Opinie o swiss.pl - PHU Jubiler Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.). Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja biżuterii i zegarków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) w Warszawa

Alis

Ponadto podkreślić należy, że zgodnie z powołaną ustawą do odprawy uprawnieni są nie tylko pracownicy zwalniani grupowo, ale także pracownicy zwalniani indywidualnie, pod warunkiem, że przyczyny istniejące po stronie pracodawcy są wyłączną podstawą rozwiązania umowy o pracę, np. niekorzystna sytuacja finansowa pracodawcy, likwidacja określonych stanowisk pracy bądź ogłoszenie upadłości czy likwidacji pracodawcy. Przez sformułowanie wyłączny powód uzasadniający rozwiązanie stosunku pracy należy rozumieć sytuację, w której bez zaistnienia tych przyczyn nie zostałaby podjęta przez kierownika zakładu pracy indywidualna decyzja o zwolnieniu pracownika (wyrok Sądu Najwyższego z 10 października 1990 r., I PR 319/90).

Ktoś taki

Kto wie ile jest wypowiedzenia jeśli sam je złożę?

Mo
@Ktoś taki

Tyle ile masz na umowie. Chyba , ze się dogadasz i bedzie "za porozumieniem" i wtedy w zasadzie z dnia na dzień możesz odejść. Przynajmniej tak było zazwyczaj.

Natalia
@Mo

Z tego co się dowiedziałam od swojego koordynatora nie będą teraz podpisywać porozumienia stron w sytuacji, kiedy ktoś sam się zwalnia i trzeba bedzie cały swój okres wypowiedzenia przepracować.

Ciekawe
@Natalia

Ciekawe gdzie, gdy Twój butik jest zamknięty lub zaplombowany...

&
@Natalia

Dlaczego,przecież to nic im nie zaszkodzi. Dziwne

@Ktoś taki

Wujek google na pewno da Ci wyczerpujące odpowiedzi...

Madzia
@Ciekawe

Można porzucić pracę, jeśli nowemu pracodawcy nie bedzoe przeszkadzać że masz takie coś w papierach. Albo -jesli dostałeś wczoraj aneks- nie podpisywać nic. Wtedy prawdopodobnie od 1 lipca przestaniesz być pracownikiem tej firmy. Jesli Twój butik jest zamknięty nie zastanawialabym sie

Ciekawski
@Madzia

Niepodpisanie = akceptacja warunków, tak było w mailu, więc raczej musi napisać brak zgody na warunki i wtedy po okresie wypowiedzenia warunków umowy będzie aut.

Gerwazy
@Ciekawski

No... Tak jest przy wypowiedzeniu zmieniającym. Ale te aneksy, które przyszły ostatnio są jakby wypowiedzeń nie było... A pracownicy, którzy mają terminy wypowiedzenia krótsze niż trzy miesiące nawet tego pisma o wypowiedzeniu zmieniającym warunki umowy nawet nie dostali. Jeśli wszyscy podpiszą aneksy, to chyba będzie tak, jakby wypowiedzeń nie było i wszyscy sami poprosili o obniżkę etatów i pensji... :)

Madzia
@Gerwazy

Dokładnie. Do aneksów jest dołączona wyraźną próżno o ich podpisaniem odesłanie. Więc tak jak pisałam wczeaniej, nie chcesz pracować nie podpisuje, od lipca nie będziesz pracownikiem. Tamte wypowiedzenia warunków tak inna bajka

@Madzia

Pracownik nie ma obowiązku podpisywania aneksu do umowy, zaś pracodawca nie ma prawa wyciągać konsekwencji w stosunku do pracownika, który odmówił złożenia podpisu pod aneksem do umowy o pracę. Brak zgody na podpisanie aneksu powoduje, że w dalszym ciągu obowiązują dotychczasowe warunki wynikające z umowy.W przypadku, jeśli nie dojdzie do porozumienia między pracodawcą a pracownikiem, zmiany w umowie mogą być wprowadzone poprzez wypowiedzenie zmieniające (art. 42 k.p.). Na mocy wspomnianego przepisu, pracodawca ma prawo w każdym czasie (za wyjątkiem sytuacji określonej w art. 41 k.p.) wypowiedzieć warunki pracy i płacy. Takie wypowiedzenie musi mieć formę pisemną, a nowe warunki mogą być określone dowolnie.

Zwolniona

Witam, dostałam wypowiedzenie. Co jest w tym wszystkim najgorsze? Zero kontaktu od koordynatora. Myśle, ze osobie, która pracowała w firmie, dbała o jej dobry wizerunek, należy się odrobina szacunku. Co prawda, po tej firmie spodziewałam się takiego zagrania, bo niejedno słyszałam, nawet przed rozpoczęciem pracy. Niemniej, myślałam, że nie dotyczy to pracowników, którzy wywiązywali się ze swoich obowiązków jak najlepiej. Myślę, że szacunek powinien obowiązywać w obie strony. Ja jako pracownik nigdy nie zostawiłam Was „na lodzie”. Z takim podejściem nie wróżę Wam sukcesów....no cóż.

Księgowa

Czas zwolnień nadchodzi: między 24 a 30.06. Trzymajcie się!

Doradca Klienta

Typowa rozmowa rekrutacyjna - sztywna i udająca wielkość powagi ze strony rektureta, w tym przypadku z Tomaszem R., który pracuje w firmie już 16 lat. Następnie rozmowa z kierowniczką sklepu, w tym poinformowanie mnie, że nie przyjmą kogoś, kto będzie unikać obowiązków - postraszenie i założenie, że mogłabym być takowym pracownikiem.

Otrzymane pytania: - Czy zdaję sobie sprawę, że jest to praca na 3/4 etatu, a nie na cały etat. Jeśli tak, to dlaczego szukam pracy na 3/4 etatu, a nie potrzebuję na cały etat. - Dyspozycyjność - Czy przeszłam szkolenie z obsługi klienta u innego pracodawcy, jeśli tak, to jak ono wyglądało, czego się na nim nauczyłam. - Czy jestem studentką/planuję studia (zaoczne) - bo taka osoba raczej nie będzie mieć szans na pracę ze względu na nieelastyczność godzin pracy. - Jak przekonam do zakupu zegarka w sklepie stacjonarnym, skoro w sklepie internetowym jest taniej? Odpowiedź firmy - bo w sklepie stacjonarnym można przymierzyć od razu i zobaczyć dokładnie, jak zegarek wygląda, a online posiłkuje się klient tylko zdjęciami i opisem. Dopiero na samym końcu rozmowy podano informację o odpowiedzialności materialnej i robieniu codziennej inwentaryzacji.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Księgowa

Kiedy otrzymasz wypowiedzenie? Jak obliczyć dzień w którym wręczą Ci wypowiedzenie? Pamiętaj: Jubiler będzie chciał jak najoptymalniej wykorzystać ilość dni w okresie wypowiedzenia. Zrób tak: - dodaj ilość dni urlopowych, które pozostałe Ci niewykorzystane do dnia planowanego wypowiedzenia - dodaj dwa dni na poszukiwanie pracy (jeśli masz okres wypowiedzenia 1 miesiąc) - dodaj trzy dni na poszukiwanie pracy (jeśli masz okres wypowiedzenia 3 miesiące) - sprawdź czy przysługuje Ci w aktualnym roku 20 czy 26 dni urlopu wypoczynkowego - sprawdź jaki masz okres wypowiedzenia (dwa tygodnie, miesiąc, trzy miesiące) Przykład: 1. Zakładamy, że chcą Cię zwolnić w czerwcu, masz 1 miesiąc wypowiedzenia i nie wykorzystałeś w tym roku ani jednego dnia urlopu i przysługuje Ci 26 dni urlopu w roku. Obliczamy dni urlopowe: (6/12 x 26 po zaokrągleniu do pełnego dnia) = 13 dni. Dodajemy 2 dni na poszukiwanie pracy. Suma: 15 dni. Ilość 15 dni nie przewyższa ilości dni z okresu wypowiedzenia miesięcznego, a zatem dostaniesz wypowiedzenie 30.06 lub w dowolny poprzedzający dzień (to zależy w jaki dzień będziesz wpisany do grafiku). Z tym, że za każdy poprzedzający dzień 30.06, Swiss będzie musiał Wam za niego zapłacić (jeśli zwolni Was ze świadczenia pracy) lub będzie Wam kazał chodzić jeszcze do pracy. 2. Zakładamy, że chcą Cię zwolnić również w czerwcu, masz 1 miesiąc wypowiedzenia i nie wykorzystałeś w tym roku ani jednego dnia urlopu oraz pozostało Ci 20 dni urlopowych z poprzedniego roku? Obliczamy dni urlopowe: (6/12 x 26 po zaokrągleniu do pełnego dnia) = 13 dni. Dodajemy 20 dni urlopowych z poprzedniego roku. Dodajemy 2 dni na poszukiwanie pracy. Suma: 35 dni. Efekt: wypowiedzenie otrzymasz 12.06 lub w któryś w poprzedzający dzień 8,9,10.06 (wszystko zależy czy w tym dniu będziesz w grafiku w pracy). Uwaga: Założyłam, że jesteś doradcą butiku (wypowiedzenie wręczy Ci kierownik w dniu kiedy będziesz w pracy na wspólnej zmianie z kierownikiem, ewentualnie kierownik przyjedzie z domu jeśli będzie miał wolne. Kierownik otrzyma Twoje wypowiedzenie pocztą już kilka dni wcześniej. List będzie zaadresowany na kierownika. Jeśli do butiku kilka dni wcześniej będzie przesyłka listowa (DHL lub Poczta Polska) to wiedz, że ktoś wkrótce będzie zwolniony. Jeśli jesteś kierownikiem to wypowiedzenie wręczy Ci koordynator w dniu w którym powyżej obliczyłam lub maksymalnie dzień, dwa wcześniej dla "ukrycia zamiarów". Koordynator będzie obserwował Twój grafik.

Szukam pracy

Patnie Tomku, Ile Swiss płaci za pisanie komentarzy przedstawiających w dobrym świetle firmę i hejtujących wszystkich rozgoryczonych aktualnych pracowników i już zwolnionych od wczoraj?

Dalej zamkniete 55 butikow. Zaden nie zostal otwarty a wypowiedzenia juz zaczeli rozsylac. Nie ma sie co oszukiwac ze cos sie zmieni..

@Ania

Ile osób dostało wypowiedzenia teraz? I czy dostali je ci, których sklepy się otworzyły czy nie? Dajcie znać, będę wdzięczna

#
@.

Ja dostałam wypowiedzenie ze sklepu, który otworzył się normalnie 4 maja.

@.

Ja tez dostałam wypowiedzenie pomimo, ze się otworzyliśmy normalnie, a na moje miejsce weszła kierowniczka ze sklepu który się nie otworzył, a ja zmienili z kierownika na pracownika

Misia Zdzisia

Hej Kochani. Nie ma na co czekać, trzeba się zawijać. Po co płakać za kiepskim pracodawca? Dajcie spokój. Jesteśmy warci więcej niż nam.placono:) I tak nikt już zegarków kupować nie będzie. Pozdrawiam wszystkich fantastycznych pracowników tej firmy z butików.

Radzę się przygotować na fale zwolnień. Dostałam wypowiedzenie dwa dni temu (ostatni dzień mojej pracy w miesiącu) z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Czytając poniższe opinie i komentarze nie jestem sama. Pragnę zaznaczyć, ze zamknęło się około 50 butików (nie ma co się oszukiwać, ze one się otworzą) czyli idzie około 250 osób do zwolnienia... Zostaną pracownicy dłuższym stażem i te które maja kierowników „psiapsi”. Jednakże chyba nie mamy czego żałować wykorzystywali nas w grudniu, oszukiwali z pieniędzmi, nie słowni (obiecywali ze zwolnień nie będzie), łamiący prawo, mający pracowników gdzieś, manipulują ludźmi i można by na prawdę długo wymienić, wiec głowa do góry, bo z nimi lepiej jest nie mieć nic wspólnego. :)

„W momencie rozwiązania umowy o pracę pracodawca będzie miał obowiązek poinformować o tym fakcie Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy i zwrócić środki jakie otrzymał na ochronę Pani miejsca pracy” Już widzę jak Swiss to zgłasza i zwraca ????

Fabiana

Tak się zastanawiam po co te nowe aneksy, skoro dostaliśmy wypowiedzenia zmieniające warunki umowy. To znaczy wiem, że rąbnęli się w datach i w lipcu byłby powrót do pełnego etatu na chwilę, ale czy w tym nie ma drugiego dna (prawnego).

@Fabiana

Pewnie jest, warunki od sierpnia dawali zgodnie z czasem wypowiedzenia, a tu aneksy niezależnie, czy ktoś ma 3 czy 1 miesiąc wypowiedzenia...

zwolniona

Właśnie dostałam wypowiedzenie. Dalej sądzicie ,że firma korzysta z tarczy antykryzysowej? Szukajcie pracy ,bo firma nie ma skrupułów....!!! A jak się łudzicie ,że wszystko się unormuję to życzę powodzenia w pracy za miskę ryżu , prace dla idei SWISS , Pamiętajcie to waszym kosztem firma się będzie ratować.

Kolejna zwolniona
@zwolniona

Oczywiście, co miesiąc będą lecieć kolejni ludzie ale nadal mamy niedowiarków co będą lizać d*pe

@zwolniona

U nas wlasniebsa był kurier o dostaliśmy aneksy o których była mowa wczoraj w e-mailu. Od 1 lipca do końca roku poniżania etatu. A mogę spytać jakie wypowiedzenie dostałaś? Tzn natychmiastowe czy z okresem wypowiedzenia? No i czy Twój butik ie od 4 maja? My pracujemy więc, chce się upewnić czy może też nie dostaniemy wypowiedzen

@Magda

Ja również dostałam dzisiaj wypowiedzenie, z zachowaniem okresu wypowiedzenia, ale mam iść na urlop w tym czasie...

Wkurzona
@zwolniona

Dokładnie,dostajemy aneksy na śmieszne kwoty,a wymagania jakbyśmy zarabiali przynajmniej z 3 z przodu.

@.

Dodam, że od 4 maja normalnie pracowaliśmy.

@Magda

Sklep w którym pracowałam nie otworzył się 4 mają, ale doszły mnie słuchy o nie przedłużeniu umowy pracownikowi z najlepszego sklepu w regionie, pracującego koło 4 lata. Więc tną etaty komu popadnie. Tonący brzytwy się chwyta

@.

Boże....wczoraj email od firmy jak to się nie starają żebyśmy nadal mieli gdzie pracować, że liczą na nas, że zrobi A wszytko żeby oddać reszta z marcowej wyplaty(co miało nastąpić już 10 maja) A tu wypowiedzenia. Najbardziej zakłamane firma w jakiej pracowalam

@Zwolniona

Cały Twój sklep dostał wypowiedzenia?

@.

I u Was cały sklep poleciał czy tylko Ty dostałaś wypowiedzenie?

@Magda

Po co takich trzymać wymagają i nic nie dają !!!!! Co korpolandia z dodatkiem patologi kierownicy !!!!!!

@Magda

Tylko ja dostałam wypowiedzenie. za to w czasie pandemii nowa dziewczyna dostała normalna umowę po okresie próbnym...

@Piotr

Rozwiniesz mysl...? Co takiego zlego robia kierownicy?

@.

Co????? Pewnie ty za duzo wiedzialas na temat firmy i jej dzialan a nowa ma jeszcze klapki na oczach

@.

To ile osób zostało w sklepie? My jesteśmy w 3 gdyby zwolnili jedną osobę nie jakbyśmy rady pracować w 2. Więc ciekawe czy "wymieniaja" pracowników czytam etaty

@Magda

Kto wie... na swissie świat się nie kończy, a oni jeszcze dostana po (usunięte przez administratora) za to wszystko

@Magda

Mnie zwolnili więc zostają 2 osoby.

@.

Myślałm że może było was czworo. No to ciekawe tak to zrobia. Nie da się za długi ciągnąć w 2 osoby. Pewnie dlatego Tomek we wczorajszym e-mailu wspomniał o roszadnym planowaniu wakacyjnych urlopów. Nie planuj bo jak zostaniecie w dwie osoby to nigdzie i tak nie pojedziesz. Ciekawe....

@zwolniona

Nie ma reguły kogo zwolnią a kogo nie. Na razie zwalniają wszystkie osoby z sklepów na 100 zamkniętych , a po jednej gdzie teoretycznie trwają negocjacje, a między czasie jak się komuś umowa kończy to automatycznie nie przedłużają. Nikt nie może się czuć pewny zarówno te osoby którym sklepy jeszcze nie otworzyli ale i ci pracownicy jeszcze pracujący ....jak prezes powie to tak będzie

Iks
@zwolniona

A jak dostałaś wypowiedzenie? Od kierownika?

Umiarkowany
@zwolniona

Raczej się tu nie udzielam, ale nie wiem czy wiecie że nasz Rząd usunal z tarczy zapis o tym że warunkiem.otrzymania tarczy jest brak redukcji etatow. Kase dostaje sie na pracownika ktory jest zatrudniony dp 30.06. I jak na moj rozum to zwalniaja bo wiedzą że.nie otworza wszystki zamknietych butikow no ale to raczej bylo wiadome...

Pracownik25

Ktoś dawno temu tu napisał: ryba psuje się od głowy. I tak właśnie jest. Jeśli najważniejsza osoba w firmie nie będzie szanować ludzi, którzy na tą firmę pracują i zarabiają, daleko nie pociągnie :)

Sara

To się nazywa Syndrom sztokholmski. Solidarni pracownicy bronią swojej firmy , która próbuje na nich zarobić i nie przejmuje się ich losem. Jak jesteście tacy dobrzy to bądźcie i moim zdaniem powinniście się zrzec jeszcze wynagrodzenia ,żeby firma się podniosła z tego dna :) A za miesiąc wręczą ci wypowiedzenie albo nie przedłuża umowy i nie popatrzą ,że pracowałeś 7 lat.

@Sara

Czekam tylko na komentarze jakoby dla firmy ludzie będą z własnej woli deklarować się, że będą pracować bez pensji przez najbliższe dwa lata tylko po to aby biedna firma podniosła się z kolan. BIEDNY SWISSIE...my bogaci pracownicy z minimalną pensją i kilkuset złotową premią lecimy na ratunek!! Jesteśmy wiele miesięcy pracować dla Ciebie bez pensji, bo mieliśmy okazję odłożyć mnóstwo pieniędzy.

@Romek

Ja mam premie już ponad 1000 zl wiec nie narzekam, ale widzę że parę niezadowolonych osób robi krecią robotę. Szkoda mi Was trochę że potraficie tylko narzekać...

Swiss
@X

Fajnie, że masz. W naszym ch nie dzieje się nic i nie mamy premii

@X

Ja też mam ponad 1200 majowej i firma wynagrodziła mnie pozbawieniem pracy od czerwca.

Xxx

Jak to?

@X

Czyli całą premię przeznaczasz na ratowanie Swiss czy tylko 98% premii? Mam nadzieję, że wszystko oddasz, bo pesymistów i maruderów nie chcemy.

@Xxx

Kończy Ci się umowa? Nie licz na przedłużenie. Nawet pracowników z wieloletnim stażem i najlepszych sprzedawców się pozbywają by ratować firmę

Aga
@Y

Dokładnie, ja mam tak samo..

@Xxx

Normalnie, teraz już ponad 1400.

Luki
@X

Jesteś żałosny romku,tak przez małe r

Martyna

Hej.Czy już wiadomo które sklepy z których został zabrany towar wracają ? Czy jest chociaż jeden? Czy nie ma co się łudzić?

Leo
@Martyna

Obawiam się,że nie ma się co łudzić. Ja nie słyszałem o żadnym sklepie, który wrócił. Myślę,że odsylka na magazyn była jednoznaczna. Chciałbym się mylić. Ci, którzy zostali też nie mogą być niczego pewni.

@Martyna

Jedyne miejsce do którego wrócił Swiss to były 3 stawy w Katowicach. Trwało to 9 lat. Zresztą na długo nie był otwarty przez Covida. Myślę, że odpowiedziałem na Twoje pytanie i rozwiałem nadzieje. Wybacz.

@DamiaN

Zapomniałem dodać, że w 3 Katowicach zamknięcie było legalne. Nie było ucieczki. Nie było nigdy powrotu do galerii, z której Swiss uciekał w popłochu przed dyrekcja i ochroną. Lepiej abyś znała prawdę bo koordynator czy T.R. prawdy Ci nie powie. Pozdrawiam

@Leo

@Y

Świetna wiadomość!czy to pewne? Czyli jednak negocjują z galeriami. Teraz czekam aż otworzą salon w którym ja pracuje.

Adolf
@Y

Tomku, I w tych lokalizacjach była ucieczka w popłochu ? Mówisz o powrocie z lokalizacji z których doszło do ucieczki czy nie?

@Adolf

Dlaczego każdy kto napisze coś normalnego jest Tomkiem albo koordynatorem. Na prawdę uważasz że każdy musi podzielać Twój punkt widzenia

Adolf
@X

A dlaczego chcesz mi odbierać prawo do takiego przekonania? Tak uważam i mam podstawy ku temu aby tak sądzić. P.S. Skoro napisałeś, że "...Dominikanska, Promenada, Biala i Targowek nie działały ale od jutra będą działać...." to powtórzę pytanie, bo postanowiłeś na nie, nie odpowiedzieć: czy z tych lokalizacji była ucieczka w popłochu?

@Y

Pytanie tylko,czy są to sklepy które odsylaly zegarki na magazyn, czy też potocznie mówiąc organizowały ucieczke czy te którym centra handlowe zmieniły zamki? Bo to dość istotne...

@@
@Martyna

Wydaje się że wymienione wyżej butiki, które rzekomo mają zostać otwarte, to te z założonymi zamkami. Lista otwartych butików niestety narazie się nie zmienia

@Adolf

A z ktorych była w popłochu... u mnie było miło

Poinformowany
@Martyna

Do wszystkich ,którzy jeszcze się łudzą.Dyrekcje centr handlowych gdzie z naszych salonów, zegarki zostały wyniesione w sposób urągający wszelkim prawom współpracy, wysłały do naszego (Pana) prezesa pismo wzywające do natychmiastowego otwarcia sklepu.Na tym kończą się tak zwane negocjacje. Prawnicy Centr Handlowych już działają.

@Poinformowany

Panie poinformowany nasza galeria też wysyłała takie pisma a dostaliśmy od koordynatora info że za kilka dni sie otwieramy. Nasz sklep też opróżniono więc albo to cud albo to co tutaj niektórzy piszą mija się z prawdą..

Eustachy

Daj znać jak się otworzycie! To bardzo dobra wiadomość, jeśli się sprawdzi... (Za kilka dni, czyli kiedy?)

Ww

Jestem bardzo ciekawa co to za jeden jedyny sklep się otwiera z pozostałych zamkniętych ...

Xxz
@Ww

Mnie też ciekawość zżera

@Ww

Tomaszów

aaa
@Martyna

Jakie otwarte sklepy? W Lublinie pozamykane na głucho tylko zostały papierowe kartony i myszy w pustych pomieszczeniach.

@aaa

Czytasz ze zrozumieniem? Na razie Tomaszów, z tego co wiem to nie Lublin...

J

T.R kiedy wypowiedzenia, koniec maja czy koniec czerwca? 53 butiki zamkniete, towar wyniesiony, mosty spalone. My juz nudzimy sie w domach czekajac bez celu , czytajac twoje klamstwa

Damazy
@J

No sory, zdarza mi się krytykować firmę, szczególnie za ostatnie posunięcia, ale tu nie mogę - po cholerę czekasz bezczynnie i nudzisz się w domu. Szukaj pracy! Teraz, a nie jak wręczą Ci wypowiedzenie! Szczególnie, że (zapewne słusznie) nie wierzysz w otwarcie swojego sklepu.

Xxx
@J

Dokładnie. Też czekam na informacje co dalej.Nie wiem czy szukać pracy czy może czekać

J
@Damazy

Jakbys umial czytac miedzy wierszami to wiedzialbys ze to ironia Kazdy to juz znalazl nowa prace i tak chetnie poczeka na odprawe :-)

C
@J

Chyba żartujesz. Od jakiegoś czasu szukam już nowej pracy. Trochę inwencji, żeby potem nie było, że dostaniesz wypowiedzenie, a zostaniesz na lodzie, bo ciężko teraz na rynku o pracę. :) Nie czekaj na moment, kiedy wręczą Ci wypowiedzenie albo każą wracać do butiku, w którym będziesz musiał sprzątać (usunięte przez administratora) po ucieczce i męczyć się z wielkimi dostawami po kilkaset sztuk zegarków, żeby przywrócić butik do stanu użytku. Nawet nie otrzymasz szczerej odpowiedzi "co, jak, dlaczego". Nawet jeśli przywrócą mój butik, to ja wracać do tej firmy nie chcę. Jest sporo firm na rynku, które są bardziej transparentne od Jubilera. PR tutaj kompletnie leży, a może i cały szkielet firmy? Kto normalny próbuje zrobić z pracownika głupiego i mami go "negocjacjami" z galerią, jednocześnie każąc mu po kryjomu wynosić zegarki i pakować je w kącie innego sklepu? W odpowiedzi nawet nie usłyszysz wytłumaczenia sytuacji, tak byś miał jasny ogląd okoliczności, w której się znalazłeś. Ja za dużo poświęciłam się tej firmie, za dużo nerwów i stresu mnie to łącznie kosztowało i oby nigdy więcej! :)

Ola
@Damazy

Otwarcie zależy od wiary? Ciekawe:)

@J

Ja się nie nudzę bo pracuje... polecam też się wziąć za robotę, choć Ty jak widzę wolisz hejt

Już lecą wypowiedzenia...

Ach... ten wszechobecny Tomek. Jest wszędzie. W biurze, przy komputerze, w butikach, w kanapkach, w butelce wody. Jak on to robi?

Eh

Kolejn, dużo wynoszący email od zarządu. Jesli jeszcze ktoś nie sprawdzał poczty

Ktoś taki

Wam też obniżyli kasę za wysyłki do klienta?

@Ktoś taki

Nie rozumiem, chodzi o zamówienie www z wysyłką do klienta? Rozwiń myśl...

Ech
@Martyna

Tak, z 10 zł zrobili 5zl..

Pracownica
@Ktoś taki

Tak, nawet nikt nie miał odwagi nas o tym poinformować. Szalona premia 10 zł brutto zamienia się w 5 zł. Tylko w swiss z każdym dniem zarabia się co raz mniej kasy.

@Pracownica

smutne, ale prawdziwe .....

Nareszcie
@Pracownica

Nareszcie mam nową pracę i spadam z tej pseudo firmy,ktora nas eksploatuje ponad miarę.

@Pracownica

Dla Swiss zawsze pracownik jest i był nie wiele wart. Było dziesiątki takich przykładów (pracownicy z duższym stażem pamiętają), że wiele spraw było wprowadzanych bez wcześniejszego poinformowania. Nie dziw się zatem, że nie zostałeś poinformowany. Tak samo było w marcu i kwietniu z mailami. Tak samo było z umowami, na krótki okres czasu, który otrzymywali pracownicy z wieloletnim stażem. Nikt ich nie poinformował, że umowa będzie na rok/dwa a wcześniej mieli umowy na 5 lat. Tak samo było z wieloma innymi przypadkami odnośnie "premii" - prowizji sprzedażowej za zegarki. Tu pracownik się nie liczy. Kiedy to zrozumiecie. Mam nadzieje, że prędzej niż później.

@Pracownica

Moim zdaniem zawsze o wszystkim informują. Czasami troche po czasie, ale info zawsze jest. Nie wiem skad jestes że takie brednie piszesz...

ktoś
@Y

info jest w mailu z wczoraj przecież

@Y

Proszę bardzo: podaj zatem datę maila, kiedy to firma łaskawie poinformowała nas kierowników, że umowy będą skrócone na rok/dwa zamiast tak jak do tej pory było na 5 lat? Umowy takie zaczęły do nas przychodzić w 2017 i 2018. Czekam cierpliwie.... P.S. Też nie wiem skąd jesteś, bo długo raczej tu nie pracujesz, skoro takie brednie piszesz, że o wszystkim jesteśmy informowani.

Niezrzeszona
@Romek

Nikt nie skracał Ci umowy. Różnica w okresie czasu na jaki są podpisywane, wynika w ze zmiany przepisów pawa pracy. W 2016 r wprowadzono zmiany co do długości i ilości umów, które mogą być zawarte pomiędzy stronami na czas określony. Dlatego przed 2016 r miałeś na 5 lat a potem na krótszy okres. Dziwi mnie fakt, że nie zainteresowałeś się tym dlaczego następna umowę dostałeś na krótszy okres. Wystarczyło sprawdzić prawo pracy lub wykonać telefon do kadr. Rozumiem że podpisałeś tą umowę? Nie miałeś wtedy zastrzeżeń? Pracodawca nie ma obowiązku wyjaśniać Ci prawa pracy dlatego też brak maila informującego o zmianie. Dziękuję za cierpliwość, szydere proszę wsadzic sobie w buty

@Niezrzeszona

Niezrzeszona Nie bądź fałszywa. Dobrze wiesz, że: - jedni dostawali oferty nie do odrzucenia: wypowiedzenie i nowa umowa z krótkim terminem, - inni, tym którym umowy wygasały, dostawali nowe umowy na krótszy czas niż poprzednie Nie bądź hipokrytką i nie pisz, że tak musiało być. Nie pisz bzdur, że jakoby jakieś przepisy wymuszały na pracodawcy takie poczynania. Robiliście to tylko po to aby przedłużyć "wydawanie" umów na czas określony i tylko tyle! Chcieliście uniknąć tego co było nieuniknione.....w końcu daliście nam umowy jak już doczytaliście kodeks pracy, że dalej wałków nie da się kręcić i zatrudniać po kilanaście lat na umowach określonych. Co stało na przeszkodzie aby nie uprawiać takiego cyrku w 2017 i dać kierownikom i pracownikom z wieloletnim stażem, umowy na czas nieokreślony ? Nic nie stało na przeszkodzie...to pokazuje jaki mieliście i macie stosunek do własnych pracowników. Oczywiści pracodawca nie musi nic wyjaśniać - jak to napisałeś. Ma prawo podsyłać umowy jakie chce pracownikowi. Odwoływanie się do tego, że podpisałem i sugerowanie, że nie mam prawa głosu, bo podpisałem, to szczyt bezczelności. Dobrze wiesz, że jest to stawianie drugiej osoby przed faktem dokonanym i kto ma rodzinę i dzieci, to podpisze cokolwiek aby następnego dnia nie stracić z dnia na dzień. Pytanie retoryczne: gdybyś podesłał z pół rocznym wyprzedzeniem maila do nas, że tak zamierzacie postąpić, to ciekawe ile osób podpisało by te umowy (ile w firmie wtedy by pozostało) ? P.S. Właśnie przez taką właśnie waszą butę i arogancję, macie taką opinie, a nie inną wśród pracowników.

Niezrzeszona
@Romek

Zarzucasz mi hipokryzję? Wskaż w mojej wypowiedzi miejsce w którym stwierdziłam, że tak musiało być. Chodziło mi raczej o to, że prawnie nie mogli Ci zaproponować umowy na kolejne 5 lat. Ponieważ łączna liczba umów na czas określony nie mogła przekraczać 3 a łączny okres na jaki zostały zawarte nie mogła przekraczać 33 miesięcy. Rozczaruje Cię teraz, choć przeczuwam, że to zdanie i tak nie trafi do Twojej świadomości. Nie jestem koordynatorem ani osobą z biura czy zarządu. Zadałeś pytanie i jako pracownik którego te zmiany w umowach też dotyczyły, postanowiłam że Ci na nie odpowiem. W swojej wypowiedzi nie określiłam czy według mnie działanie ze strony firmy było ok czy też nie. Różnica polega na tym, że po umowie obowiązującej na okres 5 lat podpisałam tą 2 letnia świadomie. Ty podpisałeś zyjac w przekonaniu że ktoś Cię (usunięte przez administratora) czy wykorzystuje? Ale wtedy siedziałeś cichutko, bo warunki pracy były całkiem fajne jak na sklep i kasa też nie najgorsza. Nawet nie zadałeś sobie trudu żeby sprawdzić z czego wynikają te zmiany. Było przytulnie i wygodnie więc po co się nad tym zastanawiać. Niestety czasy się zmieniły. Nie popieram wszystkich decyzji firmy ale ciężko mi ostatnio czytać niektóre wpisy tutaj. Piszesz o umowach na czas nieokreślony, a co niby takiego Ci gwarantują? Każda umowę można rozwiązać, wypowiedzieć. Prawda jest taka, że umowa to oświadczenie woli pracodawcy i pracownika na określonych w niej warunkach. Nie ma faktów niedokonanych i dla mnie logiczne jest to, że jeśli kończy mi się okres umowy, to nie mam 100%pewnosci przedłużenia stosunku pracy. Więc nie pisz, że proponując Ci następna na okres 2 lat pracodawca w ostatniej chwili stawia cie w sytuacji bez wyjścia. Według moich przekonań, szczytem bezczelności jest obwinianie za wszelkie niepowodzenia pracodawcy. Masz rodzinę i dzieci rozumiem, ale to Twoja odpowiedzialność, nie pracodawcy. Wiadomo że fajnie jest jak jest fajnie. Może najwyższa pora się obudzić i wziąć odpowiedzialność w swoje ręce. Nie bedzie łatwo i też nie zawsze będzie to przyjemne, natomiast unikniesz wielu roszczarowań. Uf no to już wyszło ze bronię pracodawcy. Swoją drogą teorie spiskowe weszły mocno skoro każda neutralna opinia jest traktowana jako napisana przez T. R.

Faktycznie jakiś sklep dzisiaj się otworzył?

Wróżbita Maciej

Zaprawdę powiadam Wam, rynek dóbr luksusowych się skonczyl. Szukajcie innej pracy. Kto szuka, ten znajdzie, powtarzam raz jeszcze. Jesteście zajebisci, że tyle wytrwaliscie. Peace &Love

@Wróżbita Maciej

Dobra luksusowe były są i będą. Ludzie zawsze będą pragnęli markowych rzeczy...

@X

Tomasz, nie denerwuj się tak :)

@X

*ludzi już na to nie stać. Jak sam pisałeś Tomaszu, hello, mamy kryzys gospodarczy.

Xyz

W poniedziałek ma być 22 st. :-)

Zostaw merytoryczną opinię o SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) - Warszawa

• Jak się pracuje w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 83, z czego 12 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 44 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)