ATERIMA MED

Opinie o ATERIMA MED

Olga

Jak to jest z tym dodatkowym ubezpieczeniem, bo nie rozumiem. Pisząc z nimi umowę Muszę je wykupić? Bo widze ze potrącają sobie z dniówki niezła kwotę za to ubezpieczenie. Ja mam ubezpieczenie w Polsce i jak zrobię kartę EKUZ mam takie samo ubezpieczenie w Niemczech, to po co mi to dodatkowe, za które muszę im płacić?

Rita

A składki prawie żadne... Drogie Panie, emeryturkę będziecie mieć w podobnej wysokości

Firma-mina

Do tej pory nie dostalam dodatku za prace w swieta wielkanocne, mimo ze firemka zainkasowala extra za tamten okres. Ja i rodzina pdp tracimy do nich cierpliwosc. Do tego te smieszne skladki. Nie chcesz miec emerytury - pracuj dla Aterimy. Za chwile zjezdzam ze szteli. Jezeli na nia wroce, to z inna firma.

@Firma-mina

Dostałam dopiero 30 .06 dodatek za święta . Po 3 miesiącach śmiech na sali....

Basia 69

Wyjeżdżałam z nimi kilka razy i mam porównanie. Chwilowo robie przerwe, bo musze być w Polsce. Jeśli będę chciała wrócić do wyjazdów, wróce do Aterima. Maja wsparcie pielegniarki i dobre oferty. To rzetelna firma.

Kejt

Czy ktoś ma jakieś opinie na temat stanowiska: konsultant wsparcia opiekunek? Na jakie zarobki można liczyć, jak atmosfera i obowiązki?

Opiekunka Osób Starszych

Rekrutacja w porządku, wszystko telefonicznie. Sprawdzali czy umiem niemiecki i zaproponowali mi niezłe warunki.

Pytali o niemiecki i o rekomendacje z innych firm

Danuta 68

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Moje życie zmieniło się na plus od kiedy wyjeżdżam. Jak jestem w Niemczech nie ma praktycznie kosztów więc większość odkładam. Jak pracowałam w Polsce ciężko było mi odłożyć na wakacje A teraz ta w roku udaje mi się wyjechać na odpoczynek. Może i miałabym gdzieś więcej ale tu mam fajna rodzinę kontakt z koordynatorem oraz wiele możliwości dokształcania się .

Jeszcze troche
@Danuta 68

Poczekaj do emerytury. Zobaczymy czy bedziesz tez tak piala z zachwytu.

Iwona

Mam od nich ofertę wyjazdu na 17 kwietnia za 1300 + 100 euro premii. Zastanawiam się czy w tej sytuacji co teraz panuje to nie za mała stawka ????

Jakis

No ja z 1550 mam 1800.zrobisz jak chcesz. Za 1250 to pracowałem 3lata temu

Jola
@Jakis

Czyżbyś dostała podwyżkę? ciekawe bo Aterima nie ma takich stawek wysokich.

Jakis
@Jola

Do Joli.nie w tej firmie. Pracowałem 2lata u was, za 1200,bez żadnych podwyżek. Dlatego przeszedłem do innej firmy za 1550, jak nastała pandemia dostałem podwyżkę. Mi się wydaje że wasza firma nie dba o pracownika, wystarczy aby te mile panie z Krakowa wystąpiły z wnioskiem do niemieckich agencji o podwyżkę, bo opiekunki się obawiają zarażenia wirusem. Jola a pytałaś się w firmie co będzie jak dostaniesz wirusa? Szpitalnego nie masz płatnego. Będą kazali ci zjeżdżać zapewne. Najlepszego na święta wszystkim opiekunkom, opiekunom

Połamana

Nie daj sie nabrac na to smieszne 1300€. Teraz sa oferty po 1500€; poszukaj na grupach na fb. A to 100€ to jest bonus swiateczny. Łaski nie robia.

Mary
@Iwona

Premię musisz dostać 500 euro,jak robią to inne agencje.Jest to dodatkowa premia za wyjazd w czasie pandemii.Obecnie jest tak mało opiekunek,firmy mają problemy,więc wszędzie dostaniesz lekko 1500 euro+premia

Za mała zdecydowanie A ta premia to pewnie 100 euro Ale brutto

ZOFIA

Jakoś takoś czyli nie prawda bo nie ma takich agencji co płaca dodatkowe pieniądze. Gdyby była to prawda to by bez problemu była podana nazwa agencji .

Basia
@Jakis

Czy możesz zdradzić, co to za firma? Chętnie sama bym pomyślała

Wściekła
@Basia

Zero reakcji na moje telefony. Na zleceniu jest klops i próbuje się do nich dodzwonić któryś dzień i nic!!

Kotka
@Gosia

W aterimie jest bałagan. Dla przykładu zwrot za koszt przejazdu, mi oddają 3 miesiąc forsę. Kadry wysyłają mnie dł kordynatorki ona do kadr. Nie polecam szukam sobie nowej pracy. Z dobrym językiem mam (usunięte przez administratora)euro. W aterimie Max to (usunięte przez administratora)euro super język i wykształcenie medyczne

zanetakabzinska@g.mail.com
@Jakis

witam A w jakiej Pani pracuje obecnie firmie ? bo kwota 1.550 jest w miarę duża.

@Wściekła

Dzień dobry, rozumiemy, być może Pani Koordynator był wtedy zajęty. Chcemy pomóc i nie zostawić Pani bez wsparcia, ale tutaj nie znamy Pani tożsamości. Proszę napisać maila na info@aterima.pl, którego skierujemy w odpowiednie miejsce. Serdecznie Panią pozdrawiamy!

Kotka
@Gosia

To premia jest za gotowanie dla drugiej osoby lub za wstawianie w noc

Krysia
@Kotka

I jak kotka, zmieniłaś już pracę? Pytam, bo sama zastanawiam się nad zmianą agencji. Słyszałam, że po ostatnich ekscesach z niektórymi opiekunkami oraz skargami niemieckich rodzin, niektóre agencje nie zatrudniają już byle kogo z ulicy i bardzo sprawdzają potencjalnych kandydatów. Kotka, możesz podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie?

Jerry
@Jakis

Czy mogę prosić o kontakt na javier@poczta.onet.pl Chcę wyjechać do pracy a chyba jestem jednym facetem na tym forum. Pozdrawiam Jerry

Czy firma ATERIMA MED udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Honorata

Firma wiąże ledwie koniec z końcem ,nie na pieniędzy na premie dla wszystkich tyłka ogłasza konkurs ,a ty pytasz a pożyczki w firmie a niby skąd miała by wziąć na to pieniądze skoro zatrudnia pracowników na umowę zlecenie . Najlepiej to zapytaj w księgowości tam są panie to ci odpowiedzą na pytanie .

Violetta

Zmienniczka miala przyjechac na moja sztele i nie przyjechala. Dzwonie do nich, to powiedzialy "Jeszcze nie mamy odpowieeeedziiiiiii...". Dzwonilam kilka dni pozniej, to nie odbieraja. Ale na facebooku wyczesane, wysztafirowane na to maja czas, ale zeby telefon odebrac, to ich nie ma. Dopiero po kilku probach z ciezkim bolem odebraly telefon i opryskliwym tonem, ze koordynatorka oddzwoni. I czy wy zawsze musicie dzwonic o 10 rano, gdy jestem z podopieczna?? Caly dzien macie na to. Wiecie, ze po poludniu mamy przerwy , to wtedy wydzwaniajcie.

Gosia

Szkoda pisać, tak jak nie można się z nimi połączyć. Zainteresowani są Tobą, jeśli chcesz pracować na nich, cicho siedzieć i nie mieć żadnych roszczeń. Potem trudno o kontakt, pieniądze, zwroty za bilety i t.p.

@Gosia

Dopiero teraz będzie się trudno doliczyć naszych pensji. Teraz mieli płacić od średniej krajowej , płacą ale co drugi miesiadz. A Okres rozliczeniowy to 60 dni, w pierwszym miesiącu dostaniemy 90% pensji a w drugim wyrównanie. Kpina na kółkach. Pensja na raty, czy pracować mamy też na raty.

@Wrozka

Dziękuję wrożka. Nigdy nie lubiałam zmian ale zaczęłam sprawdzać składki Zus. Są odprowadzane co kwartał, tylko składka zdrowotna co miesiąc bo tą może odliczyć pracodawca. Moja emerytura będzie bardzo niska. A dodatek za święta będzie wypłacony dopiero w czerwcu. Omijacie tą firmę dużym łukiem nie bójcie się pytać, żeby póżniej nie mieć kłopotów.

Honorata
@Wrozka

Nie narzekaj tylko zmień agencję.Ja już to zrobiłam miałam dość wyzysku nie dość z nie było premii letniej to jeszcze na święta Bozego Narodzenie jakieś durne konkursy dla swoich wymyślili zamiast dać wszystkim jednakowo premię .Nikt nie po myślał że opiekunka nie wie która część dnia dłuższa,i nie wie w co ręce włożyć a co dopiero wymyślać dla pań z agencji jakieś koziołki fikołki ,żeby czytały i miały z tego nie zły ubaw.

Jolanta84

Jestem zadowolona z kontaktu z firmą Aterima. Mają bardzo dobre i rzetelne podejście do opiekunów. Jest to renomowana firma, o wysokim standardzie. Polecam!

kasia

ZUSU tez

@Jolanta84

Od prowadzone składki ZUS też. Nie....

Sprzezona

Do tej firmy juz w ogole nie idzie sie dodzwonic. Do zadnego z dzialow. Porazka. Zastanawiam sie nad zerwaniem kontraktu.

Renata
@Sprzezona

Po co dzwonić? Wystarczy wysłać emaile do team2@aterima-med.pl lub team3@aterima-med.pl wtedy dzwonią.A jak nie to do niemieckiego posrednika dać znać

kasia
@Renata

tez nie odpisuja

Początkująca

Dzień dobry, jestem osobą, która po raz pierwszy chciałaby wyjechać za granicę jako opiekunka osób starszych. Potrzebuje opinii i rzetelnych informacji o tej firmie pracowników, którzy już tam byli i chcą się podzielić swoja wiedza i doświadczeniem na ten temat. Czy trzeba znać język a jeśli tak to w jakim stopniu, czy firma jest wypłacalna i zapewnia odprowadzanie wszystkich składek, przede wszystkim co należy do obowiązków opiekunki tam na miejscu? Nigdy nie byłam i nie pracowałam za granicą, dlatego nie chciałabym trafić na (usunięte przez administratora) Interesują mnie też takie informacje jakich formalności trzeba dopełnić przed wyjazdem?

@Początkująca

Firma na początku była ok, teraz spadła na psy. Są lepsze firmy. Z tego co wnioskuję to jesteś pracownicą Agencji (z biura). Nikt normalny tak nie pyta dokładnie o agencje operując takim językiem, pani z agencji. Powiem ci, goń się

opiekunka
@Początkująca

Firma, może i nie jest zła, ale niestety mało płacą :(

@Jakiś

witam wszystkich. Długo zastanawiałam się czy opisać moją historię Aterima Med, ale chcę wszystkich ostrzec. W Aterimie pracowałam ponad 5 lat, ale takiego oszustwa jeszcze nie było. Ich reklamy zawierają nie prawdziwe informacje sprawdzajcie i dopytujcie się. Po pierwsze: składki emerytalna i rentowe na ZUS są odprowadzone co kwartał więc moja emerytura będzie równa 0. Po wypowiedzeniu umowy poszłam zarejestrować się do urzędu pracy dowiedziałam się ze nie należy mi się zasiłek bo nie były odprowadzane składki co miesiąc. Po trzecie dodatek za święta będzie wypłacony w czerwcu. Znam dobrze niemiecki więc zadzwoniłam do rodzinny i przedstawiła sytuacje. Rodzinna nie chce współpracować jak się wyrazili ze złodziejami, oni musieli zapłaci od razu za moją pracę. Omijajcie ta firmę dużym łukiem, nie jest firma godna zaufanie. Firma nie mówi prawdy. Ja znalazłam prace w innej firmie w ciągu 7 dni . Nie bujecie się pytać.

Pracuję niecały rok i jak do chwili obecnej jestem zadowolona

To zobacz ZUS, jak masz płatny? Zobacz na e-zus

Od 01.04.21 po zmianie naszych umów i płacy na raty

@Kasia

sprawdź odprowadzane składki ZUS, wtedy powiesz ze cos jest nie tak.

Sprawdź ZUS. Zobaczymy czy będziesz zadowolana

Ktosia

Pracowałam w firmie ponad rok i na początku faktycznie było wszystko super rodzina wspaniała, panie koordynatorki pomocne... Problemy zaczęły się po kilku miesiącach. Zadzwonila do mnie P. koordynator z propozycja premii w zamian jeśli zgodzę się zostać na zleceniu dłużej - zostalam.... Premii nie otrzymałam. Tłumaczyli, że w nagrywanych rozmowach nic takiego nie "odnotowali" ale w ramach zadośćuczynienia wypłaca premie ktora była trzykrotnie niższa niż obiecana. Następnie zostałam zmuszona do wczesniejszego powrotu do Niemiec niż mialam to ustalone ze zmienniczką, firma tłumaczyła to odgórnym poleceniem... What? A ich tlumaczemia byly jakieś absurdalne, nic niewyjasniające. Podobna sytuacja przytrafiła się poraz drugi. Dodatkowo zaproponowali ten ich super transport Aterimabus... Prawie 20 godzin jazdy gdzie normalnie pokonywamam tę trase od 9 do 13h. Stare, smierdzące busy, o (co niektórych) kierowcach nie wspomnę. Zabierano mnie z północy Niemiec przesiadka była na połuniu Polski skąd jechałam do trójmiasta ????. Później kontakt z firmą był coraz bardziej utrunuony... Nie moglam sie dodzwonić ani do koordynatorki, ani nawet do kardr.. Mam zrzuty z ekranu kiedy będąc w DE podejmowałam próby kontaktu z p. koordynator wykonując po 20 połączeń dziennie przez kilka dni. Kiedy w końcu udało się dodzwonić P. koordynator jak się później okazało lekceważyła moje prośby, oraz prośby rodziny. Prosiłam aby znaleźli opiekunkę która zgodzi sie zmienic mnie na miesiąc ponieważ umówiłam się z rodziną że po miesiącu wrócę. W drzwiach podopiecznej przywitała mnie opiekunka z umową na dwa miesiące, a pani koordynator oczywiście nie odbierała tlefonu by wyjaśnić te sytuację, natomiast zmienniczka również wprowadzona w błąd nie mogla zostać jedynie miesiąc na zleceniu. Zostałam na lodzie z problemem finansowym. Ostatecznie dałam sobie spokój z firmą i Panią koordynator która miała leekceważący stosunek do wszystkiego do tego jej ton wypowiedzi nie należał do przyjemnych, a czasem miałam wrażenie że rozmawiam z robotem. Odwiedziłam również strony zus i nfz z których dowiedziałam się, że skladki były płacone nieregularnie. Jestem świadoma tego, iż panie z Aterimy mogą czytać tę opinię i nawet mogą się domyślać o kogo chodzi, mogą się nawet bronić i szczerze mało mnie to już obchodzi, jednak Was drogie Panie opiekunki powinno.

Krystyna13

Zawsze trafiam do uroczych rodzin , polecanych przez AterimaMed. To jest dla mnie ważne. Obserwuję czy rodziny szanują się. Zawsze na zleceniu było tak że, dzieci bardzo szanują i kochają swoją matkę czy ojca i z bólem serca zamawiają opiekunkę. Ja to widzę i staram się zapewnić rodzinę iż oddają rodzica w dobre ręce. Inną sprawą jest osobowość podopiecznego. Tutaj ukłon w kierunku psychologii.

Marzena
@Krystyna13

Każda trafia do rodzin sympatycznych dopóki nie odmówi ,że np. robienie porządków w garażu lub w ogrodzie nie należy do niej lub mycie okien w całym domu i zmiana zasłon i firan .Jeżeli chodzi o obserwacje rodziny to zazwyczaj nie ma się na to czasu i okazji ,bo jak juz jest opiekunka to dzieci wtedy raz na jakiś czas się pokazują,Prawdą jest ,że z wielkim bólem oddają matkę czy ojca pod opiekę opiekunce ,ale to już chodzi o wydatki związane z opieką gdyż muszą tez zapewnić wyżywienie opiekunce a Niemcy są oszczędni .

MałaMi
@Marzena

Rodziny nie zawsze są takie złe jak niektórzy piszą, jak się trafi ale obowiązkiem firmy jest wstawić sie za opiekunką jesli tej karze sie robić rzeczy których wcale nie musi robić bo przecież piwnica czy mycie okien to już nie nasza działka. Ale Aterima i tak sie nie wstawi bo boją sie stracić klientow niemieckich.

Jolka
@MałaMi

Nieprawda, za mną się wstawili kiedy podopieczna oczekiwała ze jej pomyje okna, wypiorę firanki i zasłony.

Jakiś.
@Jolka

Co ty kobieto za bzdury opowiadasz. Po pół roku odp

Doris
@Marzena

To zaleźy na kogo się trafiło

Wysztafirowana
@Jolka

Czy to tak ciezko jest sciagnac firany i wrzucic do pralki ??!! Nie udawaj gwiazdy.

Krysia

Ja mialam zawsze dobrą opinię o firmie. Bezpieczne przejazdy i pomocny koordynator. Panie w kadrach tez zawsze byly super. Teraz jest trochę gorzej bo jak dzwonię do kadr żeby o cos dopytac to nie uzyskuje odpowiedzi, Panie sie motaja bardzo i jak chcialam rozmawiać z przełożona to nie moge. Na maila nie zawsze odpisza. Szkoda :(

Jolanta84

Z ogromnym sercem dziękuję za każdorazowo pomoc, miła korespondencję, za dobre oferty pracy, będę zawsze wracała do Państwa firmy. Dziękuję!

jola
@Jolanta84

Nie wiem jak mam rozumieć twój wpis,jestes podopieczną czy opiekunką ? co to znaczy za dobre oferty pracy?

@Jolanta84

sprawdzi odprowadzane składki zus.

Doris

Jak opłacane są opiekunki przy słabej znajomości języka?

Gosia

Bardzo bezpieczny przejazd busem. Jechałam 4 razy w tym raz źle zawiezli opiekunki, drugi raz zgubił moją torbę. Te niby bursy Aterima to powiązana firma hiper, który jest drogi, jedzie bardzo długa, często ponad dobę i do tego opiekunki tak szybko wysadza, nie trwa to nawet 1 min , żeby czasem opiekunka nie chciała wrócić czy coś zgłosić. TAKŻE '"polecam " wszystkim.

@Gosia

Daleko nie spada jabłko od jabloni

Czy zdarzają się nadgodziny w ATERIMA MED?

Wrozka

Podpisujesz umowę zlecenie, dzieło na wykonanie usługi. Zawsze pracujesz więcej niż 8 godzin.

wrozka

Nadgodzinny. Przecież pracujesz na umowę zlecenie. Dostajesz pensje gdy pracujesz.

Zostaw merytoryczną opinię o ATERIMA MED - Kraków

• Jak się pracuje w ATERIMA MED?

Zobacz opinie na temat firmy ATERIMA MED tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 340.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATERIMA MED?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 309, z czego 236 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATERIMA MED?

Kandydaci do pracy w ATERIMA MED napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATERIMA MED