ATERIMA MED

Opinie o ATERIMA MED

Magdalena K.

Na razie wyjechałam z nimi raz, ale wszystko było bez zarzutu, więc na pewno jeszcze się zdecyduję. Wcześniej czytałam opinie na różnych grupach na Facebooku i Aterima ma naprawdę dobrą opinię. Potwierdzam, wszystko było tak jak zostało ustalone.

Bogusia

Myślałam, że po świętach trudno będzie mi znaleźć zlecenie, ale Aterima się postarała i zaraz wyjeżdżam. Kolejny raz firma mnie nie zawiodła.

Opiekunka

Z ogromną uwagą przeczytałam plusy i minusy współpracy z tą firmą. Drodzy Państwo, jestem opiekunką od 8 lat , mam spore doświadczenie w branży i mogę wszystkich zapewnić, że często bywa tak, że to partner ze strony niemieckiej ukrywa i nie przedstawia oferty ktora jest zgodna ze stanem faktycznym pacjentów. Natomiast , jeśli opiekunka zgłasza , że miejsce pracy bardzo odbiega od przedstawionej nam oferty zadaniem koordynatora jest zanotowanie tego w systemie i przedstawienie oferty według tego jaka ona faktycznie jest . Nie jestem za obwinianiem zawsze podmiotu z którym się zaczęło współpracę, ale za dopilnowaniem partnerów którzy w dużej mierze są często przyczyną problemów jakie się pojawiają po dotarciu na miejsce . Praca w opiece ,to zadanie nie dla każdego, ponieważ stykamy się z osobami które nie są z nami związane ani spokrewnione . Wymaga się od opiekunów empatii i zrozumienia ale często jest tak ,że tej empatii nie otrzyma ze strony rodziny i samego podopiecznego ... No cóż, możemy pisać o perypetiach które nas dopadły nie raz na miejscu , ale nadal jestem daleka od obwiniania swoich koordynatorów którzy zazwyczaj nie mają doświadczenia w branży a jedynie rekrutacji ,a to duża różnica, więc można by żec, głodny nie zrozumie sytego . Jestem zdania ,że zawsze należy mierzyć siły na zamiary nie wolno kierować się tylko wysoką stawka za dane zlecenie ale najpierw trzeba ocenić nasze możliwości i stopień przygotowania pod każdym tego słowa znaczeniem . Pozdrawiam wszystkich opiekunów i kto wie ... Może sama spróbuje swoich sił w tej firmie .

Artur
@Opiekunka

"Praca w opiece ,to zadanie nie dla każdego, ponieważ stykamy się z osobami które nie są z nami związane ani spokrewnione . Wymaga się od opiekunów empatii i zrozumienia ale często jest tak ,że tej empatii nie otrzyma ze strony rodziny i samego podopiecznego ..." tutaj zgadzam się w pełni. Sam od lat pracuję jako opiekun. Z różnymi osobami się spotkałem: z większymi problemami zdrowotnymi i mniejszymi. Czasami lepiej wziąć zlecenie za trochę mniejsze wynagrodzenie. ale z "łatwiejszym" seniorem. Nie zamęczysz się, a nawet możesz mieć dużo przyjemności. Dlatego w tej branży nie liczą się tylko pieniądze. Ważne są inne aspekty: umowa, składki - ta firma ma wszystko poukładane. I do tego maja dużo ofert więc dość łatwo dobrać coś dla siebie: dobry region, atrakcyjne dodatki jak np. własne piętro etc.

agata

Pracuje w firmie ATERIMA poltora roku jestem zadowolona ze wspolpracy Panie sa kompetentne i mile .Szczegolnie cieszy mnie wspolpraca z Zespolem Pielegniarskim ,Panie nie tylko sluza odpowiednim ,profesjonalnym wsparciem ,ale takze organizuja super szkolenia .Osobiscie jestem bardzo z tego zadowolona jest to bardzo pomocne w wykonywanym przez nas zawodzie ,a zdobyta wiedza ulatwia nam prace i daje poczucie bezpieczenstwa.Wiadomo bowiem jest ,ze boimy sie tego co nowe i nieznane .polecam i zachecam wszystkie opiekunki .moje jedyne zastrzezenie dostaje za krotkie zlecenia .Firma takze dba o nasze bezpieczenstwo i zdrowie w czasie podrozy do pracy i z pracy testy i

@agata

Pani Agato, Bardzo dziękujemy za miła opinię. W kwestii zastrzeżenia dotyczącego zbyt krótkich zleceń, chętnie zajmiemy się tą spraw i poszukamy dłuższych zleceń dla Pani. Jeśli będzie Pani zainteresowana takim zleceniem zachęcamy do kontaktu z działem rekrutacji pod numerem: +48 12 341 15 15 bądź kontakt z koordynatorem. :) Pozdrawiamy

Agata
@ATERIMA MED

Dziękuję.

Opiekunka Osób Starszych

Rekrutacja w porządku, wszystko telefonicznie. Sprawdzali czy umiem niemiecki i zaproponowali mi niezłe warunki.

Pytali o niemiecki i o rekomendacje z innych firm

Małgorzata

Zgłosiłam się do firmy, bo słyszałam dużo dobrego. Opinie czytam w sieci różne, ale chcę przekonać się sama. Na razie przeszłam rozmowę. Pani rekruterka miła, pozadawałą pytania dotyczące doświadczenia i znajomości języka. Od razu otrzymałam propozycję ciekawej oferty: dobre warunki finansowe, ale też dużo dodatkowych wygód w ofercie. Czekam na dalsze formalności.

Maria

Bardzo dobra firma. W stosunku do konkurencji jasne warunki współpracy. I wysokie premie.

Halina

Długo szukałam szteli gdzie nie wymagają szczepienia. Dopiero Aterima znalazła taką dla mnie. Do tego płacą na czas więc nic tylko chcieć pracować. Polecam tę firmę, jest bardzo pomocna.

Dzień dobry, czy mają Państwo zlecenie ,do mobilnej,samotnej osoby,która zna język niemiecki, najlepiej blisko granicy? Pozdrawiam Kasia z 15 letnim doświadczeniem w opiece w Polsce.

@Kasia

Pani Kasiu Tak, mamy takie zlecenia, z chęcią opowiemy Pani o szczegółach. :) Prosimy o kontakt przez formularz na stronie: https://www.aterima-med.pl/ lub telefonicznie pod numerem: +48 12 341 15 15. Zachęcamy również do śledzenia ofert, które pojawiają się na naszej stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/ATERIMA.MED.

Tak jest z Aterimia jeździsz ich busami...

@Ewa

Pani Ewo, Mamy kilka możliwości dotarcia na zlecenie w Niemczech, o które zawsze można dopytać koordynatora. Pozdrawiamy

Zosia

Długa podroz

Basia

Wyjechałam z Aterima już kilka razy. Nie mogę narzekać. Pieniądze są w porządku, firma dba o swoich pracowników, nie zostawia ich bez kontaktu. Zawsze dostawałam premię dodatkową do wynagrodzenia.

@Basia

Też mam takie doświadczenie.

Krystyna

Uwaga na tą agencje coś strasznego!! Panie (usunięte przez administratora) na każdym zleceniu i kłamią jak z nut. Wypłaty się nie zgadzają tragedia uciekać i omijać szerokim łukiem

@Krystyna

Moje doświadczenie jest całkiem odwrotne. Właśnie w tej firmie wszystkie oferty były dokładnie takie jak w opisie. Wynagrodzenie w porządku - adekwatne do warunków, wysokie premie - choć dostosowane np. do znajomości języka.. ale to już kwestia prywatna czy ktoś zrobi coś od siebie i się pouczy trochę. Ja mam same dobre doświadczenia z nimi i mam nadzieję, że tak już zostanie.

Eliza W.

Jeżdżę z nimi od roku. Rzetelna firma. Wynagrodzenie wypłacone na czas. Oferty zgodne z opisem. Dobre premie. Tutaj szanuje się Opiekunki. Mogę polecić śmiało.

Cessor

Witam! Trochę demotywujace jest to,że po 5 tygodniach pracy wracam do domu bez wypłaty. Wiem, otrzymam w częściach ,15 i 15 następnego miesiąca. To nie jest dobre traktowanie.????????☹️

Wrozka
@Cessor

To nie WSZYSTKO że praca na raty, ALE także ZUS odprowadzają dziwnie w 2020 roku pracowałam w Niemczech 10 miesięcy a składkę miałam odprowadzili trzy razy . W ciągu 7 dniu znalazłam firmę inna , ktora placi tyle samo a nawet 50 euro więcej , ale składki płacą co miesiąc do ZUS. Jak tak dalej będą postępować z nami , nioedługo będą mieli zlecenia , ale pracowników brak.

@Wrozka

Prosimy o kontakt bezpośredni z nami celem sprawdzenia zaistniałej sytuacji. Wynagrodzenia są zmienne, w zależności od wymagań. Dodatkowo oprócz stałych wynagrodzeń Opiekunowie mogą liczyć na premie. Zachęcamy do kontaktu. :)

Pracuję we firmie Aterima med od 5 lat.Jestem zadowolona. Planowe wyjazdy do pracy i planowe powroty do Polski. Merytoryczno-edukacyjne zaplecze na medycznym poziomie, miła obsługa. Każdy opiekun ma swoje preferencje i indywidualne oczekiwania co firma uwzględnia, planowe wypłaty. Polecam

@Anna

Serdecznie dziękujemy :)

Sebastian

Z Aterimą wyjechałem na moje pierwsze zlecenie w lutym tego roku, otrzymałem wszelką pomoc, możliwość nauki języka niemieckiego z wykładowcą z U.J., wynagrodzenie terminowo. Pomoc pielęgniarska i szkolenia bardzo pomocne. Ja obecnie jestem na kolejnym dwu miesięcznym zleceniu i nie mam zamiaru nic zmieniać. Czuje się w Aterima pewnie i bezpiecznie. Polecam

@Sebastian

Dziękujemy za miłą opinię :)

Gosia 72

Świetna firma 10/10. Super wsparcie pielęgniarki i wygodny dojazd busem.

Zosia
@Gosia 72

Chyba ze chcesz zwiedzać Polskę I Niemcy. Podróż trwała co najmniej 6 godzin dłużej niż Simbadam. Jesteśmy zmęczeni i długa podróż. Polecam!...

@Gosia 72

Po 17 godzinach jazdy, normalnie Simbadem po 12-14 , to jest nie normalne i te ich ankiety o jeździe ich busem.

Krystyna
@Ewa

Zawsze można lecieć samolotem firma wraca za za przelot w obydwie strony 100 euro ja tak latałam .Nie całe dwie godziny lotu i komfort. Teraz że względu że okres pandemii jeżdżę pociągiem i czas jazdy też dużo krótszy,zależy o której godzinie wyjeżdżam to albo mam jedną przesiadkę albo dwie zależy od połączenia.

@Ewa

Pani Ewo, Zachęcamy do kontaktu z koordynatorem lub działem rekrutacji w tej sprawie. Chętnie opowiemy o innych możliwościach dotarcia na miejsce zlecenia. :)

Dla opiekunów

Firma solidna,pomocna w chwilach trudnych,a to jest ważne dla opiekunów,

Opiekunka
@Dla opiekunów

Firma nie jest pomocna, jak masz problem to radz sobie sama, a o podwyzkach zapomnij

Mariolka
@Dla opiekunów

tylko jedziesz na zlecenie i się okazuje, że chora jednak nie chodzi a mówili że mobilna...

Basieńka
@Opiekunka

dokładnie tak...każdy kto pracował z aterimą wie, że tak jest :(

@Mariolka

Przyjeżdżasz namiejsce a okazuje się że na miejscu jest mąż podopiecznej alkoholikiem

elipsa73
@Anonim

Dużo informacji od Firmy nie kryje się z tym co zastajesz na miejscu

Bożenkaa
@Opiekunka

Dokładnie tak. masz problem to albo głuchy telefon albo że oddzwonią, albo przepraszamy ale to nie jest w naszej kwestii.......

Maria
@Mariolka

100/100

Tomasz

Niestety nie polecam. Firma przed kontraktem podała inne warunki finansowe ,po zakończeniu kontraktu inne - gorsze. Ponieważ jechałem własnym samochodem ,obiecano zwrot części kosztów w kwocie 100 euro. Po zakończeniu kontraktu zażądano rachunków za paliwo , chociaż wcześniej nie potrzebowano. Chyba mieli nadzieję ,że nie wezmę rachunków ze stacji benzynowej. Mega niekompetencja i manipulacja. Zero informacji.(usunięte przez administratora)

Monika Niedzwiedz

Profesjonalna konkretna na wysokim poziomie kompetencji. Prężna rozwojowa Firma stawiająca na kadrw Firmy ATERIMA-MED. Stawiająca na wysoką jakość i kwalifikacje zawodowe osób zatrudnionych., jak również wymagalność zapotrzebowania Polskiego i zagranicznego rynku pracy. ATERIMA-TEAM stawia na nowoczesność , zorganizowaną kooperacje pomiędzy Pracodawcą a Pracobiorcą kompetentnie dostosowując potrzeby oraz możliwości obu stron.

Franka
@Monika Niedzwiedz

Kto , czeka na odpowiedź i od kogo? bo nie widzę pytania na które trzeba odpowiedzieć.

Jakiś
@Franka

Masz pochwalić powyższy wpis. Składki masz kwartalne, jak nie przepracujesz 3miesiecy to odpadasz do składki kwartalnej?

Pytanie o składki ZUS
@Jakiś

Czy mógłby ktoś napisać czy firma odprowadza składki na ubezpieczenia społeczne za każdy miesiąc pracy na zleceniu w Niemczech? Jestem bardzo ciekawa, gdyż pracowałam kiedyś w innej firmie, która opłacała składki do ZUS tylko co drugi miesiąc, bo i co drugi miesiąc były wypłaty za miesiąc bieżący i poprzedni dlatego jestem ciekawa jak wygląda kwestia składek do ZUS w tej firmie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wrozka
@Pytanie o składki ZUS

Okres rozliczeniowy jest 60 dniowy. Składki są od prowadzone co drugi miesiadz. Pensja też w pierwszym miesiącu dostajesz 90% pensji i to traktują jako zaliczkę, później masz wyrownanie

Pytanie o składki ZUS
@Wrozka

Dziękuję Wróżka za odpowiedz:-) Ale napiszę też, że dopiero co rozmawiałam telefonicznie z jedną koordynatorką z Firmy Aterima Med i zapytałam ją o składki i czy wynagrodzenie co miesiąc wypłacają a ta poinformowała mnie ogólnie(usunięte przez administratora) W ogóle miałam jeszcze kilka innych pytań w różnych kwestiach i po ich zadaniu z jej tonu wypowiedzi odniosłam wrażenie, jakby miała pretensje o to, że ja zadaję pytania a ją interesowało już na samym wstępie tylko czy ja chcę wyjechać na zlecenie czy też nie? Przecież wolno pytać i po to zadaje się pytania, żeby rozwiać wątpliwości i na tej podstawie zdecydować się.

@Monika Niedzwiedz

Nie prawdzę piszesz.

zosi
@Pytanie o składki ZUS

tu jest to samo co kwartal

Julka
@Wrozka

Zaliczka ciekawe na co? Obracają naszymi pieniędzmi.

Jusy

Witam serdecznie , Jestem pierwszy raz na zleceniu z firmy Aterima . Jeśli ktoś ma doświadczenie w kwestii finansowej to proszę wyjaśnijcie mi, bo nie rozumiem . Czy 90% wynagrodzenia z 1033 euro to jest 660 euro ? Pozdrawiam

byly pracownik
@Jusy

okolo 930. (1033*90) . Dziewczyno za takie pieniądze się nie pracuje, w dobie covida.. Szukaj sobie innej agencji to tutaj nie dostaniesz podwyżki. Po zmianie agencji dostałam w Aterimie MEd 1300 w innej agencji 1500 euro i składki są odprowadzane co miesiąc, a Ateri Med co dwa miesiące i pensja na raty.

Zostaw merytoryczną opinię o ATERIMA MED - Kraków

• Jak się pracuje w ATERIMA MED?

Zobacz opinie na temat firmy ATERIMA MED tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 340.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATERIMA MED?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 309, z czego 236 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATERIMA MED?

Kandydaci do pracy w ATERIMA MED napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATERIMA MED