Opinie o AQ Group w Starogard Gdański

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy AQ Group. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w AQ Group na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja komponentów elektrycznych i elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AQ Group w Starogard Gdański

Dziurkacz

Pracowałem jako personel kierowniczo-biurowy ,nie polecam AQ Linowiec jako miejsce pracy nikomu. Niestety głównie to zasługa tzw góry ,która braki kadrowe próbuje nadgonić mobbingiem oraz dokładaniem kolejnych obowiązków co czyni pracę niewykonalną że względu na brak czasu. Na produkcji dokładnie taka sama sytuacja spotęgowana przez menadżera produkcji czyli człowieka który nigdy nie pracował sam fizycznie i jest tylko teoretykiem bo jak inaczej mozna nazwać wymagania wykonania 32 godzin roboczych w 24h?!? Pośród pracowników wszystkich działów istnieją również tzw grupy wzajemnej adoracji zresztą jak wszędzie i w każdym miejscu pracy. Wynagrodzenie oraz system nagród i motywacji kiepskie-chwala sie ile zarabiają realizując poszczególne zamówienia a pracownik ma z tego przysłowiową figę z makiem. Długoletnim pracownicy się nie przepracowywuja a ich braki musi nadgonić młodsza kadra i nikt z tym niczego nie robi. Oczywiście kilka osób znajdzie się przemiłych i fajnych. Można tak jeszcze sporo wymienić. Z plusów czystość, fajna kantyna, przyjazna temp w miejscu pracy i to chyba na tyle.

Bez znaczenia
@Dziurkacz

Zgadzam się. Tez nie polecilbym tej firmy. Chociażby dlatego patrząc na inflację w naszym kraju nam Polakom odbierają możliwość do robienia sobie dodatkowych pieniadzy nad godzinami bo musi być praca dla Ukrainy którzy nam juz zabierają wszystko . siedzibą ana mieszkaniach za 200 zl i nic ich nie obchodzi. A nam pozostanie spędzić święta o suchym chlebie. Otworzcie w końcu oczy. Nic dziwnego ze nie chce się ludziom przychodzić do pracy i dawać z siebie wszystko nie mając w zamian nic. Tylko dziękuje za rekord od szefowej którego mamy juz pełne kieszenie . jak to możliwe ze my na prasach mamy premie chociaż mamy duże zaległości zbyt dużo Ukrainy która nie rozumie a na innych działający jak zwykle zabrakło troszeczke. Naprawdę nie chce się juz tu pracować.

Renata
@Bez znaczenia

Czyli w ogóle nie ma możliwości dorobienia sobie nadgodzinami? Piszesz, że wy na prasach macie premię, mimo zaległości o których mówisz, powiesz ile takiej premii można dostać? To taki dodatek co msc?

Ktos
@Dziurkacz

Mogę jedynie zgodzić się z komentarzem pana Dziurkacza i dodać, że ta firma podcina skrzydła ludziom i może odprowadzić do depresji. A kadra to jeden wielki klub wzajemnej adoracji. NIE POLECAM!!!

Marzena
@Ktos

W jaki sposób niby podcinają skrzydła? Kojarzy mi się to z brakiem rozwoju i możliwości, mam rację? Macie tam możliwość awansu na wyższe stanowiska? I co takiego cię tam doprowadza do takiego stanu psychicznego? :P

Ile jest zmian w AQ Group?

Zuza

Dwie

Zapytanie

Witam. Pytanie kieruje do osób, które pracując bądź pracowały w BIURZE. Pare slow odnośnie atmosfery, wynagrodzenia, rotacji? Będę wdzięczna za szczere odpowiedzi. Pozdrawiam

KK
@Zapytanie

Rotacja jest spora. Atmosfera - to zależy o który dział konkretnie pytasz? Jest różnie. Z wynagrodzeniami szału nie ma.

@KK

Cześć, odpowiedziałeś tak jakbyś znał sytuację na każdym dziale. Skoro różnie to na którym są najlepsze warunki i dlaczego, a na którym niekoniecznie i byś generalnie odradzał? Częste rotacje są?

KK
@Joanna

Tak się składa, że mniej więcej znam sytuację na każdym dziale :) Odradzam pracę w dziale logistyki - bardzo duża rotacja, ogromny nakład pracy, z pozoru atmosfera dobra ale jak wejdzie się głębiej nie jest tak różowo. Dział techniczny lub jakości - średnia atmosfera, słabe wprowadzenie w obowiązki, ale idzie wytrzymać. Jaki dział jeszcze Cię interesuje? Z góry uprzedzam, że jest tam dość płaska struktura wynagrodzeń - jako inżynier możesz jeszcze w miarę zarobić, ale jako specjalista to bardzo marnie. Podwyżki też nie są ciekawe.

@KK

tak naprawdę to właśnie logistyka mnie wtedy interesowała... A tak z ciekawości to z czego wynika ten nakład pracy właśnie u nich? czemu nie umieją się właściwie zorganizować?

A
@Joanna

To wynika m.in. z ciągłej rotacji, ale też z powodu narzucanych zmian ze strony zarządu. Nie ma dobrego wdrożenia nowego pracownika, z doskoku ktoś odpowiada Ci na Twoje pytania, ale radź sobie sam...

Leszek
@A

To nie ma w ogóle szkolenia dla pracownika, który dopiero co dostaje pracę? Widziałem tu wpis o nowym kierowniku. Odkąd jest to coś się na plus zmieniło? Ciekawe, czy skoro jest taka rotacja to czy nie obniżyli wymagań co do kandydatów aplikujących?

Nowy kierownik, mam nadzieję że nowe zmiany na lepsze...

Osoba przeprowadzająca rozmowę niekompetentna, chyba boi się własnego cienia. Słabe podejście, zniechęciło mnie to do pracy w tej firmie

Prawie żadne

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Jaka cisza i spokój zapanowały i nas na a03. Wystarczyło że odeszła jedna osoba. Nie dało się już słuchać jak darła się na pół hali i w dodatku ten (usunięte przez administratora) śmiech. Wreszcie można pracować w spokoju.

Szok

Właśnie czytałam o tym w gazecie więc to chyba na poważne.

Devil666
@Szok

A w jakiej,bo nie mogę znaleźć a mam ochotę poczytać smutną prawdę :D

Sylwia

I po jakim czasie dochodziło do tego "oczyszczania" na liderskich stanowiskach? Może wkrótce się to zmieni i nie będzie obaw przed tym aby się tutaj zatrudnić. Sama bym chciała.

kupiewegiel
@Sylwia

Niektórzy niestety oczyszczają się sami z toksycznego środowiska, Ci najporządniejsi przecież już poszli. Ostatnim najlepszym przykładem jest Ola i dwóch Piotrów. Ola się może czepiała ale zazwyczaj miała rację a koniec końców ludzie i tak za nią szli.

Ktos

Prawdziwy lider to daje przykład, postępuje etycznie,skutecznie się komunikuje, umie podejmować trudne decyzje,docenia osiągnięcia swoich podwładnych, obdarza swój zespół pełnym zaufaniem, motywuje i inspiruje....niestety w tym przypadku to zupelnie inaczej, z nowym liderem sytuacja się ustabilizuje, ludzie będą traktowani godnie i z szacunkiem .

Ela
@Ktos

W tym dziale i tak za dużo się dzieje. Niektórzy zamiast praca bawią się w plotki. Obserwują by potem obgadywać. Zła atmosfera jest. Praca jest dobra, ale ludzie to takie nie bardzo są.

Czy w tej firmie zatrudniają osoby z orzeczeniem niepełnosprawności?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w AQ Group?

Abb

Tak mają

@Abb

Na jakich stanowiskach?

Janusz

Parkingowa najlepsza #muremzaparkingowa

nickol_a

AQ mogłoby być naprawdę fajnym miejscem pracy na starogardzkiej mapie. Firma ma potencjał. Tym bardziej, że jest to firma z kapitałem szwedzkim. Niestety do skandynawskiego modelu zarządzania (o ile zarządzający w ogóle o nim słyszeli) jest jej daleko. Szkoda. Pensje są strasznie nierówne. Na niektórych stanowiskach można zarobić pieniądze zgodne ze średnią krajową, na innych nie. Nie wiem od czego to zależy. Jeśli podwyżka to 400/500 zł brutto (choć są wyższe, i też nie wiem od czego to zależy) i jeszcze trzeba czasami nieźle o nią walczyć. A ludzie chcą po prostu godnie i sprawiedliwie zarabiać. Zgodnie ze swoimi kompetencjami oraz z tym, co oferuje się na podobnych/tych samych stanowiskach w innych firmach. Firma wypuściła bardzo dużo wartościowych pracowników, którym nie dano podwyżki, często potem zatrudniając w ich miejsce osoby z mniejszym doświadczeniem, i niektórym z nich zaoferowano większe pieniądze. I zdziwienie czemu ludzie odchodzą. Odchodzą, bo nie zarabiają godnie oraz odchodzą od niekompetentnych przełożonych. Naprawdę lubiłam to miejsce i swoją pracę. Niestety sposób "zarządzania" firmą był przeze mnie nie do zaakceptowania.

AMAZONE XD
@nickol_a

Prawda. Też lubiłem tą pracę i starałem się często coś ulepszyć, poprawić. Niestety tam nikt nie doceni Twojego doświadczenia i wiedzy. Możesz znać wiązki na pamięć i robić je z zamkniętymi oczami - nieważne, zasługujesz tylko na najniższą krajową z ewentualną premią, jeśli nie zabraknie do niej 0,000753%. Jest cień szansy ze w ciągu 3 lat dostaniesz 100 podwyżki brutto, ale zazwyczaj dopiero jak położysz kwity. Od zawsze ta firma w Starogardzie słynęła z marnych zarobków i to się nigdy nie zmieni. Oczywiście da się z tej pensji normalnie wyżyć pod warunkiem że mieszkasz u rodziców, pijesz wodę z kranu, auto tankuje Ci tata albo dojeżdżasz hulajnogą.

Bae
@AMAZONE XD

Bo to cała prawda

Pracownik administracyjny

Komentarze zgłoszone są już na policję, Agnieszka zrobiła o tym zebranie na produkcji, że wszystkie tego typu komentarze będą zgłaszane na policję. Skoro jesteś na tyle odważna / odważny ,to po prostu informuje,że biuro zajmuje się sprawą, a z tego co wiem jednego człowieka już znaleziono i wiadomo kim jest. Nawet komentarze usunięto. Teraz to kwestia chwili aż dojdą dalej kto pisze komentarze,a odpowiedzialność prawna jest duża.

Solidarność

Zastanawia mnie czy takie cykliczne hejtowanie Pani Karoliny , przez prawdopodobnie tą samą osobę ale podpisującą się inaczej jest z powodów nudnego życia ,czy egzystencja tej osoby jest tak bezwartościowa że musi nie potrzebnie szukać sobie wroga i anonimowo nękać .Karolina jest na sero w porządku i tak już trwa na świcie wojna nie potrzebnie jest tworzyć wewnątrz gdzie wszyscy musimy być zjednoczeni ,bo kto wie do czego dojdzie w czasach gdzie powinna trwać pomiędzy ludźmi solidarność .Dla tego tą anonimową osobę proszę o zaprzestanie tych bezsensownych wypowiedzi i zamiast tego spróbować się dogadać .

@Solidarność

Witam serdecznie wszystkich obecnych i obrażających nasza koleżankę jaką jest lider Karolina. Po pierwsze sprawie Co przyjemność mówienie tak debilnych słów? Pokazuje to Twój poziom inteligencji jak i za równo wychowania przez rodziców ale skoro mama do Ciebie mówiła że " jeb...AC Ciebie" to fajne miałeś dzieciństwo . Drugie nie wiem co nie jaki Michał miał na myśli koleżanka wszystkich, ale spoko . Bardzo szanuję osobiście tą dziewczynę i chciałbym zasługiwać ja.jej przyjaźń. Ludzie bardzo szanuję użytkownika solidarność za mądre i pełne wiary słowa. Brawo kolego. Osobiście twierdzę że uwielbiacie się na tego lidera jestescie ciency jak makarony. Ale cóż sami fanatsci tam pracują . Mam ochotę napluć Ci w twarz jak jesteś taki kozak. Ale jak mówi przysłowie piź.da w świecie kozak w necie xd. Pozdrawiam Cię i zycze Ci murzyńska Pa.le w du.pe xd narka i dobranic

solidarnosc
@Solidarność

przeczytaj sobie postulaty sierpniowe :)

Dżentelmen

Żebys nie przestraszył się faktu,że sprawa jest zgłoszona na policję przez zakład bo słyszałem jak wczoraj były rozmowy na ten temat w biurze. Już komentarz z groźba był przesada, także spodziewaj się że w końcu dojdą do tego jakim szczurem jestes. I uwaga,da się to zrobić,a jak ktoś uważa że ukryje IP to powodzenia . Tu już nie ma zabawy po tak ostrych komentarzach nic nie wnoszących na stronę. To już zaczyna się ściganie osoby grożącej drugiej osobie. A tak przy okazji -poziom negatywnych komentarzy pokazuje jakie osoby to piszą-zenujace i bez mózgu.

pracosmietnikkkk
@Dżentelmen

192.168.1.1 - to jest ip mojego rutera :) , a zabawa sie dopiero zaczyna ciemniaku

Ptak

Wiem, kto to pisze, ja ci znalazłem, czekaj ????

Łukasz

Ale wy jesteście pojeba.ni jak dzieci z piaskownicy....

Emilia
@Dżentelmen

W tej firmie zawsze panuje tak nerwowa i nieprzyjemna atmosfera między pracownikami? :) Chciałam wysłać swoje cv do firmy, ale ta rozmowa skutecznie odstrasza.

Cappucino
@Emilia

Nie, po prostu trafiła się osoba , która osobiście nie potrafi podejść i porozmawiać o swoim problemie w cztery oczy więc oczernia tutaj anonimowo innych, bo przecież co to za sztuka zakryć się internetem ;) Nie na każdym dziale jest taka atmosfera jak tutaj . Z reguły ludzie sobie pomagają i jest bardzo dużo pozytywnych osób. Najlepiej przyjść i się samemu przekonać czy praca w wyżej wymienionym środowisku odpowiada. Ktoś kto potrafi się wyłączyć , przyjść do pracy i robić swoje nie będzie miał tutaj problemu. A tutaj wypowiadają się zazwyczaj osoby typu "jakby tu zarobić ale się nie narobić " albo " wszystko mi się należy i ja wiem najlepiej ".

Jio

Niech zrobią coś z plotkarami z tej grupy 2

lelek

złączy , czy tam konektorów jeszcze na stojąco nie zarabiałem - superowo

nowy noviczok

nowo przyjety zaczynasz z niczym - bez narzedzi , ubrania i butow - jak ostatni szmaciarz , szkolenie BHP podpisujesz na produkcji już , ze je odbyles , a niczego nie bylo , 21 wiek , a tu prywaciarz z PRLU sie kłania , nowa hala z zewnatrz , a w srodku (usunięte przez administratora) z przed 30-stu lat -omijac szerokim łukiem i takiego (usunięte przez administratora) w zadnej firmie nie spotkalem względem pracownika - (usunięte przez administratora) i szmelc

pracosmietnikkk

sporo ludzi z produkcji to poprostu zwykłe prujdupy

Pracoenikkkkk

Hej nie rozumiem tej osoby która uwzięła się na lidera Karolinę. Obecnie jestem pracownikiem tej firmy i uważam że wyżej wymieniony lider jest the beat. Nie znam lepszego. Rozumiem że ktoś jest zły bo czasem od kogoś czegoś wymaga ale taka rola przełożonego. A jak kto chce stać i patrzeć się w sufit to niech na kanałowa idzie tam takich wielu. Osobiście uważam że jest to najlepszy lider w całym zakładzie i tego będę się trzymał . Nie wiem czy to przeczyta ale uważam że powinna miec w 4 literach to co inni o niej pisza i dalej wypełniać swoje obowiązki jak dotychczas ;)

Asdfghjkl
@Pracoenikkkkk

Czytając te opinie mam wrażenie, że ta cudowna liderka sama sobie pisze te komentarze xd strasznie lubi wokół siebie robić szum więc nie zdziwiło by mnie to, ciekawe dlaczego firma nie usuwa tych komentarzy, bo przecież większość usuwają ????

Pracoenikkkk

Widzę że administrator usunął moją wiadomość więc powiem tak. Widzę że Asdfghjkl lubisz robić szum w koło siebie więc sam być pisał o sobie. Ja do tej pracy przychodzę pracować , ale jak Ty chodzisz ( bądź już tam nie pracujesz ) obrabiać (usunięte przez administratora) innym więc nie dziwię się że takie pozytywne komentarze mówiące prawdę o ludziach Ciebie bola ale cóż

Cappuccino
@Pracoenikkkkk

Zgadzam się. A jak ktoś uważa, że wykona jej i obowiązki lepiej, to z tego co wiem rekrutacja na lidera jest w toku. Można CV złożyć przecież

@Cappuccino

Dziękuję

Jak w AQ Group wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Ola

Poprostu gdy jest nabór zgłaszasz swoją kandydaturę i czekasz czy Cie wybiorą czy nie.

Robol

Jeśli totalnie nie będziesz się znał na robocie, będziesz Dobrze makaron na uszy nawijał to chętnie cię wezmą do grona gawronów. Ciągle szukają i nie mogę odszukać (usunięte przez administratora) roku, bo zarządza nami taka grupa niepoważnych ludzi, że całkiem to jest zabawne, kiedy patrzą na Ciebie jak na kosmitę, bo nie wiedzą o co Ci chodzi. Jeden lider robi za wszystkich. To jest ta oszczędność firmy. Bezsensowne stanowiska, bo oni napewno za najniższą krajową nie robią. Jedna gówniara burzy tylko ludzi i opowiada niestworzone historie, siwy nie ma pojęcia w jakiej branży pracuje. A pan kierownik jest dumny, że ma taki głupi zespół "bo przecież Kasia to ogarnie" szkoda dziewczyny, marnuje się tutaj tylko.

@Robol

Tak dokladnie tak jest. I chyba wszyscy wiedza ze ta gowniara jest lider karolina. Nic nie robi sobie z tego ze jest taka falszywa miala ponoc nie raz rozmowe o to ze chodzi plotkuje i rozpowiada niestworzone rzeczy. A na dodatek ma swoich ulubiencow wsrod mlodych ukraincow przy ktorych potrafi stac przez pol dnia i (usunięte przez administratora) im zawracac a potem pan A... siedzi caly dzien na tescie i poprawia. Moze czas to ukrocic-?

Obecny Pracownik

A ja się z tym nie zgodzę. Wszyscy domyślamy się kto pisze te obskurne komentarze. Dwa razy zwrócona uwaga i teraz wszędzie wylewasz żale na jednego lidera. Nie oceniaj przez pryzmat poprzednich miesięcy,bo dziewczyna w przeciwieństwie do innych się stara. Nasz lider jest dobrym liderem. Podpowiem tylko,że łatwo w dzisiejszych czasach znaleźć po IP kto pisze takie komentarze, może lepiej podejdź do niej i jej to powiedz ? Odwaga w internecie, gratulacje. Trzeba przyznać ,że Kasia jest dobrym liderem,ale nie można porównać swiezakow do niej. Ogarnijcie się ludzie i cieszcie z tego,że z tymi liderami da się o wszystko dogadać.. i zajmijcie się robota ,a nie oglądaniem kto z kim rozmawia. Z wami nikt nie rozmawia ?

@Obecny Pracownik

Nie ma co wydawać się w dyskusję , 99% ludzi jest zadowolonych a jeden bajkopisarz się znalazł i próbuje utrudnić lasce życie. Wspominaliśmy jej o tym,że są tutaj na nią wulgarne komentarze, raczej się tym nie przejęła. Nie ma co utrudniać dziewczynie życia, jestem pracownikiem z działu tej dziewczyny i nie mam z nią zupełnie problemu. Się uwzieliscie na nią o tego chłopaka , a prawda jest taka że wszyscy liderzy mają kogoś zaufanego. Z pewnością podejdę jej dzisiaj powiedzieć ,żeby tu zerknela.moze uda się znaleźć tego odważnego.zeby wam też utrudniali tak pracę, pomyślcie jakie nerwy narzucacie młodej osobie na łeb. A później konsekwencje załamań psychicznych i problemów ze zdrowiem u takiej laski wyjdą bokiem, chorzy ludzie.

Różyczka

Osoba hejtująca Karoline widać ma ból(usunięte przez administratora) ,zamiast podejść do niej i porozmawiać wyjaśnić nieporozumienia to jak szczur hejtuje anonimowo jak to było kozak w necie piz..a w świecie ,Karolina jest wyrozumiała.Moim zdaniem dobrze wykonuje swoje obowiązki .Jak na młodą osobę ma potencjał ,szybko nabiera doświadczenia i umiejętności dzięki czemu dobrze zarządza .

Ela

Praca jest ok. Zarobki wiadomo, zawsze chce się więcej, zwłaszcza teraz, ale to jaka atmosfera panuje w pracy przechodzi wszelkie wyobrażenie. Ta ostatnia nagonka na pewna osobę to jest bardzo słabe. Chy a komuś po covidzie zaginęły szare komórki.

Ambguy

Jak się chce pracować i ma się do jakiegoś stanowiska kompetencje to jak najbardziej można. Co rusz pojawia się ogłoszenie o rekrutacji na jakieś inne niż montaż stanowisko . Jak ktoś się bardzo zaangażuje w pracę to nawet sam lider cos zaproponuje. Trzeba tylko chcieć ;)

eta ja

firma dla ukraincow juz niestety

Ola
@eta ja

To czemu tam pracujecie? Praca nie odpowiada, lider nie odpowiada, Towarzystwo złe, wszystko jest nie tak, tylko dzięki wam ta firma działa, dlatego chyba się nie zwalniacie...... gdybyście nie plotkowali i gadali to nawet nie wiedzielibyście co się dzieje. Zajmijcie się swoim stanowiskiem i robotą to w końcu premia będzie.

Zostaw merytoryczną opinię o AQ Group - Starogard Gdański

• Jak się pracuje w AQ Group?

Zobacz opinie na temat firmy AQ Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AQ Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 13 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AQ Group?

Kandydaci do pracy w AQ Group napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AQ Group
2.2/5 Na podstawie 225 ocen.
  • Iwaszkiewicza 2
    83-200 Starogard Gdański