Opinie o Idea Bank S.A. w Warszawa

Domeną banku jest obsługa finansowa małych podmiotów gospodarczych; mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Sukcesy: - Najlepszy bank dla firm 2015 magazynu Forbes pod względem oferty, jakości obsługi klienta i innowacji - Najlepszy bank dla mikroprzedsiębiorców w plebiscycie Portfele Wprost 2015 - Najszybciej rozwijający się bank w rankingu Gwiazdy Bankowości Dziennika Gazety Prawnej i PwC - Zwycięstwa w wielu międzynarodowych konkursach m.in. Efma Accenture Distribution & Marketing Innovation Awards, BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards, Edison Awards, Stevie Awards, Best in Biz, European Business Awards.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Idea Bank S.A. w Warszawa

Bartek

O co chodzi z tymi obligacjami? Podpowiedzcie czy bank rekrutuje aktualnie?

Totalne nieporozumienie, mobbing, stres, tysiące telefonów/maili dziennie od przełożonego "koordynatora", żadnego wsparcia, parcie na wynik. Żadnego szacunku do człowieka. Nie polecam.

Byly

Nie zgadzam się. Bzdura jakich mało. Nie miałem okazji spotkać się z żadnym mobingiem. Łatwo to napisać a trudno udowodnić.

banan

czy możesz to rozwinąć?

Witam,nie wiem czy mój wpis jest na miejscu,ale poszukuję kontaktu do Pana Marcina pracownika oddziału w Warszawie przy ul. Dominikowskiej 39a.Niestety nazwiska nie znam może ktoś z Państwa mógłby mi pomóc,bardzo sympatyczny i pomocny Pan,chcę się do niego zgłosić ponownie a nie wzięłam nawet wizytówki,z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

@Monika

Domaniewskiej 39a,przepraszam za pomyłkę.

@Monika

Proszę podać o jaką sprawę chodzi mianowicie ? faktoring ?

Byłem ostatnio na rozmowie na stanowisko Specjalisty ds. obsługi klienta. I mimo tego ze się nie dostałem to bylem pod mega wrażeniem. Rozmowa przeprowadzona konkretnie i sympatycznie, z Pania z HR oraz kierownikiem projektu. Pani z HR zgodnie z obietnica oddzwoniła w omówionym terminie oraz poinformowała o odrzuceniu mojej aplikacji, a także wyjaśniła jaki byl powód tej decyzji. Nie mam żalu. Za to doceniam lepsza jakoś w procesie rekrutacji.

smiechu warte
@anonymous

Widze, że kadry mają problem z rekrutacją skoro muszą udzielać się tu na forum i bronić słabego pracodawcy .....

@smiechu warte

No pewnie. Bo każdy kto ma odmienne zdanie o pracodawcy niz Ty, to od razu spisek.

@@@@@@

hr-owcu IB daj już spokój

Doradca inwestycyjny

Była pani rekruterka plus jeden z koordynatorów . kazali mi sprzedać wycieczkę w Sopocie w czasie ferii i zniechęcić do wakacji na Karaibach. Ogólnie przebiegło to zabawnie. dostałam info że podstawa 2100 plus 1000 wszystko brutto do tego procent od sprzedaży w skali 1%. Było to jednak troche naciągane wszystko.....

zadawali pytania w stylu co wiem na temat inwestowania i czy wiem na czym polegają lokaty i jakie rodzaje lokat znam, w odpowiedzi usłyszałam , że bardzo dobrze znam temat, pyrtali o doświadczenie w obsłudze klienta. Ogólnie profesjonalizm był wg mnie na bardzo słabym poziomie i wyczułam, że biora każdego, podjęłam prace tylko dlatego aby doświadczyć jak to jest w sprzedaży i zdobyć nowe doświadczenie

Zak

Nie polecam , podstawa 1500 zł netto, spóźniają się z wypłatą prowizji. PS miracki (usunięte przez administratora)

Quba

Czy może ktos powiedzieć coś o pracy i zarobkach na stanowisku Młodszy Specjalista w Zespole Obsługi Skupionych Wierzytelności i Windykacji

Peszko

Właśnie z tamtąd odszedłem, pracowałem na Domaniewskiej w departamencie sprzedaży telefonicznej, targety sprzedażowe realizuje jedynie kilka panienek z działu ofertującego które dostają tzw. Klientów zainteresowanych od swoich koordynatorów (KDS-ów), oczywiście nie ma nic za darmo. Podobnie dzieje się w dziale sprzedaży kredytów tam też są osoby wybrane. I teraz info dla Zarządu Banku płacicie dwa razy za to samo: bo ile przygotowana oferta z działu ofertującego przekazywana jest do działu sprzedaży i to jest ok, to w drugą stronę kiedy pracownik działu sprzedaży ma swojego klienta zainteresowanego kredytem i cofa to do działu ofertującego a nie może tego robić. W ten sposób sztucznie nabija target sprzedażowy. Reszta obdzwania już sto razy obdzwonione bazy. Także nie polecam.

Redred

A propo mobbingu w tej firmie bardzo łatwo to udowodnić wystarcza np.screeny maili, ale niektórzy wola się sami zwolnić niż dalej się męczyć (rotacja ogromna)koordynatorzy to ludzie młodzi a juz tacy zgorzkniali. Nie warto pracować w takim miejscu.

Bardzo dobry pracodawca. Szkoda że podstawy jeszcze niskie ale za to prowizję wysokie. Nie spotkałem się z żadnym mobbingiem itp. wrecz przeciwnie. Pomoc przełożonych, miła atmosfera. Co prawda pracy dziale chyba właśnie o to chodzi.

on

Byly
@on

Rok tyrania na słuchawie. Nie byłem najlepszym sprzedawcom ale za to potrafiłem ogarniać grupę. Zostałem koordynatrem. Praca ciężka ale bank dzielił się hajsem. Jak cenisz sobie ciężka pracę to będziesz wynagrodzony. Zmieniłem firmę bo dostałem lepsza podstawa. Ale najgorsze jest to że potem jakiś baran napiszę że to kadry zaczęły się na forach udzielać. Hahaha ;)

Rudy
@Byly

Nie byłeś sprzedawcom tylko sprzedawcą! Pracowałem tam mobbing jest na porządku dziennym,chamskie odzywki tez, nie polecam nikomu. Brak kultury i szacunku, nie maja go do pracowników ani klientów.

PWN
@Byly

"sprzedawcom" - widzisz , swoim analfabetyzmem potwierdzasz jacy ludzie tworzą kadrę menedżerską w tej firmie.

Paul

To co się wyprawia w Idea Banku na Domaniewskiej to już po prostu dno !! najnowsza "dobra" zmiana - prowizja wypłacana co kilka miesięcy !!! Oni robią chyba wszystko aby ludzie odeszli !! Ma ktoś info czy gdzie indziej - w oddziałach i na Przyokopowej jest to samo?!

Nina

Idea Bank zamyka dużo oddziałow, zmienił się prezes i polityka wewnętrzna banku (nastawienie na oszczędności kosztem pracownika), kadra menedżerska prędzej zwolni cię żeby pozbyć się problemu niż ci pomoże (bo jeszcze się komuś na gorze narażą), zatrudniają a potem po 3 miesiącach cię zwalniają - kompletny cyrk. Szkoda czasu na ten bank - zmarnujecie cenne miesiąca

student
@Nina

Zdecydowanie potwierdzam. Ja byłem przez zaledwie miesiąc zatrudniony w pewnym dziale na Domaniewskiej, po czym oczywiście powiedzieli mi,że Panu dziękujemy za brak doświadczenia (oczywiście w ogłoszeniu nie było napisane - szukamy osób z doświadczeniem) oraz z oszczędności. Strata czasu, chociaż na Domaniewskiej naprawdę naprawdę ludzie super i kochani !!!!

Zainteresowana

Hej a jak z wynagrodzeniem? Podobno kiedys slabo placili pozniej lepiej a jak jest obecnie?

Krasnal
@Zainteresowana

Kiedyś płacili całkiem przyzwoicie - 2012/2013 - teraz jest fatalnie, tyrasz za kilku, a dostajesz tyle, że ledwo wiążesz koniec z końcem :)

Karol

Mógłby ktoś powiedzieć coś na temat stanowiska telefoniczny sprzedawca produktów bankowych ?

misza
@Karol

Jak masz znajomosci to dostaniesz ci lepsze kontakty żebyś cel zrobił. Jak znajomosci nie masz to bedziesz robil za podstawe najnizsza krajowa i dzwonil kontakty po kims, gdzie klient tego kontaktu nie chce

@misza

A coś mniej więcej na temat zarobków możesz powiedzieć ?? Rozumiem że podstawa koło 1700 zł a premia ? bo teoretycznie 4000 zł ale jak to wygląda w praktyce ?

Krasnal
@anonymous

Podstawa najniższa krajowa, a premie? tylko w teorii.. ucinają za każdy najmniejszy błąd :) szkoda czasu.

tomek

Wpiszcie sobie w google : "idea bank sprzedany" i tam znajdziecie odpowiedzi na wszystkie kwestie opisane tutaj przez byłych pracowników (min.to, że ich kosztem łata się dziury finansowe)

Izka

Od jesieni w Idea Bank zaczął się proces oszczędności (dziwne, bo wierzcie mi jako pracownica banku, wiem, że zyski mają szalone) polegający na zmniejszaniu premii, zamykaniu oddziałów, zwalnianiu pracowników nawet w centrali. Ostatnio zamknęli zespół sprzedażowy faktoringu w Warszawie na Domaniewskiej a pracowników albo zwolnili albo zdegradowali i przenieśli na nowo otwarte projekty (na pracę tam nie było chętnych, więc luki uzupełnili w ten sposób). Trzeba być chyba hazardzistą żeby swoją przyszłość wiązać z takimi cwaniakami. Klientów też robią w balona, nawet lepiej niż pracowników !

Joanna

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej we Wrocławiu przy ul Świętego Mikołaja. Panowie "pan Dyrektor" i "Pan starszy doradca" spóźnili się 20 minut o czym ich grzecznie poinformowałam (szanujmy swój czas). Otrzymałam odpowiedź,że przyszłam na rozmowę i takie uwagi są nie na miejscu,jakbym przyszła prosić panów o łaskę nie pracę.Już po pierwszym kontakcie wiedziałam,że w żadną współpracę z tymi panami wchodzić nie warto. Patrzyli z góry,zadawali ośmieszające pytania,"pan starszy doradca" był opryskliwy,wchodził w słowo.kiwał głową do Dyrektora placówki,że ja jako kandydatka mu się nie podobam (chyba myślał,że tego nie widać :)) jednocześnie patrząc za szybę na jak mniemam pracownice tego banku i jej krótką spódniczkę.Kompletny brak profesjonalizmu. Głupie uśmieszki,poniżające pytania,patrzenie z góry jakby zajmowali nie wiadomo jak ważne stanowiska,chwalenie się dochodami umniejszając moje osiągnięcia co za ty idzie uznali,że nigdy nie miałam chyba styczności z takimi premiami jak w Idei po czym uśmiechali się między sobą. Nigdy nie byłam na tak nieprofesjonalnej rozmowie. Nigdy nie spotkałam się z takim chamstwem,arogancją i bezczelnością ze strony prowadzących rozmowę. Panowie. Musicie pamiętać,że oprócz tego,że jestem osobą rekrutującą na dane stanowisko mogę ,albo ktoś z moich znajomych czy rodziny być waszym klientem.Od tamtej pory unikam tego banku jak ognia i wszystkim którzy pytają o opinie (a nadal pracuje w finansach) serdecznie nie polecam usług ani kontaktów z tym bankiem.

Rafti

Byłem na 3 rozmowach w 3 różnych bankach na stanowisko dotyczące sprzedaży faktoringu : w Idea Banku oferta jest najsłabsza.....

XXX

Wybieram się na rozmowę do tego banku. Dokładnie do działu IT na Przyokopowej. Ktoś może powiedzieć coś więcej? Sądząc po opiniach to lepiej sobie odpuścić?

Janek

To co dzieje się w Idea Banku przechodzi wszelkie pojęcie !! stanowiska po znajomościach - nawet maile rozsyłają po pracownikach aby zwerbować do pracy członka rodziny lub znajomego !! omijajcie to siedlisko protekcji szerokim łukiem !!

zniesmaczona
@Janek

100% racji. Na pracuj.pl pojawiają się śmieszne oferty pracy na faktoringu z sugestią, że można zarobić 4000 zł prowizji - tyle to zarabia pracownik z rocznym stażem. Nowi dostają najniższą krajową i max kilka stówek prowizji brutto. Lepiej już do Biedronki iść pracować

wkurzony
@Janek

w prezencie na swieta w oddziale na Domanieskiej zwolniono kilka osob na faktoringu, jeszcze wiecej osob dostalo za byle glupote nagane z wpisem o akt. Obdzielili tak 60% skladu. Na kredytach tez osoby polecialy. Omijajcie ta firme szerokim lukiem !! 0 szacunku do czyjejs pracy !!

Gogi

Czy ktoś piastował funkcje eksperta biznesowego? Jakieś konkretne spostrzeżenia?

Zostaw merytoryczną opinię o Idea Bank S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Idea Bank S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Idea Bank S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Idea Bank S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Idea Bank S.A.?

Kandydaci do pracy w Idea Bank S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Idea Bank S.A.