Opinie o swiss.pl - PHU Jubiler Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.). Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja biżuterii i zegarków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) w Warszawa

Ghh

Dostał ktoś z Was na konto obiecane pieniądze?

Pracownik1
@Ghh

Chyba nikt, skoro miały być wypłacane od 19.06...?

@Pracownik1

Wypłacane do 19.06, takie jest info w mailu od Tomka

Pracownik1
@Ghh

"więc na waszych kontach powinny pojawić się najpóźniej w poniedziałek 22.06" pewnie dziś/jutro będą wysyłane

Nikt
@Pracownik1

Dostaliśmy śmieszne pieniądze... Nie mam pytań... Załamana... Po zsumowaniu nie wyszła nawet najniższa krajowa.

@Ghh

Ja dostałam ponad 200 zł więc mi się zgadza. Po zsumowaniu wyszła najniższą krajowa

Ghh

To jakiś żart? Po to potrzebna była tarcza, ja pierdziele. A co z tą niby premią uznaniową?

@Ghh

Nie ma premi i nie bedzie,za paczki tez nie zaplacone. Widocznie UZNALI że nam się nie należy.

@Ewa

Nie pisz głupot. Każdy pracująca osoba dostala normalną premię za marzec. Może policz sobie raz jeszcze bo niejeden orzeł źle policzyl i potem siał ferment.

Karamba

Ejże, na pewno PREMIĘ wszyscy dostali? Z tego co ja wiem wszyscy dostali jakieś wyrównanie do podstawy... Ok 200 zł.

@Karamba

Przecież w podstawie mamy zawarte 350zl premi. Więc się zgadza, ja w marcu dostałam 1750 i teraz 200 zł. Wychodzi najniższą krajową. Od nowego roku przecież masz premie gwarantowana 350zl wpisana w podstawie. Tomek tylko to tak ładnie nazwał w emailu, że dostaniemy premie Tak naprawdę dostałaś to co Ci się od dawna należała. Ta firma nie daj nic od siebie:)

Karamba
@Olga

:) no tak Olga, ale Pracownik napisał "normalną premię" a chyba dla nikogo te 350 nie są taką. Normalna premia obecnie to chyba nadwyżka ponad te 350 zł ;)

@Karamba

Tak, rozumiem o co chodziło. Ale wydaje mi się że Tomek pisząc o premi, nie mail na myśli tego co udało się wypracować ponad gwarantowane 350:) Ale to tylko moje zdanie.

x
@Nikt

Ty może weź idź na jakiś kurs matmy co. Wszyscy dostali min. najniższą(usunięte przez administratora)

Nowa

Czy osoba bez doświadczenia ma szansę na pracę?

M
@Nowa

Uwierz mi, że nie chcesz tutaj pracować :)

@Nowa

Tak, ma szansę, a czy chcesz pracować musisz sama zdecydowac jak widać zdania są podzielone ???? ja uwazam że nie jest źle, w handlu zawsze komuś coś nie pasuje, a ludziom nie dogodzisz ;)

Wag
@K

Wszystko , super fajnie ale jak Swiss zacznie przyjmować osoby bez doświadczenia zamiast przyjąć zwolnionych wczeaniej pracowników którzy są przeszkoleni to porażka.....

@Wag

Nie wiemy, o jakim mieście mowa, a myślę że nie we wszystkich ludzie zostali zwolnienie, a poza tym jeszcze nie wiadomo, czy te osoby będą chciały wrócić.

Damian
@K

Czy dostali zwolnienie czy po prostu nie przedlużyliscie umowy , co za różnica. Ale ci pracownicy co siedzą w domach za 1500 mają być szczęśliwi ? Niby z jakiego powodu? Dostają co miesiąc kasę, siedzą w domu , ale poziom niepewności i stresu sięga zenitu. Jak macie jaja to powiedzcie wprost że te pseudo aneksy to tylko pic na wodę i tylko przygotowują do przyszłego zwolnienia.

@Nowa

Widzę że po wielkiej burzy pojawiają się kreciki które chcą ocieplić wizerunek firmy na GoWork. Firma zrobiła duży błąd nie otwierając wszystkich sklepów. W tej chwili cofnęła się o 4 lata wstecz . Dużo pieniędzy wyrzuconych w błoto w nowo otwierane sklepy, brak kompetentnej osoby która podejmuje takie decyzje. Pytanie dnia czy tak jak firma twierdzi że nie zwalnia pracowników tylko sklepy zamknięte a pracownika płaci. Czy to jest opłacalne ? To nie lepiej było otworzyć sklep i zarobić na te wypłaty ? Klienci wbrez pozorną byli są i będą. Ale niestety sklepów już nie ma a zaufanie klientów się zmniejszyło bo teraz twierdzą że skoro sklep w ich mieście się zamknął to nie wiadomo co z innymi a on z zegarkiem zostanie a firmy nie będzie..... Zróbcie rachunek sumienia.....

@Wag

Oczywiście, że jeśli byliśmy zadowolenie ze współpracy to zawsze w pierwszej kolejności proponujemy powrót osobom, które już u Nas pracowały. Pozdrawiam

@Marta

Marta, Na spotkaniach z kierownikami rozmawiamy o tym co napisałaś, niestety życie nie jest usłane różami i nie każdy sklep zarabia na siebie. Czy Ty na prawdę uważasz, że ktoś się nie zastanowił i zamknął opłacalne butiki? To świadczy raczej o tym, że Ty zupełnie nie znasz całkowitych kosztów firmy związanych z prowadzeniem działalności. Tomek Rybicki

T.
@Damian

Damian, Można siedzieć w domu za darmo i pobierać kuronia czy inny zasiłek. Można też siedzieć w domu dostając 1500 zł za to siedzenie i dorobić sobie w innej pracy jak wiele osób czyni. Stary siedzisz w domu i dostajesz za to kasę, masz ileś opcji, które możesz zrealizować. Nie twierdzę, że to nie wiadomo co, ale z pewnością to nie powód do tego aby się obrażać na pracodawcę za to, że płaci Ci kasę za siedzenie w domu.

@Damian

żadna różnica, ja tylko mówię że nie znam sytuacji w każdym mieście i nie znam sytuacji osób zwolnich, ani tych którym nie przedłużono umowy myślę, nie wiem również o jakie miasto było pytanie, a domyślam się również, że spora część z tych osób znalazła nową pracę, bo wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne i radzę poszukać nowej pracy każdej osobie, która tak pluje jadem na forum. Świat rusza do przodu, firma popełniła, błędy to fakt, ale teraz trzeba się już samodzielnie zastanowić, czy jest się w stanie wybaczyć, czy nie. Jeśli nie to nikt nikogo siłą nie trzyma i o rozwiązanie za porozumieniem stron też problemu nie ma, także zamiast się mazać i ubolewać jak to mi jest źle może warto wziąć sprawy we własne rece.

godziny pracy

Chciałbym zapytać o to jakie są rzeczywiste godziny pracy?

Gol
@godziny pracy

Godziny pracy są przeróżne , jest narzucony szablon godzinowy pracy pracowników, zmiany poranne np od 9 do 20 albo 9 do 19 więc całe dnie praktyczne . Ale więcej dni wolnych. Więc jak ktoś ma rodzinę to słabo.

Adiga

Czy Swiss oferuje jakiś rabat pracowniczy? Jeżeli tak to jak to wygląda? :)

Ry
@Adiga

To jest polityka prywatnosci

Doradca Klienta

Typowa rozmowa rekrutacyjna - sztywna i udająca wielkość powagi ze strony rektureta, w tym przypadku z Tomaszem R., który pracuje w firmie już 16 lat. Następnie rozmowa z kierowniczką sklepu, w tym poinformowanie mnie, że nie przyjmą kogoś, kto będzie unikać obowiązków - postraszenie i założenie, że mogłabym być takowym pracownikiem.

Otrzymane pytania: - Czy zdaję sobie sprawę, że jest to praca na 3/4 etatu, a nie na cały etat. Jeśli tak, to dlaczego szukam pracy na 3/4 etatu, a nie potrzebuję na cały etat. - Dyspozycyjność - Czy przeszłam szkolenie z obsługi klienta u innego pracodawcy, jeśli tak, to jak ono wyglądało, czego się na nim nauczyłam. - Czy jestem studentką/planuję studia (zaoczne) - bo taka osoba raczej nie będzie mieć szans na pracę ze względu na nieelastyczność godzin pracy. - Jak przekonam do zakupu zegarka w sklepie stacjonarnym, skoro w sklepie internetowym jest taniej? Odpowiedź firmy - bo w sklepie stacjonarnym można przymierzyć od razu i zobaczyć dokładnie, jak zegarek wygląda, a online posiłkuje się klient tylko zdjęciami i opisem. Dopiero na samym końcu rozmowy podano informację o odpowiedzialności materialnej i robieniu codziennej inwentaryzacji.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Nie wiem o co Wam chodzi ja dostalem za marzec to co powinienem.

Mam dość

Ludzie ogarnijcie się i przestańcie wylewać swoje gorzkie żale, jeśli jest wam tak źle to po jaką cholerę dalej pracujecie w tej firmie ? Jasne mi też nie podoba się postawa firmy, a zwłaszcza fakt jak postąpili i jak nam to przekazali, ale ja np cieszę się że nie muszę nadrabiać godzin z marca, kwietnia i maja i teraz też nie wyrabiamy 3/4 etatu i nikt nie każe nam tego odrabiać w przyszłych miesiącach i moim zdaniem to jest spoko, jasne kasa za dobra nie jest, ale przynajmniej w moim wypadku nie ma tragedii a już na pewno jeśli mówimy o wkładzie pracy, firma (usunięte przez administratora) po całości na początku, ale teraz jakoś się podnosi, (usunięte przez administratora)

Hn
@Mam dość

Jeżeli pasuje Ci taka postawa względem pracownika to ok, twój wybór skoro lubisz żeby ktoś tobą pomiatał. Jeśli masz dość to po prostu nie czytaj tych komentarzy i nie zaglądaj tu, nikt Cię nie zmusza. Mam w nosie, czy muszę odrabiać godziny czy nie, czy wyrabiam 4/5 etatu czy nie. Ja chce i pewnie wiekszosc otrzymywać chociażby najniższą krajową podstawy, mnie nie urządza 1350 zł, bo nie mam 18 lat i nie jestem na garnuszku mamusi i tatusia. Firma otrzymała pieniądze z tarczy na to by zacząć funkcjonować i rozliczyc się z pracownikami, a nie zagarniać do własnej kieszeni. Nie wiem jak możesz pisać, że ty się cieszysz bo godzin nie musisz odrabiać, no na prawdę jaki nas zaszczyt kopnął! Pełen podziw dla firmy

Mam dość
@Hn

Również nie jestem na garnuszku rodziców, nie wiem na jakieś zasadzie jesteśmy rozliczani bo ja za marzec dostałam sporo więcej no 1350 i za kwiecień i za maj i masz to gdzieś bo nie wyrabiasz 200 h miesięcznie przy stawce jak za 3/4 etatu, a niektóre firmy tak zrobiły, ale tak masz rację po co wchodzić na strony które mnie irytują tak samo po co chodzić do pracy która mnie irytuje, pozdrawiam

Xxx
@Hn

Tobie widać też pasuje taka postawa skoro ciągle tu pracujesz. Mi jak by było źle to bym odeszła. A ty jednak jesteś. Chyba że boisz się że nigdzie cię nie zatrudnią

@Hn

A kto Tobą pomiata? Siedzieliśmy pol marca i kwiecien w domu. Firma zaplacila zgodnie z tym porozumieniem 80% podstawy. To nie wina firmy ani nasza że stalo sie jak stalo. Za maj dostaliśmy normalne premie tylko niektórzy nie potrafili ich policzyc. W czerwcu jest na prawde niezle. Wielu z Nas pracuje po 100 h a premie juz teraz sa pewnie wyzsze niz w lutym. O co Ci w takim razie chodzi czlowieku?

Sylwia
@Hn

Jeżeli tobie nie pasuje to się zwolnij!! Na co czekasz? Nie czaje jak można być takim człowiekiem. Nie pasuje praca to idź do lepszej i daj szanse innym na przykład tym z zamkniętych sklepów.. A nie biadolisz. Ciesz się człowieku że masz jaką kolwiek pracę bo ja pewnie w czerwcu dostanę wypowiedzenie. Zastanów się trochę nad tym co piszesz jak jednak zdania nie zmienisz to łap się za kartkę i długopis i pisz wypowiedzenie. Wszyscy jesteście cwani i mądrzy tu na forum pod pseudonimem a jak przyjedzie koordynator czy jest spotkanie z (usunięte przez administratora)

La La

Zamknięcie sklepów wyszło na dobre konkurencji i sklepom Swiss które się otworzyły. Klientów jest zdecydowanie więcej i są to klienci z miast w których Swiss się zamknął. Zarobki na razie w porządku nawet przy tej najniższej 1380 ale to jest do czasu jak stwierdza że doradcy klienta znów zarabiają za duzo , robią plany miesięczne i PYK zmiana wypłacania premii..... Dobrobyt może być ale nie dla najniższej klasy pracowników swiss....

Widzieliście maila odnośnie marca?

Hello

Co było w tym mailu?

@Hello

Że wszyscy zatrudnieni dostaną wyrównanie do podstawy za marzec. A pracujący aktywnie dostana też premie. I wszyscy którzy wrócą do aktywnej pracy też dostaną premie po powrocie.

Hah

A o tych których zwolnili między czasie już zapomnieli i mysla że problem znikł ... No to się grubo mylą

X
@Hah

Podobno zwolnienie dostali za marzec pełną podstawę

Napisali, że wszyscy dostaną, więc Ty pewnie też. No ale zobaczysz czy do poniedziałku kasa będzie na koncie.

@X

Czyli oni już w marcu wiedzieli, że mnie zwolnią, ale łaskawie oficjalne informacje o tym dostałam na koniec marca wraz z przyjściem kuriera DHL z moim wypowiedzeniem, ekstra.

@Xyz

na koniec maja*

Zwolniona
@Xyz

Mam pytanie? Czy dostałaś już świadectwo pracy? Bo ja nie...ja również zostałam zwolniona w tym samym czasie co Ty i również zero informacji. Codziennie dzwonię w sprawie świadectwa i nic...

Samozwolniony
@Zwolniona

Ja się zwolniłem z końcem maja za porozumieniem stron i świadectwo pracy otrzymałem pocztą ok 5 czerwca. Także byłem zdziwiony, że ktoś się tak szybko postarał. Teraz czekam na wyrównanie wynagrodzenia za marzec. Myślicie, że firma uczciwie wypłaci te pieniądze osobom, które już nie sa zatrudnione?

xyz
@Zwolniona

Z doświadczenia wiem, że świadectwo dostaję się w ciągu jednego miesiąca od momentu końca wypowiedzenia, czyli mi się wypowiedzenie kończy 26 czerwca, to świadectwo powinnam mieć najpóźniej 26 lipca.

xyz
@Samozwolniony

ja uważam, że możemy mieć problem, żeby otrzymać te pieniądze, ale mam nadzieję, że się mylę

Tak świadectwo dostałam 5 dni później

Certinka
@xyz

Na wydanie świadectwa pracy pracodawca ma 7 dni.

Zwolniona.
@Certinka

Dokładnie 7 dni a przy dobrej woli jak najszybciej bo przecież osoba zwolniona chce się zarejestrować w UP żeby wziąć ewentualny zasiłek. Ja świadectwo otrzymałam 17 dni po zakończeniu pracy...

Samozwolniony
@xyz

Kolejne zdziwienie, wypłacili mi kasę za marzec nawet nie wiem czy nie razem z prowizja ???? normalnie chyba wracam do Swiss ????

O.

Pracowałam w Swissie ok. 3 lat i nie narzekam. Wypłata zawsze na czas, trafiła mi się super ekipa i zawsze miło się pracowało.

O2
@O.

Nie pisz glupot bo jeszcze ten co szuka tu pracy to uwierzy. Niech lepiej poczyta wszystkie opinie pracownikow ponizej

Wkurzony pracownik
@O.

W poprzednich firmach też nie miałam problemu z wypłatami o czasie xd To raczej normalne, że kasę muszą ci zapłacić xd A teraz tez dostajesz na czas odpowiednią kwotę? Bo za marzec już ostro się spoźniają ;)

Marta2

Cześć wszystkim. Napisalam do Tomka w sprawie majowego wynagrodzenia. Jak się okazało nasza podstawa to nie jest 1560 zł tak jak większość z nas myślała tylko 1356 zł. Więc tu mamy nasz brakujące 200zl.

Heh
@Marta2

A co ty taka zdziwiona ?? Serio ... to podpisujac aneks liczyć i czytać nie umiesz ?? Wyraznie czarno na białym jest napisane ile wynosi wynagrodzenie. Myśle ze połowa ludzi to o wielu rzeczach nie ma pojęcia ... czytając niektóre opinie to mam wrażenie ze pracuja w tej firmie dziwni ludzi. Tylko narzekać narzekać lubią . Dajcie już spokój . Nie podoba się pakować manatki i nara a nie na firmę ciagle jedziecie...

@Heh

A czy ja na kogoś jadę? To ty tutaj plujesz jadem. Gorszy dzień czy co? Po wypłacie kwoetniowej chyba każdy był przekonany, sądząc po komentarzach tutaj że nasza podstawa to 1560. Jak jesteś taka wszechwiedzaca to trzeba było wszytkich uświadomić A nie teraz mądrą udawać

Pracownik miesiąca

Na kogo będziecie głosować?

Nikola
@Pracownik miesiąca

Na pracownika miesiąca:)

@Nikola

Co? Jakie glosowanie;)

Jak to?

Za marzec chce zapłacić. A co z wypłatą majowa? Też po 2 miesiącach oddadzą nam resztę?

@Jak to?

Mi sie wypłata za maj zgadza. Moim zdaniem każdemu się zgadza. Tylko nie każdy policzył sobie tak jak powinien, czyli tak jak od poczatku roku.

Zak

To proszę podaj nam wzór jak obliczyłeś ta wypłatę że ci się zgadza. Jeśli masz wytłumaczenie to myślę że połowie pracowników czyli tej garstce która jeszcze została zamkniesz usta

@Zak

WW wyjaśnił/a to w komentarzach poniżej.

Liczyłem tak jak zawsze. Od 5 lat mi pieniądze. Tym razem poszło coś nie tak

Od 5 lat mi się zgadzalo*

GG

My już ze swoim zespołem (który w całości został zwolniony) zgłosiliśmy dziś sprawę do odpowiednich instytucji, że od marca nie podpisaliśmy żadnego dokumentu o obniżenie pensji i nie zgadzaliśmy się na żadne 80%. Wspomniałyśmy również, że aneksy dopiero z waszymi podpisami weszły w życie od 1 lipca. Życzę powodzenia firmie, lepiej pakujcie już resztę swoich zegarków, bo zaraz zostaniecie z niczym.

Hmmmm
@GG

Poczytaj sobie o porozumieniu podpisanym przez przedstawicieli pracowników....nic nie musiałaś osobiście podpisywać, był mail i ankieta, na kogo głosujesz... Na maila prywatnego oczywiście.

B.
@Hmmmm

Ale w mailu o porozumieniu byla caly czas informacja, ze to wszystko dlatego ze wezmiemy pieniadze z tarczy. A z tarczy firma chyba nie ma pieniedzy do tej pory.

Zz
@Hmmmm

O marzec jak najbardziej trzeba walczyć bo nie wypłacili nikomu najniższej krajowej która nas w umowie obowiązuje. W marcu żadna tarcza nie obowiązywała , odpiero od kwietnia mamy obniżone etaty. Bo kwiecień , maj czerwiec był już z obniżonym etatem przez przedstawicieli ktorych wybieraliśmy i którzy mieli decydować w naszym imieniu

@Zz

No dzisiaj napisali że zapłacą do końca tyg.

Ktoś jeszcze dostał takie info? Bo pierwsze słyszę, ja nie dostałam takiego maila...

@Marta

Ja też żadnego maila nie otrzymałam. A co z osobami, które dostały już wypowiedzenie? Im też wypłacą??

Zainteresowana

Czy w firmie są organizowane staże dla studentów?

Studentko
@Zainteresowana

Dostaniesz ok 1600 zl za miesiac pracy to tak jakbys na stazu byla a pozniej wypowiedzenie z dnia na dzien bez wczesniejszego uprzedzenia co jest ostatnio u nas norma. Poczytaj wszystkie ponizsze opinie prwcownikow :)

Serio ktoś tutaj się ludzi, ze dostanie jeszcze jakaś kasę? Jeszcze po zwolnieniu Was każą Wam zapłacić za WW ???? Przecież ta firma robi swoich pracowników na prawo i lewo, podziwiam osoby które tam jeszcze pracują.. otwórzcie oczy póki jeszcze możecie i uciekajcie stamtąd, dobra rada

Pełnowartościowa premia

Witam Panie Tomku, Proszę nam wytłumaczyć czemu nie została nam zapłacona cała premia za maj? Aneksy, które otrzymaliśmy obowiązują od lipca, żadnych innych dokumentów nie otrzymalismy, a poprzedni aneks jest podpisany na kwotę 2600zl brutto. Odliczając od tej sumy 20% powinnismy otrzymać 2080zl brutto + premie, które wyrobiliśmy. Podkreślę, że nie został podpisany przez nas żaden aneks zawierający warunki informujące o tym, że premia zostanie,, wrzucona" nam w wynagrodzenie 2080zl. Powyższe warunki mialy obowiązywac od lipca. Prosimy o wyjaśnienie. Pozdrawiam.

PB
@Pełnowartościowa premia

To już jest szczyt wszystkiego. Czy uważacie, że ktoś będzie pracował za 1600zl? Czy uważacie, że tylko firma jest w kryzysie? Czy naprawdę nie zasługujemy na to by otrzymywać 2080zl podstawy? Tylko wrzucacie to w premie? Wychodzi na to, że prawie nic nie sprzedajemy.... Niedługo zamknięcie butiki, ale dlatego że nikt nie będzie chciał pracować a nie z powodu Covid. Dlaczego nie wszyscy otrzymują paski z wypłaty? To jest śmieszne!!!!

aaa
@Pełnowartościowa premia

Pisz do. PIP a nie jakiegoś anonima podpisującego się Tomek..

Bram
@Pełnowartościowa premia

Też chętnie poznam odpowiedź na to bardzo konkretne pytanie...

@Pełnowartościowa premia

niestety podpisując ostatni aneks dotyczący najniższej krajowej w którą wychodziło 200 zł premii podpisali wszyscy i to się tez tyczy obniżonego etatu. ALE to , że wypłacili nam 80 najniższej krajowej w Marcu jest (usunięte przez administratora). UWAGA obniżenie etatu obowiązywało od kwietnia ( dane z mojego świadectwa pracy), wiec każdemu pracownikowi zabrali ponad 300zł wypłaty nie wspominając już o premiach ,które sobie co niektórzy wyrobili. Obiecali ,że pieniądze wyślą w maju.(usunięte przez administratora)

Aneks wchodzi w życie 1 lipca. Więc nie dotyczy majowej i czerwcowej wyplaty

@Marta

maj i czerwiec dotyczy obniżenia etatu a co za tym idzie umów które były zawarte wcześniej. czyli podpisywałaś aneks na początku roku jak podwyższyli najniższa krajowa ,że dostajesz 2250 stała plus 350 premia ale to wszystko razem to jest najniższa to to czy ja wyrobiłaś czy nie pracodawca ci zapewniał. reasumując musiałaś zarobić sobie na najniższa krajowa . wszystko ponad 350 było wypłacane dopiero jako premia. wiec to samo dotyczy tego obnizonego etatu który przypadał na na korzystanie z tarczy kwiecień , maj czerwiec.

@ww

Ok. Ale ja tak jak @patka wyrobiłam ponad 700 zł premi i też dostałam o wiele mniej

Olaf
@ww

Jaka mamy pewność że SWISS korzysta z tarczy?

@Marta

@patka jesli miała 700 brutto to wszystko sie zgadza. ok 1560 to podstawa netto ( w która mamy wliczoną 350zł brutto które trzeba wyrobć) wiec jej rzeczywista premia to 350 brutto, netto ok 250. czyli 1560 plus 250 = 1810

@ww

jeśli masz poniżej 350 premii to dostajesz samą podstawę, wszystko powyżej 350 to dopiero twoja premia . tak mamy świetnie napisaną umowę.

@ww

Podstawa sie obniżyła do 1800 ale premie już nie? Dziwne. Ale mniejsza. Do tej pory zawsze obliczalam to w inny sposób mniej więcej taki jak podał ktoś wyżej. Odejmowalam jakis procent od całej wypracowanej premi. Nie odejmowalam 350 od tego co pokazywał intranet-i podatek od tego co wyszło. I zawsze jakoś wszytko mi się zgadzało. Chyba coś jest na rzeczy skoro tyle ludzi tu napisało. U mnie w butiku nikt nie dostał tyle ile powinien A zawsze wliczając samemu premie wszytko się nam zgadzało.

Czyli jak
@ww

To ile mamy tej premi gwarantowanej? 350 czy 280 bo coś tu śmierdzi. Podstawą 1560 A premia nadal 350?

Elo
@ww

Nie no super..czyli sprzedajesz 10 zegarków po średnio 400 zl i dopiero możesz odetchnąć z ulgą, że masz to co na umowie powinno być podstawą. Po tym fakcie rozpoczyna się sprzedaż właściwa. Dramat.

@Olaf

Przedsiębiorcy u których wystąpił spadek obrotów gospodarczych na podstawie porozumienia ze stroną społeczną ( wybieraliśmy przedstawiciela pracowników który zdecydował w naszym imieniu), mogą obniżyć,sami wymiar czasu pracy pracowników maksymalnie o 20%, nie więcej jednak niż do 0,5 etatu. W związku z obniżeniem wymiaru czasu pracy pracodawca MOŻNE ( ALE NIE MUSI) otrzymać od państwa dofinansowanie obniżonego wynagrodzenia pracowników oraz składek na ubezpieczenia społeczne należnych od pracodawcy od kwoty dofinansowania. Podsumowujący to ,że pracodawca obniża etaty to jego decyzja w związku z zaistniałą sytuacją ekonomiczna czyli zamknięcie galerii. Osoba która nie chciała się zgodzić obniżenie etatu powinna zgłosić to pracodawcy ale to było by równoznaczne z zakończeniem stosunku pracy. wiec pytanie czy swiss korzysta z tarczy czy nie jest bez znaczenia .

Cotisie...
@ww

Zgadzając się na obniżenie podstawy o 20% nie dostaliśmy informacji ile bedzoe wynosić nasza premia gwarantowana. Jeśli zmniejszyła się do 280 bo tak wychodzi (350-20%=280) A Ty piszesz cały czas o 350. To ani w jednym ani w drugim przypadku moja wypłata a maj się nie zgadza :) dziękuję. Dobranoc.

Księgowa
@Cotisie...

Bo wy nic nie rozumiecie. To jest tak jak w tym kabarecie. Idzie księgowa na rozmowę kwalifikacyjną , prezes się pyta ile jest 2+2 , księgowa odpowiada : a ile ma być ? ???? I to samo jest w swissie teraz. Kadrowa się pyta prezesa w tym miesiącu ile im wypłacamy. I na nic wasze liczenia się nie zdadzą.

Koala

Był email że jest na urlopie? Bo pisze emaile żeby zostala wyjaśnione to co się tu odwala Ale cisza .

Tommy
@Elo

To jest właśnie kolejny przykład jak firma kombinuje A ludzie się godzą na takie zagrywki dramat ..

M

Lepiej bym tego nie napisała. Podpisuję się pod tym każdą kończyną. :) (jesteśmy zamknięci do tej pory)

Pracownik (Kraków)

Tomek, Prosimy o oficjalne informację od firmy na pytanie: 1. Czy przedsiębiorca "PHU Jubiler" wystąpił o finansową pomoc rządową w związku z Covidem19 ? 2. Czy otrzymał już stosowne środki na konto bankowe firmy? Nie oczekuję, że będziesz pisał o konkretnych kwotach, bo to nie jest istotne (zresztą to żadna tajemnica, bo plany pomocy na jednego pracownika są oficjalnie podawane przez rząd) tylko istotny jest sam fakt czy taka pomoc została zrealizowana? P.S. Pisałeś, że już tutaj nie odpowiadasz (choć wiemy, że to robisz wraz z koordynatorami i pracownikami biura, pod anonimowymi nickami). Pisałeś, że to miejsce nie na dyskusje i że jeśli chcemy otrzymać odpowiedź to aby się z Tobą kontaktować. Napisałem dwa razy na Twojego maila, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Dlatego teraz piszę tutaj. Proszę o odpowiedź (miejsce komunikacji sam wybierz, liczę tylko, że będzie odpowiedź, a nie cisza, bo odpowiadasz na te maile, które są CI wygodne.

T.R
@Pracownik (Kraków)

To ciekawe bo ja nie otrzymałem maili z powyższymi pytaniami. Proszę o ponowne przesłanie maila. Na pewno na niego odpowiem.

@Pracownik (Kraków)

Do tej pory nie otrzymałem maila z pytaniami. Czy został on wysłany?

PB
@T.R.

Drogi Tomku, może lepiej musisz poszperać w skrzynce, bo zapewne masz stos takich maili. Zamiast głupio dopytywać odpowiedź w końcu na zadane pytania. Pozdrawiam

Marlena
@PB

Gdyby Tomkowi zależało to odpisalby Ci tutaj, a nie "oh, oh nie widzę emaili".

Grzegorz
@T.R.

Tomku powiedz nam wszystkim proszę kiedy wypłaci nam zaległe pieniążki z drugiej połowie połowy marca? proszę o informację

Kolega

Nie wiem jak inni ale ja aż tak nie narzekam. Dostałem ok 1000 zl premii. Pracowałem w miesiącu ok 100 h..... czy to źle. To wychodzi po 28 brutto za godzinę. Może zamiast pisać nie każdy zacznie sprzedawać.

Patka
@Kolega

Ja wyrobiłam ponad 700zl. Wypłata 1800. Więc coś jest nie halo

Nowa
@Patka

Patka. Zgadza się. Podstawa plus "premia" , minus podatek, i wychodzi około 1803zł. Może za krótko pracujesz i coś źle liczysz :-) Przestańcie ludzie ciągle doszukiwać się oszustw i ruszcie głową. . . Albo szukajcie nowej pracy skoro tak źle Wam w tej.

Patka
@Nowa

Pracuje ponad 5 lat i zawsze moje obliczenia były poprawne. Jakiej wysokości jest u nas podatek? Nikt tego nie wie. Ale może Ty mi powiedz skoro jesteś wszechwiedzaca.

Matematyk
@Nowa

Ale z pierdoły piszesz. Teraz podstawy mamy 1502, u nas w butiku odejmujemy od premi ok 30% żeby wyliczyć ile dostaniemy na rękę. 700-30%=490. 490+1502=1902. Więc nie zgadza się jej, może nie k 200zl Ale minimum 100

@Patka

Najgorsze jest to, że ja jestem z zamkniętego butiku i siedząc w domu zrobiłam niewiele mniej niż Ty. To jest straszne, bo uważałam, że po powrocie będziecie mieć w miarę godne wynagrodzenie..

Zart
@Kolega

To chyba tekst marketingowy bo nikt nie chce przyjsc do pracy do swissa na 3/4 etatu i robic za 1600 zl z perspektywa bankructwa calej sieci

Julka2
@Matematyk

A ja nie rozumiem dlaczego w ogóle cokolwiek ma się nie zgadzać? To Twoje wypracowane wynagrodzenie i dlaczego ma Ci się nie zgadzać choćby o 50 zł? Pracujesz charytatywnie ? Wzór powinien być jasny i oczywisty dla każdego pracownika, a nie takie liczenie na oko.

Matematyk
@Julka2

Pisałem do (usunięte przez administratora) z prośbą o dokładne rozpisanie wypłaty. Oczywiście zero odpowiedzi

Anka
@Matematyk

Najlepsze jest to, że my musimy sami nękać mailami, telefonami, smsami przelozonych żeby nam łaskawie wyjaśnili jak , kiedy, po co i za co? Dobrze że tu przynajmniej wspólnymi siłami możemy się czegoś dowiedzieć. Prawdę mówiąc to wolę włączyć gowork i po kilku wiadomościach mam odpowiedź na nurtujące pytanie niż bezskutecznie kontaktować się z "górą"

@Julka2

Gdybyście mieli umowy jak Pan Bóg przykazał, w których mielibyście zapis o premiach sprzedażowych, które de facto otrzymujecie, a nie o premiach uznaniowych (które jak sama nazwa wskazuje wypłaca się zgodnie z subiektywną oceną - czyli patrząc logiką tej firmy - zabierzemy Ci tak dużo, jak się da), to nie byłoby problemów z wyliczeniem czegokolwiek. W załączniku do umowy musiałaby być tabela z premiami i bez zbędnego srania po krzakach dostajesz kasę zgodnie z tabelą i koniec. A tak co miesiąc rozliczane nadgodziny, których zgodnie z procedurami wewnętrznymi robić Ci nie wolno. Jaja jak berety.

Poinformowana
@Patka

Halo halo.. wg ich przelicznika oczywiscie.. zabrali Ci podatek od podatku i -280 premii, którą masz zapisane w umowie.. sama tego nie rozumiem ale takie glupoty wciskają... (usunięte przez administratora)

@Poinformowana

Tyle że premia 280zl ma obowiązywać od lipca tak? Co mamy teraz? Jaka jest podstawą? 100 czy 80%? Zero informacji

@Poinformowana

Nie zabrali żadnej premii pensje są dobrze wypłacone tylko trzeba umieć sobie wyliczyć. Do 1 lipca opowiązuje 1800 zł brutto plus 290 zł premii. Czyli wyliczając liczysz 1800 zł plus premia i teraz jeżeli swoja wypracowana mąż powyżej 290zl to masz wypłacana swoją a jeżeli swoją masz wypracowana niższa to masz wypłacone zagwarantowaną 290 zł. Ale po co się dopytać lepiej bezpodstawnie obrażać pracodawcę(usunięte przez administratora)

Tosia

Ale to my mamy dopytywać?Jakbyśmy otrzymali jasna informacje to nie byłoby w ogóle dyskusji. Tu chodzi o jasna komunikację między butikami i przełożonymi. Wystarczyłby jeden mail.

Kinia

Właśnie. Od 1 lipca. A jak to ma się do wypłaty majowej?

?

"jeżeli swoja wypracowana mąż powyżej 290zl to masz wypłacana swoją a jeżeli swoją masz wypracowana niższa to masz wypłacone zagwarantowaną 290 zł". Jeśli już to wypłacana (w formie premii) jest tylko nadwyżka ponad 280 zł. Czyli pracownicy sami sobie wypłacają część podstawy, a w formie premii jest nadwyżka.

Premia

Jeśli uważasz, że obniżenie wszystkich składników pensji tj. premia gwarantowana czy bonus o 20% jest wporzadku to chyba nie wiesz co piszesz. Czemu pracodawca na czas tej nadzyczajnej sytuacji nie obniżył nam tylko pensji 2600zl o te 20%... A prowizje mógł pozostawić bez naruszenia.. W obecnej chwili pracujemy za najniższa krajowa, gdzie ludzie, którzy są w domach na postojowym mają takie same pieniądze... Nikt nie nazywa pracodawcy (usunięte przez administratora) tylko te warunki są bardzo mało satysfakcjonujące i motywujące. Ten kto zrobił sobie wywiad jak zarabiaja pracownicy w innych firmach dobrze wie, że jesteśmy tutaj pokrzywdzeni, a pracujemy, bo praca jako praca nie jest nie przyjemna. Jak wiadomo każdy ma swój kres wytrzymałości, więc cześć ludzi jeśli znajdzie lepiej płatna pracę na pewno przy takich warunkach, jeśli się nie zmienia podziękuje firmie.

Courgette :)

A ja z jednej strony was rozumiem, bo ogólnie jest słabo, a z drugiej nie, bo jak jest słabo to zmieniam pracę. Nikt nikogo na siłę nie trzyma, wiem po sobie, ja za współpracę na chwilę obecną podziękowałem i tyle. A żeby rozwiać wątpliwości pracę mam kolejną bo praca jest tylko trzeba dobrze poszukać. Współpraca z wami była ciekawym przeżyciem, trzymajcie się ludziska.

Halo

Czy ktoś pisał już do kadr bądź Tomka o wyjaśnienia w sprawie majowej wypłaty? Zostaliście jakieś info? Bo nie wiem czy pisać.

Zostaw merytoryczną opinię o SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) - Warszawa

• Jak się pracuje w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 83, z czego 12 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 44 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)