej za wszystko obwiniać PH. Przecież to nie ważne, że stawia się przed nami zadania, których nie da się rady wykonać.

Bezrobotny John
Klient

Rozmowa rekrutacyjna przez program Teams na stanowisko Mechanik maszyn trwała ponad pół godziny, gdzie zostałem wypytany o wszystko co możliwe. Na sam koniec pytanie: ile by pan chciał zarabiać... Moja odpowiedź: 3 tysięce złotych na rękę. Chwila ciszy na łączach, jakby człowieka zatkało, że aż tyle chcę zarabiać... Odezwiemy się do pana, nawet jeśli nie zostanie pan wybrany... Do końca tygodnia mieli dać znać, tymczasem mija już trzeci tydzień od rozmowy i w dalszym ciągu nie potrafili zadzwonić i poinformować o wyborze innego kandydata. Po tygodniu od rozmowy dodali kolejne ogłoszenie na pewnym znanym portalu, że zatrudnią mechanika... Totalne (usunięte przez administratora) i podejście jeśli chodzi o cały przebieg procesu rekrutacji... Nie dość że na pracę na produkcję szukają łosi za najniższą krajową, czyli 18,30 brutto za godzinę, to jeszcze nie potrafią zadzwonić i powiadomić że wybierają innego kandydata... Osobiście nie polecam. Totalne olewanie ciepłym moczem...

HR
@Bezrobotny John

Szanowny Panie, Wszystkim kandydatom udzielamy odpowiedzi w terminie od dwóch do czterech tygodni po zakończonym procesie rekrutacji. Aktualnie zatrudniamy wyłącznie na umowę o pracę, a podane przez Pana kwoty dotyczą umowy zlecenia. Proszę się upewnić, czy rozmawiał Pan z przedstawicielem naszej firmy, czy też z agencją pracy tymczasowej. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt (praca@colian.com).

@HR

Szanowny HR, Mijacie się z prawdą, ponieważ nie udzielacie odpowiedzi po zakończonym procesie rekrutacji.Na rozmowie były obecne dwie Panie B.A z HR i K.W przyszła przełożona.Napisałem dwa maile do wyżej wymienionych Pań z prośbą o udostępnienie informacji na temat wyniku i cisza. Przerażające podejście

HR Colian
@Kandydat

Szanowny Panie, Proces rekrutacji, do którego został Pan zaproszony nie został zakończony. Informację zwrotną na temat etapu rekrutacji i powodów przedłużającego się procesu otrzyma Pan od nas mailowo.

Były pracownik biura
@HR Colian

A to dopiero żenujący żart prowadzącego: udzielimy Ci odpowiedzi i to jeszcze sztampowej kopiuj-wklej na email po tym jak się upomniałeś na forum, bo jak napisałeś bezpośrednie do szacownego HR to niestety nie wystarczyło. Faktycznie wysokie standardy, Brawo WY !!!

Gostek
@Były pracownik biura

Cześć, w tej firmie nie ma działu HR, nie ma polityki personalnej, nie ma nic o ludziach, nie ma nic o budowie motywacji czy zaangażowania, jest dział Kadr i płac czyli od wypełniania wniosków i ich przekazywania dalej. To działa tak jak w poprzedniej epoce bywało. Zapomnij wiec o standardach rynkowych w HR tej firmy bo tak naprawdę ich nie ma, to pusta nazwa jest.

15 min po rozmowie
Kandydat

Samozatrudnienie fv 4000 z czego trzeba oplacic podatki 23%,19% i zus ???????????? premia 2000 tys brutto za zrobienie planu. Za zadania 200-500 brutto. Segment przypraw i napoi aaaaaa no i lody ???? Pani na rozmowie w miare sympatyczna, spotkanie odbylo sie w sklepie socjalnym, bo nie trzeba placic za wynajem miejsca i kawe. Uczcijmy to chwila ciszy…..

@15 min po rozmowie

Tej premii 2000 to nikt nigdy nie dostanie! A kasa za zadania to też do nielicznych trafia, bo są z kosmosu.

Pozytywne nastawiona .
Kandydat

Mam pytanie. Czy są jakieś dobre plus z pracy w Grzeszkach na Majkowskiej?

Są tylko złe plusy :D

Babcia
@Pozytywne nastawiona .

Firma tragedia,m, jest tylko właściciel nastawiony na zysk zysk zysk zysk Twoim kosztem tez. :(

Były
@Pozytywne nastawiona .

Nie polecam. Marne wynagrodzenie na poziomie minimum, nawet dla wieloletnich pracowników, brak szacunku przelożonych dla podwładnych. Brak premii, dół zasuwa, a góra generuje straty przez masy utylizacji zwiazanych z błędnymi zamówieniami towarów. Dorobić się tu można jedynie garba. Dobrze się ma tylko kolesiostwo.

Praca wakacyjna

Czas w colianie wspominam OKROPNIE, a pracowałam w różnych miejscach... Tempo pracy zabójcze, normy nie do wyrobienia, a do tego maszyny, które co chwilę się zacinają, czy są jakieś awarie i wtedy trzeba było nadganiać jeszcze szybciej. Najgorzej jednak wspominam atmosferę tam panującą. Większość było Pań, które pracują tam już od wielu lat i traktowały nowe osoby z pogardą, były bardzo niemiłe, potrafiły rzucać chamskimi komentarzami. Z niektórymi osobami dało się dogadać i z rozmowy wychodzilo, że one też są źle traktowane przez resztę. W grę wchodzi tutaj (usunięte przez administratora) wśród pracowników. Brygadziści w większości mili i pomocni. Współczuję ludziom, którzy dalej tam pracują, mam nadzieję, że może coś zmieniło się na lepsze.

Wkurzony

Ten wysoki Ciul na zmianie A z morda jak szczur to kto to jest robię od nie dawna ale takiego parszywego szczura dawno nie spotkałem nic nie zostawia z kremu a wymagania panicza brudas

Wysoki

Mieliśmy w pracy kiedyś takiego Patryka na taśmie robił dużo był cicho nawet siła dali go na brygady lubiłem go zmieniać bo zostawiał dużo kremu pewnego dnia przychodzę go nie ma pytam się co jest grane mówią że miał wypadek w pracy cały czas myślał że wróci po zakończeniu leczenia a wychujali go bo skończyła mu się umowa i powiedzieli mu Papa a teraz zapierdalalamy jak maszyny nam już też wychodzą kości na wierzch i są urazy i zamiast zadzwonić do niego czy nie chciał by wrócić to nic przyjmą zastanego Ukraińca co porobi 5 dni i znowu tyraj jak osioł wypłaty stoja brak dod podwyżek nic nie dają już zaczolem sam się rozglądać za inna praca bo mam tego dość robię tam 7 lat o ile (usunięte przez administratora) można

@Wysoki

Rozumiem rozgoryczenie, ale nie uczyli Cię języka polskiego w podstawówce?

Ty
@Ja

Jeżeli nie rozumiesz treści napisanej przez Wysokiego tzn ze musisz się pouczyć języka polskiego. Nie pracuje w tej firmie, dawniej pracowałem, widzę ze (usunięte przez administratora) klimat się pogłębia. Wysoki brawo za odwagę. Uciekaj stamtad. Ja nie żałuję że tam nie pracuje.

@Ty

Nie pisałem o braku zrozumienia, lecz o brakach w edukacji na poziomie podstawowym. Nie można schamienia języka usprawiedliwiać możliwością zrozumienia.

Patryk
@Wysoki

Witam na wstępie dodam iż nie życzę sobie wzmianek o mojej osobie w komentarzach owych gdyż zwykle to prowadzi do sporów i zbędnej toksyczności. W drodze do obecnej pracy spotkałem "Staszka" pozdrawiam i napisałem do Koleżanki odnośnie o co chodzi by tu trafić. Przejdę do konkretów zgadzam się owe opisy sytuacji miały miejsce ale cieszę się że tak wyszło nie chodzi że źle mi się pracowało a o to że gdy by nie ten wypadek nie trafiłbym pewnie na swoją narzeczoną i mi to wyszło na plus nic nie mam więcej do Dodania Pozdrawiam wszystkich czytających trzymajcie się wszyscy

Patryk
@Patryk

I Sprostowanie bo nie uwzględniłem osoba z którą rozmawiałem może być każdy i nie koniecznie Pan którego każdy może spekulować na przełomie ostatniego roku rozmawiałem praktycznie z kilkoma osobami z każdej zmiany Pozdrawiam

BOB COLIANA

Już trochę tu pracuje i rozmawiam z ludźmi, ta firma ma mega problem z szanowaniem pracowników, w dywizji kulinarnej, tragedia większość szuka pracy, targety nie do zrobienia. W Słodyczach nie lepiej, plany i zadania z kosmosu, siedzi klika z Marsa i uważa się za bogów, jak jechali na gapę było super, teraz rynek się zmienił i chłopaki nie ogarniają bałaganu który zrobili. No i nerwy puszczają, bo premie się oddalają. O poszanowaniu pracownika nie wspomnę, bo go nie ma, masz tyrać i cicho siedzieć. Góra wie lepiej, przecież Excel pokazuje że będzie super. Tu nikt nie słucha pracownik. Podwyżek od lat nie było ????‍♂️ Jak tak dalej będzie, to HR będzie miał co robić i proces rekrutacyjny się skróci. Osobiście odradzam pracę w Colianie, ale decyzja każdy niech podejmie sam.

@BOB COLIANA

Smutno mi się zrobiło, gdy to przeczytałem. Już od dawna mówię, że nas PH tutaj nie szanują. Total i zadania z kosmosu i pretensje, że ich nie wykonujemy. Marketing oderwany od rzeczywistości! Człowiek chciałby normalnie pracować, mieć szanse na wykonywanie zadań i być docenionym za wykonaną pracę. Tyle i tylko tyle.

AntyK

Jedna wielka ściema i wyzysk pracownika - w słodyczach na produkcji jak jesteś starym pracownikiem, to zapieprzaj za grosze, nowi dostają większe stawki SIC! W utrzymaniu ruchu trochę lepiej - po x latach możesz się dorobić statystycznie najniższej stawki w kraju na danym stanowisku... "podwyżki" - po dwóch latach ściemniania, "ocen pracownika", zwalania na Covid (zakład szed na maxa - (usunięte przez administratora) 4 brygady za grosze) góra rzuciła propozycję ok. 80groszy/godzinę... Z samej inflacji wychodzi 1,5zł... TRAGEDIA, ŻENADA, UPODLENIE I BRAK SZACUNKU DO PRAVOWNIKA, SZCZEGÓLNIE TYCH CO NAPRAWDĘ ROBILI WIĘCEJ NIŻ DO NICH NALEŻAŁO!!! PORA (usunięte przez administratora) I TYLKO BĘDZIE ŻAL, BO LUDZIE (nie "góra") NAPRAWDĘ FAJNI ☹️

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Jutrzenka Colian Sp.Z o.o.?

@Pytanie

Atmosfera napięta jak w poczekalni u dentysty.

lelek

ogólnie ta firma to (usunięte przez administratora) , pracownik się nie liczy, tylko dobro prezesa

Swojak
@lelek

To jest cała prawda o Colian, człowiek zupełnie się liczy to kasa prezesa

@lelek

PH to śmieć w tej firmie. Nikt nas tu nie szanuje :(

Zostaw merytoryczną opinię o Colian Sp. z o.o. - Opatówek

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Colian Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Colian Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Colian Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 1 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Colian Sp. z o.o.?

Liczba opinii klientów firmy Colian Sp. z o.o., to 2, z czego 0 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a, 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Colian Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Colian Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Colian Sp. z o.o.