Lambertz Polonia Sp. z.o.o.

Opinie o Lambertz Polonia Sp. z.o.o.

Jupiter

Do pracy w biurze trzeba mieć znajomość j.niemieckiego, czy wystarczy sam angielski na dobrym poziomie?

@Jupiter

przecież nie ma teraz chyba i tak żadnych ofert do biura z tego co widzę

Maja

wiem, ale tak się chciałam wtrącić dla pewności czy coś mnie nie ominęło bo sama czekam na ofertę pracy do biura

janka
@Jupiter

niee, nie kojarzę, żeby niemiecki był potrzebny, jeśli nie chcesz być na stanowisku specjalistą od tego języka ;) warto dodać, że są organizowane kursy ang i niem przez pracodawce

@janka

o serio? i to są darmowe kursy dla pracowników tak?

Czy oddziały w Katowicach i Rudzie różnią się czymś szczególnym?

Gollum

Charakterem wykonywanej pracy

@Gollum

Tzn? Mógłbyś podać jakąś bardziej konkretną informację

info

W Katowicach zajmują się pakowaniem i konfekcjonowaniem ciastek, a w Rudzie produkcją pierników

Juka
@info

I co, które lepsze? :P

info
@Juka

Nie wiem czy jest lepsze i gorsze, dla mnie to totalnie bez żadnej różnicy ;p

Juka
@info

Tak sobie bardziej humorystycznie pytam, podejrzewam, że nie odczuwa się specjalnej różnicy :)

Zaczynam w poniedziałek

Mam rozpocząć pracę w Katowicach w Lambertz w poniedziałek 14.09 jako pakowaczka ciastek. Słyszałam różne opinie o pracy w tej firmie, ale to tak jak wszędzie jest, większość negatywnych, więc się nie nastawiam na nie wiadomo co. Pośrednik zatrudnia na umowę zlecenie i podobno bardzo często zdarzają się sytuacje, że mimo tego, że pośrednik potwierdza godziny pracy (grafik) to ludzie są odsyłani do domu po przyjściu do pracy. Lambertz wtedy tłumaczy, że to wina pośrednika, bo zapisuje za dużo pracowników. Nie mam zbyt daleko do pracy, jakieś 20 minut pieszo, ale po co mam wstawać o 4tej, być w fabryce gotowa do pracy o 5.45 i dowiedzieć się, że mam wracać, bo pracy nie ma, bo ludzi dużo a zleceń nie ma na tyle? Bo takie coś to raczej wkurzające byłoby ...

eh
@Zaczynam w poniedziałek

A może poczekaj aż rozpoczniesz pracę i ocenisz sytuację i wtedy zaczniesz wyrażać swoją opinie. Bo ta z tego co widzę jest oparta na pogłoskach i wnioskach wysuniętych naprzód co kompletnie mija się wgl z głównym celem opinii na jakiś temat

Monia
@Zaczynam w poniedziałek

Napisz jak tam jest po pierwszej dniówce, chętnie się dowiem. Nogi strasznie bolą? Ciężko? Czy da się pracować.

Takie Jauszowanie
@Zaczynam w poniedziałek

Tak, ludzie są odsyłani do domu po zgłoszeniu się do pracy, mimo potwierdzonego grafiku, generalnie obowiązuje zasada, wchodzi np. 16 osób, które zgłosiły się (podpisały się) jako pierwsze, a to, że kontrahent potwierdził 24 osobom grafik to Lambertza nie obchodzi. Zdarza się też, że wg grafiku masz pracować 18-06, a będziesz pracowała do 22. Najpierw szuka sie ochotników, którzy chcą dobrowolnie iść do domu o 22 a resztę odsyła się wg widzimisię osoby decyzyjnej (tego nie lubię - to go odeślę, a tego lubię to nie). Dotyczy to tylko osób zatrudnionych przez pośrednika na umowę zlecenie. Czyli niby wszystko jest jak trzeba, taka jest idea umów-zleceń, jest praca to pracujesz, nie ma - to nie pracujesz.

Kiko
@Takie Jauszowanie

A no właśnie dobrze, że napisałeś że tak to moze wyglądać na zleceniówkach i niestety trzeba się z tym liczyć decydując się na taką umowę po prostu.

tobiasz

jakie uprawnienia trzeba na elektryka?

ho
@tobiasz

na pewno trzeba mieć jakieś wykształcenie w tym kierunku zawodowe czy coś w tym stylu ;p

@ho

nie wątpię, ale wolałbym wiedzieć konkrety odnośnie uprawnień

ho
@tobiasz

no a jesteś elektrykiem? bo jeśli tak to powinieneś chyba wiedzieć co Ci jest potrzebne do wykonywania zawodu, jeśli nie jesteś to trzeba zaczać i tak od podstaw ;p

@ho

ale każda firma może wymagać czegoś innego przecież nie muszą wszyscy chcieć dokładnie tego samego.. ale jak to taki problem

por

wymagane są uprawnienia elektryczne SEP do 1kV , nie ma za co

@por

dziękuję ;)

Pracownik Produkcji

Work contract

Visa sponsorship

ela

szkoda, że operatorki szukają tylko do Rudy, a nie do Katowic

Lila
@ela

może będą szukać też w końcu do Katowic, to będziesz miała swoją szansę, bo zakładam ze na to czekasz ;p

Lila

sama je rozpoczęłaś więc poszłam za ciosem i zaczęłam gdybać razem z Tobą ;) nie da się przewidzieć takich rzeczy

?
@Lila

o co chodzi?

bot
@?

czegos tu brakuje, cos sie g-w nie spodobalo ;]

Monia

Hej. Napiszcie jak z przerwami w ciągu tych 12 godzin? Czy jest jedną dłuższą czy kilka krótszych. I jak ze świętami, czy się pracuje ?

@Monia

o właśnie, podpinam się

Nowy we mgle...

Mam pytanie czy lepiej być przyjętym przez T&T czy bezpośrednio przez Lambertza? Bo tak: w Lambertz w zasadzie nie ma przyjęć a T&T przyjmuje do pracy, więc jak to jest? Ma to jakieś przełożenie na stawki? Rodzaj umowy? T&T chyba przyjmuje tylko na zlecenia, ale też nie ma pisania zbędnych CV, całej papierologii, 3 etapów rozmów rekrutacyjnych a potem i tak nic z tego nie wychodzi, bo trzeba przeprowadzić oficjalna rekrutację a robotę i tak dostają dawno wybrani znajomi znajomych... Z tego co wiem szkoleń przed rozpoczęciem pracy nie ma (poza obowiązkowym z BHP), wiec jak wygląda pierwszy dzień pracy? Podobno ktoś idzie na hale z takim nowym i mówi mu i pokazuje co i jak ma robić? Ta osoba mówi po polsku czy po ukraińsku/rosyjsku? Bo podobno juz na początku są spięcia w tej kwestii, bo zwyczajnie ludzie sie nie rozumieją... Ktoś coś podpowie?

Vito
@Nowy we mgle...

W sumie to już nie wiem jakie konkretnie jest pytanie i jak należy Ci odpowiedzieć, zamieszałeś trochę :D

Nemo
@Nowy we mgle...

Gdzie moja odp przecież wszytsko opisałem??? Mówiłem, że chyba głównie różnica jest przy umowach, bo pod Lambertzem bezpośrednio są umowy o pracę, a agencyjnie faktycznie zleceniówki, powiem tak, jak chodzi o szkolenia, to to co jest wystarcza praca to nie jest jakaś wielka filozofia, plus zawsze możesz pytać jak czegoś nie ogarniasz, bo ludzie są raczej mili i nikt nie będzie się na ciebie złościł

Russ
@Nemo

No właśnie widziałem ją nie wiem czemu zniknęła

kandydat
@Nemo

czyli szkolenia typowo wprowadzające i stanowiskowe są takk??

Nemo
@kandydat

no takie szkolenia to zawsze są i być muszą, żeby pracownik ogarniał co ma robić

KapitanHaj

Jakie wypłaty się dostaje na produkcji?

@KapitanHaj

a co się tak interesujesz pieniędzmi od razu? idź na rozmowe to się może dowiesz jak Cię przyjmą

imago
@Nervo

O jezu, spokojnie, mozna było odpowiedzieć milej...

@imago

co w mojej wypowiedzi było niemiłego? ja nic takiego nie widzę

imago
@Nervo

No to zdanie mi się takie wydało "a co się tak interesujesz pieniędzmi od razu?" ale może źle oceniłem, w każdym razie takie odniosłem wrażenie

@imago

sama prawda mój drogi w tym była a nie jakieś niemiłe rzeczy, poza tym autor wcale się nie burzy

Nowy we mgle
@Nervo

Pieniądze za pracę są jakby kluczowe, nikt za darmo pracować nie będzie. Po co kogoś przyjmować, skoro się okaże, że taki nowo przyjety za zaoferowaną stawki pracować nie będzie... Zresztą jest to obecnie regulowane przez prawo, w ogłoszeniu ma być podana stawka.

@Nowy we mgle

nie słyszałem o takiej regulacji i stawki bardzo rzadko są wciąż podawane na ogłoszeniach

Agnieszka

Witam! Proszę napisać jak wygląda u Was system pracy. Pracowałam w takim systemie i co drugi weekend od piątku do niedzieli musiałam być w pracy. Czy u Was też tak jest?

@Agnieszka

Tutaj się pracuje 7 dni w tygodniu na 2 zmiany 12 godzinne - są 4 zmiany (brygady) wymiennie, różnie to bywa jak sie ułoży

@czesc

a to ktoś chyba tutaj juz pisal o tym ze te brygady sa oznaczone kolorami zeby sie latwiej było polapac itd

Tak dokładnie tak jest

@czesc

polecasz pracę tutaj? jakbyś miał tak całkowicie obiektywnie powiedzieć komuś obcemu to co byś powiedział

@pytam

Chyba nie jestem w stanie powiedzieć całkiem obiektywnie, by się praca podoba i odpowiada i poleciłbym, ale nei dam gwarancji, że u ciebie będzie tak samo

@czesc

no tak ale jeśli uważasz że jest dobrze i nie masz żadnych większych zastrzeżeń no to chyba raczej nieźle świadczy

Odpowiadam
@pytam

napisał że jemu pasuje, od siebie dodam że też pracuje czasem przymarudze ale leci dalej i się nie wybieram nigdzie. Zmień zestaw pytań.

@Odpowiadam

w mojej poprzedniej wypowiedzi nie było już żadnego pytania, więc proponuję czytać ze zrozumieniem, pozdrawiam

JestemNowa

Dobry wieczór. Za kilka dni mam mieć rozmowę w sprawie pracy na stanowisku: pakowaczka. W jaki sposób wygląda rozmowa? Ile trwa? Jak Państwo oceniają pracodawcę i swoje zadowolenie z pracy? Będę wdzięczna za jakiekolwiek cenne informacje. Z góry dziękuję A.

odp
@JestemNowa

Na rozmowie prawdopodobnie będą - specjalista ds. danych personalnych no i kierownik Twojego działu, ewentualnie jacyś inni kierownicy. Rozmowa raczej standardowa, bez żadnych specjalnych pytań czy odstępstw od normy. Oni wykonują wyboru, i potem wniosek o przyjęcie idzie do zarządu i oni zatwierdzają albo nie, no i potem dają znać. Ogólnie trochę jest tej papierologii i może to chwilke potrwać, ale jak im zależy też na pracowniku, to pewnie się pospieszą. Będzie dobrze ogólnie na pewno nie ma się co stresować ;p

@JestemNowa

pracodawca uczciwy, wyplaty sa ok i na czas wiec nie trzeba sie tym stresowac chociaz teraz to juz chyba norma no ale kiedys bylo inaczej, ja ogolnie jestem zadowolony z firmy i pracy w niej pozdrawiam

Dzień dobry. Gdzie lepiej złożyć papiery na stanowisko pakowacz do Katowic czy Rudy Śląskiej? I czy jak dojdzie do rozmowy i powiem że chciałbym 3000 brutto na początek to tyle dostanę, jakie są zarobki od-do wogole?

heh

Złóż tam gdzie Ci lepiej i wygodniej dojechać :D

Kompot

Jeśli ma to dla Ciebie znaczenie to w Katowicach się pracuje przy ciastkach, a w Rudzie przy piernikach

romek
@Kompot

to to chyba najmniej istotna kwestia, ale kto tam kogo wie :P

Kompot
@romek

czasami się ludzie pytają o to, więc uznałem że może tez być istotne :D

romek
@Kompot

spoczko, rozumiem, dla każdego ważne jest co innego ;)

Co za wyzysk !!!

O 3000 brutto możesz pomażyć podstawa to 2600 brutto czyli najniższa krajowa + do 30% premi ale to wszystko zależy od tego czy nie masz L4 i czy zapierni....sz jak mrówka czyli sumując możesz ją mieć a równie dobrze mogą cię mieć w przysłowiowej D......e osobiście bym tam nie poszedł bo za robotę w miesiącu po 198 - 210 godzin takie pieniądze to tragedia jedyny plus jaki tam jest że masz więcej wolnego ale to tyle

Trak
@Co za wyzysk !!!

Czy to aby nie jest logiczne, że kiedy pracujesz tak jak trzeba i przychodzisz do pracy według grafiku to jesteś nagradzany premią? Od kiedy to premie dostaje się za nic? Nie dramatyzuj już, bo wszędzie tak jest, nie rozumiem jak można mieć pretensje odnośnie tak oczywistej sprawy

Kier

Czy w Lambertzie są przeprowadzane szkolenia?

Czy tutaj jest czterobrygadówka?

Krl

tak, są 4 zmiany nazwane kolorami czerwonym, niebieskim, zielonym i żółtym. Jako że pracuje się po 12 godzin, to każdej zmianie wychodzi po około 15 dni pracujących w miesiącu, reszta wolna

Login
@Krl

No to są porządne plusy pracy na 12 godzin, że tych dni pracujących wychodzi dużo mniej tak naprawdę

Krl
@Login

tak, ja też wolę taki system

Szot
@Login

no jakby na to nie spojrzeć to jest jednak jakby pół miesiąca wolnego :D coś za coś

aggi

Dzień dobry. Ile jest przerw podczas 12h i czy można palić?

Nikt
@aggi

Też się z chęcią dowiem ile jest przerw. A jeszcze mam jedno pytanie, jak ze świętami ? Trzeba pracować czy są wolne chodzi mi o te dłuższe jak np Boże Narodzenie lub 1 i 3 mają.

Kania

Czy na operatora trzeba mieć doświadczenie z maszynami?

Nog
@Kania

nie jest konieczne, ale mile widziane, także jeśli masz to Twoje szanse na pewno są zwiększone no i na odwrót

@Nog

czyli szkolą na miejscu tych co nie mieli do czynienia z maszynami?

Nog
@Truskawka

No skoro nie masz doświadczenia to coś muszą podszkolić żeby ogarniać co się robi

@Nog

ok dzięki

Jojo
@Truskawka

a bedziesz startowal? bo widzialem wlasnie tez to ogloszenie

@Jojo

zastanawiam się cały czas nad tym obawiam się trochę braku tego doświadczenia bo jednak ambicje nie pozwalają by coś poszło nie tak ale chyba sie zdecyduje będzie co ma byc

Hej Ile wyciąga osoba na stanowisku pakowacz ?

he

Masz na myśli ile wyciąga kilogramów? :D :D :D

pix
@he

podejrzewam, że nie to jest przedmiotem pytania, hehe

he
@pix

No wiem, ale samo mi się tak nasunęło :D

snashtn

Mam pytanie o system dwuzmianowy na produkcji-w jakich godzinach są zmiany?

abc
@snashtn

zmiany są 12-godzinne od 6-18 i 18-6

@abc

A to 7 dni w tyg?

kuku

tak jest, 7 dni

@kuku

no ale w sumie jakby nie liczyć to wychodzi 14-15 dni pracujących w miesiącu to druga połowa wolna

kuku

no tak

Jogu
@Pini

Nie!.np. Poniedziałek i wtorek od 6do 18 środa czwartek Masz wolne. Piątek sobota niedziela robisz od 6 do 18. Następny poniedziałek wtorek Masz wolne środę i czwartek robisz od 6do18 piątek sobota niedziela masz wolne Następnie poniedziałek wtorek od 18do6 środę i czwartek Masz wolne piątek sobota i niedziela od18do6 poniedziałek wtorek Masz wolne środę i czwartek robisz od 18do 6 piątek sobota niedziela masz wolne

@Jogu

no przecież nikt nie mówił, że 15 dni pod rząd pracy i 15 dni wolnego.. :D tylko w ogólnym rozrachunku całego miesiąca.. uśmiałem się

@Pini

No i dobrze, śmiech to zdrowie

haha
@Jogu

o gooosciu ze ci sie chcialo tyle pisac to podziwiam

@haha

Chciał/a wytłumaczyć, to chyba dobrze świadczy...

Zidane

To nie wiem w czym problem

Basik
@Jogu

O super wiedzieć jaki system pracy i jak to w dniach wygląda. Dziękuję.

Jaki typ umowy obowiązuje w Lambertz Polonia?

Marlon

Umowa o pracę, dla tymczasowych zleceniówka.

@Marlon

o to tymczasowych pracowników też przyjmują?

@Rita

Tak, jak jest sezon, to często przydają się dodatkowe osoby

@Marlon

kiedy ten sezon? przez wakacje?

Maj- październik mniej więcej

@Marlon

a to trochę dłuższy okres niż wakacje, super dzięki wielkie :)

Ależ proszę :)

Doner
@Marlon

chyba faktycznie racja z tym sezonem, bo rzeczywiście zaczynają się pojawiać oferty, widzieliscie?

@Doner

No przecież nie kłamałem

Doner
@Marlon

nie sugeruję tutaj kłamstwa, po prostu mogło się coś poprzesuwać przez ogólną sytuację w kraju, ale wychodzi na to że wszystko odbywa sie w terminie

@Doner

Spoko rozumiem tak cobie pół żartem pół serio powiedziałem

Jaka jest kultura pracy w Lambertz Polonia Sp. z.o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

Pinka

eee no, a jak sie chcesz odpicować do pakowania ciastek??? chyba, że chodzi o biuro czy cos

Hubert

czyli nie ma luźnych piątków :D

Lulek

Tak. Typowy dress code jak na zakład pracujący z żywnością. Chyba wiadomo jakie są standardy.

Muminek
@Lulek

No kto pracował to pewnie wie, a pewnie nie wszyscy są tacy zaznajomieni z tym

Lulek
@Muminek

Każdy kto nie żyje pod kamieniem raczej może się mniej więcej domyślać

Praca

Widzieliście najnowsze oferty do Lambertza?

Fixer

gdzie są wrzucone?

@Fixer

na pracuj.pl były wrzucone 7 maja i są nadal

Fixer
@Praca

dzięki za odp, już sobie sprawdzę

Polk
@Praca

no ale w sumie to na Katowice jest oferta tylko na księgową, chyba że było więcej ale już zniknęło

@Polk

no dobra, w sumie nie zwróciłem uwagi na lokalizacje

Polk
@Praca

no ja też sie za pierwszym razem dałem nabrać, dopiero później się przyjrzałem ;p

Zostaw merytoryczną opinię o Lambertz Polonia Sp. z.o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Lambertz Polonia Sp. z.o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Lambertz Polonia Sp. z.o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 109.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lambertz Polonia Sp. z.o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 17 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lambertz Polonia Sp. z.o.o.?

Kandydaci do pracy w Lambertz Polonia Sp. z.o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lambertz Polonia Sp. z.o.o.