Opinie o Opus Trust Sp. z o. o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Opus Trust Sp. z o. o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Opus Trust Sp. z o. o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Opus Trust Sp. z o. o. w Warszawa

Ceło

Kto zwraca uwagę na licencję na jakiejś wysepce? Liczy się przychód.

To już jest koniec

Szanowni Klienci, bardzo jest nam miło zaprosić Państwa na ostatni pokaż Opus Srust. Będę mogli zobaczyć Państwo strach, masowe uciecieczki, stuczki, psoty, przeprosiny i inne cuda wianki. Tylko pamiętajcie proszę, to występ czarownic, nie dajcie się omamić. Całość przedstawienia będzie zmyślona. Będzie też tak, że czarownice będą się bawić ma scenie, a Państwo płacić za bilety. Ale tak już działa cyrk, wiec zajmijcie miejsca, odpalcie fajkę, oraz stronkę ot i obserwujcie. Dla widzów chcących więcej gier i zabaw zapraszamy tu. Dziękuję za uwagę.

ciekawa
@To już jest koniec

Kiedy ten sabat, ile kosztuje bilet i czy bedzie streaming on-line? Np. pay per view via SMS?

sprawiedliwy

Na razie mogą. Na podstawie przepisów przejściowych. Na razie. Czyli do decyzji regulatora. A w zależności od decyzji albo kontynuują albo się zwijają.

sprawiedliwy

No niestety – nie jest liderem w branży. Nigdy nie był, choć aspirował. Co do czasu rozpatrywania wniosków o licencje – cóż – cypryjskie organy działają powoli. Czasami zadają dodatkowe pytania lub żądają dodatkowych dokumentów. Nie wiem jak to wygląda w przypadku Opus. Akurat czas rozpatrywania wniosku nie powinien wzbudzać nieufności do spółki. Działają póki co w pełni legalnie i zgodnie z prawem. Istotnie sprawa komplikuje się, jeżeli dostana decyzje odmowna. Tutaj pewnie będzie zażalenie i jakaś droga odwoławcza. W tym czasie można usunąć przeszkody do prowadzenia działalności lub zastosować inne, przewidziane prawem rozwiązanie, pozwalające prowadzić te działalność bez przechodzenia całej procedury rozpatrywania wniosku o licencje (nie będę tutaj Rzepie doradzać bo mi za to nie zapłaci ani nawet nie doceni – miała już szanse mnie docenić - niestety straciła ja przez swoje skąpstwo i chamstwo). W przypadku nieuzyskania licencji spółki oczywiście będą istnieć – klienci nie powinni się obawiać. Gorzej będzie z możliwością zarządzania nimi, co dotyczy w szczególności reprezentowania tych spółek przed organami administracji, np. podatkowej. Nie jest takie pewne, czy urzędy skarbowe będą chciały rozmawiać z managerami, którzy nie maja licencji.

Fund

Był kiedyś jakiś program, gdzie ministerstwo dawało 1,5 m PLN. Może to to?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Opus Trust Sp. z o. o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
Rozmodlony

Święta Agnieszko z Rzepecka...módl się za nami.

qameel

@Duży rekrutacja właśnie ruszyła. Szukają doradców podatkowych w Warszawie i Poznaniu. Wymagają doświadczenia 2-3 lata i oferują umowę o pracę oraz możliwości rozwoju

???
@qameel

któraż to już rekrutacja? z dużą dozą prawdopodobieństwa - nie ostatnia, to kwestia czasu czy ktoś z Was widział rekrutację, która nie daje możliwości rozwoju i umowy o pracę dla stanowisk specjalistycznych? I to ma być to cudo? - banał i śmieszność (wyświechtane i nic nieznaczące slogany) na miejscu nowych zwróciłabym raczej uwagę na średni staż pracowników w tej firmie oraz poziom rotacji pracowników - to jest prawdziwa wykładnia jakości i poziomu Opus. Powodzenia i dużej odporności

Ceło

Czyli jak mówiłem : najgłośniej krzyczą o nasłaniu przez CEO ci, którzy są przez nią nasłani. trustorpl@zoho.com

Fundacja

Ktoś pamięta może jakie były motywy założenia fundacji opus sport?

altruista
@Fundacja

U podstaw zakładania fundacji leżą na ogół dwie przesłanki: - altruistyczna - merkantylna (struktura fundacji daje duże pole dla działań "optymalizujących dochody") Jak było/jest w tym przypadku - trudno jest na razie ocenić. Odpowiedź na to pytanie być może umożliwi lektura "rzetelnego" sprawozdania merytorycznego z działalności fundacji, które w/w fundacja - trzymając się reguł, o których informuje swoich Klientów - powinna złożyć do Ministra Sportu. Czy przygotuje i podpisane przez Prezes CEO złoży - czas pokaże. Być może w tym przypadku - podobnie jak spółek grupy Opus - Prezes CEO też "legalnie ominie" ustawowy obowiązek publikacji sprawozdania. Mnie jednak zastanowił napis "wkrótce" w zakładce Programy na stronie fundacji. Jak na ponad rok działalności fundacji pod zarządem CEO Opus, to merytorycznie mało, czyż nie.... Ocena wszak do czytelnika należy

logik

Te brednie o rosyjskich bandziorach rozsyła ta sama osoba, co tak opluwa Stowarzyszenie Poszkodowanych przez Opus Trust i zadaje debilne prośby żeby ktoś mu udostępnił korespondencje ze Stowarzyszeniem jako rzekome "uwiarygodnienie".

duży

Hej, a wiadomo czy planowana jest jakaś rekrutacja wśród pracowników? Podobno miały być przyznane podwyżki wraz z nowym rokiem, a atmosfera o tym świadczy.

ha,ha,ha.......
@duży

tisze jedziesz, dalsze budiesz

CIURALLA

Czy ty jesteś tą słynną KRÓLOWĄ DZIELNI, o której spiewał sławetny CJALIS?

Piękny

Nie uwierzycie, śniło mi się, że było tak pięknie śnieżnobiało, posmarowałem dobrze płozy a ciągnęła mnie sama RZEPUNIA! KOCHAM RZEPUNIĘ❤️

Asad
@Piękny

Mamy tutaj przyklad jak stres w OT moze wplynac na psychike.

niewykorzystana szansa

"Jak legalnie nie publikować Sprawozdań Finansowych w Polsce i działać " - taki tytuł powinien mieć następny artykuł/wywiad w nowościach na stronie Opus. Materiał na wykład lub szkolenie Opus ma zapewne gotowy, a takich którzy nie chcieliby się dzielić z innymi swoimi danymi finansowymi - pomimo ustawowego obowiązku - nie tylko w Polsce jest zapewne tylu, że biznes ten byłby na pewno opłacalny. A jak widać na w/w przykładzie odpowiednim służbom w państwie prawa zwanym Polską też to nie przeszkadza. Tylko się schylić i podnieść ten pieniądz z ulicy

abc
@niewykorzystana szansa

Dwa ostatnie wpisy na ich stronie: Cytat: "Złożenie sprawozdania finansowego za 2015 r. w Urzędzie Skarbowym przez podatników podatku dochodowego od osób fiz. prowadzący księgi rachunkowe (np. fundacje)" Od kiedy to fundacja jest podatnikiem "podatku dochodowego od osób fiz. prowadzący księgi rachunkowe"? Rozumiem, że z braku merytorycznych pracowników, sprzątaczki redagują wpisy tej firmy? Drugi "artykuł" (właściwie pseudo-artykuł, raczej wypociny kogoś, kogo "studiował" prawo, ale nie zrozumiał, na czym to polega. Cytaty: 1. "W razie nieskuteczności tych działań, firma zewnętrzna rozpoczyna drugą fazę, tj. sporządzenie pozwu i skierowanie sprawy na drogę sądową w postępowaniu uproszczonym, nakazowym czy upominawczym". Pomijając już tak drobny fakt, iż są to trzy postępowania odrębne, z których tylko ostatnie jest obligatoryjne w tym sensie, że istnieje najczęściej konieczność jego stosowania dla określonych roszczeń, a stosowanie pozostałych jest uzależnione od decyzji przewodniczącego, to przepisy tych postępowań można stosować łącznie (np. upominawczego i uproszczonego, co praktycznie jest zasadą). Ale pewnie autor w życiu pozwu nie widział, co pozwala mu na bajdurzenie.... 2. "Warto również pamiętać, że skutkiem upływu terminu przedawnienia jest zwolnienie dłużnika z obowiązku zapłaty wierzytelności." Ha, ha.... Ręce opadają.... Kobieto - kup sobie podręcznik do częsci ogólnej prawa cywilnego (II rok studiów) i poczytaj o skutkach przedawnienia, bo chyba zaspałaś na wykład....

def
@abc

O tym przedawnieniu to już ktoś tu dokładnie pisał. I rozwałkował autorke jak ciasto. Ale wpis usunięto. Nie wiadomo dlaczego. Wpis był rzetelny i kulturalny. Za to pozostaje wpis o wydźwięku rasistowskim. Tak to jest jak Asia wykonuje bez zastanowienia polecenia Mecenas Sama Prawda i CEO. A nieuki nadal są "ekspertami".

milczenie jest złotem
@abc

Opus poprawił informację o terminach i zobowiązaniach podatkowych za 2015. Jednak Opus,jak na firmę prowadzoną przez doradcę podatkowego, dalej błądzi i stara się przedstawić szerokiej publiczności informacje, której albo nie rozumie, albo nie chce zrozumieć. Siląc się na działalność edukacyjną zapomina, że wśród czytających są ludzie o wyższym poziomie wiedzy niż autorzy tych tekstów. FUNDACJA, STOWARZYSZENIE – Sprawozdanie merytoryczne ze swojej działalności. Termin najpóźniej do 31.12.2016 r - taką informację Opus podaje w "nowej odsłonie" poprzednich informacji. Trzeba jednak Państwu wiedzieć, że: - nigdzie w przepisach nie ma terminu, na który powołuje się Opus, - to, że zapis brzmi " do końca roku" nie oznacza automatycznie, że to 31 grudnia, bardzo często w praktyce jest tak, że właściwy organ nadzoru sam zwraca się o przekazanie tego sprawozdania w terminie wcześniejszym, - Opus jako forma "doradcza" powinien raczej doradzać Klientom, aby za każdym razem dowiadywali się w zakresie obowiązku sprawozdawczego o u źródła, - Opus nie wspomina o fundacjach, które prowadzą działalność gospodarczą (czy takich nie ma?), - fundacje prowadzące działalność podlegają takim samym obowiązkom sprawozdawczym jak pozostałe osoby prawne, zatem tu zastosowanie znajdują przepisy ustawy o rachunkowości i ustawy o KRS (terminy też) To pisze doradca podatkowy......

abc
@milczenie jest złotem

Jestem w szoku - widać opusy zaczynają dzień od czytania naszych wpisów... Możemy zaczniemy ich fakturować za udzielanie porad? W końcu nasze wpisy to nie nieodpłatne doradztwo dla królestwa taty

ghi
@def

A skąd przypuszczenie, że ona wykonuje jakieś ścisłe polecenia Samej Prawdy? Jak znam życie, żąda usunięcia wszystkich wpisów, a o decyzje o tym, co usunąć podejmuje "cenzor" z goworku (który przecież całego wątku nie usunie)... A propos tego "artykułu" to głupot i nieścisłości jest w nim znacznie więcej, ale nie chce mi się ich wszystkich opisywać. Ale żenadą jest zamieszczenie czegoś takiego i jeszcze wskazanie, iż pochodzi od firmy, która ma aspiracje świadczyć "Małym i Średnim Przedsiębiorcom obsługę prawną, podatkową i księgową w oparciu o model „one-stop-shop” (http://msp-net.pl/o-firmie-mspnet/o-nas-2); btw.: mali i średni przedsiębiorcy to nazwa własna, aby pisać ją wielką literą? jak widać, nie tylko amatorszczyzna merytoryczna, ale również i wtórny analfabetyzm

wer
@milczenie jest złotem

"Siląc się na działalność edukacyjną zapomina, że wśród czytających są ludzie o wyższym poziomie wiedzy niż autorzy tych tekstów.". Obawiam się, że ta druga część zdania jest boleśnie (dla opusa) prawdziwa. Swoją drogą, patrząc na poziom merytoryczny sporej części pracowników tej firmy, nie trzeba aż tak wiele umieć, aby kwalifikować się do tej kategorii czytelników...

No dobra ja pierwszy: KOCHAM RZEPUNIĘ❤️

brajan

widze , że ciężko jest na stronie opusa o jakiekolwiek rzeczowe wypowiedzi także może zaczniemy od teraz ? czy ktoś z Was tam jeszcze pracuje , bo wypowiada się masa osób...

Terminy

Każdy sposób na wyciągnięcie kasy od Klientów jest dobry. Tym razem na stronie Opus sugeruje Klientom (żeby nie powiedzieć mocniej), że nieterminowe wpłacanie przez Klientów kasy za usługi Opus może mieć przykre dla nich konsekwencje w zakresie ich końcowych rozliczeń podatkowych za rok 2015 (CIT i VAT). A wszystko to przy okazji przypominania Klientom o zbliżających się terminach na wykonanie ustawowych obowiązków w zakresie tworzenia, zatwierdzania i publikowania sprawozdań finansowych za rok 2015 r. Jakże odpowiedzialna i dbająca o interesy Klientów firma, ten Opus - chciałoby się krzyknąć. Lecz to jedynie głos na puszczy. Opus swoim przykładem sam pokazuje bowiem , że ta dbałość o interesy Klientów jest niczym innym niż dbaniem o własną kasę, gdyż swoim przykładem pokazuje, że wymogów, o których wspomina nie trzeba respektować - sam bowiem Opus od lat nie publikuje swoich sprawozdań finansowych. Dla Opus to jedynie dobry straszak na Klientów.

Zdezorientowani

Buchalter nie podał przykładu porady, bbbbbbbbbbbbb - też zapewne nie poda

bbbbbbbbbbbbbbb

Wysłałem informacje na temat pracy w Opus na adres trustorpl@zoho.com Otrzymałem cenne porady w mojej sytuacji.

Piękny

Po tak dużej ilości waszego jagu ja coś powiem: KOCHAM RZEPUNIĘ❤️

Raz dziadek rzepkę...
@Piękny

To tak samo jak dziadek, który nie tylko ją posadził, ale także podlewał. Gdy jednak chciał ją wyrwać, ta łatwo się nie dała - tak się zakorzeniła.

Fumnaya

Dzien dobry. Interesuje sie praca w Opus Trust. Jestem nauczany w University Of Nigeria Nsukka prawo. Czytalem wyzsze wpisy i boje sie ze CEO moze byc zła przez moje urodzenie zagranica. Chce dobrze pracowac ale tez z mili ludzmi. Przepraszam za moj polski, ucze sie od 3 tygodnie.

mudżin
@Fumnaya

Nie wiem jak z CEO , ale na pewno jako osoba czarnoskóra będziesz czuł się jak u siebie wśród pracowników szczebla nie-menadzerskiego :) good luck !

?
@mudżin

Dlaczego dokonano tu rozróżnienia - dlaczego w Twojej ocenie management jest gorszy?

oburzony
@mudżin

Mudzin – wstyd. Twoj wpis jest rasistowski i malo zabawny. Najlepiej nie zabieraj już glosu. Nigdy.

PIP
@mudżin

sam wystawiasz sobie świadectwo, nie dorosłeś do tego, aby cokolwiek w życiu komentować. Naukę w tym zakresie zacznij od siebie....

Zostaw merytoryczną opinię o Opus Trust Sp. z o. o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Opus Trust Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Opus Trust Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Opus Trust Sp. z o. o.?

Opus Trust Sp. z o. o.
1.5/5 Na podstawie 354 ocen.
  • Stanisława Moniuszki 1A
    00-014 Warszawa