ATERIMA MED

Opinie o ATERIMA MED

Lena

Cyt. To mój pierwszy i chyba ostatni wyjazd z tą firmą. Kompletnie zadnej opieki i zainteresowania ze strony koordynatora. Jeżdżę do pracy w Niemczech od 3lat i jeszcze się z czymś takim nie spotkalam. Nawet żadnej reakcji gdy proszę koordynatora o telefon. Zupełnie co innego pisze w umowie o pracę. To skandal

Olga
@Lena

Szczerze mówiąc jestem zdziwiona Pani opinię do mnie wydzwaniają nawet za często i mnie to irytuje bo nie jestem jakimś przedszkolakiem żeby Co chwilę ktoś mnie sprawdzał po dwa razy w tygodniu

Irena
@Lena

ja też jestem zdziwiona taka opinia o ATERIMA, gdyż jeżdżę z ta firma i jestem zadowolona zarówno z firmy jak i koordynatorów. Czyżby to była opinia z konkurencji???

Jola
@Irena

Super ,ze masz taki świetny kontakt z firmą to może poinformujesz pozostałe opiekunki ,ktore nie mogą sie dodzwonić do firmy i udzielisz informacji na temat premii letnich ,gdyz widze ze taki temat był poruszany na forum a do agencji ja też nie mogę się do dzwonić .Pozdrawiam czekam na odpowiedż,

Irena
@Jola

Przepraszam, a czy pani się z choinki urwała??? Toć to już zima idzie, a pani o premię letnią pyta??? A może pani chodzi o premię letnią2021 r.??? Jeżeli tak, to jest jeszcze za wcześnie na takie pytania. Pozdrawiam serdecznie :)

Aneta
@Irena

Bardzo pani dowcipna ,ale nie ma pojęcia o premiach najwidoczniej nie pracuje pani w firmie .

Onaaa
@Irena

Obiecanki cacanki były w sierpniu , chodziło o wydłużenie czasu pracy o kolejne tygodnie.Skonczylo się na obiecankach...(usunięte przez administratora)

@Irena

No i co ta zimowa premia cię zadowoliła? Ktoś się z choinki urwał i pewnie znalazł lepszą pracę a ty pewnie dalej na tej choince i cieszysz się że parę euro dostałaś.

@Irena

Ja też mam niestety podobne doświadczenia z firmą...zero kontaktu po wyjeździe z koordynatorką...nikt nie odbiera telefonu, cicho i pusto, zostałam sama z problemami na miejscu...

BAsia
@Lena

Uwaga. firma Aterima płaci 2-3 wynagrodzenia w jednym miesiącu i tylko raz za ten okres składki na ZUS.Firma totalnie marna. Dzwonią, gdy jesteś potrzebna, mają dobre pieniądze od rodzin, a kręcą z Zusem. Radzę zalogowac się na www.zus.pue ,nie wierzyc koordynatorce i samemu śledzic wpłaty składek na swoim koncie.

@BAsia

Dostałam właśnie PIT śmiech na sali pracowałam w Niemczech 10 miesięcy, a doprowadzili na składki emerytalne 1932 zl.

wrozka
@Irena

Jak cos potrzebują i zmieniają umowę, wtedy dzwonią.

Basienka

Jak wyglada sprawa składek zus? Czy odprowadzają od średniej krajowej? Zależy mi na emeryturze. Słyszałem, że oni coś kręcą z zusem...

Jakiś.

Pani Basiu sprawdzić sobie Pani na eZUS. Łatwa jest rejestracja

Jakiś.
@Basienka

A po drugie niech Pani szuka agencji co opłaca emerytalne składki w Niemczech. Z naszej guzik Pani dostanie, A nawet jakby Pani dostała najniższa niemiecką to dobry zastrzyk do polskiej. niech Pani też otworzy sobie konto w Niemczech i niech wplaca sobie na konto. Ja tak robię mimo że mam jeszcze 10lat do emerytury. Pozdrawiam

Jo
@Jakiś.

W niemczech nie ma progu najniższej emerytury, za pięć lat pracy można mieć kilkadziesiąt euro

Od najniższej 2300

Ela

Witam, czy składki ZUS rzeczywiście płacą od najniższej krajowej?????? bo to żaden rarytas jak oferują 1700 e jak składki takie niskie...

@Ela

Jakie 1700 ? 1300 jak dostaniesz to będzie dobrze ,a o podwyżkę to można prosić ale zawsze jest jakaś przeszkoda

Tosia
@Ela

Mi z bardzo dobrym niemieckim proponowali 1400 więc no dla mnie ten wpis o 1700 to szok

Tak od 2300

Zero zainteresowania ze strony firmy pi powrocie i w trakcie zlecenia. Nie interesują się pracownikiem, a do dzwonić się do firmy to liczy się z cudem nie odbieraja telefonów porażka jakaś ya firma

Opiekunka Osób Starszych

Rekrutacja w porządku, wszystko telefonicznie. Sprawdzali czy umiem niemiecki i zaproponowali mi niezłe warunki.

Pytali o niemiecki i o rekomendacje z innych firm

elipsa 73

Firma nie interesuje się pracownikiem po zleceniu!!! W grudniu skończyłam zlecenie a na wigilię otrzymałam telefon że mój podopieczny ma covid do tej pory nikt z Firmy nie zadzwonił Porażka totalna

Bożenkaa
@elipsa 73

ojej no przykro to czytać bardzo...ja niestety dobrego słowa też nie mogę napisać. Zostałam sama na lodzie jak zlecenie było oszukane, nie chcieli ze mną zakończyć zlecenia...UWAŻAJCIE

Elżbieta

Jaki język jest wymagany w pracy w ATERIMA MED? Czytałam o języku niemieckim. W jakim stopniu trzeba go znać? Czy jest możliwość podjęcia się pracy i w międzyczasie doszkalania się językowo?

Mariaz

Tosia
@Mariaz

Komu niby proponują 1700 ?? Ja z bardzo dobrym niemieckim mam zaproponowane 1400 do 1500 i to za dość ciezkawe zlecenia

Śliweczka

Ogólnie wrażenia mam pozytywne, byłam z firmą kilka razy na wyjeździe ale obecnie pracuję w innej branży. Początek współpracy nie był łatwy, bo musiałam czekać długo na wyjazd. Przedstawiano mi wiele ofert, na które się zgadzałam, ale potem brakowało informacji zwrotnej. Czekałam na kontakt ze strony firmy a oni jak gdyby nigdy nic dzwonią po kilku dniach z kolejną ofertą, bo tamta poprzednia niby już nieaktualna. Tym sposobem straciłam na siedzenie w domu i czekanie jakieś 2 tygodnie. Dział rekrutacji działa niezbyt sprawnie. Na szczęście potem sztela się znalazła i to całkiem dobra. Jeździłam na nią kilka razy. Koordynatorka pomocna, często sama dzwoniła pytać czy wszystko ok. Tam gdzie tylko mogła, pomagała, doradzała, kiedy było trzeba interweniowała też u niemieckiego pośrednika. Nie mam zastrzeżeń. W erze korony jeździłam na sztelę busem Atermiy, co nie było często najlepszą opcją bo droga trwała czasem 15h a sztele miałam jakieś 500 km od domu. Ciasno, przesiadki, chaos, brak koordynacji. Moim zdaniem wynagrodzenie dla opiekunek powinno być wyższe. Ja jeszcze ze swojej stawki byłam "w miarę" zadowolona (język bdb), ale moja zmienniczka ze słabszym językiem pracowała niemal za pół darmo. Wkurzające też jest przetrzymywanie naszych pieniędzy do 15-ego każdego miesiąca. Nie było sytuacji że pensja wpłynęła wcześniej. Uważam, że pieniądze za przepracowany okres powinny być wypłacane od razu a nie w połowie kolejnego okresu rozliczeniowego. Sztele w każdej firmie są dobre i złe, ja Aterimie nie mogę zarzucić nic złego pod tym względem. Koordynatorka się o mnie troszczyła i była w stałym kontakcie. Sama pytała, czy aby na pewno niczego mi nie brakuje, czy warunki mieszkaniowe są takie jak w umowie, czy nie muszę robić nic co nie jest w zakresie moich obowiązków. Sztela też zgadzała się z przedstawionym opisem.

Roma

Nie dostałam wynagrodzenia za lipiec. Radze omijać tą pseudofirme szerokim łukiem, mają bajzel w papierach i to samo na zleceniach.

Katarzynaa
@Roma

jeszcze Pani czeka na wypłatę? :((

Zbyszek

Nie polecam. Pracuje od miesiąca i do tej pory nie dostałem karty EKUZ !! Mało tego , dowiedziałem się dzisiaj że zwrot kosztów podróży za przyjazd dostane UWAGA !! : w następnym miesiącu, bo oni wysyłają tylko z wypłatą, która jest płacona do 15go następnego miesiąca mimo że Rodzina już dawno im zapłaciła. PORAŻKA !!! Stawki są też marne , 1550 do małżeństwa...

Jakis
@Zbyszek

Ale żeś trafił. Powiedz seniorom, żeby interweniowali, albo niech oni ci zapłacą. Za twoja stawkę mam faceta tylko, pozdrawiam Cię i życzę powodzenia

@Zbyszek

Panie Zbyszku, czy rozmawiał Pan o kwestii EKUZ ze swoim Koordynatorem? Zachęcamy, aby wszelkie tego typu sprawy omawiać na bieżąco. Może Pan liczyć na pomoc przez cały czas w trakcie pobytu na ofercie. Serdecznie pozdrawiamy!

Niewolnica Jola
@Zbyszek

Przeciez o karte EKUZ mozesz sam zaaplikowac. Potrzebujesz do tego druk A1 z ZUS-u. Druk mozesz pobrac logujac sie na swoje konto w PUE. Jezeli skladki sa odprowadzane, to powinni Ci wszystko wydac. Nie potrzebujesz do tego koordynatorow

Mewa
@Niewolnica Jola

Jolu dobrze że trafiłam na twój wpis. Próbowałaś tak robić? Długo czekałaś? Bo ja u nich pracuje cały czas jest problem z otrzymaniem karty. Myśle nad zmianą firmy bo teraz ekuz jest szczególnie potrzebny a Aterima zachowuje sie jakby o tym zapominała.

Mariolka

potwierdzam :(

Ryska
@Mewa

Od miesiąca nie moge doprosić się o ekuza a koordynator nie odpowiada na moje telefony. Kpina i żenada z wami.

Jaskółka
@Ryska

potwierdzam. też bardzo długo czekałam na kartę i musiałam się upominać tygodniami...

Lena

A składki do ZUSu tak jak w przepisach? Od średniej krajowej? Raz na trzy miesiące opłacone? Czy od 50 euro???? Niższe składki nie liczą się do emerytury jeżeli pracownik jest delegowany do pracy do Niemiec na polskiej umowie. Składka do ZUSu powinna być odprowadzana od wynagrodzenia opiekunki czyli od średniej krajowej. Jeżeli jest inaczej to te okresy składek nie liczą się do emerytury

@Lena

Składki do zus-u odprowadzają od najniższej krajowej

Basienka
@Anna

czyli lipa...dlatego mają wyższe stawki 1700 e bo zus od najniższej krajowej :( to ja wole 1350 i wyższą emeryturę...

Lena

Dlaczego podają sume wynagrodzenia za dwa miesiąca? To oni przelewają kase dopiero po dwóch przepracowanych miesiącach? Raz - za całe dwu miesięczne zlecenie? Czyli okres rozliczeniowy mają raz .... po dwóch miesiącach pracy? A jak liczą za podróż? Opłacają z góry podróż w obie strony?

@Lena

Oni śmiesznie płacą przelewają wypłaty w kilku transzach przeważnie do 15 każdego miesiąca ale nie polecam stawki 1350 € przy dobrej znajomości niemieckiego

Wiola
@Lena

Co miesiąc odrowadzaja składki i co miesiąc wypłata

@Anna

Pierwszy raz czytam takie brednie, wypłata jest raz w miesiącu za przepracowany miesiąc a nie płacona w transzach .

Mariolka

@Mariolka

Dzień dobry, bardzo nam przykro z powodu sytuacji, o której Pani pisze. Tutaj niestety nie mamy możliwości skontaktowania się z Panią, dlatego bardzo prosimy o wiadomość na info@aterima.pl - z pewnością zadbamy o to, aby trafiła do odpowiedniego Koordynatora. Serdecznie pozdrawiamy.

Olga
@Mariolka

To ja mam chyba pecha bo do mnie wydzwaniają raz w tygodniu tak jakbym była jakimś przedszkolakiem Bardzo mnie to irytuje Nie życzę sobie od nich telefonów

Jola
@Olga

Co za brednie , ja tez sie dodzonic nie mogę mimo że pozostawiam wiadomość aby oddzwonili a ty sobie nie życzysz aby do ciebie dzwonili .Widzę że pracujemy w różnych firmach.

Czekam dalej na wypłatę

HANKA

WYPŁATA BYŁA W PIĄTEK , SPRAWDZ KONTO

Osaczona
@Anonim

No wlasnie, w piatek byla wyplata. Do pieniedzy to kazdy pierwszy, a robic nie ma komu.

@Anonim

Ja bym poprosiła o pomoc prawnika żeby do nich wystosował nakaz zapłaty Nie zostawaj z tym sama

Opiekunka

Może ktoś wie do którego jeżdżą busy z Niemiec do Polski Aterima. Chodzi mi o powroty z szteli, słyszałem że do 11 grudnia Dziękuję

Eva

Witam ,Mam pytan kilka do Pań które pracowały z Aterima podpisałam umowę o pracę mam wyjechać na zlecenie czy dostanę jeszcze jakiś aneks do umowy w którym będzie np adres wykonywania zlecenia stan zdrowia podopiecznego czas trwania oto czy to już tylko telefoniczne ?Czy jest możliwe przyspieszenie otrzymania karty e kuz? Czy wynagrodzenie np za 10 dni pracy w miesiącu będę miała wypłacone w następnym miesiącu do 15 ?

Bozia
@Eva

Niestety tak Pieniazki, nawet za 1 dzien wyplacone w nastepnym miesiacu 15 dnia tego miesiaca. Co dotyczy umowy, to tak, prosze sie upomniec, adres i dane podopiecznego przyjda w wiadomosci email

Moja opinia

Pracowałam z tą firma 5 lat było ok musiałam się zwolnić że względu na opieke nad mama teraz chciałam wrócić do firmy ale mi powiedziano że muszę być przyjęta na nowych warunkach po co to skoro jestem w ich systemie

Magda

Dostalam zwrot za podroz 100€ ale to jest kwota brutto. A ja juz podatek przeciez od tej kwoty zaplacilam przy zakupie biletu. Cos poszlo nie tak.

Szopska
@Magda

Tak samo u mnie. Nie rozumiem dlaczego tak robia. Przeciez wyslalam bilet i jest tam wyszczegolniony zaplacony podatek. Nie rozumiem dlaczego drugi raz odliczany jest podatek. Pewnie panie z dzialu plac sa po jakims technikum.

Rena

Jestem pierwszy raz na zleceniu z tej Firmy. Tak jak byłam poinformowana,tak też się stało. Pani Koordynator dzwoniła do mnie w piątym dniu mojego pobytu u podopiecznej. Jest to dobry czas bo można już chociaż ogólnie poznać nowe środowisko i obowiązki.

Opiekunkaa

Tak , mają pielęgniarki potwierdzam..dobra firma , w obecnych czasach jedyna pewna!

Danuta
@Opiekunkaa

Kilka firm jest dobrych na rynku, a Aterima -med nie za bardzo interesuje się opiekunką po jej przyjeździe na miejsce pracy. Dopiero po kilku dniach zadzwonili do rodziny, czy opiekunka dojechała. Z opiekunką nie skontaktowali się, po przyjeździe. Poza tym trudno się do koordynatora dodzwonić. Opcja wciśnij 1 to oddzwonimy działa tak,że oddzwonią za kilka dni. W innych agencjach opiekunka nie ma problemów z kontaktem. Wnioski łatwo wyciągnąć.

Hanna
@Danuta

Wyjeżdżałam kiedyś z Aterimą, teraz przeszłam do innej firmy. Zgadzam się z opinią że Aterima nie interesuje się opiekunką. Dla nich liczy się tylko to żeby wysłać taką na zlecenie i wziąć za to pieniążki a ty radź sobie sama.

@Hanna

Pani Danuto, Pani Hanno - dziękujemy za podzielenie się opiniami na temat współpracy z ATERIMA MED. Dzięki szczerym i rzeczowym komentarzom możemy poprawić to, co niedoskonałe. Zauważyliśmy, że obydwie opinie dotyczą niewystarczającego wg Pań zainteresowania ze strony Koordynatora, dlatego chcielibyśmy pomóc i zareagować - prosimy o kontakt mailowy pod adresem opinie@aterima.pl, ponieważ sam komentarz tutaj nie pozwala nam określić danych do kontaktu i zidentyfikować oferty. Z pewnością zajmiemy się sprawą. Serdecznie pozdrawiamy!

Zostaw merytoryczną opinię o ATERIMA MED - Kraków

• Jak się pracuje w ATERIMA MED?

Zobacz opinie na temat firmy ATERIMA MED tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 340.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATERIMA MED?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 309, z czego 236 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATERIMA MED?

Kandydaci do pracy w ATERIMA MED napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATERIMA MED