Opinie o swiss.pl - PHU Jubiler Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.). Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja biżuterii i zegarków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) w Warszawa

Pracownik 8

Cześć, czy ktoś z was dostał aneks do umowy (pomniejszenie etatu) jeśli wasz butik jest zamknięty?

Milena
@Pracownik 8

Oczywiscie ze tak.

Julka
@Pracownik 8

Tak u nas tak jest

No pieknie

M organizuje spotkania żeby porozmawiać o obecnych problemach...serio? Po co..skoro i tak macie w nosie nasze zdanie. Znowu chcecie nam zamydlic oczy, że niby się z nami liczycie? Skoro tak, to dlaczego pracownicy nie mogą być na jednym spotkaniu z kierownikami? Btw. Macie kasę zeby organizować tyle spotkań Ale zebyboddac nam pieniądze za marzec to już nie.?

T.R.
@No pieknie

Mamy małe sale konferencyjne dlatego nie wszyscy na raz. Sale są darmowe - to a'propos kasy. Szkoda, że nie miałeś/aś odwagi wnieść tych zastrzeżeń na spotkaniu albo podpisać post. Tomek i Maciek.

Ha
@T.R.

Co by dalo odezwanie się na spotkaniu? Zbycie, bądź pokazanie że wasze i tak jest na wierzchu. Strata czasu

Lena
@No pieknie

O czym mówią na tych spotkaniach?

Agu
@T.R.

Tomku, skoro jestes takim hojrakiem to napisz nam otwarcie kiedy dostaniemy resztę wynagrodzenia za marzec. Innych łatwo jest Ci krytykować, podczas gdy sam nie jesteś lepszy. Nigdy nie dostaliśmy od Ciebie jasnej odpowiedzi. Ani tu ani w mailach na konta sklepowe. Wiec...jak to skwitowales ostatnio emila "tresc, swiadczy o nadawcy" więc co mamy myśleć o tobie?

PracownikPoz
@T.R.

Tomku masz nas za (usunięte przez administratora) ? Salę konferencyjną za darmo? Serio? Myślisz że ktokolwiek w to uwierzy ? Ale ok..powiedzmy że piszesz prawde...rozumiem że że względu na szukanie oszczędności, pracownicy nie dostaną zwrotów koszt za podróż służbową? :) jeśli nie ma na nasze wypłaty, to skąd wziąść na zwrot kosztów za bilety,? Porażka.

Szerszeń
@PracownikPoz

Szkolenie było w Magnolii. Nic prostszego, zadzwoń do Magnolii i bedziesz wiedzieć czy prawda czy nie...

Ola
@Szerszeń

Ylo juz kilka spotkan i jeszcze troche będzie. Nie sądzę zeby tyle miejsc zgodziło się na darmowe udostępnienie lokali.

Mam pytanie do osób które złożyły skargę do pipu. Podjęli jakieś działania? Zostaliście różnice za marzec?

Tafirmatozart

(usunięte przez administratora)Zwłaszcza że odbyłam rozmowę z koordynatorem niedawno podczas której zapewaniano mnie że dostaniemy wyrównanie za marzec, zaległe premie za marzec i dodatkowo pieniądze za zaległe urlopy za które kazano nam wypisać wnioski żeby mogli nam te pieniądze wyplacic. Tymczasem na koncie kwota taka jak w zeszłym miesiącu czyli żart. Niedobrze się robi od tego krętactwa i kłamstw. Wstydzilibyście się w taki sposób traktować ludzi z którymi pracujecie. Na szczęście karma wraca więc i do Was wróci któregoś dnia.

aaa
@Tafirmatozart

Pisz do PIP to kasa raz dwa się znajdzie . Umowa obowiązuje 2 strony to nie Bangladesz

Doradca Klienta

Typowa rozmowa rekrutacyjna - sztywna i udająca wielkość powagi ze strony rektureta, w tym przypadku z Tomaszem R., który pracuje w firmie już 16 lat. Następnie rozmowa z kierowniczką sklepu, w tym poinformowanie mnie, że nie przyjmą kogoś, kto będzie unikać obowiązków - postraszenie i założenie, że mogłabym być takowym pracownikiem.

Otrzymane pytania: - Czy zdaję sobie sprawę, że jest to praca na 3/4 etatu, a nie na cały etat. Jeśli tak, to dlaczego szukam pracy na 3/4 etatu, a nie potrzebuję na cały etat. - Dyspozycyjność - Czy przeszłam szkolenie z obsługi klienta u innego pracodawcy, jeśli tak, to jak ono wyglądało, czego się na nim nauczyłam. - Czy jestem studentką/planuję studia (zaoczne) - bo taka osoba raczej nie będzie mieć szans na pracę ze względu na nieelastyczność godzin pracy. - Jak przekonam do zakupu zegarka w sklepie stacjonarnym, skoro w sklepie internetowym jest taniej? Odpowiedź firmy - bo w sklepie stacjonarnym można przymierzyć od razu i zobaczyć dokładnie, jak zegarek wygląda, a online posiłkuje się klient tylko zdjęciami i opisem. Dopiero na samym końcu rozmowy podano informację o odpowiedzialności materialnej i robieniu codziennej inwentaryzacji.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
Zonk

U mnie też to samo. Chyba K się pomylila i zamiast dodać 200 zł za marzec to znowu nam podjęła. Pewnie z przyzwyczajenia. Patrzeć na tą wypłatę stwierdzam że nie ma sensu handlować zegarkami. Jak mamy obiecane 280 premi to u mnie wyszło tak jakbym nie sprzedał noc

Patka

Hej. Czy wam też nie zgadza się wypłata?

Darek
@Patka

Oczywiście że nie. Po co cokolwiek obiecujecie jak nie zamierzacie nic dać? Tomasz czy to jest jakiś żart? Gdzie są nasze pieniądze??????

Mnie nie.

Patka
@Darek

O dużo Ci się nie zgadza? Mi ok 200zl nie licząc zaległego wynagrodzenia za marzec

Tak samo. Ok 200 zł.

Pracownik25

Według @ z zarządu druga część wypłaty za marzec powinna być wypłacona w momencie otwarcia butików (powrót handlu) nie później jednak niż 10go maja. Prosimy o oficjalnego maila w tej sprawie panie T.R

@Pracownik25

Pisałam w tej sprawie maila do księgowości. Oczywiście zero odpowiedzi....

Alfa

Wypłatami zajmują się kadry, nie księgowość.

Na ostatnim spotkaniu w Warszawie, mówili, że mamy otwierać na razie jeszcze 3 kolejne sklepy z tych zamkniętych, Białystok, Katowice. Tomaszów już otwarty.

A wiadomo kiedy kolejne?

Ro
@Sylwia

A kto Ci powiedział że będą kolejne?!?

@Ro

Nikt ale jeśli otwierają się zamknięte to pytam o resztę.

Otwieraja niby 3 z 55 zamknietych. Jestem pod wrazeniem.. Poki co tylko jeden otwarty od 4 maja. Beda 1 na miesiac otwierac?

Blabla

Czy Tomaszów też wynosił zegarki w reklamowkach?

Marcinek

Panie Tomaszu* A Katowice zamykały się po uzgodnieniu z dyrekcją galerii czy była ucieczka w popłochu? Pytam tylko, nie wiem jak było. Nie oceniam. Czekam na choć jeden komentarz zgodny z prawdą bez fałszu i zakłamania z Waszej strony. * zwrot "Panie Tomaszu" - dotyczy bezpośrednio Pana Tomasza, lub każdego innego żołnierzyka pracującego na polecenie prezesa, aby pisać niekoniecznie szczere komentarze i prawdziwe informacje.

Kukunamuniu
@Blabla

Tak

Aleksandra

Cisza przed burzą? Kiedy grzmoty: po 10.06, a może w ostatnim tygodniu czerwca przy wypowiedzeniach?

Malinka
@Aleksandra

Pierwsze pewnie 10 przy wypłacie, a kolejne na koniec miesiąca w kopercie dhl

Rozkmina

Czy ktoś został zwolniony w czerwcu?

@Rozkmina

Zwolnienia będą końcem czerwca

Nikt

Jak jest 'wasz dress Code?

Szczerze
@Nikt

Juz nie ma. Chodzisz jak chcesz. Kazdy ma na to wywalone tak samo jak na firme:)))

@Nikt

Nudny. Tylko czarne eleganckie buty, ew polsportowe(co autor miał na myśli?). Spodnie czarne, bądź jeansy, ale broń boże z przetarciami, bo klient zobaczy przetarcie na spodniach i zrezygnuje z zakupu. Najlepiej białe koszule, może być t-shirt Ale oczywiście gladki i zakryte marynarką. Zero wzowor czy kolorów. Mamy się wtapiac w tło. Na okres letni mamy "rozszerzenie " dess codu i możemy nosić jasne spodnie i odcienie niebieskiego. Od września czekamy na zatwierdzenie naszych pomysłów odnośnie rozszerzenie na okres zimowy. Ale przeczytanie jednego emaila i podanie odpowiedzi zajmuje za duzo czasu. Swoja droga to ze czekamy 9 miesoecy na odpowiedz, ktorej i tak nie dostaniemy pokazuje jak bardzo szanujecie pracownika. To byloby pol godziny obgadania sprawy, ale nie. Po co. Olac tych co na was pracuja. Jeszcze mała ciekawostka..na którymś szkoleniu dziewczyna z grupy zapytała czy można zwykle czarne sweterki zimą nosić, to koordynatorka odpowiedziała, cytuje(niestety to prawda) "jak wam zimno to sweter pod koszula noscie"

Mi
@No tak

Jaka spięta hahaha... klient zobaczy dziurę na spodniach i ucieka? A moze coś z Twoją twarzą nie tak?:)

@Mi

Tak jak z twoja glowa?:) o podejscie firmy mi chodziło. Boże...

Aga
@Mi

Chyba nie do końca zrozumiałaś treść :)

Wiki

Pewnie ruda

Ulga

Pracowałam w swissie 4 lata , nie dostałam przedłużenia umowy i teraz podziękuję za to :) bo po tych 4 latach trwania w strefie komfortu i nic nie robienia ze swoim życie zawodowym , znalazłam nową pracę gdzie okazało się że można zainwestować w pracownika, docenić go za pracę i wynagrodzić normalna płacą nawet w czasie koronawirusa. Na swissie świat się nie kończy. Znam sporo osób które naprawdę marnują się w swissie .jak nie zaryzykujesz zmiana pracy to firma będzie cię pół roku na 4/5etatu wykorzystywać a możliwe że potrwa to do roku.

Ignacy
@Ulga

Powodzenia!

Ola

Jestem (jeszcze) pracownikiem od 4lat i nie napisze nic złego o firmie. ???? ???? JUBILER zapewnił mi godne zycie przez te lata. Byla to moja najlepsza praca w idealnym zespole. Mialam przyjemnosc pracować i poznac wiele wyjątkowych osob. Byla to praca rozwijająca, wg mnie pracodawca dbal o pracownika, nie pracowalam ani ciezko ani za najnizsza krajową, na święta zawsze o mnie pamiętano ???? Wszystkie hejty nie sa do konca sprawiedliwe.. Liczę tylko, że na koniec sprawiedliwie rozliczy sie ze mna (rowniez za zaległą zaliczkę) i szybko dostane swiedectwo pracy. Wierzę, że to co teraz sie dzieje jest siłą wyższa na którą pracodawca nie ma wiekszego wplywu.

No co ty
@Ola

Ta zaliczkę miałaś dostać do 10ego maja. Takie były obietnice w e-mailu od zarządu. Zaraz będzie 10ty czerwca i reszty i tak nie zobaczysz. Albo powiedzą Ci że dostałaś ja już w tej wypracowanej przez siebie premii bo przecież jest wyznaniowa. Tyle osób pisze, jak potraktowała ich firma A Ty twierdzisz że dzieki niej miałaś godne życie? 16 dni pod rząd przed samymi świętami, to godne życie? Proszę Cię dziewczyno. Masz klapki na oczach, albo brak które ja klepki

No co ty

Jakiejś klepki*

Tell
@No co ty

A nie myślisz czasem że dla niektórych godne życie to mieszkanie, podróże, komfort ciągłości finansowej, zachcianki takie jak ubrania lub torebki? I ze komuś raz do roku może nie przeszkadzać "maraton" i, Że na poczet podwójnej wypłaty może stać te 16 dni? Każdy jest dorosły i robi do chce.

@No co ty

Już dajecie spokój z tym grudniem. Co roku narzekacie ale jednak pracujecie dalej. Piszecie ze 16 dni pod rząd. Owszem ale nie za darmo chyba? Taki urok pracy w handlu zwłaszcza przed świętami. Myślisz że pani w lidlu przed świętami odpoczywa? Też ciężko pracuje. Najlepiej to byście chcieli tylko sute wypłaty, prezenty na święta ale oby nie dać nic od siebie.

@Martyna

Pracowałam w lidlu i na swieta 4 lata temu dostawałam bony na 400 zł a na 3/4 etatu zarabiałam tyle co w swisie,musiałam zmienić niestety prace z powodu zdrowotnego. I gwarantuje ,ze w grudniu nie miałam ani jednej nadgodziny przez 3 lata pracy,mimo ,ze utargi podwójne.

@Martyna

No tak masz rację. Tylko Pani z Lidla dostanie premie i ma zapłacone za nadgodziny. A tu chyba inaczej to wygląda prawda?

@Sylwia

Aha a te problemy zdrowotne to pewnie od tyrana jak wół w lidlu.Co ci z tej premii 400 zł jak kręgosłup do wymiany . Jednak widać lepiej ci w tym złym SWISS

Seba
@Martyna

Zgadzam się i szczerze to ja bym chętnie popracowal 16 dni pod rząd i chętnie bym wziął grudniowa wypłatę bo nie wiem jak Wy Ale ja pracy nie mam;) każda branża ma swój sezon -handel, gastronomia , hotelarstwo, służba zdrowia etc. często ci ludzie pracują bardzo ciężko i nieprzerwanie. Ja w grudniu miałem czas usiąść, pogadać z koleżankami, wypić kawę A momentami nawet się nudzić. Nie mieliśmy źle -naprawdę.

@Martyna

No muszę Cię rozczarować,bo kregosłup mam w bardzo dobrej kondycji i złozyłam ponownie cv do lidla i mam nadzieję ze prace dostane,a choroby kregosłupa predzej bym się dorobiła odsuwajac gabloty i dźwigajac displaye.

@Sylwia

Wiesz co już nie opowiadaj bzdur że w SWISS taka ciężka praca. Sorry ale rozśmieszyło mnie to bardzo jeśli twierdzisz że w lidlu będziesz miała lżej i lepiej. Pracowałam kiedyś w jednym z dużych marketów i wiem o czym pisze.

Mila
@Martyna

Wszystko można zarzucić tej firmie ale na pewno nie to, że praca była ciężka. A jak ktoś uważa inaczej to myślę, że jest leniwy i chyba żadna praca go nie zadowoli poza leżeniem;) Dla kogo było ciężkie wsparcie kurzu, wypolerowanie szkielek, niewielka dostawa raz w tygodniu, kilku klientów na dzień i wysuniecie gabloty raz na jakiś czas ? Wierzyć się nie chce jak ludzie potrafią tylko narzekać:) czekam na dyskusję o braku odkurzacza albo że hoker za twardy lub od wina na święta ktoś dostał wrzodów;)

@Mila

No błagam was. Praca tam ciężka? Bez przesady, pracowałam wcześniej jako kelnerka (gastro to dopiero ciężka praca, polecam wypróbować jeśli narzekacie na butiki tu haha). Serio, popracujcie trochę w gastronomii to przestaniecie takie (usunięte przez administratora) gadać. Jasne że grudzień trudniejszy, a w gastro byście mieli cały weekend po 30 kilometrów dziennie sumarycznie zachrzaniając od stolika do stolika/ kuchni/ zmywaka. Tam to dopiero zdechnąć można.

Belka
@Kat

Wystarczy zobaczyć pracę w odzieżowych sieciówkach- 1 przerwa, obsługa klienta stałymi regułkami, 30 kartonów dostawy, klipsowanie, metkowanie, sprzątanie wielkich powierzchni, ogarnianie przymierzalni..ale nie, bo w Swissie to jest najgorzej, najciezej i kręgosłup do wymiany po codziennym przenoszeniu displaya, który jak wiadomo waży tyle co paleta cukru;) dla mnie praca w Swissie po gastro, odziezowce oraz pracach sezonowych , pod kątem obowiązków i zmęczenia była jak wakacje;)

@Belka

Dokładnie

ON
@Anka

Na prawdę nie dostałaś premii za grudzień? nic a nic gołą podstawę?

@ON

Premie którą sobie sama wyrobiłam-tak. Ale za 40 nadgodzin nie miałam zaplacone. Serio wolałabym mniejsza premie i mniej nadgodzin żeby ma wigilii nie wyglądać jak zombie. Ktoś pisał że miał czas na kawę A nawet się nudził. Fajnie. Zazdroszczę. My miałyśmy mega młyn plus dostawa ponad 160 zegarków 23ego. Każdy wie jak przyjmuje się dostawę jak masz czasami 5 klientów na sklepie i każdy chce na juz

Ignacy
@Ola

Olu, inni już mocno skomentowali Twojego posta... Ja tylko jedną uwagę: to nie Jubiler zapewnił Ci godne życie. To Ty swoją pracą a zapewne również wiedzą i zaangażowaniem tego dokonałaś! Żadna firma niczego nie daje. To biznes. Gdybyś była kiepska, raczej czterech lat nikt by Cię nie trzymał.

Kat

Ja sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć, mój butik działa, ale na miejscu większości osób na spokojnie bym zaczekała co przyniesie czas?? Póki co dopiero niedawno się otworzyły galerie, pewnie dużo firm ledwo zipie, masa moich znajomych potraciła pracę.... Większość w dodatku, a nie tak że pojedyncze osoby... Nie ma co świrować bo to bez sensu, wiadomo że nastały ciężkie miesiące

E
@Kat

Ciężko stwierdzić co robić... Może na razie zaczekam... Co myślicie?

@Kat

Jestem w sumie podobnego zdania. Mój też działa i w zasadzie puki jeszcze mi nie brakuje na rachunki, jedzenie a i drobne przyjemności - nie panikuje. liczę że powoli wszystko zacznie wracać do normy, a jak będzie z wypłatami... okaże się po 10tym. Do tego czasu na pewno nie mam zamiaru jakoś bardziej panikować ani nic. Ale wiem, że to też inaczej jeśli ma się dzieci, wiele zależy od ilości zarabiających w rodzinie osób i tego ile one zarabiają. Więc też nie ma co uogólniać. Podejrzewam, że jeśli byłabym samotną matką, utrzymującą siebie i dziecko tylko i wyłącznie własnymi siłami - moje zdanie byłoby całkowicie inne.

@ona

Mam wrazenie ze jedna odoba z biura prowadzi ze soba rozmowe i probuje udowodnic ze nic sie nie stalo to ze was zwalniamy i zamykamy sklepy w calej Polsce. Zalosne..

ON
@.

Co jest żałosnego w tym, że firmy próbują przetrwać, jak widać nie tylko u Nas zamykają sklepy i zwalniają tak samo w innych firmach i w innych krajach. Żałosna to jest u Nas pomoc rządu, na którą nie można się doczekać, a niektórzy się w ogóle nie doczekają. Znajomy ma firmę w Niemczech i tam kasa jest po kilku dniach, inny znajomy ma w Polsce, i z powodu jakiegoś dziwnego błędu systemu odrzucili mu wniosek poraz 3 i nie ma z czego płacić niektórym ludziom. Co Waszym zdaniem ma zrobić?

Zal
@Kat

Mówisz o swoich znajomych że Swissa, którzy stracili pracę ...???? W sumie racja jest sporo tych ludzi którzy jeszcze 2 miesiące temu byli zapewniani że pracy nie stracą a teraz siedzą na wypowiedzeniu

@ON

No masz trochę racji. To że mamy pomniejszony etat rozumiem. Ale serio aż do grudnia? Firma liczy że się nie podniesie do tego czasu po dwu miesięcznym postoju? Cały mój butik ma lepszą premię za maj niż w zeszłym roku więc nie wierzę w to. Druga sprawa...marzec. galerię zamknięte 2 tygodnie A nie było na całość wypłat? Serio? 2 tygodnie bez handlu i firma już kombinuje żeby nas na bezpłatne urlopy wysłać? Porażka totalna.

@ON

Otworzyc zamkniete sklepy i zarabiac. A nie wynosic w siatkach ukradkiem towar i wysylac na magazyn. Przetrzymywanie ok 200 pracownikiw z ponad 50 zamknietych sklepow w domach od 4maja i placenie im za siedzenie w domu to jest racjonalny biznes plan? Zawsze stawialiscie sie ponad konkurencje Time trend, bierzcie z nich przyklad, sklepy otwarte i zarabiaja. A wy od dwoch miesiecy nie otwieracie sklepow i konsekwentnie zwalniacie pracownikow. Nie tlumacz nikomu ze to jest normalne i ze to wina rzadu.. bo klamstwo powtarzane wiele razy czasem staje sie prawda.

Zwiss
@.

Też mam takie wrażenie, ktoś próbuje tutaj wybielać wizerunek upadającej, słabej firmy. Stwierdzenie że ,,nie jest tak źle w sumie” to opinia ludzi z biura... pracownicy twierdzą inaczej.

@.

Fajnie, że zostałam pracownikiem biura xD serio, w sumie chciałabym... siedzieć na dupce z kawusią, a nie wywalać kolejnego klienta któremu się nie chce maseczki nosić...

@ona

To by tumaczylo czemu jeszcze bronisz tej upadajacej i nieuczciwej firmy. Jak to ktos wczesniej powiedzial "syndrom sztokholmski"

@.

od kiedy nie panikowanie jest bronieniem? Ja tylko stwierdziłam fakt, że wszystko okaże się po 10tym. Czy dostaniemy normalną wypłatę, zaległą kasę itp. Jak nie - to wtedy mam zamiar sobie porozmawiać ze znajomą prawniczką... ale puki co nie widzę sensu, by tu robić burzę, bo na chwilę obecną nie zauważyłam, aby to cokolwiek zmieniło

Meg
@ona

Siedzi w robocie, normalnie zarabia i jeszcze wypisuję jakieś bzdury "że póki co nie panikuje"... A co mają powiedzieć osoby które nie dostały ŻADNEJ informacji, też mają nie panikować? Czy może czekać spokojnie na wypowiedzenie, a na koniec ucałować stopy pracodawcy, że w ogóle dawał pracę? Ta firma to (usunięte przez administratora) a takie komentarze są jeszcze niżej.

Rafałek
@ON

Widzisz, każdy ma inne doświadczenie. U mnie jeden znajomy dostał przelew po 5 dniach, a szef w firmie w której aktualnie pracuje po 14 dniach Pieniądze wpłynęły na każdego pracownika u kolegi po 36 tys, a u mojego szefa po 24tys (wysokość pomocy zależy od tego jak bardzo spadły obroty firmy). Teraz wiecie jak Was Swiss wykorzystuje. Jestem przekonany, że dostali pomoc od rządu. Mają na Wasze wypłaty do końca roku i jednocześnie zmniejszają Wam wynagrodzenie. Pisałem kiedyś, że Swiss wykorzysta tę całą sytuację do wieloletnich obniżek pensji i premii, tłumacząc się trudną sytuacją w kraju.

XYZ
@ona

A od kiedy martwienie się o własną pracę i płacę, która nie wpływa w całości, pomimo zapewnień od pracodawcy...jest panikowaniem?

@No tak

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Żadna firma z wielomilionowym kapitałem, nie miała by problemu aby w pierwszym gorszym miesiącu (marcu), nie mieć na wypłaty. Robią nas jak chcą, a my to łykamy P.S. Zdziwiłbyś się jaka duża kwota wpłynęła na pomoc dla Swissa.

On
@555

A ile wpłynęło?

@ona

Biuro to nie takie eldorado jak Ci się wydaje ;-)

@555

Znowu ten kapitał... Ja jestem daleki od wybielania kogokolwiek, bo sporo rzeczy mi się bardzo nie podoba, ale nie piszcie bzdur o kapitale. Kapitał mógł być określony np. 10 lat temu i dawno wykorzystany na inwestycje, nie wiem ile firma ma na koncie, ale wiem że wysokość kapitału, a środki na koncie firmy to zupełnie rożna sprawa.

@On

Sam jestem ciekaw, ile wpłynęło.

@Rafałek

Mój znajomy w Polsce tez dostał kupę kasy, bo ma salony samochodowe. Ale on się starał o inny rodzaj dofinansowania niż to do wynagrodzeń. Inna sprawa, że taka duża firma jak Swiss, jeszcze nie może się starać o taki rodzaj dofinansowania bo dla dużych firm, jeszcze nie została uchwalona tarcza w tym zakresie. Z tego co wiem, to raczej nikt premii nie obniżył?Oczywiście zobaczymy po wypłacie, czy wszystko za maj zostało wypłacone.

Pracownik zwolniony

Cześć. Proponuje założyć maila dla osób zwolnionych do wspólnego konta, aby rozważyć ewentualne wnioski do sądu, bądź zbiorowe pisma w celu wypłacenia odprawy

Cześć
@Pracownik zwolniony

Człowieku jesteś na wypowiedzeniu, za co powinieneś mieć zapłacone , za co niby masz dostać odprawę?

@Cześć

Kolega ma na myśli chyba odprawę o której mówią przepisy dotyczące zwolnień grupowych... Cieszę się, że mogłem pomóc.

Cześć

Czyli uważasz, że zwolniono 30 osób w ciągu miesiąca, bo wtedy jest grupówka

@Cześć

Nic nie uważam :) Odpowiedziałem na Twoje pytanie. Ty, jestem pewien wiesz ile osób i w jakich terminach dostało wypowiedzenie ;) Myślę, że firma tak to rozłoży, żeby nie było tych trzydziestu zwolnień w trzydzieści dni...

@.

Pan (usunięte przez administratora)wie najlepiej ile wypowiedzen zatwierdzil w maju, zapewne 29 z pelna rozwaga :)

@Anka

drugie tyle zwolnionych bedzie w czerwcu i kolejne w lipcu, tak by balansowac na granicy prawa jak z naszymi premiami i nic nie zaplacic

@Pracownik zwolniony

Ech, mi się wydaje, że to i tak nie ma większego sensu

Ziom

27.06 kurier DHL przyniósł mi wypowiedzenie do domu. Mój sklep się nie otworzył, zero informacji od Koordynatora, tylko cisza. Druga koleżanka z tego samego butiku również w tym samym dniu otrzymała wypowiedzenie. Żenujący jest brak jakiejkolwiek informacji, że dostaniemy taki papier. Bardzo lubiłam te pracę, ale życzę teraz tej firmie jak najgorzej, bo na nic nie zasługują.

Ziom
@Ziom

sorry 27.05.2020

Emilka

Czy została zwolniona jakas osoba która miała 3 miesięczny okres wypowiedzenia?

Patryk
@Emilka

Wychodzi na to że najpierw zwalniają osoby z najkrótszym stażem

Anita

Mam dwa pytania do osob, które dostały wypowiedzenia: -kto je wam wręczył? Kierownik czy przyszły dni? - dostaniecie odprawy?

Anita

Dhl *

Kurierem DHL oczywiście niespodziewanie

@Anita

DHL,a odprawy zadanej,tylko mc wypowiedzenie czyli ostatnia wypłata w lipcu. To się kwalifikuje jako zwolnienia grupowe chyba i powinny być odprawy.

@Anita

Od kierownika w ostatnim dniu pracy w miesiącu w dodatku o 20.45 chwile przed końcem swojej zmiany gdzie nie było nawet jak zrobić inwentaryzacji żeby policzyć zegarki

Ktoś taki

Szybkie pytanie. Lepiej złożyć wypowiedzenie? Albo.... lepiej nie podpisywać nowego aneksu ....?????

Horacy
@Ktoś taki

Z tych dwóch, to chyba lepiej nie podpisywać aneksu. Firma Cię zwolni i nabywasz prawo do zasiłku. Ale nikt rozsądny nie będzie Ci mówił co masz zrobić w swojej sytuacji...

Alis

Odprawa pieniężna i przedawnienie. Zdarzyć się mogą sytuacje, że pracownik nie wiedział, że należała mu się odprawa, a pracodawca nie wypłacił należnego mu świadczenia. Wówczas w takiej sytuacji, pracownik może wystąpić do sądu pracy z roszczeniem o odprawę, jeżeli od ustania stosunku pracy nie minęły 3 lata.

Zostaw merytoryczną opinię o SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) - Warszawa

• Jak się pracuje w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 83, z czego 12 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 44 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)