Grupa Kapitałowa PCC

Opinie o Grupa Kapitałowa PCC

Miro

Dlaczego spóka Aqa Łososiowice pracownicy nie dostali podwyżki ani stażowego,po zgłoszeniu tego faktu do jednych ze związków już miesiąc temu ,Pani z kadr zapewniła ze dostaną a tu drugi miesiąc i dalej nic ,znowu telefon do związków które obiecały że sprawę załatwią i zaraz oddzwonią i mija 5 dni i dalej cisza!!

Rokicki

Minęły ledwo 2 tygodnie trudniejszego okresu, a firma już pozbywa się kogo tylko można. Wszyscy z okresami wypowiedzenia 1 miesiąc lub mniej dostali wypowiedzenia. Nie miało żadnego znaczenia, czy ktoś się angażuje i dobrze pracuje, czy nie. Liczy się tylko jak najszybsze ograniczenie wydatków i przetrwanie najbliższych miesięcy. Odradzam pracę w tej firmie, obiecują stabilne stanowisko, a potem jesteś pierwszy na wylocie.

ciekawski

a czego rokita dolewa do wody wodociągowej w Brzegu Dolnym, że ta woda tak cuchnie i smakuje chemicznie?!

@ciekawski

Uściślając wodę do Brzegu Dolnego dostarcza spółka AQUA Łososiowice a nie PCC Rokita. Jej jakość jej bardzo dobra, Badana jest w naszych laboratoriach, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i akredytowanym laboratorium zewnętrznym. Woda spełnia wszystkie wymogi rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia.

@Grupa Kapitałowa PCC

A czy Spółka publikuje gdzieś wyniki badań jakości wody? Twardość?

samo sedno
@Grupa Kapitałowa PCC

jej jakość była dobra, ale jakieś 5 lat temu, od tego czasu jakość wody spadła drastycznie!

samo sedno
@Ewa

ph mierzone we własnym kranie w Brzegu Dolnym to około 8 czyli wyrażnie twarda woda, zasadowa, ale jeszcze nie do końca skali zasadowości, są jeszcze gorsze wody w kranach w Polsce, gdzie ph jest ponad 8,5

@samo sedno

Jak wspominaliśmy powyżej jakość wody jest bardzo dobra. Jest ona badana w laboratoriach spółek Grupy PCC, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i akredytowanym laboratorium zewnętrznym.

Piotrek

Dziś pojawiła się informacja że od jutra bedą mierzyć pracownikom temperature ciała na obecność koronawirusa. Przy bramie głównej. To tak, jakby napisali wprost: od jutra będziemy zbierali od pracowników ich wrażliwe dane medyczne, choć nie mamy do tego uprawnień i jest to łamanie ustawy o ochronie danych osobowych oraz prawa pracy. Czyż to nie piękny przykład inteligencji ludzi na kierowniczych stołkach w Rokicie? Sami na siebie chcą zlozyc donos do PIP :)

@Piotrek

Jak wiesz, COVID-19 (zwany powszechnie jako koronawirus) dotknął już wiele krajów i stanowi wyzwanie dla służb ochrony zdrowia na całym świecie. Sytuacja pozostaje dość dynamiczna i liczne kraje zgłaszają wciąż nowe przypadki zachorowań. Nasza firma podjęła szereg kroków mających na celu ograniczenie ryzyka dla współpracowników. Nieprawdą jest, że obligatoryjnie każdy z pracowników będzie miał mierzoną temperaturę. Mierzenie temperatury jest dobrowolne. Naszym celem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa więc jako pracodawca stworzyliśmy możliwość i przestrzeń do dobrowolnego zbadania swojego stanu zdrowia.

Grupa Kapitałowa PCC prowadziła rekrutację na stanowisko Asystent projektanta w branży elektrycznej. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
Wolny od pcc

Elektrociepłownia w PCC brak szacunku dla doświadczenia pracowników których jest jak na "lekarstwo" . Wszechobecna obłuda ,tam nie można nawet już nic obiecać pracownikowi bo wszystko jest obiecane tylko obietnic się nie respektuje .chcą żeby pracownik dał coś od siebie ,był elastyczny ale tylko dla zakładu ,zakład już w drugą stronę nie odwdzięczy się . Uważam że wartościowi młodzi pracownicy (nie sztuka dla sztuki) długo tam nie popracują .Są w elektrociepłowni dobrz fachowcy na swoich stanowiskach tz operatorzy turbozespółów i ich obchodowi ,operatorzy kotłów i obchodowi kotłów oraz operatorzy suwnic ale co z tego jak nie ma kto nimi kierować ,jakby nie ich odswiadczenie w procesach produkcji pary i energii zakład pcc już dawno by stał .

mechanik23

Wszechobecna niekompetencja na decyzyjnych stanowiskach. Z jednej strony jak masz wiedzę i potrafisz inteligentnie lawirować między rokickimi powiązaniami, to zarobisz na nich jako podwykonawca, poddostawca itd. bo z braku wiedzy i doświadczenia na wielu rzeczach się nie znają. Z drugiej strony jak widzisz tą głupotę i marnotrawienie energii i zasobów, to zastanawiasz sie jak ta firma jeszcze dycha i zarabia. Chyba tylko niskie koszty pracy ich ratują :)

Rico

Nie polecam pracy na elektrociepłowni, brak poszanowania dla starszych pracowników z ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Mnóstwo skopanych inwestycji przez oszczędności zakładu i nieudolność oraz brak kompetencji przez młodych "specjalistów" bez podstawowej wiedzy. Brak u nich odpowiedzialności za błędy a każe się pracownika naganą za to że zamknął oczy na 10 minut nadranem na trzeciej noce zrzędu. Ogromne braki kadrowe wśród pracowników zmianowych, brak kompetentnych ludzi do pracy. Za około 4/5 lat odejdą na emerytury pracownicy ze starzem pracy ponad 20lat i to oni stanowią ponad połowę pracowników. Nowi pracownicy to tzw "sztuki" które są bo są ważne że w raporcie zgadza się stan osobowy. Stan urządzeń jest fatalny i cud ze elektrownia jeszcze pracuje. Pozdrawiam

Simon

Nie polecam działu inwestycji i biura projektowego. Duża rotacja i mobbing.

@Simon

Kwestia mobbingu to poważna sprawa. Konkretna informacja powinna zostać zgłoszona do działu HR lub rzecznika etyki działającego w firmie. Tylko wtedy możemy podjąć odpowiednie kroki.

Piotrek

Czy z poniższych wpisów wynika że Rokita nie posiada wymaganego przez prawo regulaminu wynagradzania? Jak dobrze widzę to przedstawicielka działu HR wlasnie dala podstawe do złożenia wniosku o kontrolę PIP w sprawie nieprzestrzegania kodeksu pracy. Brak regulaminu de facto daje pracodawcy możliwość różnicowania pensji na tych samych stanowiskach co można uznać za formę mobbingu i dyskryminacji. Ten fakt może byc wykorzystany np. w ramach zemsty przez zwolnionego pracownika.

@Piotrek

Główna PCC Rokita ma regulamin, mniejsze spoleczki których tam pełno niekoniecznie. I tam pole do popisu czyt. nadużyć jest ogromne. Premia zależna jedt od bliżej niezidentyfikowanych czynników. Albo inaczej od doskonale znanych wszystkim czynników tzn. znajomości i wazeliniarstwa. A dla zainteresowanych polecam lekturę KRS różnych spoleczek Rokity. Zobaczycie ile nazwisk się tam przewija w zarzadach, udzialowcach iyd. Wszedzie te same. A JEŻELI NIE UDZIALOWIEC DANEJ SPÓŁKI TO DYREKTOR OD NICZEGO. Szkoda gadać. Książkę moznaby napisać jaka porażka jest ta firma..

@Piotruś

Aaa i dodam jeszcze jedno. Taka niby wielka firma. Spółka akcyjna notowana na GPW a nawet prywatnej opieki medycznej, co naprawdę w tak dużych firmach jedt juz5standardem. Więc sami odpowiedzcie sobie na pytanie no oczym to świadczy?

@Piotrek

Zapewniamy, że w PCC Rokita SA od wielu lat obowiązuje Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy.

Koza81

Nie wypłacana w ogóle premii.

Ryszard
@Koza81

Znasz może powody, dlaczego firma Grupa Kapitałowa PCC nie wypłaciła premii? W ogóle, aby lepiej zrozumieć Twój problem, to chciałbym, abyś napisał, jakie warunki należy spełnić, aby móc otrzymać premię? Czy wszystkie z nich spełniłeś? Jakiego rzędu kwoty stanowią premię za pracę w tej firmie? Odpowiedz, proszę na powyższe pytania, aby lepiej zrozumieć, jak to wygląda w Twoim przypadku.

@Koza81

KOZA81, premie wypłacane są zgodnie z regulaminem premiowania, określonym przez każdą spółkę Grupy PCC. Jeśli masz wątpliwości co do wypłaty swojej premii zapraszamy do kontaktu z działem kadr (kadry@pcc.eu).

Gutek0825
@Koza81

Co do premii to są wypłacane normalnie kwestia gdzie pracujesz ja jestem na chlorowym i są nie dostaniesz jedynie jak byłeś cały kwartał na L4 to wtedy nie dostaniesz.

@Grupa Kapitałowa PCC

A co szanowny Pracodawco jeżeli jedna ze spółek w szanownej Grupie PCC nie posiada w ogóle regulaminu wynagradzania od około 3 lat i nie zanosi się żeby powstał ? Zweryfikujcie może , bo może nie macie świadomości ile spółek nie posiada regulaminu na który się powołujecie... A spółki które posiadają mają tak skomplikowany wzór matematyczny premiowania, że nikt nie jest w stanie go zrozumieć... Żenada.

@Piotruś

Jeśli masz wątpliwości co do swojej premii, zapraszamy do Działu Kadr w celu wyjaśnienia sprawy lub do kontaktu poprzez adres mailowy: kadry@pcc.eu. Pozdrawiamy!

@Grupa Kapitałowa PCC

Mam wątpliwości nie co do swojej premii a co do braku regulaminów wynagradzania w spółkach. Szkoda że do tego zarzutu się nie odniesliscie. Pozdrawiam

@Piotruś

Wszelkie wątpliwości możemy rozwiać bezpośrednio w dziale personalnym Serdecznie zapraszamy!

@Grupa Kapitałowa PCC

Zarzuty odnośnie braku regulaminu wynagradzania fo raczej Pracodawco do wyjaśnieniaprzez Ciebie Państwowej Inspekcji Pracy a nie mnie w Dziale DPersonalnym

@Piotruś

Brak regulaminu wynagradzania w tak dużej firmie jest łamaniem kodeksu pracy.

@Piotruś

Regulaminy wynagradzania tworzymy zgodnie z prawem, w spółkach spełniających kryteria ustawowe. Kiedy zostają one spełnione, to wówczas regulamin jest przygotowywany. Nasze zaproszenie do Działu Personalnego wynikało z tego, że jeśli masz wątpliwości jesteśmy do Twojej dyspozycji.

ElPolaco

Jak ktoś liczy po czasie na więcej np: 5 lub 7 lat przepracowane niech lepiej poszuka innej pracy , starsi pracownicy maja mniejsze stawki niż młodzi .Ważne że Niemiec zarabia!!!

Ryszard
@ElPolaco

Wiesz może, dlaczego w taki sposób przydzielane są wynagrodzenia w tym miejscu pracy? Dlaczego Grupa Kapitałowa PCC oferuje wyższe stawki pracownikom bez doświadczenia zawodowego? Może jest to wynikiem poziomu kwalifikacji zawodowych nowo zatrudnionej osoby? Przedstaw proszę wyjaśnienie tej kwestii.

@ElPolaco

ELPOLACO, dziękujemy za komentarz. Indywidualne stawki wynagrodzenia zależą przede wszystkim od posiadanych kwalifikacji a także zaangażowania w realizowane zadania. W PCC Rokita jest wypłacany dodatek stażowy dla długoletnich pracowników firmy.

@Grupa Kapitałowa PCC

Dlaczego w pozostałych firmach, nie ma dodatku stażowego,przecież te "pozostałe firmy" też wchodzą w skład grupy PCC Rokita, proszę o wyjaśnienie.

@PRACOWNIK, system wynagrodzeń i dodatków (w tym stażowych) jest tworzony dla każdej spółki odrębnie.

@Grupa Kapitałowa PCC

Ciekawe dlaczego, podwyżki dla wszystkich spółek ustala PCC Rokita a nie odrębne spółki więc coś tu...........

@Grupa Kapitałowa PCC

Taaaa... Zwłaszcza jak nie ma regulaminu wynagradzania w spółce...

@Grupa Kapitałowa PCC

Taaaa... Zwłaszcza jak nie ma regulaminu wynagradzania w spółce...

Proszę o informację, ile mogę uzyskać na stanowisku Kontrolera Finansowego w PCC Rokita

samo sendo
@Piotr

zapytaj tych co Ci tę pracę tam załatwią po znajomości, bo z ulicy wejść na to stanowisko raczej nie masz szans, z ulicy to tylko robotnicy wchodzą do tej firmy

miejscowy
@Piotr

te ogłoszenia o pracę i poszukiwanie wielu pracowników na różne stanowiska to fikcja literacka i taka tańsza forma reklamy spółki, nikogo oprócz fizycznych obecnie nie przyjmują, a tym bardziej z ogłoszenia

miejscowy
@Piotr

czasami lubią zatrudniać na moment ludzi z Wrocławia, gdyż miejscowi z kadry kierowniczej wiedzą, że tacy i tak po roku czy dwóch odejdą i nie będą dla nich konkurencją w walce o stołki kierownicze z dobrymi zarobkami, Wrocławiacy sami rezygnują po jakimś czasie, gdyż zarobki są marne, dojazd niewesoły i po poznaniu realiów firmy, która wciąż tchnie pełną Komuną widzą, że nie mają w PCC żadnych szans na rozwój, awans czy wzrost zarobków

Rita
@miejscowy

Te ogłoszenia na kontrolera finansowego to wiszą niemal non stop na ich stronie, więc ściema na maksa!

Co tam sie odwala na chlorobenzenie? To prawda że ludzie się zwalniają jeden po drugim? Komu szajba tym razem uderzyła do głowy?

Już nie długo

Jest nagonka za używanie telefonów i nie tylko. Szukają tylko żeby uwalić komuś premie. Nie dość, ze Rokita to PRL i mają problem z pracownikami to robią wszystko żeby nikt tam nie chciał pracować. Gratuluję zarządzającym, strzał w kolano po raz kolejny!

@Już nie długo

Takie ograniczenie jest konieczne. Zakaz używania w czasie pracy, na terenie zakładu telefonów prywatnych podyktowany jest wyłącznie bezpieczeństwem pracowników. Proszę jednak pamiętać, że podczas przerwy, a także w razie nagłych wydarzeń życiowych, pracownik ma prawo do korzystania z telefonu.

Już nie długo
@Grupa Kapitałowa PCC

Najprościej jest to tłumaczyć bezpieczeństwem. W tych czasach mądre firmy potrafią wyciągać wnioski z zaistniałych warunków rynkowych. Gdzie zapodziało się u Was zarządzanie mające na celu zmobilizowanie pracowników? Czy nie uważacie, że jeżeli zabierzecie premię 200 osobom na terenie Rokity to będzie to efekt krótkotrwały w podciągnięciu budżetu? Wiecie o tym, że organizując dobry klimat przy jednocześnie niskich zarobkach jest większe prawdopodobieństwo, że taki pracownik zostanie na dłużej? Wszystko jeszcze przed Wami kochani, póki co jeśli chodzi o Wasze podejście to efekt będzie inny od założonego. Budując swoją pozycję na zakazach i zastraszaniu, jednocześnie płacąc tak nie wiele zacznijcie już ściągać Romów. Niestety ale już Ukraińcy zaczynają mieć wymagania :-)

Gizmo
@Już nie długo

Telefonów nie można używać z powodu obawy zarządu PCC o wykradanie tajnej technologi, która znajduje się na terenie PCC, lub z powodu możliwości udokumentowania łamania podstawowych standardów związanych z ochroną środowiska.

Nie Wasz interes

Na chlorobenzenie,hm brak słów,doświadczeni aparatowi uciekają. Podobno jeden z mistrzów też wypowiedzenie złożył. Wcale temu facetowi się nie dziwię. Rozpasane oko wielkiego brata nie poprawia komfortu pracy.

Ktoś
@Grupa Kapitałowa PCC

Ciekawe jak skoro telefony maja być w szafkach na sterowniach ,A po za tym tyczy się tylko pracowników firmy obce nie mają takiego problemu .

Pablik

Brawo Ty

Czy Grupa Kapitałowa PCC ma ściśle ustalone godziny pracy?

Nie polecam

Ogólnie jest przyjęta zasada rozpoczecia pracy miedzy 7-9 , ale to zależy od grupy i działu i takze nie wszystkie dni w miesiacu . PCC jest typowa spółka nastawiona na zysk dla inwestorow , pracownik ma małe możliwości

Gem

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że PCC to zbiór kilku, kilkunastu spółek- wypowiem się z mojej perspektywy pracy w LabAnalityce. W moim oddziale- praca na 4 brygady. Wynagrodzenie wypłacane terminowo, do niego doliczana premia (również na okresie próbnym, wypłacana co 3 miesiące). Podstawa na umowie to jedno- za pracę w systemie zmianowym wypłacane dodatki, sumarycznie mocno podbijajace wynagrodzenie. Obecnie Spółka ma zorganizowane dojazdy z Wrocławia. Jeśli chodzi o odpowiedzialnosc- nie ma noszenia pracy do domu. Przychodzisz, robisz swoje, wychodzisz. Odpowiadasz za wykonanie analizy- przygotowanie sprzętów, odczynników to obowiązki innych osób, tak jak rozwiązywanie problemów. Analizy na czas- owszem, że względu na utrzymanie produkcji, nie są to czasy wyżyłowane. Pracy jest roznie- w zależności jak ułożą się produkcję. Nadgodziny sa- za zgodą, wyplacane.

@Gem

Dziękujemy za opinię! Cieszymy się, że dobrze Ci się u nas pracuje:) Pozdrawiamy!

Ziutek

Masakra nie szanują czasu i zdrowia innych

@Ziutek

Co masz na myśli pisząc o tym że "nie szanują czasu i zdrowia innych"? Piszesz to jako pracownik czy klient firmy? Ciężko się domyślać o co chodzi po tak ogólnym wpisie.

STACHU, każdy pracownik, niezależnie od wieku i lat doświadczenia stanowi dla Grupy PCC dużą wartość. Jeśli chodzi o kwestie dotyczące zatrudniania obcokrajowców - na naszych instalacjach produkcyjnych nie zatrudniamy pracowników z Ukrainy. W PCC Rokita co roku realizowane są podwyżki grupowe oraz podwyżki indywidualne, które wynikają z oceny pracy danego pracownika przez przełożonego.

tajemniczyrokiciarz
@Grupa Kapitałowa PCC

"każdy pracownik, niezależnie od wieku i lat doświadczenia stanowi dla Grupy PCC DUŻĄ WARTOŚĆ." Jezu, wy tak na poważnie?

Ktoś
@Grupa Kapitałowa PCC

Stachu co to za frazesy jaka wartość?40 lat tyram i nigdy nie prosiłem o podwyżkę A jak poprosiłem to się dowiedziałem że słaby jestem

Arekt
@Grupa Kapitałowa PCC

Witam dwóch Ukrainców poznałem juz w 2017 roku pracują jako aparatowi odwiedzali nasz dział na palarni . Dostali się po znajomosci. Dajcie 3 koła na start to pracowników będzie więcej . Migracja Polaków trwa a to zła wiadomość.

Kali

Pozdrawiam dział przepustek szczeg9lnie fajną dziewczyne o czarnych włosach . sorki za kłopot z przepustkami:)

Arek

Dziadostwo i jeszcze raz dziadostwo jeśli chodzi o załadunki, jestem bardzo czesto na rokicie po różne ładunki ale gdy mam ładować ług to po prostu katastrofa kiedy by nie przyjechać wieczne kolejki , kolejki do kolejek jakieś listy zapisy itd. więc po co są awizacje jedziesz na swoja godzinę a i tak czekasz kilka godzin na załadunek

Kukuryk

A jak wygląda praca w Autochem? W sensie kierowców?

@Kukuryk

Dziękujemy za zapytanie. Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje dotyczące pracy kierowców w PCC Autochem zapraszamy do kontaktu poprzez adres mailowy: praca@pcc.eu.

ciocia anielcia
@Grupa Kapitałowa PCC

Witajcie szanowni Forowicze. Dobrze ktoś wcześniej pisał o rozpasanym oku wielkiego brata, Spójrzcie jak szybka jest odpowiedź przedstawiciela pracodawcy na pytanie o pracę w Autochemie. Widać monitorują i tutaj. Pozdrawiam wszystkich. PS: odczuwam niesmak.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Kapitałowa PCC - Brzeg Dolny

• Jak się pracuje w Grupa Kapitałowa PCC?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Kapitałowa PCC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Kapitałowa PCC?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 4 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Grupa Kapitałowa PCC