Grupa Kapitałowa PCC

Opinie o Grupa Kapitałowa PCC

Aktualny Pracownik

Praca na chlorobenzenie to wielki żart. Ludzie odchodzą na emeryturę, a nowych ludzi brak. Zarobki są tragiczne, a na podwyżkę nie ma co liczyć. Kierownik ciągle odwleka i spławia gdy ktoś chce podwyzke, a przez brak ludzi mamy więcej pracy. Na podwyżkę jedynie można liczyć gdy się ktoś dobrze klepie po plecach. Nie polecam tego wydziału jak i reszty Rokity

Ktoś
@Aktualny Pracownik

No oo popieram aktualnego pracownika

Ocean

Witam, zauważyłem ogłoszenie na stanowisko Specjalista ds. wymagań prawnych (REACH, CLP) i mam pytanie. Czy orientujecie się może Państwo dlaczego to ogłoszenie na to stanowisko pojawia się co około pół roku ? Czy na tym stanowisku jest aż tak duża rotacja czy dział się na tyle rozrasta że potrzeba co chwilę więcej pracowników ? Byłbym wdzięczny za jakieś opinie na tym stanowisku. Pozdrawiam Ocean

@Ocean

Ocean, dziękujemy za Twoje zapytanie. W Grupie PCC posiadamy kilkanaście wydziałów produkcyjnych i zatrudniamy około 3,5 tys. pracowników, w związku z czym w gronie naszych pracowników mamy kilku Specjalistów ds. wymagań prawnych (REACH, CLP). Jest to bardzo specjalistyczne stanowisko wymagające dobrej wiedzy chemicznej, prawnej, bardzo dobrej znajomości języka angielskiego oraz odpowiednich kompetencji interpersonalnych, co powoduje dłuższe poszukiwanie odpowiedniego kandydata. Powyższe warunki spowodowały, że ogłoszenie zostało opublikowane wielokrotnie. W przypadku zainteresowania ofertą pracy, zachęcamy do aplikowania. Jeśli pojawią się też dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu: praca@pcc.eu

Najgorszemu wrogowi nie życzę załadunków na tej firmie zwłaszcza ług sodowy, wieczne oczekiwanie po pare godzin na załadunek i to co dzień jakieś zapisy na listę kolejka do kolejki nie wspomnę o chamstwie co nie których ludzi tam pracujacych

Wojtek

Witam. Co słychać w pcc rokita? Wszystko wporzadku? Jak na Ekologistyce? Nadal szukają do pracy? Pozdrawiam Stara gwardie.

Grupa Kapitałowa PCC prowadziła rekrutację na stanowisko Asystent projektanta w branży elektrycznej. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.

Pracowałem w PCC Rokita przez jakiś czas. Widzę że jest sporo negatywnych opinii, ale 'wszędzie dobrze gdzie nas nie ma'. Nie każdy wytrzymuje tempo pracy, obowiązki których jest sporo, politykę firmy. I w porządku, jestem tylko ludźmi i nie każdy musi doceniać i godzić się na to samo. Wiele osób ma roszczeniowe podejście, ale naprawdę są firmy gdzie wspominanych dodatków nie ma wcale albo są tak niskie że ciężko je zauważyć. Uważam, że to firma która daje możliwości i szanse. Trzeba tylko chcieć i nie mieć nastawienia 'należy mi się'. Jeśli pokażesz, że chcesz coś zmienić i masz na tyle siły przebicia, argumenty i chętnego do współpracy przełożonego, dasz radę. Nie ma mnie tu, bo niestety niektórych rzeczy i sposobu podejścia niektórych osób do pracy nie mogłem zaakceptować. Ale nie uogólniam do całości grupy. Trzeba zawsze próbować! :)

Gizmo
@123

HRy chyba to napisały - przyznają że jest źle ale gdzieś indziej jest jeszcze gorzej - śmiać mi się chce.

An

Przy wysokich temperaturach ludzie muszą tam pracować w długich rękawach , długich spodniach, pełnych butach. Ciekawe jeśli ktoś zasłabnie kto bedzie za to odpiwiadal ? Bo BHP umie tylko kary wstawiac.

franek

przebieg rozmowy rekrutacyjnej znam. interesuje mnie głównie stawką. czy coś się zmienilo czy nadal to stoi w miejscu.? jestem osobą zapracowana a gnac tyle km zeby usłyszeć 2300 netto to nie ma sensu. szanujmy drodzy państwo swój i innych czas.

franek

co slychac na ekologistyce? doszli już do siebie po odejściu 3 pracowników w krótkim czasie?chyba zabolało bo szukają nowych. ktoś się orientuje jakie stawki dają?

@franek

@FRANEK, faktycznie aktualnie prowadzimy proces rekrutacyjny do spółki Ekologistyka. Jeśli jesteś zainteresowany, odwiedź naszą stronę internetową www.kariera.pcc.eu. A o szczegółowych informacjach, dotyczących m.in. wynagrodzenia, dowiesz się na rozmowie rekrutacyjnej. Zapraszamy!

Pan Kierowca

Jeden Wielki Chaos. Wymagania pracodawca od pracowników ma duże a oferuję w zamian najniższą krajową , oczywiście są premie aleee płatnę w po 60 dniach , dodatkowo płaci 20 % mniej niżeli konkurencja . W 2017 roku grupa PCC , miała blisko 200 milionów zł zysku a pracownik wciąż z umową na najniższym wynagrodzeniu w 2018 r. . Krótko nigdy więcej Pracy dla grupy PCC Rokita. Na Świadectwo Pracy należy czekać kilka tygodni ,, Jeden Wielki Chaos ,,

BylyKolega
@Pan Kierowca

A co Ty myślałeś, że Niemiec będzie dzielił się zyskiem z polaczkami parobkami? To już nie jest Polska firma więc zyski są wyprowadzane do Niemiec, a my mamy tylko tyrać za grosze... Niestety taki nasz los, takich też mamy polityków. Nie padł ani jeden wystrzał z karabinu a cała Polska jest w Niemieckich rękach.

Pavlo Vip

Szkoda że w tak dużym zakładzie są "pseudo" związki zawodowe. Porządne związki które potrafiły by wywalczyć podwyżki oraz zapłatę nagrody 13 lub jakiś zysków. Firma która zbiera 200 milionowe zyski w ciągu roku płaci na święta pracownikom 400 zł. To jest kpina niemiec sie cieszy że polak robi za 2 tysiące ,zwykły niemiec by nie chciał robić w tych warunkach za 2k euro.

gucio

szansę są aby otrzymać pracę tylko chętnych brakuje. brakuje bo kiepsko placa. czekam na dzień kiedy to kilkunastu pracowników naraz złoży wypowiedzenie. I ciekawe czy wtedy też tak będą zwlekać żeby porozmawiać. Ale wówczas będzie już za późno. A taki dzień nadejdzie. kwestia czasu.

tajemniczyrokiciarz
@gucio

Póki starzy pracownicy nie odejdą (z tego świata) zostaną. Młodzi, jak usłyszą ile dają na start nie przyjmą się do PCC. Trochę lat to zajmie.

samo sedno

(usunięte przez administratora)tylko płać uczciwie za ciężką pracę!

znawca firm

a co tam słychać u towarzysza (usunięte przez administratora)

@znawca firm

Jaką mam szansę ponownego przyjęcia do Pcc,jeśli zostałem zwolniony dyscyplinarne,czy przyjmą mnie ponownie

W sprawach indywidualnych prosimy o wiadomość na nasz adres mailowy: praca@pcc.eu. Zapraszamy do kontaktu!

znawca firm

bardzo rzadko spotyka się w Polsce tak fałszywe firmy jak właśnie dolnobrzeska rokita, ale jak widać jeszcze coś tak maksymalnie zakłamanego jednak istnieje na polskim rynku

Polak
@znawca firm

Niby dolnobrzeska ale w rękach Niemca więc czego się spodziewacie? Wykorzystają ludzi jak niewolników płacąc marne grosze i traktując nas Polaków tylko jak tanią siłę roboczą. Jak przestanie się opłacać zapewne zamkną zakład robiąc miejsce dla innej Niemieckiej korporacji np BASF, który nota bene produkował kiedyś taki środek jak Cyklon B

franczesko limona

Cieszę się ze macie na celu rozwój firmy, ale jest wielu pracowników z Polski którzy chętnie podjęli by prace w PCC Rokita. Problem polega jednak na tym ze zbyt słabo płacicie. Ale według was wszystko jest ok. Dziwna i niezrozumiala teologia. Mimo wszystko powodzenia i wytrwałości wam życzę bo napewno się wam przyda.

@franczesko limona

franczesko limona, dziękujemy za opinię i również życzymy powodzenia :)

franczesko limona

Od kiedy apakor autochem są podwykonawcami dla PCC Rokita?

franczesko limona

Ukraince pracują jako elektrycy, mechanicy i podejrzewam że przy produkcji też się gdzieś znajdzie. taki to nasz piękny kraj. swoim nie dadzą zarobić a obcokrajowców ściągają.

@franczesko limona

franczesko limona, Grupa PCC jest otwarta na pracowników innych narodowości. Według nas każdy, niezależnie od tego skąd pochodzi, rozwija razem z nami naszą firmę. Faktem jest jednak to, ze obecnie nie zatrudniamy na instalacjach produkcyjnych pracowników z Ukrainy, o czym piszesz. Możliwe, że masz na myśli pracowników firm podwykonawczych, biorących udział w pracach remontowych czy inwestycyjnych.

Antos

Poniemiecki (usunięte przez administratora) !!!

Ryszard

Czemu tak przypuszczasz? Czy na podstawie Twoich doświadczeń związanych z pracą w firmie Grupa Kapitałowa PCC często zdarzało się, że zakład zwalniał pracowników, którzy nie podołali obowiązkom, które powierzał im pracodawca? Praca w tej firmie jest, aż tak wymagająca, że nie każdy może sobie z nią poradzić?

ByłyPracownikRokita

Pracowałem w Grupie PCC ładne parę lat. Jak wszędzie są plusy i minusy. "Styki jeszcze nie wypalone" - jak ktoś rozżalony to opisał poniżej. Większość wpisów nasyconych emocjami i żalem - ale mało kto wypowiada się dobrze o byłym pracodawcy - przecież z jakiegoś powodu zmieniamy pracę, pawda? Starając się napisać coś obiektywnego i bez emocji... Zależy gdzie i na jakiego przełożonego trafisz (w sumie jak wszędzie). Atmosfera w pracy też zależy od przełożonego i pracowników na jakich trafisz (w sumie jak wszędzie). Są miejsca, gdzie długo nie zabawisz, bo "starzy wyjadacze [całe życie w Brzegu Dolnym]" dadzą Ci w kość. Chcesz coś zmienić - inicjatywę zabiją w zarodku - ma być po staremu i o zmiany (nawet uzasadnione) ciężko. Pracę większość otrzymuje z tzw. polecenia, od zawsze (ostatnio większa) duża rotacja pracowników. Pracowników brakuje -"łata" się etaty "rozdysponowując" obowiązki. Zarobki vs dojazdy z Wrocławia nie kalkulują się - główny powód rotacji. Chociaż miejscowi też nie chcą tu pracować (zwłaszcza młodzi). Praca głównie dla osób młodych, po studiach celem zdobycia doświadczenia - dla specjalistów finansowo nie opłaca się dojeżdżać, no i trzeba mieć "plecy". Raczej nie chcą inwestować w ludzi - obawiają się, że odejdziesz, albo wzrosną Twoje oczekiwania finansowe. Studia okej - ale "lojaka". Choć za studia i tak częściowo płacisz sam (czesne) - koszty dojazdów etc., nie są pokrywane. Brak jasnej ścieżki kształcenia, czy ukierunkowania pracownika. Wiele zależy od przełożego i Twojej determinacji. Brak benefitów dość oczywistych w dzisiejszych czasach - opieka medyczna ('prawdziwa', obecnie oferowanej nie skomentuję... bo się uśmiałem jak usłyszałem), karta multisport ('nie wiem jakie dofinansowanie - chyba z porfela pracownika'), ubezpieczenie ('nie wiem jakie ubezpieczenie - chyba z porfela pracownika'). Podwyżka inflacyjna dla produkcyjnych i specjalisów co roku, benefity jak wczasy pod gruszą i świąteczne są (chociaż wartości z roku na rok "cięte"). Nadgodziny tylko do odbioru (choć to też zależy od przełożonego) i czy odbierając godziny wyrobisz z bieżącą pracą. Ogólnie większość zabiera pracę do domu. Opinie od osób, z doświadczeniem u innych pracodawców i trochę moich osobistych dygresji - duży chaos, spychologia, układy (chociaż tu jak wszędzie), niezrozumiały system premiowy, korporacja -niekorporacja, niezrozumiały podział odpowiedzialności (najlepiej wszyscy są winni to rozmyta odpowiedzialność), przypisywanie sobie sukcesów innych (sukces ma wielu ojców); zdziwnienie, że właściciel ingeruje w pracę szarych; niezrozumiałe awanse niektórych osób (managerów i dyrektorów całe stada... - tylko nie wiadamo czym zarządzają i za co odpowiadają). Większość opini jest jaka jest, bo mało kto rozstaje się z firmą w zgodzie i epatuje miłością do byłego pracodawcy. Zwolnienia też są - polityczne (zazwyczaj), albo centalnie się nie nadajesz. Albo pękasz od nadmiaru obowiązków (jak ja), albo powodem jest konflik z przełożonym (jak ja), albo masz już doświadczenie i zmieniasz pracę na lepiej płatną (jak ja). Nikt Cię siłą w PCC nie trzyma i nikt nie będzie za Tobą płakał - obowiązki rozejdą się po innych i firma będzie hulać dalej. ps. śmieszą mnie opinie o mało ambitnych, którzy przepracowali tam 5 lat... Określacie tak m.in. samych siebie (ja pracowałem mniej ;-)), chyba jestem ambitniejszy.

Ryszard
@ByłyPracownikRokita

Czy przez 5 lat Twojej pracy na rzecz firmy Grupa Kapitałowa PCC zauważyłeś, aby często zmieniała się kadra pracownicza w tym miejscu pracy? Jak ocenisz wiedzę i umiejętności, które nabyłeś, pracując w tej firmie? Są one przydatne w dalszej karierze zawodowej w tej branży?

ByłyPracownikRokita
@Ryszard

Czy przez 5 lat Twojej pracy na rzecz firmy Grupa Kapitałowa PCC zauważyłeś, aby często zmieniała się kadra pracownicza w tym miejscu pracy? - Zgodnie z moją wypowiedzią pracowałem krócej. Są stanowiska kierownicze, gdzie kadra pamięta zamieszchłe czasy. Są stanowiska, gdzie rotacja występuje. Jak ocenisz wiedzę i umiejętności, które nabyłeś, pracując w tej firmie? - Kto chce nauczy się wszędzie. W tej firmie wrzucają Cię na głęboką wodę - nie ma prowadzenia za rączkę. Albo pływasz, albo toniesz. Są one przydatne w dalszej karierze zawodowej w tej branży? - Każde doświadczenie się liczy w tej branży.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Kapitałowa PCC - Brzeg Dolny

• Jak się pracuje w Grupa Kapitałowa PCC?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Kapitałowa PCC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Kapitałowa PCC?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 4 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Grupa Kapitałowa PCC