Opinie o Posti Messaging Sp.z o.o. w Polska

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Posti Messaging Sp.z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Posti Messaging Sp.z o.o. o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Posti Messaging Sp.z o.o. w Polska

nowa

Cześć :) dopiero zaczynam swoją prace i nikt mi nie powiedział o pracy w święta tj powiedział, ale myślałam, ze 1.11 to jednak takie święto kiedy przychodzić nie trzeba stad tez moje pytanie jak to z tym wyglada, które święta są dniami wolnymi, a które pracującymi?

Klaus
@nowa

Wolne jest Boże Narodzenie, Wielkanoc, Nowy Rok i to chyba wszystko. Reszta jest pracująca, plus do tego dostaje się możliwość wzięcia urlopu w niektóre święta zagraniczne, zależne od teamu, w którym pracujesz np. niemieckie czy norweskie.

robert
@nowa

no dokładnie jak kolega napisał wyżej z tym, że w święta, które są w danym kraju dla którego pracujesz wolnego i tak nie masz więc dla mnie to kpina

Nowa
@robert

Okeej, a co z wigilia i sylwestrem? Tu chodzi mi o zmianę popołudniowa, czy w sylwestra i wigilie tez trzeba siedzieć do 22? I czy jeżeli na razie mam umowę zlecenie to w święta państwowe typu 1.05 i 3.05 jak powiem, ze nie przychodze to nie robią problemu?

robert
@Nowa

nie robią problemu, ale biorą pod uwagę przy zwolnieniu. ja nie pracowałem w tamtym okresie to nie wypowiem się, na szczęście uciekłem do lepiej płatnej pracy

ASKA1233

W jakim czasie po rozmowie jest odpowiedź cy dostało się prace? Czy jeżeli kandydat się nie dostał to również dostaje odpowiedz? Telefoniczna/e-mail? Wczoraj miałam rozmowę wiec się zastanawiam...

były
@ASKA1233

Ja na rozmowie wiedziałem już ze prace dostałem. Czekałem 3 dni na kontak z agencji bo kobieta o mnie zapomniała i mnie przepraszała i trybie expressowym wysłała mi umowe i mogłem zaczynac.

były

Praca za 2000 zł BRUTTO. Zazdroszcze tym którzy trafili do grupy w której rzeczywiście jest cicho. Ja nie miałem tego szczęscia i trafiłem do grupy największych gderaczy, którzy (kilka osób koło siebie) jako jedyni w duzej (ok. 100 os. sali) potrafili na cały głos non stop sie smiac, gadac - wręcz krzyczeć! Jak ktos wczesniej wspominał praca wymaga mega skupienia (przynajmniej na początku) wiec spokoj sie przydaje. Na pogaduchy jest duza kuchnia gdzie na kanapach mozna sobie pogadac i napić sie kawy z ekspresu. Co mnie zdziwiło to to że tam każdy jest na kązde zawołnie -dosłownie od razu leci nawet co minute ta sama osoba do tej samej osoby i to doświadczeni pracowicy z pytaniem o pierdołe (ja po miesiacu znałem odpowiedz). Biuro nowoczesne, warunki super ale płaca i monotonia tych samych zajęć wykańcza i to szybko. Chętnie bym wrócił robić tam coś ambitniejszego.

ex-pracownik

Jeśli ktoś ma ochotę umrzeć z nudów to zdecydowanie polecam tę pracę. Tym którzy mają choć odrobinę ambicji dobrze radzę omijać OpusCapita szerokim łukiem.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
maćko

Pracowałem tam niewiele czasu, ponieważ praca ogólnie jest nudna. Nie jest zła praca jeżeli ktoś lubi siedzieć i 8h przepisywać dane, ja po 2h padałem... nikt się nie odzywa. jest cisza, bo wszyscy muszą być skupieni. Team liderzy są spoko, ale jeśli ktoś ma bardziej żywiołowy charakter, szybko się wypali...

Natalia

@wiemcomówię a możesz w takim razie napisać z praktycznego punktu widzenia - czy ta premia jest faktyczne wypłacana? Jest na nią spora szansa? Czy też z tym bywa rożnie? Takie praktyczne podejście do tematu w OpusCapita to rownież bardzo ważna sprawa.

Klaus
@Natalia

Etatowcom premia jest wypłacana niemal zawsze (trzeba się bardzo postarać, by jej nie dostać) i z reguły od 10 do 15%. W tym wątku odpowiedziałem na pytania J.G. https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,1020436 Pozdrawia obecny pracownik digitalizacji.

Natalia

@J.G. faktycznie - relacje z pierwszej ręki to są bardzo cenne informacje. Z drugiej jednaj strony - coraz częściej zdarza się, że firmy oferują indywidualne oferty nowym pracownikom. Jak to działa w OpusCapita - zasadniczo też potrzebna nam jest opinia pracownika firmy.

Natalia

@J.G. na większość pytań na pewno dokładne informacje otrzymasz. Patrząc jednak na aktualne oferty pracy w OpusCapita, to na pewno liczy się tutaj język angielski, umowy są natomiast raczej stałe. Inne rzeczy zależą od Twojego doświadczenia i umiejętności. Ktoś z aktualnych pracowników może to wszystko potwierdzić?

J.G
@Natalia

Wyglada jakby pisal to jakis kierownik czy ktos na wyzszym stanowisku. Wole, zeby na pytania odpowiedzial jakis pracownik i to szczerze. Rekrutacja chyba juz jest zamknieta z tego co widze.

J.G

Jak wygląda praca jako operator danych ? 1. Jakie wynagrodzenie msc brutto ? 2. Jaka premia 3. Jaki typ umowy (jeśli śmieciówka to po jakim czasie o prace?) 4. Jak wygląda organizacja pracy, samemu daje się dyspozycje czy na sztywno jest się przypisany do jakieś zmiany, w sensie na przemian, tydzień na rano potem tydzień na popołudniu ? Czy można sobie wybierać ? Dziś jestem na rano a jutro np. na popołudniu ? 5. Czy przestrzegane jest 6min przerwy na 1h pracy (praca przy komputerze, wymóg ustawowy) 6. Czy sprzęt na którym się pracuje jest w miarę świeży ? W sensie czy są stare monitory LCD powodujące ślepotę czy raczej firma dba aby sprzęt jednak był nowszy ? Z góry dziękuje i pozdrawiam J.G

wiemcomówię
@J.G

Więc po kolei, odpowiedzi dotyczą stanowiska operator danych: 1. Najpierw na zleceniu 13zł brutto, później na umowie najniższa czyli 2000zł brutto plus premia. 2. Premia do 15% wynagrodzenia podstawowego. Rozbita na trzy części po 5% - jakość, wydajność, opinia przełożonego. 3. Umowa zlecenie, później o pracę. Czas przejścia nieokreślony. Zależy od wielu czynników, nie koniecznie zależnych od Ciebie. Czasami nawet trwa to rok. 4. Stałe zmiany tygodniowe 6-14, 14-22 z możliwością drobnych modyfikacji przy uzgodnieniu z przełożonym. 5. Dwie przerwy po 15 min lub jedna 30min. 6. Sprzęt stosunkowo nowy. Na opera danych nie wymaga się znajomości języka angielskiego, ani innych szczególnych umiejętności.

Natalia

Rzeczywiście @Magda przydałaby się teraz jeszcze jakaś opinia dotycząca procesu rekrutacyjnego. Pogłoski @Reject, nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości, więc dobrze byłoby gdyby ktoś jeszcze mógł odnieść się w danym temacie.

Blab

czy znajomość języka angielskiego na stanowisku operatora danych jest konieczna? jak to wygląda?

Magda

A przyjeli ostatnio nowych jakis do pracy? Przyjmuja co jakis czas? Tylko studentow przyjmuja?

Reject
@Magda

@Magda - tak, przyjmują nowe osoby. Ogólne wrażenie mam takie, że masowa łapanka trochę zwolniła, ale też mniej osób ucieka z firmy. Tak - ucieka, bo warunki finansowe nawet po dwóch/trzech latach stoją w miejscu. Poza tym praca w żaden sposób rozwojowa. Uświadomisz to sobie całkiem szybko, bo co z niej można wynieść? Owszem, można zrobić bezpłatny kurs językowy, ale poza tym to strata czasu. Nie funkcjonuje w żaden sposób system premiowania osób z dłuższym stażem, doświadczonych. A to te osoby odwalają połowę roboty. Jedna doświadczona osoba = pięć niedoświadczonych, płaca osoby doświadczonej = płaca osoby która dopiero zaczyna. Różnica jest tylko w premii miesięcznej, ale nie są to jakieś zauważalnie większe pieniądze. Ogólnie funkcjonuje zasada 3x5% i od ciebie zależy, czy dostaniesz max. Ale tak jak napisałem, to nie są kokosy. Towarzystwo ze znajomościami może liczyć podwyżkę na 2100 brutto, mimo że są zauważalne osoby, którym bardziej się należy. To na tyle małe pieniądze, że dramy z tego nie ma. Ale nie licz, że znajdziesz się w tej nielicznej garstce. Największy jednak minus, to dziura w życiorysie. Opus stał się też zauważalny na rynku "wtórnym". Z bezpośrednich relacji wiem, że lepiej nie podawać w CV jeśli aplikujesz gdzieś indziej. Zawsze można podać wyjazd za granicę, opiekę nad członkiem rodziny itp. Firma poprzez swoją politykę płacową i kadrową zapracowała na swój negatywny wizerunek. Niestety, w oczach przyszłego pracodawcy ujdziesz za osobę mało ambitną, niewymagającą.

Natalia

@Kaja dobrze, że dali znać po rozmowie i wytłumaczyli dlaczego nie mogą Cię zatrudnić - to dobrze świadczy o OpusCapita. Ktoś jeszcze był na rozmowie rekrutacyjnej i może dać znać jakie są jego odczucia? Warto przeczytać więcej opinii dotyczącej jednego tematu .

@Natalia

No dobrze, że dali znać. Ogólnie dziwny ten mail był. Po prostu napisali, że firma dalej chce prowadzić rozmowy rekrutacyjne. Chetnie tez bym chciala sie dowiedziec od innych co byli na rozmowie o ich odczuciach. Anka nie wiem jak wypadłam wedlug nich. Może i słabo, bo trzeba bajerować i wkrecać. A ja byłam po prostu szczera i mowilam prawde. Ogolnie zadanie, które dostałam wypelnilam poprawnie. Bylam chetna do pracy na wszystkie warunki sie zgadzalam. Mowiono mi na czym bedize polegala praca i jak na poczaktu to bedzie wygladalo. Moze ktos z was kto pracuje opisze swoja rozmowe co trzeba mniej wiecej mowic itp, aby sie dostac. :)

johnyy

Pytanie do pracowników z conajmniej rocznym stażem w OC. Jak to wkoncu jest z tymi godzinami? Jest to praca na 3/4 etatu czy rzadko kiedy wyganiają wcześniej? W jakie miesiące wypuszczają wcześniej a kiedy trzeba zostawać dluzej? Troche lipa pracować na za mniej niż najniższa krajowa.. Aha i czy to prawda że operator nawet z duzym stażem nie dostanie nigdy 2 tys. netto?

@johnyy

Prawda jest taka że jak pisałem wyżej nie znasz dnia ani godziny. Jeżeli chcesz coś znaczyć i zarabiać hajsy to startuj do informatyków, może tam są wolne etaty. U nas na piętrze niestety pracowników nie szanują a zwłaszcza tych co przyszli z agencji.

@Zzzzz

A ja złożyłam maila przez agencje i bylam na rozmowie. Później dostałam takiego dziwnego maila. "Niestety nie mam dobrej wiadomości. Na ten moment Klient zdecydował się kontynuować rozmowy z innymi kandydatami. W imieniu swoim i firmy Opus Capita serdecznie dziękuję za udział w naszym procesie rekrutacji. Jeżeli pojawią się inne atrakcyjne oferty zgodne z Pani oczekiwaniami lub decyzja ulegnie zmianie, pozwolę sobie na ponowny kontakt.". O co chodzi? Dalej będą prowadzić rozmowy i nie wybrali sobie nikogo a nie chcą mnie. To po co zapraszają na rozmowę?? Na wszystkie warunki się zgodziłam więc nie wiem o co chodzi. Xd trochę dziwne jakby napisali ze wybrali kogoś innego to jeszcze ok. A tu takie dziwne...

@Kaja

Niepoważna firma tyle w temacie

@Zzzzz

A dzis jest ogłoszenie na olx z agencji pracy. Śmieszne.. w nagłowku praca od zaraz stała. No po co te ogloszenia skoro nie chca przyjac? :P Ja nie wiem, reklame sobie robia czy co... Przesluchuja ludzi bez sensu.

Anka
@Kaja

Kaja a może po prostu słabo wypadłaś na rozmowie? Zawsze możesz dopytać co zadecydowało o tym, że ciebie odrzucili i spytać o konkrety.

zleceniobiorca

Ja zaproszenie dostałem godzine po wysłaniu CV na OLX. Rozmowemiałem kolejnego dnia, prace zaczałem równo po tygodniu od rozmowy. Praca nie jest zła tylko zarobki - 13 zł ;/ Do tego na rozmowie nie dowiedziałem sie że wszystkie "polskie święta są pracujące" nie wiem dokłądnie o które chodzi ale podobno Wielkanoc i Boże Narodzenie są wolne. Smutne jest też te skracanie godzin, i znów, na rozmowie słyszałem że na początku miesiąca zdarzaja się nadgodziny, nic o wypuszczaniu wczesniej nie bylo mowy. Na naprawde duzy plus są warunki pracy (nowoczesny biurowiec), atmosfera na sali (generalnie spokoj, pojedyncze rozmowy szeptem - nieprzeszkadzające, można się skupić) i darmowy automat z dobrą kawą ;)

@zleceniobiorca

Gość z którym miałeś rozmowę nie powie Ci ze będzie Cię wypraszal bo nie miałby kto (usunięte przez administratora) Z czasem zrozumiesz dlaczego tak wielu ludzi wypowiada się negatywnie o tej 'firmie'

@zleceniobiorca

Podobno przyjmują tylko przez agencje. Mozesz podac link do olx jak jest jeszcze ta oferta. Kiedy składałeś.? Ja złożyłam przez agencje i zero odzewu. :/ Rok temu bylam na rozmowie i mnie nie przyjeli. Znajomą tez nie przyjeli za to wiem ze niektorych znajomych znajomych przyjeli i np nadgodziny sa podobno ale wtedy nie dostajesz za nie kasy tylko wolne.. A o wygnanianiu szybszym do domu nie slyszalam. Pewnie i tak jak dostaniesz umowe o prace to tego nie bedzie bo musisz wyrobic 40h tygodniowo.

Natalia

Od czego tak naprawdę zależy to czy pracy jest mniej czy więcej? @Zzzzz i czy osoby zatrudnione przez agencję mają świadomość, że mogą zostać odesłani do domu?

@Natalia

Od ilości faktur a ich jest coraz mniej. Pracownicy z agencji nie znają dnia ani godziny ale bardzo często są wypraszani z pracy albo przychodzą na 5, 6 godzin poklepac

@Zzzzz

O ktorej firmie mowisz bo ogolnie tutaj forum jest o Jarocinie a wiekszosc jest z Torunia z tego co czytalam. A wiem tez, ze w Toruniu glownie przyjmuja przez agencje pracy. Jak nie mam zakonczonej obecnej pracy czy agencja zlozy moje cv do firmy i zaprosza na rozmowe ? czy musze byc osoba bezrobotna zeby ubiegac sie o cos od agencji pracy? No i po jakim czasie mniej wiecej po zlozeniu Cv zaprosza mnie na rozmowe. Czy moga wgle nie zaprosic?

Kaja

Gdzie złożyć CV na operatora danych, zeby sie odezwali i zaprosili na rozmowe?? Przez strone OC jak sie aplikuje to sie nie odzywaja. Kiedy jest nabór? :) Moglby ktos podac jakas strone czy maila gdzie wyslac CV.

@Kaja

Nie pchaj się tam, serio

Firmy już prawie nie ma

Pomocna
@Kaja

Kaja na operatora aplikuj przez agencje jobhouse - przez nich OC prowadzi rekrutacje.

@Pomocna

Ok dzieki za pomoc zlozylam juz. :D Jak firmy juz prawie nei ma jak ciagle pracuja ludzie. Z tego co wiem to az tak zle tam nie ma. Jest to lekka praca, nudna troche. No ale blisko mam + weekendy wolne. Normalne godziny pracy. Pracuje teraz w takiej firmie na umowe zlecenie gdzie nie mam wolnych weekendow i musze praiwe codziennie chodzic bo nie ma 8 godzinnego czasu pracy i jeden dzien wolny.. Tak wiec moze byc jeszcze gorzej jak widac. :D

@Kaja

Roboty nie ma. Będą Cie wypraszac po 2 godzinach pracy i zarobisz jakieś grosze. Uwierz mi, wiem co mówię. Faktur nie ma, firmy też. Pozdrawiam

Pomocna
@Zzzzz

nie przesadzaj, praca jest. Są momenty w miesiącu gdzie jest więcej pracy i momenty gdzie jest mniej bo dokumentów jest mniej. Kaja zapraszamy, mi się dobrze pracuje :)

@Pomocna

Osoby z agencji wypraszani są bardzo często wiesz przecież o tym. W tej firmie dziewczyna sobie nie zarobi.

Edi

Jak czytam opinie to trochę nie kumam tych negatywnych komentarzy. Jeśli są osoby na stanowisku operatora danych to czego wy ludzie się spodziewacie ? Płacy za 2 do ręki i nic nie robienie ? Może po prostu nic nie potraficie, przyszliście do Opusa do działu digitalizacji i nadal marudzicie bo wam źle ? proponuje ogarnąć się życiowo, otworzyć książkę, kształcić się, zdobyć fach w ręku. Za darmo nikt wam nic nie da. Szczególnie to dotyczy osoby, która napisała, że 3 lata była operatorem. 3 lata ? człowieku ? wiesz co o Tobie to świadczy ? Jesteś po prostu zwykłym leniem, który jedynie co robi to wraca do domu i siedzi przed telewizorem albo komputerem. Wielu jest takich właśnie ludzi na tym stanowisku, nic od siebie nie chcą dać, nie są ambitni. Prawda o takich osobach jest jedna ... wy tylko czekacie na podwyższenie najniższej krajowej do poziomu 2500 zł netto, zrobić swoje przy kompie i bimbać do domciu. W każdej firmie będziecie narzekać na płacę itd. itp., ale może czas zacząć narzekać na siebie, że się nic nie potrafi i czas w końcu czegoś się nauczyć, zainwestować w siebie itd. Jeśli ktoś nie potrafi nic, albo potrafi tyle co 90% to z jakiej racji takiej osobie należy się porządna płaca ? Obudźcie się i w końcu zrozumcie patałachy , że jeśli wam się nie podoba Opus to nie musicie tam pracować. Są ludzie, którzy szanują pracę i pracodawce. Poza tym jeśli naprawdę was boli ta firma to idźcie sami założyć działalność i dajcie każdemu po 2 na rękę, takiej osobie jeszcze co nic nie potrafi, może wtedy zrozumiecie swoje chore myślenie.

Gizmo
@Edi

@Edi - idź lepiej pchać ten swój wózek, a ściemę odstaw. Gotowy ktoś w to uwierzyć i będziesz miał na sumieniu (jeśli je masz) jakieś duszyczki. Potrzebne ci to? Pomarańcza ma kolor zgnilizny, a szeregowy pracownik jest na poziomie żuczka gnojarza. Turla tą swoją kulkę z gówn@ za 2000 brutto i co byś nie pisał, to rzeczywistości nie zakłamiesz. Masz w tym jakiś interes, że konfabulujesz? Niech zgadnę, przyjaciel króliczka?

Gizmo
@Edi

P.S. podręczniki do gramatyki i interpunkcji są na poziomie 3 klasy szkoły podstawowej. Zanim zaczniesz apelować o szerokie książek otwieranie, sam się zapoznaj z podstawami. Trochę wstyd, prawda? Anonimowo jednak, więc nie ukłuje nadto. Nadal można patrzeć w lustro w uśmiechem... tak? ;) Niby mądry, a u podstaw kaleki.

loi

Operator 54321 został zatrudniony chyba obietnicą 2100 na rękę... w rzeczywistości nie jest w stanie odróżnić kwoty brutto od netto ;)

Rob

Do przyszlych osob aplikujacych do tej firmy- nie polecam. Po ponad dwoch latach brak podwyzek, płace są śmiesznie niskie, firma zamiast się rozwijac upada.

Timee
@Rob

... brak podwyżki po ponad dwóch latach powiadasz? Ściema, w żadnej firmie w której robiłem tak nie było, a podobno w OpusCapita staruje się z minimalnej. Nie wiem tylko czemu ma służyć ta propaganda i nagonka na OpusCapita? Co, boicie się konkurencji? Zdrowy rozsądek i doświadczenie mówi, że te 2000 zł na rękę macie po roku. Po dwóch latach 2100 bez proszenia. Pytanie co dalej, bo jak wyżyć za 2500 - 2700 na czysto po kilku latach?

@Timee

Bez przesady, takie stawki to nie w Toruniu. Ja po trzech latach na stanowisku operatora mam 2100 na rękę + premia. Beznadzieja kasa, dlatego szukam innej roboty, czego innym również radzę. Trzeba się choć trochę szanować!

@54321

2100 na reke?! Jako operator? Chyba dźwigu!

Zostaw merytoryczną opinię o Posti Messaging Sp.z o.o. - Polska

• Jak się pracuje w Posti Messaging Sp.z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Posti Messaging Sp.z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Posti Messaging Sp.z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Posti Messaging Sp.z o.o.?

Kandydaci do pracy w Posti Messaging Sp.z o.o. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Posti Messaging Sp.z o.o.
  • Puławska 2
    02-566 Polska

Posti Messaging Sp.z o.o.