Opinie o Opus Trust Sp. z o. o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Opus Trust Sp. z o. o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Opus Trust Sp. z o. o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Opus Trust Sp. z o. o. w Warszawa

Klient 2

Witam, również jestem klientem grupy Opus i bardzo martwi mnie sytuacja opisana na forum. Czy w związku z niewypelnianiem obowiązków przez Opus sankcje grożą również klientom? Jak można się przed takim procederem zabezpieczyć? Czy jedyna możliwością jest rezygnacja z usług Opus? Czy w innych firmach jest lepiej pod względem obowiązków skarbowych?

Odpowiedzialność
@Klient 2

W opisanych sytuacjach odpowiedzialność w spółkach z. o.o. ponosi zawsze zarząd (kierownik).

klient

czy to prawda ze za brak sprawozdan spolki cy ubo moze pojsc do wiezienia? tak mi ostatnio jedna pani powiedziala przez telefon. prosba o pomoc.

Niezniszczalna
@klient

jedną z sankcji jest pozbawienie wolności art. 79 UoR Proszę także pamiętać o tym, że z dniem 1 stycznia 2015 r. nowelizacja ustawy Kodeks karny skarbowy (dalej jako „k.k.s.”) oraz nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym (dalej jako „ustawa o KRS”) wprowadziły dodatkowe nowe sankcje dla przedsiębiorców za niezłożenie w terminie sprawozdania finansowego do właściwego organu podatkowego oraz właściwego sądu rejestrowego. Poza dotychczas obowiązującymi w tym zakresie sankcjami na uwagę (Opus?) powinny zasługiwać szczególnie dwie: - niezłożenie SF w terminie to już także wykroczenie skarbowe, - brak sprawozdań finansowych w KRS za dwa kolejne lata, to automatyczne wykreślenie spółki przez Sąd z KRS. Jak na tym tle wygląda Grupa Opus? Poniżej do sprawdzenia parę numerów KRS (stan na 03.03.2016): 0000323790 0000398959 0000390792 0000482288 0000482281 0000481568 0000428378 0000388236 0000384361

Companies Law
@klient

The Companies Law - Chapter 113 art. 141-159 tam są stosowne regulacje dotyczące spółek cypryjskich: -kary finansowe -oraz kara pozbawienia wolności do roku

Specjaliści (ze strony) Opus

- 3 z 5 ogłoszeń o pracę (Zakładka Kariera) nieaktualne od ponad pół roku, a jedno od prawie roku - chyba tylko specjaliści wiedzą "jak śledzić ogłoszenia na bieżąco", - ponad 90% treści dot. rozwiązań w poszczególnych krajach (Zakładka OpusGuides)ma adnotację, że uwzględnia stan prawny z przed dwóch lat, - rozwiązania z Nowej Zelandii (Zakładka OpusGuides)promuje nadal swoją podobizną znana wszystkim dawna miedzianowłosa Chief Operating Officer, która ponoć już w Opus nie pracuje - ciekawe czy o tym wie? To pracuje w Opus, czy nie?, - "zachęcamy do skorzystania w tym zakresie z usług Partnera Grupy Opus – amerykańskiej spółki Business Setting Services (BSS)" (Zakładka Substance) - promocja samego siebie?, - nieobowiązujące od 2 lat akty prawne jako podstawa dla definicji pojęć (Zakładka Glosariusz). Powyższe pokazuje, że sama to się CEO może co najwyżej zestarzeć, na co z resztą ma duże szanse przy swoim podejściu do ludzi. Klienci oraz inni czytający powinni być jednak traktowani z należnym im szacunkiem.

Śmie

Ale wy jesteście naiwni... zaciągacie kredyty, snujecie nie wiadomo jakie plany, a wszystko przy założeniu, że jej na was zależyz tak samo jak na tym biznesie. Ale cóż... trzeba dać się ludziom mylić, wiec miejcie pretensje później tylko do siebie.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Opus Trust Sp. z o. o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

do Rio

,ale szablistki przecież "ciągle" jadą do Rio. Temat Rio od prawie 2 miesięcy jest dla Opus najważniejszy (przynajmniej na stronie www). O ile dobrze pamiętam, tylko informacja, "że banki cypryjskie działają normalnie" utrzymywała się dłużej. "Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga" ciśnie się na usta, ale czy "na ślepo"?

Step-up(jący)

No i kolejna korekta. Tym razem specjaliści nie bawili się w szczegóły tylko "po całości" skasowali - pozostała wszak zajawka. Teraz już publika się nie dowie w prosty sposób jak cudownie rozmnożyć koszty. Teraz pozostaje już rozmowa ze specjalistą. Teraz to specjalista zapewne wyjaśni jak zastosować myśli Platona w rozmowie z przedstawicielem aparatu skarbowego. My specjaliści z Opus? Tylko którzy?

Prosty wybór
@Step-up(jący)

Step- up znów na stronie Opus. 300% w ciągu 6 lat, to oznacza średnio 50% roczny wzrost wartości (nie uwzględniam % składanego). Taki wzrost wartości rynkowej nieruchomości(ze 100 k do 300 k w przykładzie z amortyzacją nieruchomości Pana Jerzego)i to zapewne netto (zakładam, że wzrost wartości jest beznakładowy/bezkosztowy, bo Opus nic o tym nie wspomina) przemawia do wyobraźni. Proszę jednak o informację: - dlaczego cena nabycia w przykładzie ze sprzedażą i amortyzacją jest diametralnie różna. Czym te nieruchomości (obie Pana Jerzego) różnią się od siebie. - czy w tych kalkulacjach zostały wyliczone i uwzględnione realne koszty poniesione w zadanym okresie związane z utrzymaniem nieruchomości (amortyzacja, ulepszenia, ewentualne remonty, podatki itp.) oraz wydatki wpływające na zwiększenie wartości początkowej nieruchomości - co rozumie się w tych przykładach przez sprzedaż nieruchomości. Sprzedaż następuje w ramach działalności (amortyzacja), czy poza działalnością.? - od kiedy i czy w przykładzie z amortyzacją uwzględniono koszty niewydatkowe w postaci amortyzacji. - wyliczona optymalizacja dotyczy CIT czy PIT (a może i to i to) - na jakiej podstawie dokonano wyliczenia wartości początkowej nieruchomości (średnia cen, ocena rzeczoznawcy, itp.) - czy sprzedaż nieruchomości odbywa się w Polsce - czy nabywcą nieruchomości jest podmiot polski - czy podmiot nabywający jest własnością/współwłasnością Pana Jerzego - czy sprzedający dokonuje przeniesienia własności nieruchomości na inny podmiot (np. zagraniczny) i w zamian za to uzyskuje udziały Takie i inne pytania każdy z inwestorów powinien zadać (i uzyskać merytoryczne odpowiedzi), aby w pełni ocenić realność i skutek netto tych rozwiązań. Nie oceniam, nie chwalę i nie krytykuję. Jedynie na chłodno oceniam realność w/w rozwiązań. Niech każdy oceni sam. Moim zdaniem jednak (mogę się oczywiście mylić) tak znaczące zwiększenie wartości nieruchomości dla potrzeb amortyzacji oraz kosztów uzyskania przy sprzedaży stwarza realne ryzyko stosownej interwencji.

Mądry Polak po szkodzie
@Prosty wybór

Jakiś czas temu znana pewnie większości polska marka odzieżowa bawiła się w optymalizację sprzedając swojej zagranicznej spółce zależnej aktywa w postaci znaku towarowego. Zysk w ujęciu finansowym zapewne był, ale odbiór społeczny i medialny wśród Klientów (ogólny bojkot) nie był chyba brany pod uwagę. Oficjalnie, podmiot się wycofał, ale fetor pozostał. Do dziś przykład tej firmy automatycznie podawany jest przy każdej publicznej dyskusji nt obecnie prowadzonych przez MF prac nad uszczelnieniem systemu podatkowego. Czy o to chodziło kierownictwu tej firmy, czy brało ono pod uwagę negatywne skutki swoich poczynań, czy kierowało się jedynie informacjami od doradców, którzy tworzyli te struktury z myślą o własnych portfelach?

Skrzetuska

HWDP – no już nie przesadzaj. Ja jej absolutnie nie bronię, trzeba jednak potwierdzić, że jest doradcą podatkowym. Na ładne oczy tej licencji nie rozdają. Wiec na tego typu transakcjach powinna się znać. Oczywiście jej wina jest, ze otacza się tym, kim się otacza. Ale to jest efekt skąpstwa oraz jej podejścia do pracowników. Nikt rozsądny i szanujący swoje zdrowie psychiczne nie chce z nią współpracować, kiedy już dowiaduje się, z kim ma do czynienia. Nie płaci wystarczająco dobrze, żeby fachowcy znosili jej fochy i upodlające traktowanie. Wiec nie ma jakichś wyjątkowo profesjonalnych zasobów ludzkich. Ja tez pamiętam kilka sensownych osób i naprawdę dziwie się, ze tak długo znosiły, to co musiały znosić. Wiem, ze po poligonie w Opusie te osoby rozwinęły skrzydła i radzą sobie bardzo dobrze.

Do prostej

Jak to kto wyszkoli? Ona. Wyślę im link do Wikipedii jak to robiła z prokuratorem gdy ten zaczął się jej pytać co to jest powiernik

Do prostego

Nie dostrzegasz rozwiązania bo nie stosujesz logiki Platona, ot to.

Prosta
@Do prostego

Tak to rzeczywiście ogromne ograniczenie przyznaję. Nie wchodziłabym jednak w oczywisty w tej sytuacji spór ze skarbówką mając za uzasadnienie jedynie Platonowski sposób postrzegania świata i to pomimo oczywistego i niedającego się przecenić wkładu tego wielkiego człowieka do historii ludzkości W znanym mi orzecznictwie nie znalazłam, żadnych uzasadnień na korzyść podatnika odwołujących się do spuścizny po Platonie. Chętnie jednak poznam. Poproszę o przykłady. Może jesteśmy jednak ludźmi małej wiary. Może właśnie idzie nowe. Studiujmy więc Platona - oto nowy sposób na optymalizację podatkową. Kto jednak wyszkoli aparat skarbowy i ile to potrwa?

Prosty wybór

NOW OR NEVER - PODATKOWY STEP-UP. Wow!, ale tytuł. Nie jest dla mnie jasne uzasadnienie dla tego"Now" Raczej pewne jest dla mnie za to uzasadnienie dla tego "Never" przynajmniej w formie proponowanej na stronie Opus - być może jestem zbyt ostrożna, ale w tej sytuacji lepiej chyba "stracić" niż zyskać Odnosząc się zatem tylko do tego "cudownego rozmnożenia przez Opus" kosztów podatkowych przy sprzedaży/amortyzacji nieruchomości, kilka praktycznych wskazówek z zakresu opodatkowania sprzedaży nieruchomości w Polsce: - wartość rynkowa jest stosowana przez aparat skarbowy przy nabyciu przez podatnika wartości nieokreślonych kwotowo i w sytuacjach, gdy nabycie to stanowi dla podatnika przychód (eliminowanie zaniżania wartości), - kosztem uzyskania przy sprzedaży nieruchomości jest koszt nabycia/wytworzenia i ewentualnego ulepszenia - pomniejszony o dotychczasowe odpisy amortyzacyjne. Nie można oczywiście wykluczyć, że po upływie 5 lat wartość nieruchomości zwiększy się o 33% jak w tym przypadku, ale biorąc pod uwagę, że w tym czasie jej wartość liczona jako wartość zakupu zmniejszy się o amortyzację (jeżeli oczywiście ta nieruchomość zostanie uwzględniona w działalności jako środek trwały), scenariusz ten jest raczej mało prawdopodobny, - w przypadku, gdyby ta nieruchomość nie była uwzględniona przez podatnika jako środek trwały (to nie jest jasno określone w informacji Opus), jej sprzedaż w przykładzie ze strony Opus i tak jest zwolniona z PIT (ten podatek wówczas znajduje zastosowanie), - ten sam podatnik (jeżeli nieruchomość nie jest wykorzystywana w jego działalności gospodarczej, czyli zgodnie z orzecznictwem NSA nie jest wpisana do rejestru jego środków trwałych), może skorzystać z ulgi podatkowej jeżeli uzyskane ze sprzedaży środki przeznaczy w ciągi 2 lat na nabycie innej nieruchomości mieszkalnej - to tak tylko na marginesie - to na podatniku ciąży obowiązek udowodnienia kosztów uzyskania w przypadku zastrzeżeń ewentualnych ze strony aparatu skarbowego. Innymi słowy przyjęcie z automatu proponowanej przez Opus wartości rynkowej nieruchomości w momencie jej sprzedaży jako podstawa do ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tej sprzedaży jest działaniem niezwykle niebezpiecznym i niosącym za sobą bardzo duże ryzyko ewentualnego i przegranego sporu z aparatem skarbowym. Być może w innych jurysdykcjach podatkowych tak to działa, ale z charakteru tego artykułu wynika, że odnosi się on raczej do polskiej rzeczywistości. A, że to co w nim napisano mija się z polską rzeczywistością znajduje swoje uzasadnienie w regulacjach prawnych oraz praktyką sprzedaży nieruchomości w Polsce. Świat należy do odważnych, ale odwaga nie jest synonimem rozwagi. Oceny niech dokona każdy z zainteresowanych. To, co mnie najbardziej w tym wszystkim zastanawia to sposób przedstawiania przez Opus informacji, które w swojej istocie wymagają za każdym razem indywidualnego podejścia i, które nie dają się w prosty sposób ująć w jedną lakoniczną informację, której konstrukcja może niektórych jej odbiorców umocnić w błędnym przekonaniu, że Opus dysponuje prostymi rozwiązaniami na wszystko. Jeżeli jednak tak jest, a je tego nie dostrzegam to moja strata. Jednak dokonując inwestycji trzeba przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem ważąc wszystkie a w szczególności te wydające się na pierwszy rzut oka rozwiązania. Życzę udanych inwestycji

Platon
@Prosty wybór

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest jedna: NEVER, a przynajmniej nie z nimi.... I to z prostego powodu: tam nie ma nawet jednego człowiek, który byłby w stanie przeprowadzić taki step-up. Nie udało im się tego zrobić wcześniej, jak były odpowiednie mocy (bo wszystko grzęzło w opusikowej biurokracji, a już zwłaszcza na biurkach i mailach ignorantów, którzy mieli podejmować decyzję) to jak się ma to im udac teraz, z jednym radcą i jednym doradcą, nie licząc rzepy

Niepokój
@Platon

Czegoś nie rozumiem. Rotacja pracowników to rzecz normalna. Inna rzecz, że taka jak w Opus być nie powinna - to raczej negatywna przesłanka. Ale czy to nie CEO podejmuje ostateczne decyzje w tym zakresie - zwłaszcza jako doradca podatkowy? CEO przecież się nie zmienił Jeżeli nie CEO, to kto jest w tej firmie odpowiedzialny jest za podejmowanie takich decyzji i ponosi za to odpowiedzialność także przed a może przede wszystkim przed Klientami. Nieumiejętność podejmowania decyzji, czy niechęć do ponoszenia odpowiedzialności za podejmowane działania? Z charakteru informacji przekazywanych za pomocą strony internetowej należy wnioskować, że proponowane rozwiązania są skuteczne i bezpieczne, zatem skąd ta niechęć do podpisywania się pod nimi? Jeżeli tak to w rzeczywistości jest jak tu piszą, to nie najlepiej to wygląda.

Śmie

Haha, to jest straszne zabawne, że ludki z opusa uwzględniają Wasze uwagi :D

Stowarzyszenie Poszkodowanych

Uprzejmie zapraszamy do kontaktu z tworzącym się Stowarzyszeniem Poszkodowanych przez Opus Trust: trustorpl@zoho.com UWAGA! Trolle od Sami Wiecie Kogo nie pisać!

deja vu
@Stowarzyszenie Poszkodowanych

- tworzącym się? - przecież "Stowarzyszenie" ponoć działa i co więcej udziela już nawet porad, jakże skutecznych zapewne? - przez ostatnie 100 dni w naszym kraju większość ważnych rzeczy dzieje się w nocy. "Stowarzyszenie" jak widać po godzinie wpisu też tworzy się przy blasku księżyca (oczywiście jeżeli nie ma chmur) Szablistki walczą, ambasadorka Opus jedzie "na luzie" do Rio, działające "stowarzyszenie" dopiero powstaje, a merytoryki brak - rewelacja

UWAGA SIDŁA
@Stowarzyszenie Poszkodowanych

muj borze, jak to łatwo wpaść w objęcia bandziorów, jak to trzeba się pilnować, jakie to przebiegłe i podstępne, muj borze!

Pod wrażeniem

Niezła riposta, jestem przekonany, że wszyscy są przerażeni :D

porady

kto rozpowszechnia nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd wiadomości o przedsiębiorstwie, w SZCZEGÓLNOŚCI o osobach kierujących przedsiębiorstwem, wytwarzanych towarach, świadczonych usługach lub stosowanych cenach albo o sytuacji gospodarczej lub prawnej przesiebiorstwa, w celu szkodzenia przedsiębiorcy, podlega karze aresztu lub grzywny (art 26 ust 1 u.z.n.k) Coś JESZCZE chcecie dodać?

Między nami przestępcami
@porady

Co by tutaj jeszcze dodać? Może to: 1.„Kto wbrew przepisom ustawy…nie składa sprawozdania finansowego do ogłoszenia…podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.” (art. 79 ustawy o rachunkowości). 2.„Kto, nie będąc uprawnionym….zawodowo wykonuje czynności doradztwa podatkowego, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 1 i 4, podlega grzywnie do 50 000 zł.” (art. 81 ust 1. Ustawy o doradztwie podatkowym). 3.„Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.” (art. 218 § 1a kodeksu karnego).

najważniejszy spokój
@Między nami przestępcami

Nic to, nie ma się czym martwić. Najważniejsze dla Opus na dziś jest jak się wydaje, to że ma spokój. Kto Opus? - nie. „pojadę tam na pewno na większym spokoju” - oto słowa ambasadorki Opus, które możemy przeczytać od dziś na stronie Opus w nowości, pt. "Polskie szablistki jadą do Rio". Ta merytoryczna informacja działa uspokajająco!

Zdezorientowani

w związku z pojawieniem się na stronie Opus poniższej informacji prosimy o pomoc w udzieleniu nam odpowiedzi na pytanie: "Szczegółowe informacje dot. obowiązku związanego z zobowiązaniami podatkowymi i sprawozdawczymi za 2015 oraz 2016 rok." Czym różnią się działania opisane w poniższych punktach i jakiej sytuacji dotyczą: "3. Złożenie zatwierdzonego rocznego sprawozdania finansowego za 2015 r., wniosku (formularz KRS – Z30) oraz innych dokumentów (art. 69 ustawy uor). Termin do 15.07.2016r. 4. Złożenie rocznego sprawozdania finansowego za 2015 r., wniosku (formularz KRS – Z30). Termin do 15.07.2016r." Skoro specjaliści stanowią o sile Opus - odpowiedź specjalisty Opus mile widziana.

Informacja
@Zdezorientowani

Istnieje także obowiązek składania do KRS niezatwierdzonych Sprawozdań Finansowych - informacja jest rzeczywiście nieprecyzyjna. Nieprecyzyjna jest też informacja na stronie Opus, że do 15 lipca r. następnego roku składa się do KRS zatwierdzone sprawozdania za rok poprzedni. Od tej zasady istnieją wyjątki wynikające wprost z regulacji zawartych w przepisach, na które powołują się specjaliści Opus. Choć do rzadkie przypadki to jednak są. Jakie to są przypadki i z czego wynikają - odpowiedzi może pojawią się na stronie po kolejnej "darmowej" korekcie

Zdezorientowani

"W związku ze zbliżającymi się terminami ustawowymi w odniesieniu do lat finansowych 2014 i 2015, przypominamy o zbliżających się terminach obowiązków podatkowych i sprawozdawczych w jurysdykcji maltańskiej" - możemy przeczytać na stronie Opus. Która część dalszej informacji dotyczy roku 2014? Jak, zgodnie z tą informacją czytać dalsze dane dotyczące sprawozdawczości za rok 2016? Kto to redaguje - specjaliści Opus?

Korektor
@Zdezorientowani

Już Specjaliści poprawili. Z innej strony - jak można pisać coś i wychodzić z tym do ludzi bez jakiejkolwiek refleksji nad tym, co się pisze?

Świtezianka

Przyznam szczerze, że przegapiłam wpis Mickiewicza. Zaraz jednak pogrzebię i zobaczę jak reszta stoi ze sprawozdaniami :) Nie ma problemu.

zdezorientowani
@Świtezianka

A gdzie to można sprawdzić? Czy informacja w internecie jest dostępna. Gdzie można sprawdzić w internecie, czy wszystkie należne płatności spółek Cypryjskich, w tym także VAT są regulowane na bieżąco. W części spółek zarządzanych przez Opus (dyrektor/i/lub/sekretarz)na stronie RoC pojawia się wpis "Objection for the company to be struck off" - z jakiego powodu spółki te nie mogą być w opinii regulatora wykreślone z rejestru. Z góry dziękujemy za informacje.

grabarz
@Świtezianka

Czy Świtezianka może nam powiedzieć czego się dogrzebała w prawie sprawozdawczości spółek cypryjskich Opus - nie było to ponoć problemem tym bardziej, że przesyłała pozdrowienia z Cypru.

Mickiewicz

No Świtezianka. Mam apel i prośbę do Ciebie. Pohamuj nieco swoje emocje i zanim zaczniesz odpisywać na jakiekolwiek posty, to proszę zrób parę głębszych oddechów dla uspokojenia, doczytaj przepisy prawa (to a propos Twojego pierwszego posta), doczytaj także lektury ze szkoły średniej (to a propos zacytowanego przez Wskrzesiciela fragmentu "Świtezianki" właśnie), a dopiero potem pisz cokolwiek, jeżeli już musisz. Agresja, z jaką zareagowałaś na post Wskrzesiciela i wiadro pomyj, które na niego wylałaś niestety nie świadczą pozytywnie o Tobie niestety. I całe dobre wrażenie, jakie u mnie wywołałaś przyznaniem się do błędu, właśnie trafił szlag. Co Ci zaszkodził ten post? Przecież jest niewinny, kulturalny i na swój sposób dowcipny? Jakim cudem wywnioskowałaś, że ktoś Cię chce w ten sposób poderwać? Że w ogóle chce? Gratuluję Ci samozadowolenia z siebie. Nie zazdroszczę braku kindersztuby i braku panowania nad emocjami. Rozczarowanie.

Grabarz

Moje pytanie dotyczyło tylko prostej sprawy merytorycznej. Prostej tym bardziej dla "Świtezianki", gdyż sama przecież stwierdziła, że "pogrzebię, nie ma problemu". Prostej tym bardziej, że "Świtezianka" jak można by wywnioskować z jej postu pisała te słowa z Cypru "pozdrowienia z Cypru". Z czego wynika brak opanowania, o którym trafnie napisał "Mickiewicz". Co jest przyczyną braku odpowiedzi "Świtezianki" na złożone tu przez nią zobowiązanie? Czyżby lektura sprawozdawczości cypryjskich spółek? A może to właśnie jej brak tak na nią podziałał?

Świtezianka

Uprzejmie proszę, aby osoba podszywająca się pode mnie nie pisała takich bzdur. Zainteresowanych proszę zwrócić uwagę na sposób, w jaki został napisany mój nick. Nie używam na forach dużych liter. Proszę adminów o interwencję. Co do reszty pytań chętnie na nie odpowiem w najbliższym czasie. Może ktos celowo chciał mnie zdyskredytować, bo wiem zbyt dużo.A to jest logiczny powód.... P.S. Zawsze pozdrawiam z Cypru, bo tu mieszkam.

@zdezorientowani

Niestety informacje z biura VAT, a także z Tax Inland Revenue są dostępne tylko i wyłącznie na miejscu, w ich biurach- nie ma opcji sprawdzenia przez internet-póki co. Jeśli chodzi o regulowanie opłat do rejestru spółek (jeśli opłata nastąpi w terminie wynosi tylko i wyłącznie 350 euro) jest to widoczne na stronie rejestru. Od pewnego czasu spółki, które nie wnoszą w/w opłaty są wyrejestrowywane automatycznie. Obowiązkiem każdego podmiotu jest przygotowanie wniosku HE-32 w oparciu o tzw. Financial Statement.Każdy zainteresowany może sobie podjechać do rejestru w Nikozji i poprosić o wydrukowanie sprawozdania finansowego dowolnej spółki z dowolnego roku kalendarzowego (pod warunkiem, że takowe zostało złożone). Cena za 1 stronę bodajże 21 centów. Resztę można sprawdzić robiąc przeszukanie teczki.Ta informacja jest również dostępna na stronie ROC-u. Odnośnie wspomnianej kwestii " W części spółek zarządzanych przez Opus (dyrektor/i/lub/sekretarz)na stronie RoC pojawia się wpis "Objection for the company to be struck off" - z jakiego powodu spółki te nie mogą być w opinii regulatora wykreślone z rejestru." przyznam szczerze, że nie znam powodu. Może rejestr nadal czeka na opłaty, może na jakieś dodatkowe dokumenty. Ciężko stwierdzić. :) Pozdrawiam z Cypru. (Mickiewicza i Grabarza również)

Informator

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Z. został dziś Prokuratorem generalnym

Strach
@Informator

"Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, aby nie mieć go za dużo" Niech się teraz Klient martwi

Demagogia

Czyżby nowe dzieło CEO - ten śmieszny rym to tylko przez przypadek. Bardziej zabawny jest ten jednostronny miodowy pean pochwalny nt Opus. Czyżby odrodzenie pewnej mecenas Radzę spojrzeć. Uwaga Chrome nie widzi tego adresu http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,400769

Świtezianka

AVAS może i znasz stronę internetową ROC-u, ale nie umiesz z niej korzystać, a o składaniu raportów do rejestru raczej nie masz pojęcia. Obecnie są składane Financial Statements razem z wnioskiem HE-32 za rok 2014. Z tego co widzę spółka wspomniana przez Ciebie została założona w październiku 2015 roku, czyli w drugiej połowie 2015 roku. W tym przypadku spółka ma prawo złożyć pojedyncze zeznanie podatkowe za dwa miesiące od października 2015 roku w 2017, bądź też łączne zeznanie za 2015 oraz 2016 rok w 2017 roku. Jedno co jest pewne, ze strony ROC-u to fakt, że składając dokumenty niezbędne do założenia spółki, wszystkie były w języku greckim i nie ma tam żadnej teczki tłumaczeń. Pozdrawiam z Cypru

rozum śpi
@Świtezianka

brak sprawozdawczości, o którym wspomina "AVAS" dotyczy spółek/osób zarządzających AVAS a nie samej AVAS - to rzuca długi cień na ten podmiot. czyżby kolejne po wpisie "Mickiewicza" nierozumienie informacji. "oratio est argentum, silentium est aureum"

GRISZA

TISZJ JEDZIESZ DALSZE BUDZIESZ MALCZIK

Zostaw merytoryczną opinię o Opus Trust Sp. z o. o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Opus Trust Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Opus Trust Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Opus Trust Sp. z o. o.?

Opus Trust Sp. z o. o.
1.5/5 Na podstawie 354 ocen.
  • Stanisława Moniuszki 1A
    00-014 Warszawa